Užitočné tipy

25 skvelých spôsobov, ako sa pobaviť bez peňazí

Pin
Send
Share
Send
Send


Nákupné centrá o niečo väčšie ako obchod v blízkosti domu už dávno prestali byť iba miestom na nákup tovaru - pre obyvateľov mesta sa zmenili na miesta voľného času. Dopyt a ponuka tu idú ruka v ruke a menia sa v priebehu rokov. Hlavnou zmenou, ktorú odborníci pozorujú, je to, že zábava prestala byť iba detská (ak nezohľadníte kiná, na ktoré sa vzťahujú „všetky vekové kategórie“). Dospelí sú teraz pripravení pobaviť.

Užitočné hry

Samozrejme, v Rusku, rovnako ako v iných krajinách, sú hlavnými spotrebiteľmi zábavy v nákupnom centre deti, mládež, hovorí Marina Gordeeva, vedúca oddelenia hospodárskeho a sociálneho rozvoja skupiny spoločností A101. Dospelí ich však platia - ekonomicky aktívni ľudia vo veku 25 - 40 rokov a tiež chcú dovolenku. „Rodičia a starí rodičia už nechcú sedieť na lavičke, zatiaľ čo deti v detskom centre blednú.

Objavujú sa nové formáty týkajúce sa zábavy, vzdelávania a socializácie dospelých. Ľudia dokonca začali premýšľať inak: nie „čo si kúpim“, ale „aké dojmy, emócie / skúsenosti tam získam“. „Nové obchodné centrá súťažia v jedinečných konceptoch, konkrétne„ dojmy “spôsobujú, že ľudia trávia viac času a zostávajú lojálni ku konkrétnemu nákupnému centru,“ hovorí Gordeeva.

Klzisko a hracie automaty vychádzajú z módy a zoologické záhrady strácajú na význame. Trend zahŕňa multifunkčné priestory pre školenia, prednášky, objekty segmentu zábavného priemyslu, parky aktivít, atrakcie virtuálnej reality, interaktívne múzeá a divadlá, zoznamy odborníkov. Bowling je preplnený questmi, ktoré prešli offline z online sveta. „Bowling nebol nikdy sám o sebe cieľom, ľudia sem prišli pokojne v spoločnosti priateľov, doplnené návštevou baru,“ povedal Anton Lelyak, vedúci oddelenia prenájmu komerčného realitného oddelenia spoločnosti NDV - Real Estate Supermarket. "Ale ako sa technológia virtuálnej reality stáva lacnejšou, čoraz častejšie sa objavujú tímové jazdy s okuliarmi VR."

K zábave sa pridáva vzdelávací komponent, ktorý funguje pre deti aj dospelých. Ako príklad výchovy pre deti, vedúci požičovne nákupného centra Mari Ksenia Kotikova, volá vzdelávacie centrum Lego, kde sú populárne majstrovské kurzy robotiky, dizajnu a rozvoja inžinierskeho myslenia. V hre „Kidburg“, „Masterslavl“ v hre môžete otestovať sklon dieťaťa k určitej profesii. Vitaliy Ľvov, generálny riaditeľ marketingovej agentúry Promotion Realty, odkazuje na vzdelávaciu zábavu pre dospelých o kurzoch pletenia, vyšívania a amatérskeho tanca.

Otvárajú sa aj čisté vzdelávacie kurzy - mentálna aritmetika, rýchle čítanie, cudzie jazyky, ktorých programy sú navrhnuté už niekoľko rokov, hovorí Olga Letutina, generálna riaditeľka manažmentu kapitálu. Na rozdiel od štandardnej zábavy nie sú návykové, neobťažujú návštevníkov, čo je dôležité pre malé nákupné centrá, ktorých publikum ostáva prakticky nezmenené a pozostáva hlavne z okolitých obyvateľov. „Preto v nákupných centrách Stolitsa často pracujeme skôr so vzdelávacími koncepciami než s čistou zábavou. Rozvíjajúca sa škola generuje dopravu v jednom z nákupných centier, “hovorí Letyutina.

