Užitočné tipy

Kde a ako predávať fotografie na internete - ďalší príjem pre fotografa

Ak chcete svoje fotografie predávať draho, musíte sa najskôr zaregistrovať vo vode alebo ihneď vo viacerých bankách s fotografiami. Práve prostredníctvom nich prechádza najväčší prúd fotografií. Takéto poháre fotografií často navštevujú dizajnéri a redaktori z celého sveta pri hľadaní potrebných obrázkov a inšpirácie.

Je tiež dôležité určiť materiál, ktorý bude vyplnený. Ako ukazuje prax, tefoto, ktoré sa vyznačuje originalitou pozemku, je veľmi žiaduce. Krajina je populárna. Existuje tiež dopyt po potravinách. Môže to byť hotové jedlo aj výrobky. Ak sa rozhodnete zachytiť oblohu, stojí za to ju kvalitatívne spracovať, aby sa dala kúpiť pri zdroji.

Ak neviete, ako robiť nápisy na anglických obrázkoch, je ťažké použiť špeciálnych prekladateľov. Pre úspešnú propagáciu fotografií sa však odporúča hovoriť anglicky aspoň na strednej úrovni. Ak urobíte popis správne, je dôležité zvýšiť predajnosť fotografie.

Ak chcete fotografovať krásne fotografie, musíte mať profesionálny fotoaparát. Fotoaparát s rozlíšením 4 MP vám umožní vytvárať obrázky vysokej kvality. Okrem toho bude ichnado spracované vo Photoshope, aby boli ešte lepšie.

Mnoho ľudí má záujem o to, aby svoje fotografie predali niekoľkokrát. Je to možné. Ako potvrdzuje prax úspešných fotografických spoločností, niektoré obrázky sa predávajú desiatky krát, zatiaľ čo polovicu alebo dokonca viac ako počet stiahnutých videí nenakupovali.

Existuje niekoľko stránok, ktoré ponúkajú tento typ zárobku. Najslávnejšie:

Ak máte záujem o obrázky obrázkov v Rusku, potom sa odporúča ísť na. Najväčšie zisky budú na svetovom americkom webe Shutterstock. Francúzska Fotolia a kanadský iStockphoto mu dávajú malé hodnotenie.

Ak chcete zarobiť peniaze predajom fotografií, musíte byť veľmi usilovní. Táto práca si vyžaduje veľa trpezlivosti. Väčšina začiatočníckych fotografov opúšťa túto lekciu aj počas obdobia registrácie zdroja alebo potom, čo ich obrázky neprešli skúškou. Skúška je voliteľným postupom, ale je prítomná na väčšine zdrojov. Pre každý zdroj musíte obnoviť súvisiacu sadu obrázkov. Kontroluje ich inšpektora.

Ak chcete začať zarábať peniaze v tomto podnikaní na vlastnú päsť, nie je potrebné cestovať za mierom a fotografovať. Môžete začať s environmentálnymi zábermi. Neodporúča sa fotografovať ľudí v počiatočnom štádiu ich profesionálneho rozvoja. Aby mohli byť tieto obrázky umiestnené v portfóliu zdroja, musia mať písomné povolenie títo ľudia, ktorí boli zajatí.

Fotografie, ktoré sú populárne, táto sekcia fotografií:

Kde predávať svoje fotografie online?

Fotografie sa dajú predávať online. Toto je najrýchlejší spôsob, ako získať peniaze. Väčšina zdrojov ponúka výber peňazí do elektronických peňaženiek a potom pomocou karty Nankank prevodom.

Fotografie sú potrebné na celom svete. Problém s videoklipmi je ešte naliehavejší. Často sa konajú bez skúšok. Fotografie potrebujú časopisy, noviny, zdroje online. Obrázky pre šetriče obrazovky sú veľmi populárne. Začiatočník pre fotografovanie fotografií môže začať fotografovať textúru stien, spadnutý žltý list alebo rosu na tráve. Uzatvorená plocha jazera alebo rieky tiež prinesie príjmy. Tieto obrázky sú žiadané, používajú sa pre šetriče obrazovky.

