Užitočné tipy

Ako sa ti páči kresťanské dievča

Pin
Send
Share
Send
Send


Je vo vašej mládežníckej skupine alebo v nedeľnej škole dievča, ktoré sa vám naozaj páči? Alebo možno nejaké verné dievča vo vašej triede / skupine vás priviazalo niečím? Prečítajte si niekoľko nasledujúcich krokov a bude pre vás úplne ľahké prejaviť súcit a upozorniť na seba. Ak ste príliš vytrvalí a nezmieriteľní, môžete potlačiť zdržanlivé pocity a opatrné kresťanské dievča. Môžete ju však dobyť pomocou šarmu, zdvorilosti a otvoreniu srdca.

Odoberať:

Začať vzťah s neveriacim, dokonca si to povedzte sami "Ste milí, ste zlatí, ale dovoľte mi s vami hovoriť a možno pochopíte, že existuje Boh a tak ďalej ..." - to nie je o nič menšia chyba. Toto je v rozpore so Slovom Božím, ktoré nám hovorí, aby sme nevyužívali jarmo neveriacich. Ak skutočne chcete, aby sa tento človek stal veriacim a potom, možno, ak to chce Boh, vezmite si ho - maximum, čo sa dá urobiť, je pozvať ho do komunity, do cirkvi. Je vhodné, aby sa táto osoba neobsadila, ale aby sa Bohu dala príležitosť, aby ho viedla - vysvetliť niekomu v cirkvi, aby mu bola poskytnutá pomoc.

Lepšie spôsoby manipulácie s manželom a so všetkými milovanými (najmä ak je to žena s dobrým vzdelaním a pozná Sväté písmo).
1. Trvalé odkazy na Bibliu pre prípad, že by bolo potrebné niečo prijať.
2. Ospravedlnenie vlastnej vôle odkazom na náboženstvo. Napríklad v prípade nespravodlivého útoku svokry na svojho manžela sa postaví na stranu svokry: „Je neverkyňa a Duch Svätý vám dal silu. Preto budem na strane svojej matky. Je to užitočné pre vašu pokoru a spásu.“
3. Použitie spovedníka ako dodatočnej páky nátlaku na manžela. Napríklad manžel ponúka robiť to, čo sa jej nepáči. Okamžite ide k svojmu spovedníkovi, zariadi pred ním hystériu, spovedník vstúpi do svojej pozície a žehná všetko, čo sa pýta (aby nepokúšal „slabú nádobu“ - takto kňazi nazývajú ženy veriacimi). Po návrate naša hrdinka hovorí, že spovedník nežehnal udalosť, ktorú ponúkol jej manžel, ale prevzal stranu. Ak majú manželia spoločného spovedníka, manžel dostane od spovedníka úvodné slovo, ktoré mu v podstate uložila jeho manželka. Výsledkom je, že manželka začína zvažovať hlavnú autoritu nie manžela, ale spovedníka, ktorý k nemu beží z akéhokoľvek dôvodu.

Nové požiadavky na manžela. Napríklad potrebujete ďalšie auto, pretože je pohodlnejšie niesť deti, aby sa mu uctievali. A čo tak dať chudobným košeľu navyše?

Pre ženy je charakteristické formálne povrchné chápanie významu kresťanstva. Keď som slúžil v kostole, po bohoslužbách, matky neustále prichádzali ku mne, ktoré sa chystali pokrstiť dieťa, „od tej doby bude menej chorý“. K otázke, či sú pripravení vychovávať dieťa vo vedomej kresťanskej viere, aby nosil kríž po Kristovi, aby sa zlepšoval, vytrvale sa snaží o seba, pozoroval pôst, modlil sa, navštevoval bohoslužby, udržoval panenstvo pred manželstvom, poznal základy viery, odpoveď najčastejšie nebol. Na otázku: sú pripravení zmieriť sa, ak sa dieťa chce stať mníchom, urobili obrovské okrúhle oči. Medzitým kresťanstvo napokon naznačuje takú životnú cestu. To znamená, že jedna zo siedmich cirkevných sviatostí, ktoré používali naše chytré ženy, sa nevyužívali na určený účel, ale na riešenie svojich vlastných problémov (dokonca aj materských).

