Užitočné tipy

Ako priniesť strnisko na svoju tvár: najúčinnejšie spôsoby

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 30. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Veľa sníva o pestovaní luxusného huňatého brady alebo štýlového fúzy. Bohužiaľ, rastúce vlasy tváre nie sú také jednoduché. Veľa záleží na genetike. Niektorí muži, ktorí chcú mať elegantný, hrubý brada, môžu pestovať iba niekoľko vzácnych miest. Nie sme schopní zmeniť genetiku, ale existuje niekoľko spôsobov, ako stimulovať rast hustejších vlasov na tvári. Pre lepší rast vlasov môžete zmeniť aj svoj životný štýl. Pamätajte však, že vlasy nebudú rásť za jednu noc. Na dosiahnutie tohto cieľa budete potrebovať značnú trpezlivosť.

Prečo strnisko nerastie?

Keď príde čas sexuálneho vývoja do života mladého muža, pozoruje sa rast strniska. Stáva sa to v dôsledku aktívnej produkcie testosterónu - mužského pohlavného hormónu. Ďalšou tenkou pichľavosťou je rast objemu. Potom sa hladko oholia. Niektorí ľudia však radšej dávajú prednosť atraktívnemu účesu brady.

Vlasy niekedy rastú neskoro alebo nerovnomerne. To môže svedčiť o zlyhaniach pri výrobe testosterónu. Príčiny situácie sú:

 1. Nevyvážená strava.
 2. Únava chronickej úrovne.
 3. Zneužívanie alkoholu.
 4. Stres, narušenie emočného pozadia.
 5. Nedostatok spánku.

Ak úplne zmiznú vlasy mužov, môžu byť narušené endokrinné funkcie tela. Potom si situácia vyžaduje skorú návštevu lekára.

Čo robiť, aby štetiny rástli rýchlejšie?

Hladkosť teraz stráca pôdu pod nohami. Teraz mocní predstavitelia tohto sveta vytvárajú trochu odvážny a brutálny vzhľad, ktorý je pichľavý. Pre úspešný a solídny vzhľad je dôležité mať taký obraz, ktorý nielen získa, ale aj dôkladne ho udržiava. Najprv sa pozrieme na to, ako urýchliť vzhľad vlasov.

Na tento účel používame nasledujúce požiadavky:

 1. jedlo, Vyvážená strava je najjednoduchším a najjednoduchším spôsobom. Jedzte viac zeleniny, ovocia. Dajú telu vitamín C a nasýtia ho pektínom. Odporúča sa častejšie konzumovať potraviny s obsahom bielkovín, aby vypili dostatok vody. Je však lepšie vylúčiť spotrebu sladkých polotovarov. Dozviete sa viac o výžive pre rast fúzov.
 2. Bez stresu, Prípady oslabujúce prípady zabraňujú normálnemu rastu vlasov, takže sú krehké a krehké. Ochladzujte ducha pomocou športového zaťaženia, dýchacích cvičení. Dostatok spánku. Spať pokiaľ možno osem hodín. Potom bude mať telo čas na znovuzískanie sily, relaxáciu.
 1. Hádzanie zlých návykov, Tabak a alkohol sú nepopierateľne škodlivé pre zdravie. Nikotín neovplyvňuje vlasové folikuly, ale zhoršuje fungovanie krvi. To má negatívny vplyv na vlasové folikuly, ktoré nekonzumujú úplne. Alkohol znižuje regeneráciu prameňov, ktoré pochádzajú z jeho spotreby. S krásnym bradou na pitie je fajčenie neprijateľné.
 2. Dobrá starostlivosť o krytie, Závisí od stavu pokožky, s akou rýchlosťou sa krútia hustoty. Ak ste sčervenali alebo odlupovali epidermu, nahromadenie je pomalé. Pleť potrebuje pravidelnú hydratáciu a vitamíny. Odporúča sa navštíviť kozmetičku alebo si urobiť kozmetickú masku sami. S rastom sa pokožka čistí parou. Navštívte saunu častejšie.
 3. Hormonálna rovnováha, Nedostatok testosterónu je problém, pri ktorom vlasy často rastú zle. Kvalifikovaný odborník vám pomôže vyrovnať sa s hormonálnymi poruchami. Môžete zvýšiť hladinu hormónu doma pomocou intenzívnych cvičení, pravidelného sexu.

