Užitočné tipy

Ako presvedčiť, aby prestali fajčiť: 5 spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak vám záleží na priateľovi, členovi rodiny alebo pracovnom kolegovi, skúste tento prístup a povzbudite fajčiarov, aby sa stali závislými. Tu je niekoľko návrhov ako presvedčiť osobu, aby prestala fajčiť:

1. Posaďte sa s osobou a povedzte mu, že sa obávate o svoje zdravie. Požiadajte priateľa, aby prestal fajčiť. Dajte svojmu priateľovi dôvody a držte sa fakty. Buďte úprimní a vysvetlite mu, prečo vám to tak vadí.

2. Opýtajte sa osoby, či chce prestať fajčiť. Existuje šanca, že bude reagovať pozitívne, ale stáva sa to a naopak. Nemali by ste trvať na tom - to môže situáciu len zhoršiť.

3. Zistite dôvody, ktoré sú najdôležitejšou motiváciou prestať fajčiť, a pomôžte mu podrobnejšie ich preskúmať.

4. Vypočujte si, čo mu bráni prestať fajčiť. Môžete pomôcť vyriešiť tieto dôvody?

5. Ponúknite pomoc. Ak niekto hovorí, že sa jednoducho nemôže zviazať, ponúknite pomoc. Buďte ohľaduplní a láskaví. Ak fajčiar odmietne pomoc, povedzte, ako často fajčí, do akej miery závisí od cigarety. Venujte pozornosť aj dýchavičnosti a kašľu. To všetko sú príznaky závislosti na nikotíne!

6. Pripomeňte osobe, že kedykoľvek vydýcha tabakový dym, môže ho tiež niekto vdýchnuť (z druhej ruky) a že každý rok zomrie takmer pol milióna pasívnych fajčiarov.

7. Pripomíname tiež, koľko peňazí sa ušetrí, ak prestane fajčiť.

8. Kombinujte čestnosť, starostlivosť a jednoduché fakty a dokonca aj odtieň viny, aby ste presvedčili priateľa alebo kolegu. Pamätajte, že nie ste tu, aby ste vypadli po 10 minútach, ale nechajte ho skúsiť.

9. Ak s tým súhlasí, zistite, ako by chcel skončiť. Fajčiari zvyčajne prestávajú fajčiť postupne. Navrhnite užitočnú literatúru k tomuto problému, nikotínovú gumu alebo náplasť.

10. Obmedzte fajčiarske priestory. Najmä ak je fajčiarom váš manžel alebo manželka. Sila nechať na plošine alebo na záhrade. Kedykoľvek nájdete cigarety na gauči alebo na stole - zničte ich.

11. Vždy, keď fajčiar chce fajčiť, urob niečo pre neho. Dajte si šálku čaju, prečítajte si vtipy a tak ďalej.

12. Vysvetlite tiež, že nie ste opatrovateľka, ale jednoducho chcete pomôcť.

13. Vždy hovorte, že chápete, aké ťažké je skončiť a že vidíte, aký silný je. Pomôže mu to vyrovnať sa.

14. Nekritizujte, ak sa váš priateľ niekoľkokrát uvoľnil. Len to prehovorte znova.
15. Po mesiaci abstinencie premýšľajte o tom, ako to oslavovať a prípadne dať malý darček.

16. Hovorte častejšie o tom, ako ste hrdí na jeho víťazstvo!

Elektronická cigareta

Je potrebné oddeliť dve rôzne akcie. Prvým je uvoľňovanie tabakového dymu do pľúc. Druhým je fajčenie, ako vdychovanie vzduchu s pridaním rôznych pár, vrátane tabaku. Môže to byť aj pravidelné vdýchnutie alebo prechádzka po diaľnici. Nútiť človeka zmeniť dýchateľnú látku je omnoho ľahšie ako úplne opustiť závislosť.

Existuje veľa tipov, ako prestať fajčiť, ale každý by k tomu mal prísť sám, počúvať seba, svoje srdce a myseľ!

Ak chcete vedieť, ako prinútiť rodičov, priateľov, známych, aby prestali fajčiť, musíte sa pripraviť sami na seba - vedieť im vysvetliť svoje obavy, byť pripravení na námietky a iróniu. Pozitívny efekt bude, keď sa milovaný človek chce zbaviť zlého návyku. Ako alternatívu k priateľovi môžete ponúknuť vzdanie sa cigariet za argument. Môžete ho tiež aktívne predstaviť zdravému životnému štýlu.

Ako vidíme, nie je to také ťažké so správnou túžbou motivovať človeka, aby prestal fajčiť - existuje veľa možností, ako prestať fajčiť. Stále však musí jasne pochopiť, že to tak nie je, keď sa dobrovoľne rozhodne ublížiť na zdraví - stále to poškodzuje inej osobe, ktorú miluje. A čo by mohlo byť horšie ako podobný postoj. V páre musíte vždy urobiť nejaké kompromisy. Každopádne, aj keď niet párov, nevylučuje to skutočnosť, že fajčenie je nebezpečný zvyk.

Pin
Send
Share
Send
Send