Užitočné tipy

Ako sa stať špiónom: 10 skutočných rád pre potenciálnych rytierov meče a dýky

Pin
Send
Share
Send
Send


Tlačový agent alebo špecialista na reklamu je osoba zodpovedná za slávu a reklamu. Môže sa to zdať frivolné, ale dobrý tlačový agent nielenže vytvára pozitívny imidž svojho klienta, ale dokáže úspešne zvládnuť aj akékoľvek negatívne informácie, ktoré mu boli adresované. Špecialisti v oblasti public relations môžu pracovať takmer vo všetkých oblastiach a so všetkými klientmi: od slávnych hercov a spevákov až po nemocnice a veľké korporácie. Táto kariérna cesta je rýchla, zaujímavá a niekedy veľmi náročná. Aby ste sa naučili zručnosti tlačového agenta, musíte byť schopní hovoriť dobre, písať, vytvárať imidž, plánovať udalosti, porozumieť obchodu a marketingu.

Ako sa stať spravodajským agentom

Naučte sa veľmi tvrdý jazyk

Dokonca aj medzi tajnými agentmi existujú ľudia, ktorí vynikajú davom vďaka niektorým špeciálnym schopnostiam. Chcete byť pri pohovore o zamestnaní v spravodajskej službe na zvláštnom mieste? Potom sa naučte nejaký veľmi tvrdý jazyk.

Ak ste nevedeli po rusky, mohlo by sa vám odporučiť, aby ste si ju preštudovali Ruština sa považuje za pomerne zložitý jazyknapríklad pre anglicky hovoriacich ľudí. Ale keďže čítate tento článok, znamená to, že všetko je v poriadku s ruským jazykom.

V takom prípade môžete odporučiť štúdium arabčiny, čínštiny alebo kórejčiny. Tieto jazyky sú jedným z najťažších na svete, a preto, ak ovládate jeden z nich, môžete si byť istí, že v spravodajských agentúrach budete vždy žiadaní!

Ak nemáte žiadny osobitný talent pre jazyky, naučiť sa zložitý jazyk vám zaberie niekoľko rokov, V skutočnosti táto prekážka nie je tak neprekonateľná.

Napokon, ak sa nedokážete vyrovnať so štúdiom novej abecedy a potom si spomeniete na niekoľko tisíc slov, kto povedal, že sa môžete spoľahnúť na predstavenie malej skupiny darebákov, ktorých cieľom je šíriť zlo po celom svete?

Ak hovoríme absolútne vážne, vynikajúca znalosť jedného z vyššie uvedených jazykov vám môže nielen pomôcť prilákať pozornosť zainteresovaných strán nábor personálu v špeciálnych službách, Pomôže vám to preskočiť niektoré z výberových krokov.

Viete napríklad, že Ústredná spravodajská agentúra (CIA), USA, prijíma viac ako 10 000 aplikácií ľudí, ktorí im chcú slúžiť každý mesiac? A ak niekto hovorí arabsky alebo čínsky, poskytuje k nemu potenciálne odlišný prístup, čo výrazne zvyšuje šance na prijatie do tímu.

Naučte sa nejaký ľahký jazyk

Ako ste už pochopili, budete musieť stráviť mnoho rokov svojho života a veľa sa naučiť Arabsky, čínsky alebo kórejsky, Existuje mnoho ďalších, ktorých zložitosť je takmer porovnateľná s vyššie uvedenými jazykmi.

Dobrou správou však je, že na našej planéte existuje mnoho ďalších jazykov, ktoré bezpečnostné služby považujú za kritické pri riešení rôznych dôležitých úloh v mnohých štátoch.

Bohužiaľ, ak dobre poznáte jeden z európskych jazykov, je nepravdepodobné, že by vám to pomohlo. Potom sa stanete oveľa sľubnejším zamestnancom spravodajských služieb, keď sa naučíte napríklad indonézčinu, Neznepokojujte sa - tento jazyk sa považuje za jeden z najjednoduchších spomedzi jazykov, ktoré by mohli zaujímať špeciálne služby.

Dôležitosť tohto jazyka sa navyše časom zvýši, pretože Indonézia je jednou z najhustejšie osídlených moslimských krajín na svete, čo vzbudzuje určitý záujem medzi zahraničnými spravodajskými službami mnohých štátov.

Takže, ak ste sa z nejakého dôvodu rozhodli študovať indonézsky jazyk, potom zvážte, že máte veľké šťastie: v tomto jazyku nie je potrebné myslieť ani na ako vytvoriť množné číslo, Ak to chcete urobiť, stačí duplikovať podstatné meno v jednotnom čísle.

