Užitočné tipy

Ako ušetriť na vysokej škole: 12 základných tipov (1. časť)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obsah

Chodiť na vysokú školu je pre väčšinu ľudí jednou z najvýznamnejších udalostí v živote, žiaľ, okrem získania vzdelania a možnosti sebarealizácie, môže účasť na vysokej škole priniesť aj množstvo finančných problémov. Ako rodič pravdepodobne cítite, aké ťažké je minimalizovať výdavky na školu vášho dieťaťa. Zhlboka sa nadýchnite a uvoľnite sa - sme tu, aby sme vám pomohli vytvoriť plán úspory peňazí pre vaše novonarodené alebo staršie dieťa.

Koľko je vysoká škola v USA?

Napriek tomu, že existujú desiatky znaleckých posudkov a predpovedí, nemôžete presne vedieť, koľko vysokých škôl stojí za 10 rokov. Ak hľadáte hrubý odhad, potom sa v priebehu posledného desaťročia vysokoškolské vzdelávanie zvýšilo približne o 5 percent ročne a neexistuje náznak, že sa tento trend v blízkej budúcnosti zmení. Od roku 2018 môžete platiť: približne 34 000 dolárov ročne za školné a poplatky na súkromnej univerzite, 10 000 dolárov na štátnej univerzite vo vašom štáte a 25 000 dolárov pre štátne vysoké školy mimo štátu. Tieto čísla samozrejme nezahŕňajú jedlo, bývanie, knihy, poistenie atď., Ale ak vaše dieťa navštevuje verejnú školu a žije doma, môžete ušetriť približne 16 000 dolárov ročne.

Pripravte plán 529

Tento sporiaci plán pomohol miliónom rodičov zaplatiť vysokoškolské vzdelanie svojich detí a môže vám pomôcť vyhnúť sa pôžičkám a školským výdavkom. Tento plán neposkytuje flexibilitu, ktorú môžu poskytnúť iné sporiace plány ponúkané jednotlivými bankami. Pomocou neho môžete míňať peniaze iba na výdavky súvisiace s vysokou školou, ušetríte tým peniaze a dostanete 6% ročne vo forme daní. V situácii, keď sa vaše dieťa rozhodne, že nechce ísť na vysokú školu, prídete o malú časť peňazí - 10% z celkového percenta. Napríklad ste v priebehu rokov ušetrili 80 000 dolárov a úroky ste zarobili 24 000 dolárov. Ak si chcete tieto peniaze vybrať a nechcete ich použiť na zaplatenie vysokej školy, stratíte iba 2 400 dolárov.

Koľko stojí vysokoškolské štúdium?

Predtým, ako prejdeme k úsporným stratégiám na univerzite, povedzme si trochu o tom, koľko skutočne stojí štúdium v ​​USA na vysokoškolské štúdium. Začnime základnými pojmami. Celoročné školné (CoA) je celková suma, ktorú priemerné náklady na študenta chodia na konkrétnu školu po dobu 1 roka. Tento údaj obsahuje všetko, čo si dokážete predstaviť: školné, ubytovanie, jedlo, cestovné, učebnice, vreckové náklady atď. Môže sa tiež nazývať „Cenovka“ školu. Je to presne suma, ktorú bude musieť študent zaplatiť, ak (a) nedostane jeden dolár vo forme finančnej pomoci. Pamätajte: toto je priemerná hodnota. Ak napríklad študent žije veľmi ďaleko od vzdelávacej inštitúcie a trávi viac cestovného, ​​môže byť jeho CoA vyšší.

Reálna cena je celková suma, ktorú študent skutočne zaplatí za navštevovanie danej školy na jeden rok. Toto sú peniaze, ktoré si vyberiete z vrecka, berúc do úvahy granty a štipendiá. Jednoducho povedané Reálna cena = celková ročná školná - (granty + štipendiá), Toto číslo je dôležitejšie ako CoA v škole, pretože odráža to, čo skutočne potrebujete do rozpočtu. Čím nižšia je skutočná cena, tým lepšie pre vás.

Keď sa pustia do štúdia nákladov na vysokú školu, študenti zvyčajne venujú pozornosť CoA alebo „cenovke“. Nie je to zlá možnosť začať, ale je logickejšie brať do úvahy potenciálne školy, berúc do úvahy pravdepodobnú skutočnú cenu a nie úplné náklady na školenie.

Tieto informácie budú užitočné, keď sa dostaneme k stratégiám znižovania nákladov.

Koľko rokov potrebujete ušetriť na vysokej škole?

