Užitočné tipy

Ako držať zbraň, aby zasiahla cieľ 15. decembra 2016

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý majiteľ brokovnice by mal vedieť, ako sa správne starať o zbraň! Nesprávna manipulácia so strelnými zbraňami ich robí menej spoľahlivými. Nedostatočná spoľahlivosť môže mať negatívne následky - poruchy sa môžu prejaviť vo chvíli, keď potrebujete, aby zbraň správne fungovala.

Pumpa akčná brokovnica

 1. 1 Uistite sa, že vaša strelná zbraň je vždy v bezpečí. Ak chcete začať s činnosťou, udržiavajte hlaveň v bezpečnom smere, vyberte prst zo spúšte.
 2. 2 Stlačte tlačidlo spúšte (zvyčajne pred alebo za uzávierkou).
 3. 3 Akčná brokovnica s akčnou pumpou. Opakujte, kým v komore nezostanú žiadne kazety.
  • Skontrolujte, či je zbraň vyložená. Nechcete, aby sa pri čistení zbrane vyskytla neočakávaná strela.
 4. 4. Počas čistenia držte strelivo oddelene od brokovnice.

Automatické nabitie brokovnice

 1. 1 Uistite sa, že držíte zbraň správne. Hlaveň udržiavajte vždy v bezpečnom smere, pozerajte sa na strelnú zbraň, akoby bola nabitá, a vyberte prst zo spúšte.
 2. 2 Potiahnite uzáver dozadu a uvoľnite ho. Opakujte, kým v komore nezostanú žiadne kazety.
  • Skontrolujte, či je zbraň vyložená. Nechcete, aby sa pri čistení zbrane vyskytla neočakávaná strela.
 3. 3 Počas čistenia držte strelivo oddelene od brokovnice.

Metóda 2 Čistenie pištole

Čistenie brokovnice by nemalo byť dlhé. Pokiaľ v brokovnici nie je veľa piesku alebo nečistôt, všetko by malo fungovať spoľahlivo. Ak potrebujete vykonať dôkladnejšie čistenie alebo ak použijete automatickú brokovnicu, je tu nevyhnutný postup: Demontáž sa nevyžaduje, otvorte a zatvorte uzáver v súlade s požiadavkami.

 1. 1 Všetky súčasti utrite papierovou utierkou (alebo handričkou, ktorá neuvoľňuje vlákna).
  • Z trenia utrite čo najviac uhlíka. Starý olej a nespálený prášok utrite.
  • Uistite sa, že ste vyhadzovač a oblasť okolo fotoaparátu utreli. Zistíte, že niektoré časti sú špinavejšie podľa čiernych značiek na uteráku (dôkladne ich vyčistite).
 2. 2 Na všetky kontaminované časti naneste špeciálne rozpúšťadlo (je lepšie zvoliť rozpúšťadlo, ktoré pri kontakte nepoškodí vašu pokožku, napríklad M-Pro 7).
  • Nastrekuje sa dostatočné množstvo rozpúšťadla.
 3. 3 Nechajte rozpúšťadlo niekoľko minút vsiaknuť. Uistite sa, že všetky časti pokryté nečistotami alebo nespáleným strelným prachom majú dostatok rozpúšťadla.
 4. 4 Utrite zbraň kefou (nie kovovou, napríklad kefkou na zuby). Táto metóda funguje dobre s rozpúšťadlom a odstraňuje usadeniny uhlíka, ktoré sa hromadia na zbraniach. Pokúste sa utrieť všetky zákutia a škrabance.
 5. 5 Utrite zbraň handričkou, ktorá po sebe nezanecháva vlákna (môžete si nakúpiť nasekanú handričku, ale vhodné je aj čisté staré tričko alebo ponožky). Utrite miesto, kde bolo nanesené rozpúšťadlo, až kým nebude pištoľ čistý.
 6. 6 Celú brokovnicu (zvnútra a von) utrite navlhčenou handričkou navlhčenou v rozpúšťadle.
 7. 7 Na odstránenie usadenín uhlíka, zvyškov strelného prachu a nečistôt nahromadených v ťažko prístupných častiach brokovnice použite rázovú pištoľ.
  • Väčšinu vkladov nájdete v komore. V rohoch kovových častí dochádza k hromadeniu horenia.
 8. 8 Valec utrite handrou navlhčenou v rozpúšťadle. Tento postup opakujte s čistými handrami (impregnované rozpúšťadlom), až kým handra prestane zhromažďovať nečistoty. Potom ho utrite handričkou namočenou v oleji, čo chráni váš valec pred hrdzou.
  • Ak nemáte dostatočné skúsenosti s čistením pištole, na čistenie hlavne môžete použiť špeciálny kábel.
 9. 9 Na komponenty, ktoré si vyžadujú mazanie, naneste olej. Pokyny pre zbraň zvyčajne označujú, ktoré časti by sa mali po vyčistení namazať olejom.
  • Na ventil bezpodmienečne naneste olej.
  • Snažte sa, aby sa olej nedostal do úderníka (olej zhromažďuje nečistoty a pálil z pušného prachu, nahromadenie tohto páleného materiálu okolo úderníka ho môže zakliniť a zabrániť streleckej zbrani).
 10. 10 Utrite pištoľ a odstráňte prebytočný olej.

