Užitočné tipy

Recept na prírodné domáce citrónové cukrovinky bez doplnkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdravé ošetrenie s vysokým obsahom vitamínu C a prírodného kolagénu.

Citrónovú gumičku budú mať v prvom rade deti a je celkom ľahké pripraviť ju doma pomocou dostupných ingrediencií.

 • Obsah kalórií
 • 0 kcal na 100 g
 • Celkom 0 kcal

Prísady na varenie

Na výrobu domácej cukrovinky potrebujete výrobky:

 • 2 stredne citróny
 • 320 g granulovaného cukru
 • 30 ml vody.

Na získanie krásnych kučeravých cukroviniek použite špeciálne silikónové formy. Ich výhodou je, že hotový výrobok sa dá ľahko vybrať bez poškodenia postavy.

Etapy a nuansy varenia

Citróny dobre umyte a vylejte ich vriacou vodou po dobu 10 minút, bez odlupovania alebo rezania.

Tento postup uľahčí výrobu šťavy.

Nakrájajte citrus na dve polovice a šťavu vytlačte do poslednej kvapky. Ak existuje špeciálny lis na citrusové plody, použite ho.

Na výrobu citrónovej cukrovinky doma použite malú panvicu so silným dnom alebo hlbokú panvicu malého priemeru so zosilneným dnom.

Do hrnca nalejte cukor, nalejte vodu a vytlačte šťavu. Obsah premiešajte a umiestnite na sporák. Kúrenie by malo byť malé, aby nič nespálilo a nelepilo sa.

Obsah panvice sa musí neustále premiešavať a pokračovať v tom aj po varení, keď sa cukor so šťavou začína premieňať na karamel. Po 7-10 minútach sirup zhustne a jeho farba získa jantárový odtieň. Dajte sirup do studenej vody, ak kvapka nestvrdne, pokračujte vo varení.

Hotová karamelová hmota sa musí rýchlo naliať do foriem a nechať stuhnúť. Formy môžu byť pre poistenie namazané rastlinným olejom.

Ak je to potrebné, môžu sa do receptu pridať prírodné farbivá alebo zázvorová šťava, aby sa dostali kvapky na kašeľ. Z dôvodu pohodlia vkladajte paličky do cukroviniek. Na limonáde máme ďalší osvedčený recept na cukrovinky - pozrite sa, možno sa vám bude páčiť.

Odporúčame pripraviť domáce nanuky a kastról tvarohu podľa klasického receptu. Tieto dobroty vyvolávajú príjemné detské spomienky.

Jednoduchý recept na karamelovú tyčinku s fotografiou

Vezmite: pohár piesku, 2 polievkové lyžice pitnej vody, 1 lyžička octu a 2-5 kvapiek slnečnicového oleja. Tieto výrobky stačia na 10 cukroviniek.

 • Na varnú platňu položte nádobu na varenie. Hrnčeky sa hodia lepšie
 • Do misiek nalejte cukor. Pridajte vodu. Je dôležité zachovať pomer, ako keby sa nesprávne uvaril, cukorná hmota príliš rýchlo zhustne,
 • Do nádoby nalejte lyžičku stolového octu. Buďte pripravení na to, že v tejto fáze pochúťka nebude cítiť chutný, ale ocot čoskoro zmizne,
 • Karamel varte, ale nenechajte ho vrieť a pravidelne premiešajte. Kým sa hmota vrie, utrite plechovky (je vhodné používať zvyčajné druhy na ľad) rastlinným olejom, aby bolo ľahšie vytiahnuť cukrík
 • Keď sa v hrnku objaví pena na karameli a zožltne, vypnite kachle a zamiešajte. Keď je karamel homogénny, nalejte do foriem malú lyžičku a vložte tyčinky. Ak nemáte skutočné, držte špáradlá odrezané od koncov špáradiel alebo plastových trubíc. Ak chcete zachovať svoje domáce cukrovinky dlhšie, zabaľte ich do lepiacej fólie alebo papierových tašiek.

Farebné cukríky s obsahom glukózy

Budete potrebovať: 400 gramov granulovaného cukru, 200 gramov glukózového sirupu, 60 mililitrov čistej vody, niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva, ktoré sa vám páči. Do vody môžete pridať ovocnú šťavu alebo si zobrať sódu. Vďaka tomu bude chuť sladkostí bohatšia a originálnejšia.

