Užitočné tipy

Ako vytvoriť zoznam videí na YouTube

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď máš dobre tvarovaný kanál na youtube , neustále aktualizujú a aktívne sledujú zaujímavé videá. Počas práce so službou YouTube sa určite zhromaždilo veľa zoznamov skladieb.

Najlepšie je, aby ste v nich prestali byť zmätení a nechali na svojom vytvorenom kanáli len to najdôležitejšie odstrániť staré zoznamy skladieb na youtube.

Ako sa zbaviť nahromadených starých videí:

 1. Otvorte v službe YouTube „Môj kanál“, ktorý sa nachádza v ľavom hornom rohu pod slovami „hlavný“.
 2. Prejdite do časti „Správca videí“. Tlačidlo prechodu je umiestnené priamo nad hlavičkou návrhu kanála.
 3. V ponuke na YouTube, ktorú uvidíte naľavo, kliknite na položku „Zoznamy skladieb“. Zobrazí sa zoznam všetkých zoznamov skladieb.

Po vyčistení kanála od starých zoznamov skladieb je možné začať vytvárať nové.

Ako vytvoriť zoznam videí na YouTube

že priviesť na vrchol váš kanál na YouTube, je to dôležité nielen nahrať aktuálne videá, ale tiež sa neustále učiť, nájsť relevantné videá na témy, ktoré vás zaujímajú. Ak téma, ktoré vás zaujíma, obsahuje niekoľko tém a nechcete sa v pridaných klipoch zamieňať, podobné skupiny je možné vždy zoskupiť do samostatných zoznamov. vytvorenie zoznamu skladieb na youtubečo bude vhodné na prezeranie vás a vašich početným odberateľom

Čo začať vytvárať zoznamy videí na YouTube:

 1. Prejdite na Môj kanál.
 2. Otvorte zoznamy skladieb.
 3. Ak nemáte jediný zoznam, potom s najväčšou pravdepodobnosťou považujete za prvú položku videá, ktoré sa vám páčia.
 4. V hornej časti vedľa nápisu „Všetky zoznamy skladieb“ nájdete sivé tlačidlo „Nový zoznam skladieb“
 5. Kliknite naň. V oblasti, ktorá bude pred vami, zadajte názov zoznamu a uveďte, komu môžete tieto videá prezerať. V predvolenom nastavení ponúka YouTube otvorený prístup k vašim videám. Je však možné vytvoriť prístup odkazom alebo zariadiť tak, že iba vy budete môcť sledovať videá zo zadaného zoznamu.
 6. Po zistení nastavení kliknite na modré tlačidlo Vytvoriť a vytvorí sa samostatný nový zoznam skladieb.

Teraz zostáva vyplniť klipy. Nájdite video, ktoré chcete vložiť do nového zoznamu. Posuňte zobrazenie nadol. Hneď pod klipom nájdete odkaz „Pridať do“. Po kliknutí naň sa zobrazí zoznam, kde okrem iných alternatív bude názov vášho zoznamu skladieb. Začiarknite políčko vedľa názvu zoznamu a video sa v ňom automaticky zobrazí. Môžete vytvoriť zoznam so zaujímavými klipy na tému priamo pod videom, ktoré sa vám páči. Ak si pozorne preštudujete zoznam „Pridať do“, môžete v ňom ľahko nájsť požadovanú položku.

Čo je zoznam videí YouTube

Ak práve začínate skúmať rozsiahlosť služby YouTube, bude pre vás užitočné vedieť, čo je to zoznam skladieb na youtube.

Iným spôsobom je zoznam skladieb špeciálny zoznam, ktorý obsahuje videá podľa kategórie.

Ak máte radi rôzne veci a často sledujete inštruktážne videá na YouTube, takýto zoznam vám uľahčí štúdium a výrazne uľahčí vyhľadávanie konkrétneho videa. Môžete ich doplniť klipmi, ktoré sa neskôr hodia na opätovné prezeranie.

Ako odstrániť zoznam skladieb na YouTube

Ak sa náhle objaví priveľa zoznamov skladieb alebo sa niektoré z nich stanú zastaranými, bude otázkou ako odstrániť zoznam skladieb na, Odstránenie nie je zložitejšie ako vytvorenie zoznamu skladieb.

 • V hornej časti loga YouTube kliknite na tlačidlo ponuky a potom na odkaz „Zoznamy skladieb“.
 • V sekcii „Zoznamy skladieb“ svojho kanála vyberte zoznam skladieb, ktorý chcete odstrániť. Ak chcete prejsť do podsekcie pre správu zoznamu skladieb, musíte kliknúť nie na samotné video, ale na odkaz pod obrázkom.
 • Ďalej kliknite na tri body a vyberte možnosť „Odstrániť zoznam skladieb“. Pozor, vymazanie nebude môcť vrátiť akciu.

Ak bude potrebné odstrániť nie celý zoznam skladieb, ale konkrétne video v ňom, potom v poslednom kroku nájdeme podobné menu troch bodov oproti konkrétnemu videu. Bude existovať položka „Rozšíriť video“. K dispozícii je tiež možnosť presunúť video hore / dole v zozname.

Zoznamy videí pozerať na YouTube

Dobre pripravené zoznamy skladieb pozri na youtube veľmi pohodlné. Ak sa video zhromažďuje v zoznamoch skladieb, vedľa okna prehrávača bude vždy zoznam súvisiacich videí. Počas sledovania videa je veľmi výhodné vybrať a prepnúť na iné video.

