Užitočné tipy

SIRI: čo to je a ako to používať

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 20 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 5. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Siri je jednou z najpopulárnejších možností nových zariadení Apple. Tento virtuálny pomocník dokáže rozoznať otázky a príkazy a poskytnúť vám potrebné informácie. Aj keď sa o Siri zvyčajne hovorí v súvislosti s telefónmi, túto funkciu môžete použiť na vašom iPade.

Čo je Siri

Siri je virtuálny pomocník, s ktorým môžete komunikovať pomocou hlasových povelov. V súčasnosti je Siri k dispozícii v operačných systémoch iOS, macOS, watchOS a tvOS, čo vám umožňuje používať ho na takmer všetkých súčasných zariadeniach spoločnosti Apple.

Siri bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Siri Inc a bol k dispozícii v App Store ako samostatná aplikácia. V roku 2010 však spoločnosť Apple získala spoločnosť Siri Inc a tento hlasový asistent sa stal súčasťou jej operačných systémov. Napríklad na telefónoch iPhone je tento asistent k dispozícii od iPhone 4S.

Siri Voice Assistant sa neustále vyvíja. Podporuje sa najmä nové jazyky. V súčasnosti sú podporované tieto jazyky: angličtina, ruština, francúzština, nemčina, japončina, kórejčina, čínština, holandčina, thajčina, taliančina, španielčina, portugalčina, dánčina, turečtina, nórčina Bokmål, švédčina, arabčina, malajčina, hebrejčina, fínčina.

Pokiaľ ide o podporu zariadení, Siri je teraz k dispozícii na všetkých súčasných zariadeniach Apple. Nižšie uvádzame kompletný zoznam zariadení, na ktorých môže tento hlasový asistent pracovať.

 • iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S / Plus, iPhone 7 / Plus, iPhone SE, iPhone 8 / Plus, iPhone X / XS / XR,
 • iPad mini, iPad mini s displejom sietnice, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro,
 • Apple TV 4,
 • iPod touch
 • Hodinky Apple

Čo môže Siri urobiť

Pomocou hlasových príkazov môžete rýchlejšie vykonávať každodenné úlohy. Príklad pre iPhone: „Vytvorte poznámku s textom * Diktujte text *“, „Siri, zapnite môj školiaci album“ alebo „Pripomeňte mi, aby som si večer prestal robiť prácu“. Toto sú iba základné a zďaleka jediné príkazy, ktoré môže vykonať. Siri môže interagovať s aplikáciami tretích strán. Dobrým príkladom je Rocketbank.

Bez toho, aby ste sa dostali do aplikácie, môžete požiadať Siri, aby vykonával jednoduché operácie s peniazmi (je zvláštne, že to Sberbank nemá). Môžete tiež odosielať správy v telegrame, Whatsapp a ďalších službách, ktoré sú kompatibilné so Siri (ale sotva ho niekto používa, je ľahšie písať sami). Úplný zoznam príkazov nájdete, keď poviete: „Siri, čo môžete robiť?“

Siri môže skutočne zachrániť život alebo len pomôcť, keď máte ruky plné ruky (prístup k Siri je možný z uzamknutej obrazovky na iphone 7 a vyššie). V prípade, že potrebujete niekoho zavolať, aj keď potrebujete sanitku, zavolajte Siri a povedzte svoju požiadavku: „Siri, zavolajte políciu / sanitku / hasičský zbor“.

Siri môže hlásiť výsledky v športe. Napríklad v lete ochotne hovorila o udalostiach na majstrovstvách sveta a zobrazovala informácie na praktických kartách. Vie, ako žartovať, spievať piesne, recitovať básne. Aspoň sa to snaží urobiť. Niekedy nechce a prichádza s ospravedlnením.

Na druhej strane je nepravdepodobné, že budete Siri používať neustále na iOS alebo Mac. Trite, pretože na to zabudnete. Ak ide o váš prvý nákup zariadenia Apple, hrajte prvýkrát, počet žiadostí asistentovi sa výrazne zníži. Avšak čas od času budete Siri stále používať, jednoducho preto, že je to pohodlné. Požiadajte o vytvorenie pripomenutia alebo poznámky - pravdepodobne ide o najobľúbenejšie žiadosti.

Ako povoliť a zakázať SIRI

Ak chcete aktivovať Siri, podržte stlačené tlačidlo „Domov“ a na obrazovke sa zobrazí asistent hlasu. Ďalej môžete diktovať úlohu alebo otázku. Hlasovému asistentovi môžete zavolať aj slovne „Dobrý deň, Siri.“ Ako už bolo uvedené, volanie telefónu Siri z uzamknutej obrazovky je možné v telefóne iPhone 7 a vyššom.