Aké sú prostriedky na zvýšenie rastu chĺpkov v tvári?

Ako pestovať sviežu objemnú hrivu? Na to potrebujete pomocné metódy, medzi ktoré patrí lekáreň, folklór. Šampóny, masti, krémy - množstvo liekov aktivuje rast vlasov:

 1. Minoxidil. Špeciálne navrhnutý produkt, ktorý zvyšuje vegetáciu hlavy. Dnes je populárny ako aktivátor brady. Podobné lieky sú Regein, Rogan, ktoré rozširujú krvné cievy a urýchľujú krvný obeh. Možné vedľajšie účinky môžu zahŕňať dýchavičnosť, zvýšenie v iných oblastiach. Pri použití tejto metódy prísne dodržiavajte pokyny a neprekračujte predpísanú dávku. Pred použitím, aby sa vylúčili alergické reakcie, je nutná konzultácia s trichológom.
 2. Grass. Rozpočet, ale prirodzená možnosť, ktorá nemá škodlivé prvky. Keď vezmeme suché bylinky, pripravíme z nich odvar. Naneste masku, opláchnite. Často, na posilnenie, stimuláciu rastu kučery, použitie harmančeka, žihľavy, nechtíka. Tiež použitý lopúch, chmeľ. Príprava je jednoduchá. Napríklad: 1 polievková lyžica. lopúch sa naleje do pohára vriacej vody. Varte 10 minút, potom ochladte. Naneste pred umytím brady, opláchnite odvarom. Môžete vytvoriť rôzne „zelené“ recepty na pestovanie prameňov.

 1. Oil. Užitočné vlastnosti testované na ricínových, rakytníkových a broskýňových olejoch. Pomáhajú tiež mandľové oleje a olivy. Olej z lopúch je však považovaný za najúčinnejší. Jeho zložky saturujú vlasové folikuly, posilňujú ich a stimulujú rast kučeravosti. Pomocou masáže môžete masírovať alebo masky masírovať. Pred aplikáciou pokožku dôkladne očistite. Potom navlhčíme okraj gázy a zabalíme si bradu. Na vrch sa aplikuje obväz. Takže musíte zostať 60-90 minút. Potom odstráňte obväz a zvyšný olej jemne umyte mydlom a teplou vodou.

Správna starostlivosť

Čo by sa malo urobiť, aby sa brada riadne starala s cieľom urýchliť jej rast? Použite nasledujúce aktuálne tipy:

 1. Pravidelne sledujte svoju pokožku, Vrchnú vrstvu oštepujte každých sedem dní. Vytvorte masku eukalyptu. Je to eukalyptus, ktorý dodá vášmu zdraviu zdravie a stimuluje rast kučery. Pri starostlivosti o tvár skúste použiť krém, v ktorom je vitamín B, a ďalšie užitočné minerály.
 2. Denný aspirín, Dávka je celkom bezpečná - 80 mg. Posilňuje srdce vďaka zlepšenému prietoku krvi, aktivuje cirkuláciu pokožky hlavy. Stimulované stúpanie priebehu rastu. Krv môžu riediť aj iné lieky. Zvyčajne sa jedná o antitrombotické činidlá, ktorých Cardiomagnyl je populárny.

 1. Vyhnite sa konfliktu, V dôsledku nervov sa rast vlasov často zastaví alebo vypadne. Pestovanie veľkolepého obrazu maximalizuje všetky schopnosti tela. Vylúčime stres, jeme iba zdravé jedlo, berieme komplexy vitamínu B (B5 je skvelý). Navštevujte tiež kurzy jogy, hrajte častejšie na čerstvom vzduchu, cvičte svoje telo fyzicky. Je vhodné počúvať obľúbenú hudbu alebo iné inšpiratívne aktivity.

Rozhodli sa pestovať brady: očakávania a realitu

Čo treba urobiť najskôr, keď sa objavia štetiny? Najprv si uvedomte, že budúci objemový brada má svoje výhody, ktoré prinesú zdravotné výhody. Jeho funkciou je ochrana pred ultrafialovým žiarením. Taktiež ochladzuje kryt, keď je horúci a absorbuje pot. Ale svrbenie je ťažšie tolerovať.

