Užitočné tipy

IPad je odpojený, pripojte sa k iTunes - čo robiť? iPad: chyby, nastavenia, pokyny

Pin
Send
Share
Send
Send


Osoba, ktorá zakúpila produkty Apple, a najmä „tablet“, nemusí vedieť, ako pripojiť iPad k počítaču. Váš iPad môžete synchronizovať iba pomocou špeciálneho programu s názvom iTunes. Aj keď jeho rozhranie je jasné a jednoduché, pripojenie môže spôsobiť určité ťažkosti. A v počiatočných fázach sa synchronizácia javí ako veľmi komplikovaný proces.

Prvé položky v zozname vecí, ktoré je potrebné vykonať, aby synchronizácia prebehla úspešne, sa nelíšia od štandardného smartfónu alebo tabletu. Pripojenie iPadu je možné pomocou špeciálneho kábla USB, ktorý sa dodáva spolu s akýmkoľvek telefónom a inými výrobkami. Druhý spôsob, ktorý takmer nikdy nepoužívate, je synchronizácia zariadenia cez Wi-Fi.

Funkcie pripojenia kábla USB

Proces sa začína tým, že jedna strana kábla je vložená do vášho počítača a druhá do zariadenia. Ak potrebujete zakúpiť kábel, mali by ste vedieť, že rôzne generácie majú rôzne štandardy káblov. Napríklad synchronizácia a pripojenie k počítaču iPad 4 sa vykonáva pomocou kábla so štandardom Lightning a prvé tri modely iPad sa vyrábajú podľa štandardu 30 pinov. Rozdiel medzi týmito zástrčkami je v tom, že prvý pohľad môže byť pripojený z oboch strán, a ten starší, iba so značením nahor.

Ďalej sa ručne alebo automaticky spustí špeciálny program iTunes, ktorý vám umožní synchronizovať počítač s tabletom. Aby program videl zariadenie, nemusíte podniknúť žiadne kroky, stačí ho pri štarte vybrať v špeciálnej rozbaľovacej ponuke, pretože iTunes nezávisle spúšťajú všetky potrebné ovládače, a preto je ľahké iPad synchronizovať.

Spustite iTunes

Ak sa pripojenie vytvorí správne, na obrazovke sa objaví okno „Autostart“, v ktorom vám bude ponúknutý výber z niekoľkých akcií. Napríklad: „Importovať obrázok a video“, „Kopírovať fotografie do počítača a prezerať ich“, „Otvoriť zariadenie na prezeranie súborov“, „Prehliadať video súbory“ a ďalšie.

Môžete bezpečne kliknúť na ikonu, začať proces, ktorý potrebujete, alebo len zatvoriť okno „Autorun“. Pretože po pripojení zariadenia i-gadget k počítaču súbežne s programom „Autostart“ iTunes automaticky načítali a otvorili. A teraz môžete vidieť jeho menu pred vami. Výberom ikony iPad si môžete bezpečne stiahnuť synchronizáciu s tabletom: hry, hudbu, filmy a ďalšie užitočné multimediálne žarty!

Prepojenie IPad a PC cez Wi-Fi

Teraz sa pozrime, ako synchronizovať iPad s počítačom pomocou siete Wi-Fi. Deje sa to rýchlo a ľahko. To nebude trvať dlhšie ako dve minúty. Pripojte iPad k počítaču. Je to potrebné pre počiatočné nastavenie. Pri podobnom spojení to už nebude potrebné.

Prejdite na stránku iTunes. V bočnom menu vľavo vyberte názov zariadenia. Po výbere iPad v ponuke kliknite na „Prehľadávať“ a v podpoložke „Nastavenia“ začiarknite políčko „Synchronizovať tento iPad cez Wi-Fi“. Kliknite na tlačidlo „Použiť“.

Týmto krokom ste dokončili nastavenia pre budúcu prácu v iTunes. Teraz musíte pripraviť samotný i-gadget na synchronizáciu prostredníctvom Wi-Fi:

 • V iPade prejdite do ponuky Nastavenia,
 • Vyberte možnosť „Základné“,
 • Ďalej „Synchronizácia s iTunes cez Wi-Fi“,

V tejto ponuke vyberte počítač, s ktorým sa uskutoční synchronizácia, a kliknite na tlačidlo „Synchronizovať“. Teraz budú všetky informácie, ktoré ste definovali pre synchronizáciu z počítača, prenesené do iPadu. Skutočnosť, že pre úspešnú manipuláciu s počítačom musí byť smerovač Wi-Fi, vynechávame predvolené nastavenie.

