Užitočné tipy

Ako vyrobiť terárium pre korytnačku z vlastných rúk?

Pin
Send
Share
Send
Send


Za dobrého počasia bude korytnačka šťastná, že zostane vonku celé hodiny, ak teplota neklesne pod 20 stupňov a ak nočná teplota neklesne pod 18 stupňov, potom celú noc.

Pri výstavbe voliéry je potrebné pamätať na to, že jej dĺžka by mala byť približne 2,5 - 3 metre a približná plocha na domáce zviera by nemala byť menšia ako 4 metre štvorcové. Je potrebné zabezpečiť, aby v nej nerastú škodlivé a jedovaté rastliny.

V kryte je potrebné vybaviť malé vyvýšeniny hladkými svahmi, aby na ne mohla korytnačka stúpať, ale musí ich urobiť tak, aby sa zviera mohlo prevrátiť od chrbta k žalúdku, ak náhle spadne. Tiež v pere by mal byť malý rybník takej hĺbky, aby voda pokrývala asi polovicu výšky škrupiny, v ktorej korytnačka dokáže nielen plávať a osviežovať, ale tiež piť. Voda v rybníku by preto mala byť vždy čistá.

Nevyhnutným predpokladom pre uzavretie ulice je baldachýn zo slnka, môže to však byť dom z dreva alebo lepenky, ako aj prítomnosť jedlých rastlín, na ktorých sa korytnačka môže v prípade potreby pochutnať. Pero by malo byť umiestnené tak, aby do neho vniklo dostatočné množstvo slnečného svetla, pretože na správne vytvorenie obalu je potrebné ultrafialové svetlo. V nížine nemôžete vybaviť voliéru, pretože keď prší, bude odtiecť všetka voda.

Steny v korytnačke by mali byť dostatočne vysoké, aby sa z nich nemohli dostať pešo. Minimálna výška by nemala byť menšia ako jedna a pol dĺžky najväčšej korytnačky vo voliére. Ak je to možné, stojí za to urobiť vodorovný ohnutý dovnútra, obrubník po dĺžke 3 až 5 cm po obvode hornej časti steny. Koniec koncov, niektoré korytnačky sa môžu dostať z trávnika tým, že sa samy potiahnu za stenu veľmi silnými prednými labkami, na ktorých vyrastajú húževnaté pazúry, čo vám umožňuje chytiť sa najmenšie výmoly alebo trhliny steny.

Pod zemou by mal byť vykopaný plot najmenej 30 cm, a ak je to možné, môže byť ešte viac, pretože zvieratá sa môžu veľmi rýchlo dostať von cez kopanie, ktoré vykopávajú.

Pri stavbe voliéry je sieť na vrchu voliéry veľmi užitočná, pretože veľa psov si môže chcieť zahrať s „živými hračkami“ alebo ich dokonca ochutnať. Mačky aj veľké vtáky by mohli mať tiež záujem o chôdzu korytnačiek, takže nechať zvieratá na chôdzi bez ochrannej siete bude nebezpečné. Ďalšia sieť je veľmi žiadúca pod samotnou voliérou, pretože veľa nepriateľov korytnačiek, ako sú potkany alebo hady, tiež žije v zemi. Ak máte želanie, namiesto podzemnej siete, môžete položiť základ, ktorý bude chrániť pred podzemnými nepozvanými hosťami.

Aké vlastnosti by mal mať ohradový plot?

  1. V prvom rade by mal plot slúžiť ako nesporná bariéra po celom obvode.
  2. Nepriehľadnosť plotu nebude korytnačku nútiť hľadať cestu von z ohrady.
  3. Hladký povrch plotu nedovolí, aby sa na ňom zachytili pazúry.
  4. Plot by mal chrániť pred vetrom a nemal by uvoľňovať teplo.
  5. Ak je to potrebné, majiteľ musí okamžite prekročiť oplotenie a mať voľný výhľad na celé územie ohrady.
  6. Plot by mal byť nielen spoľahlivý, ale aj estetický a uspokojujúci oči majiteľov.
  7. Na každom mieste sú materiály, z ktorých je možné postaviť plot: betónové dosky a kamene, dosky, drevené trámy atď.

