Užitočné tipy

Diéta mínus 10 kg

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženy a dievčatá sa často stretávajú s problémom, ako je nadváha. A tento jav je celkom normálny, ak svoju diétu a stravu dlho nemonitorujete. Skôr alebo neskôr sa stále dostanete na stupnici a uvidíte výsledok častého prejedania sa a nesprávneho režimu. Preto, ak sa džínsy náhle zastavili a vy musíte okamžite zistiť, ako schudnúť 10 kg za mesiac, určite ste sa obrátili na túto adresu! V tomto článku nájdete popis štyroch rôznych účinných spôsobov, ktoré vám pomôžu schudnúť a znovu získať ľahkosť.

Prvý spôsob: schudneme za týždeň. Stredomorské menu

Podľa najnovších svetových štatistík žijú najzdravší ľudia v krajinách ako Grécko, Taliansko a Španielsko. Dôvodom je, samozrejme, ich zdravý životný štýl, najmä správna výživa. Rôzne druhy zeleniny, ovocia, čerstvých mliečnych výrobkov, rýb, olivového oleja - takto vyzerá obvyklá strava obyvateľov Stredozemného mora. Odtiaľ prišla takzvaná stredomorská strava, ktorá vám pomôže zistiť, či je možné schudnúť za mesiac a koľko kilogramov.

Stredomorská strava má svoje vlastné zásady. Najprv by ste mali jesť niečo proteínové, najlepšie zo všetkých, morské plody pri každom jedle. Celkové množstvo bielkovín by malo byť 2 gramy na 1 kilogram hmotnosti. Po druhé, skúste jesť viac ovocia a zeleniny v surovom stave, konkrétne: 5-krát denne po dobu 100 - 200 gramov. Takáto bohatá koncentrácia jednoduchých, ale užitočných uhľohydrátov vám pomôže nielen získať poriadok, ale tiež zlepší vaše zdravie, pretože vedci už dlho dokázali, že zelenina a ovocie znižujú riziko určitých druhov rakoviny. Po tretie, všetky polotovary sú zakázané, vždy sa snažte variť jedlo sami a iba z prírodných produktov. A nakoniec musíte jesť päťkrát denne v malých porciách. Teraz viete jeden efektívny spôsob, ako schudnúť. Recenzie stredomorskej stravy sú zvyčajne pozitívne, takže sa nemusíte báť a pokojne začnite meniť svoj život k lepšiemu!

Druhá metóda: Športová strava

Ako schudnúť rýchlo? Ako schudnúť 10 kg mesačne? Odpoveď je veľmi jednoduchá - jedzte menej a viac sa pohybujte. V skutočnosti je to celé tajomstvo chudnutia. Musíte len spotrebovať menej kalórií a minúť viac. A šport vám s tým pomôže. Jedným z povinných pravidiel športovej výživy je pitie z dvoch litrov vody denne. To urýchli váš metabolizmus, a preto prispeje k rýchlemu chudnutiu. Druhým pravidlom je proteín. Pre dobré zdravie počas športovej výživy potrebujete veľa bielkovín, je tiež nevyhnutná pre rýchlu tvorbu svalovej hmoty.

Vaša strava by mala vyzerať asi takto: 50% - uhľohydráty, 30% - tuky, 20% - bielkoviny. Na raňajky môžete jesť ovsenú kašu (granola), ovocie a pohár mlieka. Na obed - kuracie prsia s dusenou zeleninou. Na večeru môžete jesť 200 gramov tvarohu alebo vypiť pohár prírodného kefíru. Povolené sú aj dve desiaty, počas ktorých môžete piť nízkokalorický jogurt alebo proteínový kokteil.

Cvičenie počas športovej stravy

Určite bude mať otázka o školení. Frekvencia tréningu počas športovej výživy, ako aj ich trvanie, závisí od vašej túžby a vytrvalosti. Odporúča sa športovať trikrát týždenne počas najmenej 20 minút. Cvičenie by malo pozostávať z rozcvičky, kardio, sily, strečingu a cvičenia. Pokúste sa zistiť všetky svalové skupiny a ak máte problémové oblasti, viac sa na ne zamerajte.

