Užitočné tipy

Ako nainštalovať tému do WordPress - Inštalácia WordPress Témy pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň. Moje meno je Michael.

Špecializujem sa na vytváranie a nastavovanie webových stránok. Vyvíjam moderné webové stránky, ktoré zohľadňujem želania každého zákazníka už viac ako 7 rokov. Stovky dokončených projektov.

Ak potrebujete vytvoriť web, nakonfigurovať ho alebo získať ďalšiu pomoc v tejto oblasti, potom neváhajte a vyberte si službu alebo ma kontaktujte. Som vždy rád, že vám môžem pomôcť a som pripravený odpovedať na vaše otázky.

Dobrý deň, milí hostia a pravidelní čitatelia blogu SdelaemBlog.ru. Dnes by som chcel hovoriť o spôsoboch, ako inštalovať témy na témy na wordpress. Koniec koncov, po vytvorení blogu a jeho základných nastaveniach určite potrebujeme vytvoriť zdroj, ktorý sa nebude podobať ostatným alebo má vlastnú chuť, ale ako to urobiť? Nastavenie témy, samozrejme. Ak je to možné, malo by to byť jedinečné, aj keď môžete použiť štandardné šablóny alebo témy WordPress, ktoré nájdete na internete, vo verejnej doméne, a môžete si kúpiť šablónu pre blog. Najlepším riešením je jedinečná šablóna, ktorú zatiaľ nikto nemá, pretože témou našej stránky je jej tvár, ktorú si návštevník pamätá a okrem iného pozná náš blog. A keď je to štandardné alebo často používané na mnohých zdrojoch, váš zdroj sa stratí v tomto množstve blogov alebo webov. Preto sa pozrime na spôsoby inštalácie tém na.

1 spôsob: Inštalácia motívu wordpress pomocou vyhľadávania v WordPress.

Najskôr musíte v oblasti správcu wordpress pokračovať v inštalácii tém. Vľavo je v ponuke položka „vzhľad“ av tejto časti je pododdiel „Témy“. Potrebujeme to dnes, aby sme šablónu nainštalovali na WordPress. Po prechode na podsekciu sa zobrazia dve karty - potrebujeme druhú, nazvanú „témy inštalácie“.

Pomocou vyhľadávania je výber šablóny pomerne jednoduchý, stačí zadať potrebné kritériá a kliknúť na tlačidlo „nájsť témy“. S tým by nemal byť problém. Po kliknutí sa zobrazia stránky s témami, ktoré by mali spĺňať vaše kritériá. U každého bude popis, aj keď nie v ruštine, ale teraz webové prehliadače dokážu prekladať, takže by nemali byť žiadne problémy. Každá šablóna bude mať aj dve možnosti, inštaláciu a zobrazenie. To znamená, že skôr, ako sa nakoniec rozhodnete nainštalovať tému na wordpress, budete mať možnosť ju „zobraziť“ a študovať ju podrobnejšie. A potom sa rozhodnite, či chcete nainštalovať alebo nie.

Pre inštaláciu stačí kliknúť na tlačidlo „install“ a potvrdiť inštaláciu. Potom sa zobrazí správa o úspešnej inštalácii a budete musieť iba aktivovať tému pre WordPress.

Pomocou vyhľadávania pomocou wordpressu môžete tiež nastaviť šablónu zadaním kľúčového slova, autora alebo štítku do vyhľadávacieho formulára. Táto funkcia však nefunguje veľmi dobre. Môže byť použitý poznať presný názov alebo aspoň pár kľúčových slov z názvu.

Tak jednoduché, môžete nainštalovať tému pre WordPress pomocou vyhľadávania.

2 spôsob: Inštalácia motívu wordpress stiahnutím z administračného panela Waterpress.

Ďalšia možnosť inštalácie nie je komplikovanejšia ako prvá. Potrebujete nájsť tému na internete a stiahnuť ho do svojho počítača. Upozorňujeme, že musí byť archivovaná vo formáte zip. Potom v záložke „Inštalácia motívov“ musíte kliknúť na „stiahnuť“.

Ak chcete nainštalovať, musíte vybrať súbor pomocou príslušného tlačidla. A kliknite na tlačidlo „Inštalovať“. Potom uvidíte správu o úspechu inštalácia šablóny pre, A zostáva iba na jeho aktivácii. To je všetko, naša téma pre WordPress je nainštalovaná.

