Užitočné tipy

Opera Mini pre Android

Pin
Send
Share
Send
Send


Mobilný telefón je v súčasnosti nielen prostriedkom komunikácie, ale aj zariadením, pomocou ktorého môžete fotografovať, počúvať hudbu a sledovať čokoľvek na internete. Ten sa vykonáva pomocou špeciálneho programu na prezeranie webových stránok, prehliadača. Mnohí používatelia počuli, že Opera Mini v telefóne je jedným z najpohodlnejších prehliadačov. Aké sú výhody tohto prehliadača?

Výhody Opera Mini

Na začiatok je potrebné poznamenať, aké funkcie má opera pre telefón. Asi najobľúbenejšou vlastnosťou je, že aplikácia komprimuje webovú stránku na 90%. To vám umožní výrazne ušetriť prevádzku, čo je dôležité pre tých, ktorí majú obmedzené pripojenie na internet alebo nízku rýchlosť pripojenia. Aby vám tento faktor nehral špeciálnu úlohu, odporúčame vám povoliť Opera Mini na Tele 2 s neobmedzeným internetom. Opera Mini je vhodná pre takmer akýkoľvek model smartfónu, pretože vývojári prezentovali rôzne verzie prehľadávača. Tí, ktorí chcú aplikáciu nainštalovať, si musia zvoliť možnosť podľa modelu zariadenia.

Medzi výhody webového prehľadávača je možné tiež uviesť:

 • Rozšírenie akejkoľvek časti otvorenej webovej stránky,
 • Podobnosť funkčnosti mobilnej verzie s počítačom,
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie
 • Prítomnosť karty sťahovania, kde môžete spravovať stiahnuté súbory,
 • Ukladanie hesiel v prehliadači,
 • Schopnosť pracovať s webovou stránkou aj bez sieťového pripojenia.

Rada. Medzi zaujímavé a užitočné funkcie patrí Opera Link. Táto služba vám umožňuje ľahko preniesť všetky nastavenia, záložky a osobné údaje z počítačovej verzie prehliadača na mobil.

Pred inštaláciou opery do telefónu je potrebné vziať na vedomie ďalšie funkcie prehliadača. Zaujímavá je preto najnovšia verzia internetového prehľadávača, ktorá je vhodná pre všetky telefóny, ktoré podporujú Java aplikácie. Vývojári okrem známych funkcií predstavili aj nové. Medzi ne patrí:

 • Panel s adresou tiež vyhľadáva,
 • Schopnosť prispôsobiť zobrazenie webových stránok: písmo, mierka atď.,
 • Prítomnosť miniatúr, pomocou ktorých môžete rýchlo zobraziť svoje obľúbené weby,
 • Nočný režim umožňuje nastaviť jas obrazovky v tme,
 • Funkcia uložených stránok, súkromné ​​prehliadanie webových stránok, merač spotreby.

Ako nainštalovať prehliadač Opera Mini do telefónu

Ak chcete do telefónu nainštalovať operu, potrebujete samotné zariadenie, aktívne pripojenie k sieti a ďalší prehliadač, prostredníctvom ktorého sa sťahovanie uskutoční.

 1. Ideme na oficiálnu webovú stránku vývojárov (opera.mini.com). Ak to chcete urobiť, v internetovom prehliadači vyberte funkciu Otvoriť URL / adresu a zadajte túto adresu.
 2. Vyberte odkaz na stiahnutie pomocou navigačných tlačidiel.
 3. Aktivujeme začiatok sťahovania.
 4. Postupujte podľa pokynov sprievodcu inštaláciou.

Po inštalácii by sa mal otvoriť prehliadač. Ak sa tak nestane, musíte nájsť aplikáciu v telefóne cez ponuku a spustiť ju. Potom si môžete vychutnať rýchle prehliadanie webu a funkčnosť prehliadača.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že inštalácia opera mini do telefónu je veľmi jednoduchá. Zároveň je mobilná verzia prehľadávača nielen vybavená výhodami počítačovej verzie, ale má aj svoju pohodlnú funkciu. Vďaka tomu bude práca s internetovým prehliadačom na smartfóne čo najpohodlnejšia. Vzhľadom k tomu, že prehliadač je bezplatný, môže ho nainštalovať každý, aspoň aby ​​zhodnotil funkčnosť a výkon aplikácie. Opera Mini je vynikajúci nástroj na prezeranie e-mailov a videí, prístup k novým informáciám, komunikáciu na sociálnych sieťach, počúvanie hudby.

Čo je potrebné urobiť pre inštaláciu?

