Užitočné tipy

Ako sa stať populárnym na Facebooku

Pin
Send
Share
Send
Send


Odborníci zdieľajú triky: sociálna sieť víta stálosť a zdravú kreativitu
.

Už sme našim čitateľom povedali, ako si zarobiť na popularite na Instagrame. A dnes je čas hovoriť o inej užitočnej zručnosti - propagácii seba alebo oficiálnej stránky spoločnosti na Facebooku. Ak správne vytvoríte svoju rozvojovú stratégiu v tejto populárnej sociálnej sieti, budete mať skutočnú šancu nielen sa stať známym expertom alebo propagovať svoju značku, ale tiež aktívne predávať tovar a služby bez investovania veľa peňazí. Odborníci Nikolai Latansky, Sergey Barma a Maxim Dubanov, ktorí poznajú tajomstvá propagácie a úspešne ich uplatňujú v praxi, rozprávali, ako dosiahnuť to, čo chcú. Tvrdia, že výsledok na Facebooku závisí od mnohých faktorov: do akej miery môže byť človek užitočný a zaujímavý pre iných ľudí, od pravidelných originálnych publikácií, ako aj od vedomostí o umiestnení vyhľadávaných „tlačidiel“.

GULCH, ZOBRAZTE tvár
Mnohé majú osobný profil na Facebooku. Človek, ktorý sa chce povýšiť na seba / na značku viac ako na jednoduchom laikovi, musí ju správne vykonať. Prvou chybou, ktorú používatelia tejto sociálnej siete často robia, je skryť svoje údaje v profile. „Z nejakého dôvodu (skromnosť, neochota vystaviť svoje životy, atď.) Ľudia vložili na svoj profilový obrázok niečo iné ako seba, alebo si pre seba vymysleli iné meno. Veria, že obal navrhli kreatívne a snažia sa získať publikum. To však nefunguje, “hovorí Maxim Dubanov, ktorý propaguje FB. - To nie je prekvapujúce: nedávno sa ľudia stali oveľa selektívnejšími z hľadiska „priateľstva“. Preto je hlavným odporúčaním pre tých, ktorí chcú byť populárni: vyberte si dobrú fotografiu, vyberte si pozitívny obal - a nezabudnite podpísať meno bez akýchkoľvek vtipkov. “
Druhý bod - uveďte informácie o sebe bez prílišnej skromnosti. Potenciálni priatelia teda pochopia, či budete užitoční. A nezabudnite pracovať so svojím profilom: vaše tromfové karty sú transparentnosťou a odbornosťou.

PLNENIE: VÝLUČNÉ A VOJENSKÉ „THEFT“
Nezáleží na tom, ako krásne je vaša stránka navrhnutá v sociálnych sieťach, cudzinci sa na vás nebudú prihlasovať, ak nemáte kvalitný, jedinečný obsah alebo vám neveríte ako odborník v akejkoľvek oblasti. „Nestačí byť inteligentný, vtipný alebo vyjadriť odborný názor - musíte urobiť úspešný mix. Zverejňujte svoje a skupinové fotografie, píšte stanoviská o knihách, filmoch, živote, usporiadajte kurzy malých majstrov a ďalšie. V poznámkach uveďte svojich priateľov: pomôže vám to nielen pozrieť sa na príspevok spomenutej osoby, ale tiež automaticky uverejniť tento príspevok na jeho stránke (ak je táto funkcia povolená). Určite to spôsobí diskusiu v komentároch a zvýši sa počet ľudí, ktorí sa s vami chcú spriateliť, “radí Sergey Barma. "Komentáre na Facebooku majú vírusový efekt, rovnako ako takmer všetky akcie v ňom: váš priateľ niečo komentoval, jeho priatelia sa o tom dozvedia vo svojom kanáli a prejdú na vašu stránku."

NEDOSTATOK ZA PÄŤ ROKOV. Sociálna sieť je nakonfigurovaná tak, že sama propaguje jedinečný obsah. Vašou úlohou je uverejňovať 4 až 5 pracovných miest, ktoré si môžete dokonca pripraviť vopred. Môže to byť text (tlačený alebo vložený do pohľadnice), kresba, fotografia, video atď. „Ak hovoríte s FB ako expert na určitú otázku, musíte si všimnúť pozíciu vedúceho názoru,“ vysvetľujú odborníci na propagáciu. - To znamená, že by nebolo celkom vhodné vystavovať iba vtipné obrázky mimo témy alebo poštové mačky, ako aj ponoriť sa do zábavy z kategórie testov „Kto som bol v predchádzajúcom živote“ atď. Dokonca aj so zaujímavými odkazmi by ste mali byť opatrní: agregátory odkazov nie sú medzi čitateľmi príliš obľúbené a Facebook sám ich hodnotenie znižuje. “

AK NIKDY SA NIE JE POVAHA. Ak nemáte nič jedinečné, môžete „ísť von“ a spracovať obsah niekoho iného. Nájdite zaujímavý a poučný cudzí zdroj, vyberte zaujímavú verejnosť, preložte niekoľko odsekov, upravte, napíšte vtipný komentár a ilustrujte ho úspešným obrázkom. A môžete nastaviť tempo pre spoločnosť, podnietiť čitateľov, aby vyjadrili svoj názor a všimli si ich v publikácii.
MÍNUS. Jedinou nevýhodou udržiavania osobného profilu je, že pravdepodobne nebudete zarábať veľké peniaze. Profil môže byť ziskový iba v dvoch prípadoch: ak máte veľa priateľov a predplatiteľov a inzerujete svoj produkt alebo značku (ak tkáte ozdoby alebo šijete šaty atď.), Alebo ak k vám inzerenti prichádzajú a platia za ne zverejňovanie nejakých informácií. V tomto prípade by však počet vašich odberateľov mal byť najmenej niekoľko tisíc ľudí.

Žatvu. Kvôli popularite je lepšie naplánovať vopred 4 až 5 príspevkov.