Základné princípy

Inštruktori vedia, že pri streľbe nie je žiaden spôsob, ako správne držať zbraň. Toto je ovplyvnené niekoľkými faktormi:

 • fyziologické vlastnosti poľovníka,
 • hmotnosť zbrane
 • terénna krajina.

Existujú však základné princípy. Potrebujeme pomerne silné pokrytie krku pažby a predlaktia. Prsty by však nemali byť príliš napäté a znecitlivené. Obzvlášť dôležité sú nasledujúce podrobnosti: palec ruky, ktorý spočíva na pažbe, musí pevne priliehať na krk a v žiadnom prípade sa nesmie zasunúť na poistku. V opačnom prípade ju môže strelec pri údere poškodiť. Obzvlášť často je prst horným uzáverom zranený.

Ako umiestniť ruky

Ruka, ktorá stlačí spúšť, by mala voľne ležať, nič by ju nemalo obmedzovať. Niekedy existujú zbrane, v ktorých má zadok tvar, v ktorom ho môžete správne zobrať, musíte si natrieť zápästie. To znižuje presnosť a účinnosť streľby. Odborníci odporúčajú zmeniť tvar prednej časti hrebeňa na zadok alebo dokonca úplne vymeniť pištoľ. To dá ruke viac priestoru. Ale robiť to sami sa neodporúča. Takéto zmeny v dizajne by mal vykonávať iba hlavný strelec.

Druhá ruka strelca je zvyčajne umiestnená v strede predlaktia. Obzvlášť dôležité je ovládať uchopovaciu silu. Majstri streľby učí, že predlaktie by sa malo držať v dlani, akoby to bola hrsť vajíčok. Prvýkrát takáto priľnavosť nemusí fungovať, ale stále ju musíte zvládnuť.

Lov veľkej hry vám umožňuje použiť trochu viac sily pri súčasnom držaní zbraní. Sila stlačenia predlaktia by sa však mala snažiť minimalizovať. Samozrejme by malo stačiť na spoľahlivú a jasnú kontrolu paľby.

Je dôležité správne umiestniť ukazovák. Inštruktori odporúčajú umiestnenie tak, aby smerovalo k cieľu. Spočiatku sa táto pozícia ruky nebude javiť príliš pohodlne, ale postupom času si táto zručnosť získa oporu a stane sa zvykom. Keď ukazovák leží tak, že ukazuje na cieľ, pomáha pri presnosti na inštinktívnej úrovni. Inštruktor zvyčajne žiada začínajúceho strelca, aby zdvihol ľavú ruku s ukazovákom natiahnutým dopredu a načrtol jeho cieľ. Kefa by sa mala udržiavať uvoľnená, bez napätia. Potom je študent ponúknutý, aby obrátil svoju polootvorenú dlaň hore. Toto bude optimálna poloha prednej ruky pri streľbe.

