Užitočné tipy

Všetky spôsoby, ako zvýšiť výkon motora

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeden najčítanejší článok dostanete poštou raz denne. Pripojte sa k nám na Facebooku a VKontakte.

Keď je vozidlo v poriadku, hudba sa prehráva z reproduktorov a sedadlo je už nastavené podľa vodiča, niekedy sa chcete hravo rozsvietiť semafor a zároveň niekoho predbiehať, keď idete do kopca. Dostatok veľmi malých úprav vášho automobilu na väčšie potešenie z jazdy. Existuje päť jednoduchých spôsobov, ako ľahko oživiť svoje auto a zlepšiť jeho zrýchlenie. A bude to stáť oveľa menej ako nový motor.

1. Chladenie privádzaného vzduchu

Chladenie čerstvého vzduchu je prvou vecou, ​​ktorá sa snaží zvýšiť počet koní v motore. Faktom je, že studený vzduch je hustejší, takže do valcov vstupuje viac vzduchu. Viac vzduchu vám umožňuje dodávať viac paliva a viac paliva znamená viac energie. Pri bežnom motore môžete získať ďalších 5 až 7 koní. Všetko, čo je potrebné, je predĺžiť prívodnú hadicu vzduchu tak, aby nevyberala vzduch z horúceho priestoru za radiátorom, ale bezprostredne za predný kryt.

2. Zjednodušenie výfukového systému

Katalyzátor (katalyzátor) vo výfukovom systéme hrá dôležitú úlohu - čistí výfukové plyny. Ale robí to na úkor moci. Katalyzátorom je kovový valec naplnený bunkovým materiálom. V priebehu času sa materiál filtra upcháva úlomkami a výfukové plyny sa ťažšie dostanú von z motora, jeho výkon klesá.

Najprv môžete úplne vystrihnúť katalyzátor jeho výmenou za kus potrubia. Alebo môžete po jeho otvorení získať filtračný materiál a jednoducho ho vyhodiť. V každom prípade sa výfukové plyny ľahšie dostanú z motora a funguje oveľa efektívnejšie.

3. Použitie benzínu s vysokým oktánom

Použitie benzínu A-98 namiesto A-92 a A-95 zvyšuje výkon motora a znižuje spotrebu paliva. Benzín A-98 by mal byť dennou normou pre moderné motory, pre turbomotory as častými dopravnými zápchami.

4. Správne nastavenie kolies

Existuje mnoho nastavení odpruženia, ktoré je možné zmeniť, aby sa zvýšila energetická účinnosť vozidla. Pre správnu prevádzku je potrebné upraviť hodnoty odklonu a špičky každých 30 000 kilometrov. Pre rýchlejšiu jazdu odborníci navrhujú vytvorenie pozitívnej špičky.

Môžete tiež zmeniť veľkosť pneumatík. Na menších pneumatikách sa vozidlo zrýchli rýchlejšie. Súčasne sa maximálna rýchlosť zníži a tachometer bude „klamať“. Na uľahčenie hromadenia je potrebné nahradiť staré ťažké kolesá novými zliatinovými kolesami.

5. Blikajúci softvér

Opakovaným blikaním počítača v aute sa programuje doba zapálenia, zloženie zmesi a ďalšie parametre, ktoré ovplyvňujú zvýšenie výkonu. Táto metóda je zvlášť účinná pri zlepšovaní motorov s preplňovaným motorom.

Používanie týchto jednoduchých 5 pravidiel v praxi vám umožní „zlepšiť vašu pohodu“ a zvýšiť výkon akéhokoľvek stroja. Dokonca aj starší „Lada“ sa bude môcť dostať na zoznam 15 najrýchlejších a relatívne lacných automobilov.

Páči sa vám článok? Potom nás podporte PUSH:

Zvýšenie objemu

Jedným z najlacnejších a najúčinnejších spôsobov je zvýšenie výkonu motora. Toto sa uskutočňuje nasledovne, okraje každého valca sa strácajú v určitej vzdialenosti, čím sa zvyšuje objem v každom valci a v celej jednotke ako celku.

