Užitočné tipy

Skladacia origami peňaženka

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 16. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Ak potrebujete vyzdvihnúť zaujímavý a pomerne jednoduchý projekt origami, ktorý bude pre vás v každodennom živote celkom praktický a užitočný, skúste si vyrobiť peňaženku. Nie je ťažké vyrobiť si papierovú peňaženku pomocou techniky origami, je ju možné prispôsobiť vlastnému vkusu a čo je dôležitejšie, bude vás to stáť iba cena papiera. Z tohto článku sa dozviete dva spôsoby, ako vyrobiť peňaženky, a hotový výrobok je možné ozdobiť tak, ako chcete.

Používanie peňaženky v hrách

Deti staršie ako 5 rokov musia hrať hry na hranie rolí, aby sa dosiahol plný rozvoj. Cenovo dostupnou a vzrušujúcou možnosťou je vybavenie domu a nákupy v ňom. Ak to chcete urobiť, urobte si pult, pokladňu, modely s doskovými doskami. Vytvorenie domáceho obchodu je veľmi vzrušujúce.

Pre neho urobiť:

 • pult a pokladňa z krabíc,
 • modely výrobkov z plastelíny alebo polymérnej hliny,
 • peniaze
 • peňaženky,
 • papierové vrecká.

Mnoho ľudí zabudne zarobiť peňaženky alebo peniaze, vďaka čomu je hra menej realistická. Predškolák by sa mal učiť počítať peniaze, pretože táto zručnosť mu bude užitočná po 2-3 rokoch. Vytvorte všetky zariadenia pre hru s dieťaťom, aby pre nich bolo v budúcnosti zaujímavejšie pracovať s nimi. Počítadlo môže vykonávať dvojaké funkcie - počas hry doň môžete odovzdať tovar a po ukončení hodiny uložiť všetky drobnosti do neho.

Teraz si môžete kúpiť akékoľvek hračky, ale spoločná tvorivosť spája rodiny. Psychológovia odporúčajú každý víkend tráviť čas remeslami. Môže ísť o praktické veci, panely alebo iné dekorácie pre interiér. Po 7 rokoch sa deti začnú zapájať do stolových hier. Vytvorte pre nich papierovú peňaženku, pretože súprava často obsahuje karty, ktoré sa pri hromadnom skladovaní ľahko stratia. Ak je pre hry veľa vecí, potom pre každý typ pridajte samostatný archív pomocou techniky origami.

Dievčatá by sa mali naučiť vyrábať peňaženky, aby pre svoje bábiky vytvárali elegantné spojky. Takéto tašky sú užitočné pre všetky typy bábik: papier, Barbie, Monster High, jednoduché bábiky rôznych veľkostí. Ak chcete získať malú spojku, vezmite za základ bonbóny z bežných cukroviniek. Vďaka tomu bude taška nezvyčajnou farbou.

Program výroby domácich majstrov

Keď nájdete praktické uplatnenie tohto remesla, stojí za zváženie, ako vyrobiť papierovú peňaženku origami. Ak dokážete zložiť jednoduché lietadlá, schéma tohto plavidla sa vám nebude zdať komplikovaná.

Než začnete, pripravte si obdĺžnik z hrubého papiera určený pre tlačiareň, obchod s kreatívnym materiálom, darčekové balenie.

Krásne peňaženky pochádzajú z listov s textúrami.

Pomôže vyrobiť origami peňaženku z papierovej schémy práce:

 1. Označte vodorovný sklad na liste, preložte ho na polovicu a rozložte. To isté opakujte zvisle. Položte list tak, aby dlhá strana smerovala k vám.
 2. Ohnite všetky rohy obdĺžnika k línii ohybu.
 3. Na každej strane hárku zostávajú 2 ostré rohy. Ohnite ich na stredovú čiaru.
 4. Potom ohnite ventily z každej strany na strednú vertikálnu čiaru.
 5. Obráťte obrobok.
 6. Ohnite horný a dolný okraj listu k vodorovnej stredovej čiare.
 7. Zložte budúcu peňaženku zvisle na polovicu.
 8. Bude mať podobu súčasnosti, zostáva len vytiahnuť jeden z rohov tak, aby zakrývalo priestory peňaženky.

Ak je to potrebné, model sa ľahko upraví - vyrobí sa zips. Vyžaduje si to dva tenké vinylové platne alebo obyčajný suchý zips. Prilepte jednu časť upevňovacieho prvku na ventil a druhú na hlavnú časť modelu.

Pri prvom plavidle dajte dieťaťu jednoduchý list z notebooku. Potom, čo sa naučil lekciu o pridávaní peňaženky, zmeňte materiál a rozmery plavidla. Origami je založený na malých bonbónoch alebo listoch prispôsobených veľkosti peňazí. Ak chcete vyrobiť remeslo, do ktorého možno ľahko umiestniť ruské bankovky, musíte šírku obdĺžnika rovnať dvom dĺžkam bankoviek. Dĺžka listu je 6 šíriek bankoviek.

Kabelka: aký je rozdiel od origami peňaženky?

Ďalším typom peňaženky je peňaženka. Vyrába sa inou technikou. Aby bolo potrebné, aby:

 • kus lepenky alebo hrubého papiera,
 • nožnice,
 • lepiaca páska
 • lepidlo.

Technika výroby tohto remesla sa nedá nazývať tradičným origami, ale je mu blízka.

