Užitočné tipy

Čo robiť, keď - Obnovenie systému - nefunguje v systéme Windows?

Pin
Send
Share
Send
Send


Nerobte si starosti, pretože hardvér funguje normálne, potom je možné obnoviť takmer všetky údaje.

Nasleduje inštrukcia, v ktorej vysvetlíme, ako obnoviť súbory. Popísali sme bezpečnú cestu, ktorá zabráni infikovaným súborom preniknúť do novej inštalácie.

Návod na použitie

1. Stiahnite a napaľujte bootovací disk Ubuntu LiveCD pomocou softvéru na napaľovanie CD a DVD na nižšie uvedenom odkaze:
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

2. Ubuntu je operačný systém vytvorený na báze Linuxového jadra, ktorý je možné používať bez inštalácie na počítači používateľa, tj použitie ako prenosný program. Takýto OS, ktorý sa spúšťa z disku v režime čítania, neposkytuje žiadnu príležitosť na prenos vírusov a iných škodlivých kódov.

3. Zavádzame systém z Ubuntu LiveCD a naznačujeme, že v OS Ubuntu potrebujeme pracovať bez jeho inštalácie.

4. Akonáhle dôjde k stiahnutiu, budeme mať pracovnú plochu veľmi podobnú obvyklým oknám operačného systému Windows. Hlavným rozdielom bude ikona ponuky Štart, ktorá sa nachádza v hornej časti našej novej pracovnej plochy.

5. Prenosný diskový ukladací priestor pripájame k osobnému počítaču. Dirfreesoft.ru odporúča používať externý pevný disk alebo USB flash disk. Je lepšie použiť prvú možnosť, pretože má oveľa väčšiu kapacitu.

6. S vami ideme do ponuky Štart a pomocou navigátora otvoríme dve okná - jedno bude pre lokálny disk prenosného počítača (alebo stolného počítača) a druhé pre externý disk (pripojený pevný disk alebo flash disk).

7. Pozeráme sa cez našu lokálnu jednotku a vysunieme tie súbory, ktoré musíme uložiť. Skopírujte ich na náš prenosný disk. Môžete bezpečne kopírovať video, obrazové, zvukové a testovacie súbory, ale dajte si pozor na zostavenie spustiteľných súborov, pretože môžu byť ovplyvnené škodlivým kódom.

8. Po zálohovaní súborov môžete začať s inštaláciou nového OS. Ak máte radi Ubuntu, môžete nainštalovať aj tento OS. Pri inštalácii systému Windows XP alebo Windows 7 si prečítajte samostatné pokyny. Okrem toho je možné nainštalovať niekoľko operačných systémov súčasne pomocou režimu multi-boot.

9. Po inštalácii operačného systému nainštalujte antivírusový program. Všetko záleží na preferenciách používateľa. Dirfreesoft.ru odporúča venovať pozornosť bezplatnému antivírusovému programu Avira AntiVir Personal.

10. Potom znovu pripojíme našu prenosnú jednotku a skontrolujeme, či v kópiách našich starých súborov nie sú prítomné súbory infikované vírusom. Tento krok zvyšuje bezpečnosť vašich údajov.

11. Ďalej skopírujeme všetky naše súbory späť na naše miesto v prenosnom počítači a vytvoríme úplnú zálohu. To umožňuje šetriť naše nervy a drahocenný čas. Existuje veľké množstvo obslužných programov, ktoré s zálohovaním údajov odvádzajú skvelú prácu.

Skúste iný bod obnovenia

Najprv skúste použiť iný bod obnovenia. Má zmysel vyskúšať, či sa pri pokuse o spustenie procesu obnovenia systému zobrazí chybové hlásenie alebo ak ste úspešne vykonali obnovenie systému, ale problém sa tým nevyriešil.

V okne obnovenia systému (kliknite na tlačidlo „Štart“, do vyhľadávacieho panela zadajte „Obnovenie systému“ a kliknite ľavým tlačidlom myši na objavenú položku) vyberte možnosť „Vybrať iný bod obnovenia“ a kliknite na „Ďalej“.

Pokúste sa vybrať bod obnovenia systému, ktorý bol vytvorený skôr ako na začiatku problémov s počítačom. Všetky neskoršie verzie na obnovenie vytvorené po výskyte problémov s počítačom vám nebudú môcť pomôcť. Ak chcete zobraziť všetky dostupné body obnovenia, začiarknite políčko vedľa políčka „Zobraziť ďalšie body obnovenia“.

V ideálnom prípade by to malo vyriešiť vaše problémy. Ak sa však zobrazí chybová správa alebo obnovenie systému po tom, čo operácia nevyriešila vaše problémy, pokračujte ďalším krokom.

Používanie núdzového režimu

Obnovenie systému nahrádza systémové súbory v počítači systémovými súbormi z bodu obnovenia. Niektoré aplikácie vrátane antivírusových programov bežiacich na pozadí však môžu do procesu obnovy zasahovať. Dôvodom je skutočnosť, že antivírusové programy sa snažia chrániť súbory, takže môžu zabrániť obnoveniu systému nahradením poškodených súborov. Proces obnovy systému môžu ovplyvniť aj iné typy softvérových aplikácií (dokonca aj vírusy alebo iné škodlivé programy).