Výhodou použitia zoznamov skladieb je skutočnosť, že na konci podobné služby nebude ponúkať služba YouTube, ale začne sa prehrávať nasledujúce zoznamy. Automatické spustenie nasledujúceho videa pre návštevníka vášho hárku nie je možné zakázať, ako je to pri zakázaní anotácií vo videu. Pripravené zahraničné zoznamy skladieb však môžete uložiť do svojej zbierky kliknutím na znamienko plus v hornej časti zoznamu alebo je možné zmeniť radenie klipov v zozname.

Ďalšou výhodou zoznamov skladieb je to, že keď používateľ nesleduje video zo zoznamu skladieb, na konci videa sa váš hárok nezobrazí, ale medzi navrhovanými videami (toto je funkcia YouTube) bude váš zoznam skladieb umiestnený najskôr a trikrát väčší.

Ak vlastníte kanál YouTube, vytvorili ste atraktívnu hlavičku a upravili svoj kanál, uverejňovali zaujímavé videá, ale zatiaľ ste nepoužívali službu zoznamov skladieb, nezabudnite si poponáhľať, pretože to výrazne zvýši počet návštevníkov a prehratí vášho kanála a tiež ho výrazne zvýši v hornej časti. ,

Ako vytvoriť zoznam videí na YouTube?

Ak chcete vytvoriť nový zoznam skladieb, musíte kliknúť na „Môj kanál“ a potom na kartu „Zoznamy skladieb“. Na tomto mieste sa zobrazia všetky vaše zoznamy skladieb a súčasne sa vytvorí jeden z videí, ktoré sa vám páčia. Ak chcete vytvoriť nový zoznam skladieb, musíte kliknúť na príslušné tlačidlo a zvoliť, s ktorým prístupom bude.

 • Otvorený prístup - klip bude k dispozícii úplne každému, bude zobrazený vo vyhľadávaní atď.
 • Obmedzený prístup - Vy sami si vyberiete ľudí, pre ktorých bude vaše video dostupné.
 • Prístup prostredníctvom odkazu - video nebude zverejnené, ale ktokoľvek ho môže kliknúť, ho môže sledovať. Týmto spôsobom môžete poslať tieto odkazy svojim priateľom.

Ako pridať video do zoznamu skladieb

Ak chcete do zoznamu skladieb pridať nové video, musíte pri sťahovaní nastaviť príslušnú položku. A opäť budete mať možnosť pridať video do existujúceho zoznamu skladieb alebo vytvoriť nové. Okrem toho môžete pridať jeden klip na niekoľko listov.

A ak si chcete video náhle presunúť na iný zoznam alebo ho len pridať, potom nebude nič komplikované. Stačí ho spustiť a hneď pod ním kliknite na tlačidlo „Pridať +“. Budete mať rovnaké okno ako v predchádzajúcom príklade, t. Budete si musieť vybrať, kam chcete toto video definovať. Mám video o tom, ako odstrániť nepotrebný objekt vo Photoshope, ktorý bol zaznamenaný už dlhú dobu, ale ešte nebol určený, takže ho posielam na ďalšie videá vo Photoshope.

Teraz je všetko dokonale štruktúrované a na svojom mieste.

Automaticky pridávať nové videá do zoznamu skladieb

V najznámejšom videohostingu na svete je jednoducho úžasná funkcia, vďaka ktorej nemusíte nič distribuovať. Samotné videá sa zaradia do kategórií, ktoré ste vytvorili. Za to je zodpovedná funkcia „Auto Add“.

Ak chcete tento trik urobiť, musíte sa vrátiť k časti „Môj kanál“ - „Zoznamy skladieb“. Potom vyberte ľubovoľný zoznam skladieb, ktorý chcete nastaviť na automatické pridávanie. Urobili ste to? Výborne!

Teraz vyberte položku „Nastavenia zoznamu skladieb“ a potom v okne, ktoré sa otvorí, vyberte kartu „Automatické pridanie“. A samozrejme kliknite na jediné dostupné tlačidlo „Pridať pravidlo“.

Teraz si vyberte, na čo bude toto pravidlo venovať pozornosť. Napríklad vložím parameter „Name“ a napíšem slovo „Photoshop“. Teraz každé nové video, v mene ktorého bude toto slovo obsiahnuté, spadne do zoznamu skladieb, ktorý potrebujem, to znamená do lekcií Photoshopu. Skvelé, hm?

Ako odstrániť zoznam skladieb na YouTube

Ak si náhle zmeníte názor a chcete zoznam skladieb odstrániť, nikto vás tým nebude obťažovať. Je to veľmi ľahké, ale táto funkcia je trochu skrytá. Znova musíte prejsť na „Môj kanál“ - „Zoznamy skladieb“ a potom kliknúť na tri body, ktoré sú na pravej strane. V tomto prípade už existuje príslušná položka „Odstrániť zoznam skladieb“.

Teraz už viete, čo je zoznam videí na YouTube a ako s nimi všeobecne pracovať. Preto pri vytváraní kanála (ak ho máte) nezabudnite okamžite postarať o sekcie, ktoré doplníte novými zaujímavými videami. Takže, ak ste niečo nevedeli, dúfam, že som vám pomohol prísť na to.

A ak sa zrazu chcete vyskúšať v novej zaujímavej profesii - youtube manager, odporúčam vám navštíviť online maratón zadarmo pre vzdialené profesie. Povedia vám všetko podrobne a ukážu!

No, na tomto konci som svoj článok. Dúfam, že sa vám to páčilo a nezabudnete sa znova vrátiť na môj blog. A aby ste si vždy mohli prečítať niečo nové, pokúsim sa vám písať ešte častejšie. Veľa šťastia. Bye-bye!

Pin
Send
Share
Send
Send