Užitočné tipy

Ako zablokovať telefónne číslo, aby nevolali

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcete obmedziť možnosť prijímať hovory, správy od nepríjemných alebo negatívnych ľudí, ale neviete, ako blokovať SMS (MTS) od nechcených účastníkov? Prečo trpieť, kaziť si nervy a rozhadzovať telefón? Aktivujte službu „SMS-Pro“ a zabudnite na nepríjemné prichádzajúce SMS. Spojením Čiernej listiny a SMS-Pro zabráňte vybraným odberateľom písať, volať na vaše číslo a ušetriť 1,5 rubľov za deň za používanie služby.

Je možné číslo zablokovať, aby nezavolali

Stali ste sa niekedy obeťou inkasnej agentúry? Dobré, ak nie! Len si predstavte, že sa na displeji vášho mobilného telefónu objavil jeden neznámy deň. Po vyslovení nerozhodného „Ahoj“, na druhom konci telefónu budete počuť príbeh o tom, ako váš príbuzný alebo dokonca bývalý majiteľ čísla dlhuje veľkú pôžičku. Takéto spoločnosti okamžite ponúknu splatenie dlhu, ale po vašom zdvorilom odmietnutí budú neustále volať. Existuje iba jedna cesta, ako zabrániť účastníkovi volať a zbaviť sa nepotrebného spamu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zablokovať číslo v systéme Android, iPhone alebo telefóne bez operačného systému. Pre prvé dve možnosti boli vyvinuté špeciálne aplikácie na pridávanie nepotrebných účastníkov na čiernu listinu. Absolútne všetky modely zariadení budú môcť blokovať poskytovateľa telefónnych služieb. Blokovanie sa môže uskutočňovať na volania od určitého účastníka, ako aj na skryté hovory.

Ako blokovať prichádzajúci hovor z určitého čísla

Často sa vyskytuje problém, ako rýchlo zablokovať telefónne číslo, aby otravní fanúšikovia nevolali. Keď sú hovory blokované, ďalší fanúšik cez reproduktor svojho telefónu zaznie obvyklé pípnutia, ktoré čoskoro nahradia krátke. Úplný dojem je, že ste nechali nechcený hovor sami. Informácie o volajúcej osobe sa zároveň neodzrkadlia na vašom zariadení, bude ich možné zobraziť iba prostredníctvom aplikácie alebo vyžiadania údajov od operátora.

Používanie mobilného operátora

Ak je nepríjemná otázka, ako zablokovať telefónne číslo, aby nezavolali, mimoriadne naliehavá, je najlepšie ho čo najskôr vyriešiť. Najväčší mobilní operátori, ako sú MTS, Megafon, Beeline a Tele2, majú možnosť zakázať spojenie s niekým iným. Ak ho chcete spravidla používať, musíte zadať určité príkazy a skupinu čísel. Účastníkom Megafonu bude pomáhať služba, ktorá má nekomplikovaný názov „Čierna listina“, je zadarmo a mesačný poplatok nebude viac ako jeden rubeľ za deň. Môžete sa pripojiť nasledovne:

 1. Otvorte ponuku Správy.
 2. Ak ponecháte textové pole prázdne, pošlite SMS na číslo 5130.
 3. Po hlásení o pripojení môžete pridať nežiaducich účastníkov. Ak to chcete urobiť, odošlite kombináciu čísel začínajúcich +7 na 5130. Odstránenie čiernej listiny je možné nahradením znamienka plus v správe mínusom.

Ako zablokovať telefónne číslo niekoho iného pomocou operátora MTS vám povie tento algoritmus:

 1. Ak chcete službu aktivovať, vytočte na svojom zariadení kombináciu čísel a symbolov „* 111 * 442 #“ a potom stlačte tlačidlo slúchadla. Pripojenie je úplne zadarmo, rovnako ako pridávanie čísel, ale bude vám účtovaná suma 1,5 rubľov za deň.
 2. Do poľa správy zadajte dve deuces, hviezdičku a potom číslo, ktoré chcete zablokovať. Odoslať na číslo 4424. Ak bude úspešne pridaný, volajúci dostane informácie o odpojenom zariadení.