VLASTNOSTI SKUPINY
Druhým produktom, ktorý máte k dispozícii ako vlastník profilu na Facebooku, je skupina a môžete si ich vytvoriť ľubovoľne. Môžu byť otvorení a zatvorení pre ľudí, ktorých spája niečo spoločné. Vytvorenie skupiny pre zisk však nestojí za to: tu môžete samozrejme propagovať svoju značku alebo produkt. Ale podľa odborníkov budú vaše príjmy skromné.
TVORBA. Poďte s menom a dobrým popisom skupiny a vložte zodpovedajúcu fotografiu (nie vašu). V tejto fáze máte iba jedného člena skupiny - vy. Teraz musíte získať publikum. Prirodzene, môžete automatizovať nástroje „manuálne“, ale rýchlejšie a efektívnejšie. „Ak to chcete urobiť, musíte si nainštalovať doplnok do prehliadača (skupina pozýva všetkých priateľov a podobne - nájdete ho v Nastaveniach, potom v časti Rozšírenia). Do skupiny súčasne zahrňuje až 700 ľudí raz za 3 hodiny, aby Facebook „nezakázal“, - vysvetľuje Maxim Dubanov. - Akonáhle vstúpite do doplnku (bude vždy k dispozícii v pravom hornom rohu prehliadača), okamžite začne zahrňovať vašich priateľov do skupiny. Na obrazovke uvidíte počítadlo, ako je skupina doplnená. Keď číslo dosiahne 700, musíte stránku obnoviť a prestane sa počítať (pokračovať po 3 hodinách). Po aktualizácii okamžite uvidíte, že členovia skupiny nie sú 1, ale 700. Ak je skupina spoločná, môže každý člen alebo tvorca iných skupín pozvať svojich priateľov týmto spôsobom. Samozrejme, vaša slobodná vôľa to s najväčšou pravdepodobnosťou neurobí za vás, takže vlastník stránky musí urobiť tento trik: vyberte niekoho, kto má veľa priateľov, porozprávajte sa o abstraktných témach a potom ich požiadajte, aby pridali svojich priateľov do skupiny pomocou vyššie uvedenej metódy. Takže skupina bude neustále zaplnená. Ale mínus je, že skupinu nemožno inzerovať (pokiaľ nezverejníte odkazy na spam v iných skupinách).
STRELECKÉ CENTRUM. Zvláštnosťou skupín je, že do nich môžete zahrnúť ľudí bez ich súhlasu. Otravuje to veľa. A človek môže nielen okamžite opustiť skupinu, ale tiež „zakázať“ pozvaného.

V skupine. Účastníci zdieľajú informácie týkajúce sa komunity.

OBCHODNÁ STRÁNKA - NÁUČNÝ NÁSTROJ
Firemná stránka (stránka fanúšikov) je zásadne odlišným produktom Facebook ako profil a skupina. „Čajník“ ho dokáže rozlíšiť značkou „like“, ktorá je nevyhnutne na každej takejto stránke, a to je prvá vec, ktorá vás pri vstupe upúta. Ak osoba, ktorá navštívila vašu stránku, označila „ako“, každý uverejnený príspevok mu bude viditeľný v informačnom kanáli. „Príspevky môžu byť uverejnené na stránke fanúšikov, preposlané na osobnej stránke, v skupine atď. Na stránke fanúšikov sa zobrazí pokrytie (kto si pozrel informácie, počet príspevkov atď.). Okrem autarky (napríklad loga) a obalu by malo mať názov stránky + deskriptor (krátky popis). Napríklad takáto cestovná agentúra a podnadpis „cestovať po celom svete“ atď. Divák teda okamžite pochopí, či má o túto stránku záujem alebo nie. Zároveň môžete filtrovať publikum: tí, ktorí nie sú cieľovým publikom, pre vás tiež nie sú veľmi užitoční.
Logo na avatare by malo byť nezabudnuteľné, ale nemalo by byť zvlnené a blikať (nie viac ako 3 farby). Nižšie by mala byť aplikácia: môžu predávať priamo, nepriamo alebo priamo hovoriť o produkte. V aplikácii môžete vytvoriť internetový obchod s úplnou možnosťou nákupu tovaru, zľavových kupónov, dohodnutím si skúšobnej jazdy, inštaláciou služby často kladených otázok, kanála YouTube a oveľa viac. Všetky tieto aplikácie majú samostatnú webovú adresu, bude treba ju označiť po príspevku s výberom najzaujímavejších. Mimochodom, už tu môžu byť príspevky za peniaze.
Služby na vytváranie aplikácií: Вinkd.com, woobox.com, pagemodo.com, shortstack.com, heyo.com, shoppyboom.ru, atď.

Obchodný model. Dobre naplánovaná stránka rozvíja predaj.

Potom vyplňte stránku a ako umiestniť priateľov
Stránka fanúšikov by mala byť denne aktualizovaná ľuďmi, ktorí ju označia ako obľúbenú. Ale nemysli si, že sa to všetci náhle ponáhľajú. „Najprv musíte neustále udržiavať mikroblog. To znamená, že musíte publikovať príspevky najmenej 4-5 krát denne, “hovorí Sergey Barma. - Podľa algoritmu tejto sociálnej siete ich denne vidí iba 10 až 20% priateľov a pri nepravidelnom umiestňovaní sa pokrytie znižuje ešte viac. Druhý bod - musíte zverejniť informácie v určitom čase (to platí aj pre publikácie v profile a skupine). Ideálne - od 11:00 do 12:30, od 15:30 do 16:30, od 20:30 do 23:00 v pracovné dni, od 13:00 do 16:00 v sobotu a od 19:00 do Nedeľa. “
OBSAH. Informácie na obchodnej stránke sa líšia od iných produktov FB. „Tu môže byť oznámenie produktu / produktu, MindMaps (infografika s tými, ktoré chcete sprostredkovať), súťaže (pridať od 300 predplatiteľov na stránku), správy spoločnosti, majstrovské kurzy na tému stránky a zábava zo série„ top-20 “. tam, “povedal Maxim Dubanov. - Príspevok by mal zároveň obsahovať 400 - 500 znakov a skvelú fotografiu alebo video. Ak propagujete produkt, produkt na fotografii musí byť v akcii, v popise - špecifiká produktu, jeho fotografia (pre služby - foto práce) a odkaz na kartu alebo externý web. Na začiatku každej zbierky označte „ponechajte si ho tak, aby ste nestratili“, a na konci - „prihláste sa na odber stránky“.
POZVÁNKA. Postupuje sa takto: prejdite do nastavení, vyberte „rola stránky“, do riadku zadajte meno osoby, ktorú chcete pozvať na burzu, a označte ho ako „analytika“. To isté robí osoba, ktorá je pripravená „pozvať“ svojich priateľov na známku vašej stránky. Potom kliknite na „vytvoriť publikum“ a potom na „pozvať priateľov“. Ak to chcete urobiť, prejdite zoznamom priateľov. Priatelia budú teraz zvýraznení. V jednom hovore môžete pozvať iba 1 000 ľudí, aby nedošlo k zákazu.

