Užitočné tipy

Divadelné šaty: ako sa obliekať, aby sa nehanbili?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako efektívne tráviť voľný čas? Existuje veľké množstvo rôznych možností: športovanie, čítanie kníh, sledovanie televíznych relácií, stretnutia s priateľmi a známymi. Jedným zo spôsobov, ako efektívne tráviť voľný čas, je ísť do divadla.

Prečo je táto možnosť najvýhodnejšia? Ako sa obliecť do divadla? Kedy a kde sa objavili? Ako sa správať v divadle? Čo je neprijateľné uvádzať na sebe a ďalšie podivné fakty.

Z histórie divadiel

Prvé informácie o pôvode tohto umenia siahajú do antického Grécka. V tých dňoch sa herci obliekali do kozích koží a spievali piesne na počesť boha poľnohospodárstva Dionýsa. Boli vysoko rešpektovaní.

V Rusku sa divadelné umenie zrodilo s príchodom rituálnych obradov a kresťanských sviatkov. Jedným z najobľúbenejších bol Shrovetide. Bol to obrad predvádzania zimy a stretnutia jari, na túto dovolenku bolo zvyčajné zbierať veľké slávnosti s obliekaním, vtipmi, hrami, predstaveniami.

Druhy divadiel v starovekom Rusku

Ľudí. Zastúpili ho buffy, búdky, bábky.

Školu. Hry napísali učitelia a študenti ich hrali. Vystúpenia sa predvádzali cez sviatky.

Súd. Vyskytlo sa v polovici 17. storočia. Režisérmi a hercami prvej etapy boli cudzinci, väčšinou Nemci.

Zaujímavé fakty

V starodávnych divadlách boli predstavenia iba na mytologických alebo historických témach.

Herci boli iba muži, ktorí vystupovali v špeciálnych vysokých maskách. Na nohy boli položené topánky so silnou podrážkou. Ženy nemohli vystupovať, neskôr sedeli oddelene od mužov.

Herec Bruce Willis, známy mnohými ruskými divákmi pre svoje úlohy vo filmoch Die Hard a Armageddon, hral v školskom divadle ako teenager.

Najdlhší výkon v staroveku mohol trvať - ​​jeden rok.

Prvé kamenné divadlo bolo postavené za Kataríny II. A nachádzalo sa v Petrohrade.

V stredoveku mohli ženy hrať iba slúžky alebo otrokyne.

Divadlo opery a baletu, Činohra divadlo

Bohužiaľ, dnes večerné šaty, s výnimkou uzavretých predstavení, vám aj v opere urobia z vás čiernu ovcu. Najlepšou možnosťou pre návštevu takejto inštitúcie by bola dĺžka kolena alebo trochu vyššia kokteilové šaty. Malé čierne šaty z konkurencie.

Zvršky, iskry, guipury a kamienky by mali byť ponechané v skrini z iného dôvodu. Pri výbere tohto oblečenia je na prvom mieste šľachta, takže odev by mal byť elegantný a diskrétny a večerný make-up, ale nie provokatívny. Vymeniteľné topánky sú potrebné v zime! Čerpadlá zodpovedajúce tónu šaty sú perfektné.

Oblečenie by nemalo kričať, pokiaľ možno tmavé odtiene, akceptovateľný je plytký výstrih. Ako príslušenstvo sú ideálne spojky, šperky, šperky z perál a kameňov, ako aj kvalitné drahé šperky.

Mali by ste však zabudnúť na klobúky a vysoké účesy, pretože môžu zasahovať do ľudí, ktorí sedia za sebou za sebou. A etiketa trvá na tom, že skutočná dáma by mala ísť do divadla v pančuchách, aby sa zhodovala s oblečením, ale to už je záležitosťou vkusu.

Na rozdiel od opery v činohernom divadle budú okrem koktailových šiat vhodné aj prísne kostýmy a samostatne vybrané súbory top s sukňou. Nech muži nosia nohavice a žena, dokonca aj v divadle, by mala byť ženská a neodolateľná. Hodvábne kravaty a malé brošne sa hodia k kostýmom.

Mládež, detské, hudobné, bábkové, satirové divadlo

Uvoľnená atmosféra, ktorá v týchto divadlách prevláda, vyžaduje menej formálny a slávnostný vzhľad.

Keďže sa detské predstavenia často konajú počas dňa, môžete ich vziať so sebou do kvetinových šatiek alebo veľkého hrášku, čo je absolútne nevhodné na večerné výlety. Makeup v tomto prípade sa tiež výrazne líši od večerného a hodí sa k vybranému oblečeniu.