Len sa to začnite učiť - budete cítiť, aké bude pre vás ľahšie dostať indonézčinu do akéhokoľvek iného jazyka. Okrem toho je písanie tohto jazyka založené na latinskom písme.

Neobývajte sa však na latinskom diagrame. Pozývame vás, aby ste sa naučili ďalší jednoduchý jazyk, napísané v perzskej abecede, V skutočnosti je to perzský jazyk, ktorý má indoeurópske korene a je považovaný za najjednoduchší vo svojej skupine.

Napríklad slovo „brat“ znie v perzčine niečo podobné - „barodar“. Je zaujímavé, že je to v súlade s anglickým „bratom“. Po naučení sa perzštiny získate bonusovú znalosť jazyka Dari. Je to perzsko-afganský jazyk používaný v Afganistane.

Perzský jazyk Dari sa líši približne rovnakým spôsobom ako anglický jazyk používaný vo Veľkej Británii od americkej angličtiny. napriek tomu, predpokladá sa, že ide o dva rôzne jazyky, budete mať preto jednoznačne výhodu pri zamestnávaní skauta vo forme znalosti dvoch jazykov.

Staňte sa agentom národnej bezpečnosti

Majster Warfare

Predpokladajme, že jazyky nie sú vaše. Nie sú vám dané - a to je všetko. Možno ste v škole neštudovali veľmi dobre, najmä v cudzom jazyku. Čo teraz robiť - vzdať sa zlatého sna získať prácu v spravodajskej službe, alebo stále existujú šance?

V skutočnosti sú šance zachované, ak máte vzťah k vojenskej službe. V tomto prípade budete tiež mať výhoda pri uchádzaní sa o špeciálneho agenta, Nie je žiadnym tajomstvom, že v mnohých krajinách spravodajské školy často vybavujú svoje hodnosti príslušníkmi ozbrojených síl.

Faktom je, že tí, ktorí slúžili v armáde, už majú množstvo zručností, ktoré svojim zamestnancom zvyčajne poskytujú rôzne spravodajské služby. Na to prídu, chlapci trénovaní v armáde už majú minimálny súbor zručností, ktoré môžeme pozorovať s odvážnym Jamesom Bondom.

Existuje však jedna prekážka. Skutočnosť, že ste slúžili v armáde, vás z vás hneď neurobí ako super špeciálneho agenta. snáď väčšinu svojej služby ste zamávali lopatoukopať zákopy „od plotu po obed“, alebo jedli v jedálni ako inštruktor kuchára.

Prioritu majú tí, ktorí prešli vojenskými školami alebo vojenskými školami. Spravodajské služby venujú osobitnú pozornosť tým, ktorí majú skutočné vojenské skúsenosti, to znamená, že prešli touto službou v horúcich miestach. Bolo by pekné mať špeciálne zručnosti - napríklad mať rozsiahle skúsenosti s parašutizmom atď.

Získajte medzinárodné skúsenosti

Vojenský výcvik a vyrovnanie je dobrá vec. V mnohých prípadoch to však nie je iba zbytočné, ale dokonca škodlivé armáda si vyvíja určitý spôsob správania, A to znamená, že takáto osoba môže veľmi ľahko vypočítať vycvičené oko nepriateľa.

Inými slovami, namiesto zvykov vojaka by bolo pekné mať určité zručnosti, ktoré sú vhodnejšie pre starú špionážnu školu. V takom prípade by vám neuškodila ostrá myseľ, dobrý zmysel pre humor, charizma, šarm a vážna skúsenosť s pobytom (pokiaľ možno dlho) v zahraničí.

Samozrejme, ak ste strávili niekoľko mesiacov štúdiom v zahraničí - je to veľmi dobré, ale v každom prípade ak pevne plánujete stať sa tajným zamestnancom v oblasti správy spravodajských služieb vám pomôžu dlhé skúsenosti so serióznou prácou v zahraničí.

Na konci, kto bude mať menšie úsilie pri skúmaní návykov ľudí z inej krajiny a ich kultúry, ak nie pre vás, ktorí už v tejto krajine už dlhší čas žijú, každodenne komunikovať s občanmi tohto štátu?

A aj keď vaša medzinárodná skúsenosť nesúvisí s dlhodobým pobytom v Číne alebo Teheráne. Ospravedlňujeme sa, samozrejme ale stále môžete byť nápomocní, Ale iba ak vy, bez ohľadu na hostiteľskú krajinu, nielen dôkladne preštudovali jej kultúru, ale v tejto krajine môžete ľahko prejsť svoj vlastný.

