Užitočné tipy

Ako jednoducho nakresliť motýľa ceruzkou na fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Motýle sú krásny hmyz, ktorý štrajkuje svojou krásou. V lete sa často vyskytujú v kvetinách a poliach.
Skutočný maliar pozná všetky tajomstvá kreslenia motýľov, ale pre tých, ktorí práve začínajú tvorivý proces, vám povieme, ako nakresliť motýľa v etapách ceruzkami alebo fixkami.

Deti radi kreslia vtáky a krásny hmyz. Ako nakresliť sovu, už sme povedali. Láska k kresleniu motýľov sa pravdepodobne objaví, pretože tieto druhy hmyzu majú krásnu a svetlú farbu.

V tejto lekcii vám povieme, ako nakresliť motýľa s viacfarebnými ceruzkami, ale môžete použiť aj farby, potom bude obrázok vyzerať veľkolepejšie.

Hlavnou vecou v tejto práci je dodržiavanie prísnych rozmerov a tvarov trupu a krídel. Len v tomto prípade sa stane realistickým.

Aby sme mohli pracovať, potrebujeme:

Inštrukcia bola vybraná pre tých, ktorí sa prvýkrát zaoberajú kreslením takéhoto mora. Ak máte dobré oko, môžete prvé dva kroky preskočiť.

Schéma krok za krokom

 1. Nakreslíme vertikálnu os na list. Rozdeľujeme ho na dve rovnaké časti.
 2. Pri zameraní sa na vyrobené značky nakreslíme dva obdĺžniky. V týchto obdĺžnikoch nakreslíme telo. V hornej a dolnej časti musíte nakresliť dve krídla. Pridajte do náčrtu telo v tvare oválu a guľatej hlavy.
 3. Ak boli práce vykonávané bez čiar, krídla môžu byť reprezentované malými čiarkami, ktoré sa neskôr spoja s krídlami. Pridajte k hlave dlhé antény. Vymazať pomocné riadky.
 4. Vo vnútri každého krídla musíte vytvoriť vzor. V našom prípade ide o čísla od asymetrických kvapiek po ovály. Môžete prísť s vlastnými vzormi, pretože každý motýľ je jedinečný.
 5. Spodné krídla môžu byť zdobené dlhými kvapkami. Ak chcete, aby vyzerala luxusne, skúste urobiť každé krídlo zhodné s opakom.
 6. Nie je potrebné robiť krídla dokonale rovnomerne. Ich konce môžu mať kučeravý tvar. Usporiadali sme sa na rovnomernom variante, pretože inštrukcia je určená pre začiatočníkov. Dostať sa k vyfarbeniu.
 7. Na farbenie je lepšie použiť ceruzky rôzneho stupňa tvrdosti. Predstavujeme tiene, budete potrebovať mäkké ceruzky. Ak chcete dať farbu obrázka, začnite trupom. Farbíme to oranžovou farbou.
 8. V hornej časti tela, oranžové, musíte zvýrazniť pravú stranu a stred. Spodnú časť natierame úplne. Čiernou ceruzkou zatiente hlavou motýľa a hornou časťou tela. Obrysy zakrúžkujte čiernym perom alebo perom. Aby bol motýľ prirodzený, ozdobte spodnú časť tela prúžkami rôznych veľkostí.
 9. Prejdeme k ozdobe horných krídel. Veľké vzory sme maľovali oranžovo. Deti boli ozdobené fialovou a ružovou. Niektoré kvapky môžu zostať biele.
 10. Maľujte pozadie krídla čierne. Aby to vyzeralo objemne, urobte oblasti bližšie k telu nasýtené, čierne. Pridajte saturáciu na okraj krídla. Podľa tohto návodu zostavíme zostávajúce tri krídla.

Výkres je pripravený. Teraz viete, ako nakresliť motýľa ceruzkou. Práca je veľmi jednoduchá, komplikovaná je len pozorovaním proporcií a navrhovanie motýľa je len záležitosťou vašej fantázie.

Sekvencia kreslenia motýľov

Chcel by som vám povedať a ukázať vám, ako nakresliť s dieťaťom krásny motýľ v niekoľkých etapách. Pre začiatočníkov sa táto lekcia nezdá byť ťažká, pretože každá etapa je opísaná v krokoch. Nakreslíme v nasledujúcom poradí:

 • Telo motýľa
 • Horné krídla
 • Dolné krídla
 • Vzory krídel

Poďme nakresliť motýľom ceruzkou.

