Užitočné tipy

Osviežovač vzduchu pre domáce použitie: vôňa pre domácich majstrov

Pin
Send
Share
Send
Send


Rovnako ako každá žena v domácnosti chcem, aby mal dom vždy príjemnú vôňu, takže občas musím prepadnúť obchod a hľadať rôzne druhy osviežovačov. To je len od mnohých z nich (dokonca aj tých najchutnejšie zapáchajúcich) z nejakého dôvodu dochádza k útokom kýchania a dokonca aj v krku začne štekliť. Preto som sa rozhodol naučiť, ako vyrobiť arómy vlastnými rukami. Moje prvé skúsenosti v tejto oblasti boli gélové osviežovače vzduchu.

Ako sa ukázalo, dá sa vyrobiť za pár minút, prakticky bez námahy. A náklady na túto príchuť sú spravidla cent.
Takže pripravujeme osviežovač vzduchu pre domácnosť.
Potrebné komponenty:
• voda - 250 ml.,
• mletá škorica - 2 g.,
• farbivo
• jedlá želatína - 15 g.,
• 3 kvapky pomarančového éterického oleja,
• glycerín - 10 ml.

Spôsob výroby:
Zohrievame vodu v malej nádobe, kým nie je horúca, do nej nalejte želatínu, okamžite dôkladne premiešajte.

Hneď ako sa želatínové zrná úplne rozpustia, nalejte tekutinu do nádoby, v ktorej bude osviežovač „nasadený“. Pridajte škoricu (jej aróma oživuje a povzbudzuje činnosť) a farbu, premiešajte. Množstvo farbiva závisí od toho, ako bohatú farbu chcete získať.

Ďalej „zavedieme“ glycerín (zabraňuje rýchlemu odparovaniu vlhkosti) s éterickým olejom a nechá ho zmrznúť priamo na stole.

Po iba 3 hodinách je osviežovač vzduchu pripravený na použitie. Zostáva iba na miernom zdobení a nájdenie vhodného miesta v strede miestnosti.

A môžete rozrezať dosť hustú želatínovú hmotu na kúsky a rozložiť ju na niekoľko kútov miestnosti naraz.

Príjemná aróma v dome je kľúčom k dobrej nálade!

Výhody osviežovačov pre domácnosť

Má zmysel „vymyslieť bicykel“ pri príprave arómy, ak ho môžete ľahko kúpiť v obchode? Existujú tri vymedzujúce body:

 • Domáci liek je úplne prirodzený, neobsahuje v ňom žiadnu chémiu. Pokiaľ ide o analógy obchodov, predpokladá sa, že niektoré možnosti, ktoré zahŕňajú farbivá a parfumy, môžu spôsobiť astmu.

 • Economy. Cena lieku v obchode je asi 110 rubľov. A na vytvorenie domácej chuti budete potrebovať oveľa menej peňazí.
 • Boj za ochranu životného prostredia a zdrojov. Fľašu alebo liekovku možno použiť opakovane.

Takže, uistite sa o uskutočniteľnosti výroby, choďte do práce.

Záchodová vôňa na báze aromatických olejov

Ľudia často používajú osviežovače toaliet. Je tu nepríjemný zápach, ktorý sa dá zničiť iba silným prúdom arómy. Na vytvorenie zapáchajúcej zmesi potrebujete éterický olej.

 • Jednoduchá možnosť s bavlnou. Dajte trochu handry na handru, vložte ju do malej nádoby a nechajte ju v lete krátko na chladiči alebo na slnku. Z prijatého tepla sa olej zahrieva a vydáva zápach. Potom preneste nádobu s bavlnou na toaletu. Pravidelne pridávajte zapáchajúcu olejovú tekutinu, aby nedošlo k vyčerpaniu arómy. Perfektne zvládnuť nepríjemný zápach cédrového oleja, pomarančov alebo borovíc.

 • Automatické striekanie. Na jej vytvorenie vezmite: nádobu na sprej, vodu a éterický olej. Pre tento recept je ideálna nádoba na tekutinu na umývanie skla. Nalejte ¾ vody a odkvapkajte 25 kvapiek oleja. Dobre pretrepte. Ak si podľa tohto receptu pripravíte osvieženie domácnosti, absorbuje nepríjemný zápach a úžasne osviežuje miestnosť. Systematicky rozprašujte miestnosť a užívajte si voňavú sviežosť.

