Užitočné tipy

Kuracie rezanky (nie kotlety)

Pin
Send
Share
Send
Send


18

Existujú samozrejme pravidlá na prípravu filé alebo sviečkovice, aby sa ukázali ako skutočne chutné.
prvý:
Spôsob krájania. Na vyprážanie je potrebné rezať filé nie pozdĺž, ale cez vlákna. Vlákna v kuse by mali byť krátke. Mäso, ako napríklad sviečková, sa zvyčajne nebije, rozreže sa cez vlákna na kúsky a pripraví sa „medailón“. Je zaujímavé uplatniť tento prístup na kurča.
Druhý:
Takéto mäso prakticky neobsahuje tuk, ale varí sa veľmi rýchlo, preto, aby šťavy zostali vo vnútri a mäso nevytvorilo sucho, je potrebné utesniť „póry“, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:
1) začnite smažiť na vysokej teplote, aby sa na plátky vytvorila instantná kôra, a varte na krátku dobu, aby sa nepresušila. Aj keď je potrebné filet dusiť v omáčke, musí sa najskôr rýchlo vyprážať na kôru.
2) Varenie na hlbokom vyprážaní je vhodné - z vysokej teploty oleja sa okamžite vytvorí forma kôry a šťavy sa konzervujú, takže kuracie mäso varí v ázijskej kuchyni.
3) „Póry“ môžete uzavrieť cestom alebo v múke a potom vo vajci.

Kotlety z kuracieho prsia pripravujem bez toho, aby som bil, mäso som nakrájal 1 cm cez vlákna pod uhlom. Je potrebné venovať pozornosť tomu, ako sa vlákna nachádzajú v kuracích pŕs, neprechádzajú pozdĺž filé, ale takmer naprieč. Zároveň sa ukázalo, že kotletky sú viac známe svojou veľkosťou, nie malými. Malý filet mignon sa neodreže, je to najjemnejšia časť filé (môžete povedať „kuracie sviečkovice“). Z korenia používam korenie a soľ, ale niekedy dokážem marinovať v kyslej smotane s horčicou (1 polievková lyžica kyslej smotany + 0,5 lyžičky horčice). Na pečenie používam múku so krupicou, krupica dobre absorbuje marinádu a mäsovú šťavu pri vyprážaní a kotlety sú šťavnaté. „Póry“ uzavieram zapaľovačom vajec. Je veľmi chutné pridávať do vajíčok zelené (najmä petržlen).

 • 2 kuracie prsia
 • 2 surové vajcia
 • pol pohára suchej krupice
 • pol pohára múky
 • 1 lyžička soľ
 • štipka čerstvo zomletého čierneho korenia
 • 3-4 vetvičky petržlenu alebo kôpru
 • olej na varenie
 • Kuracie filé z kuracieho mäsa

  Ingrediencie pre 3 porcie:

  1. kuracie filé - 1 ks. (400 g)
  2. kuracie vajce - 2 ks.,
  3. preosiata pšeničná múka - 120 g,
  4. slnečnicový olej - 20 ml,
  5. morská soľ - 1 polievková lyžica. lyžica
  6. korenie podľa chuti.

  Tento recept na kuracie kotlety je známym mnohým a samozrejme, rovnako ako všetky populárne recepty, má množstvo rôznych interpretácií. Je zrejmé, že milovníci tradičnej kuchyne milujú kuracie jedlá a najmä také jednoduché a cenovo dostupné jedlá. Je pozoruhodné, že mu možno ponúknuť takmer akúkoľvek prílohu, či už je to ovsená kaša alebo špagety, zeleninové plátky alebo šalát. Zoberme si jednu z možností výroby kuracieho filetu.

  Pred varením mäso umyte studenou vodou a utrite utierkou (alebo papierovou utierkou). Ostrým nožom nakrájajte filé na vlákna, aby mäso dobre porazilo. A ak ho nakrájate pozdĺž vlákien, pokazíte kotlety (pri lámaní sa roztrhnú).

  S kuchynským kladivom so silnými údermi porazte filé najskôr z jednej strany a potom z druhej strany. Aby sprej nelietal na oblečenie, môžete obrobky poraziť pomocou hustej fólie. Posypeme mäsom morskou soľou a korením.

  Preosejte múku do malej misky, každý kúsok mäsa zasa ponorte do múky.

  Potom ju ihneď pošlite na riad so šľahačkou a solenými vajcami.

