Užitočné tipy

Ako urobiť fotografiu čiernobielu, aby táto časť zostala farebná

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedným z kreatívnych spôsobov, ako zdôrazniť akýkoľvek objekt na obrázku, je nechať ho farebne a zvyšok urobiť čiernym a bielym (parciálny farebný efekt).

Tento efekt môžete dosiahnuť ľahko pomocou nastavovacie vrstvy „Čiernobiele“, Miešanie kanálov alebo Mapa prechodu, Pomocou nich sa obrázok skonvertuje na čiernobiely a maska ​​vrstvy potom skryje transformáciu oblastí, ktoré chcete nechať zafarbené. Táto technika je vynikajúcim príkladom kreatívneho prístupu k úprave obrázkov.

Krok 1

Krok 2

Kliknite na vrstvu masky upravovacej vrstvy v palete vrstiev. Keď to urobíte, Photoshop nakreslí miniatúru masky tenkým čiernym obrysom, čo znamená, že maska ​​je aktívna.

Ak sú miniatúry veľmi malé, čierny obrys nemusí byť viditeľný. Našťastie môžete urobiť viac výberom príkazu v ponuke palety Možnosti panela, Nastavte prepínač do polohy zodpovedajúcej najväčším miniatúram a kliknite na tlačidlo OK.

Krok 3

Stlačením tlačidla B vyberte nástroj Kefa, nastavte ako farbu popredia čiernu farbu a potom skryte časť vrstvy úprav štetcom po obrázku.

Pamätáte si pravidlo masky - „čierne kože, biele sa otvárajú“?

Predtým, ako začnete pracovať s maskou, premýšľajte na pár sekúnd, čo chcete robiť. Ak chcete skryť oblasti vyrovnávacej vrstvy, musíte maľovať čiernou farbou, preto vyhľadajte farebné indikátory v dolnej časti panelu Nástroje a stláčajte kláves X, kým sa čierny indikátor nenachádza hore.

Stlačením tlačidla B vyberte kefa na náradie, potom umiestnite myš na obrázok a farte čiernou farbou. Počas kreslenia sa cez masku vrstvy objaví pôvodná farba obrázka.

Ak otvoríte príliš veľkú farebnú oblasť, nepropadajte panike: vymeňte farebné indikátory stlačením tlačidla X tak, aby bol biely indikátor na vrchu a vyplnením tejto oblasti bielym vráťte korekciu. (Pri práci s maskami je zvyčajne užitočné držať prst nad klávesom X.)

Nakreslite prísne v oblasti, do ktorej chcete vrátiť farbu, je to pohodlnejšie zväčšením obrázka. Ak to chcete urobiť, stlačte klávesovú skratku Ctrl ++ (plus). Ak chcete obrázok zmenšiť, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + - (mínus). Zväčšený obrázok môžete presunúť pomocou nástroja Ručné, ak sa chcete presunúť do jeho inej časti. Ak chcete vybrať tento nástroj, stlačte medzerník a myšou potiahnite obrázok alebo ho vyberte v dolnej časti panela nástrojov.

Krok 4

Po dokončení kresby uložte dokument vo formáte PSD. Dovoľte mi pripomenúť, že keď uložíte dokument v tomto formáte, Photoshop uloží všetky jeho vrstvy, takže môžete masku v budúcnosti podľa potreby upravovať.

Na porovnanie obrázkov pred a po úprave vypnite viditeľnosť korekčnej vrstvy v palete vrstiev.

1. Najjednoduchší spôsob

Ozdobte fotografiu. Ak chcete zmeniť farbu, je potrebné stlačiť kombináciu klávesov Ctrl + Shift + U alebo kartu Obrázok -> Korekcia -> Čiernobiely (alebo kombináciu klávesov Ctrl + U) a posúvať posúvače v otvorenom okne.
Potom vezmeme archívnu kefu (kláves Y), urobíme tvrdosť 60%, stlačíme 40%, potom si môžeme zvoliť vlastné parametre v závislosti od priemeru kefy (priemer je upravený hranatými zátvorkami a obnovíme miesta na fotografii, ktoré chceme nechať farebne).

2. Metóda je zložitejšia a lepšia.

Duplikujte obrázok (Ctrl + J).