Koncentrované zloženie

Je celkom ľahké pripraviť si toaletný osviežovač na vlastnú päsť, čo by nebolo v porovnaní s obchodom v koncentrácii horšie a jeho účinok by nebol horší. Ocot prichádza na pomoc v ťažkom prípade. Pripravte nasledovne: pohár vody + ½ šálky octu + 5 kvapiek aromatických olejov. Všetko pripojte a umiestnite do nádoby pomocou spreja.

Ocot úplne zničí všetky nepotrebné pachy a éterický olej osvieži priestor.

Ako pripraviť osviežujúci vzduch

Samostatne vyrobený sprej je nevyhnutný pre rodiny s deťmi alebo tam, kde žijú alergici. Osviežovač vyrobený z prírodných prísad obsahuje iba bezpečné prísady. Okrem toho sa vôňa produktu dá podľa vlastného uváženia. Hlavnou zložkou osobne pripraveného osviežujúceho aerosólu je éterický olej. Fanúšikovia týchto technológií tvrdia, že levanduľa, citrus, čajovníkový strom alebo jedľa z éterického oleja si užijú nielen čerstvé arómy, ale tiež vyčistia vzduch od baktérií a mikroorganizmov.

Gélové vône do kúpeľne

To je najlepší recept na prípravu osviežovačov. Bol to on, ktorý bol schválený mnohými ženami v domácnosti ako efekt + dostupnosť = čistota. Ak sa chcete pokúsiť vytvoriť tento nástroj, musíte si kúpiť želatínu.

 • Balenie želatíny rozrieďte v pohári vody. Dobre premiešajte, aby v kvapaline nezostali zhluky.
 • Vo výslednej látke musíte zadať lyžičku glycerínu. Pomôže to, že vôňa nebude dlho suchá.
 • Do tej istej nádoby nalejte niekoľko kvapiek levandule alebo borovicového extraktu.
 • Pošlite ju na špičku lyžičky škorice.
 • Aby bola želé krásna, zmiešajte trochu farbiva so svetlým odtieňom.
 • Výslednú krásnu hmotu preneste do otvorenej nádoby a umiestnite na poličku v kúpeľni.

Prírodné osviežovače kuchyne vyrobené z citrusových koží

Pre vlastnú prípravu kompozície budete potrebovať:

 • šupka akéhokoľvek citrusu: môžete použiť obidve pomaranče a to v kombinácii s citrónom, grapefruitom,
 • čistá studená voda
 • lekársky alkohol alebo vodka,
 • fľaša na sprej: parfumová fľaša.

Čerstvú kôru pomelíme pomarančom s nožom, vložte do pohára a nalejte do alkoholu zriedeného vodou. Pevne zatvorte veko a uložte ho na tmavé miesto, aby ste na to trvali niekoľko dní. Nalejte hotový produkt do sprejovej fľaše. Citrusová osviežujúca tekutina je pripravená.

Dôležité! So silným „zvukom“ alkoholu môžete do produktu pridať trochu vody alebo kvapkať niekoľko kvapiek pomarančového éterického oleja. Vôňa sa stane nasýtenejšou a vytrvalejšou.

Pomocou tejto metódy môžete pripraviť akékoľvek prírodné osviežovače nahradením kôry citrusov olejmi.

Osviežovač éterického oleja

Prírodné osvieženie na báze detského oleja vám umožní vytvoriť nenápadnú vôňu v miestnosti po dlhú dobu. Na prípravu osviežovača oleja budete potrebovať:

 • ozdobné drevené tyčinky: môžete si sami vyrobiť, ak si budete priať
 • sklenená nádoba: je vhodná priehľadná váza so širokým krkom,
 • akýkoľvek éterický olej: v dome môžete kombinovať niekoľko príchutí a vytvoriť tak svoju náladu,
 • liečebný alkohol na podklad: možno nahradiť bežnou vodkou,
 • detský olej: vhodný od akéhokoľvek výrobcu, do svojho domáceho osviežovača si môžete pridať jednoduché hygienické výrobky.

Recept. 150 ml oleja sa naleje do sklenenej nádoby, v ktorej sa budú nachádzať drevené ozdobné tyčinky (množstvo oleja potrebné na prípravu osviežovača závisí od veľkosti nádrže), pridá sa 10 až 20 ml alkoholu na upevnenie arómy a 15 kvapiek aromatického oleja. Tyčinky umiestnené v nádrži sú impregnované kompozíciou a vydávajú jemnú arómu oleja. Životnosť tejto kompozície je viac ako 3 týždne.