Zostaňte fit

Dobrá atletická forma je nepochybne pre tento druh práce nesmierne dôležitá. Bez nej by nebolo možné úspešne vypadnúť z auta, skočiť na strechu vlaku alebo odobrať kufrík s ukradnutým uránom od nepriateľa.

Vážne povedané, takáto aktívna zábava čaká na všetky druhy agenti národnej bezpečnosti iba vo filmoch. To však neznamená, že v spravodajských službách budú radi, keď uvidia nadmerne veľký bazén, ktorý, ako sa hovorí, bude ohromený uzlom.

Inými slovami, aj zamestnanci, ktorí pracujú v kancelárii, musia byť primerane vyškolení, tj majú dobrý fyzický tvar, Každý z potenciálnych zamestnancov sa samozrejme podrobuje lekárskej prehliadke.

Dobré zdravie je potrebné aj pri jednoduchých zahraničných pracovných cestách - ak ste boli poslaní do zahraničia s určitým poslaním, spravodajská služba by mala mať záruky, že budete tam, aby ste mohli efektívne vykonávať svoje funkcie, a že nebudete celé dni ležať na práceneschopnosti.

Nakoniec, dobré zdravie a dobrý tvar sú potrebné aj pre sto percent „kancelárskych potkanov“. Každá osobitná služba, ktorá rešpektuje seba samých, vytvára pre svojich ľudí všetky podmienky, aby sa udržali fit, Napríklad je známe, že ústredie CIA má telocvične, bazény, telocvične a ďalšie.

Rôznym pozornostiam sa venuje vzdelávanie svojich zamestnancov rôznymi spravodajskými službami Ruska, ktoré sa zaoberajú všetkými druhmi spravodajských služieb pre našu krajinu. Zamestnanci na plný úväzok majú zároveň vždy možnosť skontrolovať svoju úroveň odbornej prípravy a neustále ju zdokonaľovať.

Naučte sa matematiku a informatiku

Krátko sme teda prešli niektorými základnými kvalitatívnymi charakteristikami, ktoré by mal mať každý uchádzač o zamestnanie tajného agenta. však existuje množstvo ďalších funkciíktorého držba vás urobí jednoducho neoceniteľným pre každého spravodajského špecialistu.

Dnes sa inteligencia v ktorejkoľvek krajine na svete rád doplní vo forme ľudí, ktorí majú pozoruhodné znalosti v oblasti matematiky a sú tiež schopní používať počítač na úrovni, ktorá ďaleko presahuje úroveň pokročilého používateľa.

Nejde však iba o schopnosť preniknúť do počítačových serverov potenciálnych teroristov, aby prenikli do ich šifrovaných databáz. úprimne povedané, Teraz to môže urobiť každý pokročilý užívateľ. školský vek, schopný zhromažďovať informácie a analyzovať ich.

Najcennejšou skúsenosťou budúceho špióna je skôr špeciálne matematické myslenie, ktoré vám umožní zistiť šifrované správy, zachytiť ich a dešifrovať. Za skvelú cenu je tiež schopnosť komplexne kódovať informácie.

Z tohto dôvodu musí mať človek mimoriadne rozsiahle matematické znalosti - od sférickej geometrie, diferenciálne rovnice a teória pravdepodobnosti k jednoduchému intuitívnemu porozumeniu, kedy končí kódovanie a začína jednoduchá sada nesúvislých údajov.

Tieto zručnosti sú oveľa dôležitejšie pre prácu tajného spravodajského agenta v ktorejkoľvek krajine na svete. Skutočne talentovaní odborníci v oblasti matematiky a výpočtovej techniky môžu skutočne urobiť všetko vyššie a ešte viac.

Majú znalosti v oblastiach, ktoré umožňujú vstup do najviac kódovaných databáz. za účelom vyhľadávania a dešifrovania skrytých informácií, Títo ľudia sú oveľa nebezpečnejší ako dokonca aj najskúsenejší agenti, ktorí môžu strieľať zo všetkých druhov zbraní.

Ak nevlastníte ani pätinu vyššie uvedených vedomostí a schopností, nenechajte sa odradiť. Takí ľudia sú skôr výnimkou ako normou. Ich príprava si vyžaduje veľa peňazí a času. Avšak tí, ktorí sa cítia ako takáto sila, budú mať pri prijímaní spravodajských služieb určite najvyššiu prioritu.