Kľúčom k úspechu, keď sa rozhodnete šetriť peniaze na vysokej škole, je začať to robiť čo najskôr. Napríklad, ak sa rozhodnete ušetriť 300 dolárov mesačne od narodenia vášho dieťaťa, ušetríte 64 800 dolárov v poplatkoch a plus 46 000 dolárov v úrokoch, čím dáte dieťaťu 111 200 dolárov na investovanie do školy do 18 rokov. Ak začnete vo veku 3 rokov, môžete ušetriť iba 83 800 dolárov.

Nakoniec skúste použiť domácu aplikáciu Cubux na sledovanie úspor na vysokej škole. Aplikácia vám umožní lepšie spravovať svoje výdavky, takže môžete nechať viac na štúdium alebo svoj vlastný dôchodok!

Fakty a čísla

Po pochopení základných informácií môžeme diskutovať o tom, ako vyzerá súčasná situácia s nákladmi na vysokoškolské vzdelávanie. Všetky čísla v tejto časti sú „cenovky“ alebo CoA škôl, nie skutočné ceny pre študentov. Takže nepropadajte panike!

Hlavnými nákladmi, ktoré by sa mali brať do úvahy, sú školné, ako aj náklady na ubytovanie a stravu.

Priemerné výdavky na bývanie a stravu

V akademickom roku 2014 - 2015 boli priemerné náklady na bývanie a stravu.

11 188 dolárov v súkromných vysokých školách so štvorročným programom,

9 804 dolárov v podobných vládnych agentúrach.

Mali by ste zvážiť niektoré ďalšie malé výdavky - tieto náklady budú závisieť od viacerých rôznych faktorov.

Dokonca aj ročné výdavky vás môžu premôcť, nehovoriac o výdavkoch na 4 roky. Dobrou správou je, že existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť svoj príjem a znížiť náklady, a to pred vstupom na vysokú školu, ako aj počas jej štúdia.

4 spôsoby, ako ušetriť peniaze pred začatím vysokej školy

Ako v mnohých iných prípadoch: jednoduchšie ušetríte na školení, ak si na to vyhradíte dostatok času

Čím skôr začnete s rozpočtom na vzdelávanie, tým lepšie. Viac času - viac príležitostí na vážne začatie podnikania a plánovanie budúcich veľkých výdavkov.

V tejto situácii je dve hlavné oblasti správania:

 • zvýšiť príjem / dostupné prostriedky,

Obe stratégie vykonávajú presne tú istú prácu. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, mali by ste sa zamerať na zvýšenie výnosov aj zníženie nákladov. Tu sú najlepšie spôsoby, ako dosiahnuť tento cieľ pred prijatím.

Č. 1: uchádzajte sa o štipendiá

K dispozícii je veľa súkromných štipendijných programov, od malých miestnych ocenení až po veľké národné alebo medzinárodné súťaže. Pri udeľovaní štipendií sa môžu zohľadniť rôzne kritériá: materiálne ťažkosti, akademické úspechy, športové úspechy, dobrovoľnícka práca, etnicita, profesionálne záujmy a mnoho ďalších. Polovica práce hľadá najvhodnejšie možnosti pre vás.

Bude to skvelé, ak požiadate o také slávne národné štipendiá, ako sú McDonald's, Gates Millennium a Coca-Cola. Súťaž o tieto ceny je zvyčajne veľmi vysoká, takže je rozumné hľadať alternatívy. Vyhľadajte miestne alebo štátne štipendiá ako Florida Bright Futures alebo programy, ktoré zodpovedajú vašim individuálnym záujmom a skúsenostiam.

Začnite tým, že preskúmate našich štipendijných sprievodcov pre vysokoškolských a postgraduálnych študentov. Urobte svoj vlastný výskum tým, že spoločnosti Google ponúknete všetky dôležité vlastnosti - miesto pobytu, záujmy alebo obľúbené športy - a k nim pridáte slovo štipendium.

Č. 2: Nájdite si prácu pre študentov stredných škôl

Toto je pravdepodobne najzreteľnejší spôsob, ako zvýšiť svoj príjem pred začatím vysokej školy. Najťažšie je pochopiť, či je konkrétna práca pre vás najvhodnejšia? Nechcete obetovať svoje ročníky alebo mimoškolské aktivity, najmä ak sa domnievate, že práca študentov stredných škôl nie je tak platená. Zistite, či vám získanie zamestnania pomôže zistiť, či vám to dobre vyhovuje (vylúčte, či to má zmysel pracovať).

