Užitočné tipy

Whatsapp pre počítač

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako poslať správu WhatsApp z počítača a aké opatrenia by sa mali prijať, aby nedošlo k strate dialógu? Najprv musíte určiť, ktorou metódou je klient na počítači synchronizovaný s mobilným telefónom.

To sa deje tromi spôsobmi:

 • Stiahnite si verziu pre PC,
 • Inštalácia verzie systému Android prostredníctvom emulátora,
 • Používanie webovej verzie.

Medzi týmito metódami nie je prakticky žiadny rozdiel, aby sa správa z počítača odoslala spoločnosti Vatsap. Každá z nich by sa však mala rozobrať osobitne.

Používanie WhatsApp na PC

Ak s inštaláciou aplikácií nie sú žiadne problémy, môžete si rýchlo stiahnuť verziu Vatsap pre počítač. Posielanie SMS správ je veľmi jednoduché. Predtým sa Messenger mohol inštalovať iba na PC pomocou emulátorov (BlueStacks a ďalších). Teraz môžete nainštalovať priamo prostredníctvom inštalačného súboru ako samostatný klient. Navyše je to omnoho jednoduchšie:

 • K dispozícii sú iba 3 možnosti súborov: pre systémy Windows 32-bit, Windows 64-bit a Mac OS X. Stačí len vybrať ten, ktorý potrebujete, a získať inštalačný súbor,
 • Po stiahnutí ho musíte spustiť,
 • Otvorí sa okno so vzorkou QR. S tým sa musíte prihlásiť pomocou skenera fotoaparátu z mobilnej verzie programu Messenger.

Otvorí sa pracovné okno, odberatelia sa synchronizujú. Môžete začať komunikovať a odosielať dokumenty.

Systém Android pre PC prostredníctvom emulátora BlueStacks

Ako môžem poslať správu spoločnosti Vatsap z počítača, ak jednoducho nemôžem nainštalovať štandardného klienta? Budete musieť použiť starú metódu inštalácie prostredníctvom emulátorovej aplikácie. Umožňuje vám reprodukovať prácu operačného systému Android. Tento program sa oplatí používať, pretože je bezplatný a časovo testovaný. Messenger BlueStacks pracuje bez chýb, dokonale odosiela a prijíma správy.

 • Najprv musíte stiahnuť BlueStacks,
 • Ďalej sa musíte zaregistrovať a ísť do služby Play Market,
 • Nájdite v ňom «WhatsApp» a nainštalovať ho,
 • Ďalej sa budete musieť znova zaregistrovať - ​​uveďte telefónne číslo a zadajte kód z SMS, ktorá mu bola zaslaná.

Otvorením aplikácie Vatsap na počítači prostredníctvom programu BlueStacks môže používateľ, ktorý už pracoval s programom Messenger, ľahko odosielať súbory alebo správy. Aj keď existujú nejaké nuansy. Napríklad prostredníctvom emulátora nie sú položky v adresári synchronizované, takže ich budete musieť zadať ručne. Budete tiež musieť zmeniť jazyk písania, ktorý nepoužívate klávesnicu, ale kliknutím na potrebné tlačidlá v BlueStacks. To vám však nebráni komunikovať s používateľmi a posielať správy anonymne alebo osobne.

Čo je pohodlný program WhatsApp pre počítač a aké sú jeho nevýhody?

Pokiaľ ide o výhody. Ak často sedíte pri počítači, je pre vás jednoduchšie sa zhovárať prostredníctvom tohto posla z počítača, a nie z vášho smartfónu. V skutočnosti, rýchlejšie písanie na klávesnici, je príjemnejšie sledovať obrázky a videá na veľkej obrazovke. A hlasové správy je možné odosielať aj z počítača. A vo všeobecnosti má verzia WhatsApp pre PC takmer všetky rovnaké funkcie ako mobilná aplikácia (absencia niektorých bude uvedená nižšie, s nedostatkami).

Nevýhody WhatsApp pre PC:

Nemôžete uskutočňovať zvukové ani videohovory,

V rozhraní programu chýbajú niektoré nastavenia,

Nemôžete posielať žiadne súbory v korešpondencii, napríklad hudbu, ani niektoré formáty dokumentov, ako napríklad Word, Excel atď.

Program WhatsApp pre počítač môžete používať, iba ak je mobilné zariadenie zapnuté (musí byť pripojené k internetu!) A v ňom už je nainštalovaná aplikácia Watsapp. Pretože program pre počítač komunikuje s vaším mobilným zariadením a vďaka nemu synchronizuje všetky rozhovory. Ak je vaše mobilné zariadenie vypnuté alebo nie je pripojené k internetu, nebudete môcť používať Whatsapp pre PC, pretože synchronizácia nebude fungovať.

