Užitočné tipy

Ako hrať Canasta

Pin
Send
Share
Send
Send


Počet palúb: 2
Počet kariet v balíčku: 52 a 2 žolíky
Počet hráčov: 4 (pár na páre), je možná hra pre 2, 3, 5, 6 hráčov
Starostlivosť o kartu: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, H, D, K, T, Joker.
Účel hry: získať maximálne body.
Pravidlá hry. Predpokladá sa, že predchodcom Canasty bola španielska kartová hra Comet, ktorá sa hrala v XVIII. Storočí. Modern Canast zo španielskeho slova „nákupný kôš“, pôvodne z Uruguaja, sa objavil v Argentíne av roku 1949 ho začali hrať v USA, po ktorom sa rozšíril do celého sveta. Existuje veľké množstvo variantov tejto hry pod rôznymi názvami: brazílska, bolívijská, mexická, armingtonská, Quinella, Tampa atď. Tu je opísaná tradičná Canasta s jej najobľúbenejšími odrodami.
Prvý díler je určený žrebom, potom hráči postupne rozdávajú karty. 4 ľudia hrajú, pár pre pár. Partneri sedia proti sebe. Krupiér opatrne zamieša balíček, vyberie hráča naľavo od krupiera a každému hráčovi rozdá 11 kariet. Otvorí sa ďalšia 45. karta a stáva sa prvou kartou otvoreného balenia. Ostatné karty sú v uzavretom balíčku. Náklady na karty v bodoch: eso a 2 - 20 bodov, všetky kusy, 10, 9, 8 - 10 bodov, 7, 6, 5, 4 - 5 bodov, trojice a deuces majú v hre špeciálnu úlohu. Cieľom každého hráča je získať maximálny počet bodov v kartách, aby ste to dosiahli, musíte získať karty a hodiť ich na stôl v určitých kombináciách. Kombinácia je sada najmenej troch kariet rovnakej hodnoty, napríklad 3 jacky, 3 osmy, 3 štvorky atď. Žolík môže nahradiť akúkoľvek kartu v kombinácii. Žolík môže slúžiť ako podvodník, ktorý sa nazýva falošný žolík. Vo vyloženej kombinácii žartérov nemôže byť viac ako hlavné karty. Kombinácie stanovené partnermi sú spojené a umiestnené blízko jedného z partnerov. Hra začína hráčom naľavo od doručovateľa, ktorý určuje jeho kombináciu. Hráč môže rozložiť nie jednu, ale niekoľko kombinácií. Ďalší ťah patrí nasledujúcemu hráčovi v smere hodinových ručičiek, začne rozložiť kombinácie kariet. Ďalej prichádza partner prvého hráča, ktorý vydá novú kombináciu alebo pokračuje v starej. Každý pár hráčov má svoje vlastné kombinácie. Jeden pár hráčov nemôže ďalej kombinovať ďalší pár hráčov. Rozložená kombinácia siedmich kariet rovnakej hodnoty sa nazýva canasta. Prípravok, ktorý je rozložený bez vtipkov, sa nazýva pravý alebo prírodný, a ten, ktorý je rozložený s vtipálmi, sa nazýva falošný, čierny alebo zmiešaný.

