Užitočné tipy

Pšeničná múka chlieb

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto je bežný recept na výrobu bieleho chleba. Namiesto bielej pšeničnej múky musíte použiť špaldovú múku. Špalda je zrno, druh obyčajnej pšenice. Ak máte mierne alergiu na pšenicu, ale na špaldovú múku takáto reakcia neexistuje, bude taký chlieb skvelou alternatívou, pretože pšenica a špalda sú veľmi podobné chuti a textúre.

Ingrediencie (1 chlieb)

 • Pšeničná múka 3 šálky
 • Rýchlo sušené droždie 1 sáčok (11 g)
 • Soľ, cukor, rastlinný olej podľa chuti
 • Vajce, mlieko na mazanie
 1. Nečakajte teraz na milosrdenstvo z prírody - „vysádzajte“ divoké droždie na svoje cesto. Je ľahšie kúpiť suché droždie, ktoré bude dobre fungovať. Okrem toho sa vždy predávajú, vždy čerstvé a existuje malé „balenie“. Pri použití živých kvasníc sa technológia výroby pšeničného chleba veľmi líši.
 2. Dôležité! Upozorňujeme, že suché droždie je iné. Na pečenie pšeničného chleba potrebujete tie droždie, ktoré sa suší priamo so suchou múkou.

  Preosiata múka

  Pridajte soľ, cukor a droždie

  Pretrepte vodou olejom pomocou vidlice

  Do otvoru v múke jemne nalejte vodu a olej

  Cesto by sa malo spočiatku javiť ako príliš mäkké a lepkavé.

  Cesto necháme dozrieť 1 hodinu na teplom mieste

  O hodinu sa cesto zdvojnásobí

  Cesto by malo trvať tri razy

  Cesto preneste z pšeničnej múky na plech alebo do formy

  Cesto vyefírujte zmesou vajíčok pomocou kefy.

  Pripravenosť pšeničného chleba si môžete skontrolovať zápasom alebo špáradlom

  Chlieb je hrubý, chrumkavý a zlatý

  Pečený chlieb vo forme - viditeľný je výrazný okraj

  Pšeničná múka chlieb varená s dušou

  Pšeničná múka chlieb varená s dušou

  Metóda varenia

  Kvasnice rozpustite vo vode, pridajte cukor a 150 gramov múky, opatrne premiešajte šľahačkou, kým nie sú hladké a hrudky nezmiznú. Bude to naše chliebové cesto, prikryjeme ho a uložíme na teplé miesto asi 30 minút, malo by dobre stúpať a potom padať. Pridajte soľ a polejte múku po častiach, cesto premiešajte rukami asi 8 - 10 minút. Aby sa nelepila, namažte ruky rastlinným olejom. Neponáhľajte okamžite vyliať všetku múku, pozrite sa na cesto, malo by byť mäkké, hladké a jemné, aby chlieb vypadal vzdušne a mäkko.

  Zakrývame ho a nastavujeme na korekciu na teplom mieste asi jednu hodinu, až kým sa objem nezvýši. Kľačíme, prejdeme do formy, v ktorej ju budeme piecť, a necháme ju pôsobiť ďalších 20 minút. Pšeničný chlieb pečieme v predhriatej rúre do teploty 195 ° C asi 40 minút, kým sa krásne nepražia a nevaria, a potom sa ochladí na drôtenom stojane. Bon chuť k jedlu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send