Tretí spôsob: strava „1 000 kalórií“, známa aj ako strava „mínus 10“

Je pravdepodobné, že základný princíp tejto stravy je vám už jasný. Každý deň budete musieť jesť 1000 kcal. Všetko vyzerá veľmi jednoducho, ale v skutočnosti existuje niekoľko málo vecí, ktoré nemožno ignorovať. Napríklad jedna obrovská pizza obsahuje 1 000 kcal, ale ak budete jesť toto jedlo každý deň, nielenže schudnete, ale výrazne poškodíte aj svoje vlastné telo. Preto sa naučte vyberať správne produkty. Je lepšie odmietnuť vyprážané, sladké a škrobové jedlá počas celej diéty. Žiadne buchty, čokolády, zemiaky, najmä žiadne hranolky a rýchle občerstvenie, iba čerstvé, prírodné a pokiaľ možno nízkokalorické potraviny. Podobná strava je vynikajúca strava na mesiac, 10 kg odchádza bez stopy.

Počas stravovania sa tiež neodporúča venovať športu, ktoré si vyžaduje vysoké náklady na energiu. Keďže spotrebúvate malé množstvo kilokalórií, nebudete mať energiu na ťažké bremená, takže sa nejaký čas zdržujte športovania.

Menej ako 10 kg mesačne pri takejto strave máte istotu!

Metóda štvrtá: Rastlinná strava

Zeleninová strava je skutočne pekný a zdravý spôsob, ako schudnúť. Nikto nemôže odmietnuť čerstvý šalát alebo chutnú tekvicovú polievku. Zo zeleniny si môžete uvariť veľké množstvo úžasných jednoduchých jedál, a preto si strava veľmi rýchlo získava na popularite. Schudnúť rýchlo, chutne a bez poškodenia zdravia je možné, nie je to fikcia, presvedčte sa sami a zistite, ako schudnúť 10 kg mesačne! Najprv si ukážme výhody zeleninovej stravy.

Výhody rastlinnej stravy

Na veľmi dlhú dobu si môžete vymenovať výhody rastlinnej stravy, pretože ich je veľa. Po prvé, výrazne posilňujete svoju imunitu tým, že na nejaký čas zabudnete na spracované potraviny, rýchle občerstvenie, konzervované potraviny a ďalšie nezdravé potraviny a tiež konzumujete veľké množstvo zdravých vitamínov, ktoré sa nachádzajú v zelenine. A ako všetci vieme, prevencia chorôb je ich najlepšia liečba.

Druhou výhodou stravy je zlepšenie pohody a nálady. Absolútne sa nemusíte vyhladovať alebo prísne obmedzovať, zeleninové jedlá sú veľmi výživné a ich príprava zriedka zaberie veľa času. Možno ani necítite zmenu stravy.

Treťou výhodou je rýchly výsledok. Žiadny iný potravinový systém neprinesie také okamžité výsledky ako zeleninová strava. Pre chudnutie je to nevyhnutné! Okamžite uvidíte plody svojho úsilia, a preto vás poteší a motivuje k ďalšiemu zlepšovaniu. Zeleninová strava - dobrá strava za mesiac, 10 kg nadváhy vás už nebude obťažovať.

Menu zeleninovej stravy sa samozrejme skladá zo zeleniny, ale musíte si ich starostlivo vybrať. Predpokladom je kvalita, musia byť čerstvé a prirodzené. Pri výbere produktov sa vždy snažte byť zodpovední, pretože od toho závisí vaše zdravie.

Každý deň budete musieť jesť 1-1,5 kg rôznych druhov zeleniny. Môže to byť uhorka, paradajky, cuketa, kapusta, reďkovka, bylinky a tak ďalej. Neodporúča sa však jesť zemiaky, mrkvu alebo tekvicu popoludní, pretože tieto výrobky majú vysoký glykemický index. Nezabudnite tiež vypiť 1,5 - 2 litre vody denne.

Recept na zeleninovú stravu: zeleninová polievka

Jednou z najväčších mylných predstáv o chudnutí je, že schudnúť nemôžete príjemne. Ale to je úplne zle. Existuje mnoho vynikajúcich receptov, ako je bežná zeleninová polievka. Na jeho prípravu budete potrebovať:

- Zemiaky (2 - 3 stredne veľké hľuzy).

- Cibuľa (1 ks).

- Hrách (1 plechovka).

- Paprika (1 ks).

- Soľ, korenie (podľa chuti).

Pred varením vývaru jemne nasekajte mrkvu a cibuľu a potom ich osmažte na panvici. Keď je vývar pripravený, môžete nakrájať zvyšnú zeleninu na kocky a do panvice pridať všetky prísady (hrach sa pridáva na konci varenia). Polievka bude chutná, zdravá a čo je najdôležitejšie, strava.

Piata metóda: diéta bez solí

Mínus 10 kg za mesiac? Jednoduché! Len prestaňte jesť príliš veľa soli. Soľ zadržiava v tele vodu a jej nadmerné používanie je príčinou mnohých kardiovaskulárnych chorôb, ako aj metabolických porúch.