Vo všeobecnosti možno vyššie uvedené slová pripísať inej nevýhode, aj keď väčšina má telefón zapnutý takmer vždy, čo znamená, že WhatsApp bude na počítači vždy fungovať bez problémov. To znamená, že by nemali vzniknúť nepríjemnosti.

Nainštalujte a spustite WhatsApp pre svoj počítač.

WhatsApp pre počítač so systémom Windows si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky programu:

Kliknite na tlačidlo sťahovania verzie systému Windows a počkajte, kým sa inštalačný súbor stiahne do počítača.

Potom spustite stiahnutý inštalačný súbor a uvidíte niečo také:Ako vidíme, v strede je QR kód.

Na ďalšie spustenie programu budete potrebovať smartfón alebo tablet, na ktorom používate Whatsapp.

Na mobilnom zariadení otvorte ponuku na hlavnej stránke WhatsApp (tlačidlo „.“) A vyberte WhatsApp Web.Otvorí sa skener QR kódu.Nasmerujte okno skenera na QR kód zobrazený v okne WhatsApp na monitore počítača. Skener rozpozná kód v priebehu niekoľkých sekúnd a spustí sa watsapp na počítači.

Rozhranie programu WhatsApp pre počítač.

Spustením aplikácie sa otvorí hlavné okno programu, kde sa v ľavom stĺpci zobrazia všetky chaty. Vpravo, až kým neotvoríte rozhovor s osobou, sa zobrazí upozornenie, že telefón neodpojíte, na ktorom musíte mať aj WhatsApp.

Tlačidlo “. “(1) cez chaty otvára prístup k programovému menu, odkiaľ môžete ísť do nastavení, vytvoriť novú skupinu (pre komunikáciu s niekoľkými ľuďmi naraz), otvoriť archív správ, vybrané správy, ukončiť svoj účet v vatsapp, prejsť na nastavenia profilu ( nastaviť fotografiu, zmeniť stav atď.).

Môžete tiež prejsť na nastavenia profilu kliknutím na tlačidlo s vašou fotografiou v ľavom hornom rohu (3).

Tlačidlo „+“ (2) je potrebné na vytvorenie nového chatu s osobou, s ktorou ste prostredníctvom tejto aplikácie nikdy nehovorili.Ako používať WhatsApp pre PC? Najžiadanejšie funkcie.

Ak ste už použili WhatsApp pre smartfón alebo tablet, nebude pre vás ťažké pochopiť rozhranie a funkčnosť WhatsApp pre počítač, pretože sa príliš nelíši, má takmer všetky rovnaké funkcie a niektoré z nastavení sa opakujú.

WhatsApp pre mobil je tu »

Vedenie rozhovorov s kontaktmi.

Ak chcete začať chatovať s osobou, ktorá ešte nehovorila s WhatsApp, kliknite na „+“ a vyberte osobu, ktorú chcete zo zoznamu kontaktov. Otvorí sa okno rozhovoru, kde môžete začať chatovať.

Ak ste na tento kontakt niečo poslali aspoň raz (alebo vám ho poslal), rozhovor s ním bude viditeľný v hlavnom okne naľavo, kde sa zobrazia všetci, s ktorými ste korešpondovali.Po výbere kontaktu, ktorému chcete niečo poslať, sa zobrazí riadok na zadanie správy (1). Hneď ako začnete písať, tlačidlo mikrofónu vpravo sa skonvertuje na letún a toto tlačidlo sa používa na odoslanie správy kontaktu.

Ak chcete poslať hlasovú správu, stlačte tlačidlo mikrofónu vpravo (2). Ak chcete vložiť smajlíka, kliknite na tvár vľavo (3).V WhatsApp pre počítač nemôžete uskutočňovať zvukové a video hovory s vašimi kontaktmi, ako to môžete robiť v mobilnej aplikácii. Preto pomocou počítača môžete vykonávať iba textovú korešpondenciu alebo odosielať zvukové správy.

K odoslanej správe pripojte fotografie, videá a súbory.

Ak chcete poslať fotografiu, video alebo nejaký súbor v správe, kliknite na tlačidlo s ikonou kancelárskej sponky hore (1). Tlačidlá (2) sa zobrazia na odosielanie fotografií / videí, dokumentov, kontaktných informácií a môžete tiež odfotografovať fotografiu z fotoaparátu počítača (ak je pripojený) a okamžite ju odoslať (tlačidlo „Fotoaparát“).Dokument v tejto verzii programu odkazuje na súbor s príponou .TXT, .TEXT alebo .PDF. Ostatné prostredníctvom počítača WhatsApp nie je možné odoslať.