 • Stiahnite si Opera Mini pre Android zadarmo a stiahnite si najnovšiu verziu z nášho zdroja na oficiálnom odkaze,
 • inštalujte podľa pokynov v tejto recenzii,
 • spustite Opera Mini a užívajte si surfovanie na internete!


Medzi používateľmi rôznych zariadení používajúcich operačný systém Android je tento prehľadávač zvyčajne medzi tromi najobľúbenejšími. Je to kvôli prítomnosti širokej škály nástrojov, prispôsobiteľným funkciám a vysokokvalitnej kompresii mobilnej prevádzky.

Opera Mini pre Android si môžete stiahnuť úplne zadarmo na oficiálnych webových stránkach aj v mnohých službách. Tento prehliadač má vysokú rýchlosť načítania webových stránok, šetrí zdroje a implementuje prakticky všetky najnovšie úspechy v oblasti vytvárania mobilných prehliadačov. Vrátane synchronizácie, ktorá vám umožní používať všetky uložené údaje a heslá na všetkých zariadeniach, kde je zastavená akákoľvek verzia programu Opera.

Opera Mini je podporovaná na všetkých platformách, optimalizovaná pre akýkoľvek operačný systém a dokonca aj ľahká mobilná verzia má plnú funkčnosť a podobné rozhranie s plnou verziou používanou na stolných počítačoch a prenosných počítačoch. Tento program je veľmi populárny vďaka úžasnej všestrannosti a vysokokvalitnej kompresii dopravy bez straty výkonu. Vďaka tomu môže používateľ pracovať s webovými zdrojmi aj pomocou tých najslabších telefónov. Opera Mini si môžete stiahnuť pre Android práve teraz.

Rozhranie prehliadača Opera Mini je stručné, intuitívne a príjemné na prácu. Všetky časti ponuky sú úplne zhrdzavené. Na úvodnej stránke je tiež umiestnený panel, ktorý odráža často navštevované zdroje. Prehliadač Opera Mini podporuje prácu s niekoľkými kartami, umožňuje vám pracovať so záložkami, používať vstavané vyhľadávanie v kombinácii s panelom s adresou. Funkčnosť prehliadača takmer úplne zodpovedá funkčnosti plnohodnotnej počítačovej verzie.

Najväčšou výhodou programu, ktorý ho výrazne odlišuje od podobných, je možnosť veľmi silnej kompresie dopravy (až do 95%). To výrazne zlepšuje rýchlosť sťahovania všetkých webových zdrojov a znižuje zaťaženie systému. Vďaka rovnakej funkcii môže Opera Mini pracovať stabilne aj pri veľmi nízkej rýchlosti internetového pripojenia.

Vďaka jednoduchému a kompaktnému dizajnu vám prehliadač umožňuje prijímať oznámenia zo sociálnych sietí, ukladať neobmedzený počet záložiek a ľahko navigovať na svoje obľúbené stránky prostredníctvom expresného panela.

Funkcie prehliadača

Tento internetový prehliadač je dokonale optimalizovaný pre širokú škálu operačných systémov, telefónov a softvéru vrátane „zastaralého“ a „slabého“ zariadenia.

Prítomnosť objemného grafického obsahu vo webovom prostriedku neznižuje rýchlosť sťahovania a nebráni prehliadaču Opera Mini ušetriť až 95% prenosu vďaka svojej jedinečnej funkcii.

Hlavná stránka je plne prispôsobiteľná osobným potrebám a preferenciám každého používateľa.

Všetky uložené stránky si môžete prezerať bez internetového pripojenia.

Prehliadač Opera Mini má veľmi pohodlného správcu sťahovania, ktorý vám umožňuje plne ovládať proces sťahovania: pozastaviť a pokračovať kedykoľvek.

Stiahnutá Opera Mini do telefónu poskytuje úplnú bezpečnosť uložených údajov a zaručuje dôvernosť všetkých informácií.

Funguje na všetkých zariadeniach, ktoré podporujú technológiu Java.

Rôznorodá sada nástrojov vám umožňuje úplne prispôsobiť prehliadač „pre seba“, spravovať systémové prostriedky, mechanizmus sťahovania, kompresiu prenosu a používať mnoho ďalších funkcií takmer plnohodnotnej verzie populárneho a veľmi kvalitného prehliadača. Opera Mini pre Android si môžete stiahnuť z oficiálneho odkazu v dolnej časti článku.