Parky pre rodinné aktivity sú populárne. Okrem toho, že v nich majú deti povolené robiť to, čo zvyčajne nemôžu robiť - vydávať hluk, skákať - je to tiež pokus vyriešiť problém nedostatočnej úplnej komunikácie medzi rodičmi a deťmi a medzi rovesníkmi. „V tomto novom formáte sa ukázalo, že kombinuje plnohodnotný rodinný odpočinok (rodičia tu môžu tiež nechýbať, skĺznuť z kopca dole s dieťaťom alebo skočiť na trampolíne) a aktívny formát zábavy pre dieťa. Operátori komunikujú so zákazníkmi všetkých vekových skupín: reštaurácia, fotografické štúdio, zábava pre dospievajúcich, oblasť pre najmenších. Rodina dostane všetko na jednom mieste: ak chcete narodeniny - prosím, ak chcete sedieť v dobrej reštaurácii so svojou rodinou - aj tu, ak chcete, aby sa deti naučili niečo dômyselné - aj nám, “hovorí Pavel Kovsharov, zakladateľ rodinných zábavných parkov Zamaniya. ,

„Nájomca musí často investovať do neoddeliteľných zlepšení budovy, čo môže znížiť ekonomiku projektu. Potrebujeme výšky stropov od 5,5 ma vyššie (podľa toho môžeme umiestniť lanový park, lezeckú stenu atď.), Určité zaťaženie podlahovej dosky je od 450 kg. Existujú špecifické požiadavky na vetranie, klimatizáciu (2 až 3-krát prísnejšie ako v bežnom obchode), bezpečnostné systémy a umiestnenie. Nájdenie vhodného miesta pre rozvoj nie je vždy ľahké. Som však rád, že vývojári sa stávajú ústretovejšími, keď začínajú chápať, že centrá pracujúce na stratégii maloobchodného predaja - predávajú a zabávajú - prilákajú najmenej o 30% viac zákazníkov ako ich tradiční konkurenti. ““

Najsľubnejší odborníci považujú zábavu s technológiami VR. Existujú najmenej dva dôvody - pre nájomcu je to moderné a výhodné, pretože virtuálna realita nevyžaduje toľko reálneho priestoru ako tradičné zábavné parky (aj keď také izby nemôžete nazvať malými). „Prvý zábavný park VR sa už otvoril v Číne,“ hovorí Ivan Tatarinov, obchodný riaditeľ Glincom. "Je to bezpečnejšie, pretože prítomnosť prilby pre virtuálnu realitu vám umožňuje opustiť skutočné atrakcie veľkej výšky." Z relatívne nových formátov v Moskve expert berie na vedomie otvorenie Winstrike Arény v TsDM na Lubyanke pre elektronické športy. Populárne sú ilúzie ako „dom hore nohami“ alebo „dom obrieho“, hoci pre nich v nákupných centrách môže byť ťažké vybrať si priestory s potrebnými parametrami. Spravidla vznikajú ťažkosti, keď existujúce nákupné stredisko priťahuje prevádzkovateľov zábavy do voľných priestorov. „Úspech nájomcu bude priamo závisieť od toho, ako sa dostať do potrieb cieľovej skupiny,“ hovorí Letyutina. Profesionálnejší prístup považuje za plánovanú zábavnú alebo zábavnú zónu v štádiu tvorby koncepcie založenú na výskume. Potom „s riadnym riadením môžu nájomníci tohto segmentu dosiahnuť vysokú finančnú výkonnosť,“ uviedla Letyutina: „Okrem toho umiestnenie takéhoto nájomcu má pozitívny vplyv na prevádzku a obrat maloobchodníkov nachádzajúcich sa v jeho tesnej blízkosti - spravidla ide o stravovanie a tovar / služby pre deti. ““ "Ubytovanie nájomcov zábavy v obchodoch nie je priamo ziskové, ale zvyšujú počet návštevníkov a čas, ktorý ľudia trávia v nákupnom stredisku," zdôrazňuje Tatarinov.

Mnoho nových položiek vyžaduje brúsenie na mieste a kontrolu času. Lelyak hovorí, že nie je vždy možné uhádnuť s publikom: „Úlohy sa konali pre ľudí vo veku 24 až 30 rokov, ale pritiahli mladšiu skupinu.“ Nazýva „logický krok“ otvorením testovacieho projektu, ktorý vám umožní „sondovať“ publikum a zistiť, kto bude kľúčovým zákazníkom. "Najaktívnejšími sú spravidla mladí ľudia do 24 rokov, ktorí sú vášniví a pripravení hrať hru niekoľkokrát," zdieľa Lelyak.

Niektorí majitelia obchodných centier priťahujú jednu spoločnosť, ktorá môže kombinovať niekoľko oblastí pod jednou značkou, hovorí Polina Zhilkina, vedúca oddelenia maloobchodného poradenstva oddelenia JLL, zatiaľ čo iní odovzdávajú „časti“ rôznym operátorom. "Franšízy sa používajú, ale vo väčšine prípadov naši operátori radšej chodia na výstavy v Ázii alebo USA, študujú zahraničné koncepty a technológie a potom ich sami uvádzajú na ruský trh," hovorí.