Ak pracujete celý deň na letných prázdninách, môžete získať tak profesionálne skúsenosti, ako aj podstatnú sumu, ktorú zaplatíte za školenie. Napríklad, ak pracujete 8 týždňov za 9 dolárov za hodinu, dostanete 2880 dolárov (bez daní). Táto suma bude schopná pokryť vaše vreckové a učebnicové výdavky na celý rok, ak svoj rozpočet urobíte múdro.

3: prihláste sa na správne školy

Rôzne vzdelávacie inštitúcie vám môžu ponúknuť finančnú podporu rôznych veľkostí. Ak strategicky pristupujete k miestu na predkladanie dokumentov, okamžite si znížite svoje náklady a získate priazeň.

Pri vstupe na verejné vysoké školy by ste sa mali sústrediť na tie, ktoré sa nachádzajú vo vašom domovskom štáte. V prípade nerezidentov je školné vo verejných inštitúciách často oveľa vyššie. (Z tohto pravidla môžu existovať výnimky, ak ste podľa vášho názoru schopní získať podstatnú podporu založenú na zásluhách).

Zistite, ktoré školy ponúkajú najväčšiu pomoc, a zistite, či je založený na potrebách alebo zásluhách. Aj keď „cenovka“ univerzity je vysoká - často na vyšších súkromných vysokých školách CoA -, najlepšiu reálnu cenu môžete získať, ak má škola politiku veľkorysej finančnej podpory.

Najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať: CoA nie je veľmi užitočnou črtou pri výbere rozpočtovej školy. Mali by ste mať záujem o odhadované skutočné náklady na konkrétnu školu pre vás. Strávte trochu času výpočtom skutočnej ceny a zistite, v ktorých inštitúciách bude splatná suma najlepšia.

Č. 4: Zamerajte sa na svoje známky a skóre testu

Ako som už povedal, jedným z najlepších spôsobov, ako získať dobrú reálnu cenu, je dostať sa na univerzitu, ktorá poskytuje veľkorysú finančnú podporu. Aké typy škôl teda poskytujú študentom najvýhodnejšie skutočné ceny?

Inštitúcie poskytujúce podstatnú materiálnu pomoc sú často súkromné ​​vysoké školy (zvyčajne poskytujú výraznú podporu tým, ktorí to potrebujú), alebo súkromné ​​vysoké školy, ktoré sa snažia prilákať konkurencieschopnejších študentov (majú tendenciu poskytovať záslužné štipendiá). Štátne univerzity zvyčajne prijateľné pre občanov krajiny.

Ak boli vaše skóre ACT / SAT a skóre relatívne vysoké pre konkrétnu školu, máte dobrú šancu

 • získanie finančnej podpory pre chudobných (ak je poskytnutá)
 • a právo na zásluhy o štipendiá (ak existujú).

Môžete tiež požiadať o zásluhovú odmenu, ak ste boli prijatí kvôli svojej profesii v konkrétnom športe.

Dozviete sa, ako sa pozeráte na pozadí ostatných uchádzačov, a vypočítate svoje šance na prijímacích skúškach do takmer každej školy. Ak chcete získať viac informácií, stačí na Google zadať vstupné údaje „PrepScholar [názov vysokej školy]“.

Autorom prekladu je Vyacheslav Davidenko, zakladateľ spoločnosti MBA Consult.

Výhody pre pracujúcich študentov

Vzťahujú sa najmä na tých, ktorí dostávajú prvé vysokoškolské vzdelanie. Zamestnancom, ktorí študujú na univerzitách korešpondenčne a na čiastočný úväzok, poskytuje zamestnávateľ dovolenku na absolvovanie strednej a záverečnej certifikácie. Táto výhoda sa vzťahuje na pracujúcich študentov študujúcich v inštitúciách so štátnou akreditáciou.

Využívanie zliav a skvelých ponúk

Študentská karta otvára nielen dvere natívneho inštitútu, ale aj široké možnosti úspor s maximálnym počtom zaujímavých ponúk: v skutočnosti je to univerzálna zľavová karta, ktorá umožňuje študentovi ušetriť až 50% (a niekedy až 100%) nákladov na rôzne služby, počnúc prepravou a končiac rekreačnými aktivitami.