Jemnosti hry. Ako je uvedené vyššie, rally sa začína hráčom, ktorý sedí naľavo od poskytovateľa. Hráč si môže vyzdvihnúť otvorenú kartu v blízkosti balíčka a umiestniť jednu zo svojich kariet na svoje miesto. Hráč tiež nemôže vziať karty zo stola, ale vybrať hornú kartu z uzavretého balíčka a jednu kartu na stôl zlikvidovať v otvorenom obale. Prvý balík v uzavretej hre, keď žiaden hráč na stôl nestanovil žiadnu kombináciu, sa nazýva uzavretý. Aby si hráč mohol od neho vziať kartu, musí mať po ruke a ukázať dve karty rovnakej hodnoty. Vytvorená kombinácia sa musí okamžite položiť na stôl. Keď sa hra otvorí a balík je otvorený, môžete si ho vziať, ak v hornej časti balíka ukážete dve karty rovnakej hodnoty ako karta, ale zobrazujúce iba jednu kartu a žolíka, môžete byť pravdivý alebo nepravdivý. V tomto prípade bude ručne položená karta, žolík a horná karta balenia kombináciou položenou na stole. Po rozložení kariet rukami sa ťah otočí k ďalšiemu hráčovi v smere hodinových ručičiek. Balenie kariet počas hry je zakázané sledovať. Hra pokračuje dovtedy, kým jeden z hráčov nevyhodí všetky karty z rúk, položí poslednú kartu na obal alebo nahlási nejakú predtým stanovenú kombináciu partnera. Hru je možné dokončiť, ak jedna zo strán podá aspoň jednu hruď. Jeden z partnerov by mal požiadať druhého o povolenie a ak je odpoveď áno, hra končí. Môžete tiež ukončiť hru, ak si kúpite jednu kartu zo stola bez toho, aby ste ju vyhodili z rúk. Nákup jednej karty sa považuje za nákup celého balíka. Nemôžete si ho kúpiť, iba ak je hornou kartou balíka 3 piky alebo 3 kluby, aj keď ukazujete ďalšie dva čierne trojčatá. Počas hry nemôžete dať na stôl kombináciu čiernych trojíc, to sa dá urobiť iba na konci hry, ale potom nemôžete dokončiť hru zahodením poslednej karty v balení, ale musíte ich dať na stôl v kombinácii alebo ich pridať do kombinácie. Ak je po dohode prvá karta čierna alebo červená tri alebo žolík, otvorte ďalšiu kartu, kým sa neobjaví bežná karta.
Zvláštnu úlohu v hre hrajú červené trojčatá, čo je bonus. Červené trojčatá nikdy neprichádzajú v žiadnej kombinácii. Po rozdaní kariet musia hráči, ktorí majú vo svojich rukách červené trojčatá, okamžite položiť karty na stôl vedľa nich a počas svojho ťahu doplniť počet kariet vo svojich rukách z uzavretého balíčku. Ak je táto karta červená, musíte ju vložiť pred seba a vybrať ďalšiu kartu z balíčka. Ak si hráč zakúpi červenú trojlôžkovú súčasť prvého balíka, je povinný ju hneď vedľa seba rozložiť, pričom si nemusí vyberať kartu z balíčka. Balenie obsahujúce červené tri alebo žolík je zatvorené.
Hra môže mať dvojaký koniec. To je prípad, keď na konci hry môže partner hráča, ktorý hru dokončuje, dať všetky svoje karty z ruky na stôl v nových kombináciách alebo nahlásiť kombinácie, ktoré ležia.
Hra môže byť ukončená v čase jej otvorenia, to sa nazýva koniec hry rukami. Súčet rozdaných bodov kariet by mal byť minimom, ktorý sa musí otvoriť, ak hráč kúpi balíček alebo svoju najvyššiu kartu. Hra sa zvyšuje až na 10 000 bodov.

Bodov.Po skončení hry sa vypočíta počet bodov. Body sa udeľujú za karty rozložené v rôznych kombináciách na stole, ako aj za bonusy a pokuty.

100 bodov - na konci hry.
100 bodov - za dvojité zakončenie navyše.
100 bodov - za dokončenie hry ďalšou rukou.
100 bodov - za každé tri červené, ak sú rozmiestnené kanoe.
300 bodov za falošný kajak.
500 bodov za skutočnú hruď.
800 bodov - za sadu (4 červené trojčatá s baldachýnom).
-100 bodov - za každé červené tri, pokiaľ nie je rozmiestnený kanon.
-800 bodov - pre sadu červených trojíc bez lana.

Hra sa uskutočňuje podľa tradičných pravidiel kanasty s tou výnimkou, že každému hráčovi je pridelených 13 kariet a hra končí, keď má hráč vo svojich rukách viac ako jednu kartu a ak si hráč stanovil dva kanasty.

Hra sa uskutočňuje podľa tradičných pravidiel kanasty s výnimkou toho, že každému hráčovi je pridelených 15 kariet.

Hrajú podľa tradičných pravidiel canasty, iba pár za pár.

Hra sa uskutočňuje podľa tradičných pravidiel kanasty, s tou výnimkou, že na jednej strane sú v tíme 3 hráči a na druhej strane sú to 2 hráči. Hra pokračuje dva na dvoch a tretí hráč v tíme čaká v rade na výmenu s iným. V procese, ktorý čaká na svoj ťah v hre, nemá právo radiť a vyzývať svojich ostatných hráčov.

Hra sa po zmenách mení podľa tradičných pravidiel canasty. Hra používa 3 balíčky po 52 kartách na každom balíčku a 6 žolíkov. Každý hráč dostane 15 kariet. Hrá buď 2 tímy po 3 hráčoch v každom tíme, alebo 3 tímy po 2 hráčoch v každom tíme. Partneri si sadnú tak, že každý hráč má dvoch susedov ako susedov.

Hra sa riadi nasledujúcimi tradičnými pravidlami canasty. V tejto hre je možné zbierať canast iba od vtipákov a dvojičiek. Nazýva sa „Free Canasta“ a stojí 1 000 bodov. Bonusy za zmiešaný kajak: s jednou bezplatnou kartou - 400 bodov, s dvoma bezplatnými kartami - 300 bodov, s tromi bezplatnými kartami - 200 bodov.

