Užitočné tipy

15 najdesivejších hororových filmov na svete

Pin
Send
Share
Send
Send


Aké je tajomstvo závislosti alebo naopak absolútne odmietanie filmov na chladenie rôznymi kategóriami divákov? Niektorí ľudia nemôžu mať dosť hororových filmov, ísť na premiéry, znova a znova si pozrieť svoje obľúbené hororové filmy a zbierať zbierky filmových úprav románov Stephena Kinga. Iní dávajú prednosť tomuto žánru ignorovať, pretože vedia, že nebudú môcť dostať z hlavy to, čo videli raz. Čo sa deje?

Podľa profesora komunikačnej školy na Purdue University v Glenn Sparks dôvod spočíva v rôznych formách reakcie určitých ľudí na vonkajší svet, ktoré vyplývajú zo skutočnosti, čo videli. Tento efekt sa nazýva „prenos stavu“. Štúdia Sparks odhalila, že pri sledovaní strašidelného filmu sa zvyšuje srdcová frekvencia a dýchanie a zvyšuje krvný tlak. Po ukončení relácie zostáva toto fyziologické vzrušenie, aj keď si to nemusí byť vedomá samotná osoba. To znamená, že všetky následné emócie, ktoré prežíva tento deň, vrátane pozitívnych emócií, napríklad radosť z komunikácie s priateľmi, sú zovšeobecnené. Sledovanie filmu teda nesúvisí so strachom, ktorý človek zažil v publiku, ale skôr s pozitívnymi skúsenosťami a chce sa vrátiť za novú časť pozitívneho.

Ak však človek po filme zažije negatívnu skúsenosť, opak je pravdou. Napríklad, ak sledoval tento film v rande, ktorý nebol príliš úspešný alebo mal nehodu na ceste domov, tieto emócie sa tiež prehĺbia a v budúcnosti bude pozorovanie hrôzy spojené s negativitou.

"Niektorí ľudia chcú vysokú úroveň psychologického vzrušenia," hovorí Sparks. „10% populácie má adrenalínovú návalu.“

„Existujú ľudia, ktorí majú„ bezpečnostné riziko “: vedia, že nie sú v nebezpečenstve, a že sa chcú len pokúsiť prestať riešiť problémy,“ vysvetľuje Joanne Cantor, profesorka Centra pre výskum komunikácie na University of Wisconsin-Madison.

Tí, ktorí nemajú radi nechcené životné stimuly, nemajú radi hrôzy. Napríklad sú ľudia precitlivení na teplotu v miestnosti alebo štítok na tričku. S najväčšou pravdepodobnosťou budú mať silnú psychologickú reakciu na hororové filmy, rovnako ako empatickí ľudia, ktorí často nemajú radi strašidelné filmy.

Vedci tiež identifikujú dva spôsoby, ako sa vysporiadať so silnými emóciami: potláčať a cítiť.

"Niektorí ľudia dávajú prednosť konfrontácii, iní preferujú vyhýbanie sa a odmietanie," uviedol Stuart Fischoff, profesor mediálnej psychológie na Kalifornskej štátnej univerzite. "Prvý z nich je viac naklonený tomuto žánru ako druhý."

Niektorí sa obracajú na hororové filmy pre nové zážitky. Zvyčajne majú títo ľudia tendenciu venovať pozornosť všetkému neobvyklému na svete, ktorý ich obklopuje. Rutinu prirovnávajú k smrti, a preto sú priťahované zmenami a nebezpečenstvo iba rutinu porušuje. Sparks porovnáva záujem o hororové filmy so sledovaním vážnych nehôd: nevidíte to každý deň.

Nie každý deň vidíte špeciálne efekty, ktoré vytvárajú ilúziu nadprirodzeného. „Existujú ľudia, ktorí„ si sadnú “na tieto účinky a snažia sa ich rozmotať,“ povedal Kantor.

Novosť však nahradia negatívne emócie: ak sa veľmi bojíme, sledovanie hororového filmu to jednoducho nestojí.

