Užitočné tipy

Ako nakresliť lebku ceruzkou v etapách pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň všetkým! Dnes hovoríme a ukážeme, ako nakresliť lebku ceruzkou (rozumiem, že to znie strašidelne a hrozivo, ale pravdepodobne ste už videli, že nie je strašidelný, ale veľmi roztomilý. Dokonca by som povedal, že už nie je roztomilý, ale pozitívny, pokiaľ to samozrejme nie je možné povedať o lebke).

Ako nakresliť lebku ceruzkou

Tradične vám poviem o histórii tejto postupnej hodiny. S hlavným umelcom už dlho nežijeme spolu a nachádzame sa dokonca aj v rôznych mestách. Práca nás však spája a ďakuje Bohu, že existuje tak užitočná vec, ako je internet, s ktorou máme príležitosť spolupracovať, ale na diaľku! Takže, Daria (toto je náš hlavný umelec) nakreslí všetky hodiny zo svojho tabletu, potom mi ich pošle poštou a ja ich následne spracujem, uvediem do kondicionovania a odovzdám ich do siete (také dobré rozdelenie práce). a takmer vždy s umelcom a súhlasím s konkrétnou lekciou, napríklad, Ako nakresliť lebku ceruzkou. takmerale nie vždy! To je presne to, čo sa stalo s touto prácou. Netušil som, čo tentoraz pošle. A tu prichádza správa s podpisom "Yoriko", Čo? Čo iného "Yoriko"? Otváram a je to roztomilý črep.

Potom som sa jej asi päťkrát spýtal, kto je „Yorik“ a prečo takzvaná lekcia, a nie „Ako nakresliť lebku ceruzkou“ ? Ale nikdy sa mi nepriznala! Myslím si, že tento "Yorik" z Shakespearovho Hamleta, aj keď to nie je fakt. Ak máte svoju vlastnú verziu, z ktorej pochádza tento „Eric“, budeme radi, keď ich uvidíme v komentároch k tejto lekcii :) Myslím si, že je čas uzavrieť rozhovory a najrôznejšie hlúpe príbehy zo života a začať kresliť! Máte svetlú hlavu, prázdny kus papiera, ceruzku, gumu a 15 minút voľného času. Kliknite na obrázok skôr, ako začnete kresliť lebku .

Kreslenie bunkami

Keď ste už zvládli kresby Momo a radi ste vykreslili neobvyklé obrazy, odporúčame zistiť, ako ľahko nakresliť lebku. Ak ste novým typom kreativity, ale chcete sa naučiť vykresliť tieto siluety, táto lekcia je ideálna na začatie tvorby. Začíname:

 1. Bližšie k hornej strane hárku v horizontálnej polohe nakreslite čiaru s dĺžkou troch buniek a po stranách tejto skice umiestnime zvislé čiary do jednej bunky. Spojte strany obrysu vo veľkom polkruhu.
 2. Teraz uprostred náčrtu nakreslite oči v tvare kruhov. Na spodnú stranu náčrtu nakreslite dve rovnaké čiary rovnakej dĺžky. Maľujte siluety očí.
 3. V hlavách ukazujeme lepivú kosť alebo kreslíme ružu. Podobným spôsobom pridajte kosť na druhú stranu obrázka. Vytiahneme ústa vo forme trojuholníka, vymaľujeme ich.
 4. Ďalej pod obrázkom napíšeme „Danger“ alebo „Stop“. Nasmerujte obvod obdĺžnikového tvaru. Ozdobte pozemok šikmými čiarami.

Doska s lebkou je pripravená. Samozrejme môžete jednoducho nakresliť siluetu lebky a nepridať zbytočné prvky, ale rozhodli sme sa obrázok trochu ozdobiť a tieto časti pridať.