 • Nalejte všetok dostupný piesok do hrnca. Doplňte glukózovým sirupom,
 • Vylejte vodu, dobre premiešajte. Všetko zahrievajte na miernom ohni a miešajte, kým sa zrnká cukru úplne nerozpustia. Urobte to po dobu 120 - 180 sekúnd bez toho, aby ste kachle nechali bez dozoru,
 • Keď sirup povarí, vypnite teplo a varte, kým karamel nakoniec nezhustne. Pred naliatím karamelu do foriem nezabudnite kvapkanie farbiva do hmoty. Zvyčajne sa predávajú vo vhodných fľašiach, takže sa určite nebudete mýliť s množstvom,
 • Na papier na pečenie položte cukríky. Tento recept vám umožňuje obísť sa bez plesní, takže pomocou lyžíc vytvorte elegantné farebné kruhy a do nich vložte paličky. Konečné tuhnutie karamelu bude trvať asi 120 minút. Sladkosti nechajte pri izbovej teplote a trochu trpezlivosti.

Cukor kohútiky

Vezmite: 240 g cukru, oleja a kyseliny citrónovej podľa chuti a 4 polievkové lyžice vody. Tieto výrobky stačia, ak máte v pláne pripraviť 10 cukroviniek.

 • Príprava tohto jedla nebude trvať dlhšie ako štvrť hodiny. Ak chcete začať, pripravte si obojstrannú formu v podobe kohútika. Môžete použiť iných, ale pôvodný cukrík je vyrobený vo forme vtáka. Sovietske formy sú vhodné, boli vyrobené vo forme zajacov, veveričiek a rýb. Ak ste ho ešte nenašli doma, získajte štandardný silikón pre súbory cookie. Čím originálnejší je vzhľad jedla, tým viac malých detí sa to páči,
 • Do misky nalejte granulovaný cukor, pridajte kyselinu citrónovú. Miešajte a varte, až kým zmes nemá výraznú karamelovú farbu,
 • Formuláre namažte rastlinným olejom a nalejte hustú zmes. Po niekoľkých sekundách vložte tyčinky na cukríky, zatvorte plechovky a nechajte vychladnúť 30 minút.

Citrónové cukrovinky

Budete potrebovať: na 6 porcií potrebujete 8 kociek rafinovaného cukru, lyžičku čistej citrónovej šťavy, 1,5 lyžice ochutenej vody s citrónom alebo obyčajnú sódu. Trochu slnečnicového oleja na spracovanie plesní.

 • Technológia varenia je jednoduchá a nelíši sa od nasledujúcich receptov. Do pohára cukru pridajte všetky druhy tekutín,
 • Všetko varte na miernom ohni, až kým sa neobjaví tenká vrstva cukrovej peny. Roztok sa mierne ochladí a mieša sa, kým nezhustne,
 • Varené formy namažte (na výrobu kučeravých cukroviniek odporúčame používať nezvyčajné formy) slnečnicovým olejom a výslednú zmes rovnomerne doplňte. Nechajte sladkosti vychladnúť na tmavom, ale nie chladnom mieste. Faktom je, že v tej istej chladničke zmrzliny nerovnomerne zamrznú.

Na základe ibišteka

Vezmite: 300 ml čaju Hibiscus, pohár trstinového cukru, 1/2 čerstvej citrónovej šťavy.

 • Sladený čaj nechajte variť pri teplote až 150 ° C. Bude to trvať asi 20 minút,
 • Vyberte nápojový nápoj z tepla a nalejte doň šťavu. Obsah misiek dôkladne premiešajte kovovou lyžičkou,
 • Vložte cukrovú hmotu do pripravenej pergamenovej fólie. Ľahko ich posypte práškovým cukrom alebo zemiakovým škrobom. Sladkosti môžete ukladať pomerne dlhý čas, čo je najdôležitejšie - v sklenenej nádobe a v chlade.

Kašeľ s lístkami mäty

Budete potrebovať: 2 balenia listov mäty piepornej, lyžice suchého liečivého harmančeka, škoricových tyčiniek, pol lyžice koreňa zázvoru, pohár varenej vody, 150 gramov tekutého kvetového medu. Stojí za to pridať karamel éterický olej mäty piepornej.

 • Pridajte všetky suché recepty do vriacej vody. Varte 10 minút
 • Nalejte do zmesi med, zohrejte ho na miernom ohni, až kým nedôjde k varu tekutiny na var. Nezabudnite, že zmes by sa mala zahriať na 145 stupňov Celzia a už nie,
 • Keď hmota začne zhusťovať, dlaždicu vypnite a zamiešajte. Pridajte éterický olej na zlepšenie zápachu a chuti,
 • Položte kruhy na plech na pečenie kávovou lyžičkou. Len pre prípad, že to môžete posypať práškovým cukrom, aby sa bonbóny nelepili. Môžete ich uchovávať po varení v chladničke v sklenenej nádobe posypanej škrobom. Zabráni sa tým lepeniu.