Kam môžete ísť bez peňazí

Čítaním tohto materiálu ste sa možno (a) rozhodli pre seba naučiť niečo nové alebo možno len pre seba chlap bez peňazí alebo dievča s rovnakým problémom. Na tom nezáleží. V tejto situácii sa každý z nás ocitol aspoň raz za život. Čo sa stane v takýchto situáciách? To je pravda: sme odrádzaní, odstraňujeme zlú náladu pre seba a vo všeobecnosti sa život zdá byť hrozný. Ale v skutočnosti nie je všetko také zlé.

Kam ísť, keď máš vo vrecku „guľôčku“? Sakra, existujú milióny miest, kde to bude tvoja duša milovať. Možno nezažívate takú eufóriu ako v lesných pasienkoch s rastúcou muškovou agarikou, ale v skutočnosti existujú stovky miest, kde duša nájde pokoj, je nasýtená energiou prírody a zlá nálada je zdvihnutá rukou.

Rozhodnime sa teda o bezplatnej zábave dostupnej pre všetkých (sme si istí, že všetci čitatelia OFFICEPLANKTON budú rozumieť tomu, o čo ide, a budú súhlasiť s väčšinou bodov):

2 Prečítajte si knihu

Prezrite si svoju domácu knižnicu, vyberte knihu, o ktorú sa zaujímate, a prečítajte si ju. (Jeden redaktor, vo veku 21 rokov, objavil N. V. Gogola a začal čítať všetky jeho práce. Bolo to počas nadchádzajúceho nového roka. A zamestnanec nevedel obsah „Večery na farme blízko Dikanky“). Ak si myslíte, že klasika je rovnaká SHIT, dovoľte mi presvedčiť vás. Medzi knihami, ktoré zhromažďujú prach na policiach, sa nájde niečo zaujímavé. Nezabudnite - každá kniha obsahuje dielo človeka. A ak autor napísal dielo, chcel niečo sprostredkovať ostatným. Chcete si prečítať o sexe: „Decameron“ - toto je vaša voľba, zakázané pre vedomie - „Pit“ - Kuprin ako darček.

Chcete „zasiahnuť psychedeliku“ a cítiť sa, keď kus „prelomí mozog“?: Gogolevsky „The Nose“ alebo „Notes of Madman“ - napríklad to je tak.

Detektívi - Sherlock Holmes, milujú prírodu a život - Ernest Hemingway, Jack London.

Klasici v skutočnosti nie sú tak hrozní, ako si ju každý z nás pamätal zo školského stolíka, keď donútili Dostojevského, aby v šiestej triede prečítal zločin a trest.

3. Navštívte múzeum

Pozrite sa na internet, aké zaujímavé múzeá sú otvorené v meste, vyberte si toho, kto má záujem, a choďte do neho. V našej mysli leží matrica, že múzeá sú nudné. Nič také.

Na svete sú tisíce zaujímavých múzeí. Možno vás prekvapí, ale cudzinci, ktorí míňajú veľa peňazí, aby prišli do múzea, ktoré je na ulici vedľa vás.

4. Prejdite sa v parkoch, na námestiach

Viete, kam môžete ísť s dievčaťom bez peňazí? Správne - prechádzka po parkoch, námestiach. Jednota s prírodou, hluk listov, spev vtákov je „slobodným lekárom“ pre osobu, ktorú príroda udelila. Sadnite si na trávu, zjedzte sendvič v prírode.

Tu je ďalší skvelý pocit - vyskúšajte chôdzu naboso po tráve. Mimochodom, väčšina dievčat takýto dátum ocení viac ako ísť do kina alebo do reštaurácie. Dievčatá milujú romantikov a nie je nič romantickejšie ako chôdza, najmä večer, pod pouličnými svetlami.

6 Napíšte ... čokoľvek

Pokúste sa napísať ... čokoľvek: myšlienky, pocity, problémy. Píšte na papier (z hľadiska psychológie - píšte skúsenosti na papier - osvedčená, upokojujúca terapia.) Vytvorte blog alebo webovú stránku (na internete je veľa bezplatných hostení). Kto vie, ale časom sa do toho nielen zapojíte, ale aj zarobíte peniaze. Niektoré majú šťastie v knihách, zatiaľ čo iné majú šťastie na osobných blogoch a weboch. Jednotlivci, ktorí nesúvisia s písaním, často vedú denníky alebo blogy. Ak nevieš, o čom písať a na nič nepomyslíš, napíš jednoducho: „Neviem, čo písať, neviem, čo písať“ - kým nenapadne samotná myšlienka.