Na tejto karte („inštalačné motívy“) nájdete tiež vybrané, čerstvé a nedávno aktualizované šablóny ponúkané programom wordpress.

Metóda 3: Nainštalujte tému wordpress odovzdaním súborov tém do hostingu.

Najprv musíte nájsť tému na internete a stiahnuť ho. Potom, ak je zabalený v archíve, musíte ho rozbaliť. Potom existujú dve možnosti: inštalácia na lokálnom serveri a inštalácia na stroji WordPress umiestnenom na hostingu.

1) Inštalácia motívu wordpress na lokálny server: Ak chcete nainštalovať na server, musíte skopírovať priečinok s témami do priečinka s motívmi. Nájdete ho nasledujúcim spôsobom: C / Webový server / home / localhost / www / priečinok s nainštalovaným motorom wp / wp-content / themes, Skopírujte priečinok so šablónou do tohto priečinka témy a reštartujte lokálny server. Potom prejdite do oblasti správy wordpress a na karte „správa tém“ nájdite našu šablónu. A kliknite na „aktivovať“. Nainštalovaná je šablóna pre WordPress na lokálnom serveri.

2) Inštalácia tém WordPress na hosťovaní, Závisí to od vášho hostenia, ktorý používate a vašich preferencií. Na hostingu, ktorý používam, si môžete archív stiahnuť do požadovaného priečinka a rozbaliť ho tam. A potom jednoducho choďte do „správy tém“ a aktivujte ju. Všetko je veľmi jednoduché. Bežnejším spôsobom je použitie FTP klienta, napríklad FileZilla. Toto je bezplatný FTP klient na nahrávanie alebo sťahovanie z FTP serverov.

Ak chcete nahrať tému do hostingu, musíte spustiť program a zadať do polí hostiteľa, používateľské meno, heslo a prenášať svoje údaje poskytnuté na prácu so serverom FTP pri nákupe názvu domény. Po vyplnení všetkých potrebných polí kliknite na tlačidlo „rýchle pripojenie“. V pravom okne pod názvom „vzdialená lokalita“ vyhľadajte priečinok motívy. Malo by byť umiestnené nasledujúcim spôsobom: Your domain.ru / public_html / wp-content / themes.

Otvorte priečinok a sem skopírujte priečinok s témou. Robím to len pretiahnutím. To znamená, že stačí presunúť priečinok šablóny do priečinka motívov v pravom okne klienta FTP.

Po skopírovaní musíte prejsť na kartu Správa tém a aktivovať tému.

Tu môžete takým zložitým spôsobom nainštalovať tému na wordpress. Dúfam, že všetko bolo jasné a užitočné. Veľa šťastia vo vašom úsilí.

Áno, a nezabudnite sa neustále rozvíjať. Aby ste urýchlili vývoj, odporúčame vám video kurz: Všetky technické okamihy online podnikania vo formáte Video, od známeho autora video kurzov - Evgeny Popov.

Ako nainštalovať tému do WordPress prostredníctvom správcu stránok

Ako vždy vstupujeme do administračného panela a potom na ľavej strane pracovného okna hľadáme záložku "Vzhľad". Klikneme naň a uvidíme príslušné okno s parametrami:

Toto okno je zodpovedné za zobrazenie nainštalovaných tém v inštalácii WordPress. Ako vidíte, po inštalácii motora. Už má nainštalovaných niekoľko predvolených šablón. Uvažujme konkrétne toto okno:

 1. Sekcia Témy sa nachádza na karte Vzhľad. Napríklad, ak prejdete na inú časť tejto karty. Potom, aby ste sa vrátili do okna „Témy“, nemusíte kliknúť na „Vzhľad“. Stačí kliknúť na „Témy“ a otvorí sa okno.
 2. Ako vidíte, tri šípky sa zameriavajú na tri témy. Toto sú predvolené témy.
 3. Lišta na vyhľadávanie tém je zodpovedná iba za vyhľadávanie tém, ktoré už sú na vašom webe nainštalované. Je to užitočné, ak máte veľké množstvo šablón. Aj keď je nepravdepodobné, že by niekto nainštaloval toľko.
 4. Kľúč a okno „Pridať nový“ - sú zodpovedné za prepnutie do okna vyhľadávania a inštaláciu nových šablón tém. Kliknite na toto tlačidlo do nasledujúceho okna.

