Užitočné tipy

Ako zakryť akné na tvári

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj pri dokonalej starostlivosti sa niekedy na tvári objaví akné. A podľa šťastia by sa to stalo v najnevhodnejšom okamihu. Vzhľadom k tomu, obrovský červený tubercle nedáva vzhľad krásy, a to je trápne ísť von, aby naliehavo potrebovať niečo urobiť. Takže si prečítajte tento článok až do konca a zistite, ako maskovať akné na tvári bez maskovacieho efektu rýchlo a efektívne?

Základný krém

Korektor je najuniverzálnejším a najpopulárnejším nástrojom na riešenie vonkajších defektov. Okrem toho vyrovnáva tón pleti, vďaka čomu je matný. V modernej kozmetike je k dispozícii mnoho typov takýchto krémov, ktoré sa líšia farbou, textúrou, stupňom hydratácie a zložením. Preto je výber toho správneho veľmi ťažký.

Pravidlá pre výber tonálneho základu pre problémovú pleť:

 • tekuté krémy sú vhodné na skrývanie vyrážok, ale ak sa veľké akné neobíde bez hrubej textúry,
 • je potrebné sa vyhnúť ružovým odtieňom, zdôrazňujú iba začervenanie zápalu,
 • zloženie by nemalo obsahovať veľké množstvo tukov a olejov, obsah antimikrobiálnych zložiek je vítaný,
 • je dobré, ak je tonikum určené pre určitý typ pleti, v tomto prípade pre mastnú a kombinovanú pleť,
 • pri výbere farebnej schémy by sa mali uprednostňovať svetlé tóny, pretože vizuálne znižujú stopy zápalu,
 • Nekupujte lacné výrobky, existuje riziko, že sa stretnete s výrobkami nízkej kvality.

Stáva sa, že rozmazané akné stále vydáva červený odtieň. V takom prípade by ste si mali kúpiť krémovú hustú textúru s miernym výskytom zelenkavej farby.

Vyskytuje sa v rôznych formách, z ktorých každá je určená na odstránenie problémov v určitých oblastiach. Preto, aby ste pochopili, ako maskovať akné korektorom, musíte zvoliť správny produkt konzistencie.

 • tekutý - má ľahkú textúru, nanáša sa na citlivé oblasti, maskuje menšie začervenanie,
 • ceruzka - určená na bodové použitie. Umožňuje skrývať aj jazvy, má antibakteriálne účinky,
 • krém - retuše drobných kožných defektov, existuje široká škála farieb,
 • palica - vhodná na maskovanie čiernych bodiek, jaziev, pigmentov a rozsiahlych problémových oblastí, skrýva zväčšené póry,
 • suchý - deje sa vo forme prášku, vysychajú vyrážky, matuje pokožku.

Práca s korektorom je založená na jeho schopnosti, pomocou určitej farby, neutralizovať nedokonalosti epidermy. Aplikuje sa bodovo, nanáša sa v malej vrstve. Hlavné typy korektorov:

 • mliečna béžová - skrýva zväčšené póry,
 • žltá - zobrazuje tmavé kruhy pod očami,
 • zelená - odstraňuje akné a červené vyrážky,
 • ružová - dodáva pokožke sviežu tvár, orgován - potlačuje škvrny od veku.

Prášok je drobivý, nanáša sa štetcom alebo špongiou. Existujú dva typy - odtieň a transportér. Prvým je trvalé ukrytie už maskovaných nedokonalostí, vyrovnanie tónu a zbavenie sa mastného lesku. Transportér je nevyhnutný na upevnenie make-upu a predĺženie jeho životnosti.

Vysoko kvalitný prášok je na báze mastenca, dobre sa nanáša a nezanáša póry. V kompozícii sa tiež môžu vyskytovať antibakteriálne, minerálne a opaľovacie krémy.