Pre študentov sa poskytujú zľavy na cestovanie rôznymi spôsobmi dopravy, stačí predložiť preukaz študenta alebo sociálnu kartu:

 1. Suburban. Študenti vysokých škôl majú pri nákupe vstupeniek nárok na 50% zľavu. Dávka je platná iba počas školského roka - od 1. septembra do 15. júna vrátane.
 2. Diaľkové vlaky. Russian Railways ponúka vernostný program Russian Railways Bonus, ktorý umožňuje študentom získať 25% zľavu na jazdy v oddelených automobiloch a vysokorýchlostných vlakoch. Body sa udeľujú za cesty, ktoré je možné získať za bezplatné lístky.
 3. City. Výška zľavy bude závisieť od regiónu a dopravných spoločností poskytujúcich služby.

! V Moskve stojí „Jednorázový“ lístok na mesiac 2770 rubľov, zatiaľ čo na študentskej sociálnej karte sú celkové náklady na metro a pozemnú dopravu mesačne 655 rubľov. Ušetrite 76% (ceny 2019).

Vlaky a vlaky

Russian Railways poskytuje zľavy ako súčasť vernostného programu Russian Railways Bonus. Žiaľ, zľavu 25% môžete získať iba pri nákupe lístkov na vlaky s oddelenými značkami.

Cestovanie študentov prímestským vlakom je omnoho cenovo dostupnejšie: zľava na sezónne lístky od 1. septembra do 15. júna je 50% z celkových nákladov (vo väčšine regiónov relevantné).

Štátne dávky

Držitelia preukazov študenta sa môžu spoliehať na pomoc a výsady štátu v rôznych oblastiach:

 1. Sociálne dávky. Niektoré kategórie študentov majú nárok na sociálne štipendiá a finančnú pomoc po predložení príslušných dokumentov. Štipendium bude od 730 s. pre študentov stredných odborných škôl a od roku 2010 rubľov. pre študentov vysokých škôl.
 2. Healthcare. Mnoho univerzít ponúka svojim študentom poukážky na sanatóriá a rekreačné strediská so značnými zľavami alebo bezplatne - podrobné informácie nájdete v odborových výboroch alebo na webovej stránke vzdelávacej inštitúcie.
 3. Kultúrny voľný čas. Pre študentov sú poskytované výhody pri návšteve štátnych kultúrnych inštitúcií - múzeá, divadlá atď. Cena lístkov môže začať od 100 r. (niekedy aj menej) av niektorých múzeách sú dni bezplatných návštev (napríklad v historickom múzeu, v Ermitáž a ďalšie). Vstupenky na rôzne kultúrne podujatia môžete získať aj prostredníctvom odborového výboru vzdelávacej inštitúcie.
 4. Odpočet dane. Žiaci majú nárok na odpočet dane za vzdelávanie. Maximálna výška nákladov na školenie by nemala prekročiť 120 tisíc rubľov. ročne môže štát vrátiť až 15,6 tisíc rubľov.

cestovanie

Študenti môžu požiadať o medzinárodnú študentskú kartu ISIC platnú v 130 krajinách, ktorá vám umožňuje získať rôzne privilégiá, a to aj v Rusku:

 • voľný vstup do múzeí a iných kultúrnych stredísk,
 • zľavnené lety a ubytovanie,
 • výhody pre ďalšie vzdelávanie a kurzy,
 • zľavy v obchodoch, reštauráciách, kaviarňach.

Hlavnou výhodou ISIC je, že jej partnermi sú desiatky tisíc spoločností na celom svete a výhody poskytované na karte nie sú dostupné pre bežných držiteľov študentských kariet.

Rôzne dobrovoľnícke programy a expedície (vrátane univerzít) sú cestou, ako cestovať za rozpočtom alebo vo všeobecnosti bezplatne v rámci krajiny aj do zahraničia. Jedným zo známych organizátorov mnohých bezplatných dobrovoľníckych a vedeckých výprav pre mládež je Ruská geografická spoločnosť. Účastníkom sa môžete stať prostredníctvom konkurenčného výberu, zatiaľ čo organizácia, cestné, strava a ubytovanie zaplatí organizácia a cestovný program zahŕňa zaujímavé exkurzie a prednášky (tiež zadarmo).

Vzdelávanie a zábava

Pre študentov v štátnych a obecných knižniciach existujú výhody a zľavy. Môžete tiež navštíviť niekoľko múzeí zadarmo alebo so značnou zľavou. Napríklad, študenti môžu bezplatne vstúpiť do galérie Tretiakov v prvú a druhú nedeľu každého mesiaca a do Hermitage so študentskou kartou sa dá bezplatne vstúpiť každý deň.