Ako rozdeliť svalové úsilie

Tajomstvo je tu jednoduché. Ruka, ktorá drží hrudník, sa musí posúvať čo najviac dopredu a súčasne by sa mal stlačiť zadok. Pri takejto priľnavosti sa vytvorí určité napätie, strelec vníma spätný ráz menej rýchlo a opäť nasmeruje hlaveň na terč. Majstri streľby odporúčajú jednej z rúk napriek tomu menej namáhať. Pri poľovníctve sa hostiteľovi odporúča nechať prednú ruku. Pri mierení v hre sa stáva hlavnou.

Niektorí lovci preferujú zdvihnúť zbraň oboma rukami súčasne a súčasne ju zamerať na cieľ. Šetria tak čas na výstrel.

Poloha a práca rúk počas streľby je do značnej miery individuálna. Ale všetci odborníci sa zhodujú na jednej veci: je potrebné kontrolovať kompresnú silu zbrane. Ak sa predloktie počas výstrelu zasunie do ruky, malo by sa zosilniť držadlo. Ak sú vaše prsty biele a napätie je znecitlivené, musíte ich uvoľniť.

Niektorí lovci občas menia ruky. To im pomáha rýchlo zamerať zbraň na cieľ. Medzi strelcami je klasika stredná priľnavosť na predlaktí. Ale mnohí držia ruku bližšie k krabici. Je úplne riskantné umiestniť ho úplne na zadnú časť forendu. Ruka sa príliš napína, takže je ľahké rozmazať cieľ. Predná časť predlaktia je pridržiavaná, iba ak je príliš krátka.

Ako zariadiť lakte a štetce

Ani v tejto otázke neexistuje konsenzus. Niektorí poľovníci sú si istí, že lakte by mali byť pri streľbe dostatočne zdvihnutí. Iní sa domnievajú, že je lepšie držať ich v prirodzenej polohe a predlaktia trochu zdvíhať. Väčšina z nich si vyberie druhú metódu. Vysoko zdvihnuté lakte pomáhajú pri fotografovaní pascí. Vytvárajú silný zámok medzi lícom a pažbou. Pri normálnom love sú pohyby zachytené a strelec môže minúť z priamej polohy z krátkej vzdialenosti.

Ruky oboch rúk by mali byť čo najpohodlnejšie. To uľahčí ovládanie zbraní pri výbere cieľa.

Tipy pre začínajúcich poľovníkov

Lovec nováčikov si musí vyvinúť zručnosť, pri ktorej sa obe ruky rovnako podieľajú na hádzaní zbrane na rameno. V takom prípade by hlaveň zbrane mala byť vždy nasmerovaná k cieľu a nemala by sa otáčať zo strany na stranu alebo nahor a nadol.

Ľavá ruka ukazuje hlaveň na terč. Ten pravý v poslednom okamihu mierenia vráti zbraň späť a pritlačí zadok k ramenu. Tento pohyb by sa mal vykonávať iba chrbtom ruky. Potom sa pažba zasunie do dutiny v ramene. Pri vystrelení to zhasne spätný ráz. Loket pravej ruky je trochu zdvihnutý, ale nedvíha ho.

Začiatočníci na prvom tréningu sa snažia otočiť pravú ruku doľava. Toto je chyba. Naopak, stojí za to otočiť ho trochu doprava. Táto poloha zaistí mäkšiu uchopovaciu pištoľ a plynulé stlačenie spúšte.

Pozícia tela pri streľbe je tiež veľmi dôležitá. Ak je telo vyhodené späť, lovec nebude schopný zvládnuť spätný ráz a hlaveň prudko vyskočí. Malo by byť zabezpečené, že telo je mierne naklonené dopredu a ťažisko sa prenesie na prednú nohu.