Ak sa chcete oboznámiť s týmito službami na pozadí, môžete spustiť operačný systém Windows v bezpečnom režime a odtiaľ spustiť obnovu systému. V núdzovom režime systém Windows nespúšťa aplikácie a ovládače tretích strán, takže nemôžu rušiť obnovu systému.

Ak chcete spustiť systém Windows v núdzovom režime, reštartujte počítač a pri štarte stlačte a podržte kláves F8. V zobrazenej ponuke zavádzania vyberte možnosť „Núdzový režim“ a stlačte kláves Enter. Ak ste po reštarte neuviedli ponuku zavádzania, reštartujte počítač znova a zopakujte všetky kroky.

Spustenie funkcie Obnovovanie systému v núdzovom režime. Po dokončení procesu obnovenia reštartujte počítač a systém Windows sa zavedie v normálnom režime.

Preinštalujte systém Windows

Ak obnova systému nefunguje ani v bezpečnom režime (nezabudnite skontrolovať ďalšie body obnovenia), súbory obnovy mohli byť poškodené. Obnova systému bola buď úspešná, ale nevyriešila problém alebo nemáte vytvorené staršie body obnovenia skôr, ako k problému došlo.

Obnova systému v krátkosti nevyriešila váš problém. Potom musíte problém vyriešiť obnovením operačného systému počítača z obnovovacej oblasti alebo úplnou preinštalovaním systému Windows. Nerobte si starosti, nie je to také strašidelné, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad.

Najprv nezabudnite vytvoriť záložnú kópiu osobných údajov, pretože pri preinštalovaní sa spravidla všetky súbory a programy na pevnom disku vymažú. Keď ste si istí, že všetky dôležité súbory sú bezpečne uložené inde, môžete pokračovať v preinštalovaní.

Existujú tri scenáre:

 • Väčšina prenosných počítačov a iných počítačov sa predáva s obnovovacím oddielom na pevnom disku, ktorý sa dá aktivovať stlačením špeciálneho tlačidla pri spustení počítača. Ak chcete zistiť, o aké tlačidlo ide, pozrite si používateľskú príručku k vášmu počítaču.
 • Ak je počítač dodaný so špeciálnym obnovovacím diskom, nie s obnovovacím oddielom, vložte disk do jednotky a reštartujte počítač, aby sa proces obnovy obnovil.
 • Ak ste systém Windows nainštalovali sami (možno ste si sami zostavili počítač alebo na ňom nainštalovali inú verziu systému Windows), vložte inštalačný disk systému Windows do počítača a reštartujte ho.

Ak chcete dokončiť proces obnovy alebo reinštalácie, postupujte podľa pokynov na obrazovke.

1. Infekcia systému ako dôvod nemožnosti spustenia programu Windows 10 Defender

Škodlivé programy môžu blokovať zahrnutie programu Windows Defender rôznymi spôsobmi. Predovšetkým je potrebné odstrániť škodlivý program. Ak to chcete urobiť, skenovanie systému pomocou antivírusového skenera, stojí za to skenovať aj dva rôzne skenery. Odporúčam vám vybrať si spomedzi nich skener Odporúčané skenery na strane: Antivírusové skenery.

Ak chcete dosiahnuť najlepší výkon skenerov, odporúčame vám vykonať skenovanie v režime bezpečného zavedenia.

Po odstránení hrozby môže používateľ čeliť skutočnosti, že v dôsledku následkov škodlivého softvéru sa program Windows Defender stále nespustí. Aby sme to vyriešili, prejdeme k ďalšej fáze odporúčaní.

2. Poškodenie systémových súborov Windows 10 ako problém pri spustení programu Windows Defender

Škodlivý program alebo chyba v inom programe môžu narušiť integritu systémových súborov Windows 10. Môže tiež ovplyvniť fungovanie programu Windows Defender.

Ak chcete obnoviť systémové súbory systému Windows, ktoré potrebujete, v ponuke štart zadajte slovo Príkazový riadok alebo cmd.exe a spustite ho ako správca (kliknite pravým tlačidlom myši na aplikáciu Command Line a v zozname zobrazených akcií vyberte príkaz Spustiť ako správca).

Po otvorení príkazového riadku v mene správcu pristúpime priamo k obnove poškodených súborov. Najprv pomocou nástroja DISM skontrolujeme a opravíme obraz vnútorného systému Windows 10, pomocou ktorého obnovíme systémové súbory o niečo neskôr.

Na príkazovom riadku systému Windows alternatívne zadajte nasledujúce príkazy DISM:

Nasledujúci príkaz, rovnako ako príkaz uvedený vyššie, kontroluje integritu obrázka systému Windows bez jeho obnovenia:

Príkaz na opravu poškodeného obrazu systému Windows:

Po dokončení obnovy obrazu systému Windows pokračujeme v obnove systémových súborov. Oba kroky sú dôležité pre opravu poškodenia systému.

