Užitočné tipy

Únava z neustálej úzkosti

Pin
Send
Share
Send
Send


  • objem: 200 s. 2 ilustrácií
  • Žáner:Zdravie, osobná efektívnosť
  • tagy:Dobre opotrebovaná energia, prekonávanie problémov, práca na sebe, sebazlepšovanie

Vedecký redaktor Nadezhda Nikolskaya

Publikované so súhlasom spoločnosti Avery, vydavateľstvo vydavateľstva Penguin Publishing Group, divízie spoločnosti Penguin Random House LLC a Andrew Nurnberg Associates International Ltd. c / o Literárna agentúra Andrewa Nurnberga

© Jacob Teitelbaum, M.D., 2013

Všetky práva vyhradené, vrátane práva na reprodukciu, celkom alebo čiastočne, v akejkoľvek forme. Toto vydanie vychádza po dohode s Avery, odtlačkom vydavateľskej skupiny Penguin Publishing Group, divízie spoločnosti Penguin Random House LLC.

© Preklad do ruštiny, publikácia v ruštine, dizajn. LLC Mann, Ivanov a Ferber, 2017

Príčiny únavy

Prirodzená únava tela sa vyskytuje napríklad pri intenzívnej práci alebo nedostatku spánku. Únava spôsobená úzkosťou a úzkosťou však spravidla nesúvisí s fyzickou aktivitou alebo nedostatkom spánku. Takáto únava vyčerpáva a vyčerpáva telo oveľa viac, pretože sila tela sa neobnoví ani po dlhej prestávke v práci alebo spánku. Ak má osoba príznaky úzkosti a úzkosti, je potrebné zistiť ich príčinu, aby sa tento stav prekonal.

Úzkosť spôsobuje, že vaše telo je v neustálom „výstražnom stave“. Pocit úzkosti stimuluje nadobličky, aby uvoľnili veľké množstvo adrenalínu, čo si vyžaduje uskutočnenie reakcie „zásah alebo beh“. Ale pretože sa nič také nedeje človeku, koncentrácia adrenalínu, ktorý nikdy nenašiel riešenie, rýchlo klesá a začína sa cítiť fyzicky a duševne vyčerpaný.

Úzkosť spôsobuje hlboké svalové napätie po celý deň. Okrem toho si človek nemusí ani všimnúť toto napätie. Všetky svaly takejto osoby sú bez výnimky neustále v stave hlboko maskovaného napätia a bez toho, aby pre každú skupinu potrebovali ostatné svaly, vyčerpávajú telo, čo vedie k pocitu chronickej únavy.

Mentálna únava je podobne ako fyzická únava. Iba v tomto prípade nie sú svaly, ale mozog a celý nervový systém neustále v hlbokom napätí. Úzkosť vyvoláva nekonečnú sériu rýchlo sa pohybujúcich, ale zbytočných myšlienok. Načítavajú mozog ťažkou, nezmyselnou prácou a rýchlo ho dostávajú do bodu, po ktorom potrebuje odpočinok, ktorý nikdy nedostane.

Neustála únava a úzkosť môžu prispieť k rozvoju nie veľmi užitočných návykov. Napríklad niektorí ľudia, ktorí veria, že denný spánok určite zmiernia svoj stav, začnú spať na pracovisku a niekedy idú spať domov. Výsledkom je, že telo začína každý deň vyžadovať stále viac denného spánku, ale to problém nevyrieši.

Zároveň s dennou ospalosťou má osoba trpiaca úzkosťou a úzkosťou najzávažnejšie problémy so spánkom v noci, keď je to prirodzenejšie. Človek nemôže večer zaspať, často sa prebúdza v noci a niekedy vôbec nespí. To všetko zhoršuje problém únavy a úzkosti.