Osviežovač vzduchu pre domácich majstrov

Toaleta je špeciálna miestnosť, v ktorej sa najčastejšie vyskytujú nepríjemné pachy. Môžete ich odstrániť pomocou prírodného osviežovača pripraveného rôznymi spôsobmi:

 • nalejte čerstvú čistú vodu do parfumovej fľaše, pridajte 1 lyžičku. sóda a ocot, 10 kvapiek aromatického zloženia. Všetko miešajte, až kým nie sú uniformné. Táto zmes sa podľa potreby nastrieka na toaletu. Môže byť tiež použitý pri čistení toalety,
 • osviežovač gélu pre toaletu pomôže odstrániť konkrétne zápachy z toalety. Na jej prípravu je potrebné pripraviť hustú želatínovú zmes s prídavkom soli, octu a aromatického oleja. Hotová mrazená želé sa nakrája na kúsky a podľa potreby sa pridáva priamo do nádrže. Želé si môžete pripraviť vo veľkých porciách. Takýto nástroj je uložený v chladničke v tesne uzatvorenom obale.

Ako vymeniť osviežovač vzduchu toalety

Hotové syntetické osviežovače je možné nahradiť akýmkoľvek éterickým olejom. Všetky majú bohatú arómu, ktorá trvá až niekoľko týždňov. Najvhodnejšie éterické oleje pre toaletu sú levanduľa alebo citrus. Znie to krásne jedľa a smrek.

Dôležité! Prírodné gélové osviežovače na želatíne s prídavkom éterického oleja poskytnú nielen čerstvosť v miestnosti, ale tiež zničia baktérie na záchode.

Osviežovač vzduchu do chladničky

V chladničke je použitie éterických olejov neprijateľné. Na odstránenie nepríjemných zápachov v chladničke sa používajú:

 • pomarančová kôra alebo citrón, umiestnená v chladničke,
 • ražný hnedý chlieb
 • 2 kvapky amoniaku rozpustené v 100 ml vody: tekutina sa chladí v otvorenej nádobe,
 • 5 g sódy, zriedenej vodou,
 • 10 tabliet aktívneho uhlia.

Prírodné osviežovače vzduchu pre chladničku sa používajú na vytváranie vône tretích strán. Môžu byť umiestnené dočasne alebo neustále v chladničke, pravidelne sa vymieňajú za nové. Pripomíname vám však, že najskôr musíte odstrániť zdroj zápachu

Osviežovač suchého vzduchu

Nebude ťažké ho vôbec variť: kávové zrná posypané krásnou taškou odstránia nepríjemné pachy v kuchyni. S kávou môžete robiť rôzne remeslá, napríklad nový rok vám pripomenie košík zdobený kávovými zrnami s citrusmi. Zloženie môžete ozdobiť smrekovým alebo borovicovým vianočným stromčekom.

Farebný piesok s prídavkom 10 kvapiek éterického oleja sa stane nielen chuťou vzduchu, ale aj dekoráciou miestnosti. Esenciálny olej sa môže kvapkať na sušené kvety alebo okvetné lístky kvetov vo váze.

Aké éterické oleje môžem doma osviežiť

 • Oranžový olej je svetlý a nasýtený. Je to aróma veľkej nálady a prostriedok na boj proti depresii. Pomáha relaxovať, odstraňuje nespavosť a zlepšuje výkon.
 • Ihličnatý olej napĺňa miestnosť čerstvosťou, odstraňuje depresie, dodáva skvelú náladu. Okrem toho je to vynikajúci dezinfekčný prostriedok, ktorý odstraňuje baktérie zo vzduchu.
 • Jasmínový olej prekvapí jemnosťou a jemnosťou arómy. Esenciálny olej je ideálny pre kreatívnych ľudí. S tým zmizne únava a úzkosť.
 • Olej z rozmarínu má sladký, mierne borovicový zvuk. Môže zvýšiť bdelosť a koncentráciu. Vhodný na vytvorenie osviežovača do auta.

Prírodné éterické oleje sa môžu používať osobitne. S ich pomocou si môžete vytvoriť svoje vlastné voňavé kompozície. Majú priaznivý vplyv na ľudské telo, permanentne odstraňujú nepríjemné pachy bez toho, aby ich maskovali.

Zápachový dezinfekčný prostriedok na toalety

Alternatívou je príprava aromatických prísad, ktoré sú umiestnené v nádrži. Pokyny na varenie sú veľmi jednoduché.

