Užitočné tipy

Ako sa stať iluzionistom

Ako sa stať iluzionistom

Ak ste od detstva snívali o tom, že sa stanete kúzelníkom, alebo táto myšlienka k vám prišla už v vedomom veku, viete - nič nie je nemožné. Získanie potrebnej teórie, pravidelnej praxe, správne zvolených kostýmov a rekvizity pre iluzionistov, ktoré si môžete prenajať za prijateľnú cenu, pomôže dosiahnuť váš cieľ.

Čo je povolanie kúzelníka a ako ho zvládnuť

Základom trikov, ktoré sa divákom javia ako niečo magické a nadprirodzené, sú ľudské klamstvá. Budúci iluzionista sa preto musí presvedčiť, že nemožné neexistuje - toto tvrdenie veľa pomáha s vynálezom a implementáciou akéhokoľvek čísla.

Tréning samozrejme začína najjednoduchšími trikmi až po tie najťažšie. Za týmto účelom je potrebné prečítať si niekoľko dobrých kníh vydaných na túto tému, pozerať dostatočný počet videonávodov, a čo je najdôležitejšie, sledovať predstavenie držaných iluzionistov: ísť na svoje predstavenia, pozerať sa na nahrávky. Dobrý trik kombinuje výkon, ktorý je z technického hľadiska dokonalý do najmenších detailov a manipulácie s pozornosťou verejnosti.

Pred zobrazením čísla divákovi je potrebné ho nacvičiť veľakrát, čím sa všetky činnosti automatizujú. Preto je povolanie iluzionistu vhodné pre ľudí, ktorí majú dostatočnú vytrvalosť a trpezlivosť.

Jedným zo základov kúzelníckeho diela je zručná komunikácia s verejnosťou. Iluzionista musí byť schopný nielen ukázať číslo, ktoré je technicky vynikajúce, ale aj pobaviť diváka, postaviť ho smerom k sebe, aby sa predišlo nepríjemným a nevyplneným prestávkam medzi trikmi. Je dôležité, aby mohol zmiasť ľudí s ich hlavami v správnom slova zmysle.

Tí, ktorí sa chcú stať iluzionistami, by mali tiež dodržiavať tieto tipy:

  • dôležitým bodom je rozvoj vášho vlastného imidžu, ktorý vás odlišuje od ostatných predstaviteľov tejto profesie, musíte nájsť niečo, čo zlepší váš výkon, váš korunný čip,
  • všetky triky by sa mali plánovať podrobne: scenár, úroveň interakcie s verejnosťou, kostýmy, rekvizity, scenérie,
  • najsilnejšie čísla by mali zostať v záverečnej časti predstavenia,
  • v celom ohnisku je potrebné udržiavať halu v napätom stave, aby ľudia mohli vydýchnuť iba v momente oddelenia.

Dobre nacvičené kúzelné triky, živá komunikácia s divákom, vysoká kvalita ilúzne rekvizity pomôžu vám dosiahnuť požadovaný účinok a urobia na verejnosti trvalý dojem.

Ako sa stať ilúzionistickým mágom

Začínajúci iluzionisti môžu prísť s hotovými kúzelníkmi. Pretože majú potrebné vybavenie a čo je najdôležitejšie, kompletné pokyny. Veľmi užitočná vec pre začiatočníkov. Keď však dosiahnete vyššiu úroveň, oplatí sa zvážiť nákup profesionálneho vybavenia. Môže sa kúpiť od iluzionistov, ktorí už nevykonávajú triky a kúzla.

Pozrite si video: Darcy Oake's jaw-dropping dove illusions. Britain's Got Talent 2014 (Február 2020).