Užitočné tipy

Lahodná talianska cannoli: jednoduché recepty na varenie

Taliansky dezert cannoli s ricottou - vrchol radosti, harmónie chuti. Len božské! S týmto receptom sa cannoli varí jednoducho.

💬 Napísať recenziu

Cannoli je najznámejší sicílsky dezert. Chrumkavá oblátka plnená syrom a náplňou sirupu. Ako náplň do syra sa najčastejšie používa ricota, mascarpone, ľahký tvaroh s prídavkom sirupu, likéru alebo ochutenej vody. Veľkosť zákusku sa môže značne líšiť v závislosti od tradícií a túžby cukrára.

V okolí Palerma sa pripravujú veľké kanóny, veľkosť veľkého jablka. Na Sicílii je tento dezert veľmi bežný a vysoko rešpektovaný. Je zvykom slúžiť kanóny na slávnostnom stole, častejšie na Vianoce a Nový rok. Mimo Talianska sú také dezerty v USA veľmi bežné, rovnako ako tvarohový koláč - recept, ktorý prinesú talianski prisťahovalci, nielenže zakorenil, ale stal sa mimoriadne obľúbeným.

Základom dezertového dezertu je vaflový valec. Všeobecne sa uznáva, že oblátky sú typom suchého sušienka s krásnym plástovým vzorom na jeho povrchu, ktorý zostane z formy na pečenie. Jednoduché cesto - múka, vajcia, cukor a mlieko. Sicílske cannoli sa môžu pripraviť pomocou „bežných“ oblátkových kotúčov, vyrábajú sa priemyselne alebo pomocou trubíc z originálnych oblátok vyrobených podľa osobitného receptu.

Je pozoruhodné, že prvá zmienka o kanónoch sa objavila v starodávnych textoch, ktoré opisujú „rúrky cesta, zvinuté v tvare baterky a plné blanmeny“. Existuje však veľa príbehov a verzií pôvodu kanónov. Zaujímavou verziou je, že prototyp sa objavil v sultánskych harémach, kde ženy pripravovali sladkosti z chrumkavého pečiva, tvarohu, mandlí a medu. A recept odišiel do kresťanského kláštora na Sicílii, kde začali pripravovať dezert na karnevaly.

Na Sicílii sa tradične na plnenie používa ricota. Formálne ricotta nie je syr, ale mliečny výrobok, ktorý sa nepripravuje z mlieka, ale zo srvátky, ktorá zostane po výrobe mozzarelly alebo iných syrov. Nie mliečny proteín - kazeín, ale laktalbumín zostáva v ricotte.

Pri plnení kotúčov oblátok ricottou je jedna jemnosť. Vlhká ricota veľmi rýchlo vedie k namáčaniu tuby. Preto je potrebné buď naplniť náplň bezprostredne pred použitím cannoli, alebo prijať opatrenia na izoláciu náplne z cesta - napríklad na zarovnanie vnútorného povrchu plátkov oblátok čokoládou.

Ingrediencie (8-10 ks)

 • Pšeničná múka 1,5 šálky
 • Ricotta 250 g
 • 4 ks vajec
 • Maslo 2 lyžice. l.
 • Biele víno 50 ml
 • Práškový cukor 150 g
 • Kondenzované mlieko 3-4 lyžice. l.
 • Rastlinný olej pre hlboký tuk 1 l
 • Oranžová 1 ks
 • Hnedý cukor 1 lyžica. l.
 • Biely cukor 4 lyžice. l.
 • Likér 2 lyžice. l.
 • Vanilka, soľ, škorica

 1. Pri príprave cannoli s ricottou je príprava cesta na oblátky a polevy dvoma nezávislými procesmi. Odporúčam vám však, aby ste neboli príliš leniví a pripravovali kandizované ovocie z pomaranča. Nezaberie to veľa času a v dôsledku toho diverzifikuje chuť a vzhľad.
 2. Preosiať 1 šálku pšeničnej múky a premiešať ju v hlbokej miske s obsahom jedného vajca, 1 lyžica. l. cukor, vanilka (extrakt alebo prášok), 50 ml bieleho vína, 1 lyžica. l. rozpustené (ale nie zahrievané) maslo a štipka soli.