Lebka s mečmi

Táto práca je trochu komplikovanejšia ako tá predchádzajúca, ale keby ste mohli kresliť anjela, potom sa vám to nebude zdať ťažké. Teraz sa dozvieme, ako môžete kresliť lebky jednoduchou ceruzkou podľa pokynov krok za krokom pre začiatočníkov. Začíname s kreslením:

 1. V ľavej časti listu, približne v strede, nakreslite naklonený segment. Pridajte k nemu malú zvislú skicu. Na túto siluetu nakreslíme obrys rukoväte meča.
 2. Prácu dopĺňame spodnou časťou lebky. Na konci tohto obrázku nakreslite ďalší diel meča. Nakreslite malý segment a nakreslite čepeľ meče.
 3. Ďalej, od konca tejto siluety, nakreslíme hornú časť lebky a zobrazíme druhý okraj meče. Detailne popisujeme hornú časť meče. Uprostred obrysu hlavy rozdelíme prednú časť. Podrobne popisujeme rukoväť zbrane.
 4. Teraz v dolnej časti náčrtu ukážte čeľusť. Kresbu dopĺňame zubami. Na čele a lícnych kostiach pruhy vykazujú praskliny. Nakreslite oči vo forme nerovného kruhu. Ukážeme dutinu nosa. Znovu podrobne popisujeme rukoväť zbrane.
 5. Potom zoberte čiernu značku, zakrúžkujte celú kresbu po obvode. Touto farbou zvýrazňujeme tmavé miesta na siluete. Nakoniec maľujeme oči.

Práca je pripravená. Takže ste sa naučili niekoľkými spôsobmi kresliť lebku po etapách. Ale nebudeme sa tým zaoberať.

Graffiti na papieri

Ak ste sa vysporiadali s predchádzajúcimi možnosťami, úlohu trochu skomplikujeme. Teraz nakreslíme graffiti, na ktorom bude silueta lebky. Ak sa len učíte kresliť, musíte úplne dodržať naše pokyny, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.
Na túto prácu potrebujete jednoduchú ceruzku a čiernu značku na vyfarbenie obrázka. Po príprave týchto položiek môžeme začať tvorivý proces.

Ako ľahko kresliť graffiti v tvare lebky:

 1. Uprostred plachty nakreslíme siluetu ohňa, ak neviete, ako ju nakresliť, pomôže vám naša stránka megamaster.info. Okamžite zatiente túto skicu. Vedľa vrcholu svetla nakreslíme horizontálny vlnovitý úsek. Na obidve strany tohto segmentu pridajte oblúky a vytiahnite oko.
 2. Ďalej podobným spôsobom nakreslite oko na ľavej strane náčrtu. Tieto časti podrobne popisujeme a zvislé oblúky zobrazujeme hrubými čiarami. Nakreslíme obrys hlavy. Ukážeme hornú čeľusť a podrobne popíšeme lebku.
 3. Teraz s polotieňovaným klobúkom kreslíme na hlavu lebky. Rozdeľte ho na dve časti a ukážte záhyby na látke. Ozdobte viditeľnými spojmi vo forme bodkovanej čiary. Umiestnite kurzor myši na túto časť obrysu hrubšou čiarou.
 4. Potom nakreslite okraj dolnej čeľuste a ukážte na nej zuby. Ukážte hrubou ceruzkou a uveďte všetky podrobnosti.
 5. Začíname so značkou. Znovu zakrúžkujte všetky zdvihy. Maľujte na oči a nos. Ukazujeme temnú oblasť za okom. Zafarbite obvod v ústach a nakoniec ozdobte pravú stranu viečka.

Graffiti s pripravenou lebkou. Tu je návod, ako nakresliť realistickú lebku krok za krokom. Práca je, samozrejme, náročná pre nezávislé kreslenie, ale podľa našich pokynov budete môcť toto majstrovské dielo zopakovať vo svojom albume.

Ľudská lebka s ceruzkou

Zaoberali sme sa predchádzajúcimi dielami, teraz kreslime ľudskú lebku jednoduchou ceruzkou. Práca je jednoduchá, ale je ideálne naučiť sa kresliť tieto siluety. Ak sa naučíte vykresliť lebku, v budúcnosti bude pre vás ľahšie vykresliť ľudí, pretože na kreslenie ľudskej hlavy potrebujete práve také znalosti proporcií lebiek.