Na sviežom účese budú častice píly pretrvávať, čo vás ochráni pred napadnutím mikróbmi v horných dýchacích cestách. Účes pre vás tiež stojí za silného vetra a chladného počasia. Keď ste sa rozhodli pestovať špicaté, pripravte sa na skutočné nepohodlie:

 1. Starostlivo upravené víry budú vyzerať veľmi dobre. Ľudia vo vašom okolí to budú neustále opakovať. Toto je akýsi psychologický tlak, ktorý testuje vašu výdrž.
 2. Na prvý pohľad bude vzhľad, ktorý nie je zvyknutý na veľkú vegetáciu, veľmi svrbivý. Zbavte sa takýchto krémov, ľahkej masáže.
 3. Pri silnom zápale kože sa odporúča použitie kozmetiky a masáž tváre.

Vždy treba pamätať na to, že situácia prebudenia je iná ako očakávania. Iba starostlivo zvážiť všetky klady a zápory, odvážne urobiť rozhodnutie, takže štetina hodná úspešného človeka.

Úspech je hneď za rohom

Vážený predstaviteľ silnej polovice ľudstva! Ak si tento materiál prečítate až do konca, znamená to, že skôr alebo neskôr určite získate elegantnú a atraktívnu štetinu. Koniec koncov, teraz máte všetky tromfy vo svojich rukách: viete, prečo vlasy nemusia rásť správne, ako sa vyhnúť dlhotrvajúcemu rastu as akými prostriedkami starostlivosti o zvýšenie vlasov. Choďte do toho, budúci vousatý muž!

Prvá etapa

Ten chlap chce, aby mal bradku. Ako pestovať, ak nerastie? Upozorňujeme, že proces pestovania je veľmi dlhý a vyžaduje si osobitnú pozornosť. Preto musíte byť trpezliví.
Ak sa v tejto veci rozhodne rozhodne mladý muž, potom okamžite vyvstane otázka: „Koľko pestovať brady?“ Počkajte najmenej mesiac bez oholenia a orezania štetín. Aj keď sa zdá, že tvár vyzerala strašne so slabými slabými vlasmi, nedotýkajte sa ich. Napriek odsúdeniu blízkych, presviedčaniu oholiť všetko, výsmechu ostatných, ktorým nemusíte čeliť, by ste tomu nemali venovať pozornosť. Pretože po tom všetkom, čo ešte treba urobiť, vám budú muži a mladí muži s hladkou oholenou bradou závidieť nový vzhľad.

Druhá fáza - orezávanie

Po úspešnom čakaní na čas už môžete vidieť malý výsledok: objaví sa prírodná línia vlasov. Nebojte sa začať orezávať. Prvýkrát je to žiaduce v kaderníckom salóne. Pretože ak to urobíte sami, existuje riziko, že sa niečo zlé a zlé vyholíte. Ďalšie orezávanie brady je už možné vykonať doma pomocou zastrihávača.
Často však vlasy tváre prestanú rásť alebo začnú nerovnomerne rásť.

Špeciálne výrobky a kroviny

Ako pestovať hustú bradu? V tomto prípade existuje veľa odporúčaní. Nájdete špeciálne nástroje na pestovanie brady. Nepoužívajte pomocníkov, ako je napríklad lopúchový olej alebo červené korenie. Môže sa tak vyvolať podráždenie kože alebo alergické reakcie. Existujú špeciálne farbiace spreje, ktoré zvyšujú vizuálnu hustotu brady, ktorú je možné zakúpiť v kozmetických obchodoch.

Beard: ako pestovať, ak nerastie?

A pre tých, ktorí nechcú vizuálne, ale skutočne zdobia ich tváre hustou a tvrdou vegetáciou, vám nasledujúce tipy pomôžu.
Ako pestovať bradu doma? Najprv musíte pamätať na čistenie pleti na tvári, musíte sa často umývať, používať rôzne peelingy, peny, aby ste zabránili rastu vlasov do pokožky a začervenaniu. Potom vlasy samy porastú rýchlejšie. Od rastu nebude zbytočné vyparovať oblasť, na ktorej vlasy narástli. Musíte tiež vypiť najmenej 6 pohárov vody denne. Kvapalina zlepšuje celkový stav pokožky a prirodzený priebeh životných procesov, zdravý spánok tiež zlepšuje pohodu a rast požadovaných vlasov. Spánok by mal byť 6-8 hodín. Odporúča sa tiež vzdať sa zlých návykov.

