Užitočné tipy

Ako prekonať škaredé žlté škvrny na košeli goliera raz a navždy

Pin
Send
Share
Send
Send


Čokoľvek, a ešte viac, môžu byť detaily vrchného ošatenia doma vyčistené, ak:

 • Neodkladajte čistenie až neskôr, ako staré nečistoty, Najmä mastné stopy sa v priebehu času ťažko čistia. Budete musieť odstrániť staré mastné miesta pomocou agresívnejších prostriedkov, ktorým nie každý materiál vydrží.
 • Zistite, s ktorým typom látky alebo iného materiálu musíte pracovať. Všetky informácie sú k dispozícii na vašej značke oblečenia. Vyberte vhodný spôsob a čistiaci prostriedok.
 • Predtým, ako použijete čistiaci prostriedok, otestujte ho na nesprávnej strane.
 • Na čistenie bundy nepoužívajte výrobky a bielidlá na báze chlóru.
 • Pri používaní priemyselných chemikálií pre domácnosť dodržiavajte všetky odporúčania a dávky, ktoré výrobca uvádza na obale.
 • Ak je na golieri vonkajšieho odevu srsť, musí sa rozopnúť. Prišité na kožušinových častiach by sa malo chrániť pred navlhčením ich zabalením do polyetylénu.
 • Pre pohodlie pri práci si pripravte oblečenie. Položte ho na rovný povrch. Obojok by sa mal najprv očistiť od povrchového prachu pomocou mäkkej kefy.
 • Ak je bunda za zrážok vlhká, najskôr vyčkajte, kým nezaschne a až potom ju vyčistite.
 • Vyčistený, ale stále mokrý obojok by sa mal sušiť v prirodzených podmienkach av narovnanej podobe. Nepoužívajte batérie, sušiče vlasov ani rôzne vykurovacie zariadenia.
 • A nakoniec sa mnohým zdá, že bude jednoduchšie prať bundu alebo spodnú bundu (najmä ak je jej golier veľmi mastný) pomocou práčky. Musíme však vziať do úvahy, že veľa, najmä objemné veci s plnivom, nemajú radi pranie v práčke. Z toho môže izolácia znemožniť a plášť sa môže zdeformovať. Ak sú odevy zdobené kamienkami, prírodnou kožušinou a inými šitými povrchovými úpravami, existuje riziko, že po praní sa odlepia (odlepia). Kožené výrobky sa spravidla neodporúčajú byť mokré dlho. Pri silnom namočení sa pokožka zhustne a môže dokonca prasknúť. Okrem toho je pravdepodobné, že sa farbivo vymyje. A čo je najdôležitejšie, vymazaním veci sa pravdepodobne nezbavíte mastných škvŕn a iného závažného znečistenia.

Ako vyčistiť golier improvizovanými prostriedkami

Čistenie bundy improvizovanými lacnými prostriedkami nie je horšie, ako ak používate drahé a nie vždy predvídateľné chemikálie pre domácnosť.

 • Semišový materiál sa ľahko čistí teplým mliekom a jedlou sódou. 1 čajovú lyžičku sódy rozpustite v 200 ml ohriateho mlieka. Obojok by sa mal ošetrovať týmto výrobkom a plstenou stranou kuchynskej špongie, kým nie je čistý. Potom sa utrie mäkkou stranou špongie namočenou v čistej vode a osuší sa suchou froté uterákom. Odporúča sa sušiť iba prirodzene, v horizontálnej polohe a v narovnanej forme.
 • Suede sa čistí aj obyčajnou gumou na písacie potreby.
 • Je lepšie občas utrieť pravú koženú bundu handrou s mydlovým roztokom. Akékoľvek teplé mydlo alebo strúhané domáce mydlo rozpustite v teplej vode. Vyčistený kožený povrch utrite dosucha pomocou osušky a mastnoty pomocou glycerínu. Ten môže byť nahradený akýmkoľvek bezfarebným výživným krémom, ktorý zjemňuje a vláči pokožku.

 • Obojok bundy alebo spodnej bundy môžete vyčistiť pomocou zubného prášku. Na tento účel materiál mierne navlhčite vodou a votrite doň prášok špongiou. Počkajte 15 minút a potom opláchnite čistou navlhčenou textíliou.
 • Na opuchnuté oblasti goliera sa nastrieka roztok z rozprašovacej fľaše, ktorá pozostáva z vody a ocot (1: 1). Ak sú škvrny po vyčistení viditeľné, ošetrite ich špongiou zmesou benzínu a amoniaku (1: 1).

