Užitočné tipy

Vytvorenie tlačidla vypnutia počítača na pracovnej ploche systému Windows 10

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo Windows 10, 8 a Windows 7 existujú rôzne spôsoby, ako vypnúť a reštartovať počítač, z ktorých najbežnejšie sa používa možnosť „Vypnúť“ v ponuke Štart. Mnoho používateľov však dáva prednosť vytvoreniu odkazu na vypnutie počítača alebo prenosného počítača na pracovnej ploche, na paneli úloh alebo kdekoľvek inde v systéme. Môže byť tiež užitočné: Ako nastaviť časovač vypnutia počítača.

Táto príručka popisuje, ako vytvoriť takéto skratky, a to nielen na vypnutie, ale aj na reštartovanie, spánok alebo dlhodobý spánok. Ďalej sú opísané kroky rovnako vhodné a budú správne fungovať pre všetky najnovšie verzie systému Windows.

Vytvorte odkaz na vypnutie pracovnej plochy

V tomto príklade sa na pracovnej ploche Windows 10 vytvorí skratka na vypnutie, ale v budúcnosti ju možno opraviť aj na paneli úloh alebo na úvodnej obrazovke - podľa vášho želania.

Pravým tlačidlom myši kliknite na prázdne miesto na pracovnej ploche a v kontextovej ponuke vyberte príkaz „Vytvoriť“ - „Skratka“. V dôsledku toho sa otvorí sprievodca vytvorením skratky, v ktorom musíte v prvej fáze určiť umiestnenie objektu.

Windows má vstavaný program shutdown.exe, pomocou ktorého môžeme počítač vypnúť a reštartovať, ale s potrebnými parametrami by sa mal použiť v poli „Object“ vytvorenej skratky.

 • vypnutie -s -t 0 (nula) - vypnutie počítača
 • vypnutie -r -t 0 - skratka na reštartovanie počítača
 • vypnutie -l - opustenie systému

A napokon, pre skratku hibernácie, do poľa objektu zadajte nasledujúce (nie Vypnutie): rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0

Po zadaní príkazu kliknite na „Ďalej“ a zadajte názov skratky, napríklad „Vypnúť počítač“ a kliknite na tlačidlo „Dokončiť“.

Štítok je pripravený, bude však vhodné zmeniť jeho ikonu tak, aby viac zodpovedala akcii. Postupujte takto:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na vytvorenú skratku a vyberte položku „Vlastnosti“.
 2. Na karte Skratka kliknite na Zmeniť ikonu
 3. Zobrazí sa správa oznamujúca, že vypnutie neobsahuje ikony a ikony zo súboru sa automaticky otvoria Windows System32 shell.dll, medzi ktorými je ikona vypnutia a ikony, ktoré sú vhodné pre akcie, ktoré umožňujú hibernáciu alebo reštart. Ale ak si budete priať, môžete určiť svoju vlastnú ikonu vo formáte .ico (nájdete na internete).
 4. Vyberte požadovanú ikonu a použite zmeny. Hotovo - teraz váš odkaz na vypnutie alebo reštartovanie vyzerá, ako by mal.

Potom kliknutím na odkaz pravým tlačidlom myši ho môžete tiež pripnúť na plochu alebo na paneli úloh systému Windows 10 a 8, aby ste k nemu získali pohodlnejší prístup výberom príslušnej položky kontextového menu. Ak chcete v systéme Windows 7 pridať klávesovú skratku na panel úloh, jednoducho ju potiahnite myšou.

19 komentárov

Štítok tlačidla stlmenia sa nepodarilo vytvoriť. Počítač nemôže nájsť shutdown.exe / s / t 10

Skúste to takto
vypnutie -s -t 10
Mimochodom, vo vašom prípade priestory niekde zmizli, správna voľba
shutdown.exe / s / t 10

povedzte mi, ale ako zobraziť toto tlačidlo na uzamknutej obrazovke? keď vyberiem „umiestnenie“, otvorí sa okno celého počítača a ponúkne sa označenie samotného miesta. Čo presne však treba zvoliť, aby sa skratka zobrazila na uzamknutej obrazovke?

Nemôžem vám povedať o vašej otázke

Ďakujem, chcel by som iba také tlačidlo s tromi možnosťami - režim spánku, reštart, vypnutie. Možno taká značka?

Hmm, zvláštne, moje tlačidlo bolo vytvorené, ale počítač sa nevypne, ale jednoducho sa reštartuje.