Keď si poľovní nadšenci vyberú „útočné pušky“, mali by si pamätať, že rovnováha pri streľbe sa v tomto prípade bude neustále meniť, keď sú kazety úplne vyčerpané. Strelecká čiara sa tiež zvýši.

Správna voľba zbrane

Presnej streľbe často bráni samotný dizajn zbrane. Skúsení lovci vedia, že niekedy sú zbrane navrhnuté tak zle, že ich nie je možné správne vyzdvihnúť.

Stáva sa, že zbrane boli prerobené samy od seba a urobili to zle. Preto, aj keď sú dodržané všetky pravidlá priľnavosti, zdá sa vám, že zbraň vo vašich rukách nie je dostatočne poslušná, potom by ste sa mali obrátiť na profesionálneho strelca. Iba dobre vybavená zbraň v rukách dobrého strelca prinesie radosť zo streľby a bude mať za následok výsledok lovu.

Povolenie na skladovanie zbraní

Loveckú pušku môžu mať doma iba tí občania, ktorí na to majú povolenie. Môžete to získať kontaktovaním policajného oddelenia v mieste bydliska.

Občan bude musieť prejsť príslušnou lekárskou komisiou, ktorá presne potvrdí jeho zdravý rozum a jeho schopnosť používať strelné zbrane. Lovecká puška sa dá kúpiť iba s príslušným povolením. Následne sa nákup zaznamená do ATS.

Dnes široký výber rôznych druhov strelných zbraní trochu odrádza začínajúcich poľovníkov. Existujú teda modely, ktoré sa nakupujú bez príslušného povolenia a ktoré si nevyžadujú ďalšie registrácie u orgánov činných v trestnom konaní. Medzi tieto druhy zbraní patria:

 • špeciálne vzory podobné zbraniam
 • revolvery s pneumatickým princípom
 • pušky a pištole s úsťovou energiou najviac 3 J
 • revolvery s kalibrom nie väčším ako 6 mm, ako aj príslušné kazety
 • iné signálne pištole

Napriek tomu, že uvedené modely je možné kúpiť v špecializovaných zariadeniach bez príslušného povolenia, uskladnenie predložených modelov by sa malo vykonať podľa rovnakých zásad ako pri „úplnej“ poľovníckej puške.

Teraz by sme mali hovoriť o zákaze ako varovanie pre občanov. V žiadnom prípade neskladujte doma poľovnícke pušky a iné strelné zbrane, ktoré boli kedysi jednoducho prevedené alebo darované.

Všetky zbrane sa musia podrobiť príslušným registráciám s presným uvedením majiteľa. Ak sa u vás nájde strelná zbraň, ktorá nepatrí žiadnemu z jej obyvateľov, čo naznačuje nedostatok registrácie na policajnom útvare, môže byť prípad postúpený súdu v súvislosti s trestnou zodpovednosťou.

Udržujte zbraň doma

Brokovnice sa musia skladovať v súlade s registráciou ich majiteľa alebo podľa momentálneho pobytu. Úložisko je starostlivo vybrané. Tu by ste mali používať kovové trezory alebo zásuvky so spoľahlivým zámkom alebo zámkom.

Pravidlá skladovania loveckej pušky v dome umožňujú použitie drevených konštrukcií, ktoré boli predtým pokryté kovovými plechmi. Trezor alebo skrinka je nevyhnutne uzamknutá iba majiteľom a nepoužíva ju cudzinci.

