Užitočné tipy

Bežecké pásy pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Obyvatelia mesta sa často sľubujú, že začnú bežať od jedného dňa do druhého. Bežecký tréning je naozaj veľmi užitočný, ale motivácia zvyčajne nestačí a doma je oveľa pohodlnejšia ako jogging.

Ak začnete trénovať na bežiacom páse, najmä vo fitness klube, môže to byť viac motivácia. Cvičenie je často pohodlnejšie a pohodlnejšie.

Domáce bežecký pás je tiež vynikajúcou voľbou, môžete začať trénovať vo vhodnom čase a potom je okamžite k dispozícii teplá sprcha a pohodlný odpočinok. Hlavná vec v tomto podnikaní je začať kompetentne. Budeme o tom hovoriť ďalej.

Ako začať správne pre začiatočníkov?

Prvé základné kroky, ktoré chcete začať:

 1. vyčleniť určitý čas
 2. zvoliť zrozumiteľnú motiváciu (zdravie, fyzickú zdatnosť alebo niečo iné),
 3. zostavte školiaci plán podľa toho, koľko musíte bežať, v závislosti od vašich cieľov,
 4. Pokračujte v triedach a sledujte pravidelnosť.

Pri výbere tenisiek na beh táto schéma pomôže a prehľad 11 najlepších možností tenisiek.

A polohu chodidla pri behu, pozri sa na túto postavu.

Potom budú potrebné určité skúsenosti a cenné rady, ktoré poskytneme ďalej. Najdôležitejšia vec je vyhnúť sa základným chybámktoré sú typické pre začiatočníkov a môžu sa od kurzov odvrátiť. O tom budeme hovoriť:

 • Topánky a vybavenie. Bežnú bežeckú obuv je možné kúpiť za relatívne malú sumu, preto je najlepšie vziať si len takúto obuv na tréning. Beh na plochú podrážku bez akéhokoľvek tlmenia nie je tak užitočný, najmä pri problémoch s kĺbmi. Okrem toho by ste mali zvoliť kvalitný bežecký pás. Ak sa rozhodnete trénovať doma - pre dom existujú aj bežné a cenovo dostupné možnosti, stačí si vybrať model s kvalitným plátnom a odpružením. Prečítajte si pred nákupom 11 zobrazení tento simulátor a ich schopnosti.
 • Bežecká technika. Pozrite si na internete niekoľko videí o technikách behu, naučte sa typické bežecké chyby pre začiatočníkov av prvých triedach venujte väčšiu pozornosť rýchlosti a vzdialenosti, ale technike. Najprv pochopte, ako začať správne fungovať, a až potom začnite zvyšovať výsledky. Napríklad veľa začiatočníkov podniká príliš dlhé kroky a dokonca sa mierne odrazí. Noha v každom kroku so správnou technikou je umiestnená priamo pod vaším telom, nie pred ani za ňou. Musíte si položiť nohu na špičku a nie „nalepiť“ ju na plátno, vykonať dotyk, ktorý prechádza do ohybu, tlačí a nesie nohu pre ďalší krok. Taktiež nenakláňajte telo dopredu a neopierajte sa o rukoväť. Pokúste sa udržať telo na úrovni a tešte sa. Beh je totožný so štandardnou technikou behu.
 • Používanie funkcií. Pochopte funkcie a programy na bežiacom páse. Zmena sklonu a schopnosť merať srdcový rytmus sa tu robia z dôvodu, že je možné vypočítať počet spálených kalórií. Vďaka schopnosti používať bežiaci pás je školenie oveľa efektívnejšie.
 • Sledovanie srdcovej frekvencie. Mnohí čitatelia by samozrejme chceli ostatným zapôsobiť na svoje sprintingové vlastnosti, najmä ak ste v sále, kde je veľa predstaviteľov opačného pohlavia. Triedy s nezmyselným zvýšením zaťaženia a maximálnou prácou sú však veľmi škodlivé. Rovnako ľahké prechádzky tiež nedávajú zmysel, keď ste práve prišli na trať, aby ste sa predviedli a nechali ostatných vidieť nové oblečenie pre fitnes klub. Jednou z hlavných úloh výcviku je udržiavanie určitej úrovne srdcovej frekvencie, pre ktorú sa senzory srdcovej frekvencie používajú na trati. Zistite svoj maximálny srdcový rytmus a pochopte, ktorý srdcový rytmus je 50%, 60% a ďalej od maxima. Potom zostáva výber vzdelávacieho programu. Napríklad, ak spaľujete tuk, musíte bežať pri 60-70% srdcovej frekvencie od maxima a ak sa u vás vyvinie vytrvalosť, 70-80%.
 • Uterák a pitie. Spočiatku veľa ľudí zabudne na tieto podrobnosti, ale sú schopní trochu optimalizovať váš tréning. Ak „nevyschnete“, môžete si počas tréningu trochu vypiť alebo si vypláchnuť ústa, aby to bolo trochu jednoduchšie. Uterák vám pomôže zbaviť sa potu a nevystrašiť ostatných v miestnosti mokrou tvárou.
 • Simulátorová služba. Bezprostredne k predchádzajúcim odsekom by sa malo pridať trochu elementárnej etikety. Po ukončení hodiny na trati v hale utrite škrupinu (perá, panel) uterákom z vlastného potu. Mnoho nováčikov jednoducho o takejto norme nevie, zatiaľ čo iní sú často jednoducho slabo vzdelaní a nemyslia na to. Tak či onak, ak utierate škrupiny za vami v hale, vyzeráte ako viac-menej inteligentný človek.
 • Ukončenie tréningu. Ak práve beháte (napríklad pomocou výcvikového programu), mali by ste sa vždy zahrievať chôdzou alebo ľahkým chodom. Cvičenie by sa malo ukončiť aj pomocou ťažného zariadenia: tu je možné použiť aj ľahkú atletickú chôdzu, hlavnou vecou nie je náhle prerušiť tréning, najmä pri maximálnom zaťažení. Okrem toho je napínanie vynikajúcou možnosťou po behu: svaly sa nielen lepšie zotavujú, ale môžete zažiť aj vyššiu mieru flexibility, pretože telo sa pri behu výborne zahrieva.
 • Konzultácia s lekárom. Nemalo by sa to zabúdať, najmä ak existujú nejaké choroby. Dohodnutie si stretnutia s terapeutom je možné zadarmo a odborná konzultácia s lekárom vo fitnes klube je minimálna. Ak ste nikdy predtým aktívne neatraktovali, určite by ste sa mali poradiť. Musíte zistiť, či existujú obmedzenia: možno by ste sa na začiatok mali obmedziť iba na chôdzu. Častou chybou je, keď obézni ľudia okamžite vstúpia na trať a začnú intervalový tréning. Táto možnosť často sľubuje vážne zdravotné problémy spôsobené nadmerným stresom a môžu sa vyskytnúť aj spoločné problémy. Predtým, ako začnete bežať, musíte schudnúť, a preto je potrebné intenzívne chôdzu na bežiacom páse. Ďalší príklad - ak existujú ploché chodidlá, budú potrebné špeciálne vložky pre triedy. Rada je potrebná najmä počas tehotenstva alebo v prípade tried pre starších ľudí.