  Pred začatím filetovania položte na oheň panvicu so slnečnicovým olejom, aby sa mohla dobre zohriať. Kuracie hranolky sa pečú na miernom ohni po dobu asi 30 - 40 sekúnd na každej strane. Panvicu nie je potrebné zakrývať.

  Hotové kotlety naložte na tanier a potom ich môžete zakryť vekom. Na servírovanie sú ideálne šťouchané zemiaky, rovnako ako pohánka alebo rizoto. Pri servírovaní pridajte chutnú omáčku z mäsa, bylinky a čerstvú zeleninu, ktorá doplní chuť a ozdobí jedlo.

  Kuracie kotlety so syrom

  Zloženie (výpočet pre dve osoby):

  1. kuracie filé - 400g,
  2. kuracie vajce - 2 ks.,
  3. múka - 120 g,
  4. tvrdý syr - 200g,
  5. slnečnicový olej - 20 ml,
  6. korenie a soľ - podľa vášho vkusu.

  Asi najnáročnejšia na svete, francúzska kuchyňa. Francúzi ako prví prišli so syrovou kôrou a nemýlili sa! Kuracie rezanky so syrom sú božskou chuťou, napriek tomu, že takáto kombinácia chutí a výrobkov je už dlho klasikou. Jemnosť kuracieho mäsa zvýrazňuje vzdušná jemnosť syra a spolu vytvárajú neuveriteľne lahodný tandem, ktorý zvíťazí každého a každého. Toto jedlo je z kategórie najúspešnejších, je vhodné na stretnutie starých priateľov, na stretnutie s rodičmi vybraného, ​​na narodeniny a na všetky ostatné sviatky. Recept je ako jasná a jednoduchá postupnosť krokov. Vyskúšate to?

  Filet je najlepší na kuracie rezanky, pretože zvyšok kurčaťa je ťažší. Nakrájaný filet nakrájajte na niekoľko častí a pokúste sa urobiť kúsky nie príliš tenké. Každý z nich porazíme kladivom (môžete poraziť iba jednu stranu), posypeme korením a soľou.

  Preosiať malú pšeničnú múku do širokej misy a opekané mäso úplne namočiť.

  V samostatnej miske porazte kuracie vajce v pere so soľou. Posielame tam mäso v múke.

  A odtiaľ ihneď pošleme filé na horúcu panvicu s maslom. Zapálili sme mierny oheň, smažte na každej strane 30-40 sekúnd. Aby sprej nelietal v rôznych smeroch od panvice, môžete pred pridaním oleja posypať soľ panvou.

  Keď je mäso vyprážané, tvrdý syr nastrúhame hrubo. Posypeme vyprážanými kotletami priamo na panvici, prikryte vekom a nechajte minútu stáť pri nízkej teplote. Počas tejto doby sa syr roztopí a úplne zakryje povrch mäsa.

  Hotovo! Môžete servírovať jedlo s balzamom, bylinkami, čerstvou zeleninou, atď. Podáva sa ako nezávislé jedlo alebo ako hlavné občerstvenie s prílohou (ryža, špagety, zeleninové šaláty alebo plátky).

  Kuracie rezanky s hubami

  Ingrediencie pre 2 porcie:

  1. kuracie filé - 1 polovica (alebo 300 - 400 g),
  2. mlieko - 50 ml
  3. pšeničná múka - 100 g,
  4. vajce - 2 ks.,
  5. soľ, korenie podľa chuti,
  6. čerstvé šampiňóny - 100 - 150 g,
  7. citrónová šťava - 0,5 lyžičky
  8. slnečnicový olej - 15 ml (alebo 3 polievkové lyžice).

  Toto jedlo sa považuje za reštauráciu, aj keď nie je také ľahké variť doma. Mimochodom, odborníci na výživu mučia osobitnú lásku ku kuracím prsiam, ale v tomto prípade sa jedlo nedá pripísať čisto dietetickým jedlám, ale týka sa to jednoducho klasiky varenia, pretože kombinácia kuracieho mäsa s hubami je už dlho známa. Recept je vhodný na dovolenku alebo víkendovú večeru.

  Mäso podľa tohto receptu sa bije ako pri klasických kotletkách. tj strihajte pozdĺž vlákien a potom oddeľte kuchynským kladivom. Ak je mäso veľmi šťavnaté, môže sa pred bitím prikryť lepivou vrstvou. Solené mäso podľa vašej chuti. Kuracie kotlety možno soliť iba na jednej strane.