Tlačidlo „Kontakt“ vám umožňuje poslať kontakt inej osobe vášmu partnerovi, aby ho mohol kontaktovať.

Prostredníctvom Watsapp pre Windows nebudete môcť odosielať zvukové súbory!

Zmena informácií o vás (fotografia, meno, stav).

Ak chcete zmeniť informácie o sebe, otvorte profil kliknutím na svoju fotografiu v ľavom hornom rohu alebo otvorením ponuky a výberom položky „Profil“.Otvorí sa karta na zmenu údajov o vás, konkrétne môžete zmeniť svoju fotografiu, zobrazovaný názov a stav.

Stav sa v zozname kontaktov vašich partnerov zobrazuje pod vaším menom vami zadaným textom. Spočiatku: „Ahoj! Používam WhatsApp. “ Môžete napísať niečo vlastné, napríklad dať nejakú ponuku alebo niečo iné.

Ak chcete zmeniť fotografiu, kliknite na existujúcu (1) a vyberte novú z počítača. Ak chcete zmeniť zobrazovaný názov, kliknite na „Ceruzka“ (2) v riadku „Vaše meno“. Stav sa tiež zmení (3).Zobrazte informácie o svojom partnerovi (kontakt).

Ak chcete zobraziť informácie o vybratom kontakte, otvorte s ním rozhovor a potom kliknutím na ikonu „otvorte ponuku správy kontaktov“. “(1) v pravom hornom rohu a vyberte„ Kontaktné informácie “(2).V okne, ktoré sa otvorí, uvidíte telefón kontaktu, jeho fotku (ak je nainštalovaná), ako aj fotografie a videá, ktoré ste si navzájom preniesli, a stav (uvedené vyššie).

Zakázanie zvukových upozornení o nových správach a iných udalostiach v programe.

Ak chcete na počítači odpojiť zvukové výstrahy od konkrétnej osoby v WhatsApp, otvorte s ním rozhovor, potom ponuku a vyberte možnosť „Tichý“.Otvorí sa okno, v ktorom vyberiete dobu, po ktorú chcete zvukové výstrahy od vybratého kontaktu odpojiť a výber potvrďte kliknutím na „Tiché“.Rovnaký trik môžete urobiť s ľubovoľným počtom kontaktov, aby ste nepočuli zvuk správ prichádzajúcich od nich a iných udalostí.

Ak chcete znova povoliť zvuk pre požadovaný kontakt, otvorte s ním aj rozhovor, prejdite do ponuky a vyberte možnosť „Zapnúť zvuk“.

Vo všeobecnosti môže byť potrebné vypnúť zvuk pre celý program. V takom prípade prejdite na nastavenia programu a otvorte časť „Upozornenia“.V okne, ktoré sa otvorí, zrušte začiarknutie políčka „Zvuky“ a zvuk sa úplne vypne. Nižšie môžete vybrať obdobie, na ktoré chcete zvuk vypnúť, otvorením zoznamu „Vypnúť varovania a zvuky ...“.Blokovanie kontaktov.

Blokovanie kontaktov znemožňuje prijímať správy od vybraných ľudí. To znamená, že od nich nebudete dostávať správy. Táto príležitosť sa v zásade používa na všetky druhy reklamných kontaktov, ktoré sa s vami môžu stretnúť a z času na čas vám napíšu všetky druhy reklamných správ.

Ak chcete zablokovať požadovaný kontakt, otvorte kontaktné informácie (zobrazené vyššie) a kliknite na odkaz „Blokovať kontakt“.Alebo iným spôsobom. Prejdite na nastavenia programu, časť „Blokované“ a kliknite na „Pridať do blokovaných“.

Z zoznamu kontaktov WhatsApp zostáva vybrať ten, ktorý chcete zablokovať.

Kontakt môžete odblokovať rovnakým spôsobom, tj v časti „Kontaktné informácie“ a v časti „Blokované“ v nastaveniach programu.

V korešpondencii vyhľadajte potrebné správy.

V korešpondencii WhatsApp pre počítač sú dve možnosti, ako nájsť potrebné informácie:

Okamžite vyhľadajte všetku korešpondenciu.

V takom prípade musíte do vyhľadávacieho panela umiestneného nad zoznamom korešpondencie v hlavnom okne programu zadať hľadané slovo, frázu alebo vetu.Keď niečo začnete zadávať do vyhľadávania, program okamžite začne vyhľadávať zadanú informáciu pre všetku korešpondenciu a zobrazí výsledok.

