Užitočné tipy

Ako sa rýchlo zbaviť záhybov a modrín látky

Pin
Send
Share
Send
Send


Najprv všetky vrásčité textílie: niektoré viac, iné menej, iné dokonca špeciálne spracované, aby sa vytvoril modrinový efekt. Syntetické vlákna v materiáloch uľahčujú obnovenie tvaru po každom mechanickom namáhaní.

Prírodné látky sú však náchylnejšie na deformácie a v rôznej miere:

 1. Ľan sa považuje za najproblematickejší materiál. Nielenže je veľmi ťažké vyžehliť dokonalosť, ale počas obliekania vecí sa nevyhnutne vytvorí aj niekoľko nenávidených záhybov.
 2. Nasleduje hodváb. Perfektný hodvábny povrch vyzerá dokonale, ale dosiahnutie perfektnej hladkosti je veľmi ťažké.
 3. Viskóza. Univerzálna tkanina, pomerne lacná, ale rozmarná.
 4. Prírodná bavlna (kambric, mušelín, atď.) Je vynikajúcou voľbou pre horúce leto. Zráža sa veľmi rýchlo, ale proces žehlenia materiálu je pomerne jednoduchý. Stále však musíte tkaninu žehliť pravidelne.


Tenká vlna „spriateluje“ aj záhyby a je veľmi ťažké sa s nimi rozlúčiť.

Veci, ktoré vyzerajú harmonicky s záhybmi

Existuje mnoho látok a vecí, ktoré majú vrásčitý vzhľad, nevyzerajú nedotknuté, ale skôr zdôrazňujú váš štýl. Nezabudnite však, že táto metóda nie je vhodná pre všetky materiály a dá sa použiť ďaleko od každej situácie.

Bez žehlenia môžete robiť nasledujúce veci:

 • rifle. Majú takú štruktúru, že za pol hodiny ponožky samy odstránia vrásky, ale ak nie, tí okolo vás si môžu myslieť, že to bolo zamýšľané,
 • mikiny, mikiny, bavlnené tričká. K týmto veciam sú dovolené malé chyby za predpokladu, že nejde o stopy po špáradlách na bielizeň a nie o „jazvu“, ktorá zostala po vysušení na šnúre na bielizeň, ktorá škaredo rozdeľuje celý produkt na polovicu,
 • tenké bavlnené bundy. V kombinácii so správnym doplnkom vám umožnia vyzerať úžasne medzi „upravenými goliermi“ aj v nedokonale vyžehlenom vzhľade,
 • oblečenie z ľanu. Prirodzená povaha materiálu, okrem ľahkých nedbanlivých modrín, vyzerá ešte výhodnejšie, dodáva vecim šarm a textúru,
 • pracovné odevy. Košele vyrobené z tenkého denimu nepáčia lesk lešteného lesku a ľahké modriny vôbec nezkazia jeho vzhľad.

To sa vám páči alebo nie, žehlenie odevov nie je možné. Často sa nepríjemné a hlboké záhyby štruktúry nachádzajú v najnepriaznivejšom čase, keď nie je absolútne žiadny spôsob, ako ich dôkladne bojovať. A čo keď veľmi zvrásnená tkanina neumožňuje žehlenie? Možno ste to nevedeli, ale žehlička nie je jediným pomocníkom, ktorý dokáže vyhladiť pokrčené textílie.

5 efektívnych spôsobov vyhladenia vrásčenej textílie

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť modriny a záhyby na odevoch. Jediná univerzálna metóda však neexistuje, pretože každé tkanivo má špecifické zloženie, a preto si vyžaduje osobitný vzťah. To znamená, že sa musíte o každý výrobok starať opatrne, vyzbrojený potrebnými informáciami. Existuje teda niekoľko spôsobov riešenia „defektov“ tkanív. Budeme o nich hovoriť.

Žehliace oblečenie

Staré, primerané a overené po celé storočia. Žehlička a žehliaca doska sú našimi nevyhnutnými pomocníkmi v boji proti veľmi pokrčeným odevom. Tu je potrebné venovať pozornosť štruktúre materiálu, zvoliť vhodný teplotný režim a zohľadniť prípustnosť úpravy parou. Niektoré látky vyžadujú dodatočnú vrstvu - servítky na odstránenie lesku. Pred zapnutím žehličky a začiatkom si pozorne prečítajte štítok na výrobku - vždy je tu uvedené zloženie a požadovaná teplota.


Použitie parníka

Moderné žehličky majú takmer všetky naparovacie funkcie. Ale pri žehlení v dôsledku silného pritlačenia na tkaninu a dokonca aj pri spracovaní parou sa môže štruktúra materiálu zhoršiť. Odevné parník je vynikajúcou alternatívou, ktorá jemne odstraňuje záhyby a modriny. Okrem toho vám kompaktné rozmery niektorých modelov umožnia vziať si ich v prípade potreby so sebou.