Ako si vybrať a nainštalovať tému WordPress

Po nainštalovaní a nakonfigurovaní programu WordPress musíte vybrať tému alebo, ako sa hovorí, šablónu.

Téma WordPress je zodpovedná za to, ako bude váš web vyzerať a fungovať. S tým prispôsobíte web.

Téma je zbierka súborov css, js a php.

Pri výbere témy WordPress venujte pozornosť:

 • výber rozloženia. Usporiadanie je bežné a prispôsobivé. Ak sa nechystáte vytvoriť samostatnú mobilnú verziu webu - vyberte prispôsobivé rozloženie. Prispôsobí stránku mobilným stránkam - stránka bude vyzerať rovnako dobre na počítačoch aj na mobilných zariadeniach.
 • zadarmo alebo platené? rada: Vyberte si platené, pretože dostanete neustále aktualizácie a technickú podporu od vývojárov. A to je ⅓ úspech.
 • výber jazyka. Zamerajte sa na publikum, pretože klient by mal vidieť „načítať viac“ a „zanechať komentár“, a nie „načítať viac“ a „zanechať komentár“. Ale! Výber tém v ruskom jazyku nie je taký veľký ako v angličtine, čo znižuje pravdepodobnosť jedinečnosti vášho webu. Jednoducho povedané, môže existovať veľa takýchto stránok. Veľmi.

Život hack

Ak máte zručnosti v oblasti html, php alebo ste oboznámení so špecialistom - nebuďte lenivý a prekladajte / prekladajte tému v anglickom jazyku.

Šance na jedinečnosť a dôstojnú použiteľnosť vašich stránok sa teda mnohokrát zvýšia!

Vyhľadávanie a výber tematických šablón pre redakčný systém WordPress na paneli správcu

Pozrime sa na to podrobnejšie:

 1. Ako v článku Ako nainštalovať doplnok do doplnkov WordPress - Inštalácia pomocou panela správcu, za manuálne stiahnutie archívu tém zodpovedá tlačidlo „Stiahnuť tému“. Aby ste to dosiahli, archív so šablónou musí byť predtým stiahnutý do vášho počítača. Potom musíte kliknúť na tlačidlo a prejsť do okna výberu adresára s archívom. Potom kliknite na tlačidlo sťahovania. Šablóna témy sa automaticky stiahne a nainštaluje.
 2. Karty ponuky v tomto okne pomáhajú používateľovi pri výbere potrebnej šablóny témy. Napríklad: Obľúbené - témy, ktoré uprednostňujete. Populárne - témy, ktoré sa sťahujú častejšie a nedávny nové témy. A tiež jayubimye - témy, ktoré ste si prezerali častejšie.
 3. „Filter charakteristík“ je veľmi pohodlná vec, tento filter pomáha odfiltrovať nepotrebné témy. Kliknite na túto kartu! V okne, ktoré sa otvorí, začiarknite políčka pre parametre, ktoré potrebujete. Ďalej použite parametre a vyhľadávanie vám ponúkne vhodné možnosti pre témy. Napríklad: ak potrebujete šablónu s (tri stĺpce, nastavenie hlavičky), potom jednoducho skontrolujte príslušné riadky. Vo vyhľadávaní sa zobrazia možnosti, ktoré zodpovedajú vášmu dopytu.
 4. Vyhľadajte reťazec tematických šablón. Rovnako ako v prípade doplnkov, odporúčame vám zadať jasný názov témy. A samozrejme zodpovedajú zadaniu jazyka. V opačnom prípade vám vyhľadávanie nič neukáže.
 5. Toto je príklad toho, ako vyzerá téma nainštalovaná vo vašom stroji pri vyhľadávaní.
 6. A toto je tematická šablóna, ktorú chcem nainštalovať na web. Kliknutím na obrázok témy prejdete do zobrazenia podrobností.

Kde hľadať tému?

Na výmene šablón, ako je Themeforest, TemplateMonster atď.