Takýto postup je možné vykonať ako v niektorom tuningovom štúdiu, prípadne na čerpacej stanici, a môžete to urobiť sami. Existuje viac koní, ale vysoké počty nebudú fungovať, zvyšuje sa aj krútiaci moment v celom rozsahu, pričom spoľahlivosť zostáva rovnaká. Táto metóda tiež slúži ako dobrý štart pre ďalšie hlboké ladenie, ale aj keď to nie je vo vašich plánoch, môžete ju bezpečne použiť na ľahké ladenie. Ak ste vŕtali valce, systém nasávania a výfukového systému sa nedokáže vyrovnať tak dokonale ako predtým s plnením fliaš a výfukových plynov, a preto sa motor pri nízkych otáčkach stane silnejším. Aby sa to vyriešilo, je potrebné predĺžiť zdvih piestu výmenou kľukového hriadeľa za dlhší, a tiež znížiť celkovú dĺžku piestu spojovacou tyčou o rovnakú dĺžku. Pomocou otvoru valca a zvýšením dĺžky zdvihu kľukového hriadeľa môžete zatĺcť maximálny objem, aj keď to bude drahé, ale poskytne dobrý základ pre ďalšie zdokonalenie motora.

Vyšší kompresný pomer

Toto je jeden z tých spôsobov, ktoré nielen zvyšujú ukazovateľ, ktorý potrebujeme, a krútiaci moment motora v celom rozsahu, ale tiež znižujú spotrebu paliva automobilu, ale zároveň budete musieť prepnúť na benzín s vyšším oktánovým číslom, tj z 95 na 98. hr.

Keď piest vo valci dosiahne vrchol mŕtveho bodu, namiesto toho, aby bol umiestnený nad ním, nazýva sa spaľovacia komora a čím väčší je jeho objem, tým vyššia je vaša kroková kompresia a podľa toho aj sila. Malo by sa okamžite vysvetliť, že kompresný pomer a kompresia sú dve rôzne veci, stereo kompresia je geometrická veličina a kompresia je dynamická.

Za účelom zvýšenia kompresného pomeru je možné použiť dva spôsoby, z ktorých prvý je získavanie piestov s veľkým priemerom a podľa toho aj rozstrekovanie valcov pod nimi. Výsledkom je vyšší pomer objemu a kompresie, čím získate plus vďaka dvom metódam ladenia.

Druhou možnosťou je nainštalovať tenšie tesnenie hlavy valcov. Táto metóda prinesie výsledok, ale s ňou je viac problémov, pretože na takúto zmenu bude potrebné upraviť mnoho podrobností.

Tu je výsledok, ktorý môžete získať:

  • od 8 do 9 = 2,0%,
  • od 9 do 10 = 1,7%,
  • od 10 do 11 = 1,5%,
  • od 11 do 12 = 1,3%,
  • od 12 do 13 = 1,2%,
  • od 13 do 14 = 1,1%,
  • od 14 do 15 = 1,0%,
  • od 15 do 16 = 0,9%,
  • od 16 do 17 = 0,8%.

Ak tiež výrazne zvýšite kompresný pomer, tieto výsledky sú zhrnuté, to znamená, že zvýšenie z 8 na 17 poskytne 11,5%. Nezabudnite tiež, že pri kompresnom pomere 12 je už potrebný 98. benzín a od 13,5 je to 102., od 15., 105., čo je veľmi zriedkavé a drahé. Niektoré motory nevyžadujú výmenu paliva.