GLORY: PLATENÉ A „ZADARMO“
Ak si chcete všimnúť produkt, ktorý propagujete, musíte propagovať samotnú stránku. Môžete to urobiť umiestnením reklamy na iné populárne stránky. Musíte však zodpovedať svojmu profilu, inak jednoducho nedosiahnete cieľové publikum. „Ak napríklad prevádzkujete obchodnú stránku, aby ste ušetrili peniaze, zaujímate sa o všetky skupiny, ktoré sa objavia na Facebooku, keď napíšete slovo„ peniaze “alebo„ ušetríte “a ďalšie slová, ktoré charakterizujú vašu skupinu,“ vysvetľujú odborníci. - vyberiete najpočetnejšie (toto je možné vidieť v tom istom vyhľadávacom nástroji: v rámci každej skupiny v zozname je počet ľudí, ktorým sa táto stránka páčila). Choďte do skupiny a nájdete riadok, kde môžete publikovať text, fotografie a videá. Nepokúšajte sa však skopírovať odkaz do svojej skupiny: vlastník skupiny vás okamžite zakáže. Musíte to robiť dômyselne - skupinu pochvalte. Potom vyberte a zverejnite kreatívnu fotografiu. Ak nebude zverejnenie zakázané, vaše informácie sa objavia okamžite, ale aj keď dôjde k umierneniu, je veľmi pravdepodobné, že umožnia zverejnenie chvály (neexistuje žiadna reklama). Takto zverejnená óda bude viditeľná pre všetkých, ktorým sa táto stránka páči, a vaša skupina, rovnako ako tá, ktorá uverejnila tento príspevok, bude upozornená a bude venovať pozornosť tomu, kto ju napísal. “

9 tajomstiev, ktoré vám pomôžu zviditeľniť sa na Facebooku

9 tajomstiev, ktoré vám pomôžu stať sa populárnejšou na Facebooku

Tajomstvá Facebooku to vám umožní stať sa slávnejším.

Už ste niekedy premýšľali, prečo máte na Facebooku 528 priateľov, ale iba 15 až 20 z nich sa objaví v spravodajstve? Nie je to tak preto, že ostatní priatelia prestali používať Facebook.

Ak ste si to ešte nevšimli, váš informačný kanál má dve karty: Posledné aktualizácie, ktoré chronologicky zobrazuje väčšinu obsahu publikovaného vašimi priateľmi, a Populárne správy, kde je obsah filtrovaný pomocou algoritmu. EdgeRank.

Stránky od priateľov a fanúšikov s vysokou úrovňou EdgeRanks sa zobrazia v informačnom kanáli Vybrané správy. Používatelia systému Low EdgeRank sa doň nemusia dostať.

Pre tých, ktorí propagujú alebo jednoducho komunikujú prostredníctvom Facebooku, sú dôsledky takýchto zmien obrovské. Populárne správy sú štandardným nastavením, takže kým váš priateľ alebo fanúšik nezmení predvolené nastavenia, je možné, že neuvidí vaše aktualizácie. Nezáleží na tom, aký dobrý je obsah, nezáleží na tom, ako dobre spravujete svoju stránku, EdgeRank vás možno nebude chýbať.

Facebook kategorizuje všetok publikovaný obsah ako „objekty“. Prostredníctvom Facebooku môžu zdieľať aktualizácie stavu, odkazy, fotografie, videá a oveľa viac. Každý objekt dostane hodnotenie (EdgeRank), podľa ktorého systém určí, či sa má odraziť vo vašom osobnom informačnom kanáli. Na rozdiel od objektov s nízkym obsahom EdgeRank sa v informačnom kanáli Vybrané správy objavujú objekty High EdgeRank.

EdgeRank objektu sa určuje na základe troch faktorov: blízkosť alebo vzťah medzi tvorcom a používateľom, vzťah s objektom („páči sa mi“, komentáre atď.) A aktuálnosť. Sčítajte tieto tri faktory spolu pomocou vzorca, ktorý pozná iba Facebook, a získate objekt EdgeRank.

poďme zistite tri faktory, ktoré určujúEdgeRank.

Skóre blízkosti objektu sa vypočíta na základe vášho vzťahu s priateľom alebo fanúšikom, ktorý uverejnil dané vlastníctvo. Priatelia alebo fanúšikovia, s ktorými pravidelne chatujete, majú vyššiu úroveň intimity. Zakaždým, keď navštívite stránku fanúšikov, kliknite na tlačidlo „Páči sa mi“, komentujte stav používateľa alebo si pozrite fotografiu zväčšiť blízkosť tohto používateľa.

Indikátor priblíženia pracuje iba v jednom smere. Neustále zvyšujem svoju úroveň dôvernosti v informačnom kanáli iného používateľa neustálym kliknutím na tlačidlo Páči sa mi alebo prezeraním jeho fotografií. Aj keď takéto akcie zvyšujú pravdepodobnosť, že uvidíte jeho aktualizácie, vaše objekty sa nemusia odraziť v jeho informačnom kanáli, kým on bude reagovať na vás na oplátku, Preto komentár, aby osoba chce odpovedať.

Rôzne typy interakcií sú na Facebooku hodnotené rozdielne. Akcie, ktoré si vyžadujú vyššiu mieru zapojenia používateľov, dostanú vyššiu úroveň. Napríklad, ak chcete zanechať komentár k fotografii, musíte stráviť viac času a úsilia v porovnaní s jednoduchým kliknutím na tlačidlo „Páči sa mi“. Uverejňujte obsah, vďaka ktorému budete chcieť komentovať tento obsah.

Väčšina ľudí nechce čítať včerajšie správy. Nedávno pridané objekty majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa dostanú do spravodajstva ako ich zastarané náprotivky.

Odhaľme 6 tajomstiev Facebooku, ktoré vám pomôžu stať sa obľúbenejšími a slávnejšími a dostať sa do populárneho spravodajského kanála.