  Cesto je vyrobené z vajec, soli, mlieka, múky a citrónovej šťavy. Tieto zložky zmiešame, mali by ste získať homogénnu zmes, konzistentne pripomínajúcu kefír.

  Namočte mäso do cesta, dokonca ho môžete nechať v mise niekoľko minút. Mimochodom, ak chcete získať „pôsobivú“ vaječnú kôru, potom pred cestom je lepšie nakrájať kotlety v pšeničnej múke.

  Kuracie kotlety smažíme na panvici, v ktorej je slnečnicový olej predhriaty. Spolu s mäsom posielame panvicu ošúpané a nakrájané šampiňóny.

  Ak je jedna strana kotleta vyprážaná, otočte ju na druhú stranu a nastriekajte už vyprážané huby.

  Miska sa podáva na stôl „s horúcim teplom“, inými slovami okamžite. Dobre to funguje s zemiakovou kašou v masle, s rôznymi omáčkami na základe kyslej smotany alebo majonézy. Podávanie môže byť sprevádzané čerstvou zeleninou, sezónnymi bylinkami atď. V súlade s osobným vkusom môžete recept zmeniť a doplniť, aby ste zlepšili chuťové vlastnosti jedla.

  Užitočné tipy

  Pred varením kuracie filé umyte a osušte. Ak bola zmrazená, potom sa nechá rozmraziť vopred, najlepšie v prírodných podmienkach.

  • Spracovanie filé závisí od receptu.
   • Ak si chcete urobiť patty v Kyjeve, musíte oddeliť veľký filet od malej a odraziť obe časti.
   • Na prípravu nakrájaných mäsových guličiek sa filé nakrájajú na plátky hrachu.
   • Treťou možnosťou je sekanie filé v mlynčeku na mäso alebo v mixéri.
  • Okrem toho môže byť do receptu zahrnutá aj zelenina. Najčastejšie sa jedná o cibuľu a cesnak, niekedy používajú mrkvu, cuketu, papriku. Pridajte vajcia a polevy ako je máčaný chlieb, krupica, ovsená múka alebo škrob.
  • Kotlety sa môžu vyprážať na panvici, pečiť v rúre, dusené alebo dusené v omáčke.

  Zaujímavé fakty! Rezne pochádzajú z Francúzska a v Rusku ich začali variť a obsluhovať za vlády Petra I. A práve v Rusku sa nasekané kotlety široko používali.

  Kuracie filé Kiev

  Skutočné kuracie rezne z Kyjeva sa pripravujú z celého prsníka s ľavým humerom. Po vyprážaní sa na kosť položí papilón. Ale pri varení doma, môžete urobiť bez kameňa, bude to dopadá nemenej chutné.

  • 4 kuracie filé,
  • 1 šálka múky
  • 1 malý zastaraný bochník (môže byť nahradený strúhankou, najlepšie domácou),
  • 200 g. maslo,
  • 1 banda zelených (kôpr, kohútik),
  • 1-2 čajové lyžičky citrónovej šťavy
  • 3 vajcia
  • 100 ml mlieka
  • soľ a korenie podľa chuti,
  • 1-1,5 šálky rastlinného oleja.

  Najprv musíte uvariť náplň. Na tento účel sa maslo nechá zmäknúť tým, že sa na chvíľu nechá pri izbovej teplote. Rozomelte olej, pridajte jemne nakrájanú zeleninu, trochu soli a citrónovej šťavy. Zmiešame všetko. Z masy vytvarujeme hustú klobásu, zabalíme ju do fólie a vložíme do chladničky (alebo do mrazničky), aby olej zamrzol.

  Každý filet z kuracieho mäsa je pozdĺžne nakrájaný na dve časti a podľa chuti bije dobre, kúsky soli a korenie. Z chladničky odoberieme zelený olej a rozdelíme ho na 8 častí (podľa počtu plátkov filé).

  Tip! Lepšie porazte kurča pomocou lepiaceho filmu.

  Rozložíme kúsok zeleného oleja na mäso a zabalíme filé tak, aby bol olej bezpečne ukrytý vo vnútri. Zabaľte to isté ako pri pečení kapusty. Ak sa stočí, olej vypečie počas vyprážania a mal by zostať vo vnútri.

  Porazte vajcia s mliekom. Zastrčíme bochník na strúhadlo, výsledné omrvinky použijeme na dýchanie.