Strava bez obsahu solí však neznamená úplné odmietnutie soli, ktoré je potrebné na reguláciu vápnika v tele. Jediné, čo musíte urobiť, je jesť päťkrát denne, slané jedlá iba v nevyhnutných prípadoch a vo veľmi malom množstve, navyše piť z dvoch litrov vody denne, aby sa zrýchlil metabolizmus a cítili sa dobre.

Postupom času si vytvoríte nové stravovacie návyky a nebudete potrebovať soľ. Strava je založená predovšetkým na frakčnej výžive, naučí vás tiež monitorovať porcie a nie prejedať sa.

Správne schudnite!

Teraz viete, ako schudnúť 10 kg mesačne. Naše tipy vám určite pomôžu stať sa štíhlym raz a navždy. Pri výbere jednej z metód nezabudnite, že každá strava má svoje obmedzenia. Preto sa skôr, ako radikálne zmeníte spôsob stravovania, poraďte s odborníkom. Buďte zdraví, šťastní a nikdy nezabudnite sledovať túto postavu!

Ako schudnúť o 10 kg

Stratiť 10 kg možno, ak máte v tele ďalšie kíl. „Nadváha“ sa nazýva z nejakého dôvodu: ak začnete jesť, kilogramy, ktoré sú zbytočné na celý život, rýchlo zmiznú. Ak je nadváha výplodom vašej fantázie, telo sa zdráha rozlúčiť sa so svojimi zákonnými kilogramami. Naše služby vám pomôžu vypočítať ideálnu hmotnosť. Index telesnej hmotnosti.

Za týždeň môžete skutočne schudnúť o 2-3 kg a za mesiac o 10 kg. Nie je nič zločinecké, keď chcú ísť na diétu a „zaslepiť“ telo svojich snov. Robte všetko rozumne: mnoho dievčat v snahe schudnúť rýchlo zanedbáva základné pravidlá výživy a poškodzuje ich zdravie.

Ako schudnúť 10 kg

Sú chvíle, keď musíte schudnúť rýchlo: fotenie, oslava, dovolenka. V takýchto prípadoch sú účinné najjednoduchšie diéty počas 10 dní: pohánka, strava, jablká, grapefruit, kefír. Strava po dobu 10 dní poskytuje rýchly, ale krátkodobý výsledok. Diéta 10 dní je to užitočné aj pre telo, ale iba ak ste pripravení na extrémne vykladanie: začali ste jesť menej vopred, odmietli ste múku a mäsové pokrmy. „Vstaň“ s rýchlou stravou po prijatí požadovaného výsledku by malo byť postupné. Pamätajte, že keď sa vrátite k normálnej výžive, znova priberáte na váhe. Preto je lepšie vypočítať stravu na mesiac a potom správne jesť. Ako rýchlo schudnúť po sviatkoch.

Správne schudnite o 10 kg

Chcete schudnúť 10 kg a nemáte „dedka“? Potom sa pustite do práce s mysľou. Zdravá a rýchla strava „Mínus 10 kg“ by mala trvať asi šesť mesiacov - podľa pochopenia výživových odborníkov je to krátka doba. Ak nie ste pripravení postupovať podľa zložitých pravidiel stravovania, počítať kalórie a čítať zloženie potravín, nezabudnite na tieto jednoduché pravidlá (vo všeobecnosti by mal každý takto jesť).

 1. Nejedzte múku. Ak sa nemôžete vôbec vzdať chleba, vyberte si čiernu a cereálnu. Vymeňte sladké pečivo za ovocie a horkú čokoládu.
 2. Nejedzte cukor. Je to ťažké? Dajte med do čaju, do náhradky kávy a cukru
 3. Jedzte čo najmenej vyprážané, korenené a mastné potraviny. Naparovanie rýb a mäsa nie je vôbec ťažké.
 4. Dajte si výdatné raňajky a ľahkú večeru. Večera by mala trvať 2 - 3 hodiny pred spaním. Používajte všetky sacharidy (chlieb, ovsené vločky, orechy, špagety) ráno a popoludní, večer jesť bielkoviny (tvaroh, kuracie mäso, ryby, vajcia). Nemiešajte bielkoviny a uhľohydráty.
 5. Nepite sódu a šťavu s cukrom.

Diéta Jennifer Aniston pomôže stratiť viac ako 5 kg mesačne

Takáto strava bude mať pozitívny vplyv nielen na vašu váhu, ale aj na stav pokožky, vlasov a celkového pocitu zdravia. Pri postupnom chudnutí si telo zvykne na novú váhu a nevráti predchádzajúce kilogramy, ak diverzifikujete menu.