Ak si vopred pamätáte, že nohavice, sako alebo tričko je potrebné si dať do poriadku, potom sa bez obťažovania vyrovnajte a tlačte na vrch. Hrubé knihy alebo matrace sú perfektné.

Zalomy: ako ich rýchlo a správne opraviť

Ak je tenké tkanivo pokrčené, na hustejšom materiáli sa tvoria záhyby. Ak sa ich chcete zbaviť, musíte sa uchýliť k určitým trikom.

Ako sa teda zbaviť záhybov na oblečení:

 1. Jeans. Premytý produkt naparte (odporúča sa použiť špeciálny parný generátor) a opatrne ho vyžehlite. Nebojte sa používať maximálnu teplotu - nie je možné spaľovať kvalitné džínsy.
 2. Koža (ekologická koža, koženka). Takú zvrásnenú textíliu je možné vyhladiť iba pomocou hustej obrúsky alebo iného strihu látky a pri dodržaní potrebného teplotného režimu (je uvedený na etikete). Môžete tiež použiť metódu lisovania alebo naparovanie. Pre kožené výrobky existujú špeciálne nástroje, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s akýmikoľvek záhybmi. A arašidové maslo, glycerín alebo vazelína budú tiež dobrým pomocníkom.
 3. Velvet (a iné vlnené textílie). Existujú špeciálne kovové kefy, na ktorých sa zamatuje a žehlia zamat. Pretože štruktúra tejto tkaniny je špecifická, boj proti záhybom je tiež špeciálny.
 4. Syntetické výrobky. Vhodné je len žehlenie pri nízkej teplote. Pamätajte, že železo musí byť preusporiadané cez látku a nesmie byť poháňané, pretože záhyby tvorené železom je takmer nemožné odstrániť. Použitie pary sa vôbec nepodporuje, väčšina syntetických produktov sa zmenšuje alebo natahuje.

Existuje filozofická myšlienka, že „život je veľmi krátky na to, aby sme trávili čas takými maličkosťami, ako je žehlenie odevov.“ Ale vyzerať chaoticky, neporiadne a nedbalko je ešte hlúpejšie. Takže bojujte proti záhybom v čo najväčšej možnej miere a nezabudnite, že bezchybný vzhľad je prvá vec, ktorá formuje váš obraz.

akcie Postup

Pri výbere látky pre budúci výstroj sa musíte najprv pokúsiť určiť jej zloženie a potom ju dobre vyhladiť. To sa dá urobiť doma alebo v dielni, hlavná vec je, že sa tkanina počas spracovania nezhoršuje. Za týmto účelom odrežte malý kúsok od okrajovej strany a podržte ho nad ohňom.

Ak tkanina obsahuje veľa vlny, budete ju cítiť charakteristickým zápachom. Syntetické vlákna sa jednoducho roztavia. Určenie prírodného hodvábu je o niečo zložitejšie, pretože pri spálení tiež trochu vlní vlnu. V takom prípade použite chemické činidlo vyrobené zo 16% síranu meďnatého, 10 g farmaceutického glycerínu a niekoľko gramov priemyselnej sódy. Všetky tieto zložky sa rozpustia v pohári vody. V dôsledku toho sa prírodný hodváb v tejto kompozícii rozpustí a tkanina bavlnených vlákien zostane nedotknutá.

Ak chcete poznať zloženie zakúpenej položky, vyhľadajte štítok s popisom zloženia látky a parametrami jej možného spracovania v budúcnosti.

Jednotlivé prípady žehlenia

Nie príliš pokrčený produkt je možné žehliť pomocou bežného železa nastaveného na požadovanú teplotu. Malo by sa však pamätať na to, že je lepšie žehliť tkaniny, ako je vlna, špeciálnou handričkou, aby sa na nej neobjavili žiadne stopy železa, alebo jednoducho použite režim žehlenia v pare. Moderné žehličky majú spravidla silný naparovací systém. Ak máte starý osvedčený spotrebič, stačí postrekovať látku z rozprašovača.

Pred žehlením je lepšie navlhčiť silne pokrčenú látku. Hlavnou vecou je uistiť sa, že jej nebude žať. V takom prípade by produkt nemal byť mokrý. Stačí zvlhčiť. Na prácu používajte žehliacu dosku. V extrémnych prípadoch to môžete urobiť na pracovnej ploche, ktorá je vopred pokrytá tenkou prikrývkou na bicykel.

Ak sa vám nepáči štruktúra drvenej textílie a chcete ju vyhladiť, umyte produkt obvyklým spôsobom alebo v práčke. Po vysušení je potrebné žehliť. Okrem toho sa odporúča zozbieranú tkaninu vyhladiť, ak pri nosení čiastočne stratila svoju pôvodnú štruktúru.

Musíte pracovať pri odporúčanej teplote, aby ste na látke nezanechali stopy po opálení a aby ste vec nepoškodili. Pri práci postupujte opatrne, jemne posúvajte žehličku a snažte sa, aby sa jej nepohnuli.

Pin
Send
Share
Send
Send