V kom morena_morana správne poznamenané: viera sa používa ako obal pre ženskú vôľu. Údajne „žijem všetky vyššie ideály, ale nemal by som sa zaoberať poľnohospodárstvom, bývaním a deťmi“. Všetko toto často visí na manželovi a manželka trávi celý čas na ortodoxných stranách. Tam, kde vôbec neštuduje evanjelium, ale najčastejšie sa venuje klebetám ​​súvisiacim s vnútrok Cirkevným životom: ktorý biskup spí s ktorou z bunkových kamarátov, ktorého kňaza previedol do novej farnosti, kde je relikvie, ktorej ikona bola nedávno upokojená a ktorá išla do púť, v ktorej je lepší spev a čítanie zboru, a tiež všeobecný úpadok morálky, ktorý dokazuje bezprostredný koniec sveta. Teraz sa domnievam, že k týmto témam bolo pridané šírenie Andryusha Kuraeva))))

Najčastejšie sa na týchto stranách hovorí výkričník: „Ale tam je milosť!“ Tým sa rozumie zmyslové potešenie, ktoré náš „veriaci“ dostal z mnohých kresťanských artefaktov. Pre veľké množstvo ortodoxných žien nie je kresťanstvo činom nasledovania Krista, ale akýmsi emocionálne-zmyslovým masturbovaním. Samozrejme, nie pre každého, ale počet žien s povrchnou ženskou vierou je obrovský, vedome veriaci - je ich len niekoľko.

Pri priznaní ženy väčšinou nevyznávajú svoje vlastné hriechy, ale sťažujú sa na:
- manžel
- deti
- Sused alebo najlepší priateľ.
Kňazi mi o tom hovorili. Postavte sa blízko priznávacej ženy a budete počuť charakteristiku: „Dobre, ako to, že sa človek nemôže obviňovať?“

Samotný rituál priznania - neuveriteľne sofistikovaným spôsobom - používa pravoslávna žena, aby sa (pokračovala) cítila dobre. Samotná logika vyzerá takto. Kňaz je pre ňu postavou postavy. Pri priznaní žena nekričí z vedomia svojej hriešnosti, ale z nežnosti, ktorú jej počúva rešpektovaná osoba. Dáva jej priepasť pozornosti. Pokračovať?

Extrémne vyjadrenie PGM (je zriedkavé, ale iba u veriacich žien): v prípade choroby nie je dieťa pozvané k lekárovi, ale začína ho nútiť modliť sa, postarať sa alebo dokonca zavolať kňaza, aby Boh odpustil hriechy dieťaťa a uzdravil sa. Koniec koncov, všetky choroby sú z našich hriechov.

Pravoslávny extrémizmus. Keď je dieťa nútené nasledovať všetky náboženské poriadky násilím. Napríklad, keď sú unavení po večerných aktivitách v škole, sú nútení prečítať si dlhé modlitebné pravidlo pred spaním - napriek tomu, že existuje veľmi krátka verzia. V podmienkach kempingu (keď je tradične umožnený pôst) nie je dovolené jesť mäso atď.

Aj tu - niektoré ortodoxné tehotné ženy nalačno nejedia mäso ani mliečne výrobky. Viera je dôležitejšia ako formácia plodu a Boh, ktorý vidí modlitebné predstavenia, nedovolí vzniknúť zdravotným problémom. To všetko používa pravoslávna žena na samovznešovanie. A pred ostatnými a na vlastné oči.

Osobne si všimol prípad, keď pravoslávna matka odmietla zvážiť dieťa pred a po dojčení (aby zistila, koľko prečerpala mlieko). Rovnako ako rodina je náboženská, Boh nedovolí problémy. Medzitým dieťa z nejakého dôvodu veľa plakalo. Pri nasledujúcom vyšetrení na klinike sa ukázalo, že v prvom mesiaci života nebolo dostatok mlieka. Dieťa bolo podvyživené a namiesto predpísaného prírastku na váhe schudlo.

Najodpornejším a odporným činom u pravoslávnych žien je otrokársky plaz pred osobami s vysokou dôstojnosťou. Pozvanie kňaza, nieto biskupa, je najvyšším cieľom života. Dokonca aj bez peňazí, zariadte luxusný banketový stôl. Sedieť pred kňazom, rozpadať sa, verne hľadieť do očí. Zároveň šíriť hnilobu manžela. Áno, aj deti. Pozerajte sa na pozvaných priateľov (v ktorých nikdy nedávajú správu). Existuje podozrenie, že v záujme toho je všetko v poriadku. Osobne taký hlupák poznal. Mimochodom, vzala svojho manžela z inej rodiny s dieťaťom. Urobil som všetko, aby sa navzájom nevideli. Nikdy nečinila pokánie.