Zmiešajte múku a všetko, čo potrebujete na cesto.

Cesto premiešajte.

Cesto nakrájajte na guľu a vložte do chladničky

Nakrájajte kôru pomaranča na prúžky a pomaranč rozdeľte na plátky

Pripravte kandizovaného pomaranča

Cesto rozvaľkajte valčekom na stôl do 2 mm

Vytlačte kruhový obrobok pomocou šálky alebo odrežte kruh

Cannoli tŕň

Zabalte tŕň cestom a okraje opatrne upevnite

Pripravené kanóny

Pripravený tŕň s cestom ponorte do horúceho oleja

Akonáhle sa farba cesta zmení na zlatú, odstráňte z hlbokého tuku trubicu oblátky

Slamky položte na sitko alebo drôtený stojan

Všetky doštičky cannoli by sa mali úplne ochladiť

Zmiešajte ricotu s ľadovým cukrom a príchuťou

Vyplnenie Cannoli musí byť sladké

V šľahačke môžete zmiešať 3 šľahané proteíny

Opatrne začnite striedavo všetky ricottové trubice

Naplnenie skúmaviek náplňou je lepšie, nie na samotných okrajoch

Vložte taniere s ricottou na taniere, ozdobte kandizovaného ovocia

Ricotta Cannoli

Taliansky dezert s ricottou - vrchol radosti

História pôvodu

Cannoli je tradičný taliansky dezert, ktorého vlasť je na Sicílii. Zastupuje vaflová rolka s tvarohovou náplňou, Samotné slovo canolli je preložené z taliančiny ako „malá trubička“. Dezert sa môže líšiť veľkosťou v závislosti od tradícií regiónu. Prichádza vo veľkosti prstu as veľkou päsťou.

Koláče sa spočiatku predávali na veľtrhoch a v talianskych karnevaloch. Teraz je to milé predáva sa v každom kroku a používa sa počas sviatkov aj v pracovné dni, Taliani považujú tento dezert za zimu, pretože jeho náplň pozostáva z mliečnych výrobkov, ktoré sa v horúcom lete rýchlo zhoršia.

Ako zvoliť ingrediencie?

Recepty Cannoli so smotanou sú sicílske a nielen zvyčajne nie príliš komplikované, aj keď časovo náročné a vyrobené z jednoduchých prísad, Dezert pozostáva z polotovarov vafle a náplne do tvarohu. Rúry sú vyrobené z krehkého pečiva a môžu sa variť pomocou rúry alebo vyprážané. Hlavná vec je, že oblátky sú chrumkavé.

Keďže sa koláče tradične pripravujú s alkoholom, neodporúča sa ich podávať deťom. Ak je to potrebné alkoholová zložka sa môže nahradiť mliekom, V Taliansku je predaj hotových oblátok pre tento dezert veľmi bežný.

Ak hovoríme o výplni, treba poznamenať, že najjemnejšie koláče sa získavajú zo syra Mascarpone, Táto možnosť je pre Sicíliu tradičná. A sú tu aj recepty so syrom ricottou, s tvarohom, so smotanou. K plnivu môžete pridať cukor, ale aby bola chuť jemnejšia, je lepšie zvoliť práškový cukor.

Polotovary pre túto sladkú sú formované pomocou špeciálnych tvarov. V Taliansku za to použite drevené paličky, Ale keďže tento dezert zriedka pripravujeme, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete mať takéto formy po ruke.

Na talianske kanóny existuje veľa receptov. Sú líšia sa spôsobom varenia a krémami, Okrem sladkých verzií tejto pochúťky nájdete dokonca aj cannoli plnené mäsom. Najchutnejšie koláče sa však získavajú podľa tradičného sicílskeho receptu.

Tradičný sicílčan

Ingrediencie pre oblátky:

  125 ml vína Marsala

2 šálky pšeničnej múky

30 ml olivového oleja

750 ml rastlinného oleja pre hlboký tuk

Ingrediencie pre krém:

  500 g Mascarpone

75 g ľadového cukru

Ako variť:

1. Na prípravu skúmaviek zmiešajte múku, kakao, škoricu, soľ, maslo a vajíčko.

2. Pridajte do zmesi víno, ocot. Výsledok hmota musí byť elastická, Umiestnite ho do chladu najmenej na pol hodiny, najlepšie na 2 hodiny. Kým cesto „odpočíva“, môžete si pripraviť náplň.