  Pripravené kotlety ponorte do vajíčka a potom ich vložte do múky. Patty opäť ponorte do vajíčka a dobre rozvaľte v strúhanke. Každá kotleta je mierne stlačená medzi dlaňami, aby sa utesnenie zalepilo.

  Nalejte rastlinný olej do duseného mäsa so silným dnom a nechajte ho zohriať. Ponorte 1-2 doštičky do oleja, v závislosti od veľkosti jedla a smaženia. Nie je potrebné vyprážať na dlhú dobu, hneď ako sa vytvorí krásna kôra, vyberieme ju a položíme na plech. Keď sú všetky kotlety vyprážané, vložte ich do rúry, zohrejte na 200 stupňov a varte asi 25 minút.

  Kuracie kotlety so "jemnosťou" so syrom

  Príprava kuracieho mäsa "Jemnosť" so syrom. Vezmite akýkoľvek syr, ktorý vám vyhovuje podľa vášho vkusu.

  • 500 g. kuracie filé,
  • 100 g. syr
  • 3 polievkové lyžice majonézy,
  • 2 - 3 polievkové lyžice múky alebo krupice,
  • 1 vajce
  • soľ, korenie, cesnak podľa chuti.

  Kuracie filé nakrájané na malé kocky, vložené do misy. V oddelenej nádobe nastrúhajte strúhaný syr s majonézou a surovým vajcom. Ak je hmota viac-menej homogénna, pridajte do zmesi krupicu alebo múku, soľ a korenie. Všetko dôkladne premiešajte.

  Uvarenú filé skombinujte so syrovou zmesou, premiešajte a nechajte v chladničke 30 - 60 minút, aby ste na tom trvali.

  Olej zohrejte na panvici. Varené mleté ​​mäso rozotrieme lyžičkou, podobne ako pri príprave lievancov. Smažte 2-3 minúty z každej strany na miernom ohni.

  Nasekané kuracie filé

  Nakrájané kuracie filé môžete uvariť pomocou tohto receptu.

  • asi 1 kg kurčaťa,
  • 2 stredná mrkva,
  • 1 cibuľa,
  • 1 vajce
  • 1 lyžica múky
  • soľ, čierne korenie, čerstvé bylinky podľa chuti,
  • olej na varenie.

  Jemne nasekajte kuracie filé, kúsky by nemali byť viac ako hrášok. Ošúpajte mrkvu, trieť na jemnom strúhadle. Nakrájame cibuľu čo najmenšiu. Miešajte zeleninu s kuracím mäsom, pridajte vajíčko, múku. Mleté mäso soľou a korením podľa chuti. Pridajte k tomu jemne nakrájanú zeleninu.

  Olej zohrejte na panvici. Pripravenú mletú do lyžičky rozložíme lyžičkou a vytvoríme tenké ploché kotlety. Fry na oboch stranách až do zlatohnedej.

  Tip! Ak uprednostňujete, aby sa kotlety stali hrubšími, potom je potrebné ich po vyprážaní na panvici trochu dusiť. Všetky vyprážané kotlety dáme do misky, pridáme 2 - 3 polievkové lyžice vody, dusíme na miernom ohni so zatvoreným vekom.

  Kuracie karé s majonézou

  Nasekané kuracie kotlety sa často varia s majonézou. V ideálnom prípade musíte použiť domácu omáčku, pretože neobsahuje umelé prísady.

  • 500 g. kuracie filé,
  • 200 g. huby,
  • 1 cibuľa,
  • 2 vajcia
  • 3 polievkové lyžice majonézy,
  • 1 polievková lyžica krupice,
  • 2-3 strúčiky cesnaku,
  • greeny, soľ, čierne korenie podľa chuti,
  • olej na varenie.

  Jemne nakrájajte kuracie filé, plátky by nemali byť viac ako hrášok. Cibuľu jemne nakrájajte a smažte na rastlinnom oleji. Potom pridajte jemne nasekané šampiňóny a pokračujte v vyprážaní, až kým sa všetka tekutina neodparí a hríby nezmažú. Nechajte huby a cibuľu mierne vychladnúť.

  Nasekaný filet zmiešajte s cesnakom a prešiel cez lis. Pridajte huby s cibuľou, jemne nakrájanú zeleninu, majonézu, krupicu a surové vajcia. Soľ a dochuťte korením. Všetky sa dobre premiešajú. Mleté mäso nechajte stáť 15 - 20 minút.