Ak nepoznáte odpoveď na otázku, kde sú potrebné obrázky, potom existuje iba jedna odpoveď - obrázky sú potrebné všade. Dopĺňajú tlačené materiály a umožňujú vám rozšíriť tému a rozšíriť ju širšie.

Ako predávať fotografie vo fotobanke

Na webe Shutterstock musíte urobiť špeciálnu skúšku, ktorú sme opísali vyššie. Ako k tomu dôjde: na fotografický materiál musíte pridať 10 fotografií, ak z nich vyberiete menej ako 7 obrázkov, skúška sa považuje za neúspešnú. Túto zmenu môžete zopakovať až po mesiaci s výnimkou toho, že môže existovať neobmedzený počet takýchto pokusov.

Dizajnéri, editori a fotografi prichádzajú hľadať nové fotografie, pretože ide o najobľúbenejší a najziskovejší zdroj na svete.

Ak máte záujem o predaj, nákup obrázkov, budete si musieť kúpiť predplatné. To vám umožní sťahovať 25 fotografií denne. Poplatok za to je o niečo menej ako 200 dolárov. Tu môžete predávať videoklipy. Systém na tomto zdroji je postavený tak, aby stimuloval kupujúcich a priniesol ešte vyšší príjem.

Originálne fotografie sa predávajú na tinktúrach, ktoré nikde neuvidíte. Odporúča sa prihlásiť sa každému, kto má záujem o umenie.

Tiež sa vyžaduje, aby zložili skúšku. Toto je webová stránka, ktorá predáva vektorové animácie. Nad platformou musíte vytvoriť obchod, v ktorom môžete umiestňovať produkty. Pri registrácii nezabudnite napísať, prečo ju chcete predať tu.

Je potrebné odfotiť 3 fotografie, ale musia byť veľmi kvalitné a musia presne zodpovedať deklarovanej kategórii. Po ľubovoľnom časovom období môžete skúšku zopakovať, koľko len chcete.

Pre Depositfoto musíte pripraviť 5 testovacích fotografií. Toto je platforma s vysokou mierou rastu, preto sa odporúča registrovať sa tu pre budúce zárobky.

Ak máte záujem o umeleckú fotografiu, môžete ju predať ďalej. Táto výmena je na rozdiel od predchádzajúcich: neexistuje žiadna skúška. Je dôležité, aby meno fotografa bolo známe a jeho práca sa už objavila na internetových zdrojoch. Svoju prácu môžete začať propagovať prostredníctvom Instagramu, LiveJournalu, stránky VKontakte alebo na Facebooku.

Ako predať starú fotografiu?

Ak vlastníte staré rodinné fotografie, pomôžu vám tiež generovať príjem. Všetko, čo je potrebné, je vytvoriť si kópie starých obrázkov a odoslať ich do zdroja. Žiadajú ich, aby sa stali ziskovým podnikom.

Rodinné predrevolučné fotografie musia byť v dobrom stave. Potrebujú zberateľov a dajú sa kúpiť za veľmi vysokú cenu. Ak chcete byť lacný, musíte sa poradiť s odborníkmi, aby vyhodnotili obraz a potom sa dohodli.

Čo potrebujete na predaj fotografií na fotografických akciách?

Mnoho začiatočníkov verí, že ak chcete predávať fotografie na fotografických akciách, musíte mať celé fotografické štúdio. V skutočnosti je predpokladom iba prítomnosť zrkadla alebo zrkadlového fotoaparátu s obrázkami vo vysokom rozlíšení (najmenej 4 MP). Pre začiatočníkov je vhodný akýkoľvek model amatérskej triedy s vymeniteľnou optikou, napr. Canon 700D alebo Nikon D7500.