Hra sa riadi podľa tradičných pravidiel canasty. Nasledujúce pravidlá dopĺňajú a upravujú hru. Používajú sa 3 balíčky kariet s žolíkmi, každému hráčovi je pridelených 15 kariet. Každý hráč vytiahne 2 karty z balíčka a vyhodí iba jednu z jeho rúk. Je zakázané kupovať na jednej karte s žolíkmi, je možné iba pre dve karty alebo pre zostavenú kombináciu. V kombináciách by nemali byť viac ako dvaja žolíky. Hra pokračuje, až kým sa karty v balíčku nevybijú. Hráč, ktorý vytiahne poslednú kartu z balíčka, musí zahodiť kartu na otvorené balenie, ktoré si môže kúpiť iný hráč. Neexistuje žiadny bonus za ukončenie hry. Zahodenie poslednej karty je zakázané. Kedykoľvek v hre je dovolené zostaviť súpravu troch alebo štyroch čiernych trojíc, ale nič im nemožno dať. Za čiernych troch na konci hry sa získa 200 mínus bodov. Je dovolené rozmiestniť sekvenčné žaby (eskalátory) - jedná sa o sériu siedmich po sebe idúcich kariet rovnakej farby. Hráč, ktorý ako prvý rozloží alebo dokončí hru v žrebovaní, dostane bonus v 11 najlepších kartách balíčku, ktorý môže okamžite použiť na vytvorenie kombinácie. Za každú červenú tri dostanú 100 bodov plus alebo mínus. Za skupinu šiestich červených trojíc sa pridelí 2 000 bodov za predpokladu, že najprv musíte rozložiť Bolíviu, eskalátor alebo skutočnú sedačku.
Bonusy za určité druhy zátok.

300 bodov - obyčajná čierna cana.
500 bodov - obyčajná červená cana.
1000 bodov - čierna cana siedmich.
1500 bodov - červená sedem.
2000 bodov - Bolívia (karikatúra žartérov).

Za každých sedem na konci hry sa získa 500 mínusových bodov. Celé kolo hry pozostáva zo štyroch po sebe idúcich odovzdaní. Hra sa zvyšuje až na 10 000 bodov.


Kubánska Canasta (kubánska)

Hra sa riadi nasledujúcimi zmenami podľa tradičných pravidiel canasty. Hrajú sa s dvoma balíčkami. Založenie 15 kariet každému hráčovi. V každom kole si hráči vezmú jednu kartu. Zásobník je vždy zamrznutý a môžete ho vziať iba na zodpovedajúci prirodzený pár. Canast neobsahuje viac ako sedem kariet. Na ukončenie hry potrebujete iba jednu canast. Hra tvorí 7500 bodov. Červené trojčatá dávajú každý 100 bodov, každý dva trojnásobky po 300 bodoch, každé tri trojnásobky po 500 bodoch, všetky 4 trojnásobky po 1000 bodov. Ak strana neukázala aspoň jednu karabínu, body za červené trojice sa zapíšu mínus. Čierne trojčatá nesmú spadnúť v prvom kole. Čierne trojčatá, ktoré boli odobraté spolu s balíčkom, sa zahodia a ukončia hru. Strana, ktorá prevzala čierne trojčatá, dostane za každú trojku 5 bodov. Za 4 čierne trojčatá, ktoré boli vyhlásené alebo vyradené, sa udeľuje 100 bodov. Canasta z voľných kariet dáva: 4 000 bodov na siedmich deucesoch, 3 000 bodov na štyroch žartároch a troch deucesoch, 2 000 bodov na akejkoľvek inej kombinácii siedmich voľných kariet. Sekvencie nemôžu byť kombináciami. Je zakázané vyberať odhadzovaciu hromadu z hornej bezplatnej karty. Po ukončení hry sa pripíše 100 bonusových bodov.

Hra sa riadi nasledujúcimi zmenami podľa tradičných pravidiel canasty. Hrá sa s tromi balíčkami so šiestimi žolíkmi. Každý hráč dostane 15 kariet. Po ohlásení počiatočnej kombinácie pre svoju stranu vezme hráč z rezervy 13 kariet a priloží ich k svojej ruke. Sekvencie a bezplatné karty nepredstavujú kombináciu. Z jednej rezervy sa z rezervy vyberie iba jedna karta. 1000 bodov canasta dáva na sedem, prírodné aj zmiešané. Odhodená hromada sa berie iba vtedy, keď je na nej sedem. Na ukončenie hry musí mať strana dve kanoe a toľko červených trojnásobkov.

Hra sa riadi nasledujúcimi zmenami podľa tradičných pravidiel canasty. Platný žreb sa skladá z 3 až 7 kariet. Za rasu je na bezplatných kartách udelených 2 000 bodov. Odhodenú hromadu je možné odobrať iba s prirodzeným párom z ruky za predpokladu, že sa pár zhoduje s najvyššou odhodenou kartou. Zvyšok času je balíček vždy „zamrznutý“.

Hra sa riadi nasledujúcimi zmenami podľa tradičných pravidiel canasty. Hrajú sa s tromi balíčkami a šiestimi žolíkmi. Hra obsahuje postupnosti alebo kombinácie voľných kariet. Jedna karta sa vyberie z rezervy. Na ukončenie hry potrebujete iba jednu canast.