Technika behu je jasne znázornená na diagrame.

Na začatie kurzov stačia tieto tipy. Musíte však venovať pozornosť ďalšiemu významnému aspektu - vzdelávaciemu programu. Najkomplexnejšie hodnotenie K dispozícii je 6 možností pre kardio na bežiacom páse.

Vezmite prosím na vedomie! Ak cvičíte nesystematicky, je ľahšie ukončiť tréning. Pri používaní bežiaceho programu je ľahšie sledovať cvičenia a napredovať.

Ďalej hovoríme o optimálnom programe pre začiatočníkov.

Program základného výcviku

Programy sa môžu líšiť a táto možnosť pre vás nemusí byť najlepšia. napriek tomu, tento program je veľmi univerzálny a môže byť použitý s inými možnosťami tréningu v deň joggingu alebo vo voľných dňoch a ako samostatný tréning.

Pozor! Pri používaní školiaceho programu vyhodnotte príznaky svojho tela a sledujte záťaž. Nadmerná únava alebo závraty sú negatívne príznaky, záťaž by sa preto mala znížiť. Sledujte ďalšie príznaky.

V rámci tohto programu by ste mali bežať najmenej trikrát týždenne, ale môžete tiež zvýšiť počet tréningov.

Triedny týždeň12-345-678
Celkové trvanie odbornej prípravy30 až 35 minút40-50 minút50 minút50 minút50 minút - hodinu50 minút - hodinu
Aktívna fáza školenia20 minút s postupným zvyšovaním rýchlosti zo 7 km / h na 12 - 15 km / hIntervalový tréning so striedaním aktívnej fázy a fázy dynamického odpočinku30 minút s postupným zvyšovaním zaťaženia25 minút intervalového tréningu + 10 minút aktívneho behu30-40 minút činnosti srdcového rytmuAž 40 minút intervalového tréningu
Alternatívne intervalyRýchlosť 1-2 km / h sa zvyšuje každé tri minútyPo zahriatí šesťkrát: minúta 14 km / h,

minúta svetla, asi 7-10 km / h

ďalej beží pri srdcovej frekvencii 60 - 65% maxima

Po zahriatí sa rýchlosť postupne zvyšuje až na limit a sklon sa zvyšuje. Pracujte maximálne 1 - 2 minúty. Potom postupné znižovanie rýchlosti každé 1 - 2 minúty a prechod na ťažné zariadenieFáza 1 školenia pozostáva z:

2 minúty jazdy na rovnej trati rýchlosťou 8-10 km / h

1 minútový svah 6 stupňov pri rýchlosti 12 km / h (ak je to možné viac či menej)

Opakujte 8 krát.

Ďalší aktívny beh na srdcovej frekvencii je najmenej 60% maxima.

10 minútová srdcová frekvencia 60 - 70% maxima

10 minút 70 - 80% maxima

10 minút, postupné zvyšovanie na 80 - 90%, keď zostanú 1-2 minúty.

Hladké a postupné znižovanie rýchlosti, prechod na ťažné zariadenie.

1 fáza:

2 minúty - 12-15 km / h

3 minúty - 7-10 km / h.

Je možné pridať zaujatosť. Opakujte až 8 krát, potom záves.

Ako používať bežecký pás?

Na záver je potrebné uviesť základy používania bežiaceho pásu. Služobný inštruktor bude samozrejme schopný pomôcť v hale a inštruktáž pre triedy na vlastnom simulátore. Napriek tomu musíte ovládať bezpečnosť sami. Všimnite si najzákladnejšie podrobnosti:

 • Bezpečnosť. Použite bezpečnostný kľúč, hoci mnohí ho zanedbávajú.
 • Rýchlosť a trieda. V strede sú dva hlavné parametre a dva hlavné vypínače.
 • Srdcový rytmus. Ak chcete zmerať pulz, položte prsty na špeciálne časti držadiel alebo na senzor.
 • Rýchly štart. Tlačidlo, ktoré okamžite spustí stopu, a môžete nastaviť rýchlosť procesu.
 • Profily tréningu. Tlačidlo pre výber rôznych tréningových programov, môžete vidieť program na displeji.

Ako vyzerá displej bežiaceho pásu. Zobrazenia mechanických a elektrických doplnkov sa výrazne líšia.

Ako vidíte, použitie bežiaceho pásu je veľmi jednoduché. Po niekoľkých cvičeniach pochopíte, ako naprogramovať prácu a ako to urobiť správne. Na tento účel sa používajú ďalšie možnosti.

Čo je to dobrý bežiaci pás?

Bežecký pás je jedným z kľúčových fitness zariadení v akejkoľvek telocvični. Medzi jeho nepopierateľné výhody patrí schopnosť úspešne simulovať skutočný chod, pričom jeho účinnosť je dokonca vyššia. Koniec koncov, počas normálneho behu nemá človek možnosť zvoliť si úroveň sklonu alebo zapnúť ventilátor, ale počas tried na bežiacom páse existuje takáto príležitosť.

Okrem toho trať robí triedy všestrannejšími. V zime, keď nie je možné ísť von bez niekoľkých vrstiev teplého oblečenia, sú bežecké cvičenia takmer nemožné. Pomocou simulátora môžete bežať doma a robiť to kedykoľvek počas roka alebo dňa. Všetko, čo potrebujete vedieť, je, ako zapnúť bežecký pás a ako ho používať.

Ako používať


Bezpečnostné opatrenia by sa mali vždy dodržiavať, aj keď sa zdá, že cvičenia budú pomerne jednoduché. V telocvični je vždy inštruktor, ale nie vždy je voľný. A doma musíte urobiť všetko a sami skontrolovať správnosť. Preto je dôležité venovať pozornosť niekoľkým podrobnostiam:

Srdcový rytmus. Tento ukazovateľ sa bude monitorovať počas celého školenia. Mnoho jednotiek je vybavené špeciálnymi snímačmi na meranie tohto ukazovateľa. Ak nie, môžete nosiť fitnes náramok.