Drahé fotoaparáty plnej veľkosti môžu samozrejme dosiahnuť vysokú kvalitu s menším úsilím, ale nemali by ste si kupovať fotoaparát na prácu s fotografickými zásobami - čoskoro sa to nevyplatí. Užitočné môžu byť aj záblesky, reflektory, filtre a ďalšie zariadenia, ktoré však nie sú určujúcim faktorom úspechu na mikroproduktoch.

Fotograf tiež musí mať základné zručnosti na spracovanie fotografií vo Photoshope alebo Lightroom, musí byť schopný manipulovať s farbami, zbaviť sa nadmerného hluku a retušovať pokožku ľudí.

Ako začať?

Ak chcete začať predávať fotografie na fotografických akciách, musíte prejsť jednoduchým postupom registrácie, ktorý je sprevádzaný stiahnutím pasovej fotografie na identifikáciu. Minimálny vek pre fotografa je 18 rokov.

Starostlivo si prečítajte pravidlá vybranej služby: všetky mikrofilmy zakazujú predaj obrázkov s odlíšiteľnými logami a tvárami ľudí. Ak chcete nahrať fotografie modelov, musíte ich požiadať, aby vyplnili formulár dohody o uvoľnení modelu, ktorý si môžete stiahnuť z časti s informáciami o akciách.

Výber peňazí, budete si musieť vytvoriť účet v službe PayPal, Payoneer alebo Skrill, Iba z nižšie uvedených mikro surovín Depositphotos vykonáva platby na serveri Webmoney, Môžete tiež požiadať o kontrolu poštou.

Kde môžem predávať fotografie na internete?

 • Shutterstock- najobľúbenejší mikropodnik na celom svete, ktorý poskytuje jeho autorom stabilný vysoký príjem z predaja fotografií. Autori dostanú 20-30% z predaja v závislosti od vašej úrovne. Ak chcete začať predávať fotografie v službe Shutterstock, musíte odovzdať 10 najlepších fotografií, aby ste zložili tzv. Prijímaciu skúšku. Získané peniaze si môžete vybrať rôznymi spôsobmi, minimálna výška platby je 35 dolárov.
 • depositphotos, na rozdiel od spoločnosti Shutterstock, má relatívne nízke požiadavky na kvalitu obrazu a má tiež pohodlné rozhranie v ruštine. Na skúšku musíte nahrať iba päť diel. Odškodnenie autorov 44-60% z ceny stiahnutia, ktorá sa začína na 0,1 $ pre predplatiteľov služby. Výbery z 50 dolárov. Samozrejme, pri tak nízkych nákladoch na obrázky nebudete veľa zarábať, mnohí však odporúčajú začiatočníkom všeobecné oboznámenie sa s mikrostockami.
 • iStockJe priekopníkom v oblasti mikropodnikového podnikania. Tento zdroj má prísne výberové kritériá pre autorov, takže dostať sa sem je dosť ťažké. Poskytuje však vysoké tržby a veľkorysé odpočty - od 20% do 40% keď cena obrázka je od 1 do 40 dolárov. Skúška sa koná v dvoch etapách: prvá teoretická, potom praktická, kde moderátori musia poslať na posúdenie tri zo svojich najúspešnejších záberov.
 • Akcie spoločnosti Adobe Je to bývalá služba fotoliazakúpené spoločnosťou Adobe. Od roku 2005 je jedným z troch najpopulárnejších. Pokiaľ ide o požiadavky na kvalitu porovnateľné s Shutterstock, vypláca odpočty vo výške 20-63%.
 • 500px- Nejde iba o fotografickú banku, ale o celú komunitu fotografov, v ktorej sa neustále konajú súťaže s hodnotnými cenami. Tu môžete spoznať iných milovníkov fotografií a nájsť potenciálnych zákazníkov. Provízia predstavuje 30% alebo 60% hodnoty transakcie.
 • Getty obrázky - Toto je štandard kvality, ktorý stojí za to sa usilovať. Získanie tejto zásoby je neuveriteľne ťažké a obrázky sa predávajú iba na základe exkluzívnej licencie za cenu v rozmedzí 300 - 500 USD. Autori dostanú 20-30% zo sumy predaja.