 1. V strede hárku nakreslite zvislú čiaru, jeho dĺžka bude udávať dĺžku samotného nákresu. Na vrchol zvislej čiary dáme vodorovnú značku výšky lebečnej skrinky, delíme ju na polovicu rovnakým segmentom. Zmerame dĺžku pozemku a rozdelíme ho na tri časti.
 2. Ďalej pozdĺž týchto dvoch značiek kreslíme vodorovne. V úseku medzi hornou a treťou čiarou zhora nakreslíme kruh. Vychádzajúc z kruhu nakreslite dve čiary nadol na ďalšiu vodorovnú čiaru. Nakreslíme čiaru a ukážeme už obrys lebky.
 3. Uprostred ukazujeme nos a začneme vystrkovať oči. Obvod očí určujeme hrubšou vrstvou. Teraz podrobne popisujeme oblasť nad nosom a zobrazujeme obvod Maxilyry. Rozdeľujeme ústa na dve časti a zobrazujeme uzavreté zuby. Zafarbujeme tieňové oblasti čeľustí. Mäkkou čiernou ceruzkou nakreslime obočie nad oči.
 4. Zatiente polovicu obvodu oka, oblasť uprostred čeľuste a určte zostávajúce tmavé miesta na siluete. Čiernym perom natiahneme zuby.

Obrázok je pripravený. Naučili ste sa, ako nakresliť ľudskú lebku. Tento obrázok je zložitý, najmä pri práci s šrafovaním a tieňovaním, ale ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte postupovať podľa pokynov krok za krokom.

Kresba lebky v kapote

Ak ste boli schopní nakresliť všetky predchádzajúce obrazy, môžete tento materiál prestať študovať. Navrhujeme však upevniť získané vedomosti a znázorniť siluetu lebky v kapote. Táto kresba je vhodná pre deti aj dospelých, hlavnou vecou je dodržať náš briefing a splniť všetky požiadavky, najmä ak ste novým výtvarným umením.

Opätovné vytvorenie siluety lebky:

 1. Od stredu listu odvodíme tvar nosa lebky. Po stranách dokončujeme dutiny očí. Obrys hlavy ohraničujeme pod kapotou.
 2. Vyberte lícne kosti a zobrazte obvod dolnej čeľuste. Ústup trochu zdola a predbežné nákresy úst. V ústach kreslíme veľa dolných a horných zubov. Nakreslite okraje kapucne.
 3. Túto náčrtok podrobne rozložíme. Trochu dole ustupujeme od lebky a zobrazujeme kosti a prsty. Pokračujeme v detaile kapucne a zvyšku plášťa.
 4. Potom nakreslite okraj odsávača pár na ľavej strane. Načrtnite celý nákres čiernou značkou. Vyberte záhyby na plášti na ľavej strane. Čiaru zobrazujeme oddelenú kapucňu od plášťa. Čiary určujú záhyby v hornej časti mysu. Vyberte si rukáv z oblečenia.
 5. Ďalej nakreslite siluetu končatiny. Detail plášťa z mysu. Maľujte cez oči a nos značkou. Vynášame tmavé miesta v čeľusti a nakoniec pod hlavu natiahneme chrbticu, na ktorej má lebka pravdepodobne spočívať.

Výkres je pripravený. Vidíte, kresliť lebku na papier nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Ak podrobne dodržiavate brífing, dieťa sa s prácou úplne vyrovná.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s materiálom o výkresoch vlka. Tieto obrázky nie sú o nič menej zaujímavé, náš dnešný materiál.

Ako nakresliť pirátsku lebku s kosťami krok za krokom

A tak začnime kresliť naše lebky) Začneme kreslením vajíčka. Toto bude náš základný tvar lebky.

Krok 2

Teraz musíme nakresliť očné púzdra tak, aby boli symetrické k sebe a aby sa nepohybovali tam, kde nakreslíme nos.

Krok 3

Preto musíme lebku nakresliť na lebku a nezabudnúť na nadočnicové oblúky tak, že ich označíme zakrivenou čiarou, ako je to znázornené na obrázku. Hlavná vec nie je v zhone, ale snažte sa robiť všetko hladko a čisto, hoci niekomu))

Krok 4

Začneme schematicky znázorňovať čeľusť, tvar spodnej čeľuste je trochu podobný kliku. Ďalej pridajte niektoré podrobnosti, napríklad dutiny na zuby.