Takže bol zadaný príkaz znovu načítať loptu. Majú rozdiel v jednom liste.

Ďakujem, všetko je jasné a zrozumiteľné!

V systéme Windows 10 nifiga nepomohla .. ako obrazovka visí a obrazovka visí .. a myš stmavne.

Čo nepomohlo? Môže byť podrobnejšia

všetko funguje dobre, ale musel som vytvoriť dve skratky osobitne. Vypnutie a reštartovanie systému.

Najprv som do toho vstúpil sám. a nenašiel som ... potom som to skopíroval, ako ste písali, vkladali ho a všetko šlo ďalej, urobili sa dve skratky. a reštartujte počítač .. funguje dobre. ĎAKUJEM. Veľmi sa mi páčilo

Mimochodom, robil som všetko na Windows 10-ke

10 pre niekoho zamrzne pri vypínaní, upravujte register. Potrebujem vytvoriť tri parametre ... pomohlo mi to .... teraz sa vypína dobre ... inak to nie je to, čo to bolo ..

Čas, po uplynutí ktorého sa program považuje za zmrazený
Program niekedy zamrzne, t. neodpovedá na jej odvolanie. Musíte ho zavrieť (napríklad prostredníctvom Správcu úloh (Ctr-Shift-Esc)):
Kľúč HungAppTimeout v časti HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop určuje čas, po uplynutí ktorého sa neodpovedajúca aplikácia považuje za zmrazenú (štandardne 5 000 milisekúnd). Zmeňte tento parameter reťazca na požadovanú hodnotu

Časový limit pred vypnutím zavesenej aplikácie
Kláves WaitToKillAppTimeout v sekcii HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop nastavuje čas, ktorý sa má počkať na ukončenie aplikácie hung (predvolená hodnota je 2000 milisekúnd). Zmeňte tento parameter reťazca na požadovanú hodnotu

Automatické ukončenie zavesených programov
Môžete povoliť systému automaticky dokončiť procesy zavesenia. Použite na to parameter reťazca AutoEndTasks v časti HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop.
Hodnota 1 umožňuje systému automaticky ukončiť procesy
Hodnota „2“ - procesy nekončia automaticky. Systém čaká na ukončenie procesu a ak čas ukončenia procesu prekročí hodnotu HungAppTimeout (pozri vyššie), zobrazí sa dialógové okno Vypnutie, ktoré naznačuje, že aplikácia zamrzla.

poznámky
Ak v týchto kľúčoch nastavíte príliš malé hodnoty, môžu sa vyskytnúť problémy s dokončením spustených úloh, pretože aplikácia nemusí na požiadavky reagovať dlho, ak je procesor dostatočne zaneprázdnený alebo keď pracujete s inými programami.

Ak sa parameter AutoEndTasks z nejakého dôvodu neobjaví v podsekcii Desktop, bude potrebné ho vytvoriť ručne a potom nastaviť na 1. Aktivuje sa automatické ukončenie procesov, ale nevypne sa správy o nútenom vypnutí, hoci systém po určitom čase úspešne dokončí svoju prácu. čas.

Presne to, ako dlho je toto oneskorenie, zistíte na základe hodnoty parametra WaitToKillAppTimeout umiestneného v tej istej vetve registra. V systéme Windows 7 sa zvyčajne rovná 10 000 milisekúnd, v systéme Windows 8 môže byť jeho hodnota 20 000 milisekúnd. Zmenou tejto hodnoty môžete upraviť trvanie vynútenia správy.

ktoré na tlačidle x .. sa vypne. musíte zabiť procesy len vtedy, keď sa systém vypne ... ... a parameter / f nechce pracovať v prvej desiatke pre tento príkaz ... tiež sa zastaví pri vypínaní, musíte kopať hlbšie ... musíte sa pozrieť do registra, kde sú tieto parametre potrebné na dokončenie procesov pri vypínaní. ako HungAppTimeout .. alebo AutoEndTasks. Pokúsil som sa zadať parametre ako 7 po 10 .... systém sa vypne .. ale okná otvorených aplikácií sa začnú škubať .... je potrebný špeciálny, ktorý je v tomto silný. a na internete prepisujú ten istý článok! ale nepomáha to!

Všetko funguje, ďakujem veľmi pekne, tí, ktorí neuspejú, si hlúpy, nikde nie je jednoduchšie ...

všetko funguje !! a kto nie, buďte opatrní a všetko bude v poriadku !!