Hra sa riadi podľa tradičných pravidiel canasty. Nasledujúce pravidlá dopĺňajú a upravujú hru. Hra používa 3 balíčky s žolíkmi, celkom 162 kariet a 6 žolíkov. Pár tiež hrá pre pár 4 hráčov. Každý hráč dostane 15 kariet. V prípade žrebovania kariet z balíčka si každý hráč vytiahne dve karty a vyhodí iba jednu. Balíček na jednej karte s žolíkom si nemôžete kúpiť, ale iba dve karty alebo vopred rozloženú kombináciu. V každej kombinácii a žriedle nie sú povolené viac ako dvaja žolíky. Je povolené mať dva kajaky rovnakej hodnoty. Ak chcete dokončiť hru, musíte mať aspoň dva stanovené kanas. Sada, ktorá sa skladá z piatich červených trojíc, získa 1 000 bodov, pod podmienkou dvoch kanasov, ak je iba jeden alebo nie jeden, potom získa 1 000 mínus bodov. V hre je dovolené usporiadať sekvencie. Do poradia je možné pridávať bežné karty, až kým sa nevytvorí postupnosť siedmich kariet - to je samba, za ktorú sa udeľuje 1500 bonusových bodov. Ak chcete hru ukončiť, samba je považovaná za rasu a samba nemôže hodiť žiadne karty. Hráč dostane 200 bonusových bodov za ukončenie hry. Neexistuje žiadna odmena za dvojité ukončenie hry. Hra sa zvyšuje až na 10 000 bodov.

Hra dodržiava pravidlá samby pre ďalšie zmeny. V intervale medzi odovzdaním a otočením karty nahradí každý hráč svoje červené trojice. Potom prevráti hornú kartu. Za účelom začatia odhadzovacej hromady sa počet kariet počíta z rezervy, ktorá sa rovná nominálnej hodnote určenej karty (karty jack - 11, karty queen - 12, karty king - 13, eso a žolík - 20 kariet). Tieto karty sa vkladajú v uzavretej podobe a na nich - karta v otvorenej podobe. Iba prirodzený pár rúk môže zobrať skládku, ktorá je vždy „zamrznutá“. Z dvojičiek môžete robiť nezávislé kombinácie ako s pomocou žartérov, tak bez nich ako karty zdarma. Strana, ktorá vykázala kombináciu deuces, predtým, ako obsadí canasta na deuciach, nemá právo ich používať ako voľné karty v iných kombináciách. Canast voľných kariet nie je jedným z dvoch Canasts, ktoré sú povinné opustiť. Za výstup sa získa 300 bonusových bodov. Strana, ktorá má maximálne 3 červené trojčatá, dostane za každú trojku 100 bodov. Za najmenej 4 trojice sa udeľuje 200 bodov za každú trojicu. Za sedem deucesov sa získa 3 000 bodov za zmiešanú hruď deuces - 2 000 bodov. Ceny za rozskok sa udeľujú iba strane, ktorá vystúpila, zatiaľ čo súperom za dva body sa udeľujú body v súlade s hodnotami týchto kariet. Dodatočné bonusy: 2 000 bodov za 5 čistých kanov, 1 000 bodov za 5 kán. Vrátane zmiešaných, 2 000 bodov za 10 kanov akéhokoľvek druhu. Strana sa skladá z 12 000 bodov.

Hra dodržiava pravidlá samby pre ďalšie zmeny. Každá kombinácia musí obsahovať najmenej 3 prírodné karty. V záťahu je možné použiť jednu bezplatnú kartu. 1 000 bodov sa udeľuje za zmiešaný kajak na postupnosti, 1 500 bodov sa udeľuje za prírodný kajak v postupnosti. Žiadny z kanónov by nemal presahovať sedem kariet. Hromada sa odoberá pomocou vhodného prírodného páru, ale nie z čiernych trojíc, dvoch - dvojíc, žolíka - dvojíc žartérov. V prípade nezmrazenej paluby možno hornú kartu s výnimkou voľnej karty odložiť kombináciou najmenej siedmich kariet.

Hra sa po zmenách mení podľa tradičných pravidiel canasty. Nezávislú kombináciu môžu vytvoriť tri alebo viac voľných kariet. Za každú kartu voľných kariet (nazývanú Bolívia) sa udeľuje bonus vo výške 2500 bodov. Hra sa zvýši na 15 000 bodov. Za každú čiernu trojicu, ktorá zostáva v rukách hráča, sa udeľuje 100 trestných bodov.