Sparks vysvetľuje: „Negatívne emócie sa ukladajú v amygdale (oblasť mozgu vnútri mozgového spánkového laloku) a v porovnaní s pozitívnymi sú veľmi stabilné. Človek môže zažiť ozveny nepríjemných emócií, ak niečo v prostredí pripomína scény z filmu. “

Kantor hovorí: „Po sledovaní obrázka„ Čeľuste “ľudia nielen prestali plávať v oceáne, ale obávali sa aj jazier a bazénov.“

Niektorí sa vyhýbajú filmom, ktoré ukazujú situácie, ktoré sú im najbližšie. Napríklad, študenti pripustili, že sa Sparks snažia pozerať na filmy, v ktorých sú obeťami pestúnky, pretože samy o sebe ako deti mesačne.

Štúdie ukázali, že hororové filmy oslovujú mužov viac ako ženy. Dôvodom môže byť skutočnosť, že v spoločnosti sú ľudia vystavení viac odvážnym a milujúcim nebezpečenstvám. Muži dostávajú sociálne uspokojenie z toho, že sa ich hororové filmy nedotýkajú. To je myšlienka prekonania nebezpečenstva.

"Muži majú často radi horor, pretože ženy majú tendenciu hľadať ochranu a pohodlie, keď sa boja, a muži môžu tromfnúť svojou silou a odvahou," hovorí Cantor.

Slávny americký vedec Dolph Sillmann skúmal, ako prítomnosť partnera opačného pohlavia ovplyvňuje dojem filmu. Zistil, že muži si budú užívať film pozeraný so strašidelnou ženou, a ženy si budú užívať film pozeraný s mužom, ktorý sa nebojí.

Rodičia si musia dávať pozor na to, čo ich deti sledujú. Cantor túto tému preskúmal a zistil, že vysokoškolskí študenti, ktorí sledovali hororové filmy mladšie ako 14 rokov, mali ťažkosti so zaspaním a obavy o úplne bezpečné činnosti a niektorí ich úplne opustili.

„Až do 5 až 7 rokov veria tomu, čo vidia,“ hovorí Kantor, ktorý napísal množstvo prác o technikách upokojovania detí, vystrašených mediálnymi produktmi. - Malé deti dokonca veria v nepravdepodobné príbehy. A staršie deti sa bojia iba realistickými príbehmi o únose alebo obťažovaní. Dospievajúci a dospelí sa viac boja abstraktných hrozieb, ako sú choroby a nadprirodzené sily. “

Neurovedec Joseph LeDu z New York University maloval mozog v čase testu strachu. Tvrdí, že z dôvodu zložitosti ľudského mozgu s nepredstaviteľnou schopnosťou myslieť, ospravedlňovať a nečinne snívať, vieme, ako sa obávať ako žiadne iné zviera.

To znamená, že strach nie je čisto biologická reakcia. Táto emócia je výsledkom hlbokých evolučných faktorov, ku ktorým boli pridané nové obavy. Interakcia medzi primitívnou mandlí a mozgovou kôrou, ktorá sa objavila u nášho druhu oveľa neskôr, umožňuje osobe interpretovať udalosť a reagovať na ňu so strachom.

Hororové filmy na to môžu hrať, hovorí LeDu: „Ak máte dobrú fantáziu, môžete sa pripojiť k svojim najhlbším obavám len premýšľaním o trochu desivej situácii.“

Naše obavy z detstva sú stále v našom podvedomí, ako archetypy. Monštrá na obrazovke ich zdvihnú na povrch a ak sa stanú príliš skutočnými, môžeme zavrieť oči alebo sa maznať s osobou, ktorá sedí v okolí. V týchto emóciách sa môžete radovať, pretože viete, že „utrpenie“ o dve hodiny skončí.

15. Astrál (2010)

Vyhľadávanie v kine: 6,8 z 10
IMDb: 6,8 z 10
Žáner: hororový thriller
krajiny: United States
réžia: James van
hudba: Joseph Bishara
doba trvania: 103 minút

Klasický príbeh o presťahovaní rodiny do nového domu otvára hororový zoznam. Ihneď po presťahovaní sa v dome začnú diať divné veci: predmety sa začnú pohybovať a zo vzdialených častí domu prichádzajú divné zvuky. Desaťročný syn čoskoro upadne do kómy a vstúpi do iného sveta.