Špecifický arogantný prístup k neveriacim, najmä ženám. Obzvlášť krajšie)) arogancia, starostlivo maskovaná údajne ľútosťou a túžbou pomôcť „vystúpiť z temnoty neverenia“. V skutočnosti - obvyklý povýšenie nad nimi, to je samotná pýcha, ktorá je „matkou všetkých nerestí“.

Agresia spojená s vierou. Skôr - jeho vonkajšie aspekty, často pritiahnuté za vlasy. To sa stalo, keď som slúžil v kostole v Biryulyovo. Počas dvadsiateho sviatku sa pri kostolnom plote otvorili nielen brány, ale aj široké brány. Dve mladé dievčatá (všimol som si, že boli celkom dobre oblečené, so šatkami na hlavách, hneď od nich bolo zrejmé, že sa rozhodli prvýkrát zúčastniť bohoslužby), nimi prešli, nie bránou, ako všetci ostatní. Ihneď jedna zo starých žien, visiaca okolo chrámu a považovala ju za svoju, začala na nich nahlas kričať, že farníci nemali prechádzať cez brány, to bol vstup iba pre kňazov - to bol úplný nezmysel. Stará žena bola okamžite umiestnená na moje miesto. Z dievčat bolo jasné, že ich nálada bola pokazená po dlhú dobu. Všeobecne nemám istotu, že dievčatá budú mať túžbu znova navštíviť chrám.
Nie sú prípady, keď urážajú ženu, ktorá išla do kostola bez šatky - to sa nepočíta. A potom jej dali manžety. Osobitnú pozornosť treba venovať existujúcim iba medzi veriacimi ženami sa verí, že sviečku v chráme je možné odovzdávať výlučne pravou rukou. Prejdite doľava - okamžite klovte. Toto nie je jediná čisto ženská viera, spolu Andrej Kuraev ako celok vhodne nazýva „teológiu babičky“.

Medzi veriacimi ženami v chráme boli neuveriteľne vyvinuté bolesti hlavy. Každý zaklope, vždy a vôbec.

Ženy slúžiace v chráme úplne strácajú pocit svätosti tohto miesta a považujú ho za svoje vlastné územie. Neexistujú prípady, keď ženy pokračujú v podnikaní aj počas eucharistického kánonu (najdôležitejší okamih ortodoxného bohoslužby, keď sa chlieb a víno premieňajú na mystické telo a krv Krista). Medzitým, v tomto čase na oltári, všetci ležia pred trónom, ktorý leží na poklone.

Na Palmovú nedeľu sa vŕba rozsvieti. V skutočnosti neexistuje takáto hodnosť)) A význam sviatku je úplne iným spôsobom, je to spomienka na Krista, ktorý vstúpil do Jeruzalema, keď ho obyvatelia mesta pozdravili palmovými listami. Ale v marci nemáme palmy, preto sme použili vŕbu. Avšak pre ženy má zasvätenie vŕby nezávislý význam, najčastejšie si nepamätajú význam oslavy udalosti. Aby pobavili svoju primitívnu religiozitu, kňazi zasvätia vŕbu a súčasne posypú svätou vodou a ich majiteľmi (človek by si myslel, že krst ako taký nestačí na to, aby bol skutočne kresťanom). Samozrejme, tie vetvy, ktoré počas samotného „obradu zasvätenia“ stoja v špeciálnej vedre pri oltári v Kráľovských bránach, sú farníkmi uctievané ako obzvlášť sväté a požehnané. A náš opat sa kedysi požehnal distribuovať tieto malé palačinky farárom po bohoslužbách. Ďalej citujem (z „99 príznakov žien“):
, Pravdepodobne ich bolo niekoľko tisíc a sám som sa rozhodol, že by som nemal dať do rúk viac ako jednu vetvu. Stál som na soli v luxusnom, vyšívanom zlatými odevmi a dole predo mnou sa vyliezol dav netrpezlivých žien. Začarovane sa tlačili a strkali jeden druhého, túto vŕbu odtrhli od susedov zo svojich rúk. Bojovali tvrdo a - k môjmu prekvapeniu - hlasno, prisahajúc. Tvrdili, že mačka si vzala najlepšiu vŕbu pre seba. Vyžadovali „ďalšiu vetvičku pre chorého suseda“. Pokúsili sa ukradnúť celý môj vedro. A dokonca aj potom, pred 15 rokmi, som sa ako pravý kresťan pozeral na tieto tváre znetvorené zlomyseľou: „Je toto kresťanstvo? Nie, to nemôže byť. Niečo tu nie je v poriadku. Kresťanská viera s tým nemá nič spoločné, Spasiteľ priniesol na Zem niečo iné. ““

