Užitočné tipy

Skrotenie šteňa

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho chovateľov začínajúcich psov sa často pýta, či si môžete psa vyzdvihnúť. Je ťažké dať jednoznačnú odpoveď na túto otázku, pretože každé zviera na takéto konanie majiteľa reaguje odlišne.

Môžem psa zdvihnúť v náručí?

K tomu existuje veľa rôznych názorov a tipov. Aké sú výhody a nevýhody vyberania šteniatka do náručia? Čo by som mal hľadať skôr, ako chcem vychovať domáce zviera?

  1. Veľkosť a hmotnosť. Ak pes váži dosť veľa, často ho neberte do rúk. Po prvé, je to nepohodlné pre domáce zviera aj pre jeho majiteľa. Po druhé, existuje riziko pádu domáceho maznáčika, pretože ruky sa môžu unaviť z ťažkej hmotnosti zvieraťa.
  2. Age. Nevyberajte príliš malé šteniatko, pretože by ste ho mohli náhodne zraniť.
  3. Strach. Hanbliví psi sa niekedy obávajú náhlych pohybov a nechcú ich vyzdvihnúť. Šteňa môžete vystrašiť tak, že ju zdvihnete, takže je najlepšie sa najskôr spojiť so psom.

Hlavnou vecou nie je poškodiť psa jeho zdvihnutím. Ak pochybujete o tom, že si šteňa môžete nechať, nezdvihnite ho.

Ako vyzdvihnúť psa?

Aby sa šteňa necítilo dobre, je potrebné ho správne vychovať.

  1. Neber si svojho domáceho maznáčika za poškriabaný krk. Ak je šteniatko už dosť ťažké, existuje vysoká pravdepodobnosť, že ho nebudete držať týmto spôsobom. Okrem toho existuje riziko, že sa pes začne dusiť pod jeho hmotnosťou.
  2. Vezmite psa iba dvoma rukami. Môžete si udržať domáceho maznáčika v akejkoľvek extrémnej situácii a zabrániť pádu.
  3. Nevzťahujte svojho domáceho maznáčika za predné alebo zadné nohy, pretože by to mohlo poškodiť kĺby psa.
  4. Uistite sa, že šteňa nekňučí. Domáce zviera by nemalo byť zranené a nepríjemné.
  5. Položte jednu ruku pod predné labky, do oblasti hrudníka a druhou rukou držte za zadok. Táto poloha je pre psa najpohodlnejšia a najbezpečnejšia.

Bez ohľadu na plemeno, veľkosť alebo vek psa ho nemusíte zbierať príliš často, pretože domáce zviera je vystavené náhlemu a častému stúpaniu!

Pozrite si video: Neviete skrotiť psa? Boli sme u psieho psychológa (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send