Mnoho kín, kníhkupectiev a fitnes klubov má pre študentov výhodné ponuky. Pred nákupom alebo použitím služby sa ich opýtajte.

Bankový sektor

Banky ponúkajú široký výber kariet pre mladých ľudí, ktoré sú atraktívne tým, že na rozdiel od štipendijných kariet vám umožňujú získať bonusy a zľavy od partnerských spoločností - týmto spôsobom môžete nielen zaplatiť menej, ale aj vrátiť časť vynaložených peňazí. Kľúčové výhody:

 • karty sú prijímané v zahraničí,
 • existuje cashback až 10%,
 • Môžete si vybrať smer záujmu pre zľavy: cestovné lístky na dopravu, reštaurácie, obchody atď.,
 • bonusové programy
 • ročná údržba a informovanie prostredníctvom SMS za zvýhodnené ceny av niektorých prípadoch zadarmo.

Vo väčšine prípadov sa úrok pripisuje na zostatok na kartovom účte pre mládež, čo vám umožňuje navyše šetriť peniaze.

Propagačné akcie a špeciálne ponuky pre študentov

Existuje veľa spôsobov, ako ušetriť, pričom využijete výhodné ponuky komerčných organizácií:

 • predaj, propagácia,
 • zľavové kupóny a propagačné kódy (možno si ich stiahnuť na internete),
 • špeciálne zľavy pre študentov z obchodov a zábavných podnikov,
 • Šťastné hodiny v kaviarni.

В соцсетях существует множество различных пабликов, посвященных акциям и спецпредложениям, достаточно следить за информацией.

Планирование бюджета: правило 6 кувшинов

Экономить гораздо проще, когда сумма точно известна и грамотно распределена. Для планирования трат можно воспользоваться эффективной системой – «методом кувшинов». Смысл в том, что каждый месяц доля от бюджета распределяется по 6 «кувшинам», каждый из которых предназначен для определенных трат:

 1. Необходимые расходы (55%) – повседневные траты, оплата счетов и все то, без чего нельзя прожить.
 2. Zábava (10%) - Doprajte si seba a bavte sa.
 3. Úspory (10%). Táto časť by sa nemala minúť, aby sa následne stala zdrojom pasívneho príjmu (napríklad bankovým vkladom).
 4. Výdavky na rozvoj a zdravie (10%) sú investíciou do vás.
 5. Veľké nákupy alebo rezervy „na daždivý deň“ (10%).
 6. Dary a charita (5%).

Neodporúča sa brať peniaze z jedného „džbánu“, aby sa kompenzoval nedostatok v inom.

Vyhnite sa dlhu za každú cenu

Život mimo našich prostriedkov môže iba zhoršiť zložitú finančnú situáciu, preto sa kategoricky neodporúča brať pôžičky a používať kreditné karty - týmto spôsobom môžete stratiť viac ako len získať. Tiež by ste si nemali požičiavať peniaze od priateľov: je lepšie počkať na nákup a ušetriť na ňom.

Znížte náklady na komunikáciu

Mobilní operátori často aktualizujú tarify, takže minulí používatelia vstupujú do archívu a môžu byť drahší. Vyplatí sa vybrať najvýhodnejší balík s ohľadom na vaše potreby - niekedy to môže ušetriť až 50% nákladov na komunikáciu.

Je tiež potrebné sledovať predplatné a služby: niekedy ich operátori spoja bezplatne a po chvíli sa za ne začnú účtovať poplatky.
Ďalším spôsobom, ako výrazne ušetriť na mobilnej komunikácii, je použitie online messengerov namiesto hovorov a SMS, ako aj Wi-Fi bodov na šetrenie prenosu (pri používaní verejných bodov by ste si mali byť vedomí bezpečnosti údajov).

Pri nákupe buďte ostražití

Nie je žiadnym tajomstvom, že mazaný predajcovia pri predaji najprv zvýšia cenu tovaru a potom ich buď znížia na predchádzajúcu úroveň, alebo dokonca mierne nadhodnotia. Pri nákupoch online môžete použiť špeciálne rozšírenia prehľadávača, ktoré sledujú vývoj cien.

Pri nakupovaní v bežných obchodoch by ste si mali byť pri pokladni tiež opatrní - pokladníci často prelomia sumu vyššiu ako na cenovkách. Toto je obzvlášť ťažké si všimnúť, keď je nákupný zoznam dlhý.

