Užitočné tipy

Pokyny na správne nainštalovanie kariet Sim v akomkoľvek telefóne

Pin
Send
Share
Send
Send


Vložte kartu SIM alebo USIM a batériu

Vložte kartu SIM alebo USIM prijatú od poskytovateľa mobilných služieb a pripojenú kartu
batérie.

So zariadením pracujú iba karty microSIM.

Odstráňte kryt batérie.

Pri demontáži krytu batérie buďte opatrní, aby ste si nepoškodili prsty.

Kryt batérie neohýnajte ani nekrútte. Mohlo by to ublížiť.

Vložte kartu SIM alebo USIM do zariadenia tak, aby zlaté kontakty smerovali nadol.
Vložte svoju primárnu kartu SIM alebo USIM do karty SIM 1 (

Druhy SIM kariet

SIM karty sú identifikačným modulom účastníka telekomunikačného operátora. Od ich uvedenia do začiatku hromadného predaja uplynulo niekoľko desaťročí a počas tejto doby sa zlepšil ich tvar a veľkosť. Tento proces bol vynútený. Po prvé, smartfóny sa objavili na mobilných trhoch a pod zadným krytom jednoducho nebolo dosť miesta na detaily. Technológie sa zlepšili, požiadavky používateľov sa zvýšili, viac a viac batérií, tenšie telefóny a menej miesta.

Tento vývoj kariet umožnil ich zníženie o takmer polovicu a moderné zasúvateľné sloty zreteľne uvoľnili priestor pre ďalšie podrobnosti.

Pozrime sa, aké druhy sim sú, aké sú ich vlastnosti a ako vložiť sim:

 • Plná veľkosť (prítomnosť ktorej mnohí ani nehádali) je najväčšia v rade pozdĺž obvodu ako banková karta. Objavil sa v roku 1991 s prvou vlnou popularity celulárnej komunikácie medzi bežnými obyvateľmi. Nepoužíva sa v moderných telefónoch, niekedy sa môžete stretnúť s autami s podobnými „inováciami“ až po 90. rokoch.
 • Mini-SIM - stále sa používa pre zariadenia uvedené na trh od roku 2000 do začiatku 2010, podporuje 2G a 3G.
 • Micro-SIM - sa objavil v roku 2003, ale v súčasnosti sa považuje za najpoužívanejšiu generáciu komunikačných modulov. Podporujú ho všetci výrobcovia moderných prístrojov s technológiou 3G a LTE.
 • Najmenšia je Nano-SIM, ktorá vyzerá ako jej predchodca, iba bez plastových hrán. Vznikla pred piatimi rokmi a používa sa vo všetkých modeloch značky Apple a niektorých ďalších výrobcov v prémiovom segmente.

Všetky druhy kariet SIM sa vkladajú rovnakým spôsobom - do určených zásuviek na telefóne alebo tablete. Nie je možné presne povedať, kde sa stojan nachádza, pretože výrobcovia si vyhradzujú právo umiestniť ich kdekoľvek, podľa ich koncepcie dizajnu. Nálepka s inštrukciami krok za krokom sa niekedy nalepí na nové telefóny, nájdete ju aj v používateľskej príručke.

Inštalácia SIM karty

Výrobcovia tradične umiestňujú držiaky kariet na pravú stranu puzdra (ak kryt nie je odnímateľný) alebo priamo pod batériu, ak je vybratá. Nasledujúce pokyny sú určené vlastníkom najnovších modulov gadget:

 1. Skontrolujte, či je telefón vypnutý.
 2. Odpojte zadný panel.
 3. Nájdite malý prepad medzi krytom a batériou.
 4. Vyberte batériu.
 5. Tam uvidíte sloty pre SIM karty. Prichádzajú v rôznych typoch: oddelené a dvojposchodové. Strana, ktorú chcete pri vkladaní držať hore, sa zobrazí vedľa držiaka. Spravidla sa vkladá so zlatými kontaktmi nadol.
 6. Opatrne vložte batériu späť. Skontrolujte, či sedí pevne.
 7. Vráťte kryt, kým nezacvakne. Budú znamenať, že veko zapadlo na svoje miesto.

Vo videu vidíte, ako sa vysporiadať s modernými modelmi, ktoré nemajú odstránený kryt:

A tu je ďalšie video s užitočným hackerom života:

Moderné smartfóny a karty SIM sa nemusia pripájať manuálne. Pri prvom uvedení na nové zariadenie od mobilného operátora príde balík bezplatných nastavení pre všetky typy mobilných služieb.

V mobilných zariadeniach s dvojitou SIM kartou môže správa spôsobiť začiatočníkom malé problémy. Môžete si vybrať kartu SIM pre určité predvolené akcie alebo si ju vybrať pre každý hovor a správu.

Bežná SIM karta sa zmestí do slotu pre micro-sim

Ak je karta stará, môžete orezať kartu bežnej veľkosti na rozmery mikrosim. Je však omnoho ľahšie a bezpečnejšie kontaktovať servisné stredisko, kde dostanete nový sim vo forme transformátora - všetkých populárnych veľkostí.

Ak je potrebné modul naliehavo vymeniť za menší, môžete ho rezať ručne pomocou bežných ostrých nožníc.

Čo robiť s nesprávne orezanou SIM kartou

Takéto experimenty však nie vždy skončia úspešne. Ak pri tom bola karta SIM nesprávne vyrezaná a poškodená, musíte sa obrátiť na servisné strediská svojho mobilného operátora. Výmena karty za inú sim pri zachovaní rovnováhy, tarifného plánu a priamo čísla netrvá dlho.

Neodporúča sa vkladať sim, ktorý má mechanické poškodenie.

Porucha karty SIM

Užívatelia sú si vedomí svojej poruchy, keď OS modul nevidí a neoznačujú ho príslušnou ikonou. Dôvody môžu byť:

 • SIM karta vypršala a nie je určená na budúce použitie.
 • Má mechanické poškodenie - škrabance, triesky a zlomeniny.
 • Neúspešné prerezávanie. Spomenuli sme to vyššie.
 • Firmvér telefónu je prispôsobený konkrétnemu kupujúcemu.
 • Problémy so slotom.
 • Poruchy operačného systému a softvéru.
 • Počas inštalácie boli kontakty poškodené.
 • Nečistoty sa dostali do držiaka karty.

Vo väčšine prípadov je potrebné kartu vymeniť alebo by mal byť telefón odoslaný sprievodcovi na diagnostiku, pretože to môžu byť hardvérové ​​alebo systémové problémy.

záver

Mobilná komunikácia a internet sú po celý deň k dispozícii vďaka smartfónom a malým kartovým modulom, ktoré vyrábajú poskytovatelia mobilných telefónov. Preto sa s nimi musí zaobchádzať opatrne, sledovať ich stav a použiteľnosť. Čím viac miniaplikácií vyjde, tým ľahšie bude SIM karta používať - ​​ich veľkosť sa zmenšuje a príležitosti sa rozširujú. Dúfame, že tento článok bol pre vás užitočný a dostali ste prístupné pokyny o tom, ako s nimi zaobchádzať v rôznych situáciách.

Nezastupiteľný autor našich článkov. Okrem toho, že pozná svoju prácu, skvelý človek. Pozná veľa neobvyklých faktov o technológii a elektronike. Po mnoho rokov sa zaoberal opravou všetkých typov elektronických zariadení.

 • publikované články - 54
 • čitatelia - 11 578
 • na webe od 15. decembra 2017

Pin
Send
Share
Send
Send