Výhody a nevýhody programu

Môžete uviesť niekoľko výhod programu Opera mini, vrátane tých, ktoré už boli uvedené vyššie. Opera Mini je možné nastaviť ako predvolený prehliadač na spustenie všetkých odkazov z iných aplikácií. Program je úplne rusifikovaný, niekedy však nie je doslovný literárny preklad existujúcich fráz, najmä ak sú dosť dlhé.

Vďaka novým aktualizáciám má prehliadač možnosť používať multidotykový plnohodnotný režim na celej obrazovke, je tu kvalitná integrácia s YouTube a predplatné RSS zdrojov z vybraných zdrojov.

Funkčnosť mini prehliadača webových zdrojov Opera je možné pripísať kladom i záporom prehliadača.

Počet dostupných písiem sa znížil, šírka textu sa automaticky neupravuje - až po obnovení stránky.

Medzi mínusmi tohto prehľadávača je možné identifikovať aj tieto body: v niektorých starších verziách Opera mini nie je možné zobraziť adresu odkazu, sťahovať obrázky a textové fragmenty.

Jedinečná technológia kompresie údajov na šetrenie prenosu vám vždy neumožňuje prezerať webové stránky v správnej kvalite.

Boli zaznamenané aj niektoré problémy s písaním prostredníctvom telefónu alebo mini qwerty klávesnice. Dôvodom je automatické nahradenie znakov zachovaných v histórii prehliadača.

Ako nainštalovať prehliadač

Operu Mini si môžete stiahnuť dvoma spôsobmi. Jednou z nich je štandard, pomocou ktorej si môžete nielen zadarmo stiahnuť Opera Mini pre Android, ale tiež nainštalovať do smartfónu mnoho ďalších aplikácií. Po prihlásení pomocou účtu Google v adresári aplikácie Google Play jednoducho začnite písať názov aplikácie a vyberte najvhodnejšiu zhodu. Po otvorení stránky aplikácie musíte kliknúť na tlačidlo „Inštalovať“ a potom na „Prijať“.

Druhým spôsobom je stiahnutie súboru pomocou iného prehliadača. Tu musíte otvoriť oficiálnu stránku prehliadača a dokončiť inštaláciu podľa pokynov stránky a sprievodcu inštaláciou.

Ako odstrániť prehliadač

Aplikácia sa z telefónu odstráni podľa štandardnej schémy: otvorte všeobecnú ponuku, vyhľadajte zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií, vyberte, čo je určené na odstránenie, a kliknite na príslušný príkaz. Po odstránení sa odporúča použiť jeden zo špecializovaných programov na vyčistenie zvyškových informácií a záznamov o programe z registra.

Ako ukladať záložky

Záložky sa pridávajú priamo do otvoreného webového zdroja. Stačí kliknúť na hviezdičku v pravom hornom rohu a vybrať možnosť Pridať do záložiek. V rovnakej ponuke sú funkcie na správu záložiek: premenovanie, vytvorenie priečinkov na katalogizáciu a ďalšie.

Existujú však situácie, keď musíte uložiť existujúce záložky a preniesť ich na iné zariadenie. Najlepšie je použiť špeciálny program pre počítač MobiMB. Na pripojenie telefónu k počítaču budete potrebovať aj ovládač NCCD 7.1.17 Rus a kábel USB. Tento program pomáha otvárať všetky súbory v telefóne vo forme bežného priečinka so sadou súborov. Musíte nájsť tie, ktoré začínajú na „opera-mini“, vyberte ich pomocou myši a presunúť sa do iného priečinka v počítači. Z nového priečinka, do ktorého boli prenesené potrebné súbory, musíte odstrániť tie, ktoré majú prípony „jad“ a „jar“. Potom musíte vybrať súbory s príponou „rms“ a v prípade potreby nahradiť staré číslo verzie prehľadávača v ich názvoch novým.

Čo robiť, keď video nefunguje

Faktom je, že Opera Mini pôvodne nepodporuje HTML5 a Adobe Flash a ak sa táto funkcia neobjaví „empiricky“ pri návšteve rôznych zdrojov a neobjaví sa kvôli aktualizáciám, potom je v tomto prípade iba jeden spôsob, ako sledovať video a počúvať zvukové súbory. Musíte používať špeciálne aplikácie, ako napríklad softvér z YouTube, Vkontakte Music a ďalšie.

Ako importovať záložky

V nových verziách prehliadača Opera Mini v telefóne môžete zdieľané uložené záložky zdieľať a importovať pomocou niekoľkých kliknutí priamym kliknutím na tlačidlo „Zdieľať“ na otvorenom webovom zdroji alebo na položku „Importovať“ v hlavnej ponuke nastavení.