Sledovanie provízií

Provízie pri použití bankovej karty môžu ticho „zjesť“ peniaze. Aby ste tomu zabránili, musíte urobiť nasledovné:

 1. Zistite, za akých podmienok môžu vzniknúť poplatky: napríklad Sberbank ich účtuje aj za prevody na svoju vlastnú kartu vydanú v inom regióne.
 2. Ak sa chcete dozvedieť viac o partnerských bankách, pomôže vám to vybrať peniaze na väčšom počte bankomatov bez provízie.
 3. Pri nákupe vyberte najlacnejšiu metódu platby.

Ročná údržba plastovej karty a mobilnej banky môže byť tiež veľmi drahá, preto by ste si mali vybrať najvýhodnejší balík služieb.

Spôsoby, ako zvýšiť príjmy

Múdre utrácanie je dobrá pomoc, ale okrem znižovania nákladov môžete súčasne zvýšiť aj príjmy. Existuje niekoľko spôsobov:

 1. Štipendiá a granty. Vysoké štipendiá sa považujú za vynikajúcich študentov a dobrých vedcov a okrem nich stále existujú prezidentské, vládne, osobné a neštátne. Na ich získanie potrebujete nielen dobrý akademický výkon, ale aj víťazstvá v súťažiach a olympiádach. Vynikajúce akademické úspechy nezaznamenajú zamestnávatelia veľkých spoločností, ktoré majú záujem o prílev mladých a sľubných zamestnancov, a preto ide aj o investíciu do budúcej kariéry.
 2. Platená stáž v odbore. Niektoré obchodné spoločnosti uprednostňujú „rast“ svojich vlastných zamestnancov a na trhu práce existuje veľa ponúk pre študentov s kariérnymi vyhliadkami. Takéto stáže niekedy ponúkajú vzdelávacie inštitúcie.
 3. Doučovanie. Svoje znalosti môžete zdieľať s ostatnými a vštepovať im lásku k akademickým predmetom bez toho, aby ste museli tráviť veľa času a získavať peniaze.
 4. Na voľnej nohe. V priebehu štúdia je možné nenápadne rozvíjať pôsobivé portfólio, ktoré sa v budúcnosti môže stať kľúčom k finančnému úspechu.

Nech bol zvolený akýkoľvek spôsob práce na čiastočný úväzok, je potrebné pamätať na to, že by nemal zasahovať do štúdia.

Študenti majú výnimočné príležitosti na nákup mnohých služieb za výrazné zľavy, cestovanie zadarmo, účasť na kultúrnych a vedeckých podujatiach a tiež rôzne výhody a podporu od štátu. S opatrným prístupom k výdavkom a túžbou zvyšovať príjmy môžete nielen výrazne ušetriť, ale aj získať nezabudnuteľný zážitok zo živého života.

Hardvér a softvér

Apple Store ponúka študentské zľavy na počítačoch a tabletoch. Spoločnosť distribuuje študentský výber z piatich programov: Logic Pro X, Final Cut Pro X, Motion, Compressor a MainStage za zľavnenú cenu 13 999 rubľov.

Spôsob, ako ušetriť na počúvaní hudby, je študentské predplatné služby Apple Music. Jeho cena je 75 rubľov mesačne.

Nezaostáva za Apple. Študenti tak majú v rámci programu Microsoft Imagine voľný prístup k množstvu produktov určených na vývoj a dizajn.

Programy Adobe Creative Cloud dostávajú 60% zľavu pre študentov. Viac informácií nájdete na webových stránkach vývojára.

Autodesk ponúka svoje produkty študentom modelovania, vrátane AutoCADu a 3ds Max, zadarmo na nekomerčné použitie. Podrobnosti sú na webe vývojára.

Medzinárodné výhody

Registrácia medzinárodného študentského preukazu ISIC je k dispozícii pre študentov od 12 rokov, študentov stredných odborných a vysokých škôl. Zľavy na kartách ISIC sú k dispozícii v 130 krajinách, mnohé z nich sú k dispozícii v Rusku. Karta bude obzvlášť výhodná pre študentov cestujúcich: môžete získať zľavy na zájazdy, lety, hostely a hotely.

Práca a cestovanie

Možno najobľúbenejší výmenný program pre študentov. Účasť v práci a cestovaní poskytuje príležitosť nájsť prácu v sektore služieb v ktoromkoľvek z 50 amerických štátov. Účasť na programe bohužiaľ znamená značné finančné náklady, študenti sami hľadajú ubytovanie a veľa žiadostí sa úplne zamieta. Študenti denného štúdia s minimálnou angličtinou v angličtine sa môžu zúčastňovať na práci a cestovaní.

Pin
Send
Share
Send
Send