O ubytovaní

Podľa ruského práva musia vlastníci skladovať strelnú zbraň a všetky pomocné predmety, ako je uvedené v vyhláške ministerstva vnútra Ruska č. 288 z 12. apríla 1999. Tu sú nasledujúce pravidlá skladovania zbraní a streliva:

 • Kazety sa skladujú oddelene od loveckej pušky. Okrem toho sa v porovnaní so zásobníkmi vykonáva ďalšie triedenie vo forme separácie pyrotechnických kompozícií, ako aj munície obsahujúcej slzy a dráždivé látky. Samostatne uložené typy a prípady munície, ktoré pri vystrelení vynechávajú zápal.
 • Samostatne skladovali rôzne druhy strelných zbraní. Pokiaľ je to možné - podľa typu konštrukcie - sú rozobraté a skladované v skladacej forme v puzdre alebo v puzdre.
 • Oddelene umiestnite ďalšie výrobky, ktoré nesú iba princíp dekorácie, najmä ak sú vyrobené z drahých kameňov alebo kovu.
 • Podľa ustanovenia o použití sa prášok skladuje oddelene.

Ako vyplýva z vyššie uvedeného, ​​všetky komponenty loveckej pušky sa skladujú oddelene od seba. Aj keď samotný vlastník nepozná pravidlá a vlastnosti úložného priestoru, môže všetko jednoducho dať do samostatných obalov a škatúľ a potom ich uložiť do bezpečia.

O miestnosti

Ak má vášnivý lovec celú zbierku zbraní, musí venovať pozornosť zariadeniu miestnosti na ich skladovanie.

Každý zberateľ alebo poľovník chce spravidla preukázať svoj „majetok“.

Na tento účel by mala byť výstavná miestnosť vybavená požiarnym a vlámaním.

Niekedy je inštalácia vyššie uvedených zariadení z dôvodu usporiadania a iných dôvodov jednoducho nemožná.

Majiteľ zbierky by sa potom mal postarať o umiestnenie kovovej skrinky do blízkosti steny a zaistiť v obchode spoľahlivé upevnenie oceľovými skrutkami, ktoré by mali mať priemer najmenej 1,6 cm a najmenej 2 kusy.

Takéto pripevnenie zásuvky k stene je potrebné na zaistenie bezpečnosti prevrátenia, ku ktorému dôjde pri otvorení dverí.

Na zjednodušenie uskladnenia môžete použiť špeciálne vstavané skrinky určené na skladovanie strelných zbraní. Sú už vybavené ďalšími zámkami, ktoré si musíte zaistiť pri používaní jednoduchej kovovej skrinky.

Samotná miestnosť, v ktorej sa skladujú zbrane, by mala byť vybavená kvalitnými dverami a na oknách sú povinné kovové mriežky. V tejto veci nezáleží na tom, na akom poschodí sa nachádza byt, pokiaľ ide o výškovú budovu.

Vedenie zbraní v bezpečí

Ako už bolo zrejmé z vyššie uvedeného, ​​zbrane sú uložené v kovovej krabici alebo v trezore. Pravidlá skladovania loveckej pušky v trezore presne označujú základy umiestňovania a výberu samotného produktu.

Po prvé musí byť trezor vybavený pracovnou kombinovanou zámkou, ktorej kód je známy iba majiteľovi zbrane. V prípade použitia kovovej skrinky musí byť tiež na nej pevne zaistený zámok.

Po druhé, trezor alebo zásuvka by mali byť mimo dosahu ostatných členov rodiny. Podľa pravidiel nemusia rodičia, manželia alebo deti vedieť o umiestnení trezoru a najmä o kóde otvorenia (alebo o umiestnení kľúčov k zámku).

K výberu trezorov by sa malo pristupovať opatrne a zodpovedne. Z týchto štruktúr sa podľa mechanizmu otvárania zámku rozlišujú tieto odrody:

 • Mechanický - tradičný trezor s kombinovaným zámkom. Pracuje na vytvorení vlastného kódexu av prípade potreby na následnom zavedení.
 • Kľúče by sa mali uchovávať iba u majiteľa zbrane.
 • Elektronické - najnovší vývoj, ktorého práca je založená na uznávaní biometrických údajov. Majiteľ tu môže opraviť svoj odtlačok prsta alebo sietnicu. Ak potrebuje otvoriť dvere, jednoducho „poskytne časť svojho tela“. Takýto mechanizmus možno oprávnene pripísať najspoľahlivejším a v prípade zriedkavých a drahých modelov sa odporúča použiť ho.
 • Kombinované - mechanizmus, ktorý obsahuje dve odrody naraz (kľúčové a elektronické). Je to najspoľahlivejší zámok na uchovávanie strelných zbraní.