Brazílska canasta je odroda Bolívie a líši sa od nej v pôvodnej kombinácii a bodovaní. Strana má 10 000 bodov. Zakázané je použitie zásobníka na obnovenie pôvodnej kombinácie. Za rasu sa získava 2 000 bodov z voľných kariet. Kombinácia v poradí, ktorá obsahuje najmenej päť kariet, dáva na konci ruky 1 000 bodov. Na výstupe z hry môžete karabinu doplniť z oboch strán. Za 4 červené trojice sa udeľuje 100 bodov za každý, za 5 - 1000 bodov, za 6 - 1200 bodov. Zaznamenávanie bodov je plus, ak jedna zo strán povedala, že je to smena, a ak nie je uvedené, ide o mínus. Aby hráč opustil hru, musí vždy požiadať partnera o povolenie.

Táto hra kombinuje niekoľko možností canasta, vrátane mexickej. Hra sa riadi tradičnými pravidlami canasty. Tri z nich hrajú šesť za tri so štyrmi balíčkami a 8 žolíkmi. Každému hráčovi je pridelených 13 kariet a potom v sérii uzatvorená ďalšia sada 11 kariet, ktoré si hráč môže po dokončení prvého cana pridať do svojej ruky. V každom kole sa z rezervy vyberú dve karty a vyhodia sa jedna po druhej. Sedem sa neobnoví, kým na nich každá strana nedokončí kanvy (prírodné alebo zmiešané). Sedem na výstupe nemôžete resetovať. Žiadny z kanónov by nemal mať viac ako sedem kariet. Красные тройки дают по 100 очков за каждую. 8 красных троек на руках у одной из сторон дают 1000 очков. Эти очки записываются в минус той стороне, которая не закончила канасту на семерках. Комбинации можно составлять из свободных карт. Запрещается брать стопку сброса с верхней свободной картой. Для того, чтобы выйти сторона должна иметь канасту на семерках - 1500 очков, канасту на свободных картах - 1000 очков, одну натуральную - 500 очков и одну смешанную канасту - 300 очков. Партия состоит из 20000 очков.

Классическая канаста

| править код ]

В самом начале сдающий определяется по жребию, в дальнейшем сдают по очереди. V hre so štyrmi hráčmi sa rozdá 12 kariet (tri z nich - každá 13, dve z nich - 15 každá). Ďalšia karta je umiestnená lícom hore vedľa paluby a tvorí začiatok banky. Štartovaciu kartu nemôžu tvoriť žolíky, deuces a trojčatá, ktoré musia byť nahradené inou kartou z balíčku.

Karty sa hodnotia nasledovne: čierne trojčatá a karty od 4 do 7 - 5 bodov, od 8 po kráľa - 10 bodov, deuces a esa - 20 bodov, žolíky - každý 50 bodov. Červené trojčatá sa nezúčastňujú hry a mali by byť okamžite vymenené za iné karty z balíčka. Na konci žrebovania, každé červené tri, získa 100 plus bodov, ak sa pár hráčov uzavrie ako prvý, to znamená, že žrebovanie vyhrá (nie je potrebné, aby partneri získali viac bodov ako súperov), alebo 100 mínus bodov, ak sa žrebovanie prehrá. , Štyri červené trojice dajú 800 plus alebo mínus bodov. Hra sa hrá až do 5 000 bodov (alebo do 7 000).

Hra začína tým, že hráč sedí na ľavej strane krupiera. Musí zobrať jednu kartu z balíčka, rozhodnúť sa, či uvedie kombináciu na stôl alebo nie, prípadne doplní alebo nezvýši partnerský výpočet a jednu kartu vyhodí do banky. Po zahodení karty do banky nie je možné karty rozložiť, presunie sa k ďalšiemu hráčovi v smere hodinových ručičiek. Na výpočet počiatočných kombinácií je vyžadovaný požadovaný počet bodov v tejto kombinácii, ktoré sú sprísnené počas hry. Ak je účet partnerov od 0 do 1495 bodov, potom by pri počiatočnom výpočte malo byť najmenej 50 bodov, od 1500 do 2995 - 90 bodov, od 3000 - 120 bodov (pri hraní až do 7000 bodov sa tieto požiadavky mierne menia: 0-1495 - 50 bodov, 1500-2995 - 70 bodov, 3000-4995 - 90 bodov, 5000 a viac - 120 bodov). Ak majú partneri záporný počet bodov, potom pri prvom výpočte stačí uviesť 15 bodov, ktoré vyhovujú akejkoľvek kombinácii. Ak je po ruke náprsník, je dovolené ho v každom prípade rozmiestniť, a to aj bez splnenia podmienky stanovenia určitého počtu bodov. Kombinácie na rukách môžu byť držané tak, aby presahovali jeden výpočet, ktorý dáva ďalšie body. Opustiť môže iba hráč, ktorý (alebo jeho partner) má pri výpočte silu. V opačnom prípade, ak má v rukách jednu kartu, nevyhodí ju do banky, ale preskočí ťah.