3. Porazte prášok „Mascarpone“, pridajte likér. Najlepšie tu pomarančový likérale môžete si vziať ten, ktorý máte doma.

4. Vyberte cesto z chladničky a prevráťte ho. Hrúbka by mala byť približne 2 mm. Rozrežte ho na štvorčeky 7 cm.

5. Omotajte výsledné kusy okolo plechoviek. Smažte asi 2 minúty. Slamky položte na papierový uterák alebo uterák, To je nevyhnutné, aby ste mohli s nimi prebytočný tuk zhromaždiť.

6. Naplňte hotové oblátky krémom pomocou pečiva alebo lyžice. Ozdobte orechmi, kandovaným ovocím, strúhanou čokoládou alebo sirupmi.

S náplňou ricottou

Prísady do obrobkov:

50 g masla

65 ml bieleho dezertného vína

Pre smotanu:

  450 g ricoty

250 g ľadového cukru

strúhaná čokoláda, kandizované ovocie

Čo robiť:

1. Zmiešajte múku, vajce, cukor, škoricu, sódu. Pridajte maslo nasekané na malé kúsky a rozdrvte na drobky. Pridajte víno a ocot. V prípade potreby pridajte lyžicu vody. Cesto by malo byť pevné, Musí byť odstránený v chlade na dve hodiny.

2. Na prípravu smotany musíte poraziť syr ricotta práškom. Najprv to potrebujete vypustite prebytočnú tekutinu ricottou a jemne ju miesíme vidličkou. Potom pridajte strúhanú čokoládu a kandizované ovocie. Vložte do chladničky.

3. Hotové cesto rozvaľkajte na práškovú múku alebo práškový cukor. Jeho hrúbka by mala byť asi 2 mm. Potom to nakrájajte do štvorcov 10x10 cm.

4. Zabalte štvorčeky na plechovky. Smažte ich dve minúty. Hotové tubuly položte na papierovú utierku, aby ste sa zbavili prebytočného tuku. Po ochladení môžu byť odstránené.

5. Vafle plňte náplňou, ozdobte kandizovaného ovocia, ovocia alebo strúhanej čokolády.

Na prípravu plnohodnotnej talianskej večere nestačí urobiť len dezert. Recept s fotografiou talianskych cestovín vám pomôže urobiť vynikajúci druhý chod.

Ak chcete ušetriť peniaze a byť istí, že jete, naučte sa doma variť syr mozzarella. Je to ľahké!

Bude užitočné zistiť recept na lasagne s mletým mäsom - chutné jedlo pre všetkých členov rodiny.

Jednoduchý recept s fotografiami chrumkavého canolly zalievajúcich ústa

Test obsahuje alkohol, takže je lepšie deťom takéto liečenie nedávať. Ak chcete, aby sa sicílsky dezert tešil celej rodine, starej i starej, môžete víno nahradiť mliekom.

Čo berieme:

 • pšeničná múka - 1,5 lyžice,
 • kakao (podľa potreby) - 3 lyžice. l
 • maslo - 80 g,
 • prášok do pečiva - 1 lyžička,
 • soľ - 1/3 lyžičky
 • cukor - 2 lyžice. l
 • biele víno - 1 polievková lyžica.

Ako variť cesto pre kanolly

Maslo zahrievajte v mikrovlnnej rúre.

Preosejte múku s kakaom a práškom do špeciálnej nádoby.

V prípade potreby sa do cesta zavedie kakao. Skúmavky môžete variť aj bez nej.

Suché prísady zmiešajte s vínom, rozpusteným maslom, cukrom a soľou.

Cesto hnette, vlejte ho do gule a po zabalení do lepiacej fólie ho pošlite na 60 minút do chladničky.