Prvá fáza kreslenia motýľa je veľmi jednoduchá - stačí nakresliť malú čiaru, pokiaľ bude telo vášho krásneho motýľa.

Teraz okolo tejto línie nakreslíme dve zaoblené čiary - jedna je autentickejšia, druhá kratšia a navrchu nakreslíme kruh, ktorý bude predstavovať hlavu motýľa. Z hlavy musíte nakresliť krásne antény motýľa, vďaka ktorým sa môže pohybovať vo vesmíre.

Môžete začať kresliť horné krídla. Môžu mať akýkoľvek tvar, bez ohľadu na to, ako si želá vaše srdce - oblé aj s ostrými koncami. Je žiaduce, aby mali rovnakú veľkosť a tvar, inak sa motýľový vzor ukáže ako asymetrický.

Teraz nakreslite spodné krídla motýľa. Zvyčajne sú spodné krídla o niečo väčšie ako horné, takže ak ich nakreslíte trochu viac, pridá sa realistický motýľový obrázok. Spätné krídla môžu mať opäť akýkoľvek tvar, napríklad ak ste maľovali horné krídla zaoblené, potom môžu mať spodné krídla ostré alebo priame konce a rohy.

Odstránime prvý riadok, aby nás to neobťažovalo. Teraz môžete vyplniť motýľové krídla vzormi. Pamätajte, že motýľové krídla sú veľmi jemné a dokonca priehľadné. Kresby na krídlach môžu byť ľubovoľné, môžete nakresliť, čo chcete - kruhy, čiary a iné vzory. Pohybujeme sa od stredu krídla k okrajom.

Pokračujeme v napĺňaní krídel vzormi. Môžu sa líšiť, takže motýľ bude vyzerať ešte zaujímavejšie.

Krok za krokom kreslíme vzory až po krídla. Teraz môžete ísť na dno motýľa.

Na spodných krídlach motýľa kreslím veľmi málo vzorov a robím ich geometrickejšími ako na horných.

Hurá, postupne sme maľovali krásneho motýľa! Aby ste ju ešte viac skrášlili, môžete do jej krídla pridať tiene, maľovať ju farebnými ceruzkami alebo farbami v tých nepredstaviteľných farbách.

Ako vidíte, kreslenie motýľa je ľahké aj s dieťaťom. Samotné deti môžu prísť s akýmkoľvek vzorom na kreslenie motýľov a zvoliť si farby. Dúfam, že pre vás bola lekcia krok za krokom užitočná a naučili ste sa, ako nakresliť motýľ po etapách ceruzkou.

Akvarelu

Len nezabudnite, že vykonanie ďalšej práce bez prípravy zlyhá. Preto sa na začiatok pozrime, ako nakresliť jednoduchým motýľom ceruzkou a až potom použiť farby. Na nadchádzajúcu prácu budeme potrebovať:

 • hrubý papier
 • štetec
 • voda
 • paleta,
 • akvarel farby.

Nasledujúci nákres nepotrebuje náčrtky. Proces okamžite začína farbami. Teraz zistíme, ako nakresliť akvarel motýľa:

 1. Vyberte základnú farbu. Používame červenú a začneme z nej čerpať. Najprv nakreslite horné krídla. Znázorňujeme ich semi-oválnymi ťahmi. Ak je kefa široká, urobte iba štyri ľahké ťahy. Konce každého zdvihu môžu byť rôzne. Na krídlach máš vzor.
 2. Vyrábame dolné krídla. Ľahké ťahy tvoria zaoblené strany do stredu a dokonca aj na koncoch.
 3. Ozdobte okraje krídel. Použite čiernu farbu. Nie je potrebné čakať na vyschnutie červenej vrstvy. Akvarely by mali byť mokré, aby sa farby spojili a vytvorili krásny mix. Nakreslíme horné okraje krídel. Môžu sa použiť rôzne tvary.
 4. Krok mierne na červenú farbu. Keď je práca s hornými krídlami skončená - choďte dole. Na to, aby motýľ vyzeral krásne, je možné na spodku vytvoriť tenké ovály.
 5. Pred ďalšou činnosťou musíte počkať, kým pozadie zaschne, aby sa vzor na krídlach nerozširoval. Vezmite tenkú kefu a začnite zdobiť hmyz vzormi.
 6. Nakreslite tenký prúžok, ktorý spája spodné krídla. Na horných krídlach môžete vydávať veľké kvapky. Ako príklad môžete vidieť, že náš model nie je nasmerovaný ku koncu.
 7. Z každej kvapky nakreslite tri čiary smerom ku koncu krídla. Spojte ich pomocou oblúkov. Jemne odtieňujte vzor. Ozdobte hornú časť krídel a pokračujte k návrhu spodnej časti.
 8. Z nakreslenej čiary, ktorá spája dolné krídla, nakreslite dva ovály. Položte jedno na jedno krídlo, druhé na druhé. Z každého oválu nakreslite tri dlhé lístky.
 9. Vyzdobte výsledné vzory ťahmi. Pridajte niekoľko krúžkov na horné krídla a nakreslite telo motýľa. Ak to chcete urobiť, nakreslite medzi veľkými krídlami dlhá poločierna a pridajte k nej kruh. Ozdobte kruh dlhými anténami. Konce antén môžu byť vyrobené s kučerami. Takže motýľ bude vyzerať ešte krajšie.
 10. Aby bol obrázok jasný, po vysušení prvých vrstiev posuňte jednotlivé prvky vzoru znovu farbou. Nechajte úplne uschnúť.
 11. Ďalej motýľa zdobíme krásnymi bielymi polkruhmi. Ak chcete, pridajte na koncoch krídel biele bodky. Zostáva iba nakresliť trup. Môže byť ozdobená bielou farbou. Nakreslite prúžky na spodnej časti a položte na vrchol veľa malých bodiek.