# 1: Facebook Secret | Publikovanie objektov, ktoré si vyžadujú komunikáciu

Kým nebudú objekty dostatočne zaujímavé, aby upútali pozornosť, jednoduché aktualizácie stavu vám nepomôžu dostať sa do informačného kanála Populárne správy. Zverejnite obsah, vďaka ktorému chcete naň kliknúť alebo vytvoriť príležitosti na diskusiu.

# 2: Facebook Secret | Vytvorte anketu

Vytvorte anketu, ktorá zaujme fanúšikov vašej stránky.

# 3: Facebook Secret | Pridajte ďalšie fotografie a videá

Fotografie a videá sa v informačnom kanáli Facebooku zobrazujú ako miniatúry. Vďaka svojej veľkosti takmer povzbudzujú používateľov, aby na ne klikli, aby sa zväčšili a zobrazili bližšie. nutne pridať komentár, vďaka ktorému chce používateľ otvoriť fotografiu a zanechať vlastný názor.

# 4: Facebook Secret | Zdieľajte odkazy

Odkazy prispievajú k vzniku komunikácie, keď používatelia kliknú na ne a pozrú sa na objekt. Aj keď je príjemné zdieľať obsah z vašej vlastnej stránky, nebojte sa propagovať zaujímavý obsah z iných zdrojov, Пользователи Твиттера уже давно выяснили, что чем большим количеством качественного контента вы делитесь, тем выше ваши шансы привлечь внимание читателей к собственному контенту, когда придет время. Кроме того, не забывайте оставлять комментарии, которые вызовут у пользователей желание открыть ссылку или оставить свой комментарий.

Объект, который получает комментарии, с большей долей вероятности отразится в ленте Популярных новостей. Кроме того, он может помочь установить контакты с пользователями, которые оставляют комментарии.

#5: Секрет Facebook | Следите за актуальностью

Обновление ленты новостей в Фейсбуке происходит с невероятной скоростью. Если у вас есть объекты, которые не получают отклика, не бойтесь забывать о них и двигаться дальше, Ak je objekt zaujímavý, ale nedostal ste očakávanú odpoveď, skúste ho upraviť alebo rozložiť znova v inom čase dňa.

# 6: Facebook Secret | Požiadajte používateľov o zdieľanie

Neboj sa požiadajte používateľov o zdieľanie objektov alebo kliknite na tlačidlo „Páči sa mi“ - najmä ak ste na Facebooku nováčikom. Vývoj stránky na Facebooku môže chvíľu trvať. Všetko, čo môžete urobiť, je urýchlenie procesu.

# 7: Tajomstvo Facebooku Uverejňujte citácie od slávnych ľudí.

Veľmi zaujímavým a efektívnym spôsobom, ako upútať pozornosť, je uverejňovať ponuky.

# 8: Facebook Secret | To alebo ono.

Požiadajte o pomoc pri výbere alebo požiadajte o názor na výber medzi dvoma vecami. Napríklad, ak je chutnejšie variť, v makdaku alebo KFC.

# 9: Facebook Secret | Dokončenie vety.

Požiadajte o dokončenie vety, napríklad „Lepšie ako čaj, môže byť iba ____“.

Publikovanie obsahu, ktorý používatelia chcú zdieľať alebo o ktorom chcú komunikovať, bolo vždy dôležité pre akúkoľvek marketingovú kampaň na Facebooku. V dôsledku nedávnych zmien môže byť potrebné „mierne“ tlačiť obsah, aby upútal pozornosť, ktorú si zaslúži.

Dúfam, že ste sa v tomto článku dozvedeli niečo nové pre seba. Ak máte pochybnosti alebo zaujímavé myšlienky, napíšte o tom do komentárov.

V tomto video kurze vám postupne ukážem, ako vytvoriť ziskový predajný systém na Facebooku. Zadajte svoje údaje do formulára nižšie a stretneme sa v prvom videu. Zákon!

VASILY GATOV, LINOR GORALIK, OLGA ROMANOVA a GLEB MOREV o súkromných stratégiách v sociálnych sieťach

Dnes vydávame prepisy štyroch okrúhlych stolov, ktoré vydavatelia starých OpenSpace.ru konali začiatkom júna v rámci festivalu Open Book v Ústrednom dome umelcov. Teraz je jasné, že témy, o ktorých sme vtedy diskutovali - „Musíme sa báť našich ľudí“, „Čo očakávame od cirkvi“, „Ako sa stať populárnym na Facebooku“ a „Kreatívna trieda v Rusku: kto sú všetci títo ľudia?“ stratil význam a dokonca aktuálnosť. COLTA.RU navrhuje, aby ste sa o tom presvedčili.

Gleb Morev: Našou myšlienkou je, že každý rečník bude vyjadrovať tri stavy, sú to tiež práce v tradičnom mene, na danú tému - „Ako sa stať populárnym na Facebooku“. A ďalej na tom budeme stavať v našich úvahách a diskusiách.

Olga Romanova: Dobrý deň, som Olga Romanova, nerozumiem veľmi dobre, prečo som v nej obľúbený facebook, E. Toto je môj prvý bod. Je to ako „Som majster triedy v zbieraní obalov na cukrovinky“, ale triedu aspoň môžete cítiť. A využiť svoju popularitu pri lepení dievčat, pri podvádzaní matematiky, ale tu to ešte nie je jasné. Po druhé, samozrejme, mačiatka. A po tretie, niekoľko listov. Nepotrebujete veľa listov: „Aftar sa zabije až po stenu.“ Vlastne to je všetko. Áno, skoro som zabudol na hlavnú vec: facebook - Toto je najvyšší stupeň rozvoja telegrafu. Iba pohodlná služba na zavesenie 95 tezí Martina Luthera, ak nie je po ruke vhodná katedrála. Ak ste Martin Luther.

Druhou potrebnou vecou, ​​podľa môjho názoru, je úcta k publiku. Jedným z bežných problémov propagácie na sociálnych sieťach je vysielanie zo stoličiek. V skutočnosti ľudia, ktorí súhlasia s čítaním facebook vášho projektu, robia vám veľkú láskavosť - majú čo čítať bez vás. Preto je dôležité venovať pozornosť ich pripomienkam, je dôležité odpovedať na otázky, keď sa ich pýtajú. Je dôležité povzbudiť tých, ktorí trávia čas otázkami, ktoré položíte. Zdá sa mi dôležité pamätať si, že ak nie pre nich, neboli by ste tu.