Projektilná bezpečnosť. Existuje bezpečnostný kľúč, ktorý by sa nemal zanedbávať. Taktiež zabezpečujú, aby boli topánky pohodlné a oblečenie nemalo dlhé vlákna.

Bias. Tento parameter určí, ako efektívne bude zaťaženie. Neodporúčame sa ohýbať.

Rýchlosť. Čím je vyššia, tým viac kalórií bude spálených za hodinu. Ale nezabudnite, že srdcová frekvencia by nemala byť príliš prekročená. Lepšie pomalšie a dlhšie, ale bez poškodenia zdravia.

Tlačidlo rýchleho spustenia. Spustí pohyb a všetky parametre nakonfiguruje užívateľ neskôr.

Cvičebné profily alebo programy. Systémy, ktorých použitie pomôže dosiahnuť cieľ. Ak je lekcia na bežiacom páse pre začiatočníkov, neotvárajte špeciálne režimy - stojí za to si zvyknúť na svoje telo.

Displej každého simulátora musí mať nálepku s bezpečnostnými opatreniami. Je dôležité ich dodržiavať, aby sa ukázalo, že dosiahnu výsledky bez ohrozenia zdravia. Väčšina z nich má veľkú pohodlnú obrazovku s mnohými tlačidlami. Hlavné funkcie:


Štart. Začiatok hnutia.

Zastavenie alebo koniec.

Klávesy naklonenia. Zdvíha a spúšťa hlavné pole.

Nastavenie rýchlosti. Môže sa robiť rýchlejšie alebo pomalšie.

Vstúpiť. Po výbere nastavení musíte kliknúť.

Nastavovacie klávesy. Profesionálne stroje majú niekoľko prevádzkových nastavení, z ktorých si môžete vybrať.

Malá obrazovka. Tu sa zobrazujú všetky informácie vrátane času a režimu, srdcovej frekvencie, hmotnosti a ubehnutej vzdialenosti.

Začnite s prechádzkou. Takže menšia pravdepodobnosť podvrtnutia a iného zranenia. A čo je najdôležitejšie, odstavte sa, aby ste sa držali zábradlia. Hneď ako sa ukáže, ako sa pohybovať a stáť, odporúčame vám, aby ste na ne prestali zvierať. Ak spustíte a necháte ruky na rukovätiach, lekcia nebude účinná. Zaťaženie nôh bude výrazne nižšie, chrbát bude sklonený a poloha tela bude nezvyčajná. Po takomto behu sa chrbtica unaví ako svaly.

Ako trénovať na bežiacom páse na chudnutie

Zvyčajne sa používa na odstránenie unavenej hmotnosti a na uvedenie do poriadku. Je ľahké s ním komunikovať, ľahko sa s ním spravuje - nevyžaduje sa žiadna špeciálna znalosť.

Je dôležité pochopiť, že každá osoba využíva energiu inak. Tam, kde sa v jednom začínajú spaľovať tuky, v druhom sa nič iné nedeje. Moment prichádza v závislosti od charakteristík tela každého človeka, frekvencie tried a správnej výživy. Ale to nie je zďaleka všetky faktory, ktoré ovplyvňujú proces spaľovania tukov.

Nesmieme zabúdať, že ukazovatele vydané displejom sú spriemerované. Beh na bežiacom páse pre začiatočníkov by sa mal postupne zvyšovať v čase a intenzite od jedného tréningu k druhému. Nemali by ste však uveriť tomu, čo obrazovka zobrazuje na začiatku závodu - telo bude stáť glykogén a glukózu a tuk zostane na svojom mieste.

Užitočné odporúčania pre tých, ktorí sa rozhodli schudnúť


Je potrebné si uvedomiť, že všetci ľudia majú svoju osobnosť. Budete si na to musieť trochu zvyknúť, starostlivo monitorovať reakcie tela, nedávať príliš veľkú záťaž, najmä v prvom týždni.

Univerzálne metódy neexistujú. Všetky sú založené na hmotnosti a výške, veku a možných chronických ochoreniach. Na rýchle zníženie telesnej hmotnosti je vhodné kombinovať jogging s inými cvičeniami, ktoré dopĺňajú stravu bez ozdôb.

Ďalším významným ukazovateľom je trvanie behu. Ak to trvá iba 10-15 minút, efekt bude musieť čakať veľmi dlho. Minimálny čas, ktorý musíte stráviť ako súčasť hodiny, je od 40 minút do hodiny. Ak sa nemôžete pohybovať v požadovanej intenzite, môžete pohodlným tempom jednoducho predĺžiť trvanie o 10 až 20 minút.

Spustenie programu bežeckého trenažéra si vyžaduje zahrievanie. Tým sa svaly stanú pružnejšími a menej pravdepodobné, že sa poškodia. Najskôr by mal byť rytmus pomalý, potom sa postupne zrýchľuje. V jednej relácii sa oplatí vyskúšať rôzne rýchlosti. To vám pomôže vybrať ten správny a spríjemní vám zábava.

Počet školení je najmenej 3 týždenne, inak nebude výsledok fungovať. Ak je to však ťažké, prvých pár týždňov môže byť v šetrnom režime 2-krát.

Zóna srdcového rytmu, v ktorej tuk začína odchádzať

Ak chcete zistiť, ako schudnúť na bežiacom páse, pomôže vám to program a výpočty. Najlepšie je pohybovať sa v zóne normálneho alebo zvýšeného srdcového rytmu, takže na telo nebude zbytočné zaťaženie. Pochopiť, čo by malo byť maximum. Výpočet je jednoduchý: vek bežca sa odpočíta od 220 rokov. Beží dobre, pričom nepresahuje 85% maximálnej hodnoty.

Technika vykonávania a najdôležitejšie aspekty


Aby boli triedy efektívne a prinášali pozitívnu dynamiku, postupujte podľa odporúčaní:

Vyberte si pohodlnú obuv a oblečenie. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť, iba ak sú nohy pohodlné. Vyberte si výrobky z kvalitných materiálov od dôveryhodných značiek. Preto bude vhodné precvičiť, že u teliat nebude z nesprávnej stielky žiadna ďalšia bolesť. Najlepšou voľbou by bolo vybavenie od spoločnosti Stayer - „priedušné“, pohodlné a ľahké.