Canasta môže byť „čistá“ (alebo červená) alebo „špinavá“ (alebo čierna). V „čistom“ kajaku je sedem alebo viac kariet rovnakej kategórie bez dvojčiat alebo žartárov. V „špinavom“ prístave môžu byť deuces alebo divočiny, ktorých množstvo nie je vyššie ako polovica. Kvôli pohodliu výpočtu kariet sú „čisté“ a „špinavé“ kanoe naskladané do hromady, aby bolo zrejmé, že kombinácia je uzavretá, s hornými červenými alebo čiernymi kartami. V budúcnosti je dovolené pridávať do karafy karty a pridaním dechu alebo žolíka do „čistej“ karafy sa okamžite zmení na „špinavú“.

Karty si môžete vziať aj z banky. Vyžaduje si to, aby ste mali na rukách dve karty rovnakého poradia ako najvyššia karta v banke, ak je banka zablokovaná alebo na stole je výpočet z kariet rovnakého poradia, ak banka nie je zablokovaná. Ak je to počiatočné, vezme si z banky najvyššiu kartu a vykoná výpočet, ktorý spĺňa minimálne požiadavky, hráč vezme všetky ostatné karty z banky. Banka je zablokovaná, ak má aspoň jedného podvodníka alebo žolíka. Aby sa ukázalo, že banka je zablokovaná, je blokovacia karta umiestnená kolmo na zvyšok. Banku blokujú aj čierne trojčatá, ale iba pre ďalšieho hráča. Deje sa tak preto, aby zostal hráčovi možnosť vziať si banku, aby súper nemohol banku vziať po svojom ťahu. Na samom začiatku losovania je banka zablokovaná.

Na stôl sa tiež môžu položiť čierne trojčatá vo forme kombinácie troch alebo štyroch kariet. Toto je prípustné, iba ak sú všetky karty vyhodené z ruky. Každé čierne tri je hodnotené 5 bodmi.

Pravidlá hry Canasta

kanasta hrať dve plné paluby s vtipálci - 108 kariet. Nezáleží na seniorite karty. Náklady na karty v EUR okuliareEso a deuces - 20 bodov, všetky kusy, desiatky, deviatky a osem - 10 bodov, od sedem do štyroch - 5 bodov. V hre zohrávajú špeciálnu úlohu trojice a deuces.

Hrajú štyria účastníci (dvaja proti dvom). partnerisedí oproti sebe a hrá sa s iným párom. Prvý díler určí prvý díler, potom sa karty rozdajú striedavo. Každý hráč dostane 11 kariet. Otvorí sa ďalšia 45. karta a stáva sa prvou kartou otvoreného balenia. Zvyšok je v uzavretej palube.

Cieľová hra canasta - získajte maximálny počet bodov na kartách, získajte karty sami a zlikvidujte ich (vrátane prijatých), položte ich na stôl v určitých kombináciách. Kombinácia je sada najmenej troch kariet rovnakej hodnoty (tri dámy, tri deviatky, tri päťky). Vo všetkých kombináciách môžu žolíky nahradiť každú chýbajúcu kartu.

Žolíky sú tiež deuces - falošní žolíky. Vo vyloženej kombinácii nesmie byť viac ako žartujúcich hlavných kariet (nie viac ako polovica). Keď sa karty a žolík rozložené na stole nevrátia do hry. Kombinácie stanovené partnermi sa kombinujú a umiestňujú pred jednu z nich.

V prvej fáze lotérieak na stole nikto nič nekladie, hra je „uzavretá“. Prvý výskyt akejkoľvek kombinácie na stole „otvára“ hru partnerom, ktorí ju zverejnili, ale na otvorenie hry existujú špeciálne podmienky.

na záznam z tohto hľadiska by kombinácia kariet mala „stáť“ najmenej 50 bodov: pri zaznamenávaní od 1500 do 2995 - najmenej 90, a ak je záznam 3 000 a viac - najmenej 120.

Pri zápornom počte bodov je minimálny počet bodov za otvorenie kariet 15.

Na otvorenie hry môžete na stole rozložiť nie jednu, ale viac kombinácií, ktorých body sa pri počítaní spočítavajú. Po otvorení hry už partneri nemajú žiadne ďalšie obmedzenia a pri pohybe môžu rozložiť nové kombinácie alebo pridať jednotlivé kombinácie ku kombináciám, ktoré sami stanovia. K kombináciám stanoveným súpermi nemôžete pridať karty.

Rozložená kombinácia siedmich kariet rovnakej hodnoty sa nazýva canasta, čo znamená koniec rally a je zvlášť odmenená. Kajak zložený iba z hlavných kariet (bez žolíka) sa nazýva pravý alebo červený, žralok s jedným, dvoma alebo tromi žolíkmi - nepravdivý alebo čierny. Podľa tradície sú karty zložené v samostatnom obale, horná karta je červená alebo čierna v závislosti od typu canasty.

Do karafy môžete pridať, ale nie nevyhnutne, karty dôstojnosť.