Autentické formovanie plechoviek

Vytiahneme cesto z chladničky. Pracovný povrch oprášime múkou, základňu rozvineme do vrstvy s hrúbkou 3 - 4 mm. Pomocou pohára alebo pohára vystrihnite kruhy s priemerom 10 cm, cesto môžete nakrájať na štvorce s rozmermi 8 cm.

Každý koláč (alebo štvorec) zabalíme do špeciálnej kovovej trubice a predtým sme ho namazali olejom.

rada

 1. Z dôvodu nedostatočnej adaptácie to môžete urobiť sami. Na tento účel sme vystrihli kruhy z hrubého papiera s priemerom 12 cm, zabalili sme ho fóliou a premenili na zvitky. Oblečíme to na dvoch miestach. Tu sú rúry na formovanie sicílskych doštičiek ruským spôsobom.
 2. Vankúšiky môžete valiť z hrubého papiera.

Panenky pečieme pri 180 ° po dobu 25-30 minút v predhriatej rúre.

Môžete. Ako už bolo spomenuté. Hlboko vyprážané kanolly.

Nechajte vychladnúť a naplňte krémom.

Jemná smotana pre vynikajúce kanolly podľa klasického receptu

Čo berieme:

 • tvaroh - 500 g,
 • kuracie vajcia - 2 ks.,
 • práškový cukor - 150 g,
 • rum - 1 polievková lyžica. l
 • čokoláda (biela / tmavá - voliteľné) - 100 g,
 • mlieko - 3 lyžice. l
 • krém 33% - 100 ml,
 • kandizované ovocie - 50 g.

Časť 1. Pomocou mixéra porazte mascarpone alebo ricottu s práškovým cukrom.

Pridajte rum a smotanu. Bič znova. Zakryte fóliou pri kontakte a pošlite ju do chladničky na pol hodiny. Krém pre kanolikov podľa chutnej receptúry je úžasný a vzdušný. Ale s jeho prípravou bude musieť trochu pohladiť.

Z tvarohu sa získavajú veľmi chutné krémy na koláče a pečivo.

Časť 2. Kuracie vajcia s mydlom na pranie. Žĺtky oddeľte od proteínov tak, aby sa voda, časť žĺtok a tuk nedostali do proteínov.

Jedlá, na ktoré sa budú bielkoviny ukladať, by mali byť suché a dokonale čisté. Iba dodržiavaním týchto pravidiel môžete bielkoviny poraziť na stabilné vrcholy.

Bieli porazte mixérom, až kým nedosiahnu stabilné vrcholy. Pri prevrátení nádoby, v ktorej šľahali, sa hmota nedotiahne a nebude vypadnúť. Ak je možné dosiahnuť takúto konzistenciu, môžete pristúpiť k poslednému kroku prípravy kanolového krému podľa sicílskeho receptu.

Časť 3. Smotanovú krémovú hmotu z chladničky vyberieme, zmiešame ju so šľahačkou bielkoviny v niekoľkých fázach a vložíme ju do zmesi.

Proteiny jemne vstreknite špachtľou a interferujte s nimi v jednom smere zdola nahor. Je to potrebné, aby sa nestratila vzdušnosť hmoty. Znovu zakryte fóliu kontaktom a vložte do chladničky na 30 minút.

Možnosti dizajnu Canolly:

 • ponorte čokoládové hroty do omrvinky alebo orechovej omrvinky,
 • chutné s kokosom,
 • čokoláda môže byť horká alebo mliečna, biela alebo tmavá.

Keď ste sa rozhodli o vzhľade skúmaviek, môžete ich naplniť krémom. Prečo ju vkladať do injekčnej striekačky alebo vrecka na varenie a naplniť všetky skúmavky.

Špičky môžete ozdobiť kandizovaného ovocia alebo bobúľ, orechov, čokoládových kvapiek, ktoré vykukujú z canolli. Recept je, ako vidíme, chutný a jednoduchý. Jediné, čo potrebujete, je túžba vás prekvapiť talianskymi sladkosťami.

Koláče sa zvyčajne nepodávajú v porciách. Sú nahromadené a veľkoryso posypané práškovým cukrom. Predtým môžete použiť čokoládové náplaste.

poznámka

Krém môže byť čokoláda alebo varené kondenzované mlieko. Bude to však dezert bez prízvuku.