Ruky by mali byť držané v uhle asi 90 stupňov, ale pohybujú sa voľne. Odporúča sa správne zaškolenie na bežiacom páse pre začiatočníkov - preto, aby ste nemali bolesti chrbta, neodporúčame vám uchopiť zábradlia bez osobitnej potreby.

Nemôžete sa skľučovať. Inak ťažkosti s držaním tela a chrbtice.

Nepozerajte sa pod svoje nohy, môžete spadnúť alebo potiahnuť krk.

Neskákajte plnou rýchlosťou. To zvyšuje pravdepodobnosť zranenia. Je lepšie postupne spomaliť a upokojiť.

Zaťaženie by malo byť správne rozložené - najskôr na špičke, potom na celej nohe.

Плохое самочувствие – причина, чтобы отложить пробежку. Повышенное давление, температура или простуда так же важны, как и частое сердцебиение.

Не желательно бегать на пустой желудок, но и набивать его – плохая идея. Отличное начало дня в этом случае – яблоко и стакан воды.

Bežecké pásy


Môžete tak dosiahnuť dobrú fyzickú kondíciu alebo začať intenzívne hodiny. Práve tento začiatok a koniec každej jazdy sa stane pre telo vhodným. Nepovažujte to za zbytočnú zábavu. Takto je väčšina vnútorných systémov školená bez zbytočných problémov.

Ideálne pre tých, ktorí majú chronické ochorenia, pre tehotné a mladé matky. Pomáha zotaviť sa, uzdraví sa. V priemere sa denne uvoľní hodina. Môžete použiť variácie:

zrýchleným tempom.

Ako cvičiť na bežiacom páse s konštantným zaťažením

Tu je zvolená hlavná rýchlosť asi 7-10 kilometrov za hodinu, nemení to celý tréning. Perfektný ako spaľovanie tukov v rytme a len aby ste sa udržali v dobrej kondícii.

Musíte postupovať v etapách:

Zahrejte sa. Niekoľko jednoduchých cvikov a squatov, aby sa zahriali, potom bežajte pokojným tempom po dobu 10 minút.

Hlavná časť. Postupné zrýchlenie, asi 20 - 30 minút.

Hitch. Posledných 5 - 10 minút triedy. Pomalé zníženie intenzity, plynulý prechod na krok a zastavenie. Po tomto je vhodné naťahovať sa tak, aby svaly netrestali večer.

Intervalové cvičenie na chudnutie bežiaceho pásu

Začína sa zahrievacou časťou - nečakanou jazdou, asi 3 až 4 km za hodinu. Hlavná časť trvá až pol hodiny. Spočíva v zväčšení uhla sklonu podľa daného režimu. V posledných niekoľkých minútach sa plátno vráti do normálu, rytmus sa znižuje. Takže pulz a dýchanie sú normalizované, napätie je odstránené. Nakoniec by ste sa mali natiahnuť.

Ďalším spôsobom je akcia na stole:

Rýchlosť km / h interval Vzdialenosť, míle
3,5Pauza (normálny alebo rýchly krok)0,0-0,1
11-1,25
3,5Prestávka1,25-1,3
21,3-1,55
3,5oddych1,55 – 1,6

Účel: rozvíjať rýchlosť

Pomerne náročná úloha, ale dá sa to dosiahnuť, ak k procesu pristupujete rozumne. Po krátkom zahriatí za 7 - 9 minút sa začne zrýchlenie. Aby sa podarilo zvýšiť rýchlosť, stojí za to začať jednoduchým - urobiť trhnutie rýchlosťou asi 25 sekúnd. Hlavná vec je usilovať sa o maximálny účinok. Potom - pomalý beh a svižná chôdza po zotavení. Potom všetko od začiatku. Podobná intervalová relácia neprekročí 30-40 minút.

Ak chcete dosiahnuť vytrvalosť, mali by ste vydržať maximálne tempo počas 40 - 50 sekúnd a potom sa vrátiť k priemernému rytmu závodu.

Cieľ: stratiť nejaké kg

Pri správnom úsilí môžete schudnúť o ľubovoľný počet kilogramov. Všetko záleží na výžive a počte tréningov týždenne. Ak chcete schudnúť, musíte sa pohybovať rýchlosťou, ktorá poskytuje 60 - 80% maximálnej možnej srdcovej frekvencie.

Pri miernom tempe to bude asi 60 minút, v intervale - pol hodiny. Najskôr striedajte 1 minútu rýchleho behu z 3 - pokojného, ​​potom 2: 1 a 1: 1. Postupne môžete ísť do 2: 1, kde si bude menej času odpočinúť.

Je dôležité vyhnúť sa nadmernej práci a pretrénovaniu. Odporúčame striedanie s inými skupinami cvičení, oddych každých pár dní, vytiahnutie tela s kurzom nie dlhším ako 3 týždne.

Ako začať začiatočník na bežiacom páse

Najvhodnejšia je tu aktivita s rôznymi postupne sa zvyšujúcimi režimami:

Pomaly. Rýchlosť 3-4, počas 1 minúty.

Mierne. 1-2 divízie rýchlejšie, asi 1-2 minúty.

Rýchlo. 7-8, asi 60 sekúnd.

Toto tempo sa musí opakovať v kruhu až 10-krát, bude trvať takúto reláciu asi pol hodiny a bude užitočné. Na pľúcach si môžete oddýchnuť a zotaviť sa, pripraviť sa na väčšie zaťaženie. Ak sa akcia javí príliš jednoduchá, jednoducho zvýšite sklon alebo čas. Odporúča sa začať 2-3 krát týždenne.

Výhody bežiaceho pásu

Metódy chôdze a behu, ktoré sa na tomto simulátore aktívne používajú, pomôžu znížiť nadváhu a zvýšiť celkovú výdrž tela. Môžete vykonávať cvičenie „rebrík“, ktoré trénuje teľatá a šľachy, ako aj všetky veľké svaly nôh.

Je ľahké sa s tým vyrovnať za každého počasia, bez ohľadu na denné obdobie alebo rušné ulice. A ak je zariadenie doma, potom nie je nepríjemný pocit, že sú na vás všetky oči.