Ladiaci sací systém

Zlepšenie prívodu je zníženie odporu privádzaného vzduchu k valcom. Toto nie je veľmi náročné vylepšenie, ale vyžaduje si zmenu alebo pridanie veľkého počtu častí, čo spolu poskytne dobrý výsledok.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať filter s nulovým odporom, ktorý výrazne zníži odpor vzduchu, pretože štandardný filter má filtračný prvok vyrobený z veľmi hustého materiálu a samotný dizajn filtra neumožňuje vstup veľkého množstva vzduchu. Trochu vyššie na odkaze si môžete prečítať viac o nulevik, o tom, ako ho nainštalovať a aké výsledky z neho môžete získať. Okamžite chcem povedať, že inštaláciou iba nulevik sa výkon motora príliš nezvýši, takže by sa mal nastaviť iba s komplexným vyladením motora.

Nadmerná škrtiaca klapka je tiež nevyhnutnou náhradou za komplexné ladenie. Veľký výsledok z tejto časti nebude fungovať, ale pri komplexnej revízii je táto časť jednoducho potrebná, pretože znižuje rýchlosť privádzaného vzduchu, čím sa zvyšuje výkon nasávacieho systému. Viac informácií o tejto revízii nájdete aj na vyššie uvedenom odkaze.

Nainštalujte alebo vymeňte prijímač

Prijímač pre lepší výkon motora má veľké objemy a krátke vstupné rúrky. Inštalácia tejto časti poskytuje dobrý výsledok, a preto ju možno dodať aj pri malom zdokonalení motora. Táto časť vyhladzuje vzduchové pulzy. Vzhľadom na to, že sacie potrubia sú krátke, maximálna náplň valcov sa posúva veľkými otáčkami, čím sa kone a krútiaci moment zväčšujú iba pri vysokých otáčkach a mierne klesajú pri nízkych otáčkach. Dosiahnete to tým, že krútiaci moment zvýšite iba pri nízkych otáčkach, ale súčasne sa zníži ťah motora v celom rozsahu.

Môžete tiež nainštalovať nasávací systém, v ktorom sa mení geometria kanálov tak, aby sa valce naplnili vzduchom v celom rozsahu na základe údajov o rýchlosti a otvorení škrtiacej klapky. Bude to najideálnejšia, ale zároveň drahá možnosť.

Turbína na zvýšenie výkonu motora

Kompresor v skutočnosti slúži na to, aby tlačil vzduch cez prívod vzduchu oveľa vyššie, ako je úroveň normálnej atmosféry. Takto môže do motora vstupovať omnoho viac vzduchu, čo poskytuje slobodu pre zodpovedajúce zvýšenie množstva paliva, ktoré môže úplne spáliť kvôli požadovanému množstvu vzduchu. To všetko povedie k významnému zvýšeniu výkonu.

Pri mechanickej jazde s remeňom alebo reťazou z kľukového hriadeľa sa turbodúchadlo otáča úžasnou rýchlosťou - najmenej 50 000 otáčok za minútu (čo je oveľa rýchlejšie ako samotný motor - aby sa zhruba porovnali otáčky, pozrite sa na maximálnu značku tachometra) , To všetko je len preto, aby sa do spaľovacej komory dostalo viac vzduchu.

Koľko výkonu motora sa zvyšuje? Takmer o 50 percent viac konských síl, ak je turbodúchadlo správne nainštalované v súlade s charakteristikami a konštrukciou samotného motora.

Majte na pamäti, že preplňovanie je dosť drahé. Napríklad turbokit pre VAZ (ready-made sada turbín na inštaláciu) bude stáť asi 70-100 tisíc rubľov spolu s inštalačnými prácami. Okrem toho sa predpokladá, že prítomnosť turbíny významne ovplyvňuje životnosť motora a čas opotrebovania jeho kritických častí.

Športový vzduchový filter ako prostriedok zvyšovania výkonu

Športové vzduchové filtre správne volajú “vzduchové filtre s nulovým odporom". Umožňujú prúdiť viac vzduchu do motora na efektívnejšie využitie kombinácie vzduch / palivo, pričom blokujú vstup nečistôt a nečistôt do motora."