Krok 5

Kreslíme zuby tak, ako je to znázornené na obrázku.

Krok 6

Nakreslíme na čelo trhlinu a začneme kresliť približné usporiadanie skrížených kostí. Ak kreslíte ceruzkou, vždy budete mať možnosť vymazať nevyplnené čiary alebo tvary, pretože existuje guma))

Krok 7

Skončite s kosťami našej lebky a prejdite na ďalší krok.

Krok 8

Poďme sa pozrieť na podrobnosti lebky a kostí. Pridajte niekoľko zakrivených čiar pozdĺž okrajov kostí.

Krok 9

Naša lebka je takmer pripravená. Zostáva nám iba vymazať nepotrebné riadky. Nezabudnite pridať lebku do guľky.

Krok 10

Toto je konečný výsledok našej práce. A teraz, pochod, vydrhnite balíček, Karamba. PS: Dúfam, že táto lekcia bude užitočná pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť kresliť. Ak tento príspevok pomôže niekomu, určite preložím viac lekcií a vytvorím si vlastný. Ďakujem všetkým))

Ako nakresliť ľudskú lebku po etapách

V prvej fáze nakreslíme os

Krok 2

Začneme stavať lebku. Hlavnou časťou je ovál, ktorý sa ľahšie zapája do obdĺžnika. A predná časť

Krok 3

Teraz nakreslite očnice a čeľuste

Krok 4

Nakreslite hlavné línie lebky

Krok 5

Teraz začnime liahať našu lebku

Krok 6

Teraz zvýraznite tmavšie miesta.

Krok 7

Môžete použiť farebné ceruzky (na strašidelnejšiu lebku). Lekcia je u konca.

Ako nakresliť lebku s jazykom

Ak chcete nakresliť toto tetovanie, musíte začať s vodiacimi tvarmi a čiarami.

Krok 2

Teraz začnite načrtávať obrys lebky.

Krok 3

Ďalej nakreslite zuby a očné otvory.

Krok 4

Nakreslite si oči a zuby a podrobne si trochu lebky.

Krok 5

Teraz môžete nakresliť dlhý jazyk a začať kresliť kosti hrebeňa.

Krok 6

Stmavnite oblasť očí a nosa a tiež nakreslite hrebeň.

Krok 7

To je koniec lekcie, lebka je pripravená. Čakanie na vaše kresby.

Ako nakresliť lebku prepichnutú dýkou s hadom v etapách

Svoju kresbu začneme kreslením čiar skici spodnej časti lebky. Ak to chcete urobiť, nakreslite kruh, potom nakreslite čiaru v jej spodnej časti a nakreslite ovál v hornej časti. Potom v hornej časti kruhu nakreslite polkruhovú čiaru, ako vidíte v našom príklade.

Krok 2

Začíname kresliť hadovu tvár. Na tento účel nakreslite hornú a dolnú čeľusť hada, ako je to v našej skici.

Krok 3

Podrobnejšie kreslíme hadovu tvár. Ak to chcete urobiť, nakreslite jej oči, nozdry, horné a dolné tesáky a potom nakreslite dlhý jazyk hada.

Krok 4

Nakreslíme zakrivené telo hada. Po jeho nakreslení pokračujeme v náčrte lebky.

Krok 5

Začnime kreslením hornej časti lebky a potom postupne pokračujeme v kreslení lícnych kostí, obočia a hornej čeľuste.

Krok 6

Teraz, keď sme nakreslili tvar lebky, bude vykreslenie detailov tváre lebky oveľa viac hájom. A teraz kreslime oči a nosový mostík. Venujte osobitnú pozornosť nakresleniu očí lebky, pretože dodávajú tetovaniu obzvlášť fascinujúci vzhľad.

Krok 7

Nakreslíme zuby a za čepeľ dýky, ktorá prechádza lebkou.

Krok 8

Nakreslite spodnú časť lebky. Potom, čo nakreslíme oblasti pre zuby, a až potom nakreslite zuby k lebke. Pri kreslení dbajte na to, aby spodné zuby mali rovnakú veľkosť ako horné.