školenie kĺbov je ľahšie ako pri jazde po nerovnom teréne,

na spustenie nepotrebuje veľa voľného miesta,

bezpečnejší šport

ochrana pred väčšinou zranení a poškodením,

atmosféra bude uvoľnená.

výcvik

Na dosiahnutie najlepších možných výsledkov by ste nemali len bezdôvodne bežať. Stojí za to vyzdvihnúť niekoľko rôznych cvičení pre rôzne svalové skupiny. Je lepšie, ak sa môžete poradiť s trénerom, ktorý vám povie správny rytmus.


Najdôležitejšia súčasť každého športu, nielen jogging. Predtým, ako sa dostanete na plátno alebo len bežíte po ulici, musíte si sadnúť asi 20-krát a nechať telo nakloniť sa k začiatočníkom. Ak je to skúsený bežec, jeho rozcvička bude rozsiahlejšia.

Spaľovanie kalórií počas hodiny

Množstvo tuku v jednom tréningu závisí od typu behu a jeho trvania. Každá osoba má individuálne ukazovatele, priemerné hodnoty budú vyzerať takto:

zrýchlená chôdza - asi 300 za hodinu,

ľahká voľba - až 500 za hodinu, za predpokladu, že najmenej 40 minút pohybu,

rýchle tempo - až 800 za hodinu, môžete striedať s miernym rytmom.

Keď šport práve ožil, nezamerajte sa na chudnutie. Je oveľa dôležitejšie sledovať svoje vlastné zdravie. Mnohé stránky hovoria, že efektívnym riešením bude obliecť si hustejšie oblečenie a vytvoriť skleník. Podľa ich názoru bude pot aktívnejší.

Toto je vlastne najjednoduchší spôsob, ako skončiť v nemocnici kvôli nesprávnemu prístupu. Ľudia nezohľadňujú reakcie vlastného tela a spôsobujú mu úpal namiesto toho, aby stratil pár kilogramov. Pamätajte, že zariadenie by malo byť pohodlné a príjemné, vždy dýchajúce a neobmedzujúce pohyby. Jednou z najvhodnejších súprav na tieto účely je Stayer.

Koľko stojí na bežiacom páse


Najmenej pol hodiny. Čokoľvek menej je zbytočné na spaľovanie tukov, ako aj na napínanie tela. Ale prvé týždne sledujte svoju vlastnú pohodu a postupne zvyšujte intenzitu. Ideálne - kombinovať 30 minút intervalového behu s inými cvičeniami.

Chyby v triede

Každý sa mýli, nielen začiatočníci prípadu. Niekedy dokonca aj skúsení ľudia robia niečo zle. Uvádzame zoznam najbežnejších z nich:

Ťažisko je premiestnené, zaťaženie, ktoré je potrebné na chodenie chodidiel, smeruje do rúk a chrbtice, trpí celý kostrový systém.

Počet a trvanie sa s časom nezvyšuje, zostáva na jednom mieste. Telo by malo pociťovať postupné zvyšovanie intenzity.

Ostrý štart a ťažké úlohy. Nezačíname na limite.

Tréning počas obdobia choroby. Toto je veľké plus pre vôľu a mínus pre celkovú pohodu.

Položte nohy na stojace plátno. Pohybovať sa môžete iba pomocou simulátora a pred tým stojte na bokoch.

Bez obuvi alebo nevhodného oblečenia. Naboso sa zdá byť iba pohodlný, v skutočnosti je špička a päta príliš unavená a napätá. Oblek musí byť vhodný - je lepšie používať vybavenie od spoločnosti Stayer, ako sa počas prvých 3 minút jazdy zabaliť na chrbát lepivým potom.

kontraindikácie


Túžba konať v akomkoľvek zdravotnom stave je chvályhodná, prináša však iba negatívne výsledky. Ak sa necítite dobre, odporúča sa nahradiť sériu chôdzou alebo lekciu odložiť. Akákoľvek akútna choroba, aj keď je nachladnutá, netoleruje nadmerné zaťaženie. Niektoré časti tela pracujú na opotrebovaní, snaží sa vyhnať akútne infekcie dýchacích ciest a človek sa namiesto toho, aby sa o seba staral, začal vyčerpávať ešte viac.

Chronické ochorenia gastrointestinálneho traktu, kardiovaskulárneho systému alebo kostí si vyžadujú povinnú konzultáciu a povolenie od lekára. Nemôžete bežať s hypertenziou III a závažnejšími štádiami, so srdcovými chorobami a angínou pectoris.

Pred kúpou domu na bežiacom páse vám odporúčame vyskúšať si ho v telocvični. Keď závislosť začína a je zrejmé, či je skutočne vhodné zistiť, či existujú nejaké problémy a zdravotné problémy, mali by ste ísť nakupovať.

Začlenenie a hlavné funkcie

Zapnutie skladby je hračka. Väčšina modelov má tlačidlo „Štart“ alebo „Štart“. Je tiež sprevádzaná známou ikonou - nachádza sa na diaľkovom ovládači televízora a na systémovej jednotke počítača. Pred ťuknutím na toto tlačidlo musíte najčastejšie nastaviť uhol a rýchlosť pohybu. V takom prípade musí byť bezpečnostný kľúč pripevnený jedným koncom na opasok alebo oblečenie osoby a druhým na konzole simulátora. Tento prvok pomáha predchádzať zraneniam, pretože pri páde osoby okamžite vypne dráhu.

Ak počas školenia vznikne potreba zmeniť nastavenia, najskôr stlačte tlačidlo „Stop“ (niekedy sú samostatné tlačidlá „Stop“ a „Pauza“), potom zadajte údaje a znova stlačte „Start“. Na otázku, ako správne bežať na bežiacom páse, zohráva bezpečnosť rozhodujúcu úlohu. Zmena parametrov na cestách je vysoko nežiaduca.

Zmeňte rýchlosť a sklon

Ako už bolo spomenuté, po úplnom zastavení trasy musíte zmeniť sklon a rýchlosť. Na niektorých zariadeniach môžete zadávať konkrétne číselné hodnoty, na iných - sú k dispozícii tlačidlá + a - na postupné zmeny. Rozhranie rôznych stôp sa môže líšiť, ale celková koncepcia zostáva rovnaká. Režimy sa menia v dôsledku zmeny sklonu a rýchlosti. Všetko ostatné je už doplnkové a voliteľné funkcie.

Nezabudnite, že musíte prepínať rýchlosť a postupne meniť uhol sklonu. Aj keď vám trať umožňuje dramaticky zmeniť jeden alebo druhý indikátor, mali by ste urobiť malé kroky. Takže optimálne zmeny v uhle sklonu - o 2-3 stupne. Neexistujú žiadne konkrétne hodnoty pre beh, ale neodporúča sa okamžite prepnúť z chôdze na maximálnu rýchlosť. Vďaka tomu sú tréningy menej efektívne a rýchlo sa vyvíjajú pneumatiky.