Ako pestovať bradu doma? Je vhodné začať športovať. Pretože fyzická aktivita aktivuje mužské hormóny, ktoré sú tiež zodpovedné za vegetáciu v tele človeka.

Výživa a vitamíny pre mužov

Ako pestovať fúzy? Ak chcete väčší účinok, musíte si užiť vitamínový komplex, ktorý je dokonale vhodný pre vitamíny B, A a E. Prispievajú k rastu a hustote vlasov. Vyhnite sa stresovým situáciám a nepreťažujte ich, meditácia je vynikajúci spôsob, ako zmierniť stres. Mali by ste tiež jesť úplne: menej škodlivé občerstvenie, viac bielkovín. Pomôže to vajciam, bielej hydine, rybám, mliečnym výrobkom. Takéto jedlo pomáha posilňovať tkanivá a je základom pre rast svalov a vlasov.

Prečo niektorí ľudia majú brady, zatiaľ čo iní nie?

Na túto otázku jednoducho neexistuje presná odpoveď, existuje však niekoľko návrhov na túto tému:

1. Dedičnosť a genetika. Možno je to najzreteľnejší faktor, prečo niektorí majú hojný rast vlasov, zatiaľ čo iní nie. Niektorí však môžu zvolať: „Koniec koncov, môj otec má hrubé strnisko, ale nemám!“ Prítomnosť vegetácie na tvári otca neznamená, že by sa mala objaviť vo vás. Keďže gény sa prenášajú nelineárne a nie ste úplnou kópiou svojho otca, znamená to, že gén zodpovedný za rast vlasov v tvári môže obsahovať ďalšie informácie. Avšak prítomnosť silného strniska vo vašom otcovi je dobrým predispozičným faktorom pre rast vášho brady vo vás.

2. Váš čas rastu brady ešte neprišiel. Ak máte menej ako 18 rokov, je príliš skoro na to, aby ste posúdili, aké budú vlasy v tvári v budúcnosti. Áno, mnohí rovesníci už môžu mať silné štetiny, ale nemalo by to byť indikátorom. Každý z nich má svoj vlastný pubertálny čas a možno ešte neprišiel pre vás!

3. Vaše telo nemá dostatok sily na vytvorenie novej vlasovej línie. Dôvodom môže byť:

 • chronické ochorenia, oslabenie tela,
 • nesprávna a nevyvážená výživa,
 • zlé návyky
 • stres, depresia,
 • konštantný stav pretrénovania,
 • a ďalšie.

Analyzujte svoj zdravotný stav - ak je to neuspokojivé, môže to byť príčinou nedostatku rastu vlasov.

4. Nízke hladiny pohlavných hormónov. Pretože brada je znakom mužského pohlavia, za jej vzhľad je zodpovedný testosterón, hlavný pohlavný hormón človeka. Nedostatočná hladina testosterónu môže byť príčinou nedostatku tváre a vlasov. Normálna hladina testosterónu však nezaručuje huňatú bradu, pretože účinky pohlavných hormónov sa môžu u dvoch rôznych jedincov líšiť. Napríklad pri rovnakej hladine testosterónu u mužov možno pozorovať úplne odlišnú intenzitu a hustotu rastu brady. Závisí to od citlivosti receptorov na testosterón a iných genetických charakteristík.

Ako stimulovať rast fúzov?

Tieto odporúčania sú rovnako účinné tak na stimuláciu rastu existujúcich vlasov, ako aj na aktiváciu rastu nových vlasov. Na dosiahnutie hmatateľných výsledkov je potrebný integrovaný prístup, ktorý znamená:

 1. Prirodzené metódy vnútornej stimulácie.
 2. Hygienické a kozmetické postupy pri vonkajšej stimulácii.
 3. Použitie špeciálnych nástrojov.

Vzdajte sa holiaceho strojčeka

Odporúča sa tiež holiaci strojček natrvalo opustiť. Neverte zvestiam. Holenie iba spomaľuje rast vlasov.

Teraz viete, aký je brada obľúbená, ako ju pestovať, ak nerastie.