Staňte sa tajným agentom

Získajte analytické skúsenosti

Vynikajúca znalosť jazykov, rovnako ako vysokoškolské vzdelanie v akejkoľvek matematickej oblasti z vás neurobia super agenta. Skôr vás môžu urobiť veľmi nudnými. Je to iba silná základňa, ktorá bude v tomto druhu činnosti zbytočná bez ďalších veľmi dôležitých zručností.

Hovoríme o prítomnosti bohatých analytických skúseností, ako aj o filigránovej schopnosti využiť túto cennú akvizíciu. Úloha tajného agenta so silnou analytickou mysľou sa však nevytvára iba pre technikov. Humanitné vedy so živým a flexibilným prístupom nemajú menšie, ak nie väčšie šance.

Objektívne povedané, každá osoba bude priťahovať pozornosť tajných služieb, so schopnosťou komplexnej analýzy v akejkoľvek oblasti vedomostí, Okrem toho inteligencia potrebuje ľudí, ktorí budú hrať rôzne úlohy.

Tu môžete bezpečne fantazírovať. Napríklad bude užitočná osoba s vedeckými skúsenosťami, ktorej analytická myseľ bude schopná povedať, analyzovať situáciu s biologickými zbraňami v niektorých štátoch, ktoré tvrdia, že sa nezúčastňujú na tomto type vývoja.

Schopnosť analyzovať prichádzajúce údaje, čítanie medzi riadkami, umožní vypočítať teroristické skupiny v rôznych častiach sveta a zachrániť veľa životov. Možno veľa miliónov životov.

Schopnosť očistiť a ostré kritické myslenie v situácii, keď vonkajšie okolnosti vyvíjajú vážny tlak na psychiku a schopnosť súdiť, je pomerne bežnou požiadavkou špeciálnych služieb akejkoľvek krajiny na akýkoľvek druh tajnej činnosti.

A v skutočnosti nezáleží na tom, v ktorej oblasti vedomostí sa to týka. Môže ísť o obchodnú, výskumnú alebo historickú literatúru. Ak to dokážete vaše skúsenosti a analytické schopnosti sú jedinečné v tejto oblasti sa potom môžete spoľahnúť na miesto v spravodajskom tíme.

Skontrolujte svoj stav. A spolu s dlhou históriou

Keď hovoríme o tom, že pracujeme ako tajný agent pre dobro našej krajiny, nemáme na mysli toľko práce ako služby. Nezištná služba s obetavosťou. Pre tento druh činnosti sú samozrejme veľmi dôležité vaše akademické znalosti a fyzická zdatnosť.

Toto však nie sú ani zďaleka jediné prípady, na ktoré špeciálne služby venujú pozornosť, keď prejavuje záujem o osobu, Jedným z dôležitých faktorov, ktoré môžu hrať v prospech skutočnosti, že z vás „vyrezávajú“ tajného agenta, je materiálny stav vašej rodiny.

Len vo filmoch Jamesa Bonda majú tajní agenti rozpočet na svoje činnosti, čo je podľa ich nákladov porovnateľné s rozpočtom niektorých malých krajín. V skutočnosti je všetko oveľa prozaickejšie.

Dokonca aj celkom sľubných kandidátov na funkciu spravodajských dôstojníkov možno odmietnuť, ak máte pochybnosti o jeho integrite, Pokiaľ ide o spoľahlivosť potenciálneho agenta, samozrejme nemôže byť rozhodujúca iba vecná stránka problému.

Ako však ukazuje prax, častejšie ako obvykle, pokiaľ ide o predaj tajomstiev vašej krajiny, sa materiálna stránka stane kameňom úrazu. Mať vlastný podnik alebo iný vážny zdroj príjmu poskytuje určité záruky, že vás materiálna motivácia zvonku nepresvedčí, aby ste predali tajomstvá vlasti.

Každá spravodajská agentúra samozrejme študuje okolnosti, ktoré viedli človeka k tomu, aby si našiel pozíciu v kancelárii. Tieto okolnosti korelujú s týmito okolnosťami jedinečné schopnosti a zručnostivlastnené žiadateľom. Nie vždy prítomnosť materiálneho „vankúša“ hrá do rúk žiadateľa.

Analytické zručnosti, ako sa uvádza vyššie, tiež pomáhajú pri štúdiu kandidátov. Napríklad čínskemu špecialistovi z chudobnej rodiny, ktorý musel dostať sa z dlhov z objektívnych dôvodov, bude viac dôvery ako podnikateľ, ktorý pri hraní hazardných hier neustále premrhá svoje šťastie.

Toto je dosť neohrabaný príklad, ale jasne to dokazuje skutočnosť, že neexistuje jediné kritérium, ktoré by z vás urobilo vhodnú osobu na post špeciálneho agenta. V každom prípade je lepšie vyhnúť sa dlhovému otroctvu, pokiaľ máte drahocenný sen - chrániť svoju vlasť ako špióna.

