Užitočné tipy

Kam sledovať novinky z majstrovstiev sveta: 4 praktické aplikácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Rusko hostí svetový pohár FIFA v roku 2018. Futbalový festival sa koná v 11 mestách, v ktorých o pohár súťaží 32 tímov. Sledovanie každej z nich je ťažké, ale existuje riešenie. Oficiálna prihláška pomôže udržať krok s informáciami o dianí na štadiónoch 2018 Majstrovstvá sveta FIFA Rusko ™, Vnútri - najnovšie správy, cieľové videá a pripomenutia dôležitých zápasov.

Záverečná časť majstrovstiev sa koná od 14. júna do 15. júla. Každá skupina má iba 8 skupín po 4 tímoch. Rusko hrá spolu s Uruguajom, Egyptom a Saudskou Arábiou, ktoré v úvodnom zápase pripustili 5 gólov.

Po spustení aplikácie vyberte svoj obľúbený tím. Je to potrebné na zobrazenie upozornení na dosiahnuté ciele, zoznamy a karty.

3. Výsledky majstrovstiev sveta 2018

Najjednoduchšia aplikácia bez ďalších údajov, správ a textových hlásení. Všetko je prístupné a zrozumiteľné, ako je to možné: skupinové tabuľky, rozpis všetkých zápasov podľa kôl, samostatná karta Play-off a možnosť získať pripomenutie každej nadchádzajúcej hry. Upozornenia na všetky zápasy sú predvolene aktívne, ale môžete nechať iba tie najzaujímavejšie.

4. Majstrovstvá sveta 2018+ Sports.ru

Pohodlná aplikácia zo známeho športového portálu, správy z ktorých sú načítané priamo na hlavnej stránke. V prípade potreby môže byť páska usporiadaná podľa konkrétneho tímu. Z ponuky môžete prejsť na štandardné zoznamy tímov, skupinové tabuľky a kalendár všetkých zápasov. Každá hra bude sprevádzaná online vysielaním a štatistikami.

Čo a ako budú sledovať na internete

Podľa prieskumu spoločnosti Google študuje 54% Rusov obsah zápasu pred začiatkom hry a 75% si prezerá informácie o téme a po zápase.

Grafika: Mysli so spoločnosťou Google

Počas športových udalostí rastie zapojenie používateľov online. Počet repostov a komentárov k futbalovým videám v Rusku sa počas štvortýždňového šampionátu v porovnaní s inými obdobiami strojnásobil. Zároveň 90% fanúšikov používa mobilné zariadenia pri sledovaní hier. Počas obchodných prestávok významných televíznych relácií a futbalových zápasov začínajú využívať smartfóny a tablety ešte aktívnejšie - ľudia hľadajú relevantný obsah v sieti a zdieľajú svoje dojmy na sociálnych sieťach.

Podľa spoločnosti Google čas strávený sledovaním športového obsahu v Rusku rastie priemerne o 150% mesačne. Zároveň recenzie športových udalostí poskytujú na YouTube každý mesiac 25 miliónov zhliadnutí. 75% respondentov plánuje sledovať správy o majstrovstvách sveta najmenej raz denne, zatiaľ čo 31% respondentov to plánuje urobiť na YouTube.

Grafika: Mysli so spoločnosťou Google

Každý rok si futbaloví fanúšikovia stále viac vyberajú online platformy na prezeranie obsahu svojej obľúbenej hry - teraz každý tretí užívateľ sleduje športové udalosti na internete. Nejde iba o vysielanie, ale aj správy, zápasy v moderných a nezvyčajných formátoch, rozhovory s hráčmi alebo trénermi.

Tento rok budú prvý kanál, VGTRK a Match TV publikovať oficiálny obsah na majstrovstvách sveta na YouTube. Sú to recenzie všetkých zápasov, analýzy od odborníkov, diskusné relácie o majstrovských udalostiach, história spôsobu, akým sa tímy môžu zúčastňovať na FIFA-2018 - iba 2500+ videí.

Na stránkach YouTube Channel One, Match TV, Russia 24 a Russia 1 sa navyše objaví veľa súvisiaceho obsahu: tlačové konferencie, rozhovory s hráčmi a trénermi, školenie národných tímov, recenzie štadiónov a miest, kde sa budú konať hry. To by malo zvýšiť popularitu stránok medzi športovými fanúšikmi - 82% ruských fanúšikov si myslí, že ak sa na stránkach hostenia videa objaví oficiálny obsah, budú sledovať YouTube častejšie.

Majstrovská reklama

S cieľom vyniknúť v informačnom poli mnoho značiek spúšťa svoje reklamné kampane dlho pred začiatkom samotnej akcie.

Napríklad spoločnosť McDonald's využíva silu online videa na mobilnom kanáli. V predvečer majstrovstiev spoločnosť vyzvala svojich zákazníkov, aby sa zúčastnili losovania o ceny. Medzi darčekmi - lístok na Majstrovstvá sveta. Na podporu aktivity značka spustila reklamy na YouTube.

Coca-Cola prekvapila deti z moskovského tímu „Kožená ples“. Spoločnosť zorganizovala pre chlapcov profesionálne školenie s atlétmi ruského národného mužstva a predstavila príležitosť ísť na šampionát.

Avon vo svojej reklame neodkázal na majstrovstvá sveta, ale do 23. februára porazil športovú tému. Spoločnosť vydala video na YouTube s ruskými futbalovými futbalistami Spartak, ktorí povedali, aké dary očakávajú od svojich manželiek na dovolenku. Značka tak propagovala tri vône pre rôzne typy mužov.

Medzinárodné športové podujatia sú vždy spojené s veľkým počtom zahraničných hostí. Využívala to značka Orbit, ktorá vydala video YouTube venované globálnemu stereotypu, podľa ktorého je Rusko pochmúrnou a pochmúrnou krajinou. Spoločnosť navrhuje zničiť toto klišé tým, že cudzincom preukáže, že „Rusi sú skutočne milí a pozitívni ľudia“.

Spoločnosť Visa spustila propagačnú kampaň: pri platbe firemnou kartou si môžete zaregistrovať šek a zúčastniť sa žrebovania cien. Hlavnou odmenou je možnosť vstúpiť do „vízového fanúšikského tímu“ a prihlásiť sa do finále FIFA. Video hral ruského futbalistu Alexandra Kerzhakova.

Alfa Bank prilákala jedného z najväčších futbalistov našej doby - Lionela Messiho do natáčania videa YouTube. Banka ponúka publiku, aby sa stalo jeho klientom, ktorý sa zúčastní žrebovania, vrátane vstupeniek na šampionát.

Hlavné športové udalosti zvyšujú spotrebu médií a ovplyvňujú vnímanie značky. Podľa poradenskej spoločnosti Deloitte bol celkový index pozornosti reklamy počas Pohára konfederácií 2017 41%. Frekvencia sledovania televízie sa zároveň zvýšila o 52% a úroveň používania internetu o 31%. V televízii ľudia často sledovali vysielanie zápasov, slávnostných častí a analytických programov. Na internete účastníci prieskumu monitorovali udalosti na spravodajských portáloch a sociálnych sieťach.

Štúdia spoločnosti Deloitte zistila, že 65% Rusov venuje pozornosť tomu, ktoré spoločnosti sponzorujú Pohár konfederácií a Majstrovstvá sveta. Takmer každý štvrtý respondent poznamenal, že sponzorstvo má pozitívny vplyv na jeho vnímanie týchto značiek.

Chceli by ste navrhnúť správy alebo zdieľať názor expertov? E-mail: [email protected]

Pin
Send
Share
Send
Send