Cukor neobsahujúci cukor

Vezmite: pohár agávového sirupu, niekoľko kryštálov vínneho kameňa, 60 ml čistej vody. Použite tiež pár kvapiek tekutej stévie, dezertnú lyžičku vanilínového extraktu, 10 mililitrov rastlinného oleja.

 • Na výrobu zubného kameňa používajte malé rezačky cookie. Naolejujte ich, aby sa uľahčilo získavanie sladkostí. Na nanášanie vrstvy vhodnej hrúbky je lepšie použiť olej vo fľaši s rozprašovacou funkciou.
 • Nalejte sirup do dusenej panvice a zamiešajte ju s vodou. Nechajte obsah nádoby zohriať na miernom ohni, nalejte zubný kameň, rozšľahajte kovovou lyžičkou,
 • Miešajte občas, priveďte 140 stupňov Celzia. Signálom dosiahnutia požadovanej teploty bude zmena farby. Hmota stmavne a začne sa pokryť bublinami. V tomto okamihu prípravy pridajte steviu, vanilín,
 • Všetko zamiešajte a jednoducho ho oddeľte z horúcej zmesi a nalejte do foriem. Vložte tyčinky do tekutých cukroviniek, aby ste ich ľahšie jedli. Vložte cukríky na poličku chladničky na 60 minút, aby nakoniec vytvrdli. Po dlhom varení ich neskladujte. Na zachovanie kvality sladkostí zabalte sladkosti do pergamenu a vložte do uzavretej plastovej nádoby.

Izomaltová liečba

Budete potrebovať: 200 gramov izomaltu, cukroviniek, kandurínu zvolenej farby.

 • Pripravte teflónový alebo silikónový povrch. Je dôležité používať len také, pretože izomalt sa drží na iných náteroch. Nalejte prášok do kovovej panvice a roztavte ho za stáleho miešania.
 • Zmiešajte izomalt a kanandurín. Farba sa objaví rýchlo, takže pridajte farbu po kvapkách alebo pár,
 • Pomocou lyžice položte izomalt na podložku, okamžite vložte tyčinku a posypte guľkami alebo hoblinami, ktoré ste vybrali na sladkosti. Ponáhľaj sa, pretože izomalt rýchlo stvrdne. Vyrobíte dve cukríky naraz, zahrejte tak zvyšný materiál a pokračujte vo formovaní karamel na palicu. Nezabudnite, že hotové sladkosti sa nemôžete dotknúť prstami: na izomaltane zostávajú odtlačky prstov. Skladujte ich na suchom mieste pri miernych teplotách, pretože v chladničke je pochúťka zakalená a rýchlo sa zhoršuje.

Imunitné zosilňovače s medom a kokosom

Vezmite: 100 gramov teplého kokosového oleja, rovnaké množstvo tekutého medu, lyžička škoricového prášku, 7-8 kvapiek kokosového éterického oleja na vnútorné použitie.

 • Tieto cukríky nevyžadujú varenie, čo dáva receptu výhodu pred ostatnými. V malej miske alebo miske z mixéra porazte maslo. Pokračujte, kým maslo nie je mäkké a viskózne,
 • Pridajte panvicu na med a pokračujte v miešaní všetkého, kým nie je hmota hladká. Napokon vyplňte škoricu a ochutte éterickým olejom,
 • Vložte hmotu do vymastených silikónových foriem a chladte na 60 minút. Udržujte takúto sladkosť v pohári pri nízkej teplote.

Honey Lemon Candies

Budete potrebovať: 150 gramov čerstvého včelieho medu, malá lyžica masla, 8 kvapiek citrónového éterického oleja. Ukázalo sa, že bude používať tekutiny na báze eukalyptu alebo vápna, šalvie.

 • Do 20 minút tepelného spracovania dajte med do varu. Ponorte do nej lyžičku oleja,
 • Dajte trochu času na ochladenie, trvá to štvrť hodiny. Pridajte kvapky éterického oleja,
 • Vložte zmes do silikónových foriem alebo iných, ktoré sú na farme. Cukrovinky skladujte, sprchujte ich škrobom, ponorte ich do papierového vrecka alebo pohára. Ako vidíte, domáce lízanky sa ľahko pripravujú a varenie nezaberie veľa zdrojov a zdrojov. Preto sa nebojte rozmaznávať svojich príbuzných a seba lahodnými pochúťkami!

Lahodné ovocné kytice s gratuláciou.

Pin
Send
Share
Send
Send