Posilnenie testosterónu

Nízka hladina mužských pohlavných hormónov (androgény) môže skutočne spôsobiť slabú vegetáciu tela a tváre. Najprv sa však musíte uistiť, že problém je skutočne v hormónoch. Najspoľahlivejším spôsobom, ako zistiť hladinu testosterónu, je urobiť krvný test. Toto je možné vykonať na platenom základe na ktorejkoľvek klinike, ktorá poskytuje tieto služby.

Ak analýza celkového testosterónu vykázala zlé výsledky (pozri normy hladín testosterónu), musíte navštíviť endokrinológa a porozumieť príčinám poklesu androgénov. Lekár predpíše nevyhnutný priebeh liečby na obnovenie normálnej hladiny hormónov. Potom sa môžete spoľahnúť na zvýšenie rastu vlasov na tele a tvári.

Pre tých, ktorí sa nezávisle rozhodli zvýšiť svoj testosterón, odporúčame prečítať si:

- A ďalšie články zo sekcie „Testosterón a hormóny“

Zdravé stravovanie

Do koncepcie „zdravej výživy“ zahrnieme nielen jedlo, ktoré je pre naše telo dobré, ale aj výrobky obsahujúce látky potrebné pre zdravie a rast vlasov. Na tvorbu vlasov sú potrebné bielkoviny, aminokyseliny, určité vitamíny a minerály. Doplnenie týchto látok môže významne zlepšiť rast a tvorbu vlasov.

Vitamín A, C, E - tieto vitamíny sú v každom prípade potrebné na zachovanie normálnej funkcie všetkých telesných systémov:

 • Vitamín A - potrebný pre rast tela, posilňuje vlasy, zabraňuje ich strate a krehkosti. Obsahujú mrkvu, brokolicu, maslo, syr, morské riasy.
 • Vitamín C - zodpovedný za imunitný systém, zlepšuje výživu vlasov. Obsahujú citrusové plody (pomaranč, citrón), korenie, kivi, kapusta (brokolica, karfiol, červená kapusta).
 • Vitamín E - zlepšuje krvný obeh a dodávanie živín do vlasových folikulov. Obsahujú orechy, sušené marhule, sušené slivky, ovsené vločky.

Vitamíny skupiny B - veľmi dôležitá skupina vitamínov pre zdravé vlasy. Obzvlášť potrebné z nich:

 • Vitamín B7 (biotín, vitamín H) je pravdepodobne najdôležitejším vitamínom pre zdravé vlasy. Biotín sa syntetizuje v našich črevách v množstvách dostatočných pre organizmus (za podmienok normálneho fungovania gastrointestinálneho traktu) a nachádza sa tiež v mnohých potravinách. Väčšina biotínu je v kuracom vajci, ovsených vločkách, hrachu, orechoch.
 • Vitamín B9 (kyselina listová). Podobne ako biotín sa môže kyselina listová syntetizovať črevnou mikroflórou.Je užitočný nielen pre zdravé vlasy, ale aj pre zlepšenie reprodukčnej funkcie - existuje dôkaz pozitívneho účinku vitamínu B9 na počet spermií u mužov. Mnoho kyseliny listovej sa nachádza v orechoch (arašidy, vlašské orechy, mandle, lieskové orechy), špenát, šalát, strukoviny a pečeň.

Minerály sú pomocným stavebným materiálom pre vlasy, takže bez nich sa neobídete, ak chcete pestovať sviežu bradku. Najužitočnejšie z nich sú:

 • Zinok je najdôležitejším stopovým prvkom pre mužské telo. Vážne! Dostatočné množstvo zinku v potrave môže vyriešiť väčšinu problémov so zdravím mužov (viac o úlohe zinku tu).
 • Vápnik - potrebný na udržanie hustoty kostí a štruktúry vlasov. Veľa vápnika sa nachádza v mliečnych výrobkoch (syr, syr feta, mlieko, tvaroh), orechy, sezam, hrach, ovsená kaša.
 • Železo - potrebné na tvorbu krvi a posilnenie vlasov. Obsahujú orechy, pečeň, pohánka.