 • Vezmite dve misky.
 • V jednej z misiek naparte 15 g želatíny.
 • V druhej, zmiešajte 1 tabuľku. lyžica soli, pár kvapiek zapáchajúceho éteru a pol pohára octu. Zafarbite zmes ľubovoľným farbivom.
 • Zmiešajte obe zmesi.
 • Vezmite formy na ľad, vložte tam látku a nechajte ju v mrazničke.
 • Po niekoľkých hodinách vyberte kocky a systematicky vložte pár do toaletnej nádrže.
 • Zakaždým, keď vypustíte vodu, automatická vôňa pre nádrž dezinfikuje tekutinu a ničí baktérie.

Ocot a detské mydlo

Keď ste si toto osviežovač osvojili doma, môžete ho úspešne použiť ako výplň odnímateľnej toalety.

 • balenie mydla
 • nejaký ocot
 • pár lyžičiek sódy
 • obľúbená aróma
 • stôl. l glycerínu,
 • voda.

Vytvorenie zápachu je jednoduché.

 1. Votrite balík mydla na strúhadlo s malými otvormi.
 2. Pridajte do mydla sódu, glycerín a trochu octu.
 3. Pozorujete priebeh chemickej reakcie, pretože sóda začne syčať a stúpať.
 4. Nalejte príchuť a výsledný produkt zrieďte vodou tak, aby ste získali hustú hmotu.
 5. Miešajte a vyplňte prázdny blok. Potom produkt zaveste na okraj záchodovej misy.

Zaujímavé! Výhodou tohto receptu je skutočnosť, že mydlo nezmočí, ale bude sa konzumovať pomaly. Toaleta bude žiariť čisto bez akejkoľvek chémie, ale iba od účinkov sódy, octu a detského mydla.

Vôňa do kúpeľne zo sódy

 1. Kombinujte kyselinu citrónovú a sódu v pomere 3/1.
 2. Do zmesi pridajte 30 kvapiek niekoľkých druhov aromatických olejov.
 3. Perfektná kombinácia mäty piepornej, levandule a citrónu.
 4. Ak sa ukáže, že kompozícia je trochu suchá, pridajte do nej trochu vody.
 5. Nalejte vodu v malých dávkach, aby ste zabránili vzniku sódy a kyseliny citrónovej.
 6. Prineste látku do stavu hliny tak, aby bola dobre tvarovaná.
 7. Rozmotajte malé gule a nechajte ich uschnúť.

Hneď nasledujúci deň môžete použiť zapáchajúce gule ako osviežujúci prostriedok. Takéto „bomby“ sa môžu hádzať buď priamo na toaletu alebo do nádrže, pričom voda sa po 3 minútach vypustí.

Príprava zubnej pasty

Namiesto inzerovaných a nie vždy účinných priehradiek, použite osviežovač toaliet vyrobený z bežnej pasty.

 • Neváhajte a vezmite najlacnejšiu zubnú pastu so silnou chuťou mäty.
 • Aby ste dosiahli saturáciu toalety s mätovým jantárom, prepichnite novú skúmavku zo všetkých strán ihlou a vložte ju do odtokovej nádrže.
 • Voda rovnomerne padá do otvorov na obale a kým pasta nevyteká, v miestnosti zostane vždy príjemná mätová aróma.

Citrusová sviežosť

Svetlé a šťavnaté citróny a pomaranče obsahujú protiplesňové a antimikrobiálne vlastnosti. Dokonale sa osviežujú a zabíjajú baktérie na záchode. Podľa tohto receptu sa pripravujú prostriedky na vytvorenie príjemnej atmosféry v toalete. trvať:

Výrobný proces pozostáva z nasledujúcich krokov.

 1. Kôru citrusov nakrájajte na silnú vrstvu a čistenie preložte do pohára s vodkou.
 2. Nechajte kôry vylúhovať niekoľko dní.
 3. Výsledná zmes bola zriedená na polovicu vodou a potom bola vyliata do nádoby s rozprašovačom.
 4. Ak je to potrebné, nalejte do fľaše akýkoľvek citrusový koncentrát na zvýšenie arómy.
 5. Nastrekujte tento sprej do vašej kúpeľne alebo na toaletu. Fľaše v priemere trvajú mesiac.

Pokiaľ je to možné, je lepšie pripraviť si osviežovač vzduchu sami. V takom prípade je možné zvoliť si obľúbenú vôňu a upraviť jej intenzitu. Domáce osviežovače sú vhodné na použitie v akejkoľvek miestnosti bez výnimky, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné.

Pin
Send
Share
Send
Send