Ak si vyberiete ruskú verziu a nechcete sa hádať s prekladmi, vyhľadajte na stránkach Google výraz „WordPress Themes“. Ústredne ponúkajú tisíce tém, ktoré sa líšia v dizajne, štýle a funkčnosti, medzi ktorými nájdete tú pravú.

Téma bola vybraná a naším ďalším krokom je vytvorenie stránky alebo skôr jej grafickej zložky.

 • Na ovládacom paneli vyberte položku „Vzhľad“ - Témy - Inštalovať (nainštalovať)
 • V ponuke inštalácie zadajte cestu k distribúcii (Inštalácia zo súboru)

V položke ponuky „Vzhľad“ - Témy vyberte šablónu, ktorá sa vám páči a aktivujte.

Teraz viete, ako nainštalovať tému WordPress.

Ďalším krokom je nastavenie.

Okno s popisom nainštalovanej témy na jej aktiváciu

Poďme na to:

 1. "Opis" - na ľavej strane je opis so značkami a inými informáciami. Na pravej strane je vizuálna reprezentácia tejto šablóny témy. Kliknutím na karty v tomto okne môžete zobraziť všetky prvky označenej témy.
 2. Skokové šípky (dopredu a dozadu) - zobrazenie ďalších možností.
 3. Tlačidlo „Inštalovať“ - ak sa vám téma páči, potom nie sme pomalí a kliknite na tlačidlo. Po kliknutí sa zobrazí nasledujúci obrázok:Na konci inštalácie šablóny sa vrátite k nainštalovaným témam a uvidíte ďalšie okno. Zobrazuje aktívnu šablónu a našu nainštalovanú tému. Ako aktivovať tému sa dozvieme ďalej!)

Ako si prispôsobiť tému WordPress

Napriek tomu, že existuje veľa šablón WordPress a všetky sa líšia v rozhraní a funkčnosti - základné nastavenia sú rovnaké pre každého.

V ponuke administratívneho panela vyberte položku Vzhľad - Konfigurovať a potom začneme skúmať dostupné možnosti.

Funkčnosť je pomerne bohatá, môžete zmeniť všetko - od záhlavia stránky až po štruktúru svojho hlavného menu.

Písma, obrázky na pozadí, obsah a počet posúvačov - všetko je upravené v príslušných oddieloch.

Najjednoduchší spôsob, ako sa naučiť, je, ako prispôsobiť svoju tému WordPress konkrétnym príkladom - štruktúra všetkých stránok je koniec koncov jedinečná. Neboj sa experimentovať, najmä v začiatočnej fáze práce.

A nie hneď naháňajte veľké množstvo miniaplikácií.

Naučenie sa základov pomocou príkladu jednoduchého projektu vám poskytne potrebné skúsenosti a ďalšie využitie funkcií je ďalším krokom v ovládnutí.

Mimochodom, veľa tém obsahuje časť obsahu v angličtine a je potrebné ich rusifikovať. Takúto prácu je možné vykonať manuálne aj pomocou softvéru tretích strán.

Príkladom je Poedit, výkonný a osvedčený nástroj na zvýraznenie tém WordPress s veľmi priateľským rozhraním.

Môžete si tiež pozrieť video „Ako nainštalovať tému WordPress“, ktoré zobrazuje celý proces inštalácie.

Dúfam, že tento článok bol užitočný.

Možno vás bude zaujímať:

Recenzie na prémiové témy WordPress:

Ak máte otázky, napíšte ich do komentárov.

A sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Aktivácia nainštalovanej témy na paneli správcu webu


Vaša ďalšia akcia bude kliknúť na nainštalovanú tému. Zobrazí sa okno zobrazené vyššie. Nebudeme váhať a rýchlo to zvážime:

 1. Všetky šípky, ktoré vidíte pod týmto číslom, sú zodpovedné za podrobnosti o šablóne. Zahŕňajú popis, štítky a tlačidlo prechodu na vizuálne prezeranie tejto témy.
 2. Toto je iba tlačidlo „Aktivovať“. Ak ste si istí, že téma vám skutočne vyhovuje. Takže neváhajte kliknúť na tlačidlo. Ďalej by ste mali vidieť nasledujúci obrázok:


Gratulujeme k inštalácii novej témy.