Existuje však aj iný spôsob určený predovšetkým pre staršie verzie programu. Musíte použiť špeciálne rozšírenie s názvom Import a export záložiek Opera. Pomocou systémových výziev môžete prenášať všetky potrebné údaje a súbory.

Ako Opera chráni moje súkromie? Aké informácie ukladá Opera Mini?

Opera neukladá ani neukladá osobné údaje používateľov do vyrovnávacej pamäte. Niekedy analyzujeme trendy pomocou Opera Mini, ale tieto trendy sú založené na agregovaných údajoch, ktoré nemožno priradiť k jednotlivému používateľovi.

Všetky informácie zhromaždené spoločnosťou Opera Mini sa riadia nórskym zákonom o osobných údajoch. Ak vás zaujíma, o čo ide, prečítajte si článok nórskeho zákona o osobných údajoch.

Nainštaloval som si Opera Mini, ale nemôžem ju nájsť. Kde je môj nový prehliadač?

Opera Mini sa zvyčajne nachádza v priečinku prihláška, Java aplikácia, Správca súborov alebo iný priečinok s podobným názvom v hlavnej ponuke telefónu. Niektoré telefóny prenášajú Opera Mini do priečinka Hry, Ak v telefóne nenájdete program Opera Mini, prečítajte si používateľskú príručku alebo webovú stránku výrobcu telefónu, kde nájdete informácie o tom, kde je možné nainštalovať prehliadač.

Čo je to súkromné ​​prehliadanie?

Súkromné ​​prehliadanie vám umožňuje navštíviť stránky bez toho, aby na vašom telefóne zostali nejaké stopy. Toto je obzvlášť výhodné, ak používate telefón inej osoby alebo naopak, poskytujete telefón iným ľuďom. Keď vypnete súkromné ​​prehliadanie, z telefónu sa odstráni vaša história prehliadania, obsah vyrovnávacej pamäte Opera Mini, súbory cookie a prihlasovacie údaje pre webové stránky, ako sú používateľské mená a heslá. Ak odovzdáte súbor v režime súkromného prehliadania, správca sťahovania Opera Mini nezobrazí históriu ani umiestnenie súboru, ale súbor zostane v zariadení.

Ak v režime súkromného prehliadania sami ukladáte niektoré údaje, napríklad záložku, tieto údaje zostanú v telefóne aj po vypnutí súkromného prehľadávania.

Ak chcete prepnúť na súkromné ​​prehliadanie alebo ho ukončiť, postupujte takto:

 1. V ponuke vyberte položku služba >nastavenie.
 2. vybrať Súkromné ​​prehliadanie.

Nainštaloval som si drobnú tlač do Opera Mini. Prečo nevidím špeciálne znaky?

V niektorých jazykoch sa malé písma nemusia zobraziť správne. Sada písiem ponúkaná pri použití malého písma je obmedzená na minimalizovanie veľkosti súboru Opera Mini. Vo verziách 4.2 a vyšších sme to vylepšili. Ak používate staršiu verziu, odporúčame vám stiahnuť najnovšiu verziu.

V Opera Mini som našiel chybu. Ako o tom podať správu?

Najprv skontrolujte, či bol váš problém prerokovaný na fóre Opera Mini: nájdete tam hotové riešenie. Ak ste si istí, že ste našli chybu, môžete ju nahlásiť pomocou Sprievodcu hlásením chýb Opera Mini. Napíšte popis chyby jednoduchou a zrozumiteľnou angličtinou a zahrňte všetky informácie potrebné na reprodukovanie problému.

Ako zmeniť nastavenie povolení pre súbory?

Ak máte podpísanú verziu Opera Mini, môžete znížiť počet výziev na poskytnutie prístupu k súborom Opera Mini. Na všetky telefóny nemôžete nainštalovať podpísanú verziu Opera Mini.

Ak chcete zmeniť povolenia súboru, zvyčajne postupujte takto:

 1. Prejdite do priečinka, kde sa nachádza aplikácia Opera Mini.
 2. Zvýraznite Opera Mini a stlačte tlačidlo nastavenia alebo menu telefónu.
 3. Vyhľadajte nastavenia povolení pre aplikácie.

Opera Mini vyžaduje zápis a čítanie prístupu k používateľským údajom, ako aj prístup k internetovým pripojeniam. Ak tieto nastavenia nenájdete, pozrite si používateľskú príručku alebo webovú stránku výrobcu telefónu.

Pozrite si video: Do more with the new Opera Mini for Android! (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send