Kreslenie začína tým, že hráč sedí naľavo od krupiera. Môže si vyzdvihnúť „osvetlenú kartu“ a vložiť jednu zo svojich vlastných na svoje miesto, nemôže tiež vziať karty zo stola, ale zobrať hornú kartu uzavretej paluby a jednu svoju vlastnú položiť na stôl do otvorenej tašky.

Prvý balík v uzavretej hre (zatiaľ nikto na stôl nestanovil jednu kombináciu) sa tiež nazýva uzavretý. Aby ste z nej mohli vziať kartu, mali by ste mať po ruke a ukázať dve karty rovnakej hodnoty, výsledná kombinácia kariet musí byť okamžite rozložená na stôl. Ak je v otvorenom obale viac ako jedna karta (čo sa najčastejšie stáva), musí hráč vziať všetky ostatné karty tohto balíka. Na toto pravidlo existuje jedna výnimka (neskôr o ňom). Po vyzdvihnutí balíka je potrebné dať jeho hornú kartu v nejakej kombinácii na stôl a zvyšok vziať do rúk.

Keď sa hra otvorí, balíček je otvorený, môžete si ho vziať („kúpiť“), a to nielen zobrazením dvoch kariet rovnakej hodnoty ako horná karta balíka, ale tiež zobrazením iba jednej karty a žolíka, skutočného alebo nepravdivého. Potom sa na stôl položí kombinácia ruky, žolíka a hornej karty obalu. Otvorený balík je možné vziať aj vtedy, keď jeho horná karta môže byť nahlásená ľubovoľnej kombinácii na stole. V takom prípade musí hráč okamžite nahlásiť kartu, pre ktorú bol balík zakúpený.

Keď si kúpite prvý balíček a otvoríte hru, body potrebné na otvorenie sa pripočítajú k cene hornej karty balíka. Zostávajúce karty kombinácie (alebo kombinácií) uvedené na stole musia byť prevzaté z ruky.

Po rozložení kariet rukami je na rade ďalší hráč, aby kráčal (v smere hodinových ručičiek). Počas hry nie je možné sledovať karty s kartami.

Hra pokračuje, až kým jeden z hráčov nevyhodí všetky karty z rúk, položí poslednú na balíček alebo ohlási nejakú kombináciu, ktorú predtým rozložil.

Jedna zo strán môže ukončiť hru položením aspoň jedného záťahu celkom alebo čiastočne, to znamená, že zátoka je dokončená s ohľadom na kombináciu kariet, ktoré už ležia na stole. Hráč, ktorý uverejnil hruď, môže požiadať svojho partnera, či hru ukončí. Odpoveď by mala byť iba áno alebo nie. Ten, kto spadne, je povinný konať podľa želania partnera.

Hru môžete ukončiť aj zakúpením jednej karty zo stola a karty nemôžete vyhodiť z rúk. Nákup balíka z jednej karty sa považuje za nákup celého balíka, nie jednej karty.

Pred koncom hry by mal mať každý v rukách aspoň jednu kartu (nemôžete hádzať všetky karty bez ukončenia hry) a tento hráč si nemôže kúpiť balíček pozostávajúci z jednej karty, aj keď sa táto karta zhoduje s kombináciou stanovenou skôr na stole.

Čiernu trojicu (vrchol a klub) hrajú špeciálnu úlohu, pretože ju tvoria najvyššiu kartu balíka a blokujú ju. Nemôžete si ju kúpiť, ani ukazovať ďalšie dva čierne trojčatá.

V priebehu hry nie je možné na stôl položiť kombináciu čiernych trojíc. To sa dá urobiť iba na konci hry, ale potom nemôžete dokončiť hru zahodením poslednej karty v balení, musíte ich však položiť na stôl v nejakej kombinácii alebo ich pridať do predtým stanovenej kombinácie.

Blokovacie karty pre každú stranu sú tiež karty rovnakej hodnoty s kanálom, ktorý bol predtým stanovený touto stranou (ak je napríklad môj kánsky kráľ na stole, nemôžem si vziať balíček s najvyššou kartou - kráľ, aj keď mám v rukách dvoch kráľov).

Karty, ktoré uzatvárajú balík pre všetkých hráčov, sú skutočné a falošné žolíky. Ak niekto pustí žolíka na balíček, zatvorí sa, tak ako na začiatku hry, môžete si kúpiť uzavretý balík len podržaním dvoch kariet rovnakej hodnoty ako horná karta uzavretého balíka. Balenie uzavreté žolíkmi nie je možné kúpiť s dvoma žolíkmi po ruke. Žolík, ktorý uzavrie paket, je zvyčajne položený tak, aby bolo vidieť, že je paket zatvorený.

Ak je prvou kartou, ktorá sa otvorí po ruke, žolík, čierna alebo červená, otvoria ďalšiu kartu, pokračujte, kým sa neobjaví bežná karta.