Žiadne pripojenie iPadu k počítaču

Niekedy sa stáva, že iTunes point-blank nevníma i-zariadenie pripojené k PC. Problém často nie je taký závažný, ako by sa mohol zdať. Dôvody sú s najväčšou pravdepodobnosťou nasledujúce:

Popísané problémy sa riešia nasledovne:

 1. Ak sa iTunes nepripojí k iPhone, pretože je poškodený port USB, jednoducho pripojte svoje zariadenie i-gadget cez iný port USB k počítaču, ak je s portom všetko v poriadku, skúste odpojiť ďalšie zariadenia USB a nechajte pripojený iba váš iPad.
 2. Skúste na pripojenie použiť nový / funkčný kábel,
 3. Odinštalujte a znovu nainštalujte prehrávač médií, aby ste ho mohli znova prehrať, stiahnutím najnovšej verzie (samozrejme z webovej stránky Apple).
 4. Ak prvé tri body nepomohli, skúste synchronizovať synchronizáciu na inom počítači. Možno je príčinou problému váš počítač.

Ak zmena počítača nepriniesla očakávané výsledky, problém je skutočne vážny a musíte sa zaoberať Apple Mobile Device. A to je téma samostatného článku. Boli by sme vďační, ak k tomuto článku zanecháte komentár.

Videá, ktoré stoja za pozretie na túto tému:

  Boli tieto informácie užitočné?

Nezabudnite si prečítať komentáre, je tu tiež veľa užitočných informácií. Ak na vašu otázku neodpovedáte, ale existuje odpoveď na neskoršie pripomienky, odpoveď na otázku je uvedená v článku, rešpektujte čas ostatných ľudí.

„IPad je odpojený, pripojte sa k iTunes.“ Čo robiť

Táto chyba sa vyskytne, keď je iPad alebo iPhone uzamknutý štvormiestnym heslom. Ak vyberiete kód na odomknutie zariadenia, môžete ho zadať iba 6-krát nesprávne, potom sa iPad uzamkne presne jednu minútu. Ak nesprávne zadáte heslo, iPad bude zablokovaný po 10 pokusoch o nesprávne zadanie hesla.

K takýmto situáciám dochádza veľmi často, ktorým čelia používatelia iPad, iPad mini, iPhone a niektoré modely iPodov. Nie každý si môže pamätať na veľa hesiel, vystúpení a veľa informácií. Majitelia, ktorí zabudli odomknúť kód, ho začnú zúfalo vyberať. Alebo si deti hrajúce s tabletom, telefónom alebo prehrávačom nájdu veľa nepotrebných tlačidiel. Aj keď je možné, že to bude naozaj podvodník, ktorý sa pokúša hackovať drahý prístroj, aby sa ho úplne zmocnil.

To všetko vedie k blokovaniu, keď sa na displeji zobrazí správa „iPad je odpojený, pripojte sa k iTunes“. Čo robiť v tomto prípade?

V skutočnosti čelia takémuto problému, nezúfajte. Vždy existuje cesta von, hlavnou vecou je byť schopný ju nájsť, však? Existujú dva celkom jednoduché spôsoby, ako vyriešiť túto situáciu s iPad, iPad mini, iPhone a iPod.

1. Výber hesla na uzamknutej obrazovke

Najjednoduchšou metódou je práve výber. Veľkou výhodou tejto metódy je úplná bezpečnosť údajov uložených na uzamknutom zariadení. To znamená, že v prípade, že sa nevytvorí záložná kópia zariadenia. Nevýhodou tejto metódy je, že z času na čas bude potrebné resetovať počet zadaných pokusov prostredníctvom iTunes, ktorý bude fungovať iba so známymi zariadeniami. To znamená, že ak bol modul gadget predtým pripojený k tomuto počítaču, inak ho iTunes jednoducho neuvidí. Napriek tomu sa iPad nepripojí k iTunes?

2. Obnovenie hesla pomocou iTunes

Ak bod 1 nepomôže a zariadenie sa nemôže pripojiť k iTunes, musíte to urobiť násilím. V smartfónoch, tabletoch a prehrávačoch od spoločnosti Apple je k dispozícii špeciálny režim - DFU, ktorý je určený na blikanie zariadenia.