14. Výzva (2002)

Vyhľadávanie v kine: 7,3 z 10
IMDb: 7,1 z 10
Žáner: hrôza, detektív, thriller
krajiny: USA, Japonsko
réžia: Hor Verbinski
hudba: Hans Zimmer
doba trvania: 115 minút

Možno najzaujímavejší horor v histórii, jeho popularita dokazuje množstvo filmovaných pokračovaní, predzvesťou a remake. Dej sa točí okolo tajomnej videokazety, po ktorej nasleduje telefonický hovor a hlas vás informuje, že máte len 7 dní na život. O týždeň neskôr každý, kto sledoval kazetu, nevyhnutne zomrie, ale Rachel sa nechce zmieriť so smrťou a rozhodne sa vyriešiť hádanku z videa. Hororový film bol v niektorých krajinách sveta zakázaný.

13. Zrkadlá (2008)

Vyhľadávanie v kine: 7,1 z 10
IMDb: 6,2 z 10
Žáner: horor detektív
krajiny: USA, Rumunsko, Nemecko
réžia: Alexander Aza
hudba: Javier Navarrete
doba trvania: 117 minút

Policajt prepustený zo služby v dôsledku nehody, pri ktorej zomrel jeho kolega, dostane prácu ako nočný strážca v spálenom obchodnom dome.

Film je skutočne strašidelný a divákov sa v mnohých chvíľach chveje strachom, len sledujte upútavku.

Predbežná príprava

Najprv si musíte zvoliť samotný podžáner hororových filmov, ich je ich veľa, takže si vyberte z čoho prebudenie v studenom pote každú noc počas jeho života bav sa.

 • Filmy o zombie sú psychedelický žáner, ktorý starostlivo popisuje život bežného administratívneho pracovníka. Cítite hrôzu bezcennej existencie týchto ľudí bez sprievodu, ako sa vracajú z chladiča do fajčiarskej izby, diskutujú o nezaujímavých témach a vracajú sa domov, vyberú si spôsob, ako spáchať samovraždu a nezvoliť sa do práce. Čo? Pracujete v kancelárii sami? Prepáčte, toto sú vaše problémy. Porazený kurva prídem k vám domov a urobím vás paranoidným a syfilitickým!
 • Filmy o upíroch - dokumentárne filmy o zlorečených buržoáziách, ktorých hlavným nástrojom na kontrolu nervov na pevnosti je scéna mučenia nešťastnej robotníckej triedy, najdramatickejšia scéna z filmu „Krvavé súmraku“. Mestom sa pohybovala zlá buržoázia v čiernych džípoch a z plazmových zbraní pred deťmi boli vystrelené slivky.
 • Filmy o duchoch - drsný filmový žáner, ktorý opisuje zverstvá duchov starovekej rasy komunistami naraz takmer takmer zajali celý svet a nezničili všetku spravodlivosť a demokraciu na svete. Hlavným dodávateľom je filmová spoločnosť Lenin štúdio.

Ale ak vás tieto žánre nezaujímajú, veľmi odporúčam Krvno-črevné pôsobenie s horami mŕtvol

12. Silent Hill (2006)

Vyhľadávanie v kine: 7,2 z 10
IMDb: 6,6 z 10
Žáner: hrôzy
krajiny: Kanada, Francúzsko, Japonsko, USA
réžia: Christoph Hans
hudba: Akira Yamaoka, Jeff Dunn
doba trvania: 125 minút

Sharon trpí záhadnou chorobou a liek je bezmocný. Matka odmieta poslať svoje dieťa do psychiatrickej liečebne. Spolu so svojou dcérou idú do tajomného mesta Silent Hill, ktoré Sharon neustále spomína vo sne.

11. Kúzlo (2013)

Vyhľadávanie v kine: 7,4 z 10
IMDb: 7,5 z 10
Žáner: hrôza, thriller, detektív
krajiny: United States
réžia: James van
hudba: Joseph Bishara
doba trvania: 112 minút

Hororový film o démonoch založený na skutočných udalostiach. K svetoznámym paranormálnym detektívom pristupuje rodina, ktorá trpí temným duchom. Warren čelia najstrašnejšiemu prípadu vo svojej praxi a sú nútení bojovať proti diablovi.

Príprava na prezeranie

Takže ste sa stále rozhodli, že s vami súcitím.