Pristúpenci prevádzkovateľa spoločnosti Beeline takú dôležitú službu tiež neprešli. Podmienky sú tu však trochu odlišné. Spojenie je, rovnako ako kdekoľvek inde, bezplatné, mesačný poplatok je 1 rubeľ denne, ale za pridanie každého nového telefónu budete musieť zaplatiť 3 rubľov. Služba je pripojená nasledovne:

 1. Kombinácia znakov * 110 * 771 #, nasledovaná volacím tlačidlom, aktivuje požadovanú možnosť. Nahradenie poslednej jednotky nulou ju deaktivuje.
 2. V podobnej kombinácii pred grilom pridajte hviezdičku a vložiteľné telefónne číslo začínajúce siedmimi. Takže ste predplatiteľa zaradili do zoznamu nežiaducich.

Ako zakázať číslo v nastavení telefónu

Pokiaľ ide o gombíkové zariadenie, bez ohľadu na to, akú možnosť sa pripájate, budete sa vždy musieť riadiť pokynmi pre dané zariadenie. Pokiaľ však ide o vytvorenie zoznamu nechcených hovorov, telefóny jednej spoločnosti sú podobné. Takáto inštrukcia bude s najväčšou pravdepodobnosťou účinná pre tlačidlové zariadenia Samsung:

 1. Zadajte denník hovorov a vyhľadajte ten, ktorý chcete zablokovať.
 2. Vyberte podponuku „Možnosti“.
 3. Prejdite na koniec zoznamu príkazov, kým sa nezobrazí Pridať do čierneho zoznamu.
 4. Na ponuku na šetrenie odpovedzte kladne.

Ak je zariadenie, napríklad Lenovo alebo Nokia, vybavené operačným systémom Android, problém s blokovaním telefónneho čísla tak, aby nezvonilo, možno vyriešiť inštaláciou špeciálnej aplikácie:

 1. Otvorte trh Play.
 2. Do vyhľadávania zadajte frázu „čierna listina“.
 3. Z navrhovaných možností vyberte tú, ktorá je pre vás prijateľnejšia.
 4. Otvorte aplikáciu, nájdite tlačidlo „Pridať“ a postupujte podľa pokynov programu.

Cez internet

Poprední telefónni operátori už dávno mali moderné stránky, na ktorých si môžete prečítať príslušné informácie a zadať svoj osobný účet, aby ste si mohli pozrieť súvisiace služby. Ak vás mučí otázka, ako zablokovať kontakt v telefóne, môže vám pomôcť aj online účet. Zoznam nechcených hovorov môžete vytvoriť na webovej stránke mobilnej spoločnosti:

 • Megafón má Sprievodcu servisom, kde môže užívateľ spravovať služby. Prístup k svojmu osobnému účtu získate aktiváciou príkazu * 105 * 00 # pomocou tlačidla „Volať“.
 • Ak chcete zadať osobný účet MTS, stačí zadať telefónne číslo do špeciálneho poľa a dostať správu s heslom.
 • Beeline funguje podobným spôsobom: kód pre autorizáciu prichádza ako správa.

Ako blokovať hovory z neznámych čísel

Pre niektorých ľudí je veľmi dôležité skryť sa pred volanou stranou, čo je ľahké. Ak je anonym príliš rušivý, je čas dať to isté a tajné na čiernu listinu. Ako zablokovať neurčitý kontakt na smartfóne s Androidom, sa zobrazí výzva:

 1. Aktivujte ponuku „Nastavenia“.
 2. Nájdite podponuku „Nastavenia hovoru“, choďte do nej a vyberte „Odmietnutie hovoru“.
 3. V prvom odseku označte bod „Odmietnuť zo zoznamu“.
 4. Prejdite na „Čierny zoznam“, začiarknite riadok „Neznáme“ alebo „Súkromné ​​čísla“.

Našli ste v texte chybu? Vyberte to, stlačte Ctrl + Enter a my to opravíme!

