Užitočné tipy

Ako uložiť webovú stránku

Pin
Send
Share
Send
Send


Získajte informácie o najlepších softvérových nástrojoch a službách na archiváciu webu, ktoré vám môžu pomôcť uložiť ktorúkoľvek webovú stránku. Rovnako ako skopírovať stránku z webu.

Webové stránky sa časom menia, môžu dokonca zmiznúť. Preto, ak chcete webovú stránku uložiť navždy, musíte ju stiahnuť do svojho počítača (a stiahnuť ju do Dropboxu) alebo použiť službu archivácie webu, ktorá bezplatne uloží kópiu tejto stránky na svoje servery.

Existuje veľa spôsobov, ako uložiť webové stránky navždy, a výber nástroja bude závisieť od typu obsahu, ktorý chcete uložiť do archívu:

Stále webové archívy

Ak chcete uložiť textový obsah, odporúča sa na tieto účely Pocket a Instapaper. Stránky môžete ukladať prostredníctvom e-mailu, rozšírení prehľadávača alebo prostredníctvom aplikácií. Tieto služby extrahujú textový obsah z webových stránok a sprístupňujú ho na všetkých vašich zariadeniach. Uložené články si však nemôžete stiahnuť, ale len si ich môžete prečítať na webe Pocket alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie služby. Ďalej vám povieme, ako úplne skopírovať stránku webu.

Evernote a OneNote sú nástroje na archiváciu obsahu do kolekcií. Poskytujú používateľom webové zastrihávače (alebo rozšírenia), ktoré uľahčujú ukladanie kompletných webových stránok jedným kliknutím.

K zachyteným webovým stránkam je možné pristupovať z ľubovoľného zariadenia, pôvodný vzhľad a možnosť prehľadávania stránky sú zachované. Tieto služby môžu dokonca vyhľadať optické rozpoznanie, aby našli text na fotografiách. Evernote vám tiež umožňuje exportovať uložené stránky ako súbory HTML, ktoré si môžete stiahnuť inde.

Ak potrebujete rýchly a ľahký prístup k webovým stránkam, uložte ich ako súbory PDF. Pred kopírovaním stránky lokality ako obrázka vyberte správny nástroj.

Prehliadač Google Chrome má vstavaný prevodník PDF. Môžete tiež použiť službu Google Cloud Print. Do služby bola pridaná nová virtuálna tlačiareň „Uložiť na disk Google“. Keď nabudúce vytlačíte stránku na počítači alebo mobilnom zariadení prostredníctvom služby Cloud Print, môžete si kópiu PDF uložiť na Disk Google. Toto však nie je najlepšia možnosť na ukladanie stránok s komplexným formátovaním.

Ak je dôležité tento návrh zachovať, je najlepšie použiť snímku obrazovky. Výber takýchto programov je pomerne veľký, ale odporúčam oficiálny doplnok prehliadača Chrome od spoločnosti Google. Zachytáva nielen úplné snímky obrazovky webových stránok, ale tiež nahrá výsledný obrázok na Disk Google. Doplnok môže ukladať webové stránky vo formáte webového archívu (MHT), ktorý je podporovaný v prehliadačoch IE a Firefox.

Wayback Machine v internetovom archíve je ideálnym miestom na vyhľadávanie predchádzajúcich verzií webovej stránky. Rovnaký nástroj však možno použiť na skopírovanie a uloženie stránky. Prejdite na adresu archive.org/web a zadajte adresu URL ľubovoľnej webovej stránky. Archivátor stiahne celú kópiu na server vrátane všetkých obrázkov. Táto služba vytvorí trvalý archív stránok, ktorý vyzerá rovnako ako originál. Zostane na serveri, aj keď bola pôvodná stránka prevzatá do režimu offline.

Internetový archív neposkytuje možnosť sťahovania uložených stránok, ale na tento účel môžete použiť Archív. Táto služba je veľmi podobná službe archive.org v tom, že zadáte adresu URL stránky a vytvorí jej presnú snímku na vašom serveri. Stránka bude uložená navždy, ale tu je možné načítať uloženú stránku ako ZIP archív. Táto služba vám tiež umožňuje vytvárať archívy podľa dátumu. Vďaka tomu môžete získať niekoľko obrázkov tej istej stránky pre rôzne dátumy.

Všetky populárne prehliadače umožňujú sťahovať plnú verziu webovej stránky do počítača. Sťahujú HTML stránky do PC, ako aj s ním spojené obrázky, CSS a JavaScript. Preto si ju môžete prečítať neskôr offline.

Teraz sa dozvieme, ako úplne skopírovať stránku do elektronickej čítačky. Majitelia EReaderov môžu použiť dotEPUB na stiahnutie akejkoľvek webovej stránky vo formáte EPUB alebo MOBI. Tieto formáty sú kompatibilné s väčšinou modelov elektronických kníh. Amazon tiež ponúka doplnok, pomocou ktorého môžete na svojom zariadení Kindle uložiť akúkoľvek webovú stránku, ale tento nástroj je určený predovšetkým na archiváciu textového obsahu.