A tretia dôležitá vec je zásada „tridsať sekúnd týždenne“, ktorú som kedysi formuloval pre svoju prácu. Ak ste zapojený do akéhokoľvek projektu - bez ohľadu na to, koľko príspevkov robíte - bolo by pekné očakávať, že čitateľ SMM sa rozhodne dať vám 30 sekúnd týždenne. Nie je to preto, že by bol ľahostajný k tomu, čo ste urobili - je to preto, že je ľahostajný aj k oveľa väčšiemu: už má obrovské informačné zaťaženie. „Princíp tridsiatich sekúnd“ znamená, že: a) každý príspevok vášho projektu na sociálnych sieťach by mal byť (až na zriedkavé výnimky) ľahko viditeľný diagonálne do 30 sekúnd, b) ak pre vás osoba trvá 30 sekúnd týždenne, je to od neho veľmi milé a zaslúži si to. povzbudenie a rešpekt.

Všetky uvedené skutočnosti sú veľmi prísnym rámcom, aby sme ich mohli do nich začleniť, musíme sa to vážne snažiť, ale zdá sa mi, že toto úsilie je opodstatnené.

Linor Goralik, Olga Romanova, Vasily Gatov

Vasily Gatov: Som trochu iný. Budem mať krátku, ale nebudem mať tri, ale šesť téz. Budem hovoriť ako na dvoch tváriach. Ako technolog, ktorý si možno viac uvedomuje technologickú platformu facebook‘A ako tento mechanizmus funguje. A na druhej strane ako autor.

Prvé tri body sú technologické. Pamätajte si asi 16%. Pretože v skutočnosti je systém klasifikácie informácií v systéme facebook‘E je priradené k číslu 16. Asi 16% vašich priateľov vidí všetky vaše príspevky. Zvyšných 84 si ani neuvedomuje, čo robíte, čo píšete, čo uverejňujete, ktoré mimimilské mačky sú tam a tak ďalej.

Aby ste prekonali 16% hranicu, musíte byť buď veľmi aktívnym a spoločenským autorom, alebo autorom s veľmi vysokou váhou v systéme hodnotenia. facebook, Rovnako. V Rusku je ich pravdepodobne päť alebo šesť, jeden z nich sedí uprostred (poukazuje na Olgu Romanovú). Títo autori môžu svoju správu v podstate poslať oveľa väčšiemu počtu príjemcov, ako títo notoricky známi 16%. Preto keď vy facebook píše, že máte päťsto priateľov, premýšľajte o tom, čo napísalo deväťdesiat ľudí. Maximum.

Druhý technologický bod je nasledujúci. Ľudia nemajú sklon kliknúť na odkaz „čítať viac“. Píšte tak, aby sa zmestilo približne 315 - 320 znakov - to sa týka všetkých. A všeobecne sa snažte skombinovať čo najskôr cvrlikání s facebook‘Och, pretože ľudia si cenia stručnosť, ľudia si cenia aforizmus, ľudia si cenia hádanku. Lepšie napíšte hádanku, lepšie začnite hádankou a potom povedzte, čo ste chceli povedať, na šiestich stranách textu, čím ju skrátite na primeranú dĺžku komunikácie. Každá nasledujúca odpoveď niekomu, najmä ak ste túto odpoveď označili, zvyšuje šance, že táto osoba bude na dlhú dobu vašim čitateľom a partnerom na distribúciu informácií.

A tretia technologická poznámka: zdieľajte, zdieľajte a zdieľajte znova. facebook veľmi rád tých, ktorí konajú ako distribútor obsahu - nielen autor, nielen vysielateľ, ale aj distribútor. Pretože vzorec štatistického algoritmu facebook‘A - v skutočnosti nielen facebookBut A ale tiež cvrlikání ‘A, VKontakte atď. - je založená na rovnováhe medzi autorovým vyhlásením a pozornosťou na reakciu niekoho iného na to, čo ste napísali.

Jedná sa o tri technologické tézy, veľmi jednoduché. Tri autorské diela budú omnoho kratšie. Po prvé: Plne podporujem Linora, buďte veľkorysý, aj keď sa vám zdá niečo také cenné, že je lepšie si ho nechať pre seba, nebojte sa ho zdieľať. Po druhé: buďte originálny. A vo všetkých origináloch. Z formátu na jazyk, obrázok, na reakčnú metódu. Pečate a „mimimi“ sa tu naozaj hodia celkom dobre, pretože ide o podobnú paradoxnú originalitu. Jedným slovom, je lepšie uverejňovať nie tie mačky, ktoré ste už videli, ale nové.

Gatow: Tvoja mačka, áno. Všetko sa volá pod menom „mačka“ - deti, mačky a tak ďalej. A téza tretieho autora je vlastne celkom paradoxná: facebook - nie fajčiarska izba. Akákoľvek diskusia v facebook‘E sa stáva verejným. Tajomstvo sa prejaví. Dokonca aj uzavretý obsah facebook‘Ale s výnimkou priamych správ sa niekto dozvie. A tak veľmi premýšľajte o tom, či chcete povedať, čo chcete povedať o tretej osobe, ktorá sa nezúčastňuje konverzácie, o tretej spoločnosti atď. Alebo opak - pretože o tom bude určite vedieť. facebook - to je kolektívna myseľ, ktorá dešifruje rady, a navyše dešifruje neobjektívne a často trochu sprisahanejšie, ako sa v skutočnosti povedalo. Bohužiaľ nemôžem uviesť príklad.

Gatow: Áno, je to pod hrad. Ale v prezidentskej správe bol informovaný asi za 16 minút. To znamená, že medzi objavením nahrávky a volaním AP uplynulo 15 minút.

Goralik: Doslova pridám jedno slovo k technickej práci. Zdá sa mi, že vždy má zmysel najať odborníka na technológiu, ktorý vám pomôže pracovať v SMM. O osobe, ktorá vie, je to, o čom práve hovorila Vasily Gatov. Aj keď máte sociálny projekt alebo charitatívny projekt s rozpočtom 100 dolárov týždenne, dajte ich osobe, ktorá ich bude sledovať raz za týždeň. facebook a poradíme vám z technického hľadiska! - je potrebné, aby vaše správy boli častejšie videné a lepšie vnímané.