Krok 9

Nakreslíme zadnú plochu lebky a pridáme k nej drobné konštrukčné detaily, ktoré dodajú lebke ešte úžasnejší vzhľad.

Krok 10

Nakoniec dokončíme držadlo kosti dýky a potom okolo lebky dokončíme hady obopínajúce telo, ako vidíte v našom príklade.

Krok 11

To je všetko! Práve ste nakreslili túto úžasnú lebku a všetko, čo musíte urobiť, je vymaľovať podľa vlastného uváženia. A to je všetko pre vás, vidíme sa!

Ako nakresliť lebku s ružovým ružencom a krížom

Začnite maľovať v tvare lebky.

Krok 2

Teraz začnite kresliť obrys lebky.

Krok 3

Začnite maľovať a potom časť ruže.

Krok 4

Potom dokončite ruže, pridajte jej lístky.

Krok 5

Pridajte niekoľko lístkov a detail ruže.

Krok 6

Krok 7

Potom nakreslite tvar oka a spresnite lebku.

Krok 8

Ďalej nakreslite dlhý ruženec.

Krok 9

Nakreslite listy na lebku a nakreslite veľký kríž.

Krok 10

Takže môžete nakresliť krásne tetovanie.

Ako nakresliť lebku v plameni ceruzkou po etapách

Začnite kresliť s vodiacimi tvarmi a čiarami pre svoj výkres.

Krok 2

Potom začnite kresliť obrys hlavy.

Krok 3

Potom nakreslite otvorené ústa a oči.

Krok 4

Ďalej nakreslite zuby a nakreslite oči a nos a nakreslite za hlavu plameň.

Krok 5

Nakreslite dolné zuby a podrobne oheň.

Krok 6

Zostáva kresliť dlhý jazyk a ústa.

Krok 7

Tu je také strašné tetovanie.

Ako nakresliť lebku s ružami v etapách

Nakreslite obrys lebky tvrdou ceruzkou.

Krok 2

Končíme kvety a listy, ako je to znázornené na obrázku. Listy a kvety na okrajoch by mali byť navzájom zrkadlovým obrazom.

Krok 3

Zakrúžkujte vzor čiernym perom alebo značkou. V tomto prípade je marker menej výhodný, pretože zanecháva príliš hrubé čiary.

Krok 4

Mäkkou ceruzkou zatmavíme očné zásuvky. Navyše ich hornú časť zatemňujeme viac, pretože tam nespadá svetlo. Potom zatiente nosné dierky (toto je najtmavšia časť obrázku). Keď kreslíte lebku, ľavý chrám je tmavší ako pravý, pretože svetlo dopadá doprava. Tieň kvety a listy. Po prvé, tón by mal mať rovnaký odtieň. Potom stmavte listy a sústreďte sa na žily. Potom stačí len zatemniť puky kvetín na tých miestach, kde je to potrebné.

Krok 5

Spojte obrázok s kúskom papiera. Ak je príliš svetlý, potom zatemnite tmavé miesta znova, aby sa dosiahol jas. Teraz viete, ako nakresliť lebku s ružami v etapách

Nakreslite základňu lebky

Najprv nakreslite jednoduchú čiaru. Dĺžka riadku závisí od vašich preferencií - čím dlhší, tým väčší je obrázok. Ak je to potrebné, nebojte sa použiť pravítko.

Určíme stred čiary a označíme značkou.

Nakreslite novú čiaru kolmú na predchádzajúcu. Nech je to trochu dlhšie ako prvé.

Nakreslíme kópiu prvého riadku na opačnú stranu, vytvorí sa tvar v tvare kríža.

Z výsledného kríža nakreslíme ovál. Ak máte ťažkosti s nakreslením takýchto tvarov, postupujte takto: začnite ľahkými ťahmi medzi dvoma koncami kolmých čiar.

Potom pri týchto ťahoch nakreslíme jasnú čiaru.

Používame túto techniku ​​a dokončujeme ovál.

Nájdite stred ľavej štvrtiny ...

... a rozdeliť túto stranu na šesť rovnakých segmentov.

Pomocou krivky spojíme dva body cez jeden.

Vydeľte predchádzajúci riadok ďalšou krivkou a vytvorte slučku.