Diéta "mínus 10 kg": vláknina je váš priateľ

Hmotnosť vzrástla a mínus 10 kg mesačne je pre teba stále sen? Prejdite na ďalšiu úroveň. Už viete o dňoch pôstu. Ak sa naučíte dodržiavať jednoduché pravidlá, hladovanie nebude pre vaše telo šokom (musíte len zhromaždiť svoju vôľu do pästi).

Verný pomocník všetkým, ktorí chcú schudnúť - bunke. Vo forme granúl alebo prášku sa vlákno predáva v lekárňach. Je bez chuti, mal by sa konzumovať zmiešaním s jogurtom alebo kefírom. Vlákno sa neabsorbuje a nezachováva kalórie: prechádza cez celé telo, pričom prevyšuje. Vlákno „čistí“ steny žalúdka a čriev. Je to veľmi zdravý produkt odporúčaný pre uhľohydrátové diéty.

Zeler je jedinečný produkt. Telo trávi na trávenie viac kalórií, než dostáva zo samotného produktu. Odmietnutie večere vám pomôže rýchlo schudnúť. Dajte si výdatné raňajky, večeru neskoro a namiesto večere vypite pohár kefíru alebo jesť zeleninový šalát. Toto vám neublíži: v noci telo nepotrebuje kalórie a energiu. Ďalšia strava, ktorá vám pomôže schudnúť o 10 kg a viac.

Koľko kg môžete schudnúť za mesiac bez poškodenia zdravia?

Hlavnou podmienkou chudnutia je nedostatok kalórií. Keď denný energetický výdaj prekročí príjem potravou, telo začne čerpať silu zo svojich vlastných rezerv. Najskôr sa v reaktore spália uhľohydráty v krvi a glykogénových depotoch a až potom sa použije tukové palivo.

Na spaľovanie 1 kg čistého tuku je potrebný deficit 7700 - 9000 kalórií. Pre priemerného človeka, ktorý nespotrebuje viac ako 3 000 Kcal za deň, je ľahké znížiť jeho stravu o 25%, čo dáva týždenné úspory až 4 000 Kcal. Rovnakú sumu môžete nechať v telocvični, ak tam každý deň chodíte.

Vďaka malému zníženiu výživy a pravidelnému športovaniu je možné sa rozlúčiť s 2 - 4 kilogramami navyše za mesiac. Tieto čísla sú však veľmi približné. Tempo chudnutia závisí od mnohých faktorov, počnúc počiatočnou hmotnosťou a úrovňou fyzickej zdatnosti až po individuálnu rýchlosť metabolizmu.

Je realistické stratiť 10 kg za mesiac?

Vzhľadom na to, že 10 kg tukového tkaniva je viac ako 70 000 Kcal, je ľahké vypočítať, že na ich využitie v mesiaci každý deň je potrebný „nedostatok“ asi 2400 Kcal. Nemôžete robiť iba s obmedzením jedla: nemali by ste jesť vôbec, telo musí dostať najmenej 800 kalórií denne. Zvyšok bude musieť byť „ukončený“ športom: 2 hodiny intenzívneho tréningu sú mínus 1000 a maximum 1300 kcal.

Udržať taký režim príliš dlho je príliš ťažké: po prvé, prísne obmedzenia potravín a po druhé vyčerpávajúce denné cvičenia. Nebezpečenstvo prerušenia, podobne ako Damoklov meč, neustále visí nad hladujúcim atlétom a vyrovnať sa s pokušeniami stojí za to titánske úsilie.

To je dôvod, prečo odporúčaná miera chudnutia je približne 1 kg týždenne pre priemernú stratu hmotnosti a o niečo viac - pre tých, ktorí „rástli“ na centern a vyššie. Odkiaľ pochádzajú pôsobivé výsledky „super stravy“, pri ktorej ľudia strácajú 10-12 kg mesačne?

Vyššie uvedené výpočty berú do úvahy spaľovanie čistého tuku, ale v procese chudnutia, najmä zlého, telo stráca tekutinu a svaly. Prvých 2 - 3 kg, ktoré odchádzajú na začiatku diéty, je voda a nie vždy sú zbytočné.

Chudnutie pomocou diuretík a kúpeľov je bežnou praxou u športovcov, ktorí potrebujú „nosebleed“, aby v určitý deň na váhe zobrazovali konkrétne čísla. Bežná osoba to nepotrebuje. Bez ohľadu na to, aké lákavé je cítiť o pár kilogramov menej, strata vody nemá nič spoločné so stratou hmotnosti - to nie je nič viac ako sebaklam.