Režimy prepínania, výber programu

Väčšina moderných trenažérov je vybavená niekoľkými prednastavenými režimami a školiacimi programami. Spravidla prepínajú rôznymi spôsobmi. Takže na JKexer Fitlux 365 sú to programy označené sivými poľami na paneli, aby ste vybrali potrebné, po kliknutí na tlačidlo Profil kliknite na požadovaný program. Pre vybraný program môžete nastaviť úroveň a počiatočnú rýchlosť.

Ak sa chystáte cvičiť na trati doma, najlepšou možnosťou by bolo zakúpenie zariadenia s vnútornou pamäťou. Môže to byť bežné menu, pripojenie k počítaču alebo jednotka USB. Pointa nie je zakaždým nastaviť vzdelávacie programy, ale jednoducho si ich zapamätať. Tieto funkcie na rôznych stopách sú implementované rôznymi spôsobmi, ale rozhranie je spravidla intuitívne. V návode na použitie môžete presne zistiť, ako výber programu funguje na konkrétnom modeli.

Ďalšie funkcie simulátora

Rôzne ďalšie funkcie, ktoré môže mať stopa:

 • zadaním váhy osoby na úpravu vzdelávacieho programu,
 • ventilátor, ktorý sa dá zapnúť pri tréningu na trati,
 • držiak na fľašu s vodou,
 • vibračný masážny prístroj
 • valčeky na prepravu simulátora,
 • kompenzátor nerovných podláh, potrebný na vonkajšie aktivity,
 • multimediálne funkcie - Wi-Fi, TV tuner, reproduktory na prehrávanie hlasových správ, farebný alebo dotykový displej.

Je tiež potrebné uviesť zoznam technických funkcií, ktoré môžu zjednodušiť život majiteľa simulátora:

 • bezpečnostný kľúč (ak spadnete, toto zariadenie stopu okamžite zastaví),
 • schopnosť zložiť alebo zostaviť skladbu.

Na pochopenie toho, ako správne chodiť na bežiacom páse, nie sú potrebné žiadne ďalšie funkcie. Začiatočníci by im vo všeobecnosti nemali venovať pozornosť. Ale ak je vaša cesta nimi vybavená, môžete ich neskôr študovať. Určite sú všetky opísané v pokynoch pripojených výrobcom k simulátoru.

Ako trénovať na bežiacom páse? Všeobecné pravidlá

Počas tried bežeckého trenažéra musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Vždy si vyberte pohodlné topánky, ktoré nie sú príliš úzke ani príliš priestranné. Ak študujete doma - nie je to dôvod nosiť papuče alebo dokonca naboso. Nepríjemné topánky vám môžu ublížiť na nohách a len zredukujú vaše cvičenie.
 2. Nezabudnite, ako bežecký pás funguje. Po kliknutí na tlačidlo „Štart“ sa začne pohybovať okamžite. Preto musíte v čase zaradenia stáť na podlahe vedľa trate, ale nie na nej! Existuje riziko pádu.
 3. Počas chôdze alebo behu sa nemôžete držať zábradlia! To neguje celý účel školenia. Spoliehajúc sa na zábradlie zvyšujete zaťaženie pohybového ústrojenstva, posúvate ťažisko a tým sa rýchlo unavujete, čím strácate účinnosť tried.
 4. Vyhnite sa každodenným tréningom. Pokiaľ sa naliehavo nemusíte formovať, cvičte maximálne štyrikrát týždenne. Každodenný beh vás rýchlo unesie a bude ťažšie nútiť sa.

Tipy pre začiatočníkov

Bežecké pásy pre začiatočníkov sú často ťažké a zdanlivo zbytočne nudné. Aby ste sa vyhli rýchlemu obťažovaniu a pokračovali vo efektívnom tréningu na trati, počúvajte tieto tipy:

 1. Vlak na hudbu alebo seriál. To vám umožní uniknúť z procesu chôdze alebo behu a automaticky vykonávať dôležité pohyby, „pri autopilote“.
 2. Pri chôdzi zmeňte uhol sklonu, najlepšie zo všetkých - postupne. Pomôže to efektívne spaľovanie kalórií a zároveň sa zníži jednotnosť tréningového procesu. Prechádzka do kopca na bežiacom páse je často ešte účinnejšia ako jazda na rovnom povrchu. Ak však uhol postupne zväčšíte, nemusíte ho okamžite znižovať.
 3. Trať by mala byť umiestnená v miestnosti, ktorú máte radi. Tmavá spálňa alebo pochmúrny kútik nie je najlepším miestom na štúdium. Čím príjemnejšie ste v miestnosti, tým efektívnejší bude tréning.
 4. Rozhodnite sa sami, koľko musíte bežať na bežiacom páse. Hlavnou vecou nie je prepracovanie. Prednastavené programy sú dobré na chudnutie a na srdce, ale ak sa chcete len udržiavať vo forme, potom najlepšou voľbou bude nezávislé rozhodovanie.

Bežecký pás pre začiatočníkov

Jediný tréningový program pre bežecký pás má ďaleko. Prevažná väčšina týchto programov je však určená ľuďom, ktorí už majú skúsenosti s „komunikáciou“ s týmto typom výcvikového zariadenia. Začiatočníci by sa mali obmedziť na výber záťaže a jej postupné zvyšovanie. Spočiatku stačí 20-30 minút tried, ale po niekoľkých týždňoch je potrebné zvýšiť zaťaženie. Skutočnosť, že prišiel čas na zvýšenie záťaže, bude naznačená nadmernou ľahkosťou vykonávania cvičení, ktorá sa predtým zdala dosť náročná.

Je potrebné zvýšiť zaťaženie. Ak cvičíte takmer každý deň, potom po týždni musíte predĺžiť trvanie vyučovania o 10 - 15 minút (napríklad opakujte vybraný program znova). Po mesiaci tréningu musíte dosiahnuť zdvojnásobenie pôvodného trvania tréningu. Ak teda prvá hodina trvala 25 minút, musíte za mesiac minúť najmenej 50 hodín.