7. Jazdite na bicykli

Ak bicykel neexistuje, opýtajte sa svojich priateľov. Môžete si požičať bicykel, ale potom to nebude považované za zábavu bez peňazí. Podobne ako pri prechádzkach sa choďte dovnútra a von z mesta. Choďte okolo miesta, kde ste neboli. Mimochodom, dnes takmer v každom meste desiatky a niekedy aj stovky ľudí spolu jazdia po tej istej trase.

9 Postarajte sa o seba

Postarajte sa o to. Vstaň ráno a pobehuj po okolí, prinajmenšom párkrát vytiahnite bar. Pamätajte - telesná výchova je zdravie. Nebuďte lenivý robiť fyzické cvičenia a nehanbite sa, ak nemôžete. "Zdravá myseľ je v zdravom tele." Počas telesnej výchovy na štadiónoch a na športových ihriskách si často môžete nájsť priateľov. Možno vás požiadajú, aby ste sa poistili alebo ponúkli pomoc.

10 Pamätajte na rodičov rodičov

Zavolajte starí rodičia. Zaujímajte sa, ako sa im darí. Navštívte ich na čaj so sušienkami. Skôr alebo neskôr nebudú starí ľudia a dočasný nedostatok peňazí - možno len posledná šanca na zapamätanie si rodičov vašich rodičov?! Bez ohľadu na finančnú situáciu, pamätajte príbuzných. Láska a príspevok, ktorý vám poskytla vaša stará mama a starý otec, je neoceniteľný vo viac ako jednom bohatstve na svete.

11 Dobrovoľníctvo

Nikdy ste nenapadlo dobrovoľníctvo? Budete prekvapení (a), ale robiť dobre je pekné. Existuje veľa chlapcov bez peňazí alebo dievčat, ale dobrovoľníci pracujú v prospech iných ľudí alebo zvierat. Robiť „dobré skutky“ nie je ťažké, niekedy dosť pozornosti alebo venovať nejaký čas. Mimochodom, asistenčné programy často platia cestovné do zahraničia pre dobrovoľníkov, kde si môžete urobiť dobrý skutok súčasne a preskúmať svet zadarmo. Ak dobrovoľníctvo nie je vaše, pomocou našej rady sa môžete naučiť, ako zbohatnúť.

13 Zavolajte priateľom

Zoznámte sa s priateľom. Volajte, ale nepíšte do sociálnej siete. Hlavnou vecou je tráviť čas spolu. Možno existuje ďalšia osoba, s ktorou som dlho nekomunikoval (kvôli urážke dieťaťa). Prekročte ťažkosti, urobte prvý krok. Pamätajte - ľudia sa menia. Toto stretnutie môže byť v živote dôležitou udalosťou. Aj keď sa to tak nestane, nestratíte nič, ale môžete to získať.

14 Šport

Zahrajte si futbal, basketbal alebo dvor. Na dvore vždy nájdete chlapcov, ktorí hrajú celé hodiny. Alebo choďte na školský štadión - večer a večer sa tu hrajú dospelí a deti. Rovnako ako v prípade telesnej výchovy, nehanbite sa, ak neviete ako. Mnohí, ktorí nevedia ako. Mimochodom, tu počas športových hier môžete získať aj užitočných známych.

15 Choďte na kemp

Choďte na kemp, aj keď osamelý - osvedčená zábava, ktorá nevyžaduje peniaze. Z prechádzky v prírode získate veľa radosti a zároveň vyskúšajte silu. Vyliezť na horu alebo prechádzkou lesom. Na to sa nezabúda. Nájdite spoločnosť, s ktorou budete zdieľať svoje emócie. Vezmite si stany, gitaru a hľadajte dobrodružstvo.

16 Stráviť noc na móle

Strávte noc na móle v spoločnosti svojej priateľky alebo priateľov. Môžete dokonca aj s ľuďmi bez domova, ktorí sem prišli, aby si umyli alebo pozorovali západ slnka. Existuje veľa miest, kde môžete byť sami so svojimi myšlienkami. Ľudia sa toho všeobecne boja. Ale ak ste vľavo tvárou v tvár sebe, nájdete v sebe tisíce odpovedí na otázky, na ktoré ste už dlho „hrabali mozgy“. Ale ak sa sami neskončíte na móle, bude tu tiež nezabudnuteľný čas.