Milovníci extravagantného oblečenia a jasných akcentov, bez toho aby zmenili svoj štýl, môžu navštevovať muzikály, komediálne predstavenia a predstavenia pre mládež. To je miesto, kde je skutočne možné preukázať svoju vlastnú individualitu a zmysel pre štýl, a verte mi, že vás ocenia!

Experimentálne nové divadlo

Džínsy sa však môžu nosiť v divadle, iba ak ste si kúpili lístok na škandálne a výstredné predstavenie moderného režiséra. Pri takýchto predstaveniach môžu diváci sedieť na zemi, stať sa terčom ostreľovania vodnými pištolmi, učiť sa jogy, tancovať, spievať a dokonca vystupovať ako herci ... To všetko si vyžaduje maximálnu slobodu a pohodlie, takže denné a pohodlné oblečenie bude na svojom mieste ,

Komentár poradkyne obrázkov Angelina Patrey

Angelina patrey - stylistka, tvorca obrazov, firemný tréner. Vedie štýlové semináre pre ženy, prednášky o móde pre mládež a študentov, ako aj obchodné školenia o podnikaní pre firmy. Poskytuje osobné poradenstvo.

Verí, že osobný štýl je nevyhnutným nástrojom na dosiahnutie vysokých cieľov a úspešné uvedomenie si ako človeka.

"V megalopolárskom režime je ťažké zachytiť každú nuanciu divadelného kódu obliekania a zdokonaliť obraz na ideál. Po náročnom týždni sa napriek tomu chcete cítiť v pohode, bez toho, aby ste sa zbavili vážnosti takého východu. Najlepším riešením by bol obraz v štýle elegantného každodenného života."

Môže to byť šikovná bunda, jedno z trendových rozhodnutí tejto sezóny.

Šaty s prízvukom alebo doplnkové pančucháče, ktoré upútajú pozornosť vašich krásnych nôh, sa postarajú o dobrú službu.

Skvelá voľba je vzhľad v štýle nového luku. Nadýchané sukne, vysoké podpätky, elegantné kučery alebo elegantný účes.

Myšlienka „bieleho horného, ​​čierneho dna“ zostáva klasikou tohto žánru. Nezabudnite na to. “

Sedem dôvodov, prečo ísť do divadla

 1. Strávte večer v krásnom prostredí as peknými ľuďmi.
 2. Získajte celú škálu ľudských emócií: smiech, slzy, vzrušenie, radosť a ďalšie.
 3. Zažívaním osudu hrdinov hry nájdete riešenie niektorých ich životných problémov.
 4. Rozšírte svoje obzory.
 5. Chodiť do divadla môže byť dobrá rodinná tradícia.
 6. Schopnosť mentálne cestovať do iných časov a učiť sa veľa zaujímavých vecí o živote ľudí.
 7. Atmosféra kúziel a rozprávok obsiahnutých v divadle pomáha uniknúť z každodennej práce a zabudnúť na nevyriešené problémy.

Ako sa obliecť v divadle

Mnoho divákov nie vždy oblieka podľa určitých pravidiel etikety. Pozrime sa, ako to urobiť krásne a elegantne. Základné pravidlá.