Športové vzduchové filtre sa spravidla skladajú z tenkej vrstvy špeciálneho materiálu umiestneného medzi vrstvami oka. Podstata ich práce spočíva v zásade, že vzduch vstupujúci do motora tam musí voľne prúdiť. Bežný papierový vzduchový filter má schopnosť odolať prúdeniu vzduchu cez neho, čo má za následok oveľa menej vzduchu vstupujúceho do motora. Športový filter má takmer nulový odpor proti prúdeniu vzduchu, ktorý prinajmenšom trochu zvyšuje výkon motora.

Koľko výkonu motora sa zvyšuje? Vôbec nič - asi 3 - 8%, ale recenzie vlastníkov naznačujú, že je to stále viditeľný nárast výkonu.

Takéto malé zvýšenie výkonu je kompenzované nízkymi nákladmi na „nulevik“ - často cena takého vzduchového filtra nie je vyššia ako obvyklý pôvodný filter pre auto.

Chladením vzduchu zvyšujeme výkon

Aj keď sa to môže javiť ako maličkosť, teplota vzduchu môže ovplyvniť účinnosť vášho motora. Ďalším zvláštnym, ale dobrým spôsobom, ako zvýšiť výkon motora, je použitie súpravy vzduchového chladenia, ktorá slúži jednému účelu - ochladzuje vzduch, ktorý potom vstupuje do spaľovacieho motora.

Systémy chladenia vzduchom môžu viesť k zvýšeniu výkonu a účinnosti motora na základe myšlienky, že chladnejší vzduch je hustejší ako teplejší vzduch, čo znamená, že obsahuje viac kyslíka potrebného na dynamickejšie spaľovanie paliva v motore.

Koľko výkonu motora sa zvyšuje? Bohužiaľ, aj keď súprava na chladenie vzduchu je síce lacná, ale jej inštalácia si vyžaduje významné zmeny v konštrukcii motora. A sila sa nakoniec zvyšuje, aj keď zreteľne, ale nie príliš.

Štiepanie zvyšuje výkon motora

Ak nie ste úplne staré auto a nie najlacnejšie, potom je veľmi pravdepodobné, že máte palubný počítač, kontrolné funkcie, ako je synchronizácia rôznych komponentov motora, koncentrácia vzduchu a zmesi paliva, načasovanie zapaľovania a podobne.

„Chiping“ je softvérové ​​predefinovanie továrenských nastavení motora na rôzne účely - najčastejšie na zvýšenie výkonu motora alebo (menej často) na úsporu paliva. Ladenie čipov pomocou počítača so špeciálne nainštalovaným programom pripojeným ku konektoru palubného počítača na stroji nastavuje nové parametre pre rôzne funkcie motora podľa vášho výberu. Napríklad „chipovka“ hovorí motoru vozidla, aby používal benzín trochu efektívnejšie alebo nastavil časovanie zapaľovania na skoršiu fázu.

Koľko výkonu motora sa zvyšuje? Ladenie čipov je pomerne lacný spôsob, ako zvýšiť výkon motora. V závislosti od modelu auta môže tento druh ladenia stáť 3 až 4 - 20 - 20 000 rubľov. Ale často - najmä v malých mestách, môže byť ťažké nájsť vhodného „výrobcu čipov“ pre konkrétny model automobilu. Môžete sa pokúsiť stroj „čipovať“ sami, bude to však vyžadovať určité školenie a porozumenie. V niektorých prípadoch môžete úplne pokaziť motor s takouto nezávislou prácou.

Redukcia hmotnosti - zvýšená dynamika

Jednoduchá alternatíva k zvýšeniu výkonu motora je zníženie jeho hmotnosti a v dôsledku toho zlepšenie dynamiky.

Rozptyľovať ľahké veci rýchlejšie ako ťažšie veci - základ, ktorý nám dáva fyzika. Toto riešenie je súčasne low-tech a zároveň efektívne pracuje. Je ťažké uveriť, ale aj rezervné koleso ovplyvní dynamiku vozidla. Majitelia vozidiel s nízkym výkonom, ktorí aspoň raz jazdili naložené iba cestujúcimi, tomu budú veriť.