Správna aplikácia kozmetiky

Aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, mali by ste použiť určité pravidlá pre aplikáciu maskovacích agentov. Stáva sa to v niekoľkých fázach:

 1. čistenie, Jeho cieľom je odstraňovať kontaminanty kože, čistiť póry a odmasťovať.
 2. zvlhčovanie, Ľahký zvlhčovač utrite tenkou vrstvou.
 3. Používanie základov. S pomocou špongie, jej tvár a krk sú zakryté, mierne ovplyvňujú výstrih. Takže make-up bude hladší a vydrží dlhšie.
 4. Korekčné spracovanie problémových oblastí. Presná a presná aplikácia zelenej farby je potrebná na zakrytie sčervenania. Pri nastavovaní je dôležité nevyvíjať nadmernú silu, inak dôjde k prežiareniu tieňa močiara.
 5. Základný alebo korektorový náter. Naneste na čelo, nos, bradu a líca, dobre premiešajte. Ak sa farba pokožky na tvári líši od odtieňa krku, potom sa tiež ošetruje, aby sa zabránilo účinku masky. Pretože korektor má hustejšiu štruktúru, lepšie skryje zjavné a veľké vyrážky.
 6. Viazanie práškom, Nielenže opravuje líčenie, ale dodáva jej matnú textúru. Prášok je lepší pomocou veľkej špeciálnej kefy.

Jemnosti make-upu pre akné

Keď ste prišli na to, ako skryť akné s make-upom, mali by ste pochopiť vlastnosti jeho aplikácie. Predstavíme vám niekoľko užitočných rád a trikov o tom, ako používať kozmetiku:

 • používať vysoko kvalitnú kozmetiku prírodného pôvodu,
 • pravidelne čistite maskérske nástroje, najmä kefy a špongie, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu so zapálenými oblasťami,
 • použitie červenania je veľmi provokatívne, ak je na pokožke akné, pretože sčervenanie je ešte výraznejšie,
 • všetky výrobky nesmú obsahovať mastné zložky, hrozí to upchatie pórov a zhoršenie situácie,
 • nasýtená rúž pomôže odvrátiť pozornosť od pupienka na čele a výrazný dôraz na oči na brade pomôže,
 • ak sa pupienok usadil na nose, potom by sa nemalo nanášať svetlé líčenie, je lepšie použiť pastelové farby,
 • Tenkú vrstvu nezneužívajte, tenká vrstva je dosť dobrá, všetky kozmetiky nanášajte ľahkými pohybmi, bez poškodenia pokožky.

Lekárska kozmetika

Ďalším spôsobom, ako maskovať akné na tvári, je použitie špeciálnej lekárenskej kozmetiky. Má väčšiu výhodu ako dekoratívne, pretože s ním môžete nielen skryť nedostatky, ale aj vyriešiť samotný problém tvorby akné.

Ak sa akné neustále obťažuje, musíte sa úplne prepnúť na tento typ kozmetiky.

Terapeutické maskovacie látky majú nasledujúce výhody:

 • opraviť fungovanie mazových žliaz, zabrániť nadmernej tvorbe tukov,
 • rozjasní oblasť okolo čiernych bodiek, aby sa nevytvorila pigmentová škvrna,
 • rohož, odstránenie mastného lesku,
 • potláčajú zápalové ložiská,
 • prispieva k regenerácii jaziev, neumožňuje infekcii vytlačiť akné,
 • Chráňte pred priamym slnečným žiarením a inými dráždivými látkami.

Čo radia vizážisti

Špecialisti, ktorí často čelia nedostatkom pokožky, vyvinuli mnoho techník na ich maskovanie. Základné pravidlá pre úspešný make-up pupienok:

 • Použite korekčnú ceruzku, ktorá sa skladá z dvoch častí: zelený - kožný zápal, béžové masky. Väčšina týchto korektorov obsahuje látky, ktoré liečia vyrážky.
 • Získajte make-up s blikajúcim efektom. Vďaka rozptýlenému svetlu je akné menej viditeľné.
 • Používajte iba vysoko kvalitnú nekomedogénnu kozmetiku.
 • Ak chcete skryť pupienok s nadáciou, použiť tmavý tón na jeho povrchu, a svetlo na vrchole.
 • Pomocou korektoru zakryte tuberkulózu ľahkým liekom a pokožku okolo nej tmavou.
 • Základ pre problémovú pleť by mal byť o niečo ľahší ako tón pleti.
 • Vyvarujte sa svetloružovej červenej a svetlých rúžov. Tieto farby vizuálne zdôrazňujú akné a zápal.