Nakreslite čeľusť

Nakreslite krátku líniu oválneho dolu.

Na tento riadok sme vložili značky.

Nakreslite vodorovnú čiaru prechádzajúcu dolným bodom.

Teraz rozdelte pravú štvrtinu oválu na štyri segmenty.

Od prvého bodu nakreslíme čiaru nadol.

Zo slučky nakreslite ďalšiu čiaru nadol rovnobežne s predchádzajúcou.

Posledný riadok rozdelte na štyri segmenty.

Križujeme stredný bod kolmou čiarou. Jeho dĺžka by mala byť rovnaká ako dĺžka segmentu, ktorý táto čiara pretína. Všimnite si, že táto čiara je rovnobežná s najdlhšou čiarou prechádzajúcou stredom oválu.

Výsledný symetrický kríž zakrúžkujte krúžkom.Na zjednodušenie úlohy používame metódu kreslenia kruhov, ktoré sme použili pre ovál.

Tvar čeľuste uzavierame dvoma ďalšími čiarami.

Nakreslíme nos a zuby

Na zadnej časti lebky nakreslite malý kruh.

Spodnú časť kruhu rozdelíme z predchádzajúcej časti na tri segmenty.

Prostredníctvom štyroch bodov nakreslíme krivku.

Nakreslite kruh nad slučkou. Na tomto mieste nakreslime obočie.

Z obočia do čeľuste nakreslite čiaru.

Medzi slučkou a obočím nakreslime úhľadnú krivku.

Pod oválom nakreslite čiaru rovnobežnú s dlhou čiarou prechádzajúcou oválom.

Pod obočím nakreslite ďalšiu krivku. Bude to nosový mostík.

Z nosového mostíka nakreslíme čiaru do stredu kruhu na čeľusti.

Pravá horná časť kruhu na čeľusti je rozdelená na tri segmenty.

Z krajného bodu na kruhu nakreslite čiaru k spodnej krivke.

Nakreslite tri zakrivené čiary pre zuby.

Detail lebky

Teraz rozdelíme štvrťkruh na čeľuste na dva segmenty.

Medzi bodom v kruhu a okom je nakreslený ovál.

Pravá strana oválu je rozdelená na dve časti.

Z bodu na ovále nakreslite čiaru k hornému koncu čeľuste.

Na tom istom mieste nakreslite z dolného bodu oválu do konca čeľuste priamku.

Na čeľusťový kĺb natiahneme malý ovál.

Vedľa veľkého oválu na líci nakreslíme malý kruh.

Z tohto kruhu nakreslíme dve krivky, z ktorých vytvoríme spodnú časť čeľuste.

Z malého kruhu nakreslíme krivku k otvoru oka.Ďalej nakreslite obrys mozgu.

Pod obrysom mozgu nakreslíme ovál a spojíme ho priamou čiarou s veľkým kruhom na čeľusti.

V dolnej časti čeľuste nakreslite veľký kruh, aby mala lebka realistickejší tvar. Kruh by mal byť mierne nad horizontálnou podpornou čiarou.

Nakreslite nos pridaním niekoľkých ďalších riadkov.Pokračujeme v ťahaní zubov.Dokončite lebku

Náčrt je pripravený! Na nakreslenie konečných obrysov používame napríklad čierne pero alebo značku alebo na hornú časť náčrtu umiestnime dostatočne priehľadný papier, aby sa obrys objavil, a okolo lebky nakreslite kruh.

Najprv nakreslíme vonkajší obrys lebky.

Nasmerujte otvor oka.

Potom nakreslíme čiary na chrámy a líce.

Zuby kreslíme miernym zaoblením spodnej časti každého zuba.

Teraz, mierne zatlačením na rukoväť, pridajte podrobnosti o lebke. Nič zložitejšie, iba pár „švov“ medzi kosťami lebky.

Pomocou tieňovania aplikujte tiene, aby ste dosiahli efekt kresby zo starej knihy.Z tejto hodiny ste sa naučili kresliť lebku po etapách. Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s inými lekciami, napríklad s kresbou zimnej krajiny.

Pin
Send
Share
Send
Send