Užitočné tipy

Fixture DrawingsViac ako 25 videonávodov

Pin
Send
Share
Send
Send


Všimnite si, ako končí názov tejto sekcie. povrchy nie s tváre? Je to tak, pretože (ako už viete) sú ľudia v aplikácii SketchUp vždy rovní - žiadne výnimky. Keď vidíte nerovný povrch, v skutočnosti pozostáva z niekoľkých tvárí. Hrany medzi nimi nemôžete vidieť, pretože boli vyhladil.

Výber zobrazenia → skrytá geometria poskytuje všetky zakrivené povrchy toho, čím skutočne sú.

Spôsob mapovania obrázka na zakrivenú plochu v aplikácii SketchUp závisí od typu, ktorý máte. Z tohto dôvodu spadajú zakrivené povrchy do dvoch všeobecných kategórií:

Jednosmerné krivky: Valec je klasický príklad povrchu, ktorý je zakrivený iba v jednom smere. V aplikácii SketchUp je valec v podstate rad obdĺžnikov umiestnených vedľa seba. Väčšina zakrivených stien, ktoré vidíte na budovách, je rovnaká, nezužujú sa ani nevystupujú.

Ďalším spôsobom, ako premýšľať o jednosmerných krivkách, je zvážiť, ako by sa dali vytvoriť. Ak zakrivená plocha, na ktorú sa pozeráte, môže byť výsledkom jedinej operácie push / push (napríklad premena kruhu na valec), existuje veľká príležitosť v jednom smere.

Na zobrazenie obrázka na ploche s jednou krivkou môžete použiť metódu „Adjacent Faces“, ktorá funguje dobre a nerozťahuje obrázok.

Viacsmerové krivky: Krajiny, sedlá a záclony sú jednoduché príklady povrchov, ktoré sa zakrivujú vo viacerých smeroch súčasne. Vždy pozostávajú z trojuholníkov - nikdy nie sú základnými obdĺžnikmi.

Na mapovanie obrázka na tento typ zakriveného povrchu musíte použiť metódu Premietnutá textúra.

Pin
Send
Share
Send
Send