A ešte jeden trik: ak sa na tvári objavilo niekoľko zapálených oblastí naraz, urobte rušivý manéver - jasným zafarbením očí.

Ako rýchlo maskovať akné na tvári kozmetikou: všeobecné odporúčania

Aby sa vyrážka nezapálila a na tvári sa neobjavili nové nedostatky, umyte sa gélom alebo penou pre váš typ pleti. Na tvár naneste vyrážkový gél alebo použite špeciálne náplasti. Po aplikácii týchto produktov pupienok vyschne a zakryje sa filmom, ktorý blokuje cestu infekcií do hlbších vrstiev kože.

Základňa pre líčenie

Naneste produkt pred založením a textúra pokožky bude omnoho jemnejšia. Hľuzy sa trochu vyhladia a na všeobecnom pozadí nebudú vynikať. Okrem toho základ tvorí neviditeľnú bariéru medzi pokožkou tváre a vrstvou dekoratívnej kozmetiky, ktorá zabraňuje vzniku nových vyrážok. Počkajte, kým produkt nezmočí.

Základný krém

Ak je potrebné upraviť pleť, vyberte tónovacie tekutiny, séra, BB krémy. Nesnažte sa vyrovnať tón pleti tonálnymi prostriedkami hustej textúry - v najlepšom prípade bude make-up vyzerať ako maska ​​av najhoršom prípade začnú póry, ktoré sú upchané krémom, začať horieť a na tvári sa vytvorí niekoľko ďalších nedokonalostí.

Korekčná ceruzka

V závislosti od veľkosti a farby môže byť akné skryté béžovým znalcom tmavých a svetlých farieb alebo obojsmerným korektorom. Na maskovanie maskérky odporúčajú používať výrobky s „trvalým“ vzorcom: nevysušujú pokožku a makeup poškodenej oblasti nie je zrejmý.

Ako zamaskovať korektor na akné? Aplikujte produkt jemným pohybom a okraje premiešajte jemnou kefou.

Cieľová čiara

Makeup sa nanáša matným sprejom alebo čírym práškom. Kozmetika teda nebude plávať a textúra pokožky bude čo najrovnomernejšia.

Ako maskovať rôzne typy vyrážok

Tí, ktorých koža je náchylná na vyrážky, vedia z prvej ruky, že akné je pimple nezhody. Preto ich musíte skryť pomocou rôznych nástrojov v určitom poradí.

 • Red. Skryte začervenanie pomocou sily korektora farieb. Najskôr potiahnite pupienok zelenou farbou a potom na ňu naneste tenkú vrstvu žltej farby. Okraje preliačte, až kým sa tón poškodenej a zdravej oblasti nezhoduje. Opravte výsledok práškom.
 • Pokryté kôrou. Na suchý pupienok naneste kvapku zvlhčovača a opatrne stiahnite z olúpanej kože dezinfikovanými pinzetami. Po niekoľkých minútach sa tuberkulóza prikryje hustým korektorom konzistencie.
 • Zrejúce. Najťažší spôsob, ako skryť pupienok z bubliny, je ten, že kozmetika jednoducho skĺzne z tuberkulózy. Ak chcete začať, vyčistite, vysušte pokožku a naneste „tonikum“. Zoberte kvapku hustého silného korektora so špičatou hranou kefy a všimnite pupienok. Prstom stlačte kvapku tónovacieho prostriedku. Práškový korektor. Ak tuberkulóza zostáva viditeľná, jednoducho ju premieňajte na krtka. Umiestnite hnedú alebo čiernu bodku do stredu očnou linkou.
 • Vytlačil. Je lepšie maskovať takéto akné. Ak však neexistuje iná cesta, ranu najprv utrite alkoholovým krémom. Potom naneste ľahký, takmer biely korektor a potom ho zakryte odtieňom pokožky.
 • Zostávajúca stopa. Ak chcete skryť hnedastú škvrnu, použite kompaktný prášok. Stačí nanášať štetcom v 2-3 vrstvách.