Ak pre vás Siri z nejakého dôvodu nefunguje, môžete situáciu opraviť v nastaveniach. Prejdite na nastavenia - „Siri and Search“. Tu môžete spravovať všetky nastavenia Siri vrátane jeho zapnutia. Ak to chcete urobiť, aktivujte položku „Zavolajte Siri pomocou tlačidla Domov“. Ak chcete Siri vypnúť, prepnite položky „Zavolajte domovskému tlačidlu Siri“ a „Počúvajte Hello Siri“ na neaktívnu pozíciu.

Vypnutie Siriho vlastne nedáva veľký zmysel, pretože samo osebe nefunguje iba pri volaní. Preto vám odporúčame, aby ste nevypínali Siri, pretože situácie sú rôzne a môže sa to hodiť.

Konkurenti Siri

Konkurentmi Siri sa dajú pomenovať Google Assistant a Yandex Alice (v ruskom segmente). Pokiaľ ide o pohodlie hovoru, Siri je na prvom mieste. Potom príde pomocník Google a dá sa zavolať jednoduchým príkazom „Ok Google“. Ale Yandex Alice je momentálne k dispozícii iba v aplikácii Yandex. Volanie asistenta zvonku je možné iba pomocou špeciálneho widgetu na obrazovke.

Asistent Google sa v poslednej dobe vyvíja vďaka zavedeniu umelej inteligencie. Môže dokonca komunikovať ako človek a nezávisle zavolať do reštaurácie a rezervovať si stôl na večer. Táto a väčšina ďalších skvelých funkcií sú však k dispozícii iba v angličtine. V Rusku budú hlavnými úlohami vyhľadávať dotazy na internete a vykonávať niektoré základné otázky.

Alice bola v prvom rade milovaná úplnou podporou ruského jazyka. Pokojne odpovedá na otázky a môže viesť konverzáciu na základe predchádzajúcich žiadostí (to isté môže urobiť pomocník Google, nie Siri). Alice sa perfektne integruje s ostatnými službami Yandexu (rovnako ako Siri dobre spolupracuje so všetkými programami spoločnosti Apple).

Výsledkom je, že je najpohodlnejšie používať Siri na iPhone a Google asistent je vhodnejší pre zariadenia Android. Yandex Alice sa naďalej aktívne vyvíja a možno ju v budúcnosti možno použiť namiesto štandardných asistentov iOS a Android.

Čo je to hlasový asistent

Voice Assistant je program založený na umelej inteligencii, ktorý dokáže rozpoznať ľudskú reč, dať hlasové odpovede a vykonať určité príkazy.

Predstavte si, že vo vašom okolí je vždy váš verný priateľ, ktorý je pripravený s vami hovoriť kedykoľvek a večer, odpovedať na všetky vaše otázky a vykonať pokyny. Navyše sa nikdy neunaví, nemá zlú náladu a každý deň sa stáva múdrejším a rozumie vám lepšie. Toto sú hlasové asistentky, ktoré sú dnes k dispozícii na každodenné použitie.

Asistenti hlasu a inteligentní rečníci, v ktorých „žijú“

Hlasoví asistenti sú zabudovaní do počítačov, tabletov, telefónov, inteligentných hodiniek, inteligentných reproduktorov a dokonca aj do automobilov. Je dôležité pochopiť, že interakcia s hlasovým asistentom sa vykonáva výlučne hlasom, bez použitia rúk, bez stlačenia akýchkoľvek tlačidiel. Toto je úplne nový spôsob interakcie medzi človekom a programom, ktorý je veľmi podobný komunikácii medzi ľuďmi.

Poskytovanie hlasových povelov je obzvlášť výhodné, keď máte ruky ruky: počas varenia, behania, jazdy autom alebo keď jednoducho nechcete vstávať z postele, aby zhasli svetlá.

Hlasoví asistenti okrem toho výrazne zlepšujú kvalitu života ľudí so zdravotným postihnutím a pomáhajú im komunikovať s okolitým svetom.

Medzi všetkými existujúcimi hlasovými asistentmi je možné rozlíšiť 4 vedúcich pracovníkov:

 • Siri od spoločnosti Apple.
 • Asistent Google Googlu.
 • Alexa z Amazonu.
 • Alice od Yandex.

Už sme písali skôr o Alice a Asistentovi Google av tomto článku budeme hovoriť o Sirim.

Hlasový asistent Siri

Siri je hlasový asistent, ktorý najprv začal podporovať ruský jazyk, a až potom prišiel domáci Alice z Yandexu, ktorý bol prepustený na konci roka 2017, a ešte neskôr v lete roku 2018, asistent Google hovoril rusky. Siri rozpozná rusky celkom dobre, aj keď sa hudba hrá v blízkosti alebo sa vyskytujú cudzie zvuky.