  Panvicu zohrejeme olejom, mleté ​​mäso dáme na panvicu s lyžičkou, podobne ako pri príprave lievancov. Fry na oboch stranách až do zlatohnedej. Smažíme na vysokej teplote doslova minútu z každej strany.

  Vyprážané kotlety vložíme do pekáča a vložíme do jednej rady. Formu sme vložili na 15 minút do rúry zohriatej na 180 stupňov.

  Hubový recept

  Nasekané kuracie kotlety môžete variť so škrobom, ktoré sú šťavnaté a chutné.

  • 500 g. kuracie prsia
  • 1 cibuľa,
  • 2 vajcia
  • 4 polievkové lyžice kyslej smotany,
  • 2 polievkové lyžice majonézy,
  • 3 polievkové lyžice škrobu,
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 20 g. petržlen a kôpor,
  • rastlinný olej na vyprážanie.

  Kuracie filé nakrájané na malé kúsky. Ošúpajte cibuľu a buď ju nakrájajte veľmi jemne alebo nastrúhajte. Umývame greeny, odrežeme listy z petržlenu a kôpru a jemne ich nasekáme.

  Nasekané kurča zamiešajte s cibuľou a bylinkami, pridajte surové vajíčko, kyslou smotanu a majonézu. Cez cesnak prelejte cesnak a pridajte do mletého mäsa.

  Tip! Ak nejete majonézu, potom tento produkt vylúčte zo zoznamu zložiek, čím sa zvýši množstvo kyslej smotany.

  Do mletého mäsa dáme zemiakový alebo kukuričný škrob, miesime a vyberieme na 1 hodinu do chladničky.

  Tip! Ak sa náhle roztoče rozpadnú pri pokuse otočiť, pridajte škrob - asi 1 čajovú lyžičku.

  Olej zohrejte na panvici. Pripravené mleté ​​mäso nastriekajte lyžičkou lyžičkou, lyžičkou vytvarujeme tvar. Fry na oboch stranách až do zlatohnedej.

  Keď sú všetky kotlety vyprážané, vložte ich znova do panvice, pridajte pár polievkových lyžíc vody a zakryte vekom. Pare sa asi 10 minút.

  Francúzske kotlety

  Šťavnaté francúzske kuracie rezne sa dajú variť veľmi rýchlo.

  • 500 g. kuracie filé,
  • 3 vajcia
  • 1 polievková lyžica majonézy,
  • 1 - 2 polievkové lyžice múky
  • 0,5 banda zelenej pažítka,
  • soľ podľa chuti
  • 1 štipka čierneho korenia
  • 30 ml rastlinného oleja.

  Filet umyte, osušte a nasekajte na malé kúsky. Vložte plátky nakrájané na plátky do misky, soli a korenia. Pridajte surové vajcia a majonézu. Umyte zelenú cibuľu, vysušte, jemne nasekajte, pridajte cibuľu do mletého mäsa, premiešajte. Hmota sa ukáže byť riedka, nebude fungovať, aby z nej urobili kotlety. Preto budeme šíriť omšu lyžičkou.

  Panvicu ohrievame olejom. Masu kotletky roztierame lyžičkou ako lievance. Fritujte po dobu 2-2,5 minút na každej strane až do zlatohneda.

  Mleté kotlety

  Kuracie kotlety je možné variť v mlynčeku na mäso. Plnenie pre kotlety sa najlepšie robí samostatne, pretože pri nákupe môžu byť najrôznejšie nežiaduce prísady.

  • 400 g. kuracie filé,
  • 2 plátky bieleho chleba,
  • 1 žĺtok
  • mlieko na namáčanie chleba,
  • soľ a korenie podľa chuti,
  • strúhanky,
  • rastlinný olej na vyprážanie.

  Kuracie filé dáme cez mlynček na mäso s veľkým grilom.

  Kôry nakrájajte na kúsky chleba, naplňte teplým mliekom a nechajte chvíľu stáť, potom stlačte a pridajte do mletého mäsa. Tam pošleme kuracie žĺtky. Proteín nestojí za to vložiť do kotletiek, dáva tuhosti hotového výrobku. Mleté mäso nasolte, podľa chuti pridajte korenie. Miesiť veľmi dobre.

  Mokré ruky tvoria nie príliš veľké kotlety. Chlieb ich smažte. Smažte na miernom ohni, niekoľkokrát sa otáčajte zo strany na stranu, kým sa neuvarí. Kotlety sú jemné s bielym stredom a lahodnou chrumkavou kôrou.