Aloe komprimovať

Náhly výskyt abscesu môže pokaziť akýkoľvek make-up, pretože maskovanie dekoratívnou kozmetikou v tomto prípade nepomôže. Ako skryť akné purulentnej povahy? Je potrebné aloe komprimovať.

Zmačkaný list rastliny sa fixuje na ošetrenej ploche na niekoľko hodín. Po požadovanom čase zostane obsah akné na povrchu. Všetko starostlivo odstránené. Ak je potrebné vytiahnuť skryté akné, aplikuje sa komprimácia cez noc.

Maska bez akné

Je lepšie aplikovať make-up na zapálenú pokožku v extrémnych prípadoch, pretože akné sa môže objaviť pod niekoľkými vrstvami základu. Preto je lepšie sa snažiť zmierniť zápal, ako ho maskovať. Použite jeden z týchto nástrojov:

 • Vizin, naftyzín alebo akékoľvek iné vazokonstrikčné kvapky. Vlhkú vatu navlhčite roztokom a nechajte ju 10 minút chladiť. Na zápal aplikujte obklad. Ak je veľký, zopakujte postup 2 - 3 krát.
 • Paracetamol, streptocid, citramón. Tablety sa rozdrvia na prášok a pridá sa voda. Rozliate zapálené časti rozotrite a vyčkajte 10 minút.

Ale ako maskovať akné bez kozmetiky doma, ak nie je po ruke jediný vhodný liek a nie je čas bežať do lekárne? V takom prípade môže pomôcť:

A ďalšie kozmetické výrobky

S pomocou inej dekoratívnej kozmetiky môžete vykonať rušivý manéver, ktorý takmer vždy funguje 100%. Ak je pupienok na čele, zamerajte sa na pery použitím svetlej rúžu na ne.

p, blokuj citáciu 17,0,0,0,0,0 ->

Na tom istom čele môžete znížiť rany, whisky (ak je tam lokalizovaná akné), aby sa zakryli, a po bokoch padajú vlasy. Ak vyrážky zakrývajú bradu, obráťte svoju pozornosť na oči a vytvorte pre nich jasný make-up.

p, blokuj citáciu 18,0,0,0,0 ->

Takže s pomocou tradičnej dekoratívnej kozmetiky môžete ľahko a rýchlo maskovať akné na tvári doma bez služieb stylistov a maskérov. Potrebujete iba 10 minút voľného času, zrkadlo a vhodný nástroj.

p, blokovanie 19,0,0,0,0 ->

Ak máte 3-4 hodiny pred dôležitou udalosťou, na ktorej by ste mali vyzerať úžasne, môžete vyskúšať ľudové liečivá, ktorých účinnosť bude stabilnejšia a dlhotrvajúca.

p, blokuj citáciu 20,0,0,0,0 ->

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Ľudové lieky

p, blokuj citáciu 22,1,0,0,0 ->

Ak máte na tvári viac voľného času a ak dávate prednosť prírodným produktom starostlivosti o pleť, môžete bez problémov maskovať akné na tvári.

p, blokuj citáciu 23,0,0,0,0 ->

Ich výhodou je, že prispievajú k zlepšeniu stavu zapálenej epidermy. Toto je tzv. Sanitka. Samozrejme to nebude fungovať na úplné odstránenie novotvaru v priebehu niekoľkých hodín, ale je celkom možné, aby bol menej viditeľný.