Úžasné zážitky zo Sicílie.

Poďte na Sicílii a neskúšajte cannoli nemožné! Čo je cannoli? Cannoli je chrumkavá trubica so sladkými oblátkami plnená tvarohovou náplňou.

V tomto článku nájdete recept na klasické kanóny, ako aj video popisujúce, ako vyrobiť tento úžasný dezert. Canoli, Cannalli, connolly, conoli alebo connolly: takéto chybné názvy pre tento dezert nájdete na internete. Stále je však správne, že kanóny alebo talianske kanóny (tubuly).

Túto pochúťku pôvodne slúžili Sicílčania počas sviatkov. V klasickom recepte sa plnka z cannoli vyrába z tvarohu - ricotta. Vyrábajú tiež plnku zo syra mascarpone a zo šľahačky. V Taliansku sa verí, že najchutnejšia ricota sa získava v chladnom období, takže Taliani považujú ricotu za zimný dezert. Dezert si však vďaka svojej chutnej chuti získal veľkú obľubu a dnes sa používa všade v lete aj v zime. Cannoli si môžete kúpiť takmer v každej sicílskej kaviarni.

Cannoli recept s fotografiou

Tu je ďalší recept na talianske kanóny s fotografickými ilustráciami.

Na zjednodušenie a zrýchlenie prípravy sicílskych lahôdok môžete vyhľadávať vo veľkých obchodoch hotové rúrky ale ich nájdenie nie je ľahké, mali by ste sa ich pokúsiť uvariť sami.

Tu je zoznam ingrediencií, ktoré potrebujete na výrobu pečiva:

 • 1 vajíčko
 • 25g maslo
 • 150g múka
 • 25 g cukru
 • víno suchá biela 3,5 lyžice (najlepšia voľba by bola Marsala)
 • 2 polievkové lyžice vanilkacukor
 • uštipnutie soľ
 • Trochu cukorprášok na dekoráciu

Budete tiež potrebovať kovové valce, aby cesto z kanolu zostalo v tvare rúrok.

Na prípravu náplne budete potrebovať:

 • 500g ricottaale ak nenájdete tento taliansky mliečny výrobok, urobí ho akýkoľvek mäkký tvaroh.
 • 90g kandizované čerešne alebo alkohol
 • 100g cukor
 • 90g čokoládyskôr strúhaný
 • Kandizované ovocieasi 50 g
 • Vanilkový cukorTBS

Začneme variť sicílske kanóny:

 1. Pokiaľ je to možné, môžete si kúpiť hotové kanónové trubice. Alebo ich urobte sami. Na prípravu cesta starostlivo premiešajte maslo. Po prijatí šľahacej zmesi vložte jedno vajce do budúceho cesta. Znovu premiešajte a potom pridajte múku. Po zaspaní vanilkového cukru a nalejte suché víno. To všetko je dôkladne premiešané a hotové cesto sa nechá stáť v chladničke asi 120 minút.
 2. V čase, keď sa budúce skúmavky ochladzujú vo forme cesta, začneme pripravovať náplň na skúmavky. Premiešajte ricotu vidličkou a postupne pridajte kandizované ovocie, sladkú tekutinu a cukor. Všetko toto sa dobre premieša a výsledná zmes sa zriedi dvoma lyžicami vody.
 3. Po dvoch hodinách vychladené cesto vyberieme z chladničky a opatrne ho previníme do vrstvy s hrúbkou asi dva milimetre. Výsledná vrstva sa rozreže na dvanásť centimetrov štvorcov.
 4. Z cesta vyberáme kovové valce vhodného priemeru a obalíme ich štvorcami. Do fritézy, panvice alebo iného hlbokého riadu nalejte slnečnicový olej, počkajte, kým sa prevarí, a vložte tam skúmavky na dve minúty.
 5. Opatrne vytiahnite horúce tubuly a položte ich na papierové utierky tak, aby nadbytočný olej bol sklenený. Po vychladnutí cesta vyberáme kovové valce.
 6. Hotové chladené skúmavky opatrne naplňte uvarenou náplňou.
 7. Cannoli pripravený, chut!

Podeľte sa o svoje recepty na tento lahodný dezert.