Čistíme kožušinový obojok

Vrchné odevy sú často šité kožušinovým golierom. Ak je vyrobená z umelej kožušiny, bude jednoduchšie ju čistiť, pretože takéto výrobky sa dajú dokonca prať v práčke. Prírodnú kožušinu nemožno úplne navlhčiť. Ak je mokrá, pokožka sa môže zhoršiť, zdrsniť a popraskať. V dôsledku toho hromada začína vypadávať.

POZOR! Všetky čistiace práce s prírodnými kožušinovými výrobkami sa musia vykonávať veľmi starostlivo, aby podklad nebol navlhčený, t. kožušina.

 • Odstráňte stopy kozmetiky, rúžu alebo základu z povrchu prírodného kožušinového goliera, ktorý bude fungovať, ak bude hojne posiaty zemiakovým škrobom. Potom sa absorbent opráši. V prípade zastaraných mastných škvŕn by sa mali naviac utrieť čisteným benzínom, zriediť na polovicu vodou a potom čistiť navlhčenými utierkami.
 • Prírodnú kožušinu môžete očistiť posypaním drvenou kriedou, detským práškom, mastencom, otrubami alebo teplým čistým pieskom. Potom by ste mali hromadu jemne miesiť prstami. Potom sa golier pretrepe a rozčesá kefou.
 • Kožušinový golier lesklý s kožným mazom a potom sa utrie špongiou navlhčenou v roztoku mydlovej peny. Na tento účel je vhodné použiť tekutý umývací gél. Takéto znečistenie sa tiež vyrovná trenie etylalkoholom. Je lepšie čistiť bielu kožušinu pred žltnutím zmesou alkoholu a 3% peroxidu vodíka. Na konci čistenia by ste mali hromadu dôkladne zotrieť vlhkou handričkou a prirodzene ju vysušiť. Ďalej sa musí vypočítať suchý kožušinový obojok.

Umelá kožušina sa čistí suchou aj mokrou metódou.

 • Mastné škvrny sa čistia hustou zmesou škrobu a rafinovaného benzínu. Kompozícia sa nanesie na škvrny a po 30 minútach sa odstráni. Po umytí dýzy môže byť golier tiež vysávaný.
 • Umelé kožušiny sa ľahko čistia mokrým spôsobom. Na tento účel ho položte na rovný povrch. Pripravte si teplý mydlový roztok do 40 stupňov. Do vody môžete pridať trochu 9% bieleho octu. Kefa s mäkkými a elastickými štetinami sa navlhčí penovým roztokom a prechádza pozdĺž povrchu kožušinového goliera. Po dokončení čistenia sa produkt utrie čistou vlhkou špongiou a vysuší sa froté uterákom. Potom sa vysuší na vodorovnom povrchu. Suchá kožušina je česaná.

Povedali sme vám, ako vyčistiť akýkoľvek golier bundy, pričom nie je možné úplne vymazať predmet. Ak chcete, aby vaše oblečenie vyzeralo vždy elegantne, neodkladajte čistenie až neskôr. Čerstvé škvrny a nečistoty sa dajú ľahko odstrániť samy bez použitia platených služieb chemického čistenia.

Čo s tým?

Ak chcete začať, namočte problémovú oblasť. Medzitým zmiešajte všetky ingrediencie spolu na hrubú buničinu a naneste na zažltnutú vlhkú handričku. Nechajte pôsobiť 20 minút - pol hodiny, po tom, čo ste to umyli obvyklým spôsobom.

Ako to funguje?

Vynaliezaví blogeri prišli s nástrojom kombináciou komponentov, ktoré sú účinné v boji proti škvrnám. Soda v kontakte s vodou a vzduchom nefunguje horšie ako inzerované odstraňovače škvŕn. Peroxid sa osvedčil ako mäkké bielidlo pre ľahké tkaniny. Detergent na umývanie riadu má výrazný účinok proti tuku. Ale to je tuk, v kombinácii s potom, ktorý spôsobuje, že tkanivo oxiduje a zožltne. Zvyčajná belosť sa teda vráti do košele.

Vedeli ste, že na to, aby ste si vzali späť svoju belosť do košeľa, je to neočakávaný liek, ktorý je určite v skrinke pre domáce lieky?

Páči sa vám článok? Potom nás podporte PUSH:

Príprava na čistenie

Na omšelé sako s jednoduchým praním nebude možné elegantne vyzerať. Je potrebné použiť ďalšie prostriedky, ktoré rozpustia stopy potu.