Optimálne tréningové stredisko pre začiatočníkov je niečo také:

 1. Začnite s 10 minútami normálnej chôdze rýchlosťou 4-6 km / h.
 2. Potom choďte zabehať rýchlosťou 7-9 km / h. Mali by ste bežať 7 minút, zatiaľ čo sklon nie je potrebný.
 3. Potom nastavte sklon na 2 stupne a choďte 2 minúty rýchlosťou 4-6 km / h. Každé 2 minúty zvyšujte známku o ďalšie 2 stupne a cvičenie ukončite po 10 minútach, keď známka dosiahne 10 stupňov.
 4. Opakujte kroky 1-3 najmenej 3 krát.

Ak je vaša srdcová frekvencia pri chôdzi do kopca vyššia ako počas behu, bude fungovať ďalšia schéma tréningu:

 1. Pešo 10 minút rýchlosťou 4-6 km / h.
 2. Nastavte sklon od 3 do 6 stupňov a choďte rovnakou rýchlosťou ďalších 5 minút.
 3. Zíďte zo svahu a nechajte bežať 2 minúty rýchlosťou 7-9 km / h.
 4. Bežte 1 minútu pri najvyššej možnej rýchlosti (aj bez sklonu).
 5. Opakujte kroky 2-4 najmenej 3 krát.

záver

Bežecký pás je skvelý spôsob, ako schudnúť, usporiadať svoje telo a prekonať problémy so srdcom. Simulátor je skutočne veľmi efektívny a môžete ho trénovať v telocvični alebo fitnescentre, ale aj doma. Počas vyučovania nie sú problémy. Pred prvým zapnutím a začatím výcviku je potrebné preskúmať základné funkcie trate.

Účinnosť a účinnosť bežiaceho pásu na chudnutie

Popularita simulátora pre beh medzi tými, ktorí chcú schudnúť, je neuveriteľne vysoká. Toto je v prvom rade uľahčené neuveriteľnou ľahkosťou ovládania a ľahkou obsluhou, ktorá nevyžaduje od atléta žiadne špeciálne zručnosti. Domáce modely majú obmedzenejšiu funkčnosť ako profesionálne modely inštalované v telocvičniach.

Vybavenie prvého zariadenia predpokladá prítomnosť časovača, počítanie „zakrytej“ vzdialenosti zobrazenej na displeji a posledne menovaný spravidla obsahuje špeciálne senzory na monitorovanie srdcového rytmu. Имея возможность отслеживать сердечный ритм, спортсмен может координировать цель занятия, которое может быть направлено на тренировку сердечно-сосудистой системы или сжигание жировых отложений.

Опции некоторых моделей предусматривают наличие:

 • персонального тренера,
 • силовых тренировок,
 • сжигания жира.

Ожидаемые результаты

Зависят от скорости бега и собственного веса человека. Pri bežnej rýchlosti spálite 100 kalórií za každú míľu. Polhodinový tréning rýchlosťou 5,5 km za hodinu vám umožní zbaviť sa 121 kalórií. Čím vyššia je rýchlosť, tým rýchlejšie sa spália kalórie. Podobne ovplyvňuje hmotnosť. Čím viac bežec váži, tým intenzívnejšie odchádzajú kilogramy.

Tempo je dôležité. Malo by to byť také, aby sa človek trochu nadýchol, ale mal by byť schopný hovoriť s niekým z okolia. Po nastavení správneho tempa by sa malo zachovať. To sa týka tréningu a chudnutia a kardiovaskulárneho systému.

Účinnosť bežiaceho pásu v boji proti nadváhe je nepochybná. Jedinou prekážkou pri dosahovaní tohto výsledku môže byť vaša lenivosť. Vytrvalí a vytrvalí ľudia s jasným úmyslom schudnúť dosahujú pomocou tohto simulátora vysoké výsledky.

Najlepšie cvičenie na chudnutie bežiaceho pásu

Simulátor bez ohľadu na model a funkčnosť podporuje niekoľko typov tréningov. Umožňuje vám cvičiť as cieľom schudnúť a udržať si dobrú fyzickú kondíciu.

Chyba sa sústredí na jeden typ. Požadovaný účinok sa dosahuje kombináciou rôznych metód. Dôvodom je nielen správne rozdelenie zaťaženia, ale aj zachovanie motivácie. Rôzne cvičenia sa nikdy nudiť.

Školiaci program

Chôdza sa musí striedať s joggingom. Môže sa to robiť cyklicky, napríklad, môže trvať 3 až 4 dni a zvyšok času sa vždy venuje chôdzi alebo zmene režimov.

Intenzívne a krátke tréningy odbúravajú telesný tuk a spomaľujú proces formovania nových efektívnejšie ako dlhé.

Ak je tréning rôzny, telo nemá čas na prispôsobenie sa zaťaženiu. Keď sa triedy začnú nudiť, podporujúce motivácie umožňujú dve jednoduché metódy:

 1. Sledovanie televízie

Táto možnosť je k dispozícii vo všetkých moderných modeloch bežiacich pásov. Svoje obľúbené programy a programy môžete sledovať nielen doma, ale aj v telocvični. Aby nedošlo k rušeniu ostatných, sú k simulátoru pripojené slúchadlá a vyberie sa požadovaný kanál.

 1. Počúvanie hudby

Môžete si vybrať svoju obľúbenú skladbu alebo dynamickú melódiu. Vynikajúcim riešením by bolo vytvoriť výber skladieb špeciálne na vykonávanie cvičení na trati.

Chudnutie

Skvelé cvičenie na chudnutie, ktoré je ideálne pre tých, ktorí sa neradi len behajú na jednom mieste. Rýchlosť pri prvých hodinách môže byť udržiavaná rádovo päť kilometrov za hodinu.

Musíte začať s trojminútovým zahrievaním rovnakým tempom. Potom odbočte doľava a pokračujte ďalších tridsať sekúnd, podobná akcia sa opakuje doprava. Dôležité je zmeniť usporiadanie, ale neprekrížte nohy.

Akonáhle je beh doľava a doprava dokončený, vrátia sa do pôvodnej polohy, to znamená, že sa otočia vpred svojím trupom a tvárou a behajú ďalšie tri minúty.

Celý postup sa opakuje, kým celková dĺžka tréningu nie je pol hodiny. Malo by to skončiť trojminútovým „jog“.

„Beh“ a „Chôdza“

Ideálne pre školených ľudí, ktorí sa pravidelne venujú športu. Výcvik zahŕňa, ako už názov napovedá, neustále striedanie režimov „beh“ a „chôdza“.

Skvelá alternatíva medzi chôdzou, joggingom a pomalou jazdou. Vďaka intenzívnejšiemu prístupu vám tento typ tréningu umožňuje spáliť asi tristo kalórií.