Pôsobivé olovo dodáva hladnú stravu a vysoko intenzívne aeróbne cvičenie. To aj ďalšie podporuje ničenie svalového tkaniva. Pretože svaly sú ťažšie ako tuk, ich spaľovanie je veľmi zreteľné na rozdiel od podkožných zásob, ktoré sa najlepšie merajú objemom.

Ďalším dôležitým faktorom je počiatočná telesná hmotnosť a fyzická forma. Úbytok hmotnosti pri hmotnosti 60 a 120 kg sa výrazne líši. Vyhodenie ďalších 5 kg „do ideálu“ pre relatívne štíhlu dámu niekedy trvá niekoľko mesiacov, zatiaľ čo pre úprimne obéznu osobu kilogramy prvýkrát „odletia“ v desiatkach.

Rýchly účinok sa dá očakávať u tých, ktorí sa nikdy neobmedzili jedlom a viedli pasívny životný štýl. Šokovaný, hýčkaný organizmus reaguje na prísnu stravu a šport tým, že upustí viac kilogramový „balast“, kým sa neprizpůsobí zmenám a spomalí proces.

Skúsení „štíhlejší“ sa nemôžu pochváliť podobnými výsledkami. Čím častejšie idete na diétu, tým pomalšia a „vrzavejšia“ váha ide. Ak si však stanovíte cieľ „Chcem stratiť doma 10 kg mesačne za každú cenu“, nič nie je nemožné - s disciplínou a ochotou vydržať depriváciu až 4 týždne.

Koľko musíte jesť, aby ste schudli 10 kg mesačne?

Итак, задача поставлена, остается честно ответить себе на вопрос: что важнее, во что бы то ни стало увидеть заветные цифры на весах или уменьшить процент жира с минимальным ущербом организму? В первом случае сгодятся любые способы экстремального похудения, во втором – придется кардинально изменить пищевые привычки и образ мышления.

Чтобы понять, как правильно похудеть на 10 кг за месяц в домашних условиях, нужно четко определить, на сколько вы можете урезать питание без вреда для здоровья. Na začiatok - vypočítajte obsah kalórií v bežnej strave, koľko energie potrebuje telo v pokoji (základný metabolizmus) a dennú spotrebu, pričom sa zohľadní životný štýl.

 1. Spotreba kalórií si vyžaduje presnú fixáciu niekoľko dní: vážila sa časť, vypočítala sa jej energetická „cena“, pričom sa použili informácie na obale alebo tabuľkách kalórií.
 2. Indikátory hlavného metabolizmu závisia od pohlavia, veku, hmotnosti a úrovne fyzickej aktivity a počítajú sa pomocou špeciálnych vzorcov. Na určenie jednotlivých noriem môžete použiť jednu z mnohých metód alebo jednoducho zadať parametre do online kalkulačky a získať okamžitý výpočet. Približne 70 kilogramov tela mladej ženy vo sne spotrebuje 1600 kcal za deň, 80 kilogramov - 1800. S vekom klesá potreba energie - každých 10 rokov o 50-100 kcal.
 3. Zvýšte výsledný počet základných metabolizmu pomocou koeficientu aktivity: je potrebné pridať 20% pre pasívny životný štýl a 50 - 60% pre denný tréning. Dostanete kalórie, ktoré sú zodpovedné za stabilitu vašej aktuálnej telesnej hmotnosti.
 4. Teraz určujeme optimálny obsah kalórií. Predpokladajme, že budete jesť v priemere 2500 Kcal a vaša norma je 1900. Ak ju znížite, hmotnosť prestane rásť, ale to nestačí na chudnutie. Na dosiahnutie tohto výsledku budete musieť stlačiť najmenej ďalších 20% - až do 1500. A to je takmer 1,5-krát menej ako pri bežnej strave.

Úspora 400 kcal denne, za mesiac sa zbavíte 1,7 kg čistého tuku. Nie pôsobivé? Pokúste sa znížiť obsah kalórií na dolnú tyč, čím sa zníži ďalších 1,3 kg. Energetická hodnota by nemala byť nižšia ako 1200 Kcal, to je minimum. Výnimočne a na krátky čas je povolené jesť pri 800 Kcal. Pár vykladacích dní v týždni dá ďalších 0,5 kg - celkom 3,5

Prečo nemôže jesť menej a ešte viac hladom?

Ak je obsah kalórií v strave pod minimom, telo to vníma ako začiatok hladu a zapne režim úspory energie, čím spomalí všetky metabolické procesy. Za týchto podmienok sa proces chudnutia nevyhnutne zastaví a telo začne vytvárať rezervy pomstou. Výsledkom je „zabitý“ metabolizmus a ťažko napraviteľná úplnosť.