  Súťažné placky so cuketou

  Kuracie karé s cuketou - jemné a nízkokalorické. Кабачок – идеальная добавка к котлетам, поскольку не имеет выраженного вкуса, но придает изделиям сочность.

  • 500 гр. куриного филе,
  • 1 молодой кабачок,
  • 1 vajce
  • 2 зубка чеснока,
  • 2 polievkové lyžice kyslej smotany,
  • 4 polievkové lyžice krupice (bez podložného sklíčka),
  • 1 zväzok zelene
  • soľ, čierne korenie podľa chuti,
  • 2 polievkové lyžice rastlinného oleja.

  Kuracie filé umývame, sušíme a bijeme na oboch stranách. Nasekaný filet nakrájajte na malé kocky. Cuketa šupky, odrezané konce a trieť na hrubom strúhadle. Zelene umývame a jemne nasekáme.

  Cuketu vytlačíme a vložíme do misy. Dali sme tam nasekané filé a zeleninu. Cesnak prechádza cesnakom a pridáva sa medzi hlavné produkty. Pridajte kyslú smotanu, krupicu, vložte do vajíčka. Soľ a korenie podľa chuti. Miešajte a nechajte hmotu uvariť po dobu 20 minút, aby obilie napučalo.

  Panvicu zohrejte olejom. Mäkké kotlety vytvárame mokrými rukami a smažíme ich do zlatohneda na oboch stranách.

  Tip! Ak sa vám nepáčia vyprážané mäsové guľky, potom pomocou tohto receptu môžete variť dusené mäsové guľky alebo pečené v rúre.

  Kuracie kotlety v rúre

  Kuracie kotlety sa dajú pečiť v peci „pod kožušinou“. Vyrobíme kožušinu z rajčiakov a syrov.

  • 2 kuracie filé,
  • 1 cibuľa,
  • 1 malá partia zelenej cibule,
  • 100 g. kyslá smotana
  • 2 paradajky
  • 100 g. syr
  • 1 vajce
  • soľ, čierne korenie podľa chuti,
  • 1 - 2 polievkové lyžice rastlinného oleja.

  Kuracie prsia prelejte cez mlynček na mäso alebo posuňte v mixéri. Zelenú cibuľu nakrájajte na najmenšiu možnú mieru. Zmiešajte cibuľu s mletým mäsom a surovým vajcom, ochutte korením a soľou a dôkladne premiešajte.

  Pečivú vrstvu prikryjeme papierom na pečenie, pergamen namažíme rastlinným olejom. Z mletého mäsa vytvárame okrúhle ploché kotlety, ktoré oddeľujeme od plechu na plech.

  Nôžky namažte kyslou smotanou. Nakrájajte paradajky na kruhy, cibuľu na krúžky. Na každú kotletku rozložíme hrnček paradajky a 2-3 cibuľové krúžky. Posypeme strúhaným syrom. Pečieme v rúre pri teplote 190 stupňov asi pol hodiny.

  💡 Ako urobiť kuracie kotlety šťavnaté a mäkké: 9 tajov na varenie

  Pani často zdieľajú tajomstvá a radi sa pochvália kulinárskymi úspechmi. Tu je 9 vybraných trikov, vďaka ktorým môžu byť kuracie kotlety šťavnaté a chutné.