Väčšina z týchto nástrojov vám umožní načítať jednu stránku, ale ak si chcete zachovať množinu adries URL, riešením môže byť Wget. K dispozícii je tiež skript Google na automatické načítanie webových stránok na Disk Google, týmto spôsobom sa však dá ukladať iba obsah HTML.

Táto publikácia je prekladom článku „Najlepšie nástroje na ukladanie webových stránok navždy“, ktorý pripravil priateľský tím projektu Internet Technology.ru.

Uloženie webovej stránky slovom

Táto metóda je pravdepodobne najjednoduchšia. Na to musíte mať textový editor Word od spoločnosti Microsoft. Vyberte článok alebo jeho fragment, skopírujte stlačením klávesovej skratky Ctrl + C, otvorte program Word a pomocou klávesov Ctrl + V vložte do dokumentu programu Word. Ak potrebujete vybrať nie celý text stránky, ale iba niekoľko odsekov na rôznych miestach webovej stránky, použite jednoduchú techniku, ktorú sme opísali v tomto článku.

Potom nezabudnite uložiť (Ctrl + S) na správne miesto: na externú jednotku, jednotku flash alebo do mobilného zariadenia.

Ako uložiť webovú stránku v html

Tento spôsob ukladania webovej stránky umožňuje ukladať údaje do súboru html. To je veľmi výhodné: súbor s podobným formátom otvorí akýkoľvek prehliadač. Ako príklad uvážime proces uloženia hlavnej stránky našich stránok. Ak chcete vybranú stránku uložiť, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Uložiť ako ...»

Pred vami sa otvorí okno Prieskumníka, v ktorom určíte, do ktorého priečinka sa webová stránka uloží. V príklade jednoducho vytvoríme „uložené stránky»

Ďalej označíme názov súboru str. V predvolenom nastavení je názov stránky nahradený, ale môžete zadať vlastný názov súboru.

Typ súboru, Tu si vyberiete typ, ktorý potrebujete. Zvážte ich rozdiely. Pri výbere typu “Celá webová stránka»Uloží sa nielen webová stránka, ale aj všetky obrázky, skripty, štýly. Všetky budú uložené v samostatnom priečinku s rovnakým názvom.

V takom prípade sa pri otvorení súboru ABC-Internet.html načíta z tohto priečinka všetky štýly, obrázky a skripty. To je výhodné, keď nemáte prístup na internet.

Ak vyberiete typ „webová stránka, iba HTML “, potom, keď otvoríte taký súbor, všetky údaje (obrázky, štýly) sa stiahnu z internetu. Ak nebude k dispozícii internet, vaša obrazovka jednoducho nebude mať formátovaný text. Preto musíte súbor tohto typu uložiť, keď viete, že budete mať pripojenie na internet.

Ako uložiť webovú stránku vo formáte pdf

Súbor PDF vám ukladá, či bude alebo nebude internet. Webová stránka uložená v tomto formáte je k dispozícii kdekoľvek. Takýto súbor môžete otvoriť takmer v akomkoľvek prehliadači, či už v počítači alebo v tablete alebo smartfóne.

Ak chcete webovú stránku uložiť vo formáte PDF, znova použite pravé tlačidlo myši na stránke lokality a vyberte „vytlačiť»

Alebo pomocou klávesovej skratky Ctrl + P

Otvorí sa okno nastavení tlače.

Vpravo môžete vidieť, ako sa bude stránka tlačiť vo formáte A4, naľavo nastavenia tlače. Stránku nemusíme tlačiť, takže kliknite na tlačidlo „pozmeniť».

V novom okne sú zobrazené rôzne akcie: uložte stránku na Disk Google, vyberte tlačiareň, ktorú chcete vytlačiť a čo potrebujeme, “Uložiť ako PDF". Kliknite naň.

Vrátime sa k predchádzajúcemu oknu a teraz tlačidlo „udržať". Stlačíme to.

Ďalej sú akcie už známe: označte priečinok, do ktorého sa uložia, nastavte názov súboru, kliknite na „udržať". To je všetko, naša stránka je uložená vo formáte PDF. Teraz si ho môžete prezerať aj bez internetu a poslať poštou svojim priateľom, pracovným kolegom.

Pomocou prehliadača tlač

Budeme predpokladať, že ste našli veľmi zaujímavý a potrebný materiál, ktorý si určite musíte nechať pre seba. Postupne preskúmam jednotlivé kroky.

1) V ľubovoľnom prehliadači (Chrome, Opera, Edge, Firefox atď.) Kliknite na kombináciu tlačidiel Ctrl + P (táto kombinácia znamená výtlačok stránky). Táto funkcia je k dispozícii aj v ponuke prehľadávača.