Typy licencií

Fotografie sa predávajú na základe licencií, ktoré stanovujú pravidlá používania fotografií na oboch stranách. Licencia definuje autorský poplatok za obrázok.

Najbežnejšia je licenčná licencia (Royalty-Free alebo RF). Umožňuje kupujúcemu použiť obrázok určitý počet časov uvedených v zmluve a autor - predať fotografie neobmedzene mnohokrát. Takáto licencia nie je často vhodná pre tlačové médiá, ktoré sa vydávajú vo veľkých tlačových cykloch. Rozšírená licencia (Rozšírené bez poplatkov) odstraňuje obmedzenie veľkosti obehu, ale náklady sú 5-10 krát drahšie ako obvykle.

Licencia spravovaných práv (Rights-managed) Je jednou z dvoch rozšírených licencií na fotografiu, ktorá po jej získaní umožňuje jednorazové použitie obrázka v súlade s licenciou. Ak chce užívateľ fotografiu použiť na iné účely, musí si kúpiť dodatočnú licenciu. Cena licencie závisí od účelu, na ktorý sa zakúpená fotografia použije.

Redakčná licencia (redakčný) - licencia, ktorá vám umožňuje použiť obrázok na vzdelávacie alebo informačné účely.

Koľko si môžete zarobiť predajom fotografií?

Nie je možné presne predpovedať budúce zisky z mikroobsluhy, ale môžete si byť istí, že spočiatku sa budete musieť uspokojiť s malým množstvom. Suma zarobených peňazí je priamo úmerná počtu predaných fotografií. A čím viac fotografií - tým vyššia je šanca na ich predaj.

Priemerne zarábajú pokročilí fotografi, ktorí nahrávajú niekoľko stoviek záberov za mesiac, spravidla od 500 do 1 000 dolárov, Napríklad americký fotograf Glen Nigel po dobu ôsmich rokov zarobil viac ako 72 tisíc dolárov na akciách, uvádza sa v správe zverejnenej na jeho osobnom blogu. Glen má vo svojom portfóliu 6 500 obrázkov, z ktorých väčšina pokrýva veľmi „nerentabilné“ kategórie: zvieratá a architektúra.

Ak chcete zvýšiť svoje zárobky, musíte postupovať podľa niekoľkých jednoduchých odporúčaní:

 • Sťahujte fotografie všade, kde sa dá, aj keď si myslíte, že mikrofilmy majú nízky príjem. Za každý dolár môžete súťažiť.
 • Sledujte trendy a kalendár: veľmi žiadané sú fotografie venované sviatkom alebo špeciálnym udalostiam (napríklad Majstrovstvá sveta).
 • Odovzdajte viac fotografií, mikrofilm podporuje aktívnych autorov.
 • Nevzdávajte sa, ak vidíte, že predaj je malý. Určite porastú v priebehu času.

Preto môže microstock slúžiť ako vynikajúci bonus k platu fotografa a nakoniec sa môže stať hlavným zdrojom príjmu. Dúfam, že táto informácia stačí na to, aby ste sa aspoň pokúsili začať predávať fotografie na internete. A ak už máte nejaké skúsenosti s predajom fotografií na akciách, potom si s potešením prečítame váš príbeh v komentároch. Určite máte čo povedať.

Predaj fotografií na internete predstavuje dobré peniaze alebo stratu času

Z dôvodu dostupnosti výkonného digitálneho fotografického vybavenia prestáva byť získavanie vysokokvalitných obrázkov výsadou odborníkov. Ak máte radi fotografovanie, myslíte si, že sa vám darí dobre, máte vynikajúce šance premeniť váš koníček na zdroj príjmu.

Ak chcete zarobiť peniaze, musíte byť trpezliví a mať profesionálny fotoaparát. Ak neustále fotíte vo vysokej kvalite, premieňajte svoju vášeň na zdroj príjmu. Najúspešnejšie a najpopulárnejšie obrázky sa predávajú niekoľkokrát.