Niektoré veriace ženy rodia dieťa nie preto, aby vyrastal ako nezávislá osoba a vybral si svoju vlastnú cestu, ale v nádeji, že sa stane mníchom a odčiní jej hriechy, čo povedie k spaseniu večného života. Tu vidíme obvyklú túžbu ženy po úteche, ale v transformovanej podobe - po smrti.

K tomu je potrebné dodať, že u mužských veriacich sa takáto symptomatológia takmer nikdy nevyskytuje.

PS: Najzaujímavejšie komentáre od morena_morana :

". Moja matka je pravoslávna a churchovaná - toto všetko pozorujem: a vždy očistené pery a pochmúrne ticho na každom frivolnom vtipe a náznaky života potvrdzujúce, že vo mne sedí démoni. :)
Veľmi inteligentný, dokonalý, kariérny človek. Ale takto.
Pre otvorenú, úprimnú, fyzickú osobu by som sa nikdy neodporúčala vziať si pravoslávnu ženu - bude sužovaná očistenými perami.
Vždy bola veriaca, ale nejako sa udržala v rámci, ak vo mne bolo niečo o rovnakých démonoch, potom pre zábavu.
A s vekom sa toto všetko zosilňovalo. Najhoršia vec je podľa môjho názoru zmysel pre humor.

Srbská pravoslávia sa líši od ruštiny. Je to jednoduchšie a bližšie k človeku. Preto sú ženy v kostoloch rôzne, bez toho strašného ruského babskijského slzu - „musíte niesť kríž, ako som sa v prdeli, a musíte! A všetci - môj kríž, a ja ho znesiem a odpustím vám všetkým, bastardi, ako Neznášam ťa! “.“

„Moja pravoslávna babička hovorila o svojich veľmi verných susedoch:„ Modlia sa k Bohu, veria diablovi! “Zhromaždil som dlhé panoptické prípady, keď aspoň stojím, aspoň padám! „Nemám žiadne hriechy! Choďte do **. “Bláznivý kňaz otvoril ústa a zatvoril sa, ale odmietol sa oženiť. Klient si potom uhryzol lakte, pretože tam bol signál! Prečo ste dostali hlupáka? Takéto bezhrešné dievča? Navonok od ruskej veriacej rodiny! Pravidelne chodia do kostola! priznanie, zjavne sa ho ani formálne nezúčastnili. Ale prečo? Nehrešili! “

„Čo majú pravoslávne ženy, čo majú spoločné chyby - považujú za hriešnikov všetkých, okrem seba, pretože sami„ chodia do kostola “,„ modlia sa “a„ konajú pokánie “,„ prosia Boha o odpustenie “(čo je pozoruhodné, nie pre ľudí, ktorým sú vinní, ľudia „nie sú hodní“.) Preto sú lepší a nadradení iným. A iní jednoducho hrešia, preto je zlý. Takýto návrh. Aj keď v pôvodnej podobe by to malo byť naopak, cirkev by mala byť spoločenstvom pokáných hriešnikov a ostatné Nemali by to odsúdiť. Ale kde to je, v skutočnosti je to naopak. A niečo také odsudzujú, „recesia a netolerancia sú u bežného človeka oveľa menej bežné.“

"Aké sú výhody návštevy chrámu. Moja duša sa stáva pokojnejšou."

"Koncom októbra som odletel do Izraela. Medzi ostatnými bolo v lietadle sedem pravoslávnych pútnikov. Tety nejasného veku s blaženými úsmevmi na tvári. Budú lietať na sväté miesta! Hneď ako lietadlo dosiahne nadmorskú výšku, títo pútnici vzali jedného po druhom ( Ospravedlňujeme sa za intímne detaily) vtiahnuté na toaletu. Všetko by bolo v poriadku, keby tam nikto nezasekol 20 minút. Lietadlo lietalo 4 hodiny. A všetky tieto 4 hodiny v uličke bol odbočka na toaletu. Bez ohľadu na to, ako ste vytrvalí, ale na to čas vás vytlačí. “Fronta stojí a je im jedno, s láskavým úsmevom dostanú sa do kabíny na 20 minút a potom idú von a blažene sa usmievajú. Ľudia sa hnevajú, vrčia a zdá sa, že nevedia. Vznikla primeraná otázka: čo možno urobiť toľko času a dokonca aj každého? Je to však veľmi jednoduché - musia ísť do svätej zeme. „Viete, vyčistili sa na krok. Takže si prezliekli šaty a zdali sa nejako umývať. Pretože celý stánok bol vo vode. Hlavná vec je čistá a na bubne je, že ďalších 140 ľudí je kvôli ich„ dobrote “pokrčených.