Gatow: Môžem to dodať, že ak máte viac peňazí, potom ich najprv utratia za analytický nástroj, pretože to, čo sa môžete naučiť zo štatistík facebook‘A, - to sú veľmi dôležité informácie. Neviete si ani predstaviť, čo sa dozviete o ľuďoch, ktorí vás čítajú facebooka ešte viac o tých, ktorí komunikujú, môžete o nich zistiť všetko, to znamená niekedy aj čísla kreditných kariet.

Morev: Je však zaujímavé, že uvedené 15-minútové načasovanie nás privádza k téze, že nejde o samostatné mačky. Pokiaľ viem, Olga Romanova nepripevňuje kožušinové pečate.

Morev: Mačky napriek tomu nie sú vaším dominantným obsahom, však? Tu spomeniem napríklad skúsenosť Sergeja Parkhomenka, ktorá je obmedzená na facebook‘E, ako to bolo podľa autorovej stratégie a nechodí po stenách iných ľudí, nekomentuje alebo takmer nekomentuje svoje vlastné príspevky a príspevky ostatných, málokedy má rád atď. A funguje ako druh tlačovej agentúry so štyridsiatimi alebo 50 000 predplatiteľmi, ktorí sa vytvorili pred našimi očami za posledné tri až štyri mesiace. To ukazuje, že v Rusku existuje určitá ruská špecifickosť facebook, E. To, čo robí tohto autora alebo autora populárneho, napríklad Parkhomenko, súvisí s protestnou činnosťou a protestnými témami. Túto závislosť možno pripočítať k množstvu mechanizmov, ktoré zvyšujú popularitu konkrétneho autora facebook, E.

Ďalšia línia správania: choďte do pekla, pepsikolisti. Toto aj ďalšie pravdepodobne súvisia so stratégiou kampane, a v skutočnosti so životnou stratégiou, s charakterom človeka, chápeme, že to sú veci, vo všeobecnosti, blízko, stačí si spomenúť na Steve Jobsa a jeho slávny produkt. , Rovnako ako psy sú ako majitelia, tak sú to aj firemné štýly ako kampane. Štýly ľudského správania v facebookLook E vyzerajú ako ľudia. Bez toho, aby ste vedeli presne alebo vôbec nepoznali v skutočnosti svojho blízkeho priateľa, môžete si zhruba predstaviť, čo to je. Hovorili sme s jedným z mojich priateľov facebook‘Tri roky, až do tohto roku konečne virtualizovali. A vo všeobecnosti sme spolu nevideli nič nové, pretože sme sa už navzájom dobre poznali.

Úrady sa domnievajú, že tento vektor pochádza zo skutočnosti, že sa ľudia zjednocujú a majú nejaký spoločný nápad, ale títo ľudia nemusia mať ani spoločný nápad, majú spoločnú nechuť. Alebo naopak, majú spoločnú myšlienku, ktorá by nemala byť taká.

Ešte raz: v Egypte je príbeh Tahriru o tomto. Paradoxné je, že nie je jasné, či išlo o revolúciu - v egyptskej spoločnosti v skutočnosti neexistuje jednota v tejto oblasti.

Tu v Bahrajne nefungovalo. Úrady našli v sebe múdrosť a peniaze, obrovské peniaze, aby našli rozhranie a súhlasili. A súhlasím takmer verejne, čo je pre arabský svet prekvapujúce. Všetky rokovania s opozičnými vodcami Bahrajnu sa skutočne uskutočnili na Twitteri s ministrom zahraničných vecí.

Goralik: Železné vajcia od ministra zahraničných vecí Bahrajnu.

Gatow: Áno, v bahrajnskej vláde ľudia so železom, možno aj volfrámovými vajcami.

Romanova: Na druhej strane áno, môžete byť aktívny na sociálnych sieťach a dokonca byť menovaný prezidentom Ruskej federácie, ale to vás neprináša: a) ani popularita, b) ani myseľ.

Gatow: Neviem, všimol si niekto niekedy, že prezident Ruskej federácie je jedným z najslávnejších účtov u nás? Tam je Medvedev twitter, má asi sedemstotisíc predplatiteľov. Opäť platí, že pravidlo o 16%, prakticky neexistuje žiadna interakcia, takže nemôže obmedziť tento obmedzovač, preto je jeho Facebook vysielacím nástrojom. Ale ten moment v posledných niekoľkých mesiacoch, keď bolo jasné, že to napísal sám, bol pípaním o mačke Dorotheus. Záblesk záujmu bol astronomický. To znamená, že sledujeme tento prípad, priemernú aktivitu.

Romanova: SEALs. Tu sú pečate.

Gatow: A keď povieme, že Dorofei išiel na námestie s rozhorčenými ľuďmi, potom všetko, rozdiel v priemernej aktivite bol 10 na jeho Facebooku. Myslím tým - počet ľudí, ktorí majú radi, je tu špeciálny pomer, nebudem loď. Za hodinu sa zmenila na sedemdesiattisíc. To znamená, že došlo k nárastu, ľudia uverejňovaní, začali komentovať, začali tento stav presúvať do iných sociálnych sietí, ľudia začali prichádzať, takmer si založili účet na prečítanie tohto stavu. Bola to mocná mediálna udalosť.

Romanova: Podviedli prezidenta.

Gatow: Nie, viete, neexistovali takmer žiadni trollovia, ľudia boli veľmi priateľskí a úplne bez výsmechu, pretože ľudia čakali na prejav ľudstva.

Romanova: S Vasiliou dôrazne nesúhlasím, pretože facebook tvrdé, žiadne mäkké facebook veľa vecí nemôže stáť. Rovnako ako papier, samozrejme, vydrží všetko, ale keď sme stále v poriadku facebook‘Ale boli to také mamuty a dokonca aj dinosaury a bavili sa predajom krájaného papiera, zvaného noviny, časopisy a iné nezmysly - a potom to bolo stále veľmi dôležité. To znamená, že nie je možné povedať: písať krátko alebo písať dlho, nie je možné radiť, nie je možné radiť mladému dievčaťu, kam by mala ísť, k majáku alebo sa oženiť.

Sú to rôzne žánre: toto je žáner „ženatý“ a toto je žáner „majáka“. I keď, samozrejme, boli časy, keď boli kombinované, niektoré dokonca aj s mediálnym podnikaním.

