Užitočné tipy

Ako odstrániť a vymeniť stierače predného skla na aute, spôsoby montáže

Pin
Send
Share
Send
Send


Na montáž stieracie lišty v súčasnosti sa používajú rôzne typy držiakov. Zvyčajne je to kvôli túžbe výrobcov mať ďalšie zárobky z náhradných dielov, aj keď niektoré možnosti montáže sú oveľa menšie ako iné, čo zlepšuje aerodynamický odpor kefiek a zlepšuje vzhľad. Až do roku 1999 vyrábala väčšina automobilov automobily štandardné držiaky stieračov - "hák", Tento typ pripojenia je v súčasnosti najbežnejší. V roku 1999 Ford vybavil svoj Taurus novým držiakom a potom takmer všetci výrobcovia automobilov začali vybavovať svoje autá rôznymi „zložitými“ držiakmi. Až donedávna sa japonskí výrobcovia takýchto krokov zdržali, hoci prvé prípady už existujú - napríklad Nissan Quashqai, Honda Civic a Mazda 3.

Pokyny na výmenu

Postup a spôsob výmeny stieračov je rovnaký vo všetkých vozidlách a nie je vôbec komplikovaný. Pokyny na výmenu stieračov:

  1. Je potrebné určiť úroveň opotrebenia stieračov. Dôkladne skontrolujte tri prvky dielu: páku zdola, kovovú čepeľ v blízkosti páky a samotnú gumenú kefu. Najčastejšie sa menia kefy, pretože sa najviac opotrebujú v dôsledku trenia gumy na skle. Ak sa guma opotrebuje, je počas prevádzky ľahko viditeľná, kefka nečistí sklo dobre od snehu a nečistôt.
  2. Potrebujete kúpiť čepele na výmenu. Je potrebné zmerať dĺžku gumových tesnení pomocou pásky a pri výbere nových kefiek dodržať staré hodnoty. Pri kúpe musíte vedieť, že dĺžka gumených kefiek medzi nimi sa môže líšiť.
  3. Zdvihnite oceľovú páku a držte ju vo zvislej polohe vzhľadom na čelné sklo. Je potrebné vziať do úvahy, že tento systém je na pružine a kefa môže kedykoľvek naraziť do okna a zlomiť ho. Odstráňte opotrebovanú gumu a dôkladne skontrolujte spoj medzi ňou a oceľovou rukoväťou. Spojením by mal byť plastový držiak, pomocou ktorého je pripevnená gumová základňa. Opatrne stlačte sponu a opotrebovanú kefu vyberte zo základne. Na háčiku sú namontované „stierače“.
  4. Pri výmene gumy musíte sledovať, aby bola páka samotná v najväčšej vzdialenosti od okna. Na jeho ochranu môžete položiť mäkkú handričku. Zakúpený stierač opravíme: na miesto opotrebovaného zaveďte úplne novú gumenú kefu a upevnite ju, kým nezacvakne.
  5. To isté sa musí urobiť s iným stieračom. Skontrolujte množstvo kefiek. Ak bol jeden dlhší a druhý kratší, potom namontujte novú súpravu, teda princíp.
  6. Ak stierače nefungujú, ale musíte ich vymeniť, zdvihnite kapotu a hľadajte čierny kryt na prednej náprave páky, jemne ju vypáčte a vyberte. Páka sa vyberie silným pohybom, akoby bola vytiahnutá z malého drážkovaného spojenia. Pri spätnej montáži starého systému namontujte páky tak, aby prvok vľavo bol šesť centimetrov pod predným sklom.
  7. „Domovník“ napravo je nastavený rovnako so zameraním na označenie, ktoré sa nachádza pod oknom vetra. K inštalácii „stieračov“ nainštalujte systémový motor na svoje pôvodné miesto.

Typy stieracích lišt

Typy stieracích lišt:

  • Háčik alebo háčik, háčik J. Tento držiak je k dispozícii na dlhú dobu, je to multifunkčný držiak označený „U“. Jeho hodnoty sú rôzne, ale veľmi obľúbené - 9X3, 9X4.
  • „Bočný kolík“ alebo „S>

Výrobcovia stieračov automobilov bez jatočných tiel išli rôznymi spôsobmi. Vydanie „správcov“ so špeciálnymi spojovacími prvkami pre určité značky automobilov. Rovnako aj spoločnosti „BOSCH“ a „Valeo“.

Výhodou tejto metódy je uzavretie upevňovacích prvkov, môžete tiež vziať do úvahy zakrivenie čelného skla určitých značiek automobilov. Nevýhody zahŕňajú široký výber úprav, čo sťažuje ich výber a náklady sú vyššie.

Uvoľnenie stierača s univerzálnymi príchytkami, Výhodou je veľká univerzálnosť „stieračov“ a ľahkosť výberu pre každé auto. Nevýhodou je zlá aerodynamika v porovnaní so špeciálnymi spojovacími prvkami a náročnosť inštalácie.

Ako odstrániť bezrámové stierače

Na mnohých súčasných automobiloch sú inštalované bezrámové stierače, ktoré pozostávajú z lisovacej dosky, pásky na čistenie a páky.

Kvalita čistenia okna proti vetru bude závisieť od toho, ako pevne a rovnomerne stláčajú „stierače“ po celej dĺžke čistiacej pásky.

Na rôzne značky automobilov držiaky stieračov sú rôzne, Jedným z jednoduchých spôsobov, ako odstrániť kefy: vodiacu lištu položte spolu so stieračom kolmo na sklo, otočte ju o 90 ° a vyberte gumovú kefu zo základne, ktorá ju drží špendlíkom.

Existujú úpravy stieračov, ktoré sa nedajú ľahko odstrániť. Musíte umiestniť „školníka“ kolmo, ohnúť dve výčnelky, ktoré sú vo vnútri stierača, a súčasne odstrániť gumu v smere vahadla.

Ak majiteľ vozidla vykoná výmenu stierača sám bez zbytočnej pomoci, potom pre overenie inštalácie odporúčame niekoľkokrát vykonať inštaláciu a demontáž „stieračov“.

Ak nemôžete vymeniť stierače sami, je to najlepšie vyhľadať pomoc do špecializovaného strediska, pre profesionálov.

V zime, keď je čelné sklo pokryté ľadom alebo snehom, pred výmenou stieračov je potrebné vyčistiť škrabkou, V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu gumy na kefke a mechanizmu stierača, keď sú zapnuté. Zapnite vyhrievanie čelného okna a nasmerujte prúd teplého vzduchu na gumené kefy, aby zamrzli.

Pin
Send
Share
Send
Send