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

 • ľad

Pupienok je zapálená oblasť kože, kde sčervenanie spôsobuje vazodilatácia. Ak odstránite túto nezdravú hyperémiu, vyrážka už nebude tak zreteľná. Takže musíte zúžiť cievy pomocou chladu.

p, blokuj citáciu 25,0,0,0,0 ->

Ak je už v mrazničke pripravený ľad - v poriadku, naneste ho na pupienok 3-4 minúty. Ak nie, namočte vatový tampón do vody a vložte do mrazničky, kým neztuhne. Ak nie ste doma, všetko, čo bude fúkať, urobí všetko.

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

 • Farmaceutické prípravky

A teraz na vás čaká skutočné prekvapenie. Koniec koncov, určite, v lekárskej skrinke má každý vazokonstriktor, ktorý musíme zakryť pupienok.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Najlepšie v tomto prípade sú obvyklé kvapky z prechladnutia: Naftyzín, Xylen, Nazivín a ďalšie. Za nimi prichádzajú očné kvapky do účinnosti, ktoré majú rovnaký účinok na krvné cievy. Z tunajších dobrôtok je to Stillavit, Octilia, Vizin. Navlhčite vatový tampón v týchto liečivých roztokoch a po dobu 15 minút urobte stlačenie pre zapálenú oblasť tváre. Začervenanie zmizne!

p, blokuj citáciu 28,0,0,0,0 ->

 • Tea Tree Ether

Ak sa pozriete na zloženie kozmetiky s protizápalovým účinkom, vo väčšine z nich uvidíte éterický olej zo stromov čaju. Jedná sa o jedinečný nástroj, ktorý by ste mali mať vždy po ruke, ak máte problém s pokožkou.

p, blokuj citáciu 29,0,0,0,0 ->

Chcete maskovať pupienok? Každú pol hodinu, kým sa neaplikuje posledný make-up, zápal presne spálite éterom zriedeným vodou v rovnakých pomeroch. Po 4-5 hodinách (ak ich máte), sčervenanie zmizne a samotný novotvar sa výrazne zmenší.

p, blokuj citáciu 30,0,0,0,0 ->

 • streptocid

Ďalším nie celkom ľudovým liekom, ale skôr domácou lekárňou. Antibakteriálny a dezinfekčný prášok Streptocid sa zriedi v teplej vode a aplikuje sa na pupienok pol hodiny. Potom zvyšky sušeného prípravku odstráňte vatovým tampónom namočeným v peroxidu vodíka. Zápal sa výrazne zníži a sčervenenie zmizne.

p, blokuj citáciu 31,0,0,0,0 ->

 • káva

Toto je jediná situácia, keď ako kozmetický výrobok môžete použiť nielen prírodnú, ale aj instantnú kávu. Ani to nie je potrebné množiť s vodou. Len posypte pupienkový prášok po dobu 5 minút a odstráňte častice protizápalovým tonikom. Pleť získa krásny bronzový odtieň, proti ktorému bude začervenanie úplne neviditeľné.

p, blokuj citáciu 32,0,0,0,0 ->

Týmto spôsobom môžete veľmi účinne maskovať škvrny od akné, ktoré tiež vyzerajú veľmi škaredo na zdravej pokožke.

p, blokuj citáciu 33,0,0,1,0 ->

 • aspirín

Aplikujte bodovú aplikáciu z aspirínovej masky. Tabletu kyseliny acetylsalicylovej (to je vynikajúce peelingové činidlo) zrieďte niekoľkými kvapkami teplej vody, aby ste vytvorili hustú pastu. Porazte ho a naneste 5 minút na zapálenú oblasť pokožky. To ju za pár okamihov upokojí.