Chudnutie menu pri 10 kg mesačne

Ak chcete jesť 1200 Kcal za deň, nezaobídete sa bez váh a kalórií. Faktom je, že bez mesiacov skúseností s starostlivým počítaním potravín je takmer nemožné dodržať stanovený rámec. Väčšina ľudí sa veľmi mýli pri hodnotení vlastnej spotreby a snaží sa „okom“ určiť energetickú hodnotu stravy.

Napríklad, ako schudnúť doma o 10 kg mesačne doma - ponuka 1200 - 1300 Kcal:

MiskaKalórie, kcal
Podávanie ovsených vločiek na vode (200 g)170
Vajíčko tvrdé75
Tanier ľahkej zeleninovej polievky100
2 zelené jablká150
Časť ryže140
Kuracie prsia (100 g)110
2 šálky zeleninového šalátu240
Kefir (sklo)110
Rastlinný olej (1 lyžička)40
200 g bezmästého tvarohu140

Celý deň sa distribuuje sada produktov na 4 až 5 jedál. Keď máte po ruke kalkulačku na kalórie alebo kalórie, môžete ľahko pripraviť kompletné a pestré menu.

Aké stravovacie návyky vám pomôžu schudnúť?

Správna strava je 80% úspešná strata hmotnosti. Môžete si vybrať akúkoľvek vyváženú stravu, riadiť sa populárnymi systémami na chudnutie, len počítať kalórie bez toho, aby ste sa zbavili „sladkostí“, ak zapadajú do dennej normy. Skôr alebo neskôr to prinesie výsledky za predpokladu, že nemusíte strácať 10 kg mesačne.

Pre maximálny účinok sú dôležité nielen kalórie, ale aj to, kedy a z ktorých produktov pochádzajú. Tu sú zásady:

 1. Voda. Pri snahe zbaviť sa nadváhy nevzdávajte tekutinu. Naopak, mala by obsahovať najmenej 1,5 - 2 litre. Hovoríme o čistej vode, neberúc do úvahy čaje, polievky, džúsy, ktoré sú z hľadiska výživy jedlo. Vypite prvý pohár ráno pred raňajkami. Kvapalina umožňuje telu odstrániť produkty rozpadu tukového tkaniva, zúčastňuje sa na metabolických procesoch a pomáha kontrolovať chuť do jedla.
 2. Raňajky. Malo by to byť do pol hodiny po prebudení. Prvé jedlo začína metabolizmus a dodáva energiu pred obedom. Kompletné raňajky nie sú šálkou kávy s croissantom, ale vyváženou kombináciou bielkovín a pomalých uhľohydrátov.
 3. Sacharidy. Hlavný zdroj ľudskej energie počas diéty môže mať iba jednu formu - zložitú alebo pomalú. Žiadne cukry, výslovné alebo skryté, sladkosti, pečivo, chlieb, škrobová zelenina. Môžete a mali by ste - celozrnné obilniny, obilné prílohy, ale nie na večeru.
 4. Proteíny. Hlavná živina, ktorá vám umožňuje udržiavať svalovú hmotu počas diéty a pri silových cvičeniach - zvýšiť ju, čo znamená zvýšenie základnej spotreby kalórií. Proteín by mal byť obsiahnutý v akomkoľvek jedle a večer - vo forme s nízkym obsahom tuku.
 5. Tuky. Nemožno ich úplne vylúčiť, ale je potrebné ich obmedziť. Výhodné sú rastlinné oleje a olejnaté ryby.
 6. Glykemický index. Potraviny s vysokým GI spôsobujú ostré uvoľňovanie inzulínu a vyvolávajú zvýšené ukladanie tukov. Vyvarujte sa kolísaniu inzulínu a cukru v krvi - medzi jedlami si neberte dlhé prestávky (maximálne 3 hodiny). Vymeňte potraviny s rýchlym uhľohydrátom za menej škodlivé náprotivky: pohánka namiesto ryže, jablko namiesto banánu.
 7. Večera. Najjednoduchšie jedlo, ktoré pozostáva hlavne z nízkotučných bielkovín - tvaroh, kuracie prsia, bielkovinový prášok. Môžete kombinovať s bylinkami a čerstvým zeleninovým šalátom. Nejedzte po 18-00? Zabudnite na toto pravidlo. Ak idete spať o polnoci, určite si dajte desiatu o 9 - 10 večer.
 8. Fiber. Nerozpustná vláknina z potravy znižuje chuť do jedla, znižuje GI jedál, adsorbuje toxíny a prebytočné tuky v zažívacom trakte. Najlepším zdrojom vlákniny je surová zelenina a zelenina. Odporúča sa zahrnúť do každého jedla.