Zmluvné podmienky

„SMS-Pro“ sa pripája k používateľom väčšiny tarifných plánov, s výnimkou „Cool“, „Connect“, „Online“, „MTS iPad“ a ich aktuálnych variácií. Počet blokovaných čísel dosahuje 300.

Prevádzkovateľ je oprávnený zriadiť zámok iba na číslach určených zariadením MTS. Blokovanie sa týka mobilných, pevných a medzinárodných čísel.

Táto služba funguje v 77 krajinách, s ktorými sa uzatvárajú dohody o roamingu CAMEL. Ak je to potrebné, pozrite sa na úplný zoznam tu: https://static.ssl.mts.ru/uploadpsz/contents/628/camel.pdf.

Okrem toho môžete nastaviť blokovanie SMS na MTS na počet nie všetkých ruských regiónov (Kaluga, Tula, Ryazan, Belgorod, Kursk, Vladimir, Tver, Ivanovo, Smolensk, Lipetsk, Voronezh, Oryol, Kostroma, Moskva a Moskva, Tambov, Bryansk a Jaroslavské regióny).

Aktivácia služby

Ak chcete začať používať službu „SMS-Pro“, odošlite správu „Reg“ alebo „ON“ na číslo 232. SMS na číslo služby vo vašom regióne sa odosiela bezplatne, pri roamingu sa cena počíta podľa aktuálneho tarifného plánu.

Pripojenie k službe nie je možné, ak sa obmedzí počet účastníkov, ktorí sa pokúšajú dokončiť operáciu.

Po pripojení pridajte nežiaduce čísla pomocou nasledujúcich príkazov:

 • * 442 # volanie (postupujte podľa pokynov v ponuke),
 • SMS „22 * číslo zaznamenané v medzinárodnom formáte“ na čísle 4424,
 • prejdite na svoj osobný účet, ktorý sa nachádza na prepojení bl.mts.ru (osobný asistent MTS poskytuje účastníkom viac možností na správu služby. Konkrétne je možné nakonfigurovať činnosť časových limitov. Napríklad, keď ste v práci alebo večer).

Upozorňujeme, že obmedzenia sa vzťahujú na správy SMS, nevzťahujú sa na správy MMS.

Blokovanie SMS z krátkych čísel MTS

Krátke čísla sú čísla, ktorých dĺžka je menšia ako 11 číslic.

Ako blokovať SMS na MTS od nechcených účastníkov prichádzajúcich z krátkych čísel? Ak chcete zakázať prichádzajúce SMS z krátkych čísel MTS, postupujte podľa vyššie uvedených pokynov (tieto tri metódy sú relevantné pre všetky typy čísel).

Pri výbere „zákazu na celý život“ na prijímanie SMS z krátkych čísel a alfanumerických (o nich nižšie) budú tieto osoby uvedené na osobnom účte ako „zakázané“.

Ako vypnúť blokovanie SMS na MTS

Nasledujúce kombinácie a služby pomôžu odstrániť samostatné číslo zo zámku alebo úplne zakázať „SMS-Pro“:

 1. Žiadosť USSD * 111 * 442 * 2 # deaktivuje službu,
 2. SMS 442 * 2 na číslo 111 pre zlyhanie,
 3. Osobný účet s plnou funkčnosťou.

V prípade odmietnutia poskytovanej služby nebudú zakázané protokoly o doživotnom zákaze prijímania informačných správ z krátkych čísel a alfanumerických čísel. Ak chcete odstrániť súčasné pravidlá, odošlite správu „clear“ na číslo 4424, aby sa úplne odomklo.

Túto službu je možné pomerne ľahko používať, okrem toho sú všetky otázky, ktoré vzniknú, ľahko vyriešené prostredníctvom osobného účtu alebo volaním prevádzkovateľa. Ak je predplatiteľ zakázaný, nie je z uvedeného čísla zvýšená pozornosť na vašu adresu. Ak je pripojenie neúspešné, prostriedky sa neúčtujú na účet účastníka.

Pin
Send
Share
Send
Send