Užitočné tipy

Ako poraziť stočenú loptu vo futbale

Pin
Send
Share
Send
Send


Podrobnosti Kategória: Výučba videa a školenie Publikované dňa 09/09/2015 18:18 Autor: Eugene Zobrazení: 721

Ohromte svojich spoluhráčov skutočnou futbalovou mágiou! Vykonajte zmenu smeru lopty počas letu. Osvojenie si techniky takéhoto úderu je ľahšie na stacionárnom lopty, napríklad pri vykonávaní voľného kopu, aj keď technickí futbalisti sú schopní vykonať takúto ranu dokonca aj na lietajúci loptu. Ak sa chcete naučiť toto zameranie, potom je náš článok určený pre vás.

Trocha teórie

V tomto článku nájdete informácie ako sa naučiť, ako poraziť skrútenú loptučo potrebujete vedieť, aby ste mohli poraziť skrútený kop interný časť chodidla. Budeme analyzovať základy toho, čo potrebujete vedieť pre skrútené štrajk.

Prvá vec, ktorú sa musíte naučiť na ceste k silnému a čo je najdôležitejšie, presný výstrel vo futbale, je závislosť trajektórie lopty v závislosti od toho, kde ste ju trafili.
Všetko, čo potrebujete vedieť:

  1. Lopta, ktorá zasiahla pravú stranu, bude lietať doľava a bude sa otáčať doľava.
  2. Lopta, ktorá zasiahla ľavú stranu, bude lietať doprava a bude sa otáčať doprava.

Krútený kop môže byť porazený rôznymi časťami chodidla, ale ak chcete poraziť skrútený kop, zasiahnite vnútro chodidla. Myslím si, že je to najlepší a najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť, aby sa lopta správne a presne otáčala.

Ale môžete tiež poraziť vonkajšiu časť chodidla, alebo zdvihnúť, ak chcete väčšiu silu pri náraze, ale lopta sa bude točiť menej a tieto ťahy sú trochu ťažšie zvládnuteľné (aspoň pre mňa). O niečo neskôr napíšem článok o tomto, konkrétne o krútenom vonkajšom obale, ale teraz je pre nás hlavnou vecou naučiť sa, ako najskôr poraziť skrútenú loptu s vnútrajškom chodidla.

Útek, podporná noha

Aby ste sa dostali do vnútra chodidla skrútenou loptičkou, musíte si utiecť z pravej strany, ak bijete ľavou nohou, a naopak, musíte si utiecť zo strany. Musíte zrýchliť asi 45 stupňov od lopty.

Ak pôjdete čisto rovno - nemôžete loptičku normálne točiť, presnosť takého skrúteného úderu sa výrazne znižuje.

A naopak, ak sa rozptyľujete z uhla asi 45 stupňov, rana bude dostatočne presná. Ak chcete zosilniť krútený kop, môžete zväčšiť uhol alebo vzdialenosť.

Položte podpornú nohu na krátku vzdialenosť od lopty, ale uistite sa, že vaša noha nie je umiestnená príliš blízko. Počas štrajku musíte cítiť podporu, rovnováhu.

Twist úder

Ak chcete vykonať skrútený úder, musíte trafiť loptu do spodnej časti lopty a keď sa už lopty dotknete, veďte nohu do horného krajného rohu lopty, čím ju roztočíte. V prípade rotujúcej gule musíte loptičku náhodne trafiť, aby sa točila okolo svojej osi.

Venujte pozornosť tomu, ako počas rany otočíte koleno, malo by to nasledovať úder a tiež točiť guľu, čím sa nastaví cesta k krútenému úderu.

Krútená guľa je veľmi podobná pravidelnému prihrávke s lícom - používate rovnakú časť nohy ako pri prihrávke, ale počas štrajku otočíte nohu, aby ste ju roztočili a zdvihli ju vysoko.

Keď urobíte krútený kop, zasiahnite oblasť zobrazenú na obrázku. Táto časť chodidla spôsobuje najsilnejšie úrazy a pri náraze sa tlmí veľmi veľká sila.

Máte aj túto radu: po náraze otočte svoje ramená a hrudník na svoj cieľ - zvyšuje sa presnosť.

Schematicky môže byť skrútený kop lopty znázornený tak, ako je to znázornené na obrázku vpravo.

Nastavte cieľ

Určite si tiež musíte stanoviť cieľ, kde porazíte stočenú loptu. Môže to byť čokoľvek, fľaša, kužeľ, kameň, balenie, všetko, čo príde do ruky, ale nemali by ste len zasiahnuť pole.

Nastavte cieľ vo vzdialenosti 10 - 15 metrov. Po stanovení cieľa sa naučíte, ako presne vypočítať silu a presnosť skrúteného úderu pre aktuálny cieľ. Uľahčí vám to zasiahnutie - súhlasíte, je to ľahšie ako zasiahnuť cieľ, ktorý máte na mysli. To je veľmi dôležité, vidíte zrejmé výsledky vašich štrajkov.

Keď práve začnete trénovať stočený kop, venujte hlavnú pozornosť tomu, aby sa lopta roztočila. Keď sa naučíte točiť loptu, zistíte silu a presnosť.

Nenechajte sa odradiť, ak niečo nefunguje - stočený kop je dosť ťažký na zvládnutie a vyžaduje si dobrý tréning.

O niečo neskôr opíšem, ako poraziť vonkajšiu časť chodidla. Napíšte mi: čo chcete nabudúce vedieť, budem veľmi vďačný.

Možnosti Twist Punch

V závislosti od toho, ako zasiahnete, sa skrútená guľa môže točiť tak jednosmerne, ako aj druhým. Stočenú loptu môžete vykonať tromi spôsobmi:

  • vnútri chodidla
  • vonkajšia časť chodidla
  • zdvíhanie chodidla.

Predtým, ako sa naučíte, ako poraziť skrútenú loptu, by ste mali pochopiť všetky možnosti vykonávania a teoretické základy tejto techniky. Najjednoduchším uskutočnením je skrútený kop do vnútra chodidla, takže aj malé deti sa dokážu naučiť, ako tento prvok vykonávať pomerne rýchlo. Dokončenie dvoch ďalších krútených úderov je o niečo zložitejšie, aby ste sa ich mohli naučiť, musíte stráviť značné množstvo času tréningom. Dnes nie každý profesionálny futbalista sa môže pochváliť dobrými skrútenými kopmi z výťahu alebo z vonkajšej strany chodidla.

Pin
Send
Share
Send
Send