Toto sú všeobecné odporúčania pre zdravú výživu, ale niektoré systémy na chudnutie ponúkajú svoje vlastné pravidlá, niekedy v rozpore s uvedenými. Ak sa rozhodnete dodržať metodiku niektorého autora, postupujte podľa jeho zásad - tvorcovia určite nájdu vysvetlenie každého ústupu.

Pohánková strava

Populárna strava na schudnutie doma o 10 kg za mesiac je pohánka. Na 2 až 3 týždne sa namiesto hlavného potravinového produktu nahrádza pohánka v neobmedzenom množstve.

Cez deň jedzte pohánky, koľko len chcete a kedy chcete. Počas prestávok vypite kefír s nízkym obsahom tuku. S bolestivým hladom môžete žuť niekoľko bobúľ sliviek a sušených marhúľ a zoznam jedál je vyčerpaný.

Táto strava sa nedá nazývať zdravou, ale rovnako ako väčšina mono-diét je pohánka veľmi populárna vďaka svojej účinnosti. Po 10 až 20 dňoch stratíte 10 kg. Potom, čo potrebujete prejsť na správnu výživu, aby ste nestratili. Ak sa počas diéty cítite silná únava, apatia, závraty, táto možnosť nie je pre vás. Wellness je nevyhnutnosťou.

Päť kusov

Podstatou stravy je distribúcia sady výrobkov z 5 skupín do 5 jedál. Vezmite si malý tanier a naplňte ho riadom - jeden z každej kategórie:

 1. Bielkoviny: biele kurča, morské plody, nízkotučný tvarohový syr, nízkotučný syr, chudé hovädzie mäso.
 2. Sacharidy: ryža, pohánka, proso a iné obilniny, nesladené ovocie, zelenina.
 3. Tuky: orechy, olivy, olivový olej, mastné ryby.
 4. Vláknina: otruby, celozrnný chlieb.
 5. Kvapalina: čaj, čerstvo vylisované šťavy, smoothies, sójové mlieko.

Strava je pomerne tvrdá, ale účinná. Pre väčší účinok je fyzická aktivita povinná.

Systém Minus 60 nie je strava v všeobecne akceptovanom zmysle, ale technika chudnutia, ktorú je potrebné neustále dodržiavať. Zmeny sa vyskytujú postupne a neobsahujú prísne zákazy, ktoré poistia fanúšikov systému pred poruchami a návratom do obžerstva. Ak je to však v stávke - 10 kg za 30 dní, postupnosť sa môže zanedbať okamžite zavedením prísnych pravidiel:

 1. Porcie strihajte iba pomocou malých tanierov.
 2. Odstráňte z dohľadu všetky nezdravé potraviny.
 3. Zvyknite si na plné raňajky: ovsená kaša, prírodný jogurt bez chemických plnív, kuracie mäso s plátkom chleba.
 4. Najlepšie prílohy sú ryža a pohánka.
 5. Zemiaky sú prijateľné, ale v samostatnom jedle. Polievky na mäsovom vývare sa varia bez zemiakov.
 6. Makaróny iba ráno.
 7. Vyprážaný je zlý.
 8. Väčšina potravín je povolená do poludnia. Prirodzene, ak je to potrebné, schudnúť o 10 kg za mesiac, toto povolenie by sa nemalo zneužívať.
 9. Na večeru by ste mali obmedziť pokrmy a porcie. Ovocie sa môže jesť ráno.
 10. Večera - do 18:00, neskôr - je to nemožné. Kto nemá čas, nemá večeru.

Systém zabezpečuje povinnú fyzickú aktivitu - bez nich sa proces spomalí.

Zoštíhľovacie cvičenia

Bez športu je chudnutie za mesiac tucet kilogramov takmer nemožné. Na základe výpočtov by energetické náklady na cvičenia mali byť až 800 - 1500 kalórií:

 1. Aeróbne záťaže sú zodpovedné za spaľovanie tukov: beh, plávanie, jazda na bicykli, lyžovanie, chôdza.
 2. Musíte sa zapojiť do strednej srdcovej frekvencie. Ak je pulz príliš nízky, záťaž je nedostatočná, príliš vysoká - telo prešlo na katabolizmus a ničí svoje svaly.
 3. Tréning trvá hodinu a pol. Tuk začína horieť po 40 minútach nepretržitého nakladania.
 4. Odporúča sa striedať rôzne športy, intenzitu a trvanie tréningu, aby telo nemalo čas sa prispôsobiť.