Cvičenie na spálenie päťsto kalórií

Nevyžaduje trávenie veľkého množstva času. Stačí urobiť asi štyridsať minút. Tajomstvo výkonu je vykonávať intervalový intenzívny tréning, ktorý musí byť usporiadaný štyrikrát až päťkrát každých sedem dní.

Samozrejme, musíte sa pokúsiť nájsť čas na hodiny. Výsledok stojí za to. Počas siedmich dní školenia stratí študent takmer pol libry, to znamená asi 200 - 225 gramov. To vám umožní dať siluete požadovanú harmóniu v krátkom čase.

Cvičenie pre všetky svalové skupiny

Autorský program od trénerky Melissa Paris z New Yorku, ktorý z viacerých dôvodov možno považovať za najlepší. Zahŕňa mnoho cvičení zameraných na cvičenie nielen nôh, ale aj ramien, tlače.

Univerzálnosť odbornej prípravy je hlavným tajomstvom úspechu pre tých, ktorí sa vážne rozhodujú pre svoju váhu. Denné cvičenie s touto technikou poskytuje úžasný výsledok. Keď triedy dávajú 35 minút, po 10 až 14 dňoch, šípky stupníc ukážu zmenu hmotnosti smerom k zníženiu o 3 až 5 kilogramov (1,36 až 2,27 kg).

Užitočné odporúčania pre začiatočníkov, ako schudnúť

Jogging bol vždy a zostáva najlepším riešením pre tých, ktorí chcú schudnúť. Beh na simulátore je však omnoho pohodlnejší ako na asfaltových a betónových povrchoch. Ak existuje takáto príležitosť, nie je možné si predstaviť lepšie riešenie ako nákup bežiaceho pásu.

Vďaka premyslenej konštrukcii a ľahkej manipulácii sú riziká zranenia na tomto simulátore prakticky znížené na nulu. Triedy na ňom sú užitočné nielen na chudnutie, ale aj pre tých, ktorí sa chcú po dlhšej prestávke dostať do formy, predtým mali smutnú skúsenosť s poškodením kĺbov.

Odporúčané cvičenia

Ak neexistuje fyzická príprava, prvá hodina môže trvať asi desať minút. V prípade každého ďalšieho tréningu zvýšte rýchlosť o tri body.

Keď školenie prestane spôsobovať ťažkosti a nepohodlie, môžete predĺžiť jeho trvanie na štvrť hodiny. V tomto prípade je lepšie nastaviť piaty (5.0).

Počas tréningu môže byť rýchlosť zvýšená na 3,5 jednotky a postupne znižovaná. Len čo sa tieto zaťaženia stanú pohodlnými, celková dĺžka tréningu sa zníži na dvadsať minút atď.

Zvýšenie záťaže

Druh tréningu môžete zmeniť po mesiaci tréningu na bežiacom páse. Najlepšou možnosťou je chôdza. Dokonale stabilizuje frekvenciu kontrakcií srdcového svalu, prispieva k dobrému štúdiu svalov nôh.

Odporúčaná počiatočná dĺžka výcviku je asi dvadsať minút. Ďalej sa dosiahne zväčšenie uhla sklonu, to znamená polohy dráhy. Zmenou uhla sklonu sa zaťaženia menia. Ak sa zvýši, zaťaženie sa zvýši a keď sa zníži, potom naopak klesne.

Hlavnou vecou je splnenie nasledujúcich požiadaviek:

 1. dodržiavať obvyklé trvanie hodín 20 minút,
 2. zvýšiť rýchlosť v rozmedzí 1,5 až 3,5 jednotiek na 5 až 7 minút,
 3. zmeňte uhol sklonu v rozmedzí 2,0 - 3,0.

Aké sú výhody výcviku na bežiacom páse?

Populárne metódy chôdze, ako napríklad „cesta k vytrvalosti“ a „rebrík“, pomáhajú tak v boji proti zvýšeným librám, ako aj pri rozvoji svalov. Vykonanie „rebríka“ vám umožní trénovať teľatá, hamstringy a ovplyvňovať všetky veľké svaly nôh.

Posilnenie svalov tiež prispieva k „ceste k vytrvalosti“, ale neobmedzuje sa iba na tento účinok. Toto cvičenie rozvíja vytrvalosť, prináša do tréningu rozmanitosť a aktivuje proces spaľovania tukov.

Tento typ tréningu je nielen efektívny, ale aj vynikajúcou možnosťou, ako rozriediť dlhú lekciu do niekoľkých samostatných segmentov. To je nesporná výhoda oboch spôsobov chôdze.

Na bežiacom páse môžete vykonávať širokú škálu tréningov. Nie je nudná a monotónna simulátor, ako si mnohí začiatočníci mylne myslia. A to nie sú jediné výhody športového vybavenia.

Medzi hlavné výhody, ktoré majú všetky moderné modely bežiaceho pásu, patria:

 1. ľahšie školenie kĺbov ako pri behu po cestách a chodníkoch,
 2. možnosť športovať za každého počasia a ak je simulátor nainštalovaný aj doma, potom aj v tých najpohodlnejších podmienkach bez nutnosti navštíviť telocvičňu,
 3. chýbajúca potreba veľkého voľného priestoru, úplná bezpečnosť a ochrana pred rôznymi druhmi zranení, ktoré sa môžu vyskytnúť pri joggingu vonku,
 4. úplne uvoľnené prostredie pre hodiny, počas ktorých môžete počúvať hudbu alebo sledovať televíziu.

Tieto simulátory majú, samozrejme, svoje negatívne stránky. Vzhľadom na mnoho pozitívnych aspektov však dokonale pomáhajú udržiavať fyzickú zdatnosť a bojujú s nadváhou.

Bežecký pás je výkonný a efektívny simulátor chudnutia. To vám umožní spaľovať kalórie dostatočne rýchlo bez zvláštneho úsilia, zručností a čo je najdôležitejšie.

Ak chcete dosiahnuť maximálny výkon, musíte si vybrať správne cvičenia, nesústrediť sa iba na jeden typ tréningu, postupujte podľa všetkých odporúčaní a tipov.

Nákup bežeckého pásu alebo cvičenie na tomto športovom vybavení v telocvični pre vašu obľúbenú pieseň alebo pozeranie programu nie je len príležitosťou na schudnutie, ale aj na potešenie a pohodlie.

Pin
Send
Share
Send
Send