 • Ako obliecť ženu do divadla? Túto otázku je potrebné brať veľmi vážne, pretože účasť na tejto udalosti sa považuje za slávnostnú príležitosť. Predovšetkým je potrebné zohľadniť typ divadla, ako aj čas predstavenia. Detské a bábkové oblečenie vám umožní šaty bez ozdôb. Môže to byť sukňa a blúzka alebo súprava nohavíc. Na večerné predstavenie v činohernom divadle by boli vhodnejšie klasické šaty. Výhodne čierna alebo modrá. Ak pôjdete na operu alebo balet, potom musíte mať večerné šaty. Možnosti sa môžu líšiť, ale buďte opatrní pri výstrihu a výrezoch, nemali by byť príliš úprimní. Malé čierne šaty budú prínosom pre všetky divadlá, hlavná vec je, že jej dĺžka by nemala byť príliš krátka. Nezabudnite si vziať svoje druhé topánky so strednými alebo vysokými podpätkami. Nezabudnite na doplnky, ktoré sa hodia k vášmu oblečeniu: šperky (náušnice, prstene, korálky, atď.), Šatky, kabelku. Najdôležitejšou vecou pri výbere možností oblečenia ženy v divadle je pamätať na to, že oblečenie by malo byť inteligentné a pohodlné. Makeup by mal byť živší a sviatočnejší ako deň.
 • Ako obliecť muža do divadla? Uprednostňuje sa oblek tmavých farieb: čierna, modrá, sivá. Košele by mali byť svetlé, najlepšie rovné. Nezabudnite na kravatu alebo šatku.
 • Ako obliecť tínedžera do divadla? Najlepšou voľbou by boli šaty na kolená alebo trochu vyššie, ako aj sukňa s blúzkou alebo blúzkou. Môžete si vybrať akúkoľvek farbu. Nohavice sa môžu nosiť, ak v šatníku nie sú žiadne sukne ani šaty.
 • Ako sa obliecť do divadla na muzikál? Večerné šaty a kostýmy by sa mali nosiť v klasických divadlách av modernejších divadelných kostýmoch sa možnosti môžu mierne líšiť. Pre mužov - džínsy s vestou a jeho spoločníka - šaty alebo sukne s blúzkou sú tiež možné džínsy. Muzikál vám umožňuje nosiť oblečenie neformálnejšej povahy, aj keď by ste nemali zabudnúť, že je to stále divadlo.

Oblek - Tri

Túto možnosť pre návštevu divadla si vyberie najlepšie muž. Čo je obsiahnuté v pojme trojdielny oblek? Nohavice, sako a vestu. Najvýhodnejšie farby: čierna a šedá. Vesta môže mať iný odtieň ako nohavice a sako. V takomto obleku bude každý muž vyzerať elegantne a slávnostne.

Divadelná etiketa

Ak idete do divadla, nestačí sa správne obliecť, musíte pamätať na základné pravidlá správania sa na tomto mieste. Tieto zahŕňajú:

 • Do divadla je potrebné prísť 20-30 minút pred začiatkom predstavenia. Prečo je to potrebné? Mať čas na vyzliekanie a usporiadanie toalety: v prípade potreby vymeňte topánky, upravte make-up a vlasy.
 • Ak žena chodí do divadla s mužom, musí jej pomôcť zložiť si vonkajší odev a odovzdať ho do šatníka.
 • Čo keď sú vaše sedadlá v strede radu, zatiaľ čo ostatní diváci už sedia na svojich sedadlách? Je potrebné sa ospravedlniť za úzkosť a ísť tvárou v tvár. Muž vždy ide prvý a pomáha svojej dáme sadnúť si.
 • Vstúpia do hľadiska najneskôr do tretej výzvy. Aj tu majú svoje vlastné nuansy. Ak sú vaše sedadlá v strede radu, je lepšie ísť s nimi vopred, aby ste nerušili ľudí, ktorí sedia na okraji. Inak môžete vstúpiť do miestnosti o niečo neskôr.
 • Neskoro na predstavenie sa považuje za prejav zlého vkusu a hrubého porušenia pravidiel divadelnej etikety.
 • Pred predstavením si môžete v šatníku kúpiť ďalekohľad. Pamätajte, že je určený na zváženie hercov a divadelných scenérií, v žiadnom prípade iných ľudí, ktorí prišli do divadla.
 • Počas prezentácie je potrebné vypnúť mobilné telefóny, aby nezasahovali do hercov a ostatných divákov.
 • Diskusia o hraní hercov počas predstavenia je neprijateľná, rovnako ako akékoľvek iné rozhovory. Ticho.

10 vecí, ktoré nemôžete nosiť v klasickom divadle

 • Tepláky.
 • Roztrhané džínsy.
 • Tenisky alebo tenisky.
 • Šortky.
 • Veľmi krátke šaty.
 • Košele.
 • Sveter.
 • Pančuchy alebo pančuchy.
 • Šaty s veľmi hlbokým výstrihom.
 • Prísny oblek bez príslušenstva.

Ľudia prichádzajú do divadla, aby si užívali predstavenie a hru hercov. Preto musíte poznať jedno jednoduché pravidlo. Ako sa obliekať do divadla, sa každý rozhodne pre seba, ale je potrebné si uvedomiť, že vzhľad odráža váš postoj k tomu, čo sa deje. Ak si nie ste istí správnosťou svojho rozhodnutia, vyberte starú klasiku, ktorá sa v priebehu rokov osvedčila. Prajeme si, aby bola vaša voľba vždy dokonalá a problém, ako sa obliecť v divadle, vždy našiel jej riešenie.

Pin
Send
Share
Send
Send