Ako sa stať skautom

Schopnosť zachovávať tajomstvá a dôveryhodnosť

Každá osoba, ktorá je hodná pracovať ako tajný agent osobitnej spravodajskej agentúry vo svojej krajine, prechádza akýmkoľvek rituálom, bez ohľadu na jeho pozíciu, Toto však nie je ani rituál, ale tvrdá a vážna nevyhnutnosť.

Každý nováčik je upozornený nielen na opatrnosť, ale aj na učenie schopnosti utajovať tajomstvá, aby nedochádzalo k náhodnému šíreniu dôležitých informácií. Nebudete „požiadaní“ o inú prácu rovnako zdvorilo, ale vytrvalo, aby ste túto činnosť vykonávali blízko vášho srdca.

Je potrebné, aby to mohol spôsobiť každý začiatočník, ktorý sa postupne dostáva do svojej práce starší a skúsenejší zamestnanci prídu o túto prácu kvôli komunikatívnosti tohto najnovšieho zamestnanca.

Bezpečnostní úradníci boli často prepustení alebo dokonca vyhodení z dôvodu prehnanej komunikatívnosti medzi priateľmi a dokonca aj rodinou. Кому-то в голову даже приходило публиковать фотографии с работы в социальных сетях… На которых были другие сотрудники.

В этой работе очень ценится умение хранить секреты, не раскрывать лишней информации и вообще – болтать как можно меньше без лишней необходимости, Nie je prekvapujúce, že aj mnohí najatí zamestnanci čelili tvrdej mlčanlivosti svojich skúsenejších a starších kolegov.

Schopnosť mlčanlivosti za akýchkoľvek okolností zvyšuje to, čo zvyšuje lojalitu akejkoľvek tajnej agentúry k zamestnancovi. Navyše, táto lojalita nie je večná. To znamená, že budete vždy skontrolovaní. Na každom kroku. Ak idete do zahraničia, zoznámte sa, pošlite e-mail priateľovi - vždy budete pod kapotou.

V práci špeciálnych služieb neexistuje večná lojalita. Nakoniec je úlohou akejkoľvek tajnej agentúry Neustále dôverujte svojim zamestnancom tajným informáciáms ktorými pracujú. To je dôvod, prečo by sa o vás mali vedieť viac ako vy sami.

Vyberte si svoju rolu v tíme

Pre ľudí, ktorí sa skutočne zaujímajú o uplatnenie svojich skúseností a znalostí v tajných činnostiach pre dobro svojho štátu, je tento štát sám schopný nájsť vhodné miesto v jeho tajných službách.

Mali by ste však vedieť, že vždy existuje viac uchádzačov ako miest, ktoré môžu ponúkať tajné služby krajiny, To znamená, že budete potrebovať viac ako len túžbu pracovať ako špión pre dobro svojej vlasti.

To znamená, že musíte klepať na správne dvere správnou otázkou. A na to potrebujete jasné pochopenie toho, v čom ste silní, čo presne dokážete ponúknuť tajným službám.

Môžete zaklopať na zatvorené dvere na dlhú dobu. Keď sa však nakoniec dostanete, výsledok vás môže sklamať. Aj keď sa vám zdá byť užitočné pri práci v nejakej tajnej jednotke externé alebo interné spravodajské služby krajiny, toto zamestnanie nemusí byť na rozdiel od zamestnania riadneho zamestnanca kancelárie.

Nakoniec, ak by činnosť tajného agenta mala fungovať iba v tajnosti, potom ani zručnosti agenta 007 by ho nezachránili pred vyhubením. Leví podiel na práci tajných služieb zostáva pozadu. Je dosť nudná a rutinná, ale umožňuje ju prežiť.

Zároveň je ťažké len ťažko preceňovať jeho význam. A táto práca sa neobmedzuje iba na organizácie ako napr CIA v USA alebo SVR (Foreign Intelligence Service) v Ruskej federácii. V každom štáte je oveľa viac tajných služieb, pretože v rôznych oblastiach je dosť práce.

Napríklad v USA existuje 17 agentúr, ktorých činnosť pokrýva všetky oblasti života štátu. V Ruskej federácii - deväť. A to sú len tie organizácie, ktorých existencia je oficiálne ohlásená. Existujú nejaké ďalšie tajné služby? O tom nie sú žiadne pochybnosti. Ale len sa tam dostať bude pravdepodobne ešte ťažšie ...

Pin
Send
Share
Send
Send