Užitočné tipy

DIY japonská škôlka

Pin
Send
Share
Send
Send


Zen záhrada je akýsi ostrov pokoja a pohody, ktorý sa dá umiestniť takmer kdekoľvek. Niektoré zen záhrady sú merané v akroch, zatiaľ čo iné sú malé stolné záhrady, ktoré nezaberajú viac miesta ako laptop. Vytváranie neustále sa meniacich a vizuálne príjemných umeleckých diel pomocou čistých, hladkých čiar a starostlivo umiestnených predmetov nie je vôbec ťažké. Čo je najpríjemnejšie, malá zenová záhrada preukáže váš jedinečný štýl vzorov z piesku a usporiadanie objektov, okrem toho to nie je vôbec drahé!

Ako vyrobiť japonskú do-it-sami stolnú záhradu

Budete potrebovať: malý hrable, nízky kontajner, piesok, kamienky rôznych veľkostí leštené alebo prírodného pôvodu, štrk.

Môžete zasadiť nenáročný kvet.

Do nádoby nalejte jemný piesok. Veľkosť kontajnera závisí od veľkosti vašej krajiny. Ozdobte piesok malými leštenými kameňmi a štrkom. Figurína Budhu zapadá dokonale do kompozície a dodáva jej autentický vzhľad.

Japonské kamenné záhrady sú k dispozícii v mnohých podobách. Podľa budhistickej filozofie je každý kúsok domu alebo okolitý záhradný priestor jedinečný a zaslúži si úctu a vďačnosť.

Ako si vyrobiť zen záhradu sami

Vezmite vhodný obdĺžnikový obal. Japonské záhrady majú vždy obdĺžnikový tvar. Hĺbka nádoby je najmenej 5 cm, je možné trochu viac. Najlepší je drevený box.

Naplňte nádobu do polovice pieskom alebo kamienkami. Pomocou jemného piesku dosiahnete hladší a kvalitnejší vzhľad. Stará kreditná karta je ideálna na vyrovnávanie piesku a vlny je možné vytvárať pomocou hrebeňa alebo vidlice.

Miesto kamene, kamene v kontajneri, kamene sú usporiadané do skupín. Hlavná skupina sa zvyčajne skladá z 3 kameňov. Jeden kameň stojí vzpriamene, zvyšok môže byť plochý. Snažte sa, aby počas tvorby kompozície kamene vzájomne pôsobili a vyzerali harmonicky, ako v živej prírode.

Teraz prišiel čas pre vodný prvok. Nakreslite vlny, kruhy, ohyby, to by pre vás malo niečo znamenať. Vytvorte si svoje vlastné kresby v piesku ako ostrovy v mori. S pomocou zenovej záhrady si môžete vytvoriť skvelé miesto na oddych a záhadu a pokojná kontemplácia a relaxácia zmierni stres. Môžete sa trochu presunúť od asketizmu Zen a pridať ozdobné prvky.

Usporiadajte napríklad sviečky, svietniky, aranžujte kryštály alebo šperky, ale iba ak pre vás niečo znamenajú. Nepreháňajte to dekorom. Jedna alebo dve dekorácie tak, aby nenarúšali čistotu a estetiku záhrady.

A ak zahrniete fantáziu, môžete pomocou japonskej stolovej záhrady vytvoriť príjemnú a romantickú atmosféru. Pokoj, abstrakcia z povyku pomôže vytvoriť dobrú náladu. Zistite, aké ľahké a zábavné je urobiť z japonskej materskej školy sami s minimálnym úsilím!

Ak sa vám článok páčil, páči sa mu to. Stačí ich zdieľať so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach. Pomôže nám to vylepšiť web. Ďakujem!

Slávne skalné záhrady

Skalka je zvyčajne rovinatá oblasť, z ktorej väčšina je pokrytá pieskom alebo malými kamienkami. Hlavným prvkom sú však na prvý pohľad skupiny náhodne umiestnených kameňov. Náhodnosť je však zrejmá iba v skutočnosti, usporiadanie a zloženie kameňov v skupinách sa riadi určitými pravidlami založenými na filozofických koncepciách zenového budhizmu. Kamene v skupinách majú tri, v súlade s budhistickou triádou. Na povrchu záhrady sú vytvorené drážky so zhrabovacou lištou, ktoré prechádzajú pozdĺž dlhej strany záhrady a okolo kameňov vytvárajú kruhové kruhy. Tradične sa verí, že povrch záhrady symbolizuje oceán a kamene symbolizujú ostrovy, ale návštevník záhrady si môže na svojom mieste predstaviť niečo iné. Skalka pokračuje v architektúre domu a závisí od jeho interiéru. Funkčne sú skalkové záhrady navrhnuté na meditáciu, odstraňovanie svetských márnivostí a každodenných problémov. Dizajn takýchto štruktúr, ktoré dodržiavajú normy zenového budhizmu, zdôrazňuje japonskú túžbu po obdivovaní prírody, myslenia, samoty. Tu sa výslovne obhajujú také zásady, ako je schopnosť vidieť kúzlo obyčajného a milosť jednoduchosti.

Jedným z hlavných znakov skalnej záhrady je aj to, že bez ohľadu na to, kde stojí pozorovateľ, jeho pohľad padne na rovnaký počet kameňov.

Slávne skalné záhrady

Pin
Send
Share
Send
Send