Užitočné tipy

Ako jesť kraba: lekcie etikety

Pin
Send
Share
Send
Send


Aké kraby nájdete na policiach našej krajiny a Európy? Tu sú najbežnejšie typy.

Krab južný - spracované na konzervy, iba nepatrná časť úlovku sa predáva na mieste v čerstvom stave alebo vyváža do hlboko zmrazeného. Varené mäso z tohto kraba je skvelé pre šaláty a občerstvenie, ako aj pre krabie kotlety, ktoré sa dajú dusiť alebo vyprážať.

Krab Kamčatka - môžu dosiahnuť pôsobivé rozmery, chápadlá sú dlhé asi meter. Úlovok sa spravidla spracováva na konzervované potraviny priamo na palube rybárskych plavidiel, pričom mäso z kraba Kamčatky sa vyváža iba v čerstvo zmrazenej forme. Mäso z tohto konkrétneho kraba sa najčastejšie nachádza na pultoch v obchodoch. Tento druh krabov sa pri varení veľmi oceňuje a je vynikajúci na prípravu rôznych studených jedál: šalátov, predjedál.

Oválny krab - Najčastejšie sa vyskytujúce druhy vyskytujúce sa na predaj v Európe, najmä vo Francúzsku. Jeho mäso má vynikajúcu chuť. Varené mäso sa podáva v reštauráciách v studenej alebo horúcej forme, ako aj pečené. Za týmto účelom sa mäso extrahuje z krabov, zmieša sa s inými prísadami a potom sa plní prázdnou škrupinou.

Potápačské a ostnaté kraby sú tiež vhodné ako potrava. Často sa vyskytujú aj na rybích trhoch v prístavných mestách a v obchodoch s morskými plodmi.

Krab sme rezali správne

Na správne rezanie kraba budete potrebovať:

 • dva kontajnery
 • kladivo
 • luskáčik,
 • lyžičku.

Krab položíme na chrbát a prelomíme jeho pazúry, táto lekcia nebude náročná. Potom musíte otvoriť krab, pre tento musíte zdvihnúť škrupinu. Žiabre sú umiestnené pod pancierom, nie sú jedlé. Na miestach, kde boli pazúry, je tu tiež veľa mäsa, je to veľmi chutné a jedlé, takže po otvorení vyklčovaním krabov v dvoch šákoch sa jedlá rozdeľuje od nepožívateľných. Samotné pazúry môžu byť zlomené iba kladivom, aby nedošlo k poraneniu rúk.

Ak chcete hostí prekvapiť, poslúžte krabovi v škrupine, čo potrebujete:

 • zlomiť okraj škrupiny
 • plákanie,
 • vysušiť
 • a podávajte s maslom pred podávaním.

Pri varení s korením vyžaduje krabie mäso iba soľ a korenie, všetky ostatné koreniny sú voliteľné. Tiež, pre krásu, môžete slúžiť varené krabie mäso tým, že ho v škrupine a zdobia ho zeleňou.

Ako jesť kraba

V podmienkach krabov je stravovanie veľmi jednoduché:

 • otvoriť krab pomocou noža
 • nožom čistíme mäso,
 • rozbite pazúry kameňom a odsajte obsah.

V krabi sú nepožívateľné iba žiabre. Tuk, ktorý pokrýva celé mäso, je jedlý.

Ak je doma, ako jesť kraba? Jeho mäso je možné ochutiť bielym vínom, vložiť do škrupiny, ozdobené vetvičkou zelene a natvrdo uvarené vajcia uvariť v bočnej miske a nakrájať na polovicu.

Ako jesť kraba

Vyššie bolo opísané, ako jesť kraba a ako jesť kraba? Krab je zvyčajne pochúťka. Krabie mäso má šťavnatú a jemnú chuť, ale aby ste ho mohli jesť, musíte shell otvoriť krásne a správne.

Ako správne extrahovať krabie mäso z škrupiny, ukážeme vám niekoľko videí a poskytneme mierne zjednodušenú verziu:

- vypnite pazúry rotačným pohybom rúk a mäso odstráňte tupým nožom,

- rozbite pazúry špeciálnymi kliešťami a odtiaľ vytiahnite kúsky mäsa,

- odstráňte chvost rukami,

- prstami a zlomami škrupiny kliknite na zadnú oblasť,

- dostaneme mäso a nožom ho nakrájame na kúsky.

Táto pochúťka sa zvyčajne podáva s omáčkou, mäso sa berie ručne a máčané v omáčke, jedlo jedlá bez vidličky.

Čo jesť s krabom

Na otázku, čo jedia kraby, je odpoveď veľmi jednoduchá. Keďže krab je pochúťka, môžete ho jesť ako samostatné jedlo alebo si môžete uvariť veľké množstvo šalátov, ktoré jednoducho oslnia celý internet. Krabie mäso sa môže vyprážať v cestíčku alebo sa môže používať ako náplň do roliek. Dáme vám príklad jednoduchého šalátu s krabím mäsom.

 • krabie mäso - 500 g
 • kuracie vajcia - 4 ks.
 • čerstvá uhorka - 2 ks.
 • syr - 150 g.
 • ocot 6% - 1 lyžica. lyžica
 • cibuľový šalát - 1 ks.
 • domáca majonéza - 3 lyžice. lyžice

Rozmrazte mäso, odstráňte žily a nakrájajte na prúžky. Vajcia uvaríme a bielkoviny oddelíme, žĺtky nie sú potrebné. Šalát nakrájame na pol krúžky, nalejeme vriacou vodou, mierne nakladáme v octe a potom ocot vypustíme. Uhorku a syr rozotrite na hrubom strúhadle na rôzne šálky, uhorka sa musí najskôr vyčistiť. Potom skombinujeme všetky ingrediencie, sezónu s majonézou, na vrchole môžete ozdobiť nakrájanými bylinkami.

Na záver možno povedať, že krab nie je len pochúťkou, ale skladom zdravia. Pri použití krabieho mäsa 50 g denne poskytnete telu dennú dávku jódu, ktorá v našom tele tak chýba. Je známe, že jód je potrebný na fungovanie štítnej žľazy. Podľa štatistík v Japonsku existuje iba jeden prípad ochorenia štítnej žľazy na milión ľudí. Je to kvôli kultúre potravín v tejto krajine. Je známe, že jód z morských plodov sa pri vystavení slnečnému žiareniu neodparuje. Tak, jesť krabie mäso, si môžete nielen pochutnať na vynikajúcom jedle, ale tiež si vziať užitočné stopové prvky pre telo.

Pozrite si video: Food as Medicine: Preventing and Treating the Most Common Diseases with Diet (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send