Veľkosť priestorov, ako aj ich prevedenie, závisí od toho, či v nich budú zvieratá iba v lete alebo či tam budú žiť celý rok. V chladnom období je možné domáce zvieratá chovať v skleníkoch, ktoré sú vybavené špeciálnym priestorom pre korytnačky.

Vo voliére je pestovanie zelených pochúťok pre korytnačky, ako sú šalát, ďatelina, uhorky, púpavy, tekvica, levanduľa a mnoho ďalších. Je potrebné len zabezpečiť, aby rastliny nerástli blízko plotu, najmä kučeravých. V takom prípade bude mať korytnačka ďalšiu šancu opustiť voliéru.

Dobrou pôdou pre korytnačky bude zmes riečneho piesku s malými kameňmi, ktorá by mala nahradiť časť zeme v ohradách. peso

cez deň sa zahreje a v noci zahreje korytnačku, ktorá sa do nej môže vykopať.

Čo hľadať

Pred začatím prác na výrobe domu pre korytnačku vlastnými rukami musíte určiť veľkosť budúcej štruktúry. Nie je vôbec ťažké vypočítať, z tohto dôvodu je potrebné vynásobiť dĺžku, šírku a výšku domáceho maznáčika 4 - 7. Výsledná plocha bude pohodlná pre bývanie jedného jednotlivca. Napríklad korytnačka má dĺžku 10 centimetrov, potom by dĺžka terária mala byť najmenej 40 centimetrov, šírka sa vypočíta rovnakým spôsobom, ale s výškou môžete robiť viac lojálne, to znamená, že bude stačiť 30 centimetrov.

Ak je potrebné vytvoriť terárium pre korytnačku z vlastných rúk, kresby, v ktorých bude bývať niekoľko jednotlivcov, potom sa odhadovaná plocha vypočíta na väčšie zviera a vynásobí sa dvoma. Samozrejme, v tomto prípade, čím viac budú domáci miláčikovia pohodlnejší.

Materiál pre korytnačku korytnačky je drevo, hrubý plast, sklo alebo plexisklo

Materiál pera je drevo, hrubý plast, sklo alebo plexisklo. Posledné dve možnosti urobia terárium krajším, môže to byť skutočná bytová dekorácia, ktorú nemožno povedať o drevenej krabici. Tieto materiály sú však nevýhodné: korytnačka nevníma sklo, takže môže biť na povrch. Aby ste tomu zabránili, môžete opatrne nalepiť samolepiaci film na povrch, napríklad na tropický motív.

Kam dať

Je dôležité pochopiť, že exotické zvieratá dávajú prednosť tichu a mieru, preto v hlučnej miestnosti, v ktorej sa nachádza televízne alebo hudobné centrum, nemusíte umiestňovať terárium. Najlepšie je, že v izbe nie sú žiadne ďalšie zvieratá, pretože konfliktom sa nedá vyhnúť. Mnohí veria, že korytnačka je pokojným a neagresívnym tvorom, ale nie vždy tomu tak je. V prípade nebezpečenstva môže korytnačka vážne poškodiť páchateľa, pretože má silnú čeľusť.

Je vhodné neumiestňovať terárium na miesta otvorené slnečnému žiareniu. Najlepšou možnosťou by bolo, aby korytnačka mohla opustiť svoj dom a pohybovať sa nezávisle na rozsiahlom území. Vnútorné podmienky by mali byť v blízkosti svojich prírodných podmienok, aby sa jednotlivec mohol cítiť pohodlne.