30 minút pred hodinou musíte piť L-karnitín, druhú časť - počas aerobiku. Táto aminokyselina pomáha rýchlo a efektívne využívať tuky, ale doplnok funguje iba s fyzickou aktivitou. Je zbytočné piť to bez tréningu.

Najviac „spaľovanie tukov“ pre osobu s hmotnosťou 70 kg v Kcal za 1 hodinu:

 • schody - 900,
 • jazda rýchlosťou 16 km / h - 750,
 • korčuľovanie - 770,
 • bežecké trate - 600,
 • plávanie rýchlo plaziť - 570,
 • vodný aerobik - 530,
 • jazda na bicykli rýchlosťou 20 km / h - 540,
 • skákacie lano - 540.

Ak chcete schudnúť rýchlejšie, odporúča sa zvýšiť bazálny metabolizmus. A to sa dá urobiť iba jedným spôsobom: zvýšením svalovej hmoty. Doma sú vhodné silové cvičenia s vlastnou hmotnosťou, činky, činka, expandér. Vo fitnescentre prichádzajú na záchranu simulátory a obrábacie stroje.

Nemusíte sa obávať „nafúknutého“ tela

Ak chcete získať svaly ako kulturista, musíte pracovať s obrovskými váhami. Jednoduchý zoštíhľujúci človek získa posilnenie svalov a uvoľnenie svalov, z čoho bude mať úžitok každá postava. Výkonová záťaž vám umožní „vytvoriť“ silné elastické telo. Jediným problémom je, že svaly sú ťažšie ako tuk, šípka na stupnici vás nemusí urobiť šťastnými. Účinok však môžete vyhodnotiť vizuálne v zrkadle a zavesením oblečenia.

If. napriek všetkému úsiliu nemôžete schudnúť, prestať vysmievať telu a kontaktovať odborníkov - začať terapeutom a endokrinológom. Lekár vám môže pomôcť predpísaním lieku na kontrolu vašej chuti do jedla. Takéto lieky, napríklad reduxín, sa predávajú iba na lekársky predpis a pôsobia na úrovni centrálneho nervového systému. Pri endokrinných poruchách môže byť potrebná hormonálna korekcia. V závažných prípadoch sú indikované bandáže žalúdka a iné metódy liečby obezity, vrátane chirurgických.

Ďalším populárnym liekom na chudnutie je Xenical. Liek blokuje vstrebávanie tukov v potrave a znižuje kalorický príjem. Má však nepríjemný vedľajší účinok - hnačka a hviezda. Tieto lieky sú lieky a podávajú sa pod lekárskym dohľadom. Čo sa týka všetkých druhov tukových doplnkov spaľujúcich tuky, ich účinnosť a bezpečnosť nikto nepreukázal.

Recenzie na chudnutie

Recenzia č. 1

„Ako hovorí môj manžel: prestať fajčiť je ľahké, prestal som stokrát. Mám to isté so schudnutím. Sto krát som sedel na diétach, každý po 10 až 15 kg. Bol som šťastný pár mesiacov a potom som vytočil číslo, aj s váhou.

Unavený, rozhodol som sa už neponáhľať a len zmeniť svoju stravu. Sedela na Mirimanovej sústave, podľa ktorej stratila 60 kg.

Odhodila 10 kg za 1,5 mesiaca bez akýchkoľvek zvláštnych problémov. Prestal som jesť po šiestich a začal som pracovať doma pred televízorom. I naďalej jesť správne, ešte ostáva dokončiť ďalších 20. “

"Kedysi som mal záchrancu: keď som priberal na váhe, kúpil som si v lekárni Reduxin a problém sa vyriešil. Nedávno sa to vážne prehliadalo, išiel som do lekárne, ale ten liek mi nepredali, hovoria, predpisujú mi.

Všeobecne platí, že som sa rozhodol chudnúť ako bežní ľudia - na diéte. Strávil som čas na pohári, nahnevaný ako pes, hladný, ale vzal som 7 kilogramov. Uplynul mesiac, kým sa všetko vrátilo, a čo je najdôležitejšie, hmotnosť narastá. Vytiahnuté, ale stále išlo k endokrinológovi.

A tak som mal metabolické problémy a pri diéte som všeobecne potlačil všetok metabolizmus. Reduxín bol prepustený, ale iba 2 balenia. Lekár povedal, ako schudnúť o 10 kg, potom je to už samo o sebe - všetci sú zdraví, je tu fitness. "Podarilo sa im poklesnúť takmer tucet za mesiac, ale vedľajšie účinky sú hrozné!"

Pin
Send
Share
Send
Send