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

 • nechtík

Nechtík je dobrý, pretože jeho tinktúra rýchlo odstraňuje začervenanie a dočasne eliminuje zápal. Navlhčite v ňom kúsok rúna a naneste na akné 10 minút.

p, blokuj citáciu 35,0,0,0,0 ->

 • zubná pasta

Pupienky môžete maskovať tak, že ich 15 minút natierate zubnou pastou. Tento nástroj má však niekoľko požiadaviek. Po prvé, malo by byť biele, bez farbív. Po druhé, mal by obsahovať zložky ako fluór, triklosan, sóda alebo zinok.

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

Na to, aby fungovali ľudové lieky, musíte mať ešte niekoľko hodín. Ak potrebujete naliehavo a rýchlo maskovať akné na tvári, je lepšie používať dekoratívnu kozmetiku.

p, blockquote 37,0,0,0,0 ->

А чтобы не разочароваться в результате, примите к сведению несколько полезных советов от дерматолога — и тогда ничто не сможет затмить вашей красоты на любом мероприятии.

p, blockquote 38,0,0,0,0 -->

p, blockquote 39,0,0,0,0 -->

Užitočné tipy

p, blockquote 40,0,0,0,0 -->

Môžete použiť veľa make-upu a predtým si môžete celú hodinu sedieť s aspirínovou maskou, ale kým odídete z domu, nič nedosiahnete. Aby bola operácia maskovania aktov úspešná, vezmite na vedomie niekoľko užitočných odporúčaní od kozmetológov - a potom výsledok nesklame.

p, blokuj citáciu 41,0,0,0,0 ->

 1. V niektorých zdrojoch nájdete informácie o použití badiagy ako maskovacieho činidla pre akné. Zloženie tohto farmaceutického produktu však obsahuje dráždivé látky, po ktorých môže pokožka jednoducho spáliť ohňom. S takým plameňom na tvári je nepravdepodobné, že by bolo možné urobiť slávnostný make-up. Nerobte to preto.
 2. Je oveľa ľahšie maskovať známky akné ako samotný zápal. A to všetko rovnakým spôsobom: nadácia (ak nie je čas) alebo ľudová náprava (ak je niekoľko hodín zadarmo).
 3. Pomocou éterických olejov na maskovanie ich neaplikujte v koncentrovanej forme na pokožku. Áno, takže vyhoria pupienok, ale! Po prvé, spôsobí to závažné začervenanie. Po druhé, môže dôjsť k popáleniu.
 4. Ak chcete maskovať pupienok, niekedy musíte použiť pomerne agresívne prostriedky. Pamätajte, že káva, aspirín a dokonca aj zubná pasta, ktorá sa na prvý pohľad javí tak neškodná, môže vyvolať alergie a spôsobiť vážne podráždenie. Preto je lepšie vedieť vopred, ako bude vaša pokožka reagovať na jednu alebo druhú kompozíciu. Zápästie sa tu môže stať lakmusovým testom.
 5. A samozrejme, hlavná rada je - neskúšajte stlačiť akné rukami doma. Potom to určite nebudete môcť zamaskovať. Musia sa stretnutie odložiť a musí sa venovať úplnej a dlhodobej liečbe zápalovej pokožky.

Teraz môžete doma rýchlo zakryť akné na tvári a zachrániť situáciu - napriek týmto nenávistným vyrážkam vyzerajte úžasne na každej udalosti. Napriek tomu treba pripomenúť, že ide iba o dočasné opatrenie, a po umytí pred spaním sa krásna princezná opäť zmení na Popolušku. Ak chcete, aby sa takéto okamihy vyskytli vo vašom živote, skúste problém neskrývať, ale ho pomocou akýchkoľvek dostupných prostriedkov odstráňte.

p, blokuj citáciu 42,0,0,0,0 ->

A pamätajte: čistá, dobre udržiavaná pokožka nikdy nenarušuje tento druh nešťastia.

p, blockquote 43,0,0,0,0 -> p, blockquote 44,0,0,0,1 ->

Ako skryť akné na tvári: iba maskovanie alebo ošetrenie plus „maskovanie“?