Na základe vyššie uvedeného pripravíme zoznam produktov, ktoré sú užitočné pre rast brady:

 • Ovocie a zelenina (kapusta všetkých druhov, paprika, mrkva, repa, pomaranč, kiwi),
 • orechy,
 • Ryby a morské plody,
 • Zelenina a listová zelenina (špenát, šalát, kôpor, petržlen, cesnak),
 • Mäso (kuracie prsia - zdroj ľahko stráviteľného proteínu, vitamíny B, hovädzie mäso - zdroj zinku, vitamíny B),
 • Pečeň (kuracie, hovädzie, bravčové) je zdrojom zinku a ďalších vitamínov,
 • vajec,
 • Strukoviny (fazuľa, hrach),
 • Kaša (ovsené vločky, pohánka),
 • Mliečne výrobky (syr, syr feta, tvaroh) - zdroj vápnika, bielkovín.

Ktoré výrobky by sa mali zlikvidovať:

Silový tréning

Mnoho mužov tvrdí, že potom, čo začali chodiť do posilňovne, rast vlasov sa zrýchlil. Pre mnohých to prispelo k zavedeniu rastu nových vlasov. To nie je prekvapujúce, pretože tréning odolnosti zvyšuje hladiny testosterónu. A aby ste dosiahli maximálny nárast pohlavných hormónov z tréningu, mali by ste postupovať podľa niektorých odporúčaní:

 1. Uistite sa, že vykonávať cvičenia, ako je squatting, deadlift, bench press, pretože to sú základné cvičenia, ktoré prispievajú k maximálnej produkcii testosterónu. Uskutočnením izolovaných cvičení na malých svalových skupinách nie je možné dosiahnuť významné zvýšenie hladiny androgénov.
 2. Hmotnosť bremena by sa mala zvoliť tak, aby sa pri jednom priblížení mohlo vykonať maximálne 8 - 10 opakovaní. Posledné opakovanie by malo spôsobiť maximálne úsilie.
 3. Tréning by nemal presiahnuť hodinu. Hmotnostný tréning zvyšuje hladinu anabolických hormónov (testosterón, rastový hormón) zodpovedných za rast svalov. Po hodine tréningu sa situácia zmení opačne a v krvi sa začínajú syntetizovať katabolické hormóny (kortizol) zodpovedné za rozpad svalov.
 4. Vyhnite sa pretrénovaniu. Stav pretrénovania znižuje hladinu pohlavných hormónov. Je dôležité si uvedomiť, že svaly rastú počas odpočinku, takže proces regenerácie je rovnako dôležitý ako tréningový proces. Trénujte maximálne 2-3 krát týždenne, jazdite na rôznych svalových skupinách (tzv. Split tréning).

2. Hygienické postupy na vonkajšiu stimuláciu rastu chĺpkov tváre

Rast brady je potrebné stimulovať nielen vnútornými, ale aj vonkajšími faktormi. Rast vlasov závisí od čistoty a stavu pokožky. Tu je niekoľko rád pre budúcich fúzatých mužov:

 • Udržujte svoju pokožku čistú. Na pranie nemusíte používať rôzne prostriedky. Bývalo veľa fúzatých mužov, používali všetci toniká? Je ťažké si predstaviť roľníka, ktorý sa každé ráno rozmazáva krémom! V ich arzenáli bola iba čistá studená voda. Je to studená voda, pretože navyše stimuluje krvný obeh. Aby ste si udržali čistú tvár, stačí si ju dôkladne umyť studenou vodou 2 - 3 krát denne, alebo keď bude špinavá.
 • Použite lopúchový olej. Spôsob aplikácie je jednoduchý: musíte zobrať lopúchový olej (pokiaľ možno mierne zahriaty) a vtrieť ho do pokožky. Podržanie nie dlhšie ako jednu hodinu sa môže umyť. Najlepší účinok sa dosiahne, ak sa lopúchový olej zmieša s červenou paprikou - okrem vyživovania vlasov sa dosiahne zvýšenie krvného obehu vlasových folikulov. Ak však používate korenie a nepreháňajte ho, musíte byť opatrní. V opačnom prípade môžete spôsobiť vážne sčervenanie tváre. Tento postup by sa mal vykonávať 2-3 krát týždenne s pridaním korenia alebo každý deň iba s lopúškovým olejom. Olej z lopúch sa dá kúpiť v ktorejkoľvek lekárni (pozri obrázok 2). Jeho cena je asi 60-80 rubľov.
 • Ďalší ľudový liek: eukalyptový olej zmiešajte s vodou v pomere najmenej 1: 4 (1 diel oleja k 4 dielom vody) a naneste na kožu vatovým tampónom. Po ukončení postupu produkt dôkladne opláchnite bez zvyškov.