Výhody a nevýhody typov terárií

Je najjednoduchšie vyrobiť terárium pre korytnačku vlastnými rukami z dreva, vybudovať štruktúru nie je vôbec ťažké, a preto nemusíte mať špeciálne znalosti, len získajte všetko, čo potrebujete, a postupujte podľa zavedeného algoritmu akcií. Najlepšie je vyrobiť aspoň jednu stenu z obyčajného skla alebo použiť plexisklo, s ktorým je oveľa pohodlnejšie pracovať. Uistite sa, že v stenách dreva urobíte niekoľko vetracích otvorov. V spodnej časti je položený tenký plast alebo laminát, môže sa objaviť aj linoleum.

Je nevyhnutné vytvoriť veko, aby sa zabezpečili potrebné podmienky vo vnútri domu a aby sa chránilo domáce zviera pred ostatnými obyvateľmi domu a aby sa predišlo nepríjemnému zápachu v dome, ale nebude existovať, ak systematicky čistíte korytnačku. Veko sa dá posunúť do strany, otvoriť dozadu alebo jednoducho odstrániť.

Nájdete plastové obaly, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre obsah plazov. Ich cena je nízka, ale je tu hlavný problém - bezpečné a správne umiestnenie žiarovky. Medzi rovnaké druhy patrí preprava mačiek a klietok pre hlodavce, ktoré sa často vyskytujú v obchodoch so zvieratami.

Najjednoduchší spôsob, ako vyrobiť terárium pre korytnačku vlastnými rukami zo stromu

Niektorí majitelia nie sú zvlášť trápení otázkou, ako pripraviť terárium pre korytnačku vlastnými rukami oplotením na podlahe. Aby ste to dosiahli, vyberte najpohodlnejšiu a najbezpečnejšiu oblasť v dome a uzatvorte ju bezchybným plotom, jej výška je určená podľa vyššie uvedeného vzorca. Nevýhodou tejto odrody je neistota otvoreného terária, ale ak domáceho zvieraťa chránite pred inými zvieratami a neustále udržiavate teplotu na spodných vrstvách miestnosti do 25 stupňov, potom to nebude mať žiadny problém.

V obchodoch nájdete akváriá pre vodné korytnačky, ktoré sa dajú použiť pre spoluobčany. Takéto konštrukcie sú vybavené potrebnými otvormi a úchytkami na vetranie. Táto možnosť môže byť použitá ako základ, to znamená, že sa na to bližšie pozrieme a urobíme niečo podobné doma. Aby ste to dosiahli, musíte aspoň minimálne vedieť, ako vyrobiť terárium pre korytnačku suchozemskými rukami vlastnými rukami, aby produkt spĺňal všetky normy.

Vnútorné usporiadanie

Predtým, ako si z vlastných rúk urobíte dom pre korytnačku, musíte si preštudovať prirodzené životné podmienky domáceho maznáčika, aby ste mu poskytli všetko, čo potrebujete. Uistite sa, že také zviera potrebuje pôdu. Inak môže zviera vymazať svoje pazúry a časom sa nohy začnú deformovať. Odborníci neodporúčajú na tieto účely používať bežné piliny. Najlepšie je priviesť pôdu čo najbližšie k prirodzenému biotopu.

Hrubý piesok, ako aj malé kamienky umiestnené na niektorých miestach, sú vynikajúce pre podlahu. Tvrdé miesto vám umožní naostriť pazúry a v piesku korytnačka pochová. Absorpčná gumová rohož nebráni pod skladom, dá sa kúpiť v obchode s domácimi zvieratami, oddelení pre domácnosť v supermarkete alebo z kúpeľne. Postačuje čistenie takého dna s frekvenciou 1-krát týždenne.

Na podlahu je vhodný hrubý piesok a jemné kamienky.

Existujú remeselníci, ktorí inštalujú teplý podlahový systém pod zem, potom sa teplota vždy udržiava v požadovaných medziach. V takom prípade je potrebné chrániť elektrický kábel pred domácim miláčikom, pretože sa môže ľahko dostať pod zem a zahryznúť drôtom.