Oprava malých nedostatkov, nedostatkov vo vzhľade, najmä akné, má dlhú históriu. V ére Kataríny Veľkej bolo možné na tvár naniesť hrubú vrstvu bieleho prášku a ísť von, ale dnes sa len málokto odváži. Ale ako skryť akné na tvári s make-upom? Na maskovanie rôznych nedokonalostí použite špeciálnu kozmetiku! Toto rozhodnutie teraz podporuje mnoho dermatológov. Predtým sa sťažovali na komedogénny účinok hromadných parfumov a kozmetiky, ktorý bol široko prezentovaný na pultoch obchodov a obchodov.

Pokračovaním krátkej exkurzie do histórie problému si môžeme pripomenúť existenciu maskovacieho liečivého prášku, ktorý vytvoril začiatkom minulého storočia francúzsky dermatológ Jean Darya. Prišiel s myšlienkou zmiešať bielu hlinku s prírodnou minerálnou farbou - okr.

Zlúčeniny hliníka, zinku, železa a kremíka v zložení prášku mali terapeutický účinok, najmä dezinfekčné a protizápalové. Súčasne prášok ukrýval akné, jazvy a iné nedostatky na tvári. Na tento účel sa v Atlantiku častejšie používal nerozpustný uhličitan zinočnatý.

Moderné maskovacie látky na akné patria do nasledujúcich skupín:

 1. - dermatokosmetologická kamufláž,
 2. - dekoratívna kozmetika,
 3. - divadelné líčenie.

Najčastejšie a za prijateľné ceny je zastúpená distribučná sieť dekoratívnej kozmetiky, ale je vhodné kúpiť výrobky patriace do prvej skupiny. Predtým, ako si doma schováte akné na tvári, musíte si kúpiť: nadácia, kompaktný prášok, korektor, špongia, kozmetická kefa.

Korekčná kozmetika s terapeutickým účinkom

Kozmetický trh v posledných rokoch ponúka linky na starostlivosť o pokožku postihnutú akné, dermatózami, hyperpigmentáciou. Je vhodné kúpiť iba taký výrobok, hoci za cenu, ktorá presahuje sériovú hmotnosť. Formy vyrobených tonických a maskovacích látok: prášky, krémy, emulzie, peny, pasty obsahujúce terapeutické zložky:

 • samoregulačné látky - zlúčeniny zinku, výťažky z morských rias, kvasnice, zelený čaj, lopúcha,
 • čistiace prostriedky na zabránenie pigmentácie - výťažky zo sladkého drievka, moruše, scutelarie (scutellaria),
 • prísady, ktoré znižujú sekrečnú aktivitu mazových žliaz,
 • matovacie hmoty - deriváty škrobu, silikóny,
 • protizápalové činidlo - kyselina salicylová,
 • Faktory ochrany pred UV žiarením.

Popredné kozmetické značky uviedli na trh uvoľňovanie korektorov obsahujúcich zjasňovače, seboregulátory, antioxidanty a vitamíny. Napríklad Clarinsova korektorová tyčinka obsahuje vitamíny A a E, používa sa na matovanie pokožky a maskovanie jednotlivých defektov.

Ako skryť akné na tvári pomocou make-upu

Korektor sa aplikuje bodovo na akné, jazvu, škvrnu alebo na problémovú oblasť tváre, ktorá sa prstom vtlačí do kože. Kvapalná korektorská maska ​​na akné, ktorá trie produkt špongiou namočenou vo vode (tenká špongia). Korektor zelenej farby úspešne maskuje červený zapálený pupienok, modrý - ložiská ružovky.

Ako skryť akné na tvári za 5 minút - pokyny:

 • Odmasťujte a očistite pokožku gélom alebo tonikom. Na zníženie sčervenania na 50 sekúnd naneste na zapálenú oblasť pokožky kocku ľadu alebo ju namažte kvapkami chladu (majú vazokonstrikčný účinok).