Goralik: Pokúsim sa povedať pár slov o pragmatike. Najdôležitejším dojmom sociálnych médií je ich mimoriadna flexibilita a schopnosť pracovať rôznymi spôsobmi. Ženatý, hovoria tiež, nakoniec sa nič nedeje. Ak chcete hovoriť krátko alebo dlho, zapojiť sa alebo nezačať diskusiu - do veľkej miery záleží na tom, s ktorou správou sa snažíte pracovať. Povedzme, že môžete použiť Živý denník - ako platforma pre dlhé publikácie, čím sa LJ stáva malým médiom, a - facebook použiť na okamžité pritiahnutie pozornosti na tieto príspevky pomocou malého stlačenia: o čom je príspevok, prečo sa oplatí prečítať. Je dôležité si zapamätať: veľmi často sa ľudia delia na facebook„Dlhé texty, ktoré ani nečítali do konca: považujú za zaujímavé ich extrahovať a naznačujú, že ich hlavný dlhý príspevok bude môcť zaujať svojich priateľov.

Gatow: Teraz sa obrátim na čistú teóriu, ale ukázalo sa, že príležitosť na komunikáciu je niekedy dôležitejšia.

Goralik: ... ako samotná komunikácia. Presne tak. To isté facebook Napríklad, nemusí to byť hlavná platforma na propagáciu myšlienky, ale veľmi efektívna sekundárna cvrlikání, VKontakte a oveľa viac. Počkajte a uvidíte. Mám len pocit, že sme ešte nevideli veľa vecí, pokiaľ ide o to, ako používať sociálne siete. A čo je teraz najzaujímavejšie, je pozorovať nie to, čo píšu, ale ako píšu, prečo píšu, čo znamená, že používajú. Zdá sa mi, že toto by teraz mohlo byť témou dizertačných prác a diplomov.

Gatow: Poviem vtip. Mám priateľa - dlhodobého kolegu, generálneho riaditeľa Frankfurter Allgemeine Zeitung, Pred niekoľkými rokmi pôsobil v predstavenstve IFRA povedal tento príbeh: „Naši obchodníci, povedal, urobili veľký objav: našli skupinu spotrebiteľov, ktorých počet stúpa na 100 percent ročne, a my o tom nevieme nič.“ A položil otázku svojim kolegom, tiež vážnym vydavateľom. Každý začal premýšľať - Turci? Niekto iný? Kríženec? A tak ďalej. Zastavil sa a povedal: „Deväťdesiat rokov.“

Goralik: Tu sa smejete a viem dva veľmi vážne komerčné projekty, ktoré sú teraz na nohách a ktoré sa zaoberajú touto cieľovou skupinou - a mám pocit, že majú veľmi veľkú budúcnosť.

Gatow: A v Nemecku moc nemeckých novín spočíva na tomto publiku a jeho zvykoch - no, samozrejme, nie na trochu mladšom - sú naďalej najväčším médiom. Majú sociálne siete, aj keď Nemecko je technologicky ďaleko pred nami, a ešte viac, blogy nie sú vôbec vyvinuté. Pretože jednoducho nie sú potrebné. Prečo? Elita spoločnosti dbá na noviny a na ktoré noviny je pozornosť opozície? Berme to vážne: Ktorá zo zvyšných novín v Rusku je naďalej miestom, kde sa diskutuje o verejnej diskusii?

Gatow: Viete, uhádli ste, toto je „Bulletin zdravého životného štýlu“.

Morev: Pridám vtip sám od seba, nie vtip, ale repliku zo strany. Na OpenSpace sme urobili sériu materiálov o vydaniach novín, ktoré sú medzi ľuďmi naozaj populárne. A samozrejme sme chceli urobiť materiál o Vestnikovi ZOZhovi, rozhovore s šéfredaktorom. И когда наш корреспондент Егор Мостовщиков туда сунулся, ему сказали: «Нам совершенно не нужна реклама, мы совершенно ни с кем не хотим общаться, давать интервью, мы прекрасно управимся без вас». И ни по скайпу, ни по почте, никак. Им абсолютно не нужны никакой пиар и никакие, так сказать, свидетели их работы.

Линор Горалик, Ольга Романова, Василий Гатов и Глеб Морев

Горалик: Вот за эти 16 минут.

Морев: Šestnásť minút znova! Je bežné, že hypertrofický vplyv literatúry, pozornosť k literatúre v 19. storočí vznikla, pretože všetky sociálne a politické otázky boli nedobrovoľne premenené na literárne. Stáva sa to isté v tejto historickej fáze? Rusko má určitý šialený záujem o počet ľudí, ktorí sedia na sociálnych sieťach. Sme takmer prví v zodpovedajúcom hodnotení. Nie je to tak kvôli tomu, že tie mechanizmy sociálneho vplyvu, ktoré dokonale fungujú v samotnom Nemecku, o ktorých hovorila Vasily, sú odrezané?

Romanova: Naopak, nie nasekané, nie nasekané, facebook a akákoľvek iná sociálna sieť v Rusku je spôsob, ako povedať svojmu šéfovi, svojmu učiteľovi, prezidentovi: neviem, mám iný názor a považujem to za veľmi dôležité.

Gatow: Nedávno si pamätám, Olga a dokonca sme si spomenuli, pozerajúc sa na dialóg Mitya Olshansky s niekým, Gogolovu korešpondenciu s Belinským.

Goralik: A v najhoršom slova zmysle.

Gatow: V najhoršom slova zmysle.

Romanova: Požiadam Linora, aby zopakoval túto poznámku, obávam sa, že sa do protokolu nedostane.

Goralik: Zdá sa mi, že téma správy je veľmi dôležitá. Pred nejakým časom som konzultoval kolegov z tých istých médií o tom, ako by mohli zvýšiť svoju návštevnosť. Samozrejme som im povedal, že „obraz na internete“ bol a zostáva najúčinnejším nástrojom. Najčastejšie hovoríme z pohľadu textovo orientovanej kultúry, ktorá je nám známa: kvôli nášmu veku sa často ukázalo, že sme ľuďmi kultúry zameranej na text. Zdá sa, že kultúra pred našimi očami je „zameraná na imidž“, v nej začína dominovať vizuálna zložka. Sociálne siete sú prostredím, v ktorom táto zmena nachádza silnú podporu. Celá naša predchádzajúca konverzácia - dlhý text, nie dlhý text, také komentáre, také komentáre - ustupuje a ustupuje skôr, ako text vo svojej správe vo všeobecnosti častejšie stráca svoju váhu.

Gatow: Jedna fotografia má hodnotu viac ako tisíc slov.