V príkazovom riadku vykonajte príkaz:

Spravidla to bude stačiť na obnovenie systémových súborov. Na našej stránke sa môžete dozvedieť viac o prevádzke nástroja DISM ao obnove systému pomocou príkazu SFC.

3. Ako povoliť program Windows Defender pomocou registra

Bežným spôsobom, ako zakázať program Defender, je zakázať používanie registra. V našom prípade povolíme program Defender úpravou registra.

Najprv musíme odstrániť kľúče databázy Registry, ktoré sú zodpovedné za deaktiváciu programu Windows Defender.

Editor databázy Registry je možné otvoriť prostredníctvom ponuky štart alebo spustením príkazu regedit.exe (Vyhrajte kľúč v kombinácii s klávesom R).

Pred začatím akejkoľvek úpravy registra vám odporúčame zálohu databázy Registry zálohovať. Vyberte položku Súbor> Exportovať z ponuky editora databázy Registry a uložte určený súbor.

Otvorením editora registra na jeho paneli s adresou zadajte nasledujúcu cestu:

Ak sa v priečinku registra nachádza podpriečinok s názvom Ochrana v reálnom čase, musíte ho odstrániť kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Odstrániť.

Ďalej musíme vytvoriť kľúč DisableAntiSpyware:

 • Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok „Windows Defender“ a vyberte Vytvorenie> Parameter DWORD (32 bitov).
 • Pomenujte parameter DisableAntiSpyware a stlačte kláves Enter.
 • Dvakrát kliknite na vytvorený kľúč a nastavte hodnotu na 0, potom kliknite na tlačidlo OK. Dôležité je, že hodnota musí byť 0, pretože iná hodnota zakáže program Windows Defender.

Po vykonaní zmien v registri musíte reštartovať systém.

4. Ako povoliť program Windows Defender pomocou Editora skupinovej politiky

Pomocou Editora politiky skupiny Windows môžete tiež zakázať alebo povoliť program Windows Defender.

 • Ak chcete otvoriť Editor politiky skupiny, kliknite na ikonu Hľadať (alebo stlačte Win + R) a zadajte gpedit.msc.
 • Parameter, ktorý potrebujeme, sa nachádza nasledujúcim spôsobom:

 • V pravej časti okna vyberte zásadu Vypnite antivírusový program Windows Defender, V zobrazenom okne nastavte stav politiky na invalidný alebo Nie je nastavené a vykonajte zmenu a potom kliknite na tlačidlo OK.
 • Potom prejdite na nasledujúcu cestu:

 • V pravej časti okna vyberte zásadu Povoliť monitorovanie správania. V zobrazenom okne nastavte stav politiky na invalidný alebo Nie je nastavené a vykonajte zmenu a potom kliknite na tlačidlo OK.
 • V „Ochrana v reálnom čase”Vyberte politiku Sledujte aktivitu programov a súborov v počítači, V okne, ktoré sa otvorí, nastavte stav politiky na Nie je nastavené a vykonajte zmenu a potom kliknite na tlačidlo OK.
 • V „Ochrana v reálnom čase”Vyberte politiku Ak je povolená ochrana v reálnom čase, povoľte overenie procesu, V okne, ktoré sa otvorí, nastavte stav politiky na Nie je nastavené a vykonajte zmenu a potom kliknite na tlačidlo OK.
 • Byť v sekcii Ochrana v reálnom čase”Vyberte politiku Naskenujte všetky stiahnuté súbory a prílohy, V okne, ktoré sa otvorí, nastavte stav politiky na Nie je nastavené a vykonajte zmenu a potom kliknite na tlačidlo OK.

Potom reštartujte systém.

5. O&O ShutUp10 a ďalšie podobné programy ako dôvod nemožnosti spustenia programu Windows Defender

Ak používate program O&O ShutUp10 alebo iné podobné pomôcky, je na čase si ich zapamätať a vypnúť možnosť vypnúť program Defender v ich nastaveniach. Po vykonaní zmien je potrebné reštartovať systém.

6. Ako povoliť program Windows Defender, keď nepomohla žiadna z metód

Sú chvíle, keď žiadna z vyššie uvedených metód nepomôže zapnúť program Defender. Používateľ stále dostáva správu, že „Túto aplikáciu nie je možné otvoriť. Váš správca systému zakázal Centrum zabezpečenia programu Windows Defender".

V takom prípade by vám malo pomôcť nasledujúce vyladenie registra - Povoliť reg.zip programu Windows Defender. Vylepšiť register musí byť spustený v núdzovom režime.

poznámka, Dovoľte mi pripomenúť, že pred prácou s registrom sa odporúča vytvoriť záložnú kópiu registra (v ponuke editora Súbor> Exportovať).

V archíve sú dva súbory registra, WinDefend.reg a wscsvc.reg, striedavo na ne kliknite pravým tlačidlom myši az rozbaľovacieho zoznamu vyberte príkaz Zlúčiť.

Reštartujte systém. S najväčšou pravdepodobnosťou po vykonaní odporúčaní zapnete program Windows Defender.

Našli ste preklep? Zvýraznite a stlačte Ctrl + Enter

Pin
Send
Share
Send
Send