„Podľa môjho názoru majú veriaci„ nevesty “(podľa tohto výrazu nemanželské dievča, čisté vo všetkých ohľadoch) dve problémy.
1) Nedostatok kritického myslenia. Mám niekoľko dievčat, ktoré poznajú čiapku, ktoré absolútne akceptujú všetky postuláty cirkvi a slová všetkých kňazov ako konečnú pravdu. Nemajú ani tieň pochybností, keď im kňaz hovorí: „Vo svete budete mať smolu, choďte do kláštora!“ A dievča, skóre na chlapca, ktoré sa jej páčilo, skóre na jej talent a vyhliadky na kariéru, vrhá všetko a dupne do kláštora. A tam, niektorí opáti tvrdia, ktorí sa často ukážu ako ten tyran a tyran.
Aspoň raz si také dievčatá mysleli: „Čo ak sa kňaz mýli?“. Nie, veria bezpodmienečne. Výsledkom je často zničený život.
2) Osamelosť. Pred mojimi očami sú opäť príklady. Deti kňaza, celé ich detstvo, ako sviečky v kostole, sa postili, modlili sa. Otec sledoval všetko. Vyrastal, zapísal sa na najbližšiu priemernú pedagogickú univerzitu. Prenajali si byt, pretože v hosteli - zhabanie. Po celú dobu štúdia - ani jeden chlap, ani jediný dátum. Každý rok sa stávajú. ako to povedať, všetko je husté alebo tak niečo. Na mužov sa pozerá s obavami a inými nepopsateľnými emóciami. Teraz jeden je 26, druhý je 23. Na osobnom fronte, rovnako ako predtým, je všetko hluché. Po štúdiu sa vrátili na predmestie, pracovali v miestnej knižnici, žili s otcom a mamou.
Ospravedlňujeme sa za ne. Vyzerá to ako normálne dievčatá, pekné. Kiežby mali šťastie. Ale niečo v to neverí. "

"Ak dieťa vo viere od narodenia vyrastie medzi veriacimi, ale nie fanatickými, pokojnými rodičmi, potom sa stáva rovnakým. Pre neho je viera rovnako prirodzená a neviditeľná ako dýchanie."
Keď je však v dospelosti „zásah“, potom je úder zjavne taký silný, že kráčajú ako blázni. Mimochodom, tí, čo nepredstierajú. “

„Ženy sú ženy. Vždy. Ženy vždy prispôsobujú ideológiu svojim potrebám, ktoré sú vždy rovnaké. A pravoslávia poskytuje takúto zmenu dostatočnú príležitosť. Preto nie je v písomnej podobe nič prekvapujúce.
Ale osobne v tom nevidím nič zlé. Надо просто помнить, что для женщины всегда будут важнее ее внутренние потребности, по сравнению с которыми проигрывает все вокруг - религии, идеологии, этика, принципы, справедливость, нормы и так далее. Женщина с легкостью переступит через все, и это правильно."

В утешение для женщин-читательниц замечу, что у верующих парней есть свои специфические заморочки)) Вера у них, конечно, самая правильная, сознательная, и описанного чаще всего нет. Есть другое. Prevažná väčšina z nich sa stáva slaboprstou, nezodpovednou, strašne nemanželskou sestrou, takmer ženskou. S radosťou zavesia na ženu všetku zodpovednosť. Rád počúvam, nenávidím rozhodnutia. Navonok vyzerajú ako netkané handry. Môžete čítať na ktoromkoľvek pravoslávnom fóre - veriť dievčatám, ako vytí ako vlk, ktorý sa nemá nikoho oženiť)))) Neviem však, koľko im to udrží. (vyradené z komentárov podľa kategorických požiadaviek

Verí v Boha. Vyzeralo by to úplne nevinne, a dokonca aj naopak, veľmi ušľachtilá závislosť. To je to, čo robiť, ak sa jeden z vás správa ako úplný ateista. Koniec koncov, nech už hovoríte čokoľvek, spôsobuje to konflikt názorov a úplný opak záujmov. Vzťah medzi chlapcami a dievčatami, veriacimi a neveriacimi, je veľmi zaujímavá vec. Tu bude vhodné povedať, že pocity tohto páru a samotného Boha kontrolujú silu. Ako je možné vyhnúť sa nedorozumeniu a udržať si vzťah, ak medzi vami vznikne taký problém.