Vyfarbite novú vrstvu (skonvertujte na čiernu a bielu). Stačí stlačiť Ctrl + Shift + U alebo prejsť na kartu hlavnej ponuky Obrázok -> Korekcia -> Čiernobiele.

Po stlačení kombinácie klávesov Ctrl + Shift + U alebo Ctrl + U:

Vyberieme nástroj Kefa (klávesa B), urobíme tvrdosť 60%, stlačíme 40%, potom si môžeme zvoliť naše parametre v závislosti od priemeru kefy, čiernej farby kefy vymazanej a bielej obnoví tú zlú a my ju rozmazíme na dievčati. Pre väčšie pohodlie zväčšte samotnú fotografiu, zmeňte priemer kefy a podobne.

Čo sa stalo:

Ďalší spôsob, ako zmeniť farbu časti obrázka, je opísaný v článku „Príklad práce s farebným rozsahom“.

Páči sa vám web? Ukázali sa tieto hodiny užitočné? Projekt môžete podporiť jednoducho stiahnutím a inštaláciou aplikácie Flashlight pre Android. Aplikácia bola napísaná autorom stránky a plánuje zverejniť jej aplikácie v budúcnosti. Baterka ovláda LED blesku fotoaparátu telefónu a tiež zapína podsvietenie pri úplnom jasu.

Výhody: flexibilné nastavenie. V nastaveniach môžete nastaviť, aby sa baterka okamžite spustila pri spustení aplikácie a časovač sa automaticky spustí pri spustení aplikácie. Nastavenia vám umožňujú vypnúť zámok obrazovky a blesk pomocou tlačidla napájania telefónu. Časovač môžete nastaviť aj sami.

Ak aplikácia získa popularitu, bude to motivovať autora k vytváraniu nových aplikácií, berúc do úvahy želania návštevníkov stránok.

Vopred ďakujem, Dmitry.

Inštalácia QR kódu:

Ak sa vám materiál páčil, povedzte „ďakujem“, zdieľajte odkazy so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach! Ďakujem!

Video | Čiernobiela nastavovacia vrstva

| Čiernobiela nastavovacia vrstva
  • Na paneli Korekcia kliknite na ikonu Čiernobiele.
  • Vyberte položku Vrstva> Nová vrstva úprav> Čiernobielo. V dialógovom okne novej vrstvy úprav zadajte názov vrstvy a kliknite na tlačidlo OK.

Photoshop používa predvolenú konverziu v odtieňoch sivej.

Vyberte položku Obrázok> Korekcia> Čiernobiele. Upozorňujeme však, že pri tejto metóde sa korekcie aplikujú priamo na vrstvu obrazu a určitá časť počiatočných informácií sa odstráni.

(Voliteľné) vyberte čiernobielu súpravu z ponuky Nastaviť na paneli Vlastnosti.

Na paneli Vlastnosti manuálne upravte prevod pomocou jazdcov na rôzne farby, použite automatickú konverziu alebo vyberte predtým uloženú vlastnú farebnú zmes.

Prednastavená sada menu

Vyberte preddefinovanú zmes odtieňov šedej alebo predtým uloženú zmes. Ak chcete mix uložiť, v ponuke panela vyberte príkaz „Uložiť čiernobiele vytáčanie“.

Miešanie odtieňov šedej sa nastavuje na základe farebných hodnôt obrázka, čím sa maximalizuje distribúcia sivých hodnôt. Automatické miešanie často vedie k vynikajúcim výsledkom, ale môže sa použiť aj ako východiskový bod na úpravu hodnôt šedej pomocou farebných posúvačov.

Upravte sivé tóny pre konkrétne farby obrázka. Potiahnutím posúvača doľava stmavte alebo doprava zosvetlite sivé tóny, ktoré zodpovedajú pôvodnej farbe obrázka.

  • Ak chcete opraviť jednotlivú farebnú súčasť, vyberte nástroj na priamu opravu obrazu a kliknite na obrázok. Posunutím posúvača ovládacieho kolieska dominantnej farby v danej oblasti obrázka doľava alebo doprava upravte farbu jasnejšiu alebo tmavšiu.
  • Ak chcete vrátiť všetky farebné posuvníky do stavu prevodu v odtieňoch sivej (predvolené), kliknite na tlačidlo Obnoviť.

Ak chcete zobraziť obrázok v pôvodnom farebnom režime, zrušte začiarknutie tohto políčka.

Pin
Send
Share
Send
Send