Užitočné tipy

Ako odstaviť je škodlivé: 10 trikov

wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 18 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 12. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Mnoho druhov potravín možno považovať za „nezdravé“, ak ich konzumácia vedie k odchýlkam v správaní (pocity znechutenia, klamstva atď.) Alebo ak sa cítite vinní, neľútostná a nespokojná. Napríklad to môže byť čokoláda, sušienky, koláče a pokrmy rýchleho občerstvenia, ku ktorým cítite silnú túžbu napriek tomu, že sa snažíte viesť zdravý životný štýl alebo schudnúť. Môžete sa rozhodnúť liečiť sa „niekedy“ podobnými jedlami, ale v skutočnosti sa z nich stáva denná jeho zneužitie. Rozvíjať nové zdravé návyky, ako sa zbaviť takejto závislosti na takomto jedle.

4. Ľudia sú presvedčení, že rýchle občerstvenie má nízky obsah kalórií.

Podľa toho istého Stephena Viterliho popularita nezdravého občerstvenia dodáva klamný pocit ich nízkokalorického obsahu.

„Čipy sú jedným z dômyselne navrhnutých produktov na planéte, ktoré prinášajú skutočné potešenie. Ak sa niečo rýchlo roztopí v ústach, váš mozog si myslí, že v produkte nie sú kalórie. “ zdôrazňuje Viterli.

7. Nedostatok času na prípravu plného jedla

Pokiaľ ide o polotovary, klobásy a konzervované potraviny, ľudia ich často preferujú kvôli osobitnej chuti. Mnoho ľudí nemá čas ani túžbu uvariť zdravšie potraviny. Na sladké si môžeme zvyknúť jednoducho preto, že v blízkosti domu je vynikajúci cukrárenský podnik, ktorý je veľmi pohodlný na cestu z práce.

Ako sa odstaviť, je škodlivé

Lámať chuť na jedlo je ťažké, ale možné. Musíte konať postupne a začať so zmenou životného štýlu. Ak dramaticky zmeníte stravu, môžete vyvolať depresiu, podráždenosť a poruchu stravovania.

Telo je ako tvrdohlavé malé dieťa. Je zbytočné objednať si dieťa, ale môžete skúsiť vyjednávať alebo prekabátiť.

1. Pochopte, či máte skutočne hlad

Až nabudúce budete chcieť niečo chutné, neponáhľajte sa oddávať. Premýšľajte o tom, či ste skutočne hladní, alebo že túžba piť čaj s koláčom nevznikla z ničoho.

Ak naozaj chcete jesť, nájdite alternatívu k nezdravému občerstveniu. Aby ste to dosiahli, majte po ruke ovocie, orechy, sušené ovocie, celozrnné pečivo.

Ak nemáte nič, čo by ste sa mohli venovať, skúste to urobiť: urobte niečo alebo sa prejdite na prechádzku.
Pokúste sa predstaviť, aké zmeny nastanú s telom a postavou, ak odmietnete nezdravé jedlo. A premýšľajte o tom, čo by sa mohlo stať, keby ste to aj naďalej jedli.

2. Vymeňte staré návyky za nové

Pokúste sa eliminovať situácie, ktoré prispievajú k túžbe jesť niečo škodlivé. Možno budete musieť dočasne prestať chodiť do kaviarní s priateľmi, ktorí nepodporujú myšlienky zdravého životného štýlu. Zároveň možno venovať joggingu, jazde na bicykli alebo pokojnej prechádzke v parku s priateľmi, ktorí tiež snívajú o chudnutí.

Ak ste zvyknutí na občerstvenie pred televízorom, predstavte si nový zvyk. Teraz jete výlučne v kuchyni a sedí pri stole. A keďže človek je svojou povahou lenivý, lenivosť ťa ľahko udrží na gauči, ak nemáte hlad.

3. Namiesto toho, aby ste sa vzdali jedla, odložte občerstvenie

Ak ste sa chytili, že chcete jesť niečo škodlivé pre postavu, nehovorte sami sebe. Povedzte lepšie: „Áno, ale neskôr.“ Často to stačí na zníženie chuti na nezdravé jedlo. Je možné, že za pol hodiny nebudete chcieť ani jesť tieto hranolky alebo muffiny.

Ak túžba pretrváva, dajte si slobodu ale zároveň sa snažte jesť iba polovicu porcie škodlivého jedla.

5. Pozorne si prečítajte štítky

Margarín je často obsiahnutý v zdanlivo užitočnom otrubovom chlebe a nízkokalorický jogurt môže obsahovať šokovú dávku cukru a zvýrazňovačov chuti.

Neopierajte sa o výrobky, ktorých štítky označujú, že neobsahujú cukor. Všetky druhy sladidiel sú určené pre ľudí trpiacich cukrovkou a obezitou, pre ktorých sú sladidlami jediná alternatíva. Zdravým ľuďom možno odporučiť iba jedno prírodné sladidlo. stevia.

7. Pokúste sa vyrovnať stravu.

  • Možno túži po určitých potravinách výsledok nevyváženej stravy.
  • Ak často chcete sladkosti je možné, že v tele chýba proteín alebo komplexné uhľohydráty. Ak sa priťahuje na čokoládu, v strave môže chýbať horčík. Ak chcete kompenzovať nedostatok týchto mikroživín, jesť viac ovocia, orechov a bylín.
  • Túžba po vyprážaných potravinách pomôže znížiť primeraný príjem omega-3 mastných kyselín. Ak to chcete urobiť, skúste jesť viac rýb a do stravy pridajte nerafinované oleje (napríklad ľanové semeno).
  • Vypite viac vody. Voda znižuje hlad a podporuje dobrý metabolizmus.

9. Varte vopred

Ako už vieme, ľudia často vyberajú nie najvýhodnejšie potraviny, pretože nechcú alebo nemôžu tráviť čas prípravou jedla.

Skúsené ženy v domácnosti už dávno našli alternatívu k dennému stojaciemu kachle: domáce jedlá. Môžu byť pripravené cez víkendy na týždeň a vložené do mrazničky.