Fotogaléria: Vzťahy medzi chlapcami a dievčatami, veriacimi a neveriacimi

Témou nášho článku dnes je „Vzťahy medzi chlapcami a dievčatami, veriacimi a neveriacimi“, pokúsime sa preskúmať základné kamene takejto lásky a porozumieť im: je to možné alebo je rozdiel v náboženských názoroch taký pár neúspechom?

Tento problém možno vyriešiť iba dvoma jednoduchými spôsobmi. Prvým je, že to jednoducho nie je váš človek, a vy nebudete môcť tolerovať jeho náboženský, takzvaný „nezmysel“. Bude vás to mučiť a priťahuje vás až na dno a nikdy nebudete zmätení, ak necháte vpustiť Boha do svojho srdca, a to aj pre milovanú osobu. Práve ste sa s ním bolestivo rozišli. V druhom prípade jednoducho musíte dať zatratenie o zákonoch napísaných niekým a normálne žiť so svojím blízkym (za predpokladu, že vám samozrejme vyhovuje všetko ostatné). Existuje aj tretia možnosť, ale je to najviac premýšľajúce a z veľkej časti prakticky neúčinné. Jeho podstata spočíva v tom, že sa jednoducho nemôžete pozerať do svojej budúcej budúcnosti, ale jednoducho ísť s prúdom a všetko nechať na svojom mieste. Ako však viete, môže to skončiť, ďalší konflikt názorov, ktorý vás absolútne neodvolateľne oddeľuje. Všeobecne platí, že všetky tieto náboženské konvencie vzťah len kazia. A aby sme túto skutočnosť uviedli ako presvedčivý problém, nestojí to vôbec za to. Ak sa pozriete, v zásade to nie je vôbec problém. Skutočnosť, že jeden z vás je veriaci, v skutočnosti neexistuje žiadne zlé. Tu je všetko opačné, pretože človek, ktorý verí v Boha, sa nikdy nedovolí, aby vám spôsobil duševné bolesti a utrpenie. To sú spravidla lojálni a oddaní ľudia, ktorí vidia krásu vo všetkom, v každom močení a steble trávy, je pre nich otvorená celá kapitola ľudského života. Láska k takýmto chlapcom alebo dievčatám je porovnateľná s najväčším Božím darom, ktorý človek môže prijať. Preto by ste sa nemali báť, že jeden z vás vo svojom voľnom čase nečíta lacný milostný román, ale knihu všetkých kníh z Biblie. Pamätajte, že veriaci nežijú pre seba, ale pre Boha a svojich blízkych. Súhlasíte, bude to pre vás naozaj nepríjemné, skutočnosť, že sa za vás modlia a požiadajú o čisté a pravé šťastie iba pre vašu dušu. Samozrejme, nehovorím, že všetko pôjde hladko. Ťažkosti určite vzniknú. Po prvé, veriaci majú veľmi často negatívny postoj k sexu pred manželstvom alebo napríklad uprednostňujú pokojný a pokojný životný štýl. Čo prakticky nepodlieha kánonom moderného porozumenia o zvyšku súčasnej generácie. Napriek tomu, bez ohľadu na to, kto to hovorí, ale vzťah medzi chlapcami a dievčatami, veriacimi a neveriacimi je normálna a celkom možná vec.

Ak skutočne pociťujete navzájom pravé pocity, bude vhodné, aby jeden z vás urobil kompromis a najlepšie je urobiť to osobe, ktorá predtým neverila v Boha. Pokúste sa pochopiť a uvedomiť si význam viery pre svojho spolužiaka a okamžite, nie minútu, s ním študujte Božie slovo. A tu si okamžite budete môcť všimnúť, ako blízko ste sa nielen fyzicky, ale aj duchovne. Najprv zabudnite na názory ostatných. Koniec koncov, nemôžete s nimi nadviazať vzťah. Prečo dokonca potrebujete posadnutý názor väčšiny. Počúvajte, čo g

Pin
Send
Share
Send
Send