záver

Ako vidíte, inštalácia tematických šablón na stroj WordPress nie je nijako komplikovaná. Obrázok vyššie zobrazuje miesto, kde môžete kliknúť na odkaz a zistiť, ako vyzerá vaša nová téma na webe. Alebo kliknutím na tlačidlo „Konfigurovať“ prejdete priamo do okna s parametrami šablóny. V každom prípade odporúčam bližší pohľad, neponáhľajte sa s nastaveniami. Pozrite sa, ako vyzerá téma na samotnom webe, možno sa vám to nepáči. Dnes som hotový! Toto je tretí článok dnes, oči sú unavené, kňaz bolí, prsty ako hrable)))) Ďakujem za pozornosť! Dúfam, že vám moje články pomôžu a budú zaujímavé. Prajem vám veľa úspechov pri hľadaní skvelého dizajnu.

Inštalácia šablóny WordPress pomocou vyhľadávania konzoly

Ak sa rozhodnete nainštalovať bezplatnú šablónu z katalógu šablón na stránke WordPress.org, najjednoduchším spôsobom je použiť príslušnú časť v administračnej konzole. Najprv sa musíte prihlásiť do administračného panela svojho webu WordPress. Potom prejdite na Vzhľad> Témy:

Keď nájdete šablónu, ktorú chcete nainštalovať, presuňte kurzor myši nad obrázok. Táto akcia zobrazí tlačidlá ukážky alebo nainštaluje šablónu WordPress. Kliknite na tlačidlo Inštalovať:

Kliknite na tlačidlo „Aktivovať“ a inštalácia šablóny sa dokončí.

Poznámka: V závislosti od zvolenej témy dizajnu bude možno potrebné nakonfigurovať ďalšie parametre, aby vzhľad šablóny vyhovoval vašim požiadavkám.

Inštalácia šablóny WordPress odovzdaním archívu na web

Vyššie uvedená metóda je vhodná iba na inštaláciu bezplatných šablón dostupných v adresári WordPress.org. Ako nainštalovať šablónu WordPress na vysokej úrovni (inými slovami platenú) šablónu?

Alebo máte vlastnú šablónu? V takom prípade musíte šablónu nainštalovať tak, že ju na server prenesiete prostredníctvom konzoly WordPress.

Začneme stiahnutím súboru .zip pre šablónu z platformy, na ktorej ste si ju zakúpili. Potom sa prihláste do administračnej konzoly WordPress a prejdite do časti Témy:

Poznámka: Funkcia odovzdania šablóny je k dispozícii iba pre používateľov WordPress, ktorí používajú CMS na svojom vlastnom hostovaní. Ak vaše stránky „sedí“ na serveri WordPress.com, takúto príležitosť nemáte. Ak chcete používať funkciu sťahovania šablóny WordPress, získajte hostingovú službu a nainštalujte na ňu samostatnú verziu CMS WordPress.

Inštalácia šablóny WordPress pomocou FTP servera

Ak by ste chceli rozvíjať ďalšie zručnosti, odporúčame vám preskúmať, ako nainštalovať šablóny WordPress pomocou FTP servera. Pamätajte, že táto úloha nebude úplne pre začiatočníkov, a bolo by pekné mať tu trochu skúseností.

Ak viete, ako pracovať so serverom FTP a nainštalovaným klientom FTP, je čas sa pomocou tohto nástroja pripojiť k hostiteľovi. Budete sa musieť dostať do adresára / wp-content / themes /. Potom doň nahrajte priečinok so šablónou. Upozorňujeme, že pred stiahnutím musíte súbor zip rozbaliť. Po nahraní šablóny na server môžete prejsť do sekcie Témy konzoly.

Tam, v zozname šablón WordPress, by ste mali vidieť práve načítanú tému. Presuňte kurzor myši nad ňu a pred vami sa zobrazia tlačidlá na zobrazenie ukážky alebo aktivácie.

Dúfame, že vám tento návod pomohol naučiť sa inštalovať šablóny WordPress. V tomto článku sa používali snímky obrazovky vytvorené pomocou programu WordPress verzie 3.9. Ak nám niečo uniklo, dajte nám vedieť vo svojich pripomienkach.

Данная публикация представляет собой перевод статьи « Beginners Guide: How to Install a WordPress Theme » , подготовленной дружной командой проекта Интернет-технологии.ру

Pin
Send
Share
Send
Send