Existuje veľa možností, ako schudnúť. Výhodou tejto metódy je to, že si sami vyberiete, ako drahé schudnete. Koniec koncov, jedna vec je vyložiť kmeň z nepotrebných odpadkov a celkom iná - napríklad nahradiť sklenené okná ľahšími plastovými alebo akrylovými alebo vymeniť bubnové brzdy za kotúčové. Aj určité zlepšenie dynamiky vedie k výmene kolies.

Nedostatok sacieho potrubia

Niekedy je sacie potrubie odstránené a namiesto neho sú nainštalované takzvané potrubia, ktoré sú konfigurované pre vysoké otáčky. To vám umožňuje výrazne zvýšiť množstvo vzduchu vstupujúceho do motora, tiež znižuje voľnobežné otáčky a zlepšuje stabilitu pri nízkych a stredných rýchlostiach. Pri vysokých rýchlostiach sa všetko samozrejme stáva jednoducho úžasným.

Je to najťažšie naladiť príjem atmosférických motorov, ale zároveň je to najúčinnejšia a najdrahšia možnosť. Môžete tiež nainštalovať viac škrtiacich ventilov, čím sa zlepší odozva na plynový pedál. Bohužiaľ, v dôsledku toho sa zníži zdroj vášho motora a spotreba paliva je pomerne silná.

Ladiaci výfukový systém

Len čo zvýšite množstvo sily, prietok výfukových plynov opúšťajúcich výfukové potrubie sa okamžite zvýši a štandardný výfukový systém s tým nezvládne, preto sa vytvorí nadmerný odpor. Ak výfuk nie je vhodný, tlak vo valcoch sa môže zvýšiť, čo umožní, aby čerpadlá pracovali efektívnejšie. Tiež kvôli skutočnosti, že výfukový systém nedokáže zvládnuť, valec nemusí byť naplnený zmesou dobre, pretože nie všetky výfukové plyny opustili priestor fliaš.

Čím kratší a väčší je priemer výfukového potrubia, tým menší je odpor. Ak má vaša jednotka objem 1,5 a umožňuje vám ju neustále otáčať nad 8 000, čo neustále robíte, potom potrebujete iba rúrku s priemerom asi 50 milimetrov, ak je dĺžka maximálna 3,5 metra.

Pavúk sa často používa ako náhrada za kolektor, ktorý perfektne pracuje s pridelenou úlohou a tiež zvyšuje výkon a krútiaci moment v celom rozsahu. Vo väčšine prípadov sa používa pavúk 4-2-1, ale niekedy sa používa 4-1. Viac sa dozviete na vyššie uvedenom odkaze. Môže tiež vylepšiť výfukové potrubie výfukového systému.

Pomerne bežný typ vylepšenia motora, ktorý sa používa ako pri komplexnom doladení, tak aj ako jediný zdroj nových „doplnkov“. Ladenie čipov je ladenie mikroobvodov, alebo presnejšie, ide o kalibráciu kalibrácie firmvéru elektronickej riadiacej jednotky vozidla (ECU).

Výrobcovia svojich automobilov stanovili určité časovanie zapaľovania pre rôzne regióny, najčastejšie je príliš plný, v dôsledku čoho palivo nespôsobuje tak efektívne. Výrobca tiež nastavuje vysoké korekcie načasovania zapaľovania, aby sa znížilo zaťaženie prevodovky, ale bohužiaľ počas zrýchlenia je motor premyslenejší a má poruchy. Также из-за заводской настойки у автомобиля может быть повышенный расход топлива.

Благодаря чип-тюнингу можно устранить все проблемы и тем самым добиться более приятного ощущения от вождения, а также поднять крутящий момент, силы и снизить расход топлива. Výsledkom je, že tento druh ladenia je relatívne lacný, nevyžaduje zásah a žiadne technické zmeny, ktoré zanechajú auto v záruke a zároveň poskytnú dobré výsledky. Ladenie čipov je potrebné, ak zmeníte technickú časť motora, pretože sa musí prispôsobiť zmeneným charakteristikám získaným inštaláciou ktorejkoľvek časti. Dobrým výsledkom je iba ladenie čipov, ktoré už dostali športové vozidlá s vysokými údajmi, takže ak je vaše vozidlo slabé, neočakávajte od tejto revízie žiadne vysoké výsledky.