 1. Po prvé, všetci príbuzní musia byť vyhnaní z domu. (Viete, ani jedna hlava sa nezavrhla šedivými vlasmi po kriku AAA! "PSA! IN MONSTER COMPUTER")
 2. Po druhé, požiadajte všetkých príbuzných, aby zatvorili dvere do domu pomocou kľúča a dali ich príbuzným. (Nikdy nevieš, zrazu tvoja príloha praskne strachom, zavoláš nemocnicu, sanitka príde za teba, tvoj žalúdok bude vyčistený, prežiješ, vo všeobecnosti bude všetok záujem odrezaný.)
 3. Okná samozrejme tiež kladivo.
 4. Odskrutkujte všetky svetlá v dome, vytiahnite obrazové trubice z televízorov, vyhoďte mobilné telefóny z okna a čo je najdôležitejšie - sledujte film v noci! (V opačnom prípade prídu pre vás hrozné príšery a nevytrhnú vaše ruky. A radi vyrábajú makrotu z ľudských šliach.)
 5. Nasaďte si slúchadlá a nastavte zvuk na plnú hlasitosť.
 6. Zapnite monitor na plný jas.
 7. Zapnite mikrovlnnú rúru na plný výkon.
 8. BONUS: Potkajte potkany a pirane na záchod.
 9. SUPERBONUS: Choďte tam loviť, chyťte a opečte pirane, zjedzte to pri sledovaní filmu namiesto popcornu. (Zaoberajte sa Coca-Colou sami.)
 10. Nezabudnite sa osprchovať. Ak ste neprežili, pozri odsek 1.
 11. Užite si hrôzu.

10. Sinister (2012)

Vyhľadávanie v kine: 6,6 z 10
IMDb:
6,8 z 10
Žáner:
hrôza, thriller, detektív
krajiny: USA, Spojené kráľovstvo
réžia: Scott Derrickson
hudba: Christopher Young
doba trvania: 110 minút

V dome, kde takmer pred rokom došlo k strašnej tragédii a kde boli zabití všetci obyvatelia, sa usadí nová rodina v čele s detektívom. Po nejakej dobe autor nájde v podkroví videá, ktoré sú kľúčom k tajomstvu zločinu.

9. It (2017)

Vyhľadávanie v kine: 7,4 z 10
IMDb:
7,4 z 10
Žáner:
hrôza, thriller, dráma
krajiny: USA, Kanada
réžia: Andres Muschetti
hudba: Benjamin wallfish
doba trvania: 135 minút

Najlepší horor 2017-2018. Nová adaptácia románu od Stephena Kinga. Každých 27 rokov v Derry zmiznú deti. Niekoľko odvážnych ľudí sa rozhodne prísť na to, čo sa deje. Budú musieť čeliť svojim najväčším obavám a prekonať ich, aby porazili zlého klauna Pennywise, ktorý je za tým všetkým.

8. Paranormálny fenomén (2007)

Vyhľadávanie v kine: 6,5 z 10
IMDb:
6,5 z 10
Žáner:
hrôza, thriller, detektív
krajiny: United States
réžia: Oren Sang
doba trvania: 86 minút

Tento horor amerického ducha priniesol päť pokračovaní a mnoho paródií, ale ani čas ani imitácia neznížili desivý účinok tohto filmu na publikum. „Paranormálny fenomén“ vdýchol nový život do populárnej koncepcie „nájdeného filmu“, ale nie v pôvodne strašidelnej realite a la „Čarodejnica Blaira“, ale v klamlivo útulných hraniciach v južnej Kalifornii.

7. Masaker v reťazovej píle v Texase (2003)

Vyhľadávanie v kine: 6,6 z 10
IMDb:
6,2 z 10
Žáner:
hrôzy
krajiny: United States
réžia: Marcus Nispel
hudba: Steve Jablonski
doba trvania: 98 minút

Na vidieku Texasu bolo uväznených päť mladých ľudí, ktorí padali do spár monštrá kanibalského klanu.

Počas natáčania jedna z herečiek vykríkla tak hrozne a nahlas, že ľudia z druhého konca budovy sa obrátili na políciu, myslia si, že dievča bolo zabité pre pravdu.

6,30 dňa v noci (2007)

Vyhľadávanie v kine: 6,6 z 10
IMDb:
6,6 z 10
Žáner:
hororový thriller
krajiny: USA, Nový Zéland
réžia: David Slade
hudba: Brian Reitzell
doba trvania: 113 minút

Medzi najstrašnejšie filmy v histórii filmu nevyhnutne patria témy upíra. Upíri na Aljaške sú však niečo nové. Keď sa malé mesto Barrow vrhne do tmy, nastane čas na jeho panovanie.