Ak pochopíte, že nemáte zručnosti a schopnosti profesionálneho fotografa, tento spôsob zárobku vám nebude vyhovovať, stratíte len čas.

Tip 2. Naučte sa anglicky

Na prácu s fotografickými zásobami je potrebná aspoň úroveň tohto jazyka v škole, pretože veľké spoločnosti, z ktorých hlavný príjem pochádza, sú zahraničné.

Zahraničné fotobanky si cenia prácu a autorské práva iných ľudí, takže platia dobré peniaze. Po znalosti angličtiny si nezávisle zostavíte kompetentný popis obrázka. No a korešpondencia so zákazníkmi, v takom prípade sa budete správať bez problémov.

Tip 3. Vyberte fotografiu a zaregistrujte sa

Skúsení autori odporúčajú zaregistrovať sa súčasne v rôznych fotografických bankách umiestnením niekoľkých obrázkov. Stáva sa, že z 10 predložených snímok fotografia akceptuje iba jeden.

Opatrne zadajte informácie o sebe: registrácia znamená skutočné podpísanie elektronickej zmluvy o predaji obrazov.

Shutterstock

Je považovaná za najznámejšiu fotografickú banku, ktorá má rozsiahle publikum a predáva rýchlejšie ako iné služby. Aby ste však dostali slušnú platbu, musíte predložiť primeranú kvalitu a jedinečnosť obrázkov.

Registrácia si vyžaduje naskenovanú kópiu pasu. Aby sa fotograf stal autorom Shutterstocku, musí zložiť skúšku, ktorá spočíva v zhotovení minimálneho počtu snímok (7 z 10).

Začiatočníci najčastejšie dostávajú asi 25 centov na prácu. V priebehu času sa výška platby zvyšuje v dôsledku rastu celkovej výšky príjmu.

istockphoto

Predpokladá sa, že tento server má najprísnejšie testy a najťažšie skúšky zo všetkých stránok. Nie je prekvapením, že iStockPhoto platí vysoké obrázky. Ak sa chcete zaregistrovať, musíte poskytnúť naskenovanú kópiu dokumentu, ktorý potvrdzuje totožnosť autora (práva, pas alebo pas).

Ak chcete zložiť skúšku, musíte poslať 10 fotografií. Na tých ľudí, ktorí uzatvárajú exkluzívne zmluvy, sa čaká na dobré peniaze.

Jedná sa o domácu fotobanku založenú v Rusku v roku 2006. Na registráciu musí autor podpísať zmluvu vytlačenú v dvoch exemplároch. Papier by sa mal zaslať poštou s fotokópiou dokumentu, ktorý potvrdzuje totožnosť osoby. Po zákroku je možné nahrať 20 obrázkov, ktoré bude administrácia stránky zvážiť.

Lori nemá príliš prísne požiadavky na prácu: zhotovujú sa fotografie, ktorých rozlíšenie je od 2 MP. Príjem autorov závisí od veľkosti obrázka a licencie.

Pravidlo 2. Správne vyplňte metaznačky

Pri odovzdávaní obrázka zadajte nasledujúce parametre:

 1. nadpis - názov obrázka. Nesmie prekročiť 30 znakov.
 2. Deskripshen - popis fotografie. Tu musíte zadať najmenej 7 slov.
 3. kľúčových slov - kľúčové slová. Ich optimálne množstvo je 40 - 50. Tento parameter určuje počet predajov, pretože kupujúci z nich nájdu obrázky. Pamätajte: čím viac kľúčových slov vložíte, tým vyššia je pravdepodobnosť predaja obrázka.

Pravidlo 3. S fotografiou zaobchádzajte dobre

Fotobanky sa držia pozície, ktorá v prípade potreby kupujúci nezávisle spracuje obraz podľa potreby. Z tohto dôvodu stojí za to predať kvalitnú fotografiu bez akýchkoľvek špeciálnych efektov alebo filtrov.