Pred použitím rozpúšťadiel je potrebné vykonať prípravné práce:

 1. Najskôr si pozorne preštudujte štítky s odporúčaniami pre starostlivosť o produkt. Proces odstraňovania kontaminantov z rôznych tkanív sa môže líšiť. V tomto prípade sa škvrny najskôr odstránia a potom začnú odstraňovať mastný lesk.
 2. Štúdium povahy znečistenia. Na mastnom mieste môžu byť ďalšie miesta mastnoty, kozmetiky, výrobkov, farbív.
 3. Pred použitím odstraňovačov škvŕn je mastné miesto utreté vlhkou handričkou, aby ste odstránili hlavný tuk.

Ošetrenia sa často robia na mastných miestach, najmä na semišových bundách. Ak začnete s takouto opotrebovaním odstraňovať škvrny, problém nezmizne, ale zhorší sa.

Používanie domácich chemikálií

Účinným prostriedkom na boj proti soleniu na vrchnom ošatení sú špeciálne odstraňovače škvŕn a iné chemikálie pre domácnosť.

Mastnú bundu môžete očistiť jedným zo špeciálnych nástrojov:

 • Odstraňovač škvŕn „Vanish“, Produkt sa nanesie na miesto kontaminácie počas 10 minút, potom sa premyje vlhkou handrou.
 • Sprej K2r, Aerosól na odstránenie mastných škvŕn na bunde bez prania. Nástroj je nastriekaný na znečistenie, čaká na jeho premenu na prášok, očistený kefou.
 • Čistiaci prostriedok na umývanie riadu - univerzálny domáci asistent. Manžety, vrecká, goliere sú ošetrené penou z akéhokoľvek gélu na umývanie riadu. Po 20 až 30 minútach sa produkt umyje, plášť sa vyperie ručne alebo v automatickom stroji.
 • Pracie mydlo, Hlavnou zložkou mydla je zásada, ktorá aktívne rozpúšťa tuk. Sójové oblasti sa trú mydlom a nechajú sa hodinu. Po tejto dobe sa bunda premyje.
 • Zmes amoniaku a bieleho liehu v rovnakých pomeroch. Takýto chemický koktail sa používa iba na husté tkaniny so stabilnými farbivami. Zmes sa nanesie vatovým tampónom počas 1 minúty a okamžite sa premyje.
 • Šampón, tekuté mydlo, sprchový gél, Činidlo je napenené a nanesené na tkaninu. Po 10-15 minútach utrite ošetrenú oblasť vlhkou špongiou. Nadbytočná vlhkosť sa odstráni papierovou utierkou.

Znečistenie rôznymi smermi nie je možné. Pomocou obrúsky vykonajte pohyby od okraja nečistoty do stredu.

Po ruke

Z vonkajšieho oblečenia môžete odstrániť stopy potu a tuku bez použitia agresívnych chemikálií.

Špecifická metóda závisí od kvality látky, z ktorej je šité oblečenie:

 • Tekuté mydlo a amoniak Vhodný na spracovanie takmer všetkých tkanín. Lyžička každej zložky sa zriedi v 100 ml vody, šľahaná pena, ktorá sa aplikuje na znečistenie. Po 15 minútach opláchnite teplou vodou.
 • Horčičný prášok používa sa tiež na mnoho materiálov (okrem semišových). Horčicu je možné čistiť iba tmavými tkaninami. Miesto lesklé tukom je pokryté horčicou zmiešanou s vodou do pasty. Potom počkajte, kým zmes úplne nevyschne a výslednú kôru očistite.
 • Semišová bunda zmes mlieka a sódy (lyžička sódy v pohári mlieka). Vyhrievané mlieko sa zmieša so sódou do konzistencie kaše a aplikuje sa na látku. Zmes sa nechá uschnúť a potom sa čistí špeciálnou kefou, aby sa zabezpečilo jej použitie.
 • Suede sa dá ľahko vyčistiť varenie v pare, Zastarané oblasti sa ošetria parníkom a potom sa vyčistia špeciálnou kefou.
 • Bolonská bunda je čistená ocot (9%). Nečistoty utrite mierne navlhčenou bavlnenou podložkou. Potom je bunda zavesená na balkóne alebo na ulici kvôli zvetrávaniu zápachu.
 • Utieraná kožená bunda surové zemiaky, potom špeciálnou kefou na semiš a kožu. Agresívne čistenie koženej bundy je nežiaduce.
 • Pre textilnú bundu je efektívnym nástrojom zubný prášok, Po 20-25 minútach sa vtiera do tkaniny vlhkou špongiou, opláchnite vodou.
 • Peroxid vodíka a amoniak Používa sa na čistenie plášťov v jasných farbách. Na premenu tejto zmesi na čistiacu pastu pridajte škrob alebo sódu. Varená kaša rozmazáva špinavé miesto 2-3 minúty. Potom ich utrite navlhčenou textíliou.
 • Vlnená alebo prešívaná bunda jedlá soľ, Jemná soľ sa vyleje na povrch tenkou vrstvou a po 2 až 3 minútach sa otryskajú.
 • Soľ alebo škrobv zmesi s citrónovou šťavou, neagresívny liek. Môže sa použiť na akékoľvek tkanivo. Ale v tejto zmesi nie sú žiadne látky, ktoré rozpúšťajú tuk. Preto je mastný povrch zahrievaný fénom, takže sa začína aktívny adsorpčný účinok. Potom naneste pripravenú zmes. Po 5-10 minútach povrch otrite kefou. Zostávajúca zmes sa čistí špongiou.