Peňaženku urobte podľa pokynov krok za krokom:

 1. Vezmite hrubý list A4.
 2. Preložte ho na polovicu. Linku ohybu dobre nažehlite: po rozložení fólie by mala byť zreteľne viditeľná.
 3. Rozbaľte hárok, zvisle ho zložte a ohnite na polovicu. Linky vyžehlite, obráťte obrobok.
 4. Plachta je lemovaná zamýšľanými záhybmi do 8 rovnakých obdĺžnikov. Vezmite nožnice, urobte medzeru medzi dvoma postavami vľavo a medzi nasledujúcimi, vytvorte medzeru vo forme kosoštvorca.
 5. Pri obdĺžnikoch 1 a 3 orežte okraje a ohnite.
 6. Vertikálnu čiaru rezu utesnite tenkou páskou.
 7. Pravý a ľavý okraj listu preložte smerom k stredovej čiare.
 8. Polotovar preložte na polovicu.
 9. Vyčnievajúce výstupky upevňujú okraje kabelky. Opravte ich lepidlom tak, aby sa z hračky nevyliali peniaze.

Výsledná peňaženka je vhodná na ukladanie analógov bankových kariet, drobností vyrobených z lepenky a hračiek. Je ťažšie urobiť to, najlepšie je robiť to s mladšími študentmi. Rezanie kabelky zjednoduší rovnakú prácu: pripravte niekoľko obdĺžnikov z kartónu alebo hrubého papiera, preložte veľký na polovicu a prilepte naň malé vrecká (pod kartami). Vytvorte ventil so suchým zipsom alebo tenkými magnetmi.

Ako zarobiť peniaze?

Pre domáci „obchod“ musíte zarobiť peniaze. Môžete ich získať rôznymi spôsobmi:

 • nákup hotových modelov (predávané vo veľkých zväzkoch, ktoré sa používajú na svadby),
 • kresliť na podšívku a rezať,
 • vytvoriť rozloženie na počítači a tlačiť,
 • skenovať bankovky a reprodukovať ich.

Ako základ by ste nemali brať skutočné bankovky: ak si ich dieťa zamieňa so skutočnými a ide do obchodu, budú problémy s orgánmi činnými v trestnom konaní. Na uľahčenie počítania si požičiavajte iba existujúce hodnoty a nominálne hodnoty mincí.

Najlepšie zo všetkého je, použiť fantáziu a vytvoriť si vlastné bankovky, prísť s dieťaťom názov meny. Na bankovkách môžete kresliť obrázky svojich obľúbených kreslených alebo rozprávkových postáv. Používajte znaky z rovnakej filmovej série.

Zarobte tematické „peniaze“ pre deti so znakmi „Paw Patrol“ alebo „Masha a medveď“. Staršie deti môžu byť ponúkané na umiestňovanie postáv z divu Marvel alebo Pirates z Karibiku do novej meny. Najjednoduchšie je umiestniť obrázky na bankovky pomocou počítačových programov a potom vytlačiť hotové bankovky na farebnej tlačiarni.

Ak nemáte zručnosti na prácu s grafickými programami alebo sa nechcete venovať viac času príprave na hry, urobte si so svojím dieťaťom bankovky na peňaženku - rozrežte listy na rovnaké obdĺžniky a zafarbte ich. Budete potrebovať farby, ceruzky alebo fixky. Nezabudnite uviesť na každej bankovke nominálnu hodnotu.

Detské remeslá a papierové hračky

V mojom detstve sme urobili veľa zaujímavých papierových remesiel, hračiek a zábavy: lietadlá, člny, parníky, silvestrovské sušienky, dievčatá pre dievčatá, "živé obrázky" a oveľa, oveľa viac. A naučili sa ich robiť najčastejšie jeden od druhého.

Naučil som sa vyrábať papierovú peňaženku v materskej škole. Dievčatá zvyčajne držali v týchto peňaženkách mince, bonbóny a bonbóny.

Moja dcéra a ja sme vyrobili takú peňaženku na ukladanie hračiek.

Na výrobu papierovej peňaženky pomocou techniky origami potrebujete krásny papier s rozmermi 20x40 cm. Baliaci papier je vhodný, pretože zvyčajná farba je menšia a peňaženka z nej bude veľmi malá. Ako dieťa sme toto remeslo vyrobili z dvojitého listu notebooku.

Ako vyrobiť origami papierovú peňaženku

Pre lepšiu prehľadnosť ohraničte línie skladania - list sklopte na polovicu dĺžky a šírky.

 1. Rohy na oboch stranách ohnite smerom k vodorovnému záhybu v strede.
 2. Výsledné rohy zapnite naspäť.
 3. Oblúky ohnite k zvislému ohybu označenému v strede.
 4. Otočte sa dozadu.
 5. Ohnite horný a dolný okraj k vodorovnému ohybu označenému v strede.
  Môžete tiež vyrobiť suchý zips alebo sponu z tenkých vinylových magnetických dosiek.

Hračky peniaze pre deti hrať v obchode

Hračky si môžete zahrať v obchode, aby ste ich mohli vložiť do takejto peňaženky. Môžete si ich stiahnuť a vytlačiť tu (skopírujte ich a prilepte do panela s adresou prehliadača): pochemu4ka.ru/load/12-1-0-191

Roztomilé účty, podobné skutočným, iba v nominálnych hodnotách od 1 do 10 rubľov - môžete hrať nielen v obchode, ale aj s deťmi trénovať až 10. Naše peniaze už majú niekoľko rokov, takže to vyzerá, že sú „z druhej ruky“.

alebo iné články o remeslách v technike origami, napríklad:

© Julia V. Sherstyuk, https://moreidey.ru

Všetko najlepšie! Ak bol tento článok pre vás užitočný, pomôžte mu s rozvojom stránky, zdieľajte s ním odkaz na sociálnych sieťach.

Umiestňovanie materiálov stránok (obrázkov a textov) na iné zdroje bez písomného súhlasu autora je zakázané a stíhané zákonom.

Pin
Send
Share
Send
Send