Nie je však potrebné úplne opustiť grafické editory. Даже изображение высокого качества, которое снято высокопрофессиональной аппаратурой, требует минимальную коррекцию: устранение шума, исправление ошибок освещения, резкости, яркости и контрастности.

Правило 4. Если фотографируете людей, загружайте расписку модели

Когда на снимке запечатлены люди, у вас должно быть их разрешение (Model Release). Расписка ни к чему не обязывает модель: фотосток пытается обезопасить себя от возможных претензий и судебного преследования.

Pri spracovaní dokumentu nie sú problémy, hotový formulár je možné stiahnuť z fotobanky. Zadajte meno fotografa a mená všetkých ľudí na fotografii paličkovým písmom, uveďte model a autora (adresa, telefónne číslo), dátum, podpis plus podpis svedka.

Koľko si môžete zarobiť predajom fotografií

Pri predaji obrázkov klient zaplatí fotografie a autori dostanú približne 50% nákladov na každé stiahnutie obrázka - od približne 20 centov do 2,5 dolárov. Ak si zákazníci zakúpia rámy na publikovanie v kalendároch, tlač plagátoch alebo pohľadniciach, podložky pod myš, zisk bude oveľa vyšší. Príjem tiež závisí od veľkosti obrazu, ktorý si klient vyberie: čím je menší, tým nižšia je cena.

Ak uvažujete o serióznom začatí zarábania peňazí na fotografiách, budete musieť každý mesiac odovzdať na fotografie, na ktorých budete pracovať, najmenej 200 obrázkov. Môžete tak zvýšiť počet obrázkov vo svojom portfóliu. V prvom roku môže byť príjem okolo 100 dolárov mesačne, v druhom roku, keď už máte niekoľko tisíc fotografií, zisk môže dosiahnuť 400 - 600 dolárov a viac.

Lekcia od odborníka - ako vytvoriť skvelé fotografie:

záver

Ak má človek talent na fotografovanie, môže svoju vášeň zmeniť na zdroj ziskového príjmu bez akýchkoľvek investícií.

Na základe vyššie uvedených odporúčaní majú autori možnosť zarobiť si dobré peniaze. Po získaní dobrého portfólia dostanú navyše pasívne príjmy zo svojich starých fotografií.

Ako predať fotografie nováčikom na internete?

Začiatočník musí najprv pochopiť vlastnosti všetkých stránok, aby si mohol určiť ten správny pre seba. Odporúča sa, aby ste si prečítali recenzie už zarobených platforiem fotografického inventára. Začiatočník musí sprísniť svoju úroveň angličtiny, ak je na nízkej úrovni. V procese práce so svetskými zdrojmi ho určite dobehne sám, ale na začiatok ho musíte zvládnuť na strednej úrovni.

Najpredávanejšie fotografie

Najdrahšie fotografie predané na dražbe stoja za kópiu niekoľko miliónov dolárov. O začiatočného fotografa sa musí veľa usilovať. Andreas Gursky urobil obraz rieky Rýn v daždivom počasí, ktorý sa predal za 4 338 500 dolárov. Cindy Sherman, ktorý je charakterizovaný inscenovanou prácou, urobil niekoľko veľmi drahých fotografií z histórie ľudstva. Medzi nimi je dielo „Untitled # 96“ (1981), ktoré sa predalo za 3 890 500 dolárov.

Môžete fotografovať všetko, čo prichádzahlava apadne ďalejoči:

Pravdepodobne sú však niektoré z najvýhodnejších hypopulárnych fotónov fotón. Street art si na fotografiách získava na popularite. Takéto obrázky budú tiež ziskové. Ak vás zaujíma, koľko svadobnej fotografie je možné predať, odporúčame vám pozrieť si ich ceny na internete. Môžete predať fotografie spoločnosti. Ak nemáte profesionálne vybavenie, je ťažké fotografovať pomocou telefónu. Aplikácia Photoliya vám umožňuje predávať obrázky telefónu stiahnutím a inštaláciou.