Siri v iPhone SE

Spoločnosť Siri nebola vždy majetkom spoločnosti Apple. Spočiatku to bola samostatná aplikácia v App Store pre iOS. V roku 2010 spoločnosť Apple získala spoločnosť Siri Inc. a ich jedinečný vývoj. Krátko po zakúpení spoločnosť Apple integrovala Siri do iPhone 4S a následne do jeho ďalších zariadení. Potom sa v roku 2011 Siri stal prvým produktom na trhu osobných hlasových asistentov.

Siri sa prispôsobuje každému používateľovi individuálne, skúma jeho preferencie a začne lepšie porozumieť jeho „pánovi“. Po prvé, je to viditeľné pri zlepšovaní rozpoznávania vášho hlasu po prvých týždňoch používania. Je tiež možné povedať Siri, ako vás kontaktovať, a pomenovať vaše kontakty z adresára, aby vás lepšie pochopila. A keď Siri vysloví mená nesprávne, môžete ich vždy opraviť, ukázať správny stres.

Siri je k dispozícii na zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV a HomePod a takmer vo všetkých moderných automobiloch prostredníctvom funkcie CarPlay. Spôsob, akým sa Siri spúšťa, a zoznam dostupných príkazov sa líšia v závislosti od zariadenia.

Ako spustiť Siri na iPhone, iPad a iPod touch

Začnite stlačením tlačidla Domov

Siri je k dispozícii na všetkých telefónoch iPhone, počnúc iPhone 4s, so systémom iOS 5 a vyšším. Na spustenie Siri na iPhone (s výnimkou iPhone X) musíte stlačiť a podržať stredné tlačidlo Domov.

Na spustenie Siri na iPhone X musíte stlačiť a podržať bočné tlačidlo.

Po zaznení signálu môžete vysloviť žiadosť. Na niektorých zariadeniach by ste mali pred vydaním príkazu počkať, kým sa na obrazovke neobjaví Siri.

Ahoj Siri - Ako zapnúť Siriho hlasom

Siri je možné spustiť výlučne pomocou hlasu, zvyčajne bez stlačenia tlačidla. Bude treba iba povedať: „Dobrý deň, Siri.“ Po zaznení signálu môžete položiť otázku alebo dať príkaz.

Na to musí byť na prístroji aktivovaná funkcia „Hello Siri“: Nastavenia → Siri a vyhľadať → Vypočujte si „Hello Siri“.

Na všetkých modeloch iPhone, počnúc iPhone 6s, ako aj na iPad Pro, môžete túto funkciu kedykoľvek použiť vyslovením „Hello Siri“, aby ju mohli zachytiť mikrofóny gadgetu. Na starších telefónoch iPhone a iPad funguje funkcia „vždy počúva“, len ak je váš prístroj pripojený k nabíjačke.

Ako zapnúť Siri v slúchadlách

S použitím originálnych náhlavných súprav Apple s tlačidlami diaľkového ovládania alebo kompatibilných slúchadiel Bluetooth sa Siri dá aktivovať stlačením stredného tlačidla alebo volacieho tlačidla. Po zaznení signálu môžete podať žiadosť.

Používanie bezdrôtovej náhlavnej súpravy AirPods spoločnosti Apple na spustenie Siri dvakrát dotknite sa vonkajšej strany akýchkoľvek slúchadiel.

Siri na počítači Mac

Siri je k dispozícii na počítačoch Mac so systémom MacOS 10.12 Sierra a novšími verziami operačného systému. V súčasnosti je však funkcia hlasového asistenta v maku obmedzená. Všetko, čo tu môže Siri urobiť, je uskutočňovať hovory FaceTime, písať správy, zapínať hudbu, zobrazovať predpovede počasia a pomáhať pracovať so súbormi a priečinkami.

Siri na maku

Za zmienku stojí, že práca so súbormi v počítači pomocou hlasového asistenta je skutočne výhodná. Siri môže rýchlo vyhľadávať súbory, triediť ich podľa typu, dátumu alebo kľúčového slova. Napríklad, ak poviete Siri: „Ukázať mi moje fotografie včera“, otvorí sa priečinok s príslušnými mediálnymi súbormi.

Existuje niekoľko spôsobov, ako aktivovať Siri v počítačoch Mac:

 • Kliknite na ikonu Siri na paneli s ponukami (v pravom hornom rohu).
 • Stlačte a podržte kláves Command (⌘) a medzerník (za predpokladu, že táto kombinácia klávesov nebola znovu pridelená).

Začatie hlasovým príkazom „Hello Siri“ na počítačoch ešte nefunguje. Existuje riešenie, ako nakonfigurovať tento typ aktivácie pomocou funkcie Diktáty, ale neodporúčame ho.