Dôležitými prvkami terária sú kúrenie a osvetlenie. Normálna teplota sa považuje za 26 - 30 stupňov, aby sa zabezpečilo, že sa tento indikátor nebude používať, viac ako 60 wattov sa používajú špeciálne ohrievače aj žiarovky. Slnečné lúče môžete napodobniť pomocou ultrafialových lámp, čo je predpoklad bežného života domáceho maznáčika. Vykurovacie a osvetľovacie zariadenia by mali byť umiestnené vo vzdialenosti najviac 20 centimetrov od terária, aby nedošlo k spáleniu zvieraťa.

Vynikajúcim riešením by bolo použitie bezpečnostného grilu, ktorý môže tiež chrániť pred náhodným zapálením predmetov nachádzajúcich sa v teráriu.

Môžete simulovať slnečné svetlo pomocou ultrafialových žiaroviek

Štandardné denné hodiny plazov trvajú asi 10 - 12 hodín, preto musia byť svetlá vypnuté v noci.

Nie je vôbec potrebné zahrievať celú časť klietky rovnakým spôsobom, pretože korytnačka sa niekedy chce zahriať a inokedy je potrebné ju schladiť, pretože jej pohoda priamo závisí od podmienok okolitej teploty. Podávač by mal byť umiestnený v teplej časti terária, uistite sa, že je stabilný, je vhodné ho spravidla pripevniť na jednom mieste. Faktom je, že korytnačka sa to určite pokúsi prevrátiť, potom bude kopať na dlhú dobu. Bežný podávač vyrobený z ľahkého plastu nebude fungovať, pretože jeho pevnosť bude určite uvoľňovať, ale bude stačiť malý, ale keramický podávač. Na fixáciu ho môžete prikopatovať do zeme.

Jedlá by nemali mať rebrovaný povrch a ostré prvky, okolo ktorých môže domáce zviera poškodiť pokožku. Tieto odporúčania sú vhodné aj na pitie misiek, vynikajúce možnosti nájdete v obchodoch s domácimi zvieratami, ktoré budú trvať mnoho rokov. Strava suchozemských korytnačiek zahŕňa hlavne zeleninu a tieto výrobky obsahujú vlákninu, ktorá je nevyhnutná pre normálnu funkciu plazov. Je potrebné poskytnúť zvieraťu vyváženú stravu, to znamená, že nedávať rovnakú zeleninu každý deň, niekedy je potrebné zviera rozmaznávať. Získa sa tým nielen dôvera a uznanie, ale aj zlepšenie vnútorných procesov, čo je obzvlášť dôležité v chladnom období alebo počas tehotenstva.

Je to dôležitá súčasť terária, pretože nielen udržuje potrebné svetelné podmienky, ale je zodpovedná aj za teplotu. Optimálny ukazovateľ je 26-30 stupňov, táto hodnota je pomerne vysoká a nie každá lampa to zvládne, takže navyše namontujú ohrievač. Toto je zvlášť vhodné, ak je terárium veľké. Ultrafialová lampa dokáže napodobniť slnečné lúče, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou existencie exotického domáceho miláčika.

Pozemná korytnačka je vynikajúcim maznáčikom, ktorý nevyžaduje veľké finančné investície, pretože jej náklady nie sú príliš veľké, môžete si zaobstarať bez špeciálneho jedla a teráriom pre suchozemskú korytnačku si tiež môžete vytvoriť vlastnými rukami. Bude to skvelá zábava, ako asistenta si môžete vziať dieťa, ktoré si tiež rád pripraví dom pre malú korytnačku. Je dôležité vziať do úvahy niektoré požiadavky, aby bolo bývanie pohodlné a spĺňalo všetky normy.

Pin
Send
Share
Send
Send