  1. Počet prísad obsiahnutých v kotletkách by mal byť optimálny. Klasické plnkové prísady sú kuracie vajcia, strúhanka, guľatá cibuľa. Ak to s týmito výrobkami preháňate, mäso sa stane tekutým. Počas vyprážania sa kotlety rozpadnú. Optimálne množstvo prísad na kilogram mletého mäsa je tretina bochníka bieleho chleba (250 gramov), 2 - 3 vajcia a jedna stredná cibuľa.
  2. Cibuľa sa pridáva čerstvá alebo vyprážaná. Táto zložka ovplyvňuje šťavnatosť, pretože obsahuje veľa vody.
  3. Kôry sa krájajú z chleba a strúhanka sa namočí do mlieka. Zastaraný chlieb spôsobí, že kotlety sú pevné a suché. Ak nie je čerstvé mlieko, je vhodné suché, zriedené vývarom alebo vodou. Pri neznášanlivosti laktózy môžete používať čistú vodu. Chlieb je možné nahradiť mäkkou zemiakovou kašou.
  4. Ak sa kuracie mäso stočí spolu s kožou, uhorky sa stanú hrubšími, čo znamená, že sa zvýši ich šťavnatosť. Pokožka môže byť nahradená mrazeným maslom. Pred uložením na mleté ​​mäso ho rozotrite na strúhadlo.
  5. Aby bola výplň jemná a mäkká, odporúča sa pred posúvaním v mlynčeku na mäso poraziť filé. To sa dá urobiť pomocou dreveného kulinárskeho kladiva. Môžete to urobiť inak - mleté ​​mäso vezmite do hrsti a násilne ho hodte do kovovej misky.
  6. Ak sa mleté ​​mäso uchováva v chladničke po dobu 30 - 40 minút, chutnú kotlety. Počas tejto doby sa mäso nasýti mliekom a cibuľovou šťavou a jeho chuť sa zlepší.
  7. Malý kúsok ľadu alebo drvený ľad umiestnený vo vnútri karbanátky spôsobí, že mleté ​​mäso bude šťavnaté.
  8. Nasekaný čerstvý cesnak dodáva jedlu charakteristickú vôňu a chuť. Lúpané plátky sa utierajú na jemnom strúhadle alebo prechádzajú cesnakovým lisom. Cesnakový prášok nemôže nahradiť čerstvý cesnak, pretože má slabý zápach.
  9. Kotlety sa nesmú umiestňovať do studeného alebo mierne zahriateho rastlinného oleja. Šťava odteká z kotletiek a na konci vyprážania absorbuje prebytočný tuk. Olej sa zohreje tak, že po vložení do kotleta „syčí“. Husté obaľovanie sušienok, múky, krupice udržuje náplň mäkkú.

  Prečo sú mäsové gule často tvrdé a suché? V našom predchádzajúcom článku nájdete 10 dôvodov.

  Ideálny recept na kuracie kotlety

  Teraz zvážte, ako pripraviť kuracie filé z kuracieho mäsa. Správne uvarené mäsové guľky sú jemné a svieže. Sú plné šťavy a doslova sa „topia“ v ústach.

  • kuracie prsia a nohy (filé) - 1 kg,
  • biely chlieb bez kôry - 300 g,
  • mlieko - 100 g
  • cesnak - 5 - 6 strúčikov,
  • stredne veľká cibuľa - 2 kusy,
  • vajcia - 2 kusy
  • rastlinný olej
  • soľ, mletý čierny korenie (podľa chuti),
  • 3-4 kocky ľadu.

  1. Filé sa nakrája z prsníka a nôh, nakrája sa na kúsky.
  2. Kôry sa nakrájajú na chlieb, rozbijú bochník na kúsky a uložia do misy. Nalejte chlieb s mliekom a jemne rozdrvte, aby sa tekutina absorbovala do omrvinky. Po 10 minútach je chlieb pripravený na kombináciu s mletým mäsom.
  3. Ošúpeme cibuľu, nakrájame na cibuľu na niekoľko častí.
  4. Cesnakový strúčik.
  5. Kuracie filé, chlieb, cibuľa a cesnak prechádzajú mlynčekom na mäso, zložky sa miešajú.
  6. Vajcia sa lámajú na mleté ​​mäso, hmota sa solí a posype čiernym mletým korením.
  7. Vajcia sa hnetú buchtou, finálna dávka sa vykonáva ručne.
  8. Plnenie sa vkladá do chladničky na pol hodiny.
  9. Ľad sa vloží do plastového vrecka a rozdrví sa na fragment s veľkosťou 2 až 4 mm.
  10. Ľad sa miesi v mletom mäse za studena a snaží sa ho rovnomerne rozložiť.
  11. Rastlinný olej sa naleje do panvice a zahreje sa.
  12. Rezne sa rýchlo tvoria ich ponorením do zmesi strúhanky a múky. Môžete použiť iba sušienky alebo krupicu.
  13. Kotlety sa smažia na oboch stranách do zlatohneda (5 minút na každej strane).
  14. Vyprážané mäsové guľky sa môžu tiež dusiť. Na tento účel sa používa veľká široká panvica. Kotlety sa umiestnia na podložné sklíčko (alebo sa umiestnia na bok), nalejú sa na dno misky 50 ml vody a na miernom ohni 15 - 20 minút. Miska je pripravená.

  Mrazené mäso poskytuje ľadu vzdušnosť. Ľad sa počas topenia rýchlo topí a mení sa na paru. V patty sa rozširuje para, vytvárajú sa „jaskyne“, čo zvyšuje objem mletého mäsa. Výsledkom je, že placky sú vzdušné a šťavnaté.