17 Zoznámte sa so susedmi

Nikdy ste nechceli spoznať svojich susedov? Môžete s nimi hovoriť pri chôdzi so psom alebo len pri rozhovore pri sedení na lavičke. Môžete dokonca podať malú požiadavku „Môžete si vziať stoličku na hodinu“, po ktorej bude hovoriť a spriateliť sa. Na schodisku pravdepodobne žije osamelá babička alebo dedko. Nemáte potuchy, ale vaša pomoc, ktorá pre vás nebude ťažká, môže uľahčiť život pre susedných dôchodcov. Opýtajte sa - nehanbite sa.

18 Hraj šach na dvore

Zahrajte si šach so starým otcom zo záhrady, so susedom alebo na smartfóne. Ale lepšie so živou osobou. Na takýchto večierkoch sa dozviete od zástupcu „staršej generácie“ veľa zaujímavých sovietskych príbehov. A ako v predchádzajúcom odseku, možno mu dokonca môžete pomôcť. Viete, na starých ľudí sa často zabúda, ale chcú s niekým hovoriť a dokonca učiť mladšiu generáciu. Prekážte im rešpekt a staňte sa pre nich priateľom.

20 niečo uvaríme

Nikdy horel s túžbou niečo variť? Rozhodnite sa pre budúcu pochúťku a - „zombie“ svoje kulinárske majstrovské dielo v kuchyni. Hlavná vec nie je nič explodovať. Pokúste sa uvariť nejaké extravagantné jedlo a zaistiť recept na podpis. Prekvapení priatelia, mladý muž (dievča) a príbuzní. Získate veľa pozitívnych emócií, pretože každý miluje chutné jedlo!

21 Vezmite si so sebou video a nahrajte ho na internet

Vezmite si video so sebou a nahrajte ho na YouTube. Je úplne zadarmo. Každý má telefón, vezmite dej zo života. Môže to byť smiešny prípad alebo ste na výlete alebo kdekoľvek inde. Viete, aké je to cool, keď sa vám niekto páči vaše video, keď niečo, čo vytvorila vaša duša? A ak je to užitočné, potom všetky druhy otázok o význame života okamžite zmiznú. Napriek tomu, že tvorivá činnosť je náročná práca, je to tiež zábava, ktorá si nevyžaduje žiadne finančné výdavky.

22 Preskúmajte svoje mesto

Nemáme na mysli ďalšiu štúdiu okolia, ale cielenú štúdiu mestského dedičstva: históriu vášho regiónu, aké sú múzeá, ktorým pamiatkam je venovaná a aká bola ich výhoda. Toto je sakra zaujímavej hodiny, v ktorej si pre seba objavíte, čo ste netušili. A budete mať iný prístup k svojmu rodnému mestu.

24 Dozviete sa niečo, čo som už dlho chcel vedieť, ale nebol čas

Koniec koncov, teraz je čas, tak čo je ťažké? Možno ste už dlho chceli vedieť, čo je programovanie. Čože, už máš 40? Подумай для чего хотел бы программировать: для Windows, сайты делать, или игры на смартфон. И изучай. Книгу покупать не обязательно. Полным полно уроков или книг в PDF для скачивания в интернете. Как видишь, бесплатно!

25 Поубирай в комнате, и наконец выкинь ненужное барахло

Мужчины ненавидят убирать! Это в крови. Мы не видим смысла тратить свою энергию на уборку пыли, когда она появится все-равно. Кроме того, это скучно. Вот уже 2 причины, по которым мы не любим убирать. Но порой стоит, а порой и увлекаешься всерьез. Takže na tých najtajnejších miestach nájdete prázdne pivné fľaše alebo niečo silnejšie zabudnuté ponožky a nemáte potuchy, kam šla druhá ponožka pre tento pár, bohaté usadeniny prachu, vlny, pavučiny. Niekedy sa stretnú peniaze. A všetky tieto artefakty sú vo vašej izbe.

Je tiež potrebné pozrieť sa do všetkých skriniek, skriniek a skontrolovať tieto vnútorné prvky na prítomnosť nepotrebného odpadu, a to aj toho, ktorý vám niekedy príde vhod. Ak na to vôbec nemyslíte, potom to nie je potrebné!

Dievčatá majú iný príbeh. Nemôžete im ani povedať o čistení. Nezáleží na tom, či ste muž alebo dievča; Navyše je to dokonca zábavné a vzrušujúce. Aj keď nie vždy, ale stále!

Pin
Send
Share
Send
Send