Jednou z najzávažnejších komplikácií únavy z neustálej úzkosti je rozvoj úzkostných a depresívnych porúch. To vedie k takmer úplnej strate pracovnej kapacity a pre človeka je stále ťažšie nájsť zdroje energie pre najjednoduchšie operácie každý deň.

Všetky tieto faktory vedú človeka k stavu, ktorý je podobný hlbokému stresu, ale súčasne sa nemusia vyskytnúť hormonálne zmeny v jeho tele, ako je to v prípade skutočného stresu.

Čo možno urobiť na prekonanie únavy spôsobenej neustálym strachom?

Po prvé, bez ohľadu na to, ako to znie trošku, je únave oveľa ľahšie zabrániť, ako zastaviť. Je potrebné aspoň čiastočne odstrániť príčinu únavy, v tomto prípade úzkosť. Musíte začať analýzou svojich vlastných úzkosti a uvedomením si, že väčšina z nich je imaginárna a nie skutočná hrozba. V stave úzkosti telo vynakladá príliš veľa energie na jeho prekonanie, čo vedie k rýchlemu vyčerpaniu jeho rezerv a únave.

Ak človek nemôže vylúčiť jeden alebo iný zdroj úzkosti zo svojho života, musí zmeniť svoj postoj k nemu. Je tiež potrebné zbaviť sa negatívnych myšlienok a postojov. Inak nepomôžu žiadne relaxačné metódy - telo sa bude stále cítiť unavené.

To isté možno povedať o známych telesných cvičeniach, prechádzkach, outdoorových aktivitách, ako aj stimulantoch - počnúc kávou a končiac liekmi. Kým sa človek neučí ovládať svoje úzkosti a redukovať intenzitu úzkosti, nebude to mať hmatateľný výsledok.


(Zatiaľ žiadne hodnotenie)

Loading.

Výzvy modernej zdravotnej starostlivosti

Moja cesta k profesionálnej kariére lekára bola ťažká a trnitá a na mojom živote sa na tejto ceste stalo veľmi zvláštne. V čase formálneho ukončenia štúdia som predpokladal, že ak má choroba určitý liečebný postup, povedali mi o tom na lekárskej fakulte. Samozrejme som si bol vedomý, že každý lekár by sa mal zapájať do neustáleho samovzdelávania a držať krok s najnovšími správami v profesionálnej oblasti. Zároveň som bol presvedčený, že ak niekto hovorí o svojich schopnostiach účinne sa vysporiadať s „nevyliečiteľnou“ chorobou, potom je táto osoba šarlatán.

Ako sa ukázalo, mýlil som sa s druhým.

Takmer 35 rokov, keď som študoval vedeckú literatúru, bol som ohromený výsledkami štúdií, ktoré ukazujú, že prírodné lieky často fungujú efektívnejšie ako drogy. Okrem toho majú zvyčajne menej vedľajších účinkov a cena je oveľa nižšia. Okrem toho som zistil, že prírodné liečivá a lieky často zvyšujú vzájomný účinok, keď sa užívajú spolu. Všeobecne som si uvedomil, že je lepšie začať s liečbou prírodnými prostriedkami a lieky nechávať pre tie prípady, keď sa bez nich naozaj nemôžete obísť. Nepríjemným objavom pre mňa bolo, že proces neustáleho lekárskeho vzdelávania väčšiny lekárov je takmer úplne financovaný farmaceutickými spoločnosťami a dodávateľmi zdravotníckych zariadení a dá sa definovať ako „šikovné zamaskovanie reklamy na vedecké a vzdelávacie činnosti“. To znamená, že počas odbornej prípravy lekári dostávajú iba tie informácie, ktoré sú prospešné pre farmaceutické spoločnosti. Ako viete, najjednoduchšie a najprirodzenejšie metódy liečby k tomu nepatria.