 1. Prvá vec, o ktorú sa treba postarať, je stiahnutie a inštalácia najnovšej verzie iTunes.
 2. Musíte iPad pripojiť k počítaču s iTunes v vypnutom stave.
 3. Teraz musíte vstúpiť do režimu DFU dlhým stlačením tlačidla HOME (vo vypnutom stave modulu gadget!) A potom stlačením vypínača. Je potrebné poznamenať, že musíte držať tlačidlá 10 - 15 sekúnd.
 4. Ďalej sa na obrazovke monitora počítača zobrazí stránka iTunes, ktorá ponúka buď aktualizáciu alebo obnovenie zariadenia. Najnovšie verzie operačného systému sú často nainštalované v tabletoch a smartfónoch, takže musíte kliknúť na tlačidlo „Obnoviť ...“.
 5. Ak svieti tlačidlo „Obnoviť“ a používateľ vie, že existuje takáto príležitosť, je lepšie aktualizovať váš modul gadget, pretože v tomto prípade sa uložia všetky údaje. Po obnovení budú všetky informácie o používateľovi odstránené.

Dôležité! Ak je v zariadení nainštalovaný útek z väzenia (Cydia store je na obrazovke), nikdy nebudete musieť kliknúť na tlačidlo Obnoviť. Ak chcete tieto telefóny alebo tablety blikať, musíte použiť obnovenie.

Aktualizácia zariadenia prostredníctvom režimu DFU

Aktualizácia zariadenia pomocou režimu DFU vám umožní vyhnúť sa niektorým chybám softvéru. Toto je efektívny spôsob nahradenia starej verzie operačného systému novými verziami. Kroky aktualizácie sú takmer rovnaké:

 1. Stiahnite si aktuálnu verziu iTunes.
 2. Stiahnite si aktualizovanú verziu operačného systému.
 3. Keď je vypnuté, pripojte sa k iTunes.
 4. Stlačte tlačidlo HOME po 5 sekundách, stlačte a podržte vypínač. Táto operácia trvá 10 - 15 sekúnd.
 5. Ďalej iTunes nájdu zariadenie a zobrazia príslušnú ikonu.
 6. Podržte stlačené tlačidlo Shift na klávesnici a vyberte položku Obnoviť.
 7. Zobrazí sa okno, v ktorom musíte vybrať firmvér vo formáte .ipsw
 8. Vyberte súbor s firmvérom a kliknite na „Otvoriť“. Potom sa spustí proces inštalácie firmvéru.

Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov odomknutia zariadenia v systéme iOS. Teraz, tvárou v tvár s nápisom na obrazovke „iPad je odpojený, pripojte sa k iTunes“, čo robiť, používateľ to vie určite. Trochu času a problém je vyriešený. A aby ste takýmto situáciám zabránili, musíte na zariadení zmeniť niektoré nastavenia.

Ako vypnúť funkciu „Vymazať údaje“

1. Musíte otvoriť nastavenia na zariadení (nastavenie iPadu).

2. Ďalej je potrebné nájsť a otvoriť časť „Dotykové ID a heslo“ alebo „Heslo“ (v závislosti od zariadenia).

3. Potom prejdite úplne nadol a prepínač „Vymazať údaje“ prepnite do polohy vypnuté (v tomto prípade bude lišta šedá; ak je zelená, funkcia je aktívna).

Aby ste v prípade núdze nestratili nazhromaždené údaje, musíte nakonfigurovať zálohu zariadenia do vášho počítača cez iTunes alebo priamo v iCloud.

Zálohovanie ICloud

 1. Musíte sa pripojiť k sieti Wi-Fi.
 2. Potom prejdite na nastavenia a potom do časti iCloud - „Zálohovanie“.
 3. Záložný spínač musí byť aktívny. Ak nie, musíte ho zapnúť.
 4. Kliknite na tlačidlo „Zálohovať“ a počkajte na proces sťahovania. Je dôležité nezakazovať sieť Wi-Fi.

Zálohy tohto druhu sa môžu vykonávať automaticky, ale za predpokladu, že je zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi a k ​​zdroju napájania. Ak je dostatok úložného priestoru a obrazovka je uzamknutá, v iCloud sa vytvorí kópia. Mnohí dali telefón v noci na nabíjanie. Počas tejto doby sa mu podarí vytvoriť kópiu. Musíte však monitorovať voľné miesto v iCloud.

Zálohovanie ITunes

 1. Pripojte svoje zariadenie k iTunes.
 2. Na hlavnej stránke zariadenia v iTunes kliknite na položku Vytvoriť kópiu.
 3. Počkajte na proces sťahovania.

Pri zálohovaní informácií tohto typu je tiež možné automaticky vytvárať kópie zariadenia zakaždým, keď je pripojené k počítaču. Ak to chcete urobiť, musíte na hlavnej stránke vybrať príslušný stĺpec. Je to veľmi pohodlné, takže veľa ľudí na celom svete používa tieto tipy v každodennom živote!

Pin
Send
Share
Send
Send