Pri výbere trezoru je potrebné venovať pozornosť aj hrúbke steny, ktorá by mala byť podľa objednávky minimálne 2 mm. Представленную характеристику можно просмотреть в описании модели сейфа, что и сделают сотрудники правоохранительных органов во время проверки.

Подробнее о характеристиках сейфа

Pri výbere trezoru by ste mali venovať pozornosť súladu modelu s požiadavkami - dobrá kapacita, odolnosť proti ohňu a vlámaniu. Nemali by ste kupovať modely rozpočtu, ako sú čínske výrobky. Zámky vo svojich výrobkoch neslúži dlhú dobu a už prostredníctvom niekoľkých objavov sú otrasené, čo nezabezpečuje vlámaniu.

Rozpočtové produkty s elektronickým alebo kombinovaným zámkovým mechanizmom môžu navyše pravidelne zlyhávať. Preto odborníci odporúčajú nákup najkvalitnejších modelov a ak nemajú k dispozícii primerané peniaze, môžete si na objednávku objednať služby trezorov.

Bezpečné pre zbrane

Teraz pre odolnosť proti ohňu.

Áno, toto je dôležité kritérium pri výbere, pretože pri skladovaní strelného prachu v bezpečí môže požiar viesť k silnému výbuchu.

Aby sa predišlo prezentovaným smutným následkom, je potrebné zvoliť modely s dodatočným povlakom s ohňovzdornou kompozíciou.

Malo by sa to uviesť v opise modelu od výrobcu a malo by sa to potvrdiť príslušnými certifikátmi kvality.

Samotní výrobcovia hovoria o trezoroch s protipožiarnou vrstvou s poľutovaním.

Faktom je, že takéto modely nemôžu poskytnúť spoľahlivú ochranu pred hackermi. Ako alternatívu si môžete zvoliť hybrid, ktorý však zaplatí za to bude mať značné náklady.

Interiér trezoru

Pri výbere trezoru nezabudnite venovať pozornosť jeho vnútornej štruktúre. Mali by sa tu zriadiť oddelenia pre skladovanie zbraní a streliva. Na oddeleniach sú potrebné svorky alebo svorky, aby sa zaistilo bezpečné uchytenie. V dôsledku toho musí byť lovecká puška upevnená.

Venujte pozornosť materiálu použitému na výrobu svoriek a upevňovacích prvkov. Tu je povolený plast, drevo alebo oceľ. Bezpečné dno by malo byť namontované na trezore, ktorý je tiež opláštený drevom, plsťou alebo plastom. Vo výslednej depresii bude ďalej umiestnená pažba loveckej pušky.

Na dverách vo vnútri trezoru by mali byť ďalšie vrecká a háčiky na uloženie príslušenstva. Takéto výrobky zahŕňajú predovšetkým potrebné nástroje a nástroje na čistenie zbraní.

Modely trezorov sú rôzne. Existujú rôzne druhy priečok a priehlbín na uloženie kaziet, strelného prachu a ďalších predmetov. Vyberte si interný dizajn trezoru, berte do úvahy svoj model zbraní a množstvo munície.

Správne umiestnenie trezoru

Už bolo povedané, že trezor by mal byť vo viditeľnom dosahu od ostatných členov rodiny. Pri výbere takého odľahlého miesta by ste sa však tiež mali riadiť pravidlami. Trezory alebo kovové skrinky so zbraňami teda ukladajú:

 • nie bližšie ako 1,5 metra od predných dverí
 • nie bližšie ako 50 cm od okna

Toto sú dve hlavné kritériá pre umiestnenie trezoru so zbraňou. Ale keďže sú zbrane skladované s kazetami, mali by ste sa ubezpečiť, že trezor je najmenej jeden meter od radiátorov. Z dôvodu pohodlia av súlade s pravidlami sa dvere trezoru nesmú opierať o nábytok v otvorenom stave.