Gatow: Možno to trochu dešifrujem, aj keď sa Linor veľmi profesionálne vyjadrila, ale toto je skutočne dosť náročná oblasť na komunikáciu o komunikáciách, pretože začnú používať najrôznejšie strašidelné slová, zložité štruktúry atď.

Všetko je veľmi jednoduché: keď chceme niečo sprostredkovať, v ruštine musíme správu uzavrieť v gramatickej podobe - predmet, predikát, okolnosti a ďalšie, ďalšie prvky vety. Existujú presne tie prvky, ktoré sú v gramatike a v význame - a hlavný problém a rozdiel facebook, A, cvrlikáníSocial A sociálne siete z najtradičnejšej komunikácie, dokonca aj z internetových stránok, o ktorých je stále jasnejšie, že ide iba o tradičnú komunikáciu zverejnenú na obrazovke počítača, sú zmeny v reálnom čase. A tu je realizácia toho, čo by veta v reálnom čase mala v podstate pozostávať z reálneho času, či to bude stačiť, ak budete komunikovať iba sami, tu komunikujete so sebou, vystrelili ste sa na kameru a poslali.

Alebo ste napríklad fotografovali miesto, na ktorom ste, má toto miesto správu? Je táto správa jediné slovo alebo veta? To okamžite zmení záležitosť. Prečo mačky fungujú? Pretože takmer vždy, pri pohľade na obraz mačky a jej výraz, chápete príbeh, ktorý viedol k tejto nešťastnej, šťastnej alebo spokojnej tvári. Je to len to, že tieto sémantické štruktúry veľmi ľahko extrahujeme, a keď je tam človek, čím viac je fotograf talentovanejší, tým jasnejší je.

Ako sa stať populárnym na Facebooku? Odporúčania „tisíce ľudí“

Ako sa stať populárnym na Facebooku? Odporúčania „tisíce ľudí“

Hovorili sme s takzvanými „tisíckami ľudí“ a položili sme im jednu, ale takú naliehavú otázku: „Ako sa stať populárnym na Facebooku?“. Prečítať.

Mnoho používateľov Facebooku zaujíma, ako upozorniť ostatných na svoj profil a príspevky. V čase, keď niektorí píšu pod zámkom iba pre svojich priateľov, sú iní pripravení vysielať veľkému publiku, ale kde ich môžem nájsť? Nedávno „nelovecká agentúra“ PRUFFI spustila nový projekt „Sto budúcich hviezd Facebooku“, ktorého cieľom je nájsť nové tváre, ktoré by bolo zaujímavé prečítať. Možno tento prístup - je zaujímavé prečítať si, nielen vyhodnotiť fotografie navzájom a zdieľať vtipy - a odlišuje túto sociálnu sieť od ostatných.

Roman Frolin, internetový projektový manažér, Expert Clinics LLC, 1555 priateľov

„Napodiv, dôvodom mojej popularity bloggera boli fotografie. Navyše veľa, veľa bezcenných obrázkov. Bolo to takto: začiatkom minulého roka sa Facebook začal aktívne rozvíjať, prichádzali noví ľudia, najmä novinári, IT špecialisti, obchodníci a PR ľudia. Po niekoľkých mesiacoch tohto celého bratstva unavili komunikáciu prakticky a začali hádzať najrôznejšie večierky. Často som sa tam často bavil, ale nezabudol som na svoj malý fotoaparát za 200 dolárov. Nasledujúci deň sa na Facebooku objavil ďalší album s pár stovkami fotografií.

Oslávil som svojich priateľov, priateľov a za pár hodín vzniklo niekoľko desiatok diskusií o fotografiách. Teraz som s väčšinou týchto ľudí priateľmi a často nielen virtuálne, ale aj v skutočnom živote.

Existuje veľa spôsobov popularity, najjednoduchším spôsobom je stať sa zábavným mini-médiom a pobaviť a pobaviť čitateľov vo všetkých smeroch, ale podľa môjho názoru je zaujímavejším spôsobom diskutovať o témach, ktoré sú pre vás a vašich priateľov zaujímavé. Buďte skutoční, čestní, buďte sami sebou. “

Kateřina Logvinová, riaditeľka rozvoja, Štúdio Lipka a priatelia, 1313 priateľov

„Je ľahké stať sa na Facebooku„ tisíckami “- posielajte žiadosti doprava a doľava a polovica z nich bude pravdepodobne prijatá. Ďalšia vec je, že s týmto prístupom je jednoducho nemožné vytvoriť plnohodnotné spoločenstvo a snaha o kvantitu jednoducho nedáva zmysel. Áno, a nikto nezrušil zákaz.

Čo robiť? Najprv musíte rozhodnúť o publiku a odpovedať na svoju otázku - ako a na koho by vás mohol zaujímať. Napríklad Alexey Merinov a Vladimir Kharchenko odovzdávajú svoje diela - karikatúry a fotografie. Konstantin Lakomov vytiahne ľudí z každodenného života sivou pomocou internetových memov. Nemecký Klimenko pôsobí ako koordinátor a redaktor a nočné mory Antona Krasovského v tradícii NTV.

A ešte jedna vec. Tisíce ľudí, ktorých som uviedol ako príklad, sú zaujímavé a charizmatické aj za hranicami online. Možno je to hlavné tajomstvo ich popularity. ““

Maxim Trishin, riaditeľ internetového marketingu, AMF, 2058 priateľov

„Neurobil som pre to nič zvláštne. Píšem len o živote, o práci ao tom, čo ma vzrušuje, niekedy sa zúčastňujem na večierkoch. To je všetko. Ľudia dobre čítajú o osobnom živote, miestnych škandáloch FB, škandáloch všeobecne. Čítali zle politiku. Najlepšie zo všetkého je, že mám témy súvisiace s prácou. Prílev priateľov sa stane napríklad vtedy, keď idete na marketingovú konferenciu a rozdáte 100 vizitiek. “

Fedor Virin, zakladateľ spoločnosti Data Insight, spolumajiteľ spoločnosti UFO Marketing, 2556 priateľov

„Facebook je sieť, ktorá skôr sleduje ako komunikatívny, na rozdiel od napríklad Odnoklassniki, kde hlavným obsahom je komunikácia. Facebook je spôsob, ako držať krok so životom priateľov, známych, zaujímavých osobností, br

Pin
Send
Share
Send
Send