Marcia Angell, bývalá redaktorka renomovaného lekárskeho časopisu New England Journal of Medicine, veľmi stručne (a desivo) opísala stav modernej medicíny: „Dnes sa väčšine publikovaných klinických štúdií nedá veriť, spoliehajú sa na názory renomovaných lekárov alebo renomovaných lekárskych sprievodcov. Je mi veľmi nepríjemné pripustiť túto skutočnosť, ku ktorej som prišiel viac ako dve desaťročia, keď som pracoval ako redaktor v The New England Journal of Medicine. “

Pôsobím ako ochranca záujmov pacientov, a preto je mojím cieľom ponúkať výrobky, ktoré boli počas vedeckého a klinického výskumu uznané ako najúčinnejšie, najbezpečnejšie a najhospodárnejšie. Kvôli objektívnemu a nestrannému hodnoteniu drog som sa dlho a naveky rozhodol nezobrať peniaze od farmaceutickej spoločnosti a všetky licenčné poplatky za vývoj mojich vlastných liekov venujem na charitu. To mi umožňuje s čistým svedomím odporučiť lieky rôznych výrobcov, ktoré považujem za najúčinnejšie, a dáva právo vyhodnotiť akékoľvek lieky, prírodné alebo vyvinuté farmaceutickými spoločnosťami, ako si to zaslúžia. Okrem toho môžem pacientom ponúknuť najúčinnejšie prostriedky tradičnej aj tradičnej medicíny - neskoro Dr. Hugh Riordan nazval tento prístup „komplexnou medicínou“. V každom jednotlivom prípade to znamená vlastniť kompletnú „súpravu nástrojov“, nielen jedno „kladivo“.

Väčšina ľudí trpiacich každodennou únavou môže výrazne zvýšiť svoju vitalitu vďaka najjednoduchším prírodným liekom. Každá kapitola tejto knihy venovaná liečebným metódam začína informáciami o základných prostriedkoch zvyšovania životnej energie vhodných pre každého. Tieto informácie sú užitočné aj pre tých, ktorí trpia miernou až strednou únavou.

Malo by sa však chápať, že niektorí ľudia majú oveľa závažnejšie problémy, ktoré si vyžadujú primeraný lekársky zásah. Mám na mysli prípady, keď osoba prežíva skutočnú energetickú krízu: vyvíja strechu, vyvíja sa syndróm chronickej únavy a syndróm fibromyalgie (CFS / SF). Tu sa nemôžete obísť bez dodatočnej „intenzívnej starostlivosti o energiu“, ktorá je podrobnejšie uvedená na konci každej kapitoly o metódach liečby.

Liečebný prístup, ktorý vám táto kniha predstavuje, je vedecky podložený a potvrdený klinickým výskumom. Odkazy na stovky lekárskych štúdií podporujúcich tieto slová sú k dispozícii v mojich predchádzajúcich knihách a článkoch (mnohé odkazy v tejto knihe nie sú uvedené, aby sa neskomplikovala jej štruktúra). Vďaka prístupu opísanému v knihe sa môžete zamerať na zbavenie sa primárneho zdroja problému, a teda na zotavenie namiesto toho, aby ste vypili liek na každý objavený príznak.

Pre začiatočníkov teda diskutujme, čo je syndróm chronickej únavy a syndróm fibromyalgie (CFS / SF) a ako sa prejavujú. Aj keď sú CFS / SF charakterizované desiatkami symptómov, mnohé z nich môžu naznačovať iné stavy. Existuje jednoduchý spôsob, ako rozlíšiť CFS / SF od iných príčin nervového vyčerpania? Áno. Ak okrem iného netrpíte nespavosťou, znamená to, že s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte CFS / SF a ďalšiu kapitolu môžete bezpečne preskočiť. Ak čelíte paradoxnej situácii so závažnými problémami so spánkom s ťažkou únavou, môže to byť príznakom CFS / SF, aj keď máte iné choroby, ako je lupus alebo reumatoidná artritída. V tomto prípade určite odporúčam prečítať si nasledujúcu kapitolu.

Pin
Send
Share
Send
Send