  TOP 5 zaujímavých doplnkových látok, ktoré možno pridať k plnke

  Ďalšie prísady menia chuť produktu. Jedna z možností by sa vám mohla páčiť, odporúčame vám to vyskúšať!

  📌 Do mletého kurčaťa môžete pridať:

  1. maslo, Zlepšuje chuť kuracieho mäsa a dodáva mu príjemnú arómu, zjemňuje kotlety. Malé kúsky studeného oleja sa miesia v mletom mäse. Môžete urobiť niečo iné: do tvarovanej kotletky urobte priehlbinu, do otvoru vložte kocku oleja a zatvorte ju mletým mäsom.
  2. korenie (mäta, koriander, zázvor, rasca, škorica, paprika, bazalka) sa pridávajú do mletého kurčaťa pri príprave mäsových guličiek podľa národných receptov. Voňajúce rastliny menia chuť mäsa. Kulinárski odborníci tiež odporúčajú zavedenie mletej petržlenovej vňate, kôpru a zelenej cibule do mletého mäsa.
  3. cukety pridať, aby sa dosiahla jemná jemnosť a originálna chuť. Cuketa, ošúpaná, potieraná veľkými bunkami. Namiesto cukety si môžete vziať baklažán, mrkvu, tekvicu.
  4. škrobrozriedené v mlieku alebo smotane, pridajte do nakrájaných mäsových guličiek. Tento produkt zvyšuje obsah kalórií v mletom mäse, ale kúsky mäsa dobre drží, čo umožňuje, aby si kotlety udržiavali svoj tvar.
  5. Sezamové semená vhodné na rezanie kotleta namiesto sušienok. Mäso v sezamovom obale získava chrumkavú chutnú kôru.

  ✅ Užitočné vlastnosti a obsah kalórií v kuracích karé

  Obsah kalórií v kuracích řízkoch závisí od zloženia náplne. Spôsob prípravy tiež záleží.

  Čo obsahuje kurča

  Výhody produktu

  Kalórie a energetický potenciál

  Kuracie kotlety sú nízkokalorickým výrobkom.

  100 gramov vyprážaných kotletiek bez obaľovania obsahuje 210 kcal, so strúhankou sušienok - 248 kcal.

  V parenej kuracej kotletke 107 kcal.

  Filet obsahuje 123 kcal (516 kJ).

  Zdroj vitamínov C, E, A, B (B1, B2, B5, B6, B12), vitamín PP (nikotínamid).

  Zdroj stopových prvkov Mg, Cr, Zn, Ca, Fe, S, Cl, Na, P, Co, F, Ca, Mn, I.

  Produkt bohatý na prospešné aminokyseliny. Kuracie filé obsahujú tryptofán, lyzín, leucín, valín, purín, taurín, arginín a ďalšie organické kyseliny.

  Veľké množstvo bielkovín, malé množstvo tuku a uhľohydrátov.

  Na 100 gramov filé je 23,77 gramov proteínu, 0,56 gramov uhľohydrátov a 2,77 gramov tuku. To vám umožní zahrnúť pary a pečené mäsové guľky do diétneho menu v boji proti obezite.

  Tento produkt obsahuje veľmi málo cholesterolu a žiadne škodlivé látky.

  V mäse brojlerov neexistujú žiadne látky, ktoré zhoršujú stav pacientov. Kuracie kotlety sú súčasťou ponuky liečebných a rehabilitačných diét s:

  • ateroskleróza,
  • hypertenzia,
  • choroby kardiovaskulárneho systému,
  • choroby žalúdka a čriev,
  • problémy so žuvaním
  • zotavenie sa z mozgovej príhody a infarktu,
  • choroby pohybového ústrojenstva.

  Obsah kalórií vyprážaných kotletiek sa zníži, ak sa uvaria na panvici potiahnutej teflónom. Pred vyprážaním stačí naniesť lyžičku rastlinného oleja na dno panvice a rovnomerne rozložiť štetcom.

  Kuracie kotlety sa dajú variť bez soli. Toto aróma je možné nahradiť suchými, zapáchajúcimi bylinkami z rias. Chuť sa zlepší omáčkou uvarenou v tuku, v ktorom sa pripravujú mäsové guľky.

  Pozrite si video: Kuracie prsia s horčicovou omáčkou - videorecept (Apríl 2020).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send