Pred použitím čistiacich prostriedkov môžete mastné miesta pred čistením zahriať. Riešenie problému so znečistením bude jednoduchšie.

Ako vyčistiť mastný obojok

Obojok je najproblematickejšou oblasťou vrchného ošatenia. Po kontakte s krkom a vlasmi sa tkanivo v oblasti goliera rýchlo stáva mastným a začne žiariť škaredo. Obojok sa môže upchať už týždeň po umytí.

Z plášťa môžete odstrániť nečistoty bez toho, aby ste ich umyli:

 1. Oblasť kontaminácie je navlhčená alkoholom, potom posypaná jemnou soľou. Po 16 až 20 minútach sa soľ odstrieka.
 2. Horčičný prášok sa riedi vodou, až kým sa nezíska suspenzia, ktorá sa aplikuje na škvrny. Po 20 až 30 minútach sa golier premyje teplou vodou.
 3. Obojok na ľahkej bunde je utretý citrónovou šťavou na tmavej cibule.

Povrchy, ktoré sú najviac náchylné na kontamináciu vonkajšieho odevu, sa odporúča pravidelne utierať handričkou navlhčenou v mydlovej vode. Väčšia účinnosť dáva roztoku niekoľko kvapiek amoniaku. Táto technika umožňuje chrániť rukávy, golier a vrecká oblečenia pred solením.

Ako odstrániť škvrny z bundy: všeobecné tipy

Škvrny a škvrny na bunde sú bežné pri aktívnom používaní vecí. Akákoľvek kontaminácia musí byť odstránená rýchlo, až kým látky preniknú hlboko do tkanív vlákna.

Odstraňovanie škvŕn sa uskutočňuje v troch fázach:

 1. Prebytočné mazivo alebo iné nečistoty odstráňte navlhčenou tkaninou.
 2. Vystavenie špecifickej látke v závislosti od povahy škvrny.
 3. Pranie bundy ručne alebo v práčke.

Odev je potrebné prať škvrnami pri dodržaní nasledujúcich odporúčaní:

 1. Čistiaci prostriedok je vybraný so zameraním na zloženie textílie, z ktorej je bunda šitá. Najprv sa používajú mäkké látky. Ak nie je možné zvládnuť znečistenie šetrnými metódami, produkt sa podrobí agresívnemu čisteniu.
 2. Pred nanesením na škvrny sa produkt testuje na nenápadnom mieste. Vybraná látka sa aplikuje na tkanivo počas 10-15 minút. Ak sa tkanina počas tejto doby nedeformuje, nestráca farbu, pokračujte v spracovaní kontaminantov. Staršie škvrny sú vopred namazané malým množstvom glycerínu, takže škvrny zmäknú.
 3. Škvrny sa začínajú spracúvať od okraja do stredu, aby sa nezvýšila oblasť kontaminácie. Po použití agresívnych látok sa ošetrená plocha opláchne, až potom sa látka umyje v práčke.
 4. Tkaniny ošetrené agresívnymi látkami je potrebné vypláchnuť studenou vodou, aby sa nezvýšil negatívny účinok na tkanivo.
 5. Ak sa na spracovanie použili látky s prenikavým zápachom, odev sa najskôr umyl ručne a potom v automatickom stroji.

Odstraňovače škvŕn a výrobky s bieliacimi vlastnosťami. Nanášajte iba na biele alebo veľmi ľahké bundy.

Boj proti mastným manžetám, golierom a vreckám by sa nemal odložiť až do ďalšieho prania bundy. Hneď ako to bude viditeľné, mastný lesk odstráňte, inak sa vysporiadaním so znečistením pomôže iba suché čistenie.

Pin
Send
Share
Send
Send