Užitočné tipy

Ako vypočítať objem nákladu

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento článok je spoluautorom Mark Spelman. Mark Spelman je generálny dodávateľ z Texasu. Stavebne sa venuje od roku 1987.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 6. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Predpokladajme, že musíte zistiť, či niečo ide do vašej existujúcej schránky alebo či sa toto pole zmestí na konkrétne miesto. Vzdialenosti môžete merať pomocou mierky, pravítka alebo iného nástroja. Je potrebné určiť dĺžku, šírku a výšku škatule, ako aj rozmery toho, čo chcete do škatule vložiť a miesta, kam ju chcete umiestniť.

Ktorú dodávku si vybrať - vzduch, vlak alebo auto?

Aby bolo možné orientovať sa v dodacích cenách a zvoliť najoptimálnejší spôsob dopravy, pri objednávaní tovaru z Číny, musíte poznať celkový objem nákladu vm 3, ktorý chcete prijať. Na našej webovej stránke vám kalkulačka pomôže vypočítať objem, ale ak chcete rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte použiť nasledujúce údaje:

  • druh balenia (debna alebo valec),
  • hlavné parametre balenia - dĺžka, šírka a výška (v prípade škatúľ) alebo výška a priemer (v prípade fliaš),
  • počet balení v kusoch.

Meraním základných parametrov balenia pomocou pravítka môžete vypočítať objem škatule alebo valca a potom vypočítať objem celej zásielky v metroch kubických. Výsledné čísla vám pomôžu porovnať ceny dodávky s konkrétnou dopravou a zvoliť príslušnú možnosť.

Prečo potrebujem kalkulačku objemu?

Jednou z hlavných vlastností moderného podnikateľa je schopnosť rýchlo robiť dôležité rozhodnutia a včas reagovať na zmeny trendov na trhu. Naša kalkulačka objemu pomáha šetriť čas pri výpočtoch a získať správne čísla za pár minút.

Používanie kalkulačky objemu je pohodlné a veľmi jednoduché: pre výpočty zadajte potrebné čísla do príslušných polí a potom kliknite na tlačidlo „Vypočítať“. Kalkulačka objemu vm 3 poskytuje hotový výsledok bez ohľadu na to, v ktorých jednotkách ste zadali parametre kontajnera - v centimetroch alebo metroch. Systém automaticky prevádza údaje do požadovaného formátu a zobrazuje konečný výsledok v metroch kubických.

Ak poznáte objem kontajnerov a celkový objem nákladu, môžete si správne zvoliť vhodný druh prepravy a do nej umiestniť tovar čo najkompaktnejšie, bez preplatenia prázdneho priestoru. Pomocou kalkulačky objemu balenia online môžete rýchlo vypočítať objem krabice alebo potrubia, ako aj celú dávku tovaru. Druhá kalkulačka vám pomôže zistiť odhadované náklady na dodanie tovaru z Číny rôznymi dopravnými prostriedkami, pričom sa zohľadní objem vm 3.

Ako vypočítať objem škatule?

Na výpočet objemu škatule je potrebné zmerať jej dĺžku, výšku a šírku. Ak máte pre svoje výrobky k dispozícii obal na vzorky, na meranie použite pravítko. Údaje o parametroch schránky je možné získať aj od dodávateľa. Existujú dva spôsoby, ako vypočítať objem škatule v metroch kubických: pomocou našej online kalkulačky objemu vm 3 alebo sami pomocou vzorca. Zvážte obidve možnosti.

  • Aby kalkulačka objemu mohla správne vypočítať objem poľa, vyberte možnosť „Objem boxu“. Zmerajte políčko so zameraním na obrázok vedľa kalkulačky (alebo skopírujte informácie o jeho parametroch z webovej stránky predajcu) a zadajte čísla do kalkulačky objemu. Môžete tiež uviesť počet debien a prepravné náklady na meter kubický. Stlačte tlačidlo „Vypočítať“ - v nižšie uvedenej tabuľke uvidíte konečný výsledok: objem škatule vm 3. Ak ste pre výpočty uviedli údaje o počte kusov a cene dodávky, na štítku sa tiež zobrazí celkové množstvo nákladu a odhadované množstvo dodávky.
  • Objem balenia môžete nezávisle vypočítať podľa vzorca, ktorý sa študuje na hodinách matematiky v škole: V = a * b * h. Tu V je objem, a je dĺžka, b je šírka a h je výška (poznámka: všetky údaje získané počas meraní musia byť prevedené z centimetrov na metre). Stačí znásobiť tieto čísla a získate požadovaný objem v kubických metroch.

Ako vypočítať objem valca (potrubia)?

Váš tovar bude zabalený do valcovitých kontajnerov a chcete poznať objem nákladu? Kalkulačka sa s touto úlohou ľahko vyrovná. Na výpočty budete potrebovať parametre, ako je výška obalu a jeho priemer. Na meranie použite pravítko, ako je to v prípade škatule, alebo požiadajte poskytovateľa balenia o podrobnosti. Ďalej sa použije kalkulačka na výpočet objemu:

  • označte typ nádrže (valec / potrubie),
  • do príslušných riadkov zadajte parametre balenia,
  • uveďte počet potrubí (ak ich poznáte),
  • Kliknite na tlačidlo „Vypočítať“.

Hotovo: kalkulačka vypočítala objem nákladu za sekundu! Tabuľka výsledkov zobrazuje objem jednej rúrky v kubických metroch a celkový objem vášho nákladu (ak bol uvedený počet balíkov).

Pre nezávislé výpočty a konsolidáciu vedomostí získaných v škole použite vzorec V = π * r 2 * h. Keď si spomíname, V označuje objem, π je číslo pi rovné 3,14, r2 je polomer štvorca potrubia a h je jeho výška. Vynásobením všetkých čísel získate objem nádoby valcový. Nezabudnite: meraním polomeru rúry a jej výšky prevádzajte centimetre na metre - a potom získate správny výsledok vm 3.

Ako vypočítať objem nákladu v rôznych kontajneroch?

Je dobré, keď je celá záťaž rovnaká veľkosť - kalkulačka objemu online tieto problémy vyrieši v priebehu niekoľkých sekúnd. A ako vypočítať objem nákladu, ak je zabalený v kontajneroch rôznych tvarov - veľkých a malých škatuliach a valcoch?

Nie je tu nič komplikované, hlavne je poznať presné parametre kontajnerov každého typu a ich množstvo. Naša kalkulačka objemu m 3 vám pomôže rýchlo vypočítať objem nákladu zabaleného v kontajneroch rovnakého tvaru a veľkosti, po ktorom budete musieť pridať iba všetky čísla a získať celkový objem vášho nákladu.

Ako vypočítať prepravné náklady?

Ak viete celkový objem nákladu v metroch kubických, môžete ľahko navigovať náklady na prepravu z Číny rôznymi dopravnými prostriedkami. Použite na to výsledky výpočtu poskytnuté našou kalkulačkou objemu. V špeciálnom formulári umiestnenom pod kalkulačkou zadajte čísla do poľa „Objem“. Vyberte možnosť doručenia (po mori, letecky, po ceste atď.), Zadajte východiskové a cieľové miesta a vyplňte ostatné polia, potom kliknite na tlačidlo „Vypočítať“. Systém automaticky vypočíta prepravné náklady na váš náklad pre vybratú možnosť doručenia.

Pin
Send
Share
Send
Send