Našla sa webová stránka na uloženie

2) Ďalej zmeňte predvolenú tlačiareň na „Uložiť ako PDF“ alebo „Microsoft Print to PDF“ (v závislosti od vášho prehliadača a OS - môžete mať k dispozícii rôzne možnosti: obidve alebo len jednu). Nižšie nájdete niekoľko snímok obrazovky.

Zmeňte tlačiareň a uložte ju do formátu PDF

Microsoft Print to PDF

3) Teraz nastavte základné nastavenia: počet strán, ktoré sa majú uložiť, rozloženie stránky, okraje, farba, päty atď. Potom kliknite na tlačidlo „Tlačiť“.

Nastavili sme základné nastavenia

4) Ďalej označte miesto na disku, kam chcete súbor uložiť, pomenujte ho.

Nastavte umiestnenie a názov súboru

Úloha bola v skutočnosti dokončená. Výsledný PDF je teraz možné otvoriť v programoch Word, Adobe PDF Reader a stovky ďalších programov, ktoré tento formát podporujú.

Úloha dokončená, súbor uložený

Uložte webovú stránku do poznámky Evernote Note

Táto metóda umožňuje rýchlo uložiť celú stránku alebo fragment do poznámky v Evernote. Na to potrebujeme samotný program a rozšírenie pre prehliadač Google Chrome “Strihač Evernote web". Dozviete sa, na čo je tento program určený, na čo je určený, kde si ho môžete stiahnuť z našich článkov (prvá časť, druhá časť). A o tom, ako uložiť stránku pomocou programu Evernote Web Clipper, pozri tretiu časť. Upozorňujem vás, predtým, ako bolo toto rozšírenie k dispozícii na oficiálnych webových stránkach programu Evernote, teraz ho môžete bezplatne získať v internetovom obchode Google Chrome na adrese https://chrome.google.com/webstore/search/evernote%20web%20clipper?hl=ru

Dovoľte mi to dokončiť. Dnes sme preskúmali niekoľko spôsobov, ako uložiť webovú stránku. Podeľte sa v komentároch o tom, ako ukladáte webové stránky a či vôbec ukladáte.

Uvidíme sa skoro! Majú skvelú letnú náladu!

Keď musíte napnúť, existujú dve možnosti: podať alebo prejsť ohňom.

Prihláste sa na odber nášho kanála telegramov, aby vám neunikli najnovšie články z našej webovej stránky

Ak sa vám náš článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

S pomocou špeciálov. rozšírenie

Pre najpopulárnejšie prehliadače je teraz k dispozícii množstvo rôznych doplnkov a rozšírení, ktoré vám umožňujú ukladať svoje obľúbené stránky v úložisku typu cloud aj v súboroch PDF na pevný disk.

Chcel by som zdôrazniť jeden veľmi zaujímavý doplnok - PDF MAGE.

Malý prírastok pre Firefox, Opera, Chrome, ktorý vám umožní úplne uložiť webovú stránku na pevný disk jedným kliknutím!

Všimol som si, že po kliknutí na ikonu PDF Mage sa aktuálna stránka jednoducho stiahne vo formáte PDF do priečinka na stiahnutie. Je jednoducho nemožné prísť s pohodlnejším spôsobom.

Ukážem vám príklad.

Po nainštalovaní rozšírenia v ponuke sa zobrazí malá ikona. Keď nájdete zaujímavú stránku, jednoducho na ňu kliknite ľavým tlačidlom.

Takto vyzerá ikona PDF Mage na paneli v prehliadači Chrome

Ďalej sa zobrazí správa, že sa stránka začala ukladať. Teraz môžete vo všeobecnosti prepnúť na inú kartu.

Začnite ukladať webovú stránku

Doslova v okamihu sa prehliadač automaticky začne sťahovať súbor PDF. V skutočnosti sa všetko deje bez zbytočných gest, rýchlo a pohodlne!

Stiahnite si PDF

Všeobecne odporúčam používať!

Využívanie služieb online

Sieť má tiež veľa internetových služieb, ktoré vám umožňujú rýchlo uložiť ktorúkoľvek stránku v sieti vo formáte PDF. Podstata práce je približne nasledovná: vložíte do špecifikácie. string URL stránky, ktorú chcete uložiť.

Potom stlačením tlačidla vygenerujte súbor PDF. Po chvíli dostanete odkaz na stiahnutie súboru PDF. Samozrejme, môžete ho použiť, ale podľa môjho skromného názoru - to všetko je únavné a vhodné na dočasné použitie. Napríklad, máte „problém“ s prehliadačom alebo Windows, dostanete nejakú „podivnú“ stránku, ktorá nechce byť uložená predchádzajúcimi spôsobmi.

A tak najobľúbenejšie služby tohto druhu:

Pin
Send
Share
Send
Send