Ako vytvoriť odkaz na vypnutie počítača?

 1. Kliknite na pracovnú plochu PCM - Vytvoriť - Skratka.
 2. Otvorí sa nové okno, v ktorom musíte určiť umiestnenie objektu. Sem napíšte vypnutie -s -t 0. Nezabudnite medzi slová vložiť medzery, inak nebude klávesová skratka fungovať (alebo iba kopírovať tento riadok).
 3. Zadajte názov (napríklad „Vypínanie prenosného počítača“) a kliknite na tlačidlo „Dokončiť“.

To je všetko. Štítok bol úspešne vytvorený.

Keďže to nevyzerá veľmi dobre, môžete ikonu zmeniť. Postupujte takto:

 1. Zvýraznite odkaz, kliknite na RMB a prejdite na „Vlastnosti“.
 2. Kliknite na ikonu Zmeniť.
 3. Vyberte ľubovoľnú ikonu, kliknite na tlačidlo OK a potom na tlačidlo Použiť.

Teraz skratka na vypnutie počítača vyzerá krajšie, však? Pre lepšie pohodlie si môžete vybrať, kliknite na RMB a pripevnite ho na paneli Štart alebo na paneli úloh. V systémoch Windows 8 a 10 ju môžete tiež pripnúť na plochu.

Ako urobiť skratku reštartu?

Ak potrebujete počítač alebo laptop často reštartovať, môžete urobiť tlačidlo reštartovania na pracovnej ploche, na paneli úloh alebo na domovskej obrazovke. Princíp fungovania je rovnaký, iba tím sa mierne líši.

Skratku reštartovania môžete vykonať takto:

 1. Vytvorte ho.
 2. Napíšte vypnutie -r -t 0 (nezabudnite na medzery).
 3. Zadajte názov (napríklad „Reštartujte prenosný počítač“) a kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Potom môžete zmeniť ikonu tak, aby sa skratka reštartovania na pracovnej ploche stala reprezentatívnejšou.

Tlačidlo dlhodobého spánku na pracovnej ploche

Ak potrebujete skratku pre režim dlhodobého spánku, postupujte takto:

 1. Vytvorte ho ako otrok. stôl.
 2. Zadajte nasledujúci príkaz - rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0 (lepšia kópia).
 3. Napíšte akékoľvek meno.

Ako vytvoriť odkaz?

Na úvod všeobecné úvodné informácie o tom, ako vytvoriť odkaz:

 1. Dostaneme sa na plochu a na voľné miesto klikneme pravým tlačidlom myši
 2. Z kontextovej ponuky vyberte „Vytvoriť“ a v nej podpoložku „Skratka“.
 3. Potom uvidíte okno na vytvorenie, ako na obrázku nižšie. V riadku „Umiestnenie objektu“ zadajte adresu požadovanej aplikácie, programu alebo webovej stránky.
  V našom prípade vyskúšajte webovú adresu:
  https://wd-x.ru/
 4. Potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“. Ďalším krokom bude priradenie názvu štítku, jeho vloženie do riadku a pokračovanie „Hotovo“.
 5. Po vytvorení odkazu, ktorý bude medzi ikonami na pracovnej ploche. Takáto skratka sa spustí rovnako ako iné programy vo vašom počítači - dvojitým kliknutím alebo stlačením klávesu Enter.

Keď pochopíte princíp vytvárania skratiek na pracovnej ploche, je potrebné tieto znalosti uviesť do praxe. Nasleduje päť možných skratiek pre správu operačného systému:

5. Vytvorte odkaz na režim spánku

 • Umiestnenie objektu: C: Windows System32 rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState Sleep
 • Názov štítka: Spánok

Môžete použiť odkaz na rýchle volanie, o ktorej sa nám podarilo hovoriť v predchádzajúcom článku. Myslím, že po prečítaní článku nebudete mať žiadne problémy s priradením klávesovej skratky vytvorenej skratke.

Namiesto doslovu

Ak sa vám za určitých okolností nepodarilo vytvoriť odkaz sami, môžete archív na stiahnutie s hotovými štítkami v množstve piatich kusov.

Aj v budúcnosti, ak chcete vylepšiť vytvorené štítky, môžete požiadať o každý jednotlivý obrázok, ktorý sa zobrazí s ikonou. Ak to chcete urobiť, vo vlastnostiach štítku je tlačidlo „Zmeniť ikonu“, ktoré môžete vidieť na obrázku vyššie.

Pin
Send
Share
Send
Send