Osobitnú úlohu zohrávajú červené trojčatá. Jedná sa o prémiové karty, ktoré nikdy nie sú v žiadnej kombinácii. Po stretnutí by hráči, ktorí majú v rukách červené trojčatá, ich mali okamžite položiť na stôl pred sebou a počas kola doplniť počet kariet vo svojich rukách z uzatvorenej paluby. Ak je táto karta červená, položia ju na stôl pred sebou a odoberú ďalšiu kartu z balíčka.

Ak hráč kúpil červené tri v prvom balení, musí ho okamžite položiť pred seba. Nemusíte si vziať kartu z balíčka.

Balík obsahujúci červené tri alebo žolíka (na začiatku hry) sa považuje za uzavretý.

Na konci hry môže partner hráča, ktorý hru ukončil, dať všetky svoje karty po ruke v nových kombináciách alebo sa hlásiť tým, ktorí už ležia. Toto je tzv. Dvojitý koniec, ktorý sa odmeňuje osobitne.

Ak hra končí v čase jej otvorenia, potom sa to nazýva koniec hry rukami. Súčet rozdaných bodov kariet by mal byť minimom potrebným na otvorenie, ak hráč zakúpi balíček alebo svoju najvyššiu kartu, ak však hráč ukončí hru ručne a kúpi iba kartu z balíčka, toto minimum nie je potrebné.

Ak je hra otvorená jedným z partnerov, druhý môže dokončiť hru po ruke za predpokladu, že rozloží všetky svoje karty vrátane canasty (aj keď partner už rozložil jednu canastu), ale súčasne na stole nenahlásil žiadnu zo svojich kombinácií kariet. (končí jedenástimi kartami z rúk).

bodovania

Po ukončení hry sa vypočíta počet bodov získaných na obrázku každou stranou. Tento výsledok pozostáva z plus bodov za karty rozmiestnené v rôznych kombináciách na stole, bonusových bodov (plus alebo mínus) a mínus (trest) za karty, ktoré zostali v rukách. Plus body za karty na stole sa považujú za cenu kariet. Za každú čiernu trojku položenú na stôl v kombinácii čiernych trojíc - päť bodov.

Plus body sú pridelené (za množstvo kartových bodov) kanasta):

  • 100 bodov - na konci hry,
  • 100 bodov - za dvojité zakončenie navyše,
  • 100 bodov - za dokončenie hry ďalšou rukou,
  • 100 bodov - za každé červené tri, ak sú stanovené vrcholy,
  • 100 bodov (mínus) - za každé červené tri, ak nie je rozmiestnená kanoe,
  • 300 bodov za falošný kajak,
  • 500 bodov - za skutočný kajak,
  • 800 bodov - za sadu (4 červené trojčatá s vrchlíkom),
  • 800 bodov (mínus) - pre sadu červených trojíc bez vrchlíka.

Dodatočné podmienky

Niekedy hrajú, po predchádzajúcom súhlase, s jednou ďalšou možnou kombináciou - kanistrom žolíka (kombinácia siedmich žartérov, skutočných alebo nepravdivých). Za takého krastu je pridelených 100 bonusových bodov. Počas hry nie je možné rozložiť žarty z časti žartérov, počnúc súborom troch žolíkov, ako vo všetkých ostatných kánoch, ale hneď musí byť rozmiestnených sedem žolíkov.

Mínusové body za karty, ktoré zostali v rukách, sa udeľujú na účet. Za každú čiernu tri - 100 minút, za každú červenú (kvôli chybe hráča) - 500 mínus bodov.

Celkový počet bodov, ktoré hráči dostali v jednom žrebovaní, je rozdiel medzi plusom a mínusom na oboch stranách. Položky obsahujú kladné aj záporné body. Posledná zmena, aj keď je zrejmé, že jedna zo strán dosiahne alebo prekročí 5 000 bodov, sa vždy hrá až do konca.

Ak pri akejkoľvek zmene končí uzavretá paluba a žiadna strana nedokončila hru. remíza končí, keď hráč, ktorý vytiahne poslednú kartu z balíčka, vyhodí balík a počíta body, ktoré dostal za remízu obidvoma stranami, bez získania bonusu za ukončenie hry.

Celková cena je rozdiel v počte bodov v zázname bez ďalších bonusov za výhru celej hry.

kanasta Môžete hrať, po predchádzajúcom súhlase, až do výšky 5000, ale do výšky 7500 bodov. Súčasne sa objaví ďalšia podmienka otvorenia: pri zaznamenávaní pre túto stranu 5 000 alebo viac bodov je minimálnym otvorením prívesok, bez ohľadu na hodnotu kariet v ňom, samozrejme, iba jeden hráč, ktorý používa hornú kartu balíka.

Je tiež povolené, po predchádzajúcom súhlase, hrať, po dohode, že je možné dokončiť hru rozložením nie jedného, ​​ale dvoch kanónov.

Pin
Send
Share
Send
Send