Vyhľadajte informácie v korešpondencii s konkrétnou osobou.

V takom prípade musíte otvoriť korešpondenciu s požadovaným kontaktom a kliknúť na tlačidlo vyhľadávania v pravom hornom rohu.Otvorí sa okno, v ktorom zadáte vyhľadávací dopyt, a pod ním sa okamžite začnú zobrazovať výsledky vyhľadávania, ak sa pri zadanom dopyte niečo nájde.Vyčistite a odstráňte nežiaduce rozhovory.

Vymazaním chatu sa vymaže celá história korešpondencie s vybraným kontaktom, ale samotný chat (vybraný kontakt) bude stále viditeľný v hlavnom okne programu, v stĺpci vľavo (kde sú umiestnené všetky rozhovory).

Vymazať chat - vymaže celú históriu chatu, ako aj vymaže samotný chat, ktorý sa už nebude zobrazovať v hlavnom okne programu, kde sa zobrazuje celý zoznam rozhovorov.

Napríklad nevidím zmysel zúčtovania alebo vymazania rozhovorov. Korešpondencia sa niekedy môže hodiť, dokonca aj najstaršia. A niekedy je len zvedavé pozrieť sa na to, čo s osobou komunikovali pred rokom a skôr.

Vymazanie príbehu má spravidla zmysel iba vtedy, keď niečo ukradnete pred ukradnutím iného telefónu alebo telefónu (alebo tabletu).

Ak chcete chat stále vymazať alebo vymazať, otvorte konverzáciu s tou správnou osobou, potom prejdite do ponuky a vyberte možnosť „Vymazať chat“ alebo „Vymazať chat“.Úplné vymazanie histórie okamžite so všetkými kontaktmi je k dispozícii iba v mobilnej aplikácii WhatsApp.

záver

Pamätajte, že WhatsApp pre váš počítač nemá niektoré dôležité nastavenia, napríklad nastavenia zálohy na obnovenie stratených rozhovorov. Plná verzia WhatsApp je iba mobilná verzia!

Whatsapp pre počítač je, samozrejme, výhodným doplnkom, najmä pre tých, ktorí často sedia pri počítači. Rozhranie je veľmi pohodlné, neexistuje ani nič, čomu by sa naozaj malo rozumieť, všetko je intuitívne.

Čo potrebujete na prenos fotografií do aplikácie Vatsap s počítačom

Fotografickú kartu môžete odoslať z počítača na WhatsApp dvoma spôsobmi:

 • nainštalujte do počítača špeciálnu aplikáciu z oficiálnej webovej stránky vývojárov, synchronizujte ju s účtom v telefóne,
 • nainštalujte do svojho počítača emulátorový program, ktorý simuluje fungovanie operačného systému Andro> Zvážme podrobnejšie všetky z nich.

Ako posielať fotografie z počítača do Whatsapp

Ak sa rozhodnete nainštalovať program Vatsap do svojho počítača, urobte to niekoľkými jednoduchými krokmi:

 1. Otvorte oficiálnu webovú stránku kliknutím na odkaz: www.whatsapp.com/download/?lang=sk.
 2. Vyberte možnosť „Pre počítač“, vyberte operačný systém a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“,
 3. Po nainštalovaní programu Messenger na počítač sa prihláste a synchronizujte svoje účty pomocou QR kódu.

Po inštalácii môžete otvoriť dialóg a zdieľať fotografie s partnerom alebo ich poslať skupinám. Ak chcete odoslať fotografie z priečinka v počítači, kliknite na znamienko plus v dolnej časti obrazovky (blízko poľa pre zadanie správy), vyberte priečinok zo zoznamu, ktorý sa otvorí, kliknite na požadovaný súbor a automaticky sa začne sťahovať do konverzácie. WhatsApp okamžite rozpozná multimediálny súbor a správne ho spracuje.

Odosielanie pomocou programov tretích strán

Ak sa rozhodnete na počítači používať emulátor Android, budete si ho musieť stiahnuť a nainštalovať. Našou voľbou je emulátor BlueStacks, ktorý vám umožňuje používať mobilné aplikácie v počítači.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nás Opýtajte sa

Po inštalácii otvorte WhatsApp, dialóg alebo skupinu, ktorú potrebujete, potom kliknite na ikonu vo forme kancelárskej sponky alebo znamienka plus (v závislosti od verzie), otvorí sa počítačový prieskumník. Vyhľadajte požadovaný priečinok a pošlite fotografiu rovnakým spôsobom, ako to urobíte na telefóne.

Pin
Send
Share
Send
Send