 • Ako základ naneste nemastný krém s protizápalovými prísadami.
 • Naneste základ, ktorého odtieň je o niečo svetlejší ako je prirodzená farba pokožky.
 • Korektor zelený, aby bodka bola v strede pupienka alebo červenej škvrny. Opatrne zmiešajte tento nástroj s druhou stranou tyčinky zafarbenej na mäso.
 • Ľahko posypte tvár a vytvorte matný povrch.

K dispozícii je tiež možnosť bez tonika pri pôsobení iba s korektorom a práškom

Všetky uvedené metódy maskovania kožných defektov majú spoločnú nevýhodu - krehkosť. Po niekoľkých hodinách získa tvár mastný lesk, akné sa stane viditeľným. Obrovská mínus „kamufláže“ je zmena farby kože pod lúčmi slnka, keď sa nadácia, prášok a korektor rozbijú na hrudky, rozostria sa potom. Aby sa predišlo takým problémom, mala by sa venovať väčšia pozornosť liečbe akné.

Dodržiavanie vodného režimu dáva ďalší podnet na zlepšenie telesného krytu, na ktorý musíte piť jeden až dva litre tekutiny denne. Pomáha udržiavať hladkú pokožku pomocou zeleného čaju, obohacuje stravu o produkty s vitamínmi A, B, C a E.

Ako skryť akné na tvári bez make-upu?

Bez make-upu je ťažké sa rýchlo zbaviť neviditeľnej červene zapálenej pokožky. Vazokonstrikčné kvapky môžete znížiť opuch a sčervenanie: očné kvapky, napríklad „Vizin“, alebo nos („Naftyzín“). Táto metóda bude zaujímať tých, ktorí hľadajú spôsob, ako skryť akné na tvári chlapa bez make-upu. Je lepšie nepočítať so zázračným zmiznutím zápalu za pár hodín, ale sčervenanie sa v noci zníži.

 1. Navlhčite vatový tampón kvapkami a vložte do mrazničky na 10 minút.
 2. Potom vystúpte z chladničky a naneste na pupienok 1 minútu.
 3. Urobte si krátku prestávku, aby znecitlivenie pokožky prešlo, znovu aplikujte.
 4. Opakujte to niekoľkokrát v priebehu hodiny.

Akné ráno bude menej viditeľné, ak si v noci urobíte masku s aspirínom:

 1. Rozdrvte tabletu kyseliny acetylsalicylovej, pridajte niekoľko kvapiek vody. Výsledná kaša by sa mala mazať iba akné.
 2. Lepiacu náplasť prilepte navrchu tak, aby sa prášok nerozpadol.
 3. Ráno si utrite tvár salicylovým alkoholom alebo pleťovou vodou s obsahom kyseliny salicylovej.

Ako skryť akné na tvári bez kozmetiky, pomocou ľudových liekov

Beaten vaječný proteín sprísňuje, rozjasňuje a schne zapálené akné. Tento nástroj aplikujte bodovo a vo viacerých vrstvách. Medzi aplikáciami sa predchádzajúca vrstva nechá uschnúť na pokožke.

Okamžitá káva sa používa na červené akné. Posypte štipkou kávového prášku, jemne trieť. Po 10 minútach otrite zvyšky produktu a pokožku utrite krémom.

Šťavy z citróna a aloe listov v rovnakom pomere. Aplikujte niekoľko vrstiev tekutiny na zapálené akné alebo doplňte krémy. Dajte liek cez noc, aby šťava z aloe upokojila zápal a citrón zmiernil začervenanie.


Amina Pirmanová/ autor článku

Alkoholová tinktúra nechtíka

Malé pupienky možno spáliť vatovým tampónom namočeným v tinktúre. Má nielen sušiaci účinok, ale tiež eliminuje zápalové procesy.

Napriek mnohým spôsobom, ako maskovať vyrážky na akné, musí byť táto patológia úplne odstránená. Oplatí sa kontaktovať dermatológa a podstúpiť ošetrenie, aby sa ďalej potešila čistá a zdravá pokožka.

Pin
Send
Share
Send
Send