Trezor je pred ľudskými očami vždy skrytý s obvyklým maskovaním. Vo väčšine prípadov sú kovové skrinky umiestnené v skrinkách na bielizeň. Moderný dizajn skrinky poskytuje možnosť použiť model rohovej skrinky, kde je samotný trezor pripevnený k stene za stenou nábytku.

Ak tento typ prestrojenia nefunguje, môžete použiť kúpeľňu, kde je trezor umiestnený pod umývadlom a zamaskovaný ako skrinka na domáce chemikálie. V takom prípade treba poznamenať, že zvyšok domácnosti by nemal vedieť o umiestnení skrinky.

Je vhodné používať vstavané trezory v stene, ktoré sa ďalej maskujú ako maľby alebo fotografie.

O overení úložiska

Je potrebné uviesť postupnosť získania a registrácie loveckej pušky, ktorá odlišuje tieto činnosti od poľovného nadšenca:

Na začiatok by sa osoba mala obrátiť na policajné oddelenie a povedať o svojej túžbe kúpiť loveckú pušku. Na odovzdanie provízie musíte získať príslušné formuláre.

Teraz môžete ísť na kliniku v mieste bydliska pre všetkých odborníkov uvedených vo formulári. Nezabudnite zložiť narkológa a psychiatra, ktorí vydávajú osvedčenia o chýbajúcej registrácii skôr.

Po absolvovaní všetkých odborníkov sa opäť obrátia na ministerstvo vnútra, aby získali príslušné povolenie. Tu budete musieť zaplatiť štátny poplatok v súlade s typom formulára.

Po získaní povolenia sa môžete obrátiť na špecializovaný obchod, ktorý predáva niektoré modely zbraní iba na základe povolenia na ukladanie vydaného ATS.

Po akvizícii sa znovu obrátia na ATS a zaregistrujú zbraň.

Bezpečnú alebo kovovú skrinku s vhodným a bezpečným zámkom je potrebné pripraviť vopred. Po zakúpení sa pištole a nábojnice uložia do bezpečného skladu a odtiaľ sa vyberú iba v súvislosti s potrebou.

Je dôležité si uvedomiť, že teraz môže majiteľ prísť a skontrolovať policajtov. Zamestnanci by tu mali skontrolovať bezpečnosť a umiestnenie trezoru alebo skrinky, jej vlastnosti a odolnosť proti vlámaniu.

Je potrebné poznamenať, že zamestnanci môžu prísť skontrolovať aj v prípade, že majiteľ loveckej pušky nie je vlastníkom. Pri pohľade na neprítomnosť poľovníka dôstojníci činní v trestnom konaní kontrolujú informovanosť o ochrane strelných zbraní iných členov rodiny.

Môžu požiadať o dokumenty na overenie počtu zbraní, pre ktoré bude potrebné otvoriť trezor. Ak rodič, manžel alebo dieťa poskytnú zamestnancom kľúče k sejfu alebo ich sami otvoria, zaistia zamestnanci zbrane na základe nariadenia. Samotný porušovateľ je postavený pred súd - čelí správnej pokute.

Vlastníctvo zbrane je nielen zodpovednosťou za bezpečnosť v súlade s platnými zákonmi, ale aj úplným zabezpečením všetkých členov rodiny za predpokladu, že je zbraň umiestnená v dome. Pred nákupom osobnej loveckej pušky zvážte všetky faktory.

O videu sa dozviete viac o tom, či priskrutkovať trezor k stene:

Pozrite si video: Zeitgeist: The Movie 2010 Update (Jún 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send