V budúcich verziách makier pravdepodobne bude viac príkazov pre Siri, vrátane príkazov pre HomeKit. Bude to logické pokračovanie integrácie hlasového asistenta spoločnosti Apple do ich prenosných počítačov a stolových počítačov.

Funkcie Siri

Osobný asistent Siri môže odpovedať na otázky, vydávať odporúčania a vykonávať príkazy. Pozrime sa na niektoré z nich.

 1. Hovory a správy. Jedným z najužitočnejších a najčastejšie používaných príkazov pre Siri, najmä pre vodičov, sú hovory a správy. Predpokladajme, že chcete zavolať priateľovi, ktorý je v telefónnom zozname zaznamenaný ako „Dmitry“. Namiesto vytiahnutia telefónu a strávenia času odomknutím telefónu a nájdením kontaktu, ktorý potrebujete, stačí aktivovať Siri a povedať: „Zavolajte Dima.“ Zároveň môžete dodať, že sa musí uskutočniť hovor cez WhatsApp alebo hlasitý odposluch. Siri vám dokonale porozumie a vykoná tento príkaz. Toto je neuveriteľne pohodlná funkcia, ktorá vám umožňuje telefonovať a písať správy výlučne pomocou hlasu.
 2. Počasie. Časté otázky spoločnosti Siri zahŕňajú otázky týkajúce sa počasia. Asistent spoločnosti Apple s tým robí vynikajúcu prácu. Môžete sa jednoducho opýtať Siriho: „Aké je dnes počasie?“ A okamžite získate najnovšie informácie o predpovedi počasia vo vašom meste. Siri môže predpovedať počasie na deň alebo týždeň dopredu s pomerne vysokou presnosťou v každom meste v Rusku a ďalších krajinách. Siri tiež ľahko odpovedá na otázky týkajúce sa zrážok, vlhkosti a rýchlosti vetra. Stačí povedať: „Ahoj Siri, bude dnes pršať?“, Keďže vás Siri okamžite informuje o prípadných zrážkach.
 3. Hudba. Siri dokáže ovládať a prehrávať hudbu. Ak máte predplatné služby Apple Music, povedzte „Ahoj Siri, zapnite hudbu“ a asistent začne prehrávať skladby z vašej knižnice. Siri vám umožňuje zahrnúť akúkoľvek skladbu alebo interpreta od spoločnosti Apple Music, stačí o to požiadať. A ak chcete byť v trende, tím „Zapnite 10 najobľúbenejších skladieb“ vám pomôže rýchlo nájsť aktuálne hity. Počas počúvania sa môžete spýtať Siriho, aký je to umelec, požiadať ho, aby pridal stopu k svojim obľúbeným alebo ohodnoťte.
 4. Budíky a časovače. Ďalšou užitočnou funkciou Siri je správa alarmov a časovačov. Namiesto otvorenia aplikácie Hodiny, vytvorenia nového budíka alebo úpravy starého, posúvania hodín a minút na nastavenie budíka, jednoducho povedzte Siri: „Nastavte budík o 8:00“. Okrem toho môžete nastaviť bežný budík na každý deň iba jednou vetou, ako aj šekom vytvoreným skôr. Týka sa to aj časovačov, ktoré sú počas varenia neuveriteľne užitočné, keď máte ruky zaneprázdnené a hlasové ovládanie je najpohodlnejšie.
 5. Inteligentný domov. S Siri môžete ovládať všetky inteligentné zariadenia, ktoré podporujú HomeKit, vrátane žiaroviek, zásuviek, ventilátorov, zámkov a mnoho ďalšieho. Najmä pre inteligentný dom vydal Apple inteligentný reproduktor HomePod s podporou Siri. Reproduktor má 6 mikrofónov, ktoré poskytujú vynikajúce rozpoznávanie reči a výkonný reproduktor vám umožňuje vykonávať funkcie domáceho zvukového systému. Dobrý deň, Siri, pracuje tu v režime Vždy počúvať a je obzvlášť užitočný na ovládanie akéhokoľvek kompatibilného zariadenia.
  Všetky zariadenia pridané do domácej aplikácie sa dajú ovládať pomocou Siri

Toto je len malá časť všetkého, čo môže Siri urobiť. V našom článku o tímoch pre Siri sa môžete zoznámiť s veľkým počtom tímov. Úplný zoznam príkazov pre hlasového asistenta v telefónoch iPhone a reproduktoroch Smart Home nájdete v našej mobilnej aplikácii pomocníka, ktorú pravidelne aktualizujeme. Stiahnite si aplikáciu Siri Teams zadarmo. Jeho inštaláciou budete mať vždy po ruke najaktuálnejší zoznam príkazov pre hlasového asistenta.

Pin
Send
Share
Send
Send