Tento druh zdokonalenia nemá žiadne nevýhody, ale čo je najdôležitejšie, tento druh práce najlepšie vykoná osoba, ktorá tomu rozumie, preto nešetrite peniaze za službu.

Ľahký zotrvačník a kované piesty

Ľahký zotrvačník je inštalovaný na vyladených automobiloch pomerne často, pretože poskytuje dobrý výsledok s komplexným zdokonalením motora. Pointa je, že ľahký zotrvačník je ľahší (bez ohľadu na to, ako znie), takže sa točí rýchlejšie a maximálna rýchlosť sa dosiahne rýchlejšie. Výsledkom je, že sa zvyšuje výkon motora, ale maximum, ktoré môžete dosiahnuť, je 4% oproti predchádzajúcemu.

Výmena tejto časti nie je náročná, takže túto revíziu môže vykonať každý. Taký zotrvačník stojí v priemere 2 - 4 tisíc rubľov v závislosti od vozidla. Ak nemáte v úmysle výrazne zvýšiť ukazovateľ, ktorý potrebujeme, potom vám bude tento druh vylepšenia vyhovovať spolu s filtrom s nulovým odporom, ladením čipov, kompresiou a ďalšími modifikáciami svetla, ktoré spolu poskytnú dobrý výsledok pre vychutnanie vysokorýchlostných charakteristík vozidla.

Kované piesty sú často inštalované mnohými milovníkmi ladenia a vodiči pretekárskych vozidiel o nich zanechávajú pozitívnu spätnú väzbu. Spodná línia spočíva v tom, že kovaný piest je ľahší vďaka svojej nízkej hmotnosti a tiež odoláva vyšším teplotným zaťaženiam, pretože je silnejší.

Zníženie trenia

Je tiež možné pomerne dobre zvýšiť počet „koní“, ak sa zníži trecia sila medzi piestom a stenami valca. Na to samozrejme existuje motorový olej, ale spravidla to nestačí, takže sa používajú rôzne prísady. Možno môžete odporučiť doplnkovú látku Suprotec, o ktorej je veľa povestí, niekto si nie je istý jej prácou. Niekto hovorí, že to naozaj funguje, patríme k druhému typu ľudí a túto doplnkovú látku odporúčame. V zásade nám nemôžete veriť a používať akékoľvek ďalšie prísady od iného výrobcu, je to vaša voľba.

Týmto spôsobom je možné dosiahnuť zvýšenie o približne 7% a súčasne zlepšiť spoľahlivosť motora v dôsledku skutočnosti, že trecia sila piestu na steny valca bude menšia. Hovorí sa tiež, že táto prísada znižuje spotrebu paliva, ale nekontrolovali sme ju a táto povesť sa nepotvrdí.

vačkový hriadeľ

Táto časť sa často mení, aby sa mierne zvýšila hp, zatiaľ čo mnohé zastavia iba pri tejto metóde a nakoniec ju po určitom čase opustia. Hriadele sú mozog, ale mechanické.

Úlohou športových vačkových hriadeľov je zabezpečiť potrebnú dodávku zmesi do valcov kvôli väčšej výške zdvihu ventilov. Existujú miestni obyvatelia, ktorých cieľom je zvýšiť výkon. pri nízkych rýchlostiach existujú aj univerzálne a konské sily, ktoré zvýšia výkon pri vysokých rýchlostiach. Aby sme pochopili, ktorý človek robí čo, je potrebné sa pozrieť na to, ako veľmi zdvihnú ventil, ak trochu, potom dostanete zvýšenie pri nízkych rýchlostiach, a ak ventily stúpajú vysoko, potom, ako už chápete, sily sa stanú pri vysokých rýchlostiach.