Teraz viete maľovať motýľa postupne. Ak chcete vylepšiť svoj dizajn, zvýraznite zvýraznenie bielou farbou. Môže to urobiť dokonca aj laik, stačí priniesť niektoré vzory so svetlým odtieňom.

Dôležitosť domácich tvorivých lekcií

Viete, zatiaľ čo naše drobky sú veľmi malé, majú 2-3 roky alebo 4 roky, takéto činnosti sú jednoducho nevyhnutné. Toto je najlepší spôsob, ako spoznať farby, tvary a dokonca aj tie, ktoré zobrazujeme na ilustrácii. 5 rokov arašidy všetci to vedia, ale zaujímajú sa iba o kreslenie. A to je dobré.

Ale tiež v 8 rokov kreatívny proces môže učiť. Iba hodiny sú vážnejšie. Napríklad je presnejšie označiť podrobnosti originálu, aby bolo možné ich zopakovať. Dieťa sa teda učí byť pozorný.

Dnes sme s našimi maličkými ceruzkou vykonal motýľa. Poviem vám podrobne, ako sme to dokázali a ukázali fotografie náš tvorivý proces. Môžete využiť a zopakovať po nás. Ale môžete hľadať fotografie a video na internete.

Master class o produkcii a revitalizácii obrázkov

Nástroje potrebné pre prácu:

 • jednoduchá ceruzka
 • farebné ceruzky
 • gumu,
 • orezávatko,
 • linka,
 • kúsok papiera
 • dobrá nálada.

A ukážem každú fázu práce vizuálne pomocou výkresu.

 1. Nakreslíme kruh. Toto je hlava motýľa a meriame jeho priemer. Veľkosť tela - 3 priemery hlavy. Nakreslite pomocnú čiaru.
 2. Okolo čiary nakreslite elipsu alebo ovál. Bude to telo.
 3. Označujeme body antén, začiatok veľkosti krídel (horná - 2/3 tela, dolná - 1/3). Ich rozpätie je približne rovnaké ako dĺžka tela a je menšie o 2 cm. Na určenie šírky krídel kreslíme pomocné čiary.
 4. Krok za krokom nakreslite horné a dolné krídla. Najprv nakreslíme oblúky.
 5. Potom každá časť krídla. Nakreslite dno.
 6. Potom horné krídla, antény a chvost. Zostane vymazať všetky pomocné riadky a môžete prejsť na ďalší krok.
 7. Teraz je to podľa vzoru. Môže byť svojvoľné. Tento proces môžete zveriť dieťaťu.
 8. Prineste každý detail s jeho farbou. Hlavná vec je urobiť všetko synchrónne na pravej a ľavej strane. A jas je tiež vítaný.
 9. A teraz sa nechajte starať o sfarbenie. Myslím, že je to pre neho práca! Pokúsi sa ozrejmiť všetko a jeho krídla sa stanú obzvlášť zvláštnymi krásny.

Bolo to zaujímavé? Dúfam, že! Preto sa prihláste na odber a získajte nové zaujímavé články. Dúfam, že pozvite všetkých svojich blízkych priateľov a bude to pre nich zaujímavé.
Nakoniec video, ako nakresliť motýľa z veľryby:

Pin
Send
Share
Send
Send