Obr. 2 - Farmaceutické prípravky, ktoré stimulujú rast vlasov.

3. Použitie špeciálnych nástrojov

Účinná látka liekov na zlepšenie rastu vlasov je minoxidil, Tradične sa minoxidil používa na aktiváciu rastu vlasov na hlave. O niečo neskôr sa zistilo, že liek má tiež významný účinok na aktiváciu rastu vlasov v tvári.

Obr. 3 - Prípravky minoxidilu.

Princíp minoxidilu

Princíp činnosti minoxidilu je rozširovať krvné cievy a zvyšovať mikrocirkuláciu krvi, čo pozitívne ovplyvňuje vývoj vlasových folikulov. Prispieva to nielen k objaveniu sa nových vlasov, ale aj k tomu, že sa perličkové vlasy, ktoré dostávajú zvýšenú výživu, vyvíjajú na termálne - tvrdé a dlhé.

Na čo sa môžete spoľahnúť?

Minoxidil je účinný spôsob, ako urýchliť rast brady, stále však nejde o „magickú pilulku“. Konečný výsledok použitia lieku bude závisieť od vašich genetických charakteristík a času liečby. U niektorých je teda možné pozorovať hmatateľný výsledok už mesiac po začiatku kurzu, zatiaľ čo pre iných iba prvé výsledky budú viditeľné až po niekoľkých mesiacoch. Podľa správ ľudí, ktorí používali minoxidil, je účinná doba liečby približne 1 rok.

Obr. 4 - Výsledky použitia minoxidilu počas 16 mesiacov.

Výber liečiva minoxidilom

Výber liečiva je určený predovšetkým percentuálnym podielom minoxidilu. Existujú lieky s 2%, 5%, 10% a vysokým obsahom minixidilu. Zaujímajú nás látky s 5% obsahom minoxidilu, pretože 2% prípravkov nie sú dostatočne účinné a 10% alebo viac je príliš agresívnych.

Dôležitá je aj forma uvoľnenia finančných prostriedkov. Najvýhodnejšou formou liečiva je tekutý sprej, pretože v tomto prípade je najľahšie udržať dávku.

Tabuľka 1 - Liečivá, ktoré stimulujú rast vlasov.

DRUGCOST *, RUBPOHOTOVOSŤFORMULÁR VYDANIA
ALERANA800+
K dispozícii v lekárňach v Rusku
sprej
ZAREGISTRUJTE (ROGAINE)1600 – 1800
Na objednávku zo zahraničia (eBay)
Sprejová pena
MINOXIDYL KIRKLAND (KIRKLAND MINOXIDIL)300 – 600
Na objednávku zo zahraničia (eBay)
Pipetové mlieko
GENEROLON600 – 700+
K dispozícii v lekárňach v Rusku
sprej

* Cena je uvedená za mesačný kurz.

Dávkovanie a spôsob podávania

Minoxidil sa používa na vonkajšie použitie a používa sa na čistú a suchú pokožku. Používa sa 2-krát denne, 1 ml (7 zilch sprayov) na terapiu s prestávkou asi 8 hodín (optimálne ráno a večer). Po aplikácii spreja rovnomerne rozložte produkt na problémové miesta a nechajte ho uschnúť.

Vedľajšie účinky

Rovnako ako všetky lieky, mykoxidil nemá vedľajšie účinky, z ktorých najbežnejšie sú:

 • Lúpanie a suchosť pokožky v mieste aplikácie,
 • Pálenie kože na mieste aplikácie
 • Palpitácie, tachykardia,
 • Vysoký alebo nízky tlak,
 • bolesti hlavy
 • Vzhľad vlasov na miestach, kde sa droga nepoužila,
 • Opuch tváre
 • Dýchavičnosť
 • Alergická reakcia.

Aby sa znížilo riziko vedľajších účinkov, je lepšie začať s nižšou dávkou, postupne na dávky odporúčané výrobcom.

Pin
Send
Share
Send
Send