Inštalácia hriadeľov nie je taká ťažká, o tom si môžu tí, ktorí majú záujem, prečítať tu uvedený odkaz. Vašou úlohou je zvoliť športové hriadele pre nízke alebo vysoké otáčky. Ak ste už nainštalovali nové hriadele, vašou úlohou je nastaviť ventily pomocou deleného ozubeného kolesa.

Inštalácia a výmena turbodúchadla

Použitie preplňovania je jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť výkon, pretože táto metóda poskytuje veľmi vysoký výsledok. Často sa môžete stretnúť s tromfovanými automobilmi spoločnosti VAZ.

Takže najprv pre tých, ktorých auto už má turbodúchadlo z továrne. V skutočnosti existuje veľa takýchto automobilov, čím modernejší výrobcovia v poslednom čase vyrábajú turbomotory s objemom 1,4 litra stále viac a novšie, existujú aj ďalšie turbomotory. Ak je vaša jednotka už vybavená turbodúchadlom, môžete výrazne zvýšiť hp. inštaláciou väčšej turbíny alebo zvýšením tlaku štandardnej turbíny. Na internete sa nachádzajú podrobné články o tom, ako zvýšiť tlak. Výmena turbíny za inú nie je tiež ťažká, odstránenie starej a umiestnenie väčšieho na miesto nie je také ťažké.

Pokiaľ ide o inštaláciu turbodúchadla na pôvodne atmosférický automobil, je to už zložitejší postup. Okamžite by ste mali pochopiť, že prevádzka vášho automobilu sa bude mierne líšiť, pretože budete musieť častejšie čistiť olejové a vzduchové filtre, budete musieť zariadenie neustále zahrievať, a to aj v teplom počasí.

Po inštalácii turbíny sa charakteristiky môžu zmeniť 2-krát alebo dokonca viac, všetko záleží na vašich rukách, veľkosti a tlaku turbíny. Mali by ste tiež pochopiť, že jednoduchá inštalácia turbíny nebude fungovať, pretože sa zahreje a celý motor sa s ňou zahrieva, a preto sa musí nejakým spôsobom chladiť, preto je na turbokompresoroch takmer vždy medzichladič, ale je možné a dokonca žiaduce zvýšiť množstvo chladivo prúdiace do chladiča, prietok chladiča, výkon ventilátora. Okrem jednoduchej inštalácie turbíny je tiež potrebné inštalovať účinnejšie dýzy. Stáva sa to tiež ako turboyama.

Ako viete, existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť výkon motora, ale ľahké metódy neprinesú vysoký výsledok a metódy vylepšenia, ktoré poskytujú vysoký výsledok, si vyžadujú komplexnú prácu a ďalšie vylepšenia. Musíte pochopiť, že všetky podrobnosti o automobile sú vypočítané pre takmer všetky jeho komponenty. To znamená, že prevodovka a odpruženie sú schopné vydržať všetky údaje a najčastejšie majú malú rezervu, ale výrobca to neurobí pre motor s výkonom 100 k. Prevodovka schopná odolať 1 000 hp, nemá zmysel. Preto, ak sa rozhodnete seriózne naladiť svoju elektráreň a dosiahnuť vysoký výkon, potom je vašou úlohou jednak nezaoberať sa jednou metódou, ale všetko, a za druhé vylepšiť stabilitu prevodovky, zavesenia kolies a vychladnúť motor.

V tomto článku sme uviedli najzákladnejšie a najpopulárnejšie spôsoby vyladenia motora a dúfame, že ste na našu otázku odpovedali dostatočne podrobne. Samozrejme, stále existujú rôzne spôsoby vylepšenia motora, ale z niektorých dôvodov sa používajú zriedka. Ak si myslíte, že sme nejakým spôsobom zmeškali, napíšte ho do komentárov a tento článok doplníme, tiež zdieľajte článok s priateľmi a milujte svoje autá.

Pin
Send
Share
Send
Send