5. Zlé smerovanie (2003)

Vyhľadávanie v kine: 6,7 z 10
IMDb:
6,1 z 10
Žáner:
hrôzy
krajiny: USA, Nemecko
réžia: Rob Schmidt
hudba: Elia Kmiral
doba trvania: 84 minút

Príbehy o skupine mladých ľudí, ktorí sa ocitnú v lese (opustený dom, pochmúrny zámok atď.) A ktorí boli napadnutí maniakmi, mutantmi, starodávnym zlom (podčiarknite alebo vložte potrebné), sú vždy úspešné. Tínedžeri si ľahko dokážu predstaviť miesto hrdinov a starší ľudia sa viac zaujímajú o odhalenie osobnosti postáv, hudobného sprievodu a rovnováhu medzi „mäsom“ a „psychologickou nočnou morou“.

Za „odvrátenie nesprávnym smerom“ dostal veľa pochvalných recenzií práve vďaka správne predpísaným postavám, dobre fungujúcej hre a hudbe zdôrazňujúcej atmosféru strachu.

4. Prekliatie (2004)

Vyhľadávanie v kine: 6,6 z 10
IMDb:
5,9 z 10
Žáner:
hrôza, thriller, detektív
krajiny: USA, Japonsko
réžia: Takashi Shimizu
hudba: Christopher Young
doba trvania: 91 minút

Najdesivejší ázijský horor všetkých čias. Chladný príbeh o kliatbe, ktorá padne na každého, kto vstúpi do domu, kde pred mnohými rokmi vypukla krvavá dráma.

3. Duchová loď (2002)

Vyhľadávanie v kine: 7 z 10
IMDb:
5,5 z 10
Žáner:
hrôzy
krajiny: USA, Austrália
réžia: Steve Beck
hudba: John frizzell
doba trvania: 91 minút

Žáner „príbehov o morských hororoch“ dal divákom niektoré z najlepších hororových filmov na svete. Zoznam by nebol úplný bez predstaviteľa tohto smerovania, ktorý sa umiestnil na treťom mieste.

Záchranný tím nájde osobné dopravné lietadlo Anthony Graza, ktoré zmizlo pred 40 rokmi. Naloďujú sa na palubu a uvedomujú si, že loď žije svoj pochmúrny život.

2. Saw 3 (2006)

Vyhľadávanie v kine: 7,1 z 10
IMDb:
6,2 z 10
Žáner:
hrôza, thriller, detektív
krajiny: USA, Kanada
réžia: Darren Lynn Bowsman
hudba: Charlie blízko
doba trvania: 108 minút

Dying Dying Designer unesie Dr. Lynn Denlon. Na darebáka musí urobiť mozgovú operáciu. Ale pod jednou podmienkou: operácia musí byť dokončená skôr, ako jedna z obetí „Saw“ dokončí hru, ktorú začal. Jeden z najlepších hororových filmov za posledných 10 rokov.

1. Haze (2007)

Vyhľadávanie v kine: 7,6 z 10
IMDb:
7,2 z 10
Žáner:
horor, thriller, fantázia
krajiny: United States
réžia: Frank Darabont
hudba: Mark Isham
doba trvania: 120 minút

Tops up - zaujímavý hororový film s vysokým ohodnotením založený na diele Stephena Kinga. David Drayton a jeho syn Billy boli v supermarkete, medzi skupinou vystrašených občanov, ktorí boli odrezaní od ulice podivnou nebeskou hmlou. David si ako prvý uvedomil, že v hmle sa skrývajú stvorenia - smrtiace, nie z nášho sveta. Tvárou v tvár strachu a panike sa David začína čudovať, čo ho ešte viac bojí: príšery v hmle alebo ľudí vo vnútri obchodu?

Súhlasíte s naším výberom najdesivejších hororových filmov na svete? Aj keď odpoveď znie nie, sme si istí, že niektorí z vašich obľúbených sú na tomto diagrame. Odporúčame vám tiež